نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
Like Tree1Likes
  • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 1 Post By Cna

سفرنامه تایلند

This is a discussion on سفرنامه تایلند within the سفرنامه forums, part of the ایرانگردی و جهانگردی و جاذبه های توریستی category; سفرنامه های زیادی از تایلند در اینترنت موجوده که خیلی برای ما مفید بود.اما سعی دارم در این سفرنامه نکاتی ...

1. Top | #1
    Cna
    هم اکنون آفلاین میباشد
    تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
    حیوان خانگی
    سگ
    لايك دريافتي
    1238
    لايك كرده
    451
    می پسندم
    8,954
    مورد پسند : 4,451 بار در 1,049 پست
    نوشته های وبلاگ
    1

پیش فرض سفرنامه تایلند

سفرنامه های زیادی از تایلند در اینترنت موجوده که خیلی برای ما مفید بود.اما سعی دارم در این سفرنامه نکاتی رو که از نظر ما قابل توجه بود بنویسم، تا هم ثبت خاطره ای برای خودمون باشه و هم راهنمایی هم برای خوانندگان. در پایان سفرنامه هم اطلاعات کلی و یه سری قیمت ها را به منظور داشتن یک دید کلی از مخارج سفر میزارم. پرواز با هواپیمایی ماهان ساعت 10:30 به وقت تهران بود و در کل پرواز خوبی بود. البته اگر فاصله کم بین صندلی ها رو با توجه به 6.5 ساعت پرواز در نظر نگیریم. من تمام مدت مشغول برنامه ریزی برای بازدیدها، لیست سوغاتی ها و نوشتن سوالاتم بودم که قرار بود از لیدر تور بپرسم. با در نظر گرفتن اختلاف ساعت، 8.5 صبح به وقت تایلند وارد بانکوک شدیم. حدودا دو ساعت بعد هتل بودیم. ما هتل 3 ستاره تاپ رو در هر دوشهر انتخاب کردیم. چون اینطور به نظر می¬آمد که بیشتر وقت رو بیرون از هتل خواهیم بود و البته اینطور هم شد.

از لیدر سوالاتمون رو پرسیدیم(بیشتر در مورد خرید ماهی های آکواریومی و گل و گیاه بود و البته موفق به خرید هم نشدیم). طبق برنامه ریزی، تصمیم داشتیم روزها رو صرف مکانهای دیدنی کنیم و عصرو شبها را برای خرید و بازارهای شبانه بگذاریم. به جز روزی که به علت تاخیر پرواز از بانکوک به پوکت زمان زیادی رو از دست دادیم، بقیه روزها رو صرف گشتن و آشنایی با این کشور کردیم . طوری که در پرواز برگشت به ایران و هم صحبتی با هموطنان متوجه شدیم که کمتر کسی تونسته تو این مدت به اندازه ما دیدنیها رو ببینه. هرچند خیلی از جاها موند برای دفعه بعد که متاسفانه هنوز فرصتش فراهم نشده.

خوب روز اول تا استراحت کردیم 3 بعد¬از¬ظهر شده بود و امکان همراهی با تورهای داخلی نبود. پس با یه توک توک(وسیله نقلیه سه چرخ) به بازار معروف پتونم و مرکز خرید "پلاتینیوم" رفتیم. توک توک ها معمولا از راههای میانبر میگذرند. ارزان هستند و بسیار جالب. علیرغم ظاهر مدرن کشور، کوچه و پس کوچه های شهر بافت قدیمی داشت و زندگی مردم خیلی ساده تر از اونچه تصور میشد بود. مردم با لباسهای نخی و راحت و دمپایی، تاکسی های رنگی و لبخند مردم در نظر اول قابل توجه میومد و البته سرسبزی غیر قابل توصیف این کشور. به مرکز خرید رسیدیم. قیمت اجناس مناسب بود و البته به ازای خرید دو قلم جنس و یا بیشتر قیمت تمام شده پایین تر می¬آمد. ورود ما 9ژانویه بود و هنوز تزیینات کریسمس همه جا دیده میشد و تعداد زیاد توریست ها شهررو زنده تر میکرد. کالاها بسیار متنوع و جذاب با قیمت مناسب بودند.

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

روز دوم به عنوان اولین تور، تور سافاری ورلد یا همون باغ و حش بانکوک رو انتخاب کردیم. تا بچه ببری رو که خیلی در موردش شنیده بودیم در آغوش بگیریم و یه عکس یادگاری داشته باشیم. این تور که از 9 صبح تا 4 عصر ادامه داشت شامل این موارد میشد: بازدید از حیواناتی از مجموعه که میشد با اونها عکس یادگاری گرفت مثل همون بچه ببر، طوطی های رنگارنگ، شامپانزه های بامزه، شوی دلفین ها، نمایش کابوی، عبور با اتوبوس از میان حیواناتی که آزادانه در محیط رفت و آمد داشتند.

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

برای ناهار به سالن غذاخوری رفتیم و غذاهای تایلندی باتنوع زیاد سرو میشد.(غذاها با ذائقه ما سازگار نبود و ما فقط سالاد خوردیم).

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

بعد از این تور راهی مرکز خرید MBK شدیم. مجموعه ای از مراکز خرید بزرگ نزدیک هم قرار دارند مثل سنترال ورلد و سیام پاراگون که ما موفق به دیدن اونها نشدیم. از طبقه بالا شروع به گردش و خرید کردیم. به یاد داشته باشید که قیمت ها در طبقات بالا پایین تر و البته فروشگاه ها خلوت ترند. تکنیک چانه زنی هم در تمام موارد در تایلند به خوبی جواب میداد. شب با تاکسی به هتل برگشتیم. تاکسی ها مجهز به تاکسی مترند و قیمت ها با توجه به مسافت ها منصفانه است. یکی از ویژگی های خوب سفر تایلند قیمت های پایین است و این مورد نگرانی مسافران را کم میکند و بالتبع بیشتر خوش میگذرد. تنوع غذا در تایلند زیاد است. از غذاهای عادی بگیرید تا سوسک و کرم و...

سفرنامه تایلند

روز سوم برای ما روز بازی بود و هیجان. از بین دو شهربازی معروفDream World و Siam Park ما سیام پارک رو انتخاب کردیم که برای بزرگسالان مناسب تر میومد و بازیهای مهیجی داشت. Dream World فضای زیبایی داره و برای عکاسی عالیه. مبلغ پرداختی ما شامل استفاده نامحدود از وسایل بازی و ترانسفر و ناهار (McDonalds) بود.این مجموعه، پارک آبی هم داشت به علاوه سه ترن هوایی که یکی از اونها از روی دریاچه میگذشت و خیلی بازی های جدید و مهیج دیگه.

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

برای روز چهارم توری رو انتخاب کردیم که مکانهای دیدنی زیادی رو پوشش میداد و با این نام شناخته میشد: رز گاردن و بازار شناور. البته علاوه بر این شامل فیل سواری ، بازدید از فروشگاه صنایع دستی و شوی سنتی تایلندی و نمایش فیل ها هم میشد. مسیر حدود دو ساعت بود. تجربه فیل سواری عالی بود. همچنین نمایش فیل ها. تصور نمیکردم فیل ها اینقدر خوب آموزش دیده باشند.

سفرنامه تایلند

فروشگاه صنایع دستی فوق العاده بود .هنر دست مردم مهربان تایلند روی چوب ستودنی است و با ارزش. وقتی ظرافت کار هنرمندان و زمانبر بودن تهیه محصولات رو میبینیم دیگر قیمت های بالای آنها برایمان تعجب آور نیست.

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

بازار شناور عالی است. مخصوصا با این خصلت خوب تایلندی ها که هرجا میروی عکس یادگاری را در پایان تحویلت میدهند. قیمت عکسها زیاد نیست. ما در کل سفر چندتا از عکسها را گرفتیم. البته اونهایی که چهره مان خوب بود. اما همان خوبها هم عالی است چرا که طبیعی است و شات مناسب دارد و قاب زیبا. در بازار شناور هم میشود خرید کرد و باز چانه زنی فراموش نشود. هرچند اینجا زنان زحمت کشی فروشنده بودند که ما دلمان نیامد تقاضای تخفیف کنیم.

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

اما مجموعه رزگاردن بسیار زیبا بود. ماکتی از بازار شناور هم در گوشه ای از باغ وجود داشت. نمایش سنتی را اینجا دیدیم. خلاصه ای بود از رسم و رسوم های ازدواج به سبک تایلندی و خود مراسم، بوکس تایلندی و رقص چوب. در پایان هم تمام هنرمندان نمایش برای خداحافظی با پرچم های کشورهای دیگر به صحنه آمدند. ما دنبال پرچم ایران میگشتیم و بالاخره آنرا یافتیم.

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

ناهار باز هم سلف سرویس بود. اینبار غذاهای بین المللی هم به چشم میخورد. سوشی و غذاهای دریایی و سالادباری که عالی بود. روز پنجم تا ظهر همراه تور رایگانی بودیم که از تهران به ما وعده داده بودند. ابتدا به کارگاه و فروشگاه جواهر سازی رفتیم. فیلم کوتاهی از نحوه ساخت جواهرات دیدیم و کمی خرید کردیم. جواهرات بسیار ظریف و زیبا بودند اما به علت عیار پایین طلا خرید توصیه نمی شد. بعد به معبدWat Po رفتیم. بودای بزرگی به طول 45 متر بصورت خوابیده داخل معبد اصلی قرار دارد.

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

حدود ساعت 13 راهی فرودگاه شدیم تا با پرواز 15:30 هواپیمایی Air Asia به پوکت برویم. موفق به دیدن کاخ پادشاهی نشدیم و پشیمان از اینکه چرا روز اول آنجا را نرفتیم. در فرودگاه خریدها و چمدانهای اضافی را با پرداخت مبلغی به امانت گذاشتیم تا با بار سبکتری به پوکت برویم. پرواز با دو ساعت تاخیر انجام شد. طول پرواز 1.5 ساعت بود و حدود 40 دقیقه تا هتل راه بود. با احتساب این موارد ما روز اول در پوکت را از دست دادیم. فرودگاه در شمال جزیره است و ساحل های زیبا و توریستی در جنوب. نقشه پوکت و فرودگاه و سواحل

سفرنامه تایلند

ساحل های معروف پاتونگ، کارون بیچ و کاتا بیچ هستند. مراکز خرید و خیابان معروف بنگلارود که یه Walking Street است در ساحل پاتونگ قرار دارند. دو ساحل دیگر نسبت به این ساحل دورترند و البته زیباتر. اما هزینه حمل و نقل در پوکت بیشتر از بانکوک است. به همین دلیل اقامت در پاتونگ بیچ بیشتر توصیه میشود. هتل ما Barami Resort بود و در ساحل پاتونگ واقع شده بود. این هتل به مراتب بهتر از هتل بانکوک بود. بسیار تمیز با پرسنلی مجرب. به نظر می آمد تنها کوچک بودن هتل از تعداد ستاره های هتل کم کرده باشد. حدود ساعت 8.5شب با تور لیدر ملاقات داشتیم و فقط دو روز وقت مفید باقی مانده بود. سعی کردیم یه برنامه ریزی درست داشته باشیم. دو تور معروف پوکت فی¬فی ایلند و جیمز باند بود که اگر هر دو را انتخاب میکردیم وقتی برای گشتن در خود جزیره باقی نمی ماند. بنابراین تصمیم گرفتیم روز اول را به جزیره جیمزباند برویم و روز دوم با موتور جزیره را بگردیم. برای برنامه ریزی شبانه میشد رفت فانتاسی شو که چون فکر میکردیم مشابه انرا در بانکوک دیده ایم نرفتیم. بعدا شنیدیم که بسیار دیدنی و متفاوت بوده. شب گشتی در ساحل زدیم که در فاصله 3 دقیقه ای از هتل بود و زود برگشتیم تا برای گشت روز بعد آماده باشیم.

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

روز ششم: راهی جزیره جیمزباند میشویم. در مسیری قرار میگیریم که از حدود 200 جزیره کوچک تشکیل شده و کشتی به آرامی حرکت میکند. این گشت بسیار عالی بود. عکسها گویای این مطلب اند و نیازی به توضیح اضافه نیست. آب معدنی و میوه و بیسکوییت به اندازه ای هست که هرچقدر تا پایان سفر دوست داریم استفاده کنیم. در این تور 4 بار توقف داشتیم.

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

توقف اول برای شنا در یک جزیره زیبا که ویلاهای زیبایی داشت.

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

توقف دوم و به نظر من بهترین قسمت این تور، برای گشت با کانو بین جزایر کوچک بود.

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

توقف سوم در واقع مقصد اصلی بود. جزیره جیمزباند که قسمت هایی از فیلم Golden Gun در این قسمت فیلمبرداری شده است.

سفرنامه تایلند

بعد ازین توقف ناهار در کشتی سرو شد. و راهی توقف آخر شدیم. جزیره ای که دور تا دورش صخره بود و تنها راه ورودی به آن مانند غار تاریک بود با ارتفاع کم. در حالی که تا بالای زانو در آب بودیم حدود 200 متری جلو رفتیم تا اینکه وارد جزیره شدیم. همه هیجانزده و متعجب بودند.

سفرنامه تایلند

بعد از این گشت راهی بنگلارود شدیم. شام خوردیم و برگشتیم هتل. روز هفتم: صبح یک موتور با باک پر از سوخت همراه با دو کلاه ایمنی به مدت 24 ساعت کرایه کردیم و با دردست داشتن نقشه راهی جزیره شدیم. پوکت بسیار بزرگ و زیبا بود. ابتدا به سواحل توریستی دیگر رفتیم. بسیار زیبا و لوکس بودند و البته مقصد اصلی توریستان اروپایی.

سفرنامه تایلند

گاهی از مسیر اصلی خارج میشدیم. دیدن دریا از ارتفاع بالا و در دل جنگل فوق العاده بود.

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

سفرنامه تایلند

بعد از ناهار به سمت مرکز شهر پوکت رفتیم تا خود شهر را هم دیده باشیم. اطراف شهر از روستایی گذشتیم که مسجد داشت. خوب البته بیشترین تعداد مسلمانان تایلند در پوکت زندگی می کنند. بعد از ظهر به سمت هتل برگشتیم. یک ماساژ فول تایلندی گرفتیم و بعد به کارفور رفتیم و چون مطمئن بودیم که اضافه بار نداریم تا میتوانستیم میوه خریدیم. میوه های عجیب تایلندی که بسیار متنوع بودند و با قیمتی پایین. و به قول دوستان و خانواده بهترین سوغاتی که میشد برایشان آورد همین میوه ها بود.

سفرنامه تایلند

روزهشتم راهی بانکوک و تهران شدیم. تصمیم گرفتیم باز هم به سرزمین لبخند برگردیم چرا که یک ماه زمان لازم است تا دیدنی ها را دید. قیمت ها در دی ماه 88 میباشند.

تور باغ وحش 1200 بات
    تور Siam Park 1200 بات
    تور رزگاردن و بازار شناور 1700 بات
    تور جیمزباند 1700 بات
    هتل بانکوک http://www.ratchadaresortandspahotel.com

هتل پوکت http://www.barameeresortel.com
    کرایه موتور 24 ساعت 400 بات
    عکس ها بطور متوسط 200 بات
    فیل سواری در جنگل 600 بات
    قایق سواری در بازار شناور 200 بات
    ToOoTi likes this.
    امیدوارم در سال جدید هیچ حیوانی آزار و آسیب نبینه
    امیدوارم شعور این رو داشته باشیم که آروم رانندگی کنیم و مواظب حیوانات باشیم
    امیدوارم روزی رو ببینم حیوانات و انسان ها کنار هم در صلح و آرامش زندگی کنند...

2. 2 کاربر پست Cna عزیز را پسندیده اند .

3. Top | #2
    Cna
    هم اکنون آفلاین میباشد
    حیوان خانگی
    سگ
    لايك دريافتي
    1238
    لايك كرده
    451
    می پسندم
    8,954
    مورد پسند : 4,451 بار در 1,049 پست
    نوشته های وبلاگ
    1

پیش فرض سفرنامه تایلند (بانکوک )

در زمستان 89 به همراه همسر و پسر دو سالم تصمیم گرفتیم بریم تایلند البته من همیشه در سفرهام یک شهر را انتخاب می کنم و بر اساس تجربه به من ثابت شده اگر بخوام محلی را خوب بگردم

در مدت یک هفته از چند قسمت کردن سفر خودداری می کنم راستش ده سال پیش که مثل خیلی از ایرانیها اولین سفرم را با اولین حقوق های کارمندی رفتم دبی بود وبا اینکه هفت روز آنجا بودم بعد از اینکه برگشتم متوجه شدم خیلی از پوینت های گردشگری را نرفتم تا اینکه در یکی از برنامه های آقای اینانلو در تلویزیون دیدم که در مورد جمع اوری اطلاعات و شناخت کامل مقصد سفر صحبت می کرد در نتیجه از آن زمان به بعد قبل از هر سفر اقدام به جمع اوری کامل اطلاعاتی در مورد هتل ها،پوینت های گردشگری(شامل ساعات بازدید و هزینه های وروردی)،سیستم های حمل ونقل کشور مقصد،اطلاعات عمومی می نمایم که در نتیجه بیشترین استفاده را از زمان ببرم در نتیجه پس از بررسی تصمیم گرفتم از طریق مشهد (بدلیل نزدیکی به محل زندگی خودم)

با تورهای شرکت اسپادنا یک هفته به بانکوک سفر کنم در نتیجه در بهمن ماه 1389 بوسیله هواپیمائی ماهان به طور مستقیم به مقصد بانکوک پرواز کردیم و درفرودگاه بانکوک با استقبال نماینده شرکت سون اسکای(seven sky) به هتل رفتیم در طول مسیر که بیش از یک ساعت طول کشید نماینده تور در خصوص محل های مختلف گردشگری ، قوانین کشور تایلند و اهمیت احترام به پادشاه گفت ویک نکته جالب گفت
    در مورد اینکه کشیدن دست روی سر تایلندیها و لگد زدن به هر چیزی در تایلند بسیار بی احترامی می باشد و جالب اینکه در طول یک ساعت هیچ حرفی در مورد تبلیغات تورهاشون نگفت و پس از رسیدن به هتل و جمع شدن افراد تور در لابی هتل با توجه به اینکه ساعت 7 صبح بود وتا ساعت تحویل اتاقها 5 ساعتی وقت بود تور لیدر همه را جمع کرد ومجدد از همه خواست سوالاتشون را مطرح کنند پس از یک ساعتی که گذشت به من وخانواده ام یک اتاق دادند و علت اینکه ما زودتر از بقیه اتاق گرفتیم همراه داشتن بچه با ما بود که با هماهنگی لیدر تور و مسئولین هتل بدون اخذ هزینه اتاق زودتر از موعد به ما تحویل شد( این مورد در صف کنترل پاسپورت در فرودگاه هم افتاد که دیدم یک پلیس با لبخند پیش ما آمد و با اشاره به تابلو از ما خواست به قسمتی بریم که مخصوص سالمندان ،معلولین وافرادی بود که کودک همراه داشتن وکاملا خلوت بود )به هر حال هتل انتخابی ما هتل رامادا پلازا 4 ستاره در محله پتونم بود
    از نظر من کیفیت هتل ، صبحانه اش ،برخورد کارکنانش ،خدمات جانبی هتل در حد یک هتل چهار ستاره بود اما هر چی در مورد محله پتونم بگم کم گفتم محیط شلوغ ، کثیف ونسبتا غیر قابل تحمل بود البته بسیاری از هتل هایی (مثل بایوک اسکای،آسیا بانکوک،فرست هتل) که تورهای ایران می برند در این محله قراردارد اگر قصد خرید ندارید وتصمیم شما بیشتر گردش وتفریح است به نظر من هتل های مرکز شهرو حاشیه رودخانه مرکزی بانکوک را انتخاب کنید نهایتش اگر خواستید برای خرید برید به راحتی می توانید با پرداخت 150 بت خودتان را به بازار برسانید این محله در بانکوک موقعیت میدان توپخانه در تهران را دارد البته تور لیدر ما بقدری خوش برخورد بود ودوستانه برخورد می کرد که این موضوع کمی قابل تحمل بود نکته مهم در مورد مغازه های پتونم وجود لباسهای معمولی وغیر مارک دار در این بازار بود که براحتی می توان در بازار بزرگ تهران مشابه این اجناس را تهیه کرد البته تعدادی از پاساژها به صورت محدود لباسهای مارک دار و با کیفیت داشتن که مسلما با قیمت بالا ، در ادامه سفرنامه در مورد خرید بیشتر توضیح میدم

بعد از چند ساعتی استراحت و تنی به آب زدن در استخر هتل ، راس ساعت یک بعدظهر با هماهنگی راهنمای تور وبه همراه سایر مسافران به سمت معبد بودای خوابیده حرکت کردیم در مسیر راهنمای تور باز هم در مورد تایلند و آداب ورسوم مردم و زیبائیهای سایر شهرها و سواحل این کشور صحبت کرد معبد بودای خوابیده یکی از محل های مهم گردشگری در بانکوک می باشد که روی برنامه تور رایگان سون اسکای ارائه گردید بعد از دو ساعتی که در این معبد بودیم
    به سمت یک مجتمع تجاری که به صورت تخصصی تولید جواهرات قیمتی داشتند رفتیم در این محل ابتدا از کارگاه تولید جواهرات عبور کردیم و بعد از فروشگاه بزرگی که انواع جواهرات قیمتی را بفروش می رساند دیدن کردیم به نظر من ارزش یکبار دیدن را داشت و اگر کسی قصد خرید جواهرات خاص وقیمتی را داشته باشد جای بسیار مناسبی از نظر تنوع وکیفیت می باشد در خصوص قیمت ها نمی توانم نظری بدهم بعد از دو ساعت که به انتهای مسیر رسیده بودیم راهنمای تور اعلام کرد هرکس می خواهد می تواند به مرکز خرید MBK برود یا به هتل برگردد این مسیر توسط ون هایی که رایگان شما را به مرکز خرید می برند طی شد در محل درب ورودی شاهد یک جشن بسیار زیبا بودیم که به مناسبت شروع سال جدید چینی در حال برگزاری بود

در نهایت با گشتی در داخل پاساژ وپس از صرف شام در نمایندگی KFC با استفاده از ژتون های ارائه شده توسط شرکت اسپادانا به هتل برگشتیم این مجتمع دارای تنوع خوبی جهت خرید می باشد و قیمت ها وکیفیت بسیاری از اجناس در حد متوسط می باشد
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    صبح روز دوم پس از صرف صبحانه در هتل (صبحانه در تایلند معمولا تا ساعت 10 صبح سرو می شود)و کرایه یک تاکسی 100 بتی به سمت مجتمع تجاری SIAM PARGON حرکت کردیم دراین مجتمع تجاری بیشتر مارک های معروف وبا قیمت بالا را بفروش می رساند بااین حال من در نمایندگی LEE توانستم با حراجی ارائه شده سه شلوار جین را به قیمت شصت دلار تهیه کنم از نکات جالب این مجتمع وجود بیش از صد رستوران و غذا خوری به همراه بستنی فروشی وکافی شاپ در طبقه همکف از کشورهای مختلف بخصوص کشورهای جنوب شرق آسیا بود از خورنی های جالب اینجا که من تست کردم بستنی نیوزیلندی وشکلات هوکایدو(واقعا عالی بود) و لبنیاتی ژاپنی بود که انواع شیر باطعم های مختلف ارائه می دادالبته هرچی با خودم کلنجار رفتم نتونستم غذاهای چینی وتایلندی را امتحان کنم با اینکه من در سفرهام معمولا غذاهای کشورهای مبدا را امتحان میکنم چون معتقدم خوردن چلو کباب و کوبیده دریک کشور دیگه اصلا توجیح نداره در نهایت مرغ آب پز و برنج را در یک غذا خوری ژاپنی خوردم چشمتون روز بد نبینه فکر میکردی یک کم برنج ومرغ به فلفل اضافه کردن واقعا تند بود بهر حال تا بعدظهر در پاساژ قدم زدیم وکمی خرید کردیم از امکانات دیگر این مجتمع وجود کتابخانه بسیار متنوع این مجموعه در طبقه پنجم بود برای کسانی که مثل همسر من بدنبال مجلات خارجی می گردند خیلی خوب بود در طبقه هفتم بیش از پنج سینما داشت که فیلم های روز دنیا را نمایش می دهند که ما هم پس از انتخاب یک فیلم رفتیم هم دو ساعتی استراحت کنیم و هم یک فیلم ببینیم که بد نبود و بعدش به هتل برگشتیم که با پیشنهاد همسرم به یک مرکز ماساژ که روبروی هتل بود رفتیم و همسرم ماساژ پا را امتحان کرد ومن ماساژ با ماهی های ریز را که خوب بود وخستگیمون را رفع کرد یک نکته دیگه در مورد خوردنی ها بگم که در سمت چپ خروجی این پاساز یک پاساژ دیگه قرار دارد که نمایندگی STEAK HOUSE در آنجا قرار دارد ما وقتی آنجا را دیدیم تازه ناهار خورده بودیم ولی سایر دوستان همراه که رفته بودند خیلی تعریف می کردند وآنجا شما می تونید سه نوع استیک خام –نیم پز وکاملا پخته را سفارش بدین
    سفرنامه تایلند
    روز سوم با هماهنگی انجام شده با تور سون اسکای به همراه 4نفر دیگر از هموطنان وبوسیله یک ون به سمت باغ وحش بانکوک رفتیم هزینه هر نفر 1000 بت به همراه ایاب وذهاب و ناهاربود ابتدا ورودی انواع میوه های استوائی را در بسته بندی های جالب بفروش می رساندند من هم که سالها در جنوب ایران زندگی کرده بودم و با طعم این میوه ها که از هند و پاکستان میامد آشنا بودم دلی از غذا در آوردم خربزه درختی-انبه- اناناس ونارگیل نرسیده که آخری حدود 45 بت بود سپس سوار ون شدیم ویک ساعت از میان حیواناتی که در محیط آزاد بودند عبور کردیم سپس به بازدید از شوی اورانگوتانها ،شیر های دریایی ودلفین ها رفتیم هر قسمت حدود 45 دقیقه طول کشید در مجموع بد نبود ولی قسمت دلفینها خیلی جالب بود در این قسمت سعی کنین در ردیف های جلو بشینین که منظره جالبتری را مشاهده کنید پس از صرف ناهار که زیاد جالب نبود و بیشتر ما میوه خوردیم حول وحوش ساعت 3 بعد ظهر به هتل برگشتیم بعد ظهر بعد از سه ساعت استراحت و سوال وجواب از راهنمای تور به سمت بازارها و دکه های محله پتونم رفتیم البته در این محل چندین پاساژ نیز وجود دارد و برای خرید سوغاتی ارزان قیمت مناسب است نکته مهم در تایلند تفاوت بسیار زیاد قیمت اولیه با قیمت پس از چک وچونه می باشد به طور مثال یک تندیس کشور تایلند را در یک مغازه 1000 بت می فروخت درست جلو درب همان مغازه تونستیم سه عدد از همان تندیس را ازیک دستفروش به 900 بت بخرم که فکر می کنم بازهم گران بود ونکته مهمتر مثل بیشتر شهرهای توریستی راننده های تاکسی اگر کمی دقت نکنی دو برابر کرایه می گیرند برای حل مشکل یا قیمت را از راهنما بپرسین یا با همراه داشتن نقشه محل مقصد را به راننده نشان دهید تا نتواند شما را بی دلیل در شهر بچرخاند و تاکید کنید از تاکسی متر استفاده کند واگر قبول نکرد قیمت را طی کنید و گرنه در مقصد به مشکل برخواهید خورد
    سفرنامه تایلند
    روز چهارم یکشنبه بود و بر اساس برر سی های من در اینترنت یک بازار مثل جمعه بازار های خودمان در بانکوک بر پا بود به نام چاتوچاک که براحتی می شد با منوریل خودتان را به آنجا برسانید ولی چون ما بچه کوچک وکالسکه همراهمان بود ترجیح دادیم با تاکسی بریم حدود( 45 بت ) واقعا بازار جالبی هست بخصوص برای کسانی که قصد خرید صنایع دستی را دارند همه جورامکانات برای توریستها شامل بانک و غذا خوری مهیا است البته هوا حول وحوش ظهر خیلی گرم شده بود بهر حال این محل برای خرید جای مناسبی بود فقط در هنگام ورود حتما نقشه های راهنما مخصوص جهانگردان را در دربهای ورودی قرار دارد برداشته و محل دقیق کالای موردنظر راانتخاب کنید چون فضای خیلی بزرگی دارد اگر تمام روز هم آنجا باشید نیمی از آن را نمی شود گشت بعد ظهر بعد از کمی استراحت وخوردن غذا در یک رستوران لبنانی(اگر رفتین چای زنجبیلی را امتحان کنید) با کرایه یک تاکسی به پارک لومفینی در مرکز شهر رفتیم(محله سیلوم) در وسط این پارک یک دریاچه بزرگی قرارداشت که با اجاره یک قایق پدالی به قیمت 40 بت میشه تمام دور دریاچه را دور زد فضای داخلی پارک زیبا بود وافراد زیادی در حال ورزش کردن بودند بعد از خروج از پارک در اطراف همان پارک قدم زدیم این محله چندین هتل از هتل هایی که تورهای ایرانی ارائه می دهند قرار داشت از جمله (REGENT SILOM,CROWN PLAZA,DUSIT THANI)به نظر من این محله بسیار تمیزبود وبرای سفر خانوادگی مناسب تر از محله پتونم بود همین طور پارک ملکه سیکیریت نیز در همین نزدکی بود و مونور ریل در نزدیکی پارک ایستگاه داشت بهر حال ما تصمیم گرفتیم یک کافی خوب بخوریم که تاکسی گرفتیم و راننده ما را به جلو یک شعبه استار باکس برد واقعا قهوش خوشمزه بود فقط توجه کنید در این مغازه ها کافی سرد هم سرو می شود بعد از خروج از این محل متوجه شدیم که دقیقا پشت سر اینجا یک مجتمع تجاری به نام CENTRAL CHILDOM قرارداره چون ساعت 7 شب بود تصمیم گرفتیم بریم داخل مجتمع و دوری بزنیم از آن مجتمع های بسیار لوکس و عالی بود و قیمت ها به همان نسبت بالا بود البته در همین جا من تونستم کفش چرم مارک دار با قیمت 45 دلار بخرم برای کسانی که مغازه دار هستند و یا طراح فضاهای داخلی هستن دکوراسیون داخلی این مجتمع بسیار جالب خواهد بود
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    روز پنجم با کرایه یک تاکسی به قیمت 150 بت به سمت گراند پالاس یا کاخ پادشاه حرکت کردیم ورودی هر نفر 350 بت بود این محل از دو بخش سنتی وجدید تشکیل شده که پادشاه تایلند هم در همین محل زندگی می کند و قسمتی از کاخش را به دولت واگذار کرده تا دولت بتواند در جهت توسعه صنعت توریسم استفاده کند من که عاشق تنوع فرهنگی هستم از این مکان خیلی لذت بردم از فضاهای بسیار متنوع وچندین موزه تشکیل شده و حدود پنج ساعتی برای بازدید کامل وقت می خواد بازدید از این محل را حتما توصیه می کنم معبد بودای زمردین هم در اینجا قراردارددر این کاخ بعد از شروع حرکت امکان برگشت به مکان های قبلی نمی باشد و باید به سمت مراحل بعدی حرکت کنید حدود ساعت 4 بعد ظهر بعد خروج از این مجموعه در حال قدم زدن بودیم که متوجه شدم که در همین نزدیکی قایق هایی جهت کرایه به صورت ساعتی وجود دارد و به قیمهت 800 بت یک قایق را برای یک ساعت اجاره کردم البته بعد فهمیدم با نفری 100 بت می شد از قایق های عمومی استفاده کرد ولی بهر حال این قایق در طول رودخانه اصلی بانکوک عبور کرده ووارد یک رودخانه فرعی شد و از میان خانه های مردمی که در حاشیه رودخانه بودند عبور کرد دراین میان از ویلاهای جالب تا فقیرانه ترین خانه ها عبور کرد همین طور از محله مسلمانها عبور میکنه و می توانید منظره دید بسیاری از معابد را از سمت رودخانه مشاهده کنید در همین محل یک بازار کوچکی شبیه بازار معروف فلوتینگ مارکت وجودداشت که معمولا چند تا خانم هستن که سوار بر قایق صنایع دستی می فروشن که قیمت هاشون سه برابر چاتوچاک بود(بازار فلوتینگ مارکت در 80 کیلومتری بانکوک قرار دارد وتور ما آن را ارائه نمی داد از طرفی به علت گرانی زیاد اجناس زیاد توجیهی برای گردش نداشت) البته اگر با تور کشتی شبانه برید این تور تکراری خواهد بود من چون بچه کوچک همرام بود تور کشتی را نرفتم چون موسیقی با صدای بلند اجرا می شد ولی اگر تور کشتی را نرفتین بعد از غروب کنار رودخانه برای قدم زدن فضای جالبیه در این محل به ازای هر یک متر مربع فضا یک توریست را خواهید دید (ضمنا تور کشتی را بیشتر تورهای ایرانی دارن قیمتش 1000 بت به همراه شام و ایاب وذهاب می باشد) بعدش با کرایه سه چرخه به مبلغ 100 بت برگشتیم به محله پتونم و رفتیم به سمت هتل معروف بایوک اسکای که بلندترین ساختمان بانکوک می باشد و بعد از پرس وجو تونستیم بلیط به ازای هر نفر 250 بت تهیه کنیم همین تور را یک آژانس به قیمت 750 بت با شام بین المللی به صورت سلف سرویس ارائه می داد بعد از نیم ساعت تو صف ایستادن با آسانسور به طبقه 76 رفتیم در این محل می توانید از موزه کوچکی که قرار دارد بازدید کنید و از این ارتفاع به بیشتر نقاط بانکوک دید دارد ولی توصیه می کنم این بازدید را یک ساعت قبل از غروب برین وتا یک ساعت بعد از غروب آنجا بمانید دوربین عکاسی فراموش نشه ضمنا این هتل از هتل های خوب بانکوک می باشد
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    روز ششم با هماهنگی تور لیدرمان دو تا تور را ثبت نام کردیم صبح تور اکواریوم و بعد ظهر تور نیرامیت شو (اشنایی با فرهنگ تایلند) هر کدام به قیمت 800 بت که راس ساعت 9 صبح با تاکسی که تور برای ما گرفته بود به محل اکواریوم رفتیم و پس از نیم ساعت انتظار وانجام هماهنگی مسئول مربوطه تونستیم بریم ابتدا به سمت سینما 4 بعدی و بعد به سمت اکواریوم که از فضاهای مختلفی تشکیل شده بود رفتیم که از بخش های جالب آن اکواریوم بزرگ ماهی های آبگرم و استوائی و تونلی بود که با عبور از درون ان می توانید سفره ماهیها و ___ه ها را بالای سرتان ببینید در مجموع بد نبود البته من قبلا در جزیره لنکاوی مالزی در کنار ___ه ها غواصی کرده بودم که هیجانش غیر قابل وصفه و اینجا خیلی برام جالب نبود ولی خانمم و پسرم خیلی خوششون آمده بود ،ساعت یک به هتل برگشتیم و دو ساعتی استراحت کردیم (این برنامه استرحت دو ساعته ظهر را از توریستهای اروپایی یاد گرفتم) حدود ساعت 5 بعد ظهر طبق هماهنگی قبلی یک ون متعلق به مالک تور نیرامیت شو آمد دنبال ما که بدلیل دیر آمدن یک توریست هندی بیش از یک ساعت معطل شدیم و پس از یک ساعت رانندگی حدود ساعت 7 شب رسیدیم به این مرکز از همان درب ورودی عکاس ها بدون هماهنگی با شما عکس می گیرن بهر حال قبل از شروع برنامه اصلی در محوطه بیرونی مجتمع با احداث منازل چوبی وایجاد کارگاههای کوچک تولید ابریشم،پخت غذا ،ریسندگی وخلاصه هر چیزی که به شناخت وآشنایی فرهنگ تایلند کمک کنه وجود داشت فقط چون تاریک شده بود دیگه عکاسی نمی شد کرد ولی می تونید از غذاهایی که در این محل پخت می شود امتحان کنید و حتی یک فیل سواری رایگان هم در محوطه انجام بدین حدود ساعت 7.5 پس از گذاشتن تمامی موبایل ها ودوربین های عکاسی در صندوق امانات وارد سالن اصلی شدیم که با 2000 صندلی و به ادعا برگزارکنندگان بزرگترین صحنه نمایش در جهان روبرو شدیم که به مدت دو ساعت با استفاده از ماکتهای بسیار بزرگ و متنوع بیش از سی روش زندگی اقوام مختلف و آیین های مناطق مختلف تایلند را نمایش می دهند دیدن این شو را به تمام جهانگردهای واقعی توصیه می کنم البته این شو با شام ارائه می گردید که ما با تجربه باغ وحش از آن صرف نظر کردیم ولی یکی از هموطنان که رفته بود تعریف می کرد
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    روز هفتم با هماهنگی انجام شده قرار بود تور شهر بازی(DREAM WORLD) یا رز گاردن را برای ما هما هنگ کنه که متاسفانه بدلیل نبود علاقمند دیگری در آن روز نتوانستیم از این دو محل بازدید کنیم خود تور دو روز در هفته تور مخصوص شهر بازی را ارائه می داده که متاسفانه من متوجه نشده بودم با اینحال قیمت تور شهر بازی با استفاده از اسباب بازیها 1000 بت بود وتور رز گاردن هم 1200 بت که یک تور چینی آن را در هتل ارائه می داد البته اگر نیرامیت شو و باغ وحش را رفتین این باغ چیز جدیدی نخواهد داشت و بیشتر شهر بازی را پیشنهاد می کنم که علاوه بر بازی وتفریح از ماکتهای عظیم ساخته شده نیز می توانید بازدید کنید بهر حال چون بعد ظهر پرواز برگشت بود تصمیم گرفتیم ساک هامون را ببندیم و همون اطراف هتل گشتی بزنیم که در خیابان مجاور هتل رستورانی پاکستانی دیدیم که در اکواریومش انواع ماهیها را زنده نگهداری می کرد وشما می تونستید با انتخاب یک ماهی آن را برای ناهار نوش جان کنید که قیمت ماهی که ما انتخاب کردیم حدود 300 بت بود در مجموع کشور تایلند بدون پیش فرضهای رایج در ذهن مردم سرزمین من و فقط از دیدگاه یک توریست کشور قشنگیه وبه علت گرما بسیاری از مغازه ها و مراکز تفریحی از ساعت یک بعد ظهر به بعد باز می شه و معمولا تا ساعت 2 نیمه شب باز هستن وبرای کسایی که می خوان شب ها که هوا خنک تر هست بیرون قدم بزنن محله چینی ها با انواع تفریحات متنوع ووجود دستفروش های دو طرف خیابان را پیشنهاد می کنم البته خیلی شلوغ هست و برای ما که کالسکه همراه داشتیم سخت بود بعد ظهر راس ساعت 5 رفتیم فرودگاه و طبق برنامه ساعت 8 پرواز به سمت مشهد حرکت کرد اما چشم تون روز بد نبینه بعد از دو ساعت پرواز با شنیدن یک صدا از موتور سمت چپ و اعلام خلبان مبنی ر اینکه به علت نقص فنی به بانکوک برمی گردیم جو بسیار بدی در هواپیما ایجاد شد که پس از برگشت به فرودگاه بانکوک و فرود ارام حدود دو ساعت در هواپیما ما را نگه داشته و بدون هیچ گونه پاسخگویی ما را به سالن فرودگاه برده و بدون هیچ اعلام وتوجهی حدود چهار ساعت در جلوی گیت منتظر ماندیم که حدود ساعت 4 صبح مجدد با سلام وصلوات سوار شدیم که این دفعه بدون حادثه تونستیم خودمون را با ده ساعت تاخیر به مشهد برسونیم جالب انکه هم زمان هواپیمایی کره تاخیر داشت باید می دیدین که برای کسب رضایت مشتری علاوه بر پذیرایی در غذا خوری اصلی فرودگاه چگونه با انها برخورد می شد بگذریم در مجموع سفر خوبی بود و امیدوارم اطلاعات ارائه شده برای خوانندگان مفید بوده باشد
    سفرنامه تایلند
    سفرنامه تایلند
    امیدوارم در سال جدید هیچ حیوانی آزار و آسیب نبینه
    امیدوارم شعور این رو داشته باشیم که آروم رانندگی کنیم و مواظب حیوانات باشیم
    امیدوارم روزی رو ببینم حیوانات و انسان ها کنار هم در صلح و آرامش زندگی کنند...

4. 4 کاربر پست Cna عزیز را پسندیده اند .