نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

آشیانه سازی پرندگان

This is a discussion on آشیانه سازی پرندگان within the آرشیو forums, part of the تالار دوست داران پرندگان category; دیده بان حقوق حیوانات : آشیانه به محلی گفته می شود که پرندگان در آن تخمگذاری می کنند و جوجه ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  زیر آسمان خدا
  لايك دريافتي
  30740
  لايك كرده
  10891
  نوشته ها
  40,065
  می پسندم
  12,247
  مورد پسند : 58,184 بار در 24,450 پست
  حالت من :
  My Mood
  In Love
  نوشته های وبلاگ
  16

  Gh آشیانه سازی پرندگان

  آشیانه سازی پرندگان
  دیده بان حقوق حیوانات: آشیانه به محلی گفته می شود که پرندگان در آن تخمگذاری می کنند و جوجه های خود را پرورش می دهند. هرچند که تمام پرندگان آشیانه نمی سازند مانند نوعی پنگوئن که تخم هایش را همراه خود و برروی پاها به اطراف حمل می کند ولی بیشتر پرندگان به روش های گوناگون محلی را انتخاب می کنند و با توجه به امکانات محیط در آن آشیانه ای می سازند تا بتوانند تخم و جوجه ها را تا زمانی که لازم است در آن نگهداری کنند.
  آشیانه سازی پرندگان
  آشیانه در محل ها و با روش های گوناگون توسط پرندگان ساخته می شود. پرندگان دریایی و برخی از انواع ماکیان برروی زمین آشیانه می سازند. پرندگان دریایی مانند فولمار و کاکائی ها برروی صخره های کنار ساحل اندکی شاخ و برگ جمع آوری می کنند و روی آن تخمگذاری می کنند. بعضی دیگر مانند فلامینگو و پلیکان برروی زمین برآمدگی کاسه مانندی از گل و لای می سازند و در آن تخم می گذارند. گنجشک سانان آشیانه های خود را در محل های گوناگون از روی درختان گرفته تا شکاف سنگ ها یا سقف ساختمان ها می سازند و برای پوشش درون آن از مواد نرم و نیز پر استفاده می کنند. سار، گنجشک و کلاغ به صورت مذکور لانه می سازند. گونه هایی از پرندگان دریایی مانند باکلان ها، حواصیل ها و غیره نیز برروی درختان آشیانه می سازند. پرندگان بسیار دیگری مانند چرخ ریسک دم دراز یا برخی سسک ها آشیانه خود را به شکل گنبد درست می کنند و در کنار آن سوراخی برای ورود و خروج تعبیه می کنند. بعضی دیگر مانند مرغان بافنده، از الیاف گیاهی با مهارت بسیاری آشیانه ای بیضوی یا کروی می بافند به طوری که دیواره آشیانه مانند تار و پود پارچه بافته شده دیده می شود. تعداد زیادی از پرستوها و بادخورک ها آشیانه هایی از گل برروی صخره ها یا تیرهای چوبی سقف منازل می سازند.
  پرندگانی مانند برخی از چکچک ها و مرغان طوفان در داخل سوراخ های طبیعی موجود در زمین آشیانه می سازند، برخی دیگر مانند ماهی خورک ها و یا زنبورخورها از حفره های دیوار ساحلی رودخانه ها استفاده می کنند و تعدادی دیگر مانند دارکوب در سوراخ تنه درختان آشیانه می سازند.
  انواع دیگری از پرندگان ماکیان وش و برخی دیگر که معمولاً به خانواده بوقلمون ها تعلق دارند برروی زمین گودالی حفر می کنند و در آن تخم می گذارند. بعد از تخمگذاری مقداری شاخ و برگ تازه برروی آن ریخته و روی آن را با خاک می پوشانند تا حرارت ناشی از تبخیر شاخ و برگ عمل جوجه کشی را انجام دهد. پس از خروج جوجه ها از تخم، خاک را کنار می زنند تا جوجه ها را از داخل گودال خارج کنند. در این عمل نرها وظیفه دارند درجه حرارت آشیانه را کنترل کنند تا هروقت حرارت کم شد با اضافه کردن مقدار بیشتری شاخ و برگ و افزایش تبخیر، حرارت بیشتری ایجاد شود. اگر حرارت از حد معمول تجاوز کند با نوک خود سوراخی جهت تهویه در پوشش روی تخم ها ایجاد می کنند. در این میان بعضی از پرندگان هستند که آشیانه ای درست نمی کنند و از این لحاظ انگل پرندگان دیگر محسوب می شوند. این پرندگان مانند کوکوها در آشیانه پرندگان دیگر تخم می گذارند و خود هیچ مسئولیتی در قبال تخم و جوجه برعهده نمی گیرد. نکته جالب اینجاست که کوکوها تخم خود را در آشیانه پرندگان بسیار کوچک تر از خود می گذارند و زمانی که جوجه از تخم بیرون می آید از نظر جثه بزرگ تر از پرنده بالغ میزبان خود است که نقش مادر آن را بازی می کند. اگرچه در برخی از گونه ها جنس نر در ساختن آشیانه به ماده کمک می کند ولی معمولاً آشیانه به وسیله ماده ها ساخته می شود. تنها در معدودی از پرندگان، نرها به تنهایی آشیانه را می سازند.
  آشیانه سازی پرندگانبهداشت آشیانه یکی از مسائل مهم در دوران پرورش جوجه ها است. جوجه های اغلب پرندگان به جز گنجشک سانان معمولاً به طرف بیرون آشیانه پشت می کنند و مدفوع خود را به بیرون از آشیانه می اندازند. در ماهی خورک ها گاهی مدخل آشیانه به حدی از مدفوع جوجه ها پر می شود که رفت و آمد به داخل آن مشکل می شود. در گنجشک سانان نظافت لانه به دو روش انجام می شود. یکی اینکه فضله جوجه ها دارای غشاء کپسول مانندی است که والدین می توانند آن را با احتیاط بلند کرده و از آشیانه به خارج پرتاب کنند. دیگر اینکه مدفوع جوجه ها تا ۳ یا ۴ روز اول پس از خروج از تخم توسط والدین به ویژه ماده ها خورده می شود.
  در حالت اول هربار که والدین به منظور تغذیه جوجه ها به آشیانه وارد می شوند، فضله جوجه ها را با منقار برمی دارند و در محلی نزدیک آشیانه به بیرون می اندازند. نمونه بارز این حرکت در سار دیده می شود.
  برخی از جانوران دیگر هم وجود دارند که به عنوان همزیستی با پرندگان در آشیانه برخی از پرندگان زندگی می کنند. پرندگان این همسایه های مفید را در کنار خود می پذیرند زیرا که آنها در بهداشت آشیانه نقش مهمی را ایفا می کنند.
  انواع مختلف پرندگان نه تنها از لحاظ مکان هایی که برای ساختن آشیانه انتخاب می کنند، با یکدیگر تفاوت دارند بلکه از نظر موادی که در ساختمان آشیانه به کار می برند و همچنین شکل و فرم آن نیز با هم تفاوت زیادی دارند. بسیاری از پرندگان مانند گنجشک سانان کوچک آشیانه خود را به شکل فنجان و از موادی مانند ساقه های علف، رشته های گیاهی و ریشه های کوچک همراه با سایر مواد مانند کرک های گیاهی و پر که اغلب با موی پستانداران نیز آستر شده است، می سازند. گنجشک سانان بزرگ تر آشیانه های فنجانی خود را از مواد درشت تری درست می کنند. زاغ کبود و کلاغ معمولی آشیانه خود را از ترکه می سازند. عقاب های طلایی برای ساختن آشیانه بزرگ و حجیم خود، قطعات کوچکی از چوب و سایر مواد را به کار می برند و گاهی اوقات سال های سال از همان آشیانه استفاده می کنند. بیشتر اعضای تیره چرخ ریسک درون سوراخ ها آشیانه می سازند اما برخی دیگر یک لانه سربسته دراز که سوراخی در کنار آن دارد به صورت آویزان بنا می کنند.
  سینه سرخ آمریکایی آشیانه فنجانی شکل خود را با گل محکم می کند. برخی از پرستوها آشیانه فنجانی شکل خود را به طور کامل از گل می سازند. بیشتر بادخورک ها مواد آشیانه را با بزاق دهان خود به هم می چسبانند.
  آشیانه سازی پرندگان

 2. کاربر مقابل پست ویکی عزیز را پسندیده است:


موضوعات مشابه

 1. باوری نادرست در مورد جوجه های پرندگان در آشیانه
  توسط سمانا در انجمن رسوم و باورهای نادرست
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd August 2015, 06:55 PM
 2. مکانهای عجیب لانه سازی پرندگان...
  توسط alook در انجمن آرشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 4th July 2015, 02:48 PM
 3. تصویر سازی با پر انواع پرندگان
  توسط ویکی در انجمن گالری عکسهای متفرقه با موضوع آزاد
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 27th June 2015, 06:11 PM
 4. تصاویر منحصر بفرد از لانه ها و آشیانه های پرندگان
  توسط Qazaleh در انجمن گالری عکسهای متفرقه با موضوع حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 13th September 2013, 02:15 AM
 5. صدای ترقه پرندگان را از آشیانه فراری می دهد
  توسط Sanaz ho در انجمن حامیان حیوانات
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 18th March 2013, 11:29 PM

Visitors found this page by searching for:

لانه سازي گنجشك با تصوير با توضيح

اشیانه سازی پرنده گان

در مورد آشیانه پرندگان

درباره ي لانه يك پرنده

تحقيق در مورد لانه ي يك پرنده

در مورد آشيانه پرندگان

درباره ی آشیانه سازی جانور

اطلاعات در مورد لانه سازی پرنه

در باره ی اشیانه سازی یک جانور

آشيانه سازي گنجشك

اشيانه سازي پرندگان

تحقيق در مورد لانه سازي حيوانات

اشیانه سازی پرنده

لانه سازی برند گان

آشیانه حیوانات

اشییانهچرخریسک

درموردآشیانه سازی یکی ازجانوران

در مورد آشیانه ی پرنده ها

درباره ی اشیانه سازی یک پرنده

درباره ی لانه سازی چرخ ریسک

درباره ی اشیانه سازی دارکوب

درباره ی آشیانه سازی

لانه ی یک پرنده

اطلاعات در مورد اشیانه سازی پرنده چرخ ریسک

روش لانه سازي پرندگان

آشيانه پرنده گان

پرنده ای که بالاترین مکان را برای ساخت لانه خود انتخاب می کند

درباره پرنده چرخ ریسک

درمورداشیانه سازی یک جانور

تحقيق درباره ي اشيانه سازي يك جانور

اشیانه پرنده گان

پرنده چرخ ریسک

اطلاعاتی درباره لانه سازی حیوانات

نحوه لانه سازی حیوانات

لانه ي جانور

حیوان چرخ ریسک

خانه سازي چرخ ريسك

درباره ی اشیانه

گزارشی درمورد ساختن لانه ی یک جانور

لانه سازی داركوب پرندگان

آشیانه ی پرند گان

نحوه آشیانه سازی عقاب

اطلاعاتی درباره ی اشیانه سازی پرستوها

در مورد اشيانه سازي پرستو

در باره ی اشیانه سازی یک جانور اطلاعات جمع اوری کنید

درمورداشیانه سازی گنجشک

اشیانه سازی پرنده گان

تصویر آشیانه ی پرندگان

روش لانه سازی جانوران

درمورد لانه سازی پرندگان

لانه سازيكلاغ

لا نه ی جانوران

اطلاعات لانه سازی پرندگان

html درباره لانه سازی

اطلاعات درباره ی حیوانات

سارها در کجا لانه میکنند

لانه ي پرنده

موضوع تحقیقی در مورد پرنده گان

پرنده ی دارکوب

اشيانه ي پرنده

طلاعات درباره لانه پرندگان

اشیانه چرخ ریسک

درست کردن لانه پرنده

روش آشیانه سازی حیوانات

آشیانه چرخ ریسک

اطلاعات اشیانه سازی جانوران

درباره ى آشيانه سازى گنجشك

مراحل لانه سازی دارکوب

طریقه ی لانه سازی پرنده ی سینه سرخ

تحقیق درمورداشیانه سازی یک جانور

لانه ی پرندها

تحقیق درباره ی آشیانه جانوران

تحقیق در مورد درست کردن لانه پرندگان

در باره آشيانه سازي يك جانور اطلاعات جمع‌آوري كنيد

گزارشی در مورد آشیانه سازی جانوران

در مورد اشیانه سازی پرستودر مورداشیانه سازیدرباره ي آشيانه سازي يک جانورآشيانه چرخريسكدرباره آشیانه یالانه سازی جانوریاپرندهجمع اوری اطلاعات درباره ی اشیانه سازی یک جانورلانه یک جانوریاپرندهدرباره آشیانه سازی یک جانور اطلاعات جمع آوری کنید.درباره آشیانه چرخ ریسک درباره ی اشیانه های جانورانتصویر لانه سازی پرنده گانچمع اوري اطلاعات درباره اشيانه سازي جانوراندر مورد لانه سازی پرندگان با شکلنحوه ی ساخت اشیانه یک پرنده در مورداشيانه پرنده ي سرخ رسكتوضيح مراحل آشيانه سازي يك جانورمراحل آشيانه سازي چرخريسكاطلاعاتی در مورد پرنده چرخ ریسکاطلاعات درمورد لانه سازی پرندهادر مورد اشیانه پرندهلانه سازي جانوران وپرندگاندرموردلانه سازی چرخریسکاشیانه ی یک جانوردرباره آشیانه یک جانورتصاویر آشیانه پرندگان

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556