نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
Like Tree19Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 8 Post By maska
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 6 Post By maska
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 5 Post By maska

* مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

This is a discussion on * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل * within the انجمن معرفی نژادهای سگ forums, part of the تالار دوستداران سگها category; * ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل * در این مقاله از نشانگرهای مولکولی برای مطالعه روابط ژنتیکی در مجموعه متنوعی ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Dog
  محل سکونت
  Tabriz
  لايك دريافتي
  996
  لايك كرده
  1677
  نوشته ها
  768
  می پسندم
  6,189
  مورد پسند : 3,396 بار در 802 پست
  حالت من :
  My Mood
  Daring

  New 1 * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  * ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *


  در این مقاله از نشانگرهای مولکولی برای مطالعه روابط ژنتیکی در مجموعه متنوعی از 85 نژاد سگ اهلی استفاده شده است. تفاوتهای موجود بین نژادها 30٪‍‍~ تنوع ژنتیکی را تشکیل می دهد. از ژنوتیپهای ریزماهواره ای برای نسبت دادن صحیح 99٪ سگهای منحصر بفرد به نژادها استفاده شده است. آنالیزهای وابسته به تکامل نژادی، چندین نژاد که مبدا دیرینه داشتند را از نژادهای باقیمانده با مبدا مدرن اروپایی جدا ساختند.در این مقاله 4 دسته ژنتیکی مشخص شد که اغلب شامل نژادهایی میشوند که مبدا جغرافیایی، ظاهر یا نقش در فعالیتهای بشری مشابه دارند.
  این نتایج یک طبقه بندی ژنتیکی از نژاد سگها را در اختیار میگذارد و به مطالعات ژنتیکی تفاوتهای فنوتیپی نژادها کمک خواهد کرد.


  منبع : مجله SCIENCE ) www.sciencemag.org )
  سال انتشار : 2004
  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *  سگ اهلی فعالیت ژنتیک منحصر بفردی در تاریخ بشریت است.هیچ پستاندار دیگری در طی قرون چنین رابطه نزدیکی با انسان نداشته و نیز در نتیجه چنین به طرز قابل ملاحظه ای شکل نگرفته است. سگها از لحاظ ظاهری تنوع زیادی برای هزاران سال داشته اند و جدا سازی تولید مثلی آنها با ظهور انجمن نژاد و استانداردهای نژادی در اواسط قرن نوزدهم به رسمیت شناخته شد.از آن زمان، انتشار رسمی قانون " مانع نژادی" – هیچ سگی نمی تواند عضو شجره نامه داری از یک نژاد باشد مگر اینکه پدر ومادرش هر دو اعضای شجره نامه داری باشند – مجموعه ژنتیکی نسبتا صعب العبوری بین سگهای هر گروه را میسر میسازد.

  در حال حاضر بیش از 400 گونه توصیف شده وجود دارد که 152 گونه از اینها توسط انجمن کنلهای آمریکا (AKC) در ایالات متحده به رسمیت شناخته شده است. بیش از 350 ناهنجاری موروثی در جمعیت سگهای اصیل توصیف شده است.بسیاری از این ناهنجاریها شبیه ناهنجاریهای رایج انسانهاست و محدود به گونه یا گروهی از گونه ها میشود که در نتیجه برنامه های تجاوز گرانه تولید مثلی ایجاد میشوند که برای تولید مثل ریخت شناسی خاص بکار میروند.

  ترسیم کردن ژنهایی که با بیماریهای رایج همراه هستند مثل سرطان، بیماریهای قلبی، صرع، نابینایی و ناشنوایی و نیز ژنهایی که باعث اختلاف قابل توجه بین نژادها از لحاظ ظاهر و رفتار میشود،به بهترین نحو از طریق توضیح دادن و بهره بردن از ساختار جمعیت نژادهای مدرن انجام خواهد شد. درک رابطه ژنتیک بین نژادها باعث میشود تا از سیر تکاملی هدایت شده حیواناتی که نزدیکترین همدممان هستند آگاه شویم.


  از آنالیزهای DNA میتوکندری برای توضیح رابطه بین سگهای اهلی و گرگها استفاده شد، اما سیر تکاملی DNA میتوکندری برای نتیجه گیری درباره رابطه بین نژادهای سگهای مدرن که اکثر آنها بیش از 400 سال نیست که وجود دارند، بیش از حد کند است.

  مطالعه ای که قبلا انجام شده نشان می دهد که از مکان ریز ماهواره ای هسته ای می توان برای نسبت دادن سگهای 5 نژاد به نژاد اصلیشان استفاده کرد که فاصله های ژنتیکی بزرگ بین این نژادها را نشان می دهد.

  مطالعه دیگری از ریز ماهواره ها برای شناسایی مرتبط بودن دو جفت نژاد در مجموعه ای از 8 نژاد استفاده کرد اما موفق به برقراری رابطه تکامل نژادی وسیع تری بین نژادها نشد.شکست در پیدا کردن چنین رابطه ای می تواند منعکس کننده ویژگیهای مکان ریز ماهواره ای، تعداد محدود نژادهای آزمایش شده یا روشهای تحلیلی مورد استفاده در مطالعه باشد. همچنین می تواند نشان دهنده ساختار پیچیده جمعیت سگهای اصیل باشد که از منشاء اخیر اکثر نژادها و میکس گونه های اجدادی در خلق آنها حاصل می شود.

  اینجا نشان میدهیم که مشخص کردن ریز ماهواره ای مجموعه متنوعی از 85 نژاد همراه با آنالیزهای سیرتکاملی نژادی و روشهای دسته بندی ژنتیک مدرن،تعریف گروههای مرتبط نژادها را میسر میسازد و نیز اینکه ارتباط ژنتیک بین نژادها اغلب با تشابه های ظاهری و خاستگاه جغرافیایی مشترک در ارتباط است.

  برای ارزیابی میزان تنوع توالی در سگهای اصیل، نخست 19.867 جفت پایه از توالی ژنومی غیرهمجوار در 120 سگ به نمایندگی از 60 نژاد، از نو ترتیب بندی شدند.75 چند ریختی تک نوکلئوتیدی یا اسنیپ (SNP) با حداقل تناوب آلل متغیر از 0.4 الی 48٪، شناسایی شدند (جدول S1).  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *  پانزده عدد از اسنیپ ها مختص هر نژاد بودند.وقتی تمامی سگها را بعنوان یک جمعیت واحددر نظر بگیریم، هتروزیگوت بودن( ناجور تخمی) نوکلئوتیدی مشاهده شده 8×10-4 بود. در واقع همان مورد که در جمعیت انسانها نیز دیده شده است.

  برای ترسیم هر چه بیشتر تنوع ژنتیکی مابین نژادها، ژنوتیپ 96 مکان ریزماهواره ای در 414 سگ اصیل به نمایندگی از 85 نژاد مشخص شد.( 5 سگ بی پیوند که فاقد اجداد مشترک بودند از اکثر نژادها بعنوان نمونه انتخاب شدند.)(جدول 2)  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *  اینگونه پیش بینی شده بود که بعلت وجود مانع نژادی، سگهای هم نژاد در مقایسه با سگهای غیر هم نژاد از لحاظ ژنتیکی بیشتر شبیه هم خواهند بود. برای آزمایش این پیش بینی، نسبت تنوع ژنتیکی بین سگهای منحصر بفردی که می توان آنها را به عضویت نژادی نسبت داد، تخمین زده شد. آنالیزی از تنوع مولکولی در داده های ریز ماهواره ای نشان داد که تنوع بین نژادها 27٪ از تنوع ژنتیکی کل را تشکیل می دهد. به طور مشابه،میانگین فاصله ژنتیکی بین نژادها که از داده های SNP محاسبه شد FST=0.33 است.

  این مشاهدات مطابق با گزارشهای قبلی هستند که نژادهای کمتری را آنالیز کردند و تائید می کردند که موانع نژادی منجر به جدایی ژنتیکی قوی بین نژادها می شود و آشکارا با اختلاف ژنتیکی خیلی پایین تر ( به طور معمول در محدوده 5 الی 10٪) که در جمعیتهای انسانی دیده میشود در تضاد است. تنوع نژادی در سگها در حد اعلای گستره گزارش شده است.

  ادامه دارد ...
  ویرایش توسط maska : 3rd February 2013 در ساعت 02:54 AM دلیل: ..
  در این دنیا وفائی نیست، خودت آنجا دعایی کن...!

 2. 14 کاربر پست maska عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Dog
  محل سکونت
  Tabriz
  لايك دريافتي
  996
  لايك كرده
  1677
  نوشته ها
  768
  می پسندم
  6,189
  مورد پسند : 3,396 بار در 802 پست
  حالت من :
  My Mood
  Daring

  پیش فرض

  * ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  قسمت دوم

  تفاوتهای ژنتیکی قوی بین نژاد سگها این را پیشنهاد میکند که عضویت نژادی را می توان از روی ژنوتیپهای هر یک از سگها مشخص کرد. برای تست این فرضیه نخست یک الگوریتم خوشه بندی بر پایه مدل بیزین (Bayesian) بکار برده شد که درون برنامه ساختار روی داده های ریز ماهواره ای اجرا شد. الگوریتم سعی دارد تا بخشی از جمعیت را که از لحاظ ژنتیکی مجزا می باشد را بر اساس الگوهای تناوب آلل معین کند و در اینجا ساختار روی زیرمجموعه های دارای اشتراک از 20 تا 22 نژاد در یک زمان اجرا شد و مشاهده گردید که اکثر نژادها خوشه های مجزایی را تشکیل میدهند که فقط شامل تمامی سگها از همان نژاد می شوند ( تصویر 1A).

  فقط سگهای 4 نژاد بودند که نتوانستند بطور مرتب با دیگر سگها از همان نژاد یک خوشه تشکیل دهند: پرو د پرسا کاناریو (Perro de Presa Canario)، جرمن پوینتر شورت هیر، شپرد استرالیایی و چی وا وا.  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  * Perro de Presa Canario *


  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  * German shorthaired Pointer *


  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  * Australian Shepherd *


  بعلاوه 6 جفت از نژادها در اکثر ردیف ها با هم یک خوشه تشکیل دادند. این جفت شدنهاــ آلاسکن مالاموت و سیبرین هاسکی، شیپ داگ بلژیکی و ترورن بلژیکی، کولی و شتلند شیپ داگ، گری هاند و ویپت، برنیز مانتین داگ و گریت سوئیس مانتین داگ، بول ماستیف و ماستیف – همگی بر اساس تاریخچه نژاد، مورد انتظار بودند. برای تست اینکه این جفتهای نژادی با وجود اینکه به طور نزدیک بهم ربط دارند آیا از لحاظ ژنتیکی مجزا هستند یا نه، ساختار را در مورد هر کدام از این خوشه ها بکار بستیم. در تمامی موارد بغیر از یک مورد خوشه ها مطابق با نژادهای منحصر بفرد به دو گروه تقسیم شدند( تصویر 1B). تنها استثنا خوشه حاوی شیپ داگ بلژیکی و ترورن بلژیکی بود.  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  * Belgian Tervuren *


  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  * Belgian Sheepdog *


  انجمن کنلهای اروپایی و ژاپنی اینها را بعنوان تفاوتهای رنگ و طول موهای یک نژاد منحصر بفرد طبقه بندی می کند و هرچند AKC اینها را بعنوان نژادهای مجزا میشناسد، مانع نژادی بطور واضح بسیار جدید یا آنقدر سخت گیر هست که منجر به تفکیک ژنتیکی شده است.

  سپس محققان آزمایش کردند که آیا یک سگ می تواند فقط بر حسب داده های ژنوتیپی به نژادش اختصاص داده شود. با استفاده از روش تخصیص مستقیم با یک آنالیز صرف نظر کردن از یک مورد، قادر خواهیم بود تا 99٪ سگها را در نژاد صحیحش بگماریم. از 414 سگ فقط 4 سگ بطور ناصحیح گماشته شدند: یک بیگل بعنوان پرو د پرسا کاناریو، یک چی وا وا بعنوان کایرن تریر(Cairn Terrier) و دو سگ پوینتر جرمن شورت هیر بعنوان یک کوواز (Kuvasz) و یک پودل استاندارد. همه 4 اشتباه شامل نژادهایی میشد که در آنالیز ساختار یک خوشه نژادی منحصر بفرد را تشکیل ندادند.


  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  * Kuvasz *


  بعد از ثابت کردن اینکه نژادهای مدرن سگها واحدهای ژنتیکی مجزا هستند، به دنبال تعریف روابط ژنتیکی وسیعتر بین نژادها گشتیم. ما نخست از روشهای اتصال همسایگی برای ساختن نمودار مورد توافق قانون اکثریت نژادها استفاده کردیم ( تصویر 2) که فاصله ها با استفاده از میزان فاصله خطی محاسبه شدند . این نمودار مدل جهش خاصی را فرض نمیکند و تصور میشود که در مورد تاکسونهای خیلی بهم نزدیک بخوبی عمل میکند.

  نمونه گرگ ریشه نمودار را تشکیل میدهند. عمیق ترین شکاف نمودار در مورد نژادهای اشپیتز مانند آسیایی رخ داد و درون این شاخه شارپی (Shar Pei ) اول از همه جدا شد و بعد از آن شیبا اینو (Shiba Inu ) می آید . آکیتا و چائو چائو با هم یک گروه تشکیل دادند. دومین شکاف باسنجی (Basenji ) را جدا کرد یک نژاد باستانی آفریقایی. سومین شکاف دو نژاد اشپیتز مانند شمالی را جدا کرد: آلاسکن مالاموت و سیبرین هاسکی. چهارمین شکاف از نژادهای باقیمانده دو سگ شکاری شرقی را از هم جدا می کند افغان هاند و سالوکی هاند (Saluki Hound).


  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  * Shar Pei *


  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  * Basenji *
  تصویر شماره 1
  تقسیم خوشه بندی 85 نژاد سگ
  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *


  5سگ بی پیوند نمایانگر 74 نژاد هستند و 4 سگ بی پیوند نمایانگر 11 نژاد باقیمانده. هرنژاد منحصربفرد سگ توسط یک خط عمودی روی نمودار نشان داده شده است که به بخشهای رنگی تقسیم شده است که مطابق با دسته های ژنتیکی متفاوت است.

  طول هر بخش رنگی مساوی است با نسبت تخمین زده شده عضویت نژاد منحصر بفرد در دسته رنگ مربوط (که روی محور y بعنوان یک در صد معین شده است.) نژادها پایین تصویر رده بندی شده اند.

  6 دسته شامل 2نژاد هر کدام به K=2 مجددا تقسیم شدند که رنگها نمایانگر نسبت تخمین زده شده عضویت نژاد منحصربفردی فقط در 2 دسته احتمالی است. خطهای مشکی نژادهای منحصر بفرد سگها را جدا میکند و دونژاد در پایین هر تصویر رده بندی شده اند  تصویر شماره 2
  نمودار درختی اتصال همسایگی توافقی از 85 نژاد سگ و گرگ خاکستری


  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *


  9 نژاد که شاخه ها را با دلیل آماری شکل میدهند، نشان داده شده اند. 76 نژاد باقیمانده ساختار تبار زایشی کمی از خود به نمایش گذاشتند و به منظور ساده سازی با هم در یک شاخه با نام " تمامی نژادهای دیگر" به هم ملحق شدند. نمودارهایی که هم جوارها را تشکیل دادند بر اساس معیارهای فاصله خطی است.پانصد تکرار باز نمونه گیری اطلاعات انجام شد ونقص باز نمونه گیریهای حمایت کننده از هر شاخه در گره متناظر بعنوان درصدی برای آن شاخه هایی که در بیش از 50٪ تکرار ها حمایت شدند، نشان داده شده است.


  جمعیت گرگها در ریشه نمودار شامل 8 گونه منحصربفرد است که هر یک از یک کشور است که این کشورها عبارتند از: چین، عمان، ایران، سوئد، ایتالیا، مکزیک، کانادا و ایالات متحده.

  طول شاخه ها متناسب با ارزش باز نمونه گیری ها است.


  ادامه دارد...


  ویرایش توسط maska : 3rd February 2013 در ساعت 03:05 AM
  در این دنیا وفائی نیست، خودت آنجا دعایی کن...!

 4. 9 کاربر پست maska عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Dog
  محل سکونت
  Tabriz
  لايك دريافتي
  996
  لايك كرده
  1677
  نوشته ها
  768
  می پسندم
  6,189
  مورد پسند : 3,396 بار در 802 پست
  حالت من :
  My Mood
  Daring

  پیش فرض

  * ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  قسمت سوم


  چهار شکاف اولیه از معیار قانون اکثریت فراتر رفتند که در بیش از نیمی از تکرارهای باز نمونه گیری مشاهده شداز اینطرف نژادهای باقیمانده، روابط وابسته به تکامل نژادی پایدار کمی را نشان دادند، بغیر از گروهبندی نزدیک 5 جفت نژاد که در آنالیز ساختاری نیز با هم یکخوشه را تشکیل می دادند. این 5 جفت نژاد بدین ترتیب هستند: یک جفت جدید از وست هایلند تریر و کایرن تریر که به طور نزدیکی بهم مربوط هستند و گروهبندی مهم 3 نژاد جور با ظاهر مشابه: لهاسا آپوسو، شیتزو و پکینیز ( تصویر S1). یک رابطه نزدیک بین این 3 نژاد در آنالیز ساختاری نیز مشاهده شد، که حداقل 2 مورد از این 3 نژاد در اکثر ردیفها با هم یک خوشه را تشکیل داده بودند.توپولوژی مسطح نمودار می تواند نشان دهنده نژاد بنیانگذار تا درجه زیادی مشترک و وقوع جریان ژن وسیع بین سگهای غیر مشابه از لحاظ فنوتیپی (ظاهری) قبل از ظهور انجمن نژادها و قوانین مانع نژادی باشد. بعلاوه احتمالا نشان دهنده این حقیقت است که برخی نژادها که از لحاظ تاریخی قدیمی تر هستند و به دیل قحطی، افسردگی و جنگ بین قرنهای 19 الی 20 مرده بودند، با استفاده از نژاد بدست آمده از سگهای مرتبط تاریخی یا مشابه از لحاظ ظاهری از نو خلق شدند.

  از آنجائیکه آنالیزهای وابسته به تکامل نژادی، جدایی نژادهای متعدد با منشا باستانی از گروه بزرگی از نژادها را با منشا اروپایی مدرن وفروض نشان داد، گروههای فرعی اضافه نیز درون آخرین گروه که این گرایش حداقل به دو دلیل آنها را مشخص نکرده، ارائه شوند. این دلایل بدین سان هستند: نخست تاریخ تکاملی واقعی نژادهای سگها بوسیله مدل نموداری دو شاخه شونده آنطور که روش فرض میکرد خوب ارائه نشد زیرا نژادهای موجود میکس شده بودند تا نژادهای جدیدی خلق شود ( پروسه ای که هنوز هم ادامه دارد). دوم اینکه روشهایی که بر اساس ماتریسهای فاصله ژنتیکی هستند با از ریختن تمامی داده های ژنوتیپی متعلق به جفتهای نژادها درون یک نمونه مفرد، اطلاعات رااز دست می دهند. الگوریتم خوشه بندی بکار رفته در ساختار صریحا برای غلبه بر این محدودیتها طراحی شده بود و برای استنتاج کردن ساختار ژنتیکی از گونه های متعدد بکار گرفته شد.

  بنابراین با استفاده از افزایش ارزش K (تعداد جمعیتهای زیرین که که برنامه سعی دارد پیدا کند) ، ساختار را بر روی کل مجموعه داده ها اجرا کردییم تا جمعیتهای منشا باستانی را شناسایی کنیم. در این آنالیز یک نژاد مدرن میتواند بدقت یک جمعیت باستانی را منعکس کند یا نشانگر میکس واقعی دو یا چند نژاد باستانی باشد.

  در K=2 یک خوشه بوسیله هفت نژاد اول ثابت شد تا در آنالیز وابسته به تکامل نژادی جدا شود در حالیکه دیگر خوشه ها در برگیرنده تعداد زیادی از نژادها با توپولوژی تکامل نژادی مسطح میشدند (تصویر 3A).


  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  تصویر شماره (3)


  (A) ساختار جمعیتی 85 نژاد سگ اهلی
  هر گونه منحصربفرد سگ توسط یک خط عمودی مفرد که به رنگهای k تقسیم شده اند، نشان داده شده است که k ‌تعداد دسته های تخمین زده شده است. هر رنگ نمایانگر یک دسته است و طول قسمتهای رنگی نسبت تخمین زده شده عضویت گونه منحصر بفرد در آن دسته است.خطوط مشکی نژادهایی را جدا میسازد که در زیر تصویر رده بندی شده اند.
  نژادهای نماینده که در بالای نمودار نشان داده شده اند از چپ به راست: آکیتا، پکینیز، شیپ داگ بلژیکی، کالی، دوبرمن پینچر، باست هاند، کوکر اسپانیل آمریکایی، بدلینگتون تریر، رتریور فلت کوتد، نیوفوندلند و ماستیف. نتایج نشان داده شده میانگین بیش از ردیف 15 ساختاری در هر ارزش k است.
  (B). ساختار جمعیت همانند (A) می باشد. با این تفاوت که گرگهای خاکستری نیز در اینجا وجود دارند. نمودار نشان داده شده میانگینهای بیش از 5 ردیف ساختاری در K=2 است.  5 اجرای برنامه تقریبا نتیجه های یکسانی در برداشت با ضریب تشابه 0.99 در طول اجراها. هفت نژاددیگر بخش قابل ملاحظه ای از اجدادشان را با خوشه اول سهیم شدند. این چهارده نژاد همگی به عهد باستان بر میگردند و رد تبارشان تا آسیا یا آفریقا ادامه پیدا می کند. وقتی مجموعه متنوعی از گرگها از 8 کشور متفاوت در آنالیز دخالت داده شدند، همگی کلا داخل این خوشه قرار گرفتند( تصویر 3B). شاخه ای که به برون گروه گرگها منتهی میشد نیز در آنالیز وابسته به تکامل نژادی داخل این گروه از نژادها قرار گرفت (تصویر2).

  در K=3 ساختار اضافی ای شناسایی شد که بسهولت از نمودار وابسته به تکامل نژادی معلوم نیست. خوشه سوم جدید عمدتا شامل نژادهای مرتبط با مستیف از لحاظ موروثی و میشود و توسط مستیف،بولداگ و باکسر به همراه وابستگان نزدیکشان یعنی بول مستیف، فرنچ بولداگ، بول تریر مینیاتوری و پرو د پرسا کاناریو ثابت شد. همچنین خوشه روتوایلر شامل نیوفاندلند(Newfoundland) و برنیز مانتین داگ نیز میشود، نژادهای بزرگی که گزارش شده سایزشان را از اجداد مستیف گونه باستانی شان بدست آورده اند.


  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  * Newfoundland *


  آنچه که زیاد مورد انتظار نبود دخیل شدن سگ جرمن شپهرد در این خوشه بود.مبدا اصلی این نژاد نا معلوم است اما نتایج پیشنهاد میکند که سالهای سپری شده در ارتش و نیروهای پلیس در حضور نژادهای کاری مثل باکسر در شکل گیری زمینه ژنتیک این نژاد پر طرفدار نقش بسزایی داشته است. سه نژاددیگر عضویت جزیی و ناپایدار در خوشه را در طول اجرای ساختار از خود به نمایش گذاشتند (fig S2) که ضریب تشابه را به 0.84 کاهش داد.

  در K=4 یک خوشه چهارم مشاهده شد که شامل نژادهای متعددی بعنوان سگ گله میشد: شیپ داگ بلژیکی، ترورن بلژیکی، کالی، شیپ داگ شتلند. آیریش ولف هاند، گری هاند، برزوی(Borzoi)و سنت برنارد نیز اغلب به این خوشه تعلق داشتند. هرچند گزارشهای تاریخی بیانگر ایننیست که این سگها روزگاری برای چوپانی گله های احشام استفاده میشدند، اما نتایج ما نشام میدهد که این نژادها یا اجداد نژادهای سگهای گله هستند یا اولاد آنها.
  نژادهایی که در خوشه باقیمانده بودند عمدتا مبدا اروپایی نسبتا جدید دارند و اکثرا گونه های متفاوت سگهای شکاری هستند: سنت هاندها ( Scent Hound)، تریرها، اسپانیل ها، پوینترها و رتریورها. خوشه بندی در K=4 ضریب تشابه 0.61 از خود نشان داد که نشان دهنده تخصیص عضویت خوشه مشابه برای اکثر نژادها بود بغیر از تخصیص متغیر برای دیگر نژادها در طول اجراها (FigS2).


  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  * Borzoi *


  در K=5 ضریب تشابه به 0.26 کاهش پیدا کرد و به هیچ زیر جمعیت دخیل شده اضافه دیگری اشاره نشد که نشان دهنده عدم وجود ساختار سطح بالای اضافه در جمعیت سگهای اصیل نمونه گیری شده بود.

  نتایج ما تصویر زیر را از رابطه بین نژادهای سگهای اهلی ترسیممیکند. نژادهای متفاوت از لحاظ ژنتیکی مجزا هستند و هر سگ می تواند به سهولت بر اساس ژنوتیپش به نژاد تخصیص داده شود. با در نظر گرفتن مدت زمان کوتاه از مبدا اکثر نژادها از سر سلسله اجدادی میکس شده،واگرایی در این سطح تعجب بر انگیز است و از جدایی تولید مثلی قوی ما بین هر نژاد بعنوان قانون مانع نژادی حمایت میکند.

  نتایج ما حداقل از چهار گروهبندی نژادی مجزا حمایت میکند که نمایانگر"پرتوش سازگار" جداگانه هستند.زیر مجموعه ای از نژادها با مبداهای باستانی آسیایی و آفریقایی از بقیه نژادها جدا می شود و الگوی مشترکی ازتناوب آلل را نشان میدهد. در نگاه اول تعب بر انگیز است که یک خوشه ژنتیکی شامل نژادهایی از آفریقای مرکزی(باسنجی)، خاور میانه(سالوکی و افغان)، تبت(تریر تبتی و لهاسا آپوسو)، چین(چائو چائو، پکینیز، شارپی و شیتزو)، ژاپن(آکیتا و شیبا اینو) و قطب شمال (آلاسکن ملمیوت، سیبرین هاسکی و ساموید).

  باینحال محققان متعددی اینگونه فرض میکنند که سگهای پریا(Pariah) مبداشان آسیا بوده و به همراه انسانهای چادر نشین مهاجر هم به جنوب یعنی به آفریقا و هم به شمال یعنی به قطب شمال مهاجرت کرده اند و مهاجرتهای متعاقب در سرتاسر آسیا صورت گرفته است. این خوشه شامل نژادهای شمالی میشود که از لحاظ ظاهری شبیه گرگ میباشند مثل آلاسکن ملمیوت و سیبرین هاسکی و نزدیک ترین ارتباط با گرگ را از خود نشان میدهند که جد مستقیم سگهای اهلی است. بنابراین سگهای حاصل شده از ایننژادها میتوانند بهترین نمونه زنده اندوخته ژن سگهای اجدادی باشند.

  نکته قابل توجه اینست که نژادهای متعددی که معمولا اعتقاد بر این بود که دارای ریشه باستانی هستند مثل سگ هاند فرعونی( Pharaoh Hound) و هاند ایبیزن(Ibizan) در این گروه وجود ندارند. اغلب تصور میشد که اینها قدیمی ترین نژاد تمامی سگها هستند که اولاد سگهای باستانی مصری هستند که روی دیوارهای مقبره ها بیش از 5000 سال پیش نقش شده اند. بااین وجود نتایج ما نشان می دهد که این دونژاد در زمانهای اخیرتر لز ترکیب نژادهای دیگر از نو خلق شده اند. بنابراین هرچند ظاهر آنها با سگهای شکاری مصری باستانی مطابقت دارد اما ژنوم آنها جور نیست.


  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  * Pharaoh Hound *


  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  * Ibizan *


  نتایج مشابه در مورد الکهاند نروژی(Norwegian Elkhound) نیز صدق میکند که علیرغم گزارشهایی از نژاد مستقیم از مبدا اسکاندیناوی بیش از 5000 سال پیش، با نژادهای اروپایی مدرن در یک خوشه قرار میگیرد تا دیگر سگهای شمالی.


  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *

  * Norwegian Elkhound *


  اکثریت زیادی از نژادها ظاهرا پرتوش تازه تری از جد اروپایی مشترک به نمایش میگذارند.هرچند نژادهای منحصربفرد از لحاظ ژنتیکی متمایز هستند اما ظاهرا در اصل در یک زمان از هم جدا شده اند. این پرتوش میتواند منعکس کننده تکثیر نژادهای مجزا از تنوع فنوتیپی مدون کمتر بعد از تعریف مفهوم نژاد و ایجاد انجمنهای نژادی در اروپا در قرن 18 میلادی باشد.

  یک آنالیز خوشه حساس تر قادر بود تا ساختارهای ژنتیک اضافیسه زیر جمعیت رادروناین گروه تشخیص دهد. یکی شامل نژادهای مستیف مانند میشود و ظاهرا ریخت شناسی مشترک مشتق شده از یک جد مشترک رانشان میدهد. دیگری شامل شیپ داگ شتلند، 2شیپ داگ بلژیکی وکالی میشود و احتمالا رفتار گله داری اجدادی مشترک را نشان میدهد.تکثیر نژادهای اختصاص یافته به جنبه های مختلف شکار به جمعیت باقیمانده چیره شده است. در مورد این نژادها گزارشهای تاریخی وانجمن نژادها بیانگر درجه اصالت در هم پیچیده ای است که بانتایج ما همخوانی دارد.

  نژادهای سگها به طور سنتی بر اساس نقش آنها در فعالیتهای بشر، ظاهر فیزیکی و مدارک تاریخی گروه بندی شده اند. در اینجا نا یک طبقه بندی مستقل بر اساس الگوهای تفاوت ژنتیکی را تعریف کردیم. این طبقه بندی از زیرمجموعه گوهبندیهای سنتی حمایت میکند و همچنین ارتباطی بین نژادها را آشکار میسازد که قبلا به آن توجه مشده بود. فهم دقیقی از ارتباطهای ژنتیکی بین نژادها زمینه ای را برای مطالعاتی فراهم میسازد که هدف آنها آشکار کردن اصول ژنتیکی پیچیده تفاوتهای نژادی از لحاظ ظاهر، رفتار و مستعد بودن در برابر بیماریهاست.  تصویر S1
  * مقاله مجله Science : ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل *


  * پایان *


  منبع : مجله SCIENCE ) www.sciencemag.org )

  مترجم : maska


  با تشکر از Masiii گرامی
  ویرایش توسط hell676 : 3rd February 2013 در ساعت 02:35 AM
  در این دنیا وفائی نیست، خودت آنجا دعایی کن...!

 6. 9 کاربر پست maska عزیز را پسندیده اند .موضوعات مشابه

 1. ایا سگهای میکس سالم تر از سگهای اصیل هستند ؟
  توسط moko در انجمن انجمن بیماری های سگ
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th November 2013, 11:28 PM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th November 2013, 11:28 PM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1st June 2013, 08:25 PM
 4. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 3rd February 2013, 02:13 AM
 5. اجداد سگهای اهلی امروزی (قسمت اول)
  توسط MiloO در انجمن آرشیو
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 4th February 2010, 07:23 PM

Visitors found this page by searching for:

سگ های اصیل

http:persianpet.orgforum ساختار ژنتیکی سگهای اهلی اصیل

دوبرمن 100 در صد اصیل

سگ نیوفوندلند

زیر شاخه سگ های اصیل

سگ های مرده

تازههای ژنتیک2013

سگ اصیل شکاری

سگ های شکاری

سگهاي اهلي

تنوع ژنتیکی در سگها

فروش سگ هاي افغان

سگ هاي نژاد اصيل هاسكي

چند ریختی تک نوکلئوتیدی مقاله

سگ هاي افغاني

مشخصات کاناریو

سگ افغان 92

سگها

سگ پرسا كاناريو

آزمایش ژنتیک persianpet.org

سگهای اهلی

جد سگها

اسنیپ ژنتیک

آلاسکن مالاموت

سگ بر نیز مانتین داگ

www.اطلاعات در مورد سگ های آسیای میانه

تصاویر سگهای اصیل ایرانی

آناليز ژنتيك جمعيت

مجله Science

نمودارمدل شمال به جنوب

مقالات ژنتیک 2013

اخبار ژنتیک2013

شپرد بلژیکی

سگهای پرسا کاناریو

ایریش ولف هاند

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556