نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

همه چيز درباره پروانه

This is a discussion on همه چيز درباره پروانه within the آرشیو forums, part of the بی مهرگان category; اطلاعات اولیه پروانه‌ها متعلق به راسته پولک بالان از رده حشرات هستند. دارای خرطوم هستند، بالها پرده‌دار و پولک‌دار است. ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Fish - Dog
  محل سکونت
  London- UK
  لايك دريافتي
  392
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  4,886
  می پسندم
  20,102
  مورد پسند : 5,564 بار در 1,472 پست
  حالت من :
  My Mood
  Cool
  نوشته های وبلاگ
  2

  پیش فرض همه چيز درباره پروانه

  اطلاعات اولیه

  پروانه‌ها متعلق به راسته پولک بالان از رده حشرات هستند. دارای خرطوم هستند، بالها پرده‌دار و پولک‌دار است. لارو قطعات دهانی خورد کننده دارد. در پروانه‌ها بال در زمان استراحت عمودی می‌ماند. شاخکها گرز مانند یا گره دارند.  همه چيز درباره پروانه
  ساختار بدن

  سر یک حشره شامل 6 قطعه بهم جوش خورده است که 4 قطعه آن دارای زایده هستند. ماندیبولها و اولین ماگزیلها نسبت به دهان در اطراف واقع می‌شوند و یک لب بالایی دهان را از جلو محافظت می‌کند. ماگزیلای دوم لب پایینی را می‌سازد. این اندامهای ذکر شده قطعات دهانی خورد کننده و جونده را تشکیل می‌دهند. در پروانه ماگزیلا به صورت قطعات دهانی مکنده خارج می‌شود.

  هر یک از 3 قطعه سینه در بردارنده یک جفت پا است و به قطعات دوم و سوم یک جفت بال نیز متصل است. در شکم حشره 7 قطعه اول بدون زایده هستند. در قطعات هشتم و نهم زایده‌ای وجود دارد که به کار تخم‌گذاری کمک می‌کنند. مخرج در قطعه دهم قرار دارد. دو قطعه آخر سینه‌ای و 8 قطعه اول شکمی دارای اسپیراکلهای زوجی هستند که به دستگاه تنفسی نایی منتهی می‌شوند.
  پوست بدن

  سطح بدن دارای پوششی ویژه است که در دوران رشد پس جنینی و به هنگام پوست اندازی به شدت تحت تاثیر اعمال فیزیولوژیک مختلف قرار می‌گیرد. پوست بدن بر عکس کرمها و نرمتنان از استحکام و مقاومت زیادی برخوردار است. بررسیهای بافت شناسی پوست که بوسیله میکروسکوپ نوری انجام شده نشان می‌دهد که پوست از دو لایه مشخص یکی سلولهای اپیدرمی یا هیپودرم و دیگری لایه کوتیکول تشکیل می‌شود. پوست بدن بطور کلی وظایف زیر را انجام می‌دهد.

  [LIST][*]بدن را در برابر عوامل فیزیکی و مکانیکی مختلف محیط مانند زرهی محافظت می‌کند.[*]از تبخیر آن بدن که در زندگی حشرات دارای اهمیت ویژه‌ای است جلوگیری کرده و مانع نفوذ مواد سمی و خارجی به بدن می‌شود.[*]حشره را در برابر تغییرات بیش از اندازه گرمای محیط محافظت می‌کند.[/LIST]  همه چيز درباره پروانه
  غده‌های پوستی

  غده‌های پوستی اعم از تک سلولی یا چند سلولی بلافاصله در زیر کوتیکول و یا اندکی فراتر قرار می‌گیرند. ترشحات آنها در مراحل مختلف زندگی حشره ، اعمال بسیار گوناگونی را انجام می‌دهند. مهمترین غده‌های پوست عبارتند از: غده‌های چرب کننده ، غده‌های مومی ، غده‌های لاکی ، غده‌های ابریشم‌ساز و غده‌های پوست اندازی.
  ماهیچه‌های بدن

  بیش از یک قرن است که معلوم شده است ماهیچه‌های بدن حشرات مانند دیگر بند پایان بجز در موارد استثنایی عموما از تیپ مخطط است. رنگ آنها معمولا روشن و یا خاکستری است اما ماهیچه‌های بال زرد ، نارنجی و یا قهوه‌ای روشن است. اینگونه رنگ آمیزی به سبب وجود رنگدانه‌های گوناگونی است که در ساختمان ‌آنها پراکنده‌اند. چون بدن حشرات و پیوستهای آنها از بندهای زیادی تشکیل شده است به این دلیل تعداد ماهیچه‌ها برای تامین حرکات آنها بسیار زیاد و قابل توجه است. چنانچه در بدن لارو بعضی از پروانه‌ها تعداد آنها 3000 و گاهی بیشتر است.
  دستگاه تنفس

  تنفس بوسیله شبکه‌ای از لوله‌های میان تهی ویژه به نام تراشه صورت می‌گیرد. مجموع این لوله‌ها و انشعابات متعدد آنها بطور کلی سیستم تنفسی حشره را بوجود می‌آورد. تراشه‌ها لوله‌های اکتودرمی منشعبی هستند که در دو طرف جانبی بدن بوسیله روزنه‌های متقارن به نام استیگمات به بیرون باز می‌شوند.

  تراشه‌ها به رنگ نقره‌ای شفاف بوده و درون آنها دارای پوشش کوتیکولی مارپیچی به نام تنیدیوم می‌باشد. انتهای هر یک از لوله‌های تنفسی به یک سلول تراشه‌ای و لوله‌های تنفسی بسیار باریک به نام تراکئول ختم می‌شود. این تراکئولها که قطر آنها کمتر از یک میکرون می‌باشد برای اکسیژن رسانی بطور مستقیم به سوی اندامها ، بافتها و سلولهای بدن کشیده می‌شود.  همه چيز درباره پروانه
  دستگاه گردش خون

  دستگاه گردش خون حشرات در مقایسه با دیگر جانوران بی‌مهره سلوم‌دار بسیار ساده بوده و تنها از یک لوله پشتی تشکیل شده است. این لوله در ناحیه شکم معمولا قلب و در قفسه سینه و سر ، آئورت را بوجود می‌آورد. در پروانه لوله پشتی با خانه‌های قلب است. در اینحالت قلب به تعدادی اطاقک که در بیشتر موارد شماره آنها به 8 عدد می‌رسد تقسیم شده است. جریان خون به داخل قلب بوسیله روزنه‌های جانبی آن که در حد فاصل خانه‌ها قرار دارند انجام می‌گیرد.
  تولید مثل

  عمل لقاح از طریق جفتگیری صورت می‌گیرد و تخم گذاشته می‌شود. در پروانه جنین به صورت رشد نیافته‌ای از تخم درمی‌آید و در ظاهر به کرمهای حلقوی می‌ماند. این لاروها طی پوست اندازی متوالی رشد می‌کنند و سرانجام محفظه‌هایی در دیواره بدن پدید می‌آید و دیسکهای شفیره‌ای شروع به پیدایش می‌کنند. این دیسکها جوانه‌های درونی هستندکه بعدها زایده‌های جانور بالغ مانند بالها ، پاها و قطعات دهانی جدید از آنها حاصل می‌شوند. تغییر شکل لارو کرمی شکل به جانور بالغ در درون پیله انجام می‌شود. در این مرحله محفظه‌هایی که محتوی دیسکهای شفیره‌ای هستند باز می‌شوند و زواید جانور بالغ کم‌کم ظاهر می‌شوند.
  انواع پروانه

  پروانه اطلسی

  این حشره شب‌زی بزرگترین بالها را در میان گروه پروانه‌ها دارد. اما بدن او کوچک است و در حدود 5 سانتیمتر طول دارد. بالهای جلویی نوع بالغ به سمت عقب خم شده و هر چهار بال او دارای طرحهای نیمه شفاف می‌باشند.
  پروانه بلوطی

  این پروانه درشت هیکل دارای شاخکهای بسیار کوچکی است و تا به سن بلوغ نرسد٬ غذا نمی‌خورد. نرها و ماده‌ها از نظر اندازه و رنگ با همدیگر فرق دارند. نوع نر خیلی بزرگتر از نوع ماده است. نوع ماده تا زمانی که نوع نر آن را پیدا کند و با او جفتگیری نماید٬ پرواز نمی‌کند.  همه چيز درباره پروانه
  پروانه شطرنجی دم چلچله‌ای

  این پروانه استوایی که در همه جا پراکنده است٬ یک پرواز کننده قوی می‌باشد و احتمالا برای پیدا کردن غذا مهاجرت می‌کند. پیله این پروانه به خوبی استتار شده و در صورت مورد تهدید قرار گرفتن٬ شاخ چنگالی شکل پشت سرشان را باد می‌کند. این شاخ بوی تنفر انگیز و بدی را در فضا منتشر می‌کند.
  پروانه فینیقیه‌ای

  نام دیگر این پروانه آپولوی کوچک می‌باشد. این پروانه در مناطق کوهستانی زندگی می کند و به ندرت درمناطق پایین‌تر دیده شده است. طرح روی بالهای این پروانه متغیر است بالهای او بسیار نازک بوده و دارای پولکهای ظریفی می‌باشند که نیمه شفاف به نظر می‌آید. پروانه فینیقیه در مقابل سرما بسیار مقاوم است و با وجود آن فقط در فصل تابستان فعال است.
  پروانه کوچک پستچی

  این پروانه استوایی در حاشیه جنگلها زندگی می‌کند و از شهد گل ساعتی تغذیه می‌کند. گونه این پروانه دارای 30 رنگ مختلف بوده و با لرزاندن بالهای خود پرندگان مزاحم را از خود دور می‌کند.
  One world
  One life
  One chance
  One reason
  All under
  one sky
  unchanging
  one season

 2. 3 کاربر پست Daniz عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر ارشد

  کاربر ارشد


  حیوان خانگی
  سگ (میشل) - پرنده (ویتامین)
  محل سکونت
  ایران - اراک
  لايك دريافتي
  81
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  5,118
  می پسندم
  22,571
  مورد پسند : 178 بار در 79 پست

  پیش فرض

  همه چيز درباره پروانه

 4. 2 کاربر پست Paria.m عزیز را پسندیده اند .


موضوعات مشابه

 1. برگ یا پروانه؟!
  توسط k69ur69sh در انجمن حشرات
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 9th December 2010, 12:53 AM
 2. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 27th June 2010, 02:09 PM
 3. پروانه ها
  توسط manoo در انجمن حشرات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 24th February 2010, 07:50 PM
 4. پروانه آرد
  توسط بهناز در انجمن آرشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10th August 2009, 05:36 PM
 5. پروانه دو سر !
  توسط Daniz در انجمن آرشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 18th June 2009, 11:11 AM

Visitors found this page by searching for:

در باره پروانه

درباره پروانه

در باره ی پروانه

همه چز درپاره ی ‍پروانه

اطلاعاتی درباره پروانه

تحقيق درباره ي پروانه

تحقیق درباره پروانه ها

همه چیز راجع به حشره ی پروانه

حشره ی پروانه

همه چيزدرباره پروانه ها

درباره ى بروانه

همه چيز درباره ي لاروها

همه چيز درباره ي پروانه ها

همه ي دانستنيها در مورد پروانه

اطلاعاتی در باره ی اعضای بدن پروانه

دربارهی پروانه

اطلاعاتی در مورد اعضای بدن پروانه ها

تحقیق راجع به پروانه

تحقيق درباره ي پروانه ها

درباره ی لارو

در باره ی غذای پروانه

اطلاعات درباره ی پروانه

ا طلاعات در باره ی بال پروانه

اطلاعاتی درباره ی حشره ی پروانه

راجع پروانه

همه چیز راجع به پروانه ها

دربازه پروانه

دربارهي پروانهتحقیق درباره حشره سنهمه چیز درباره تخم پروانههمه چيز درباره پروانهحشره ي پروانهاطلاعات برای حشره ی پروانه اطلاعات بروانهدرمورد اعضای بدن پروانهدرباره ی حشره ی پروانههطلاعاتی در باره پروانه هااطلات درباره ي حشراتدرباره ي حشراتاطلاعاتي درباره ي پروانه هااطلاعاتي. راجع به پروانهدر مورد حشره پروانهدرباره محل زندگي پروانه هادربارهی پروانه هاgoogleتحقیق درباره ی پرانههمه چیزدر مورد پروانه هادرمورد حشره ی پروانهدرباره ي نام ومحل زندگي حشراتاطلاعات درباره ی پروانه ساختمانهمه چیز درباره ی ترلان بروانهدانستنيها درباره ي پرندگانهمه چیز دربارهی ترلان پروانهاطلا عاتی درباره ی پروانه ها.پروانه دربارهی بروانهترلانبروانهتحقيق درمورد پروانه درباره ی اعضای بدن پروانهمحل شنوایی حشرات مانند پروانههمه جيز درباره بال بروانه هاهمه چیزدرباره پروانهتحقیقات درباره پروانه اطلسیهمه چیزدرموردپروانه هاتحقیقی درمورد ساختمان بدن پروانهمقاله در مورد پروانه هادرباره ی بروانه هالطلاعاتی درباره ی پروانهدرباره حشره پروانههمه چیز درمورد پروانهاطلاعات درباره ی ترلان بروانههمه ی پروانه هاهمه چیز در مورد حشره پروانههادانستنیهایی در مورد پروانه هاهمه چیز راجع به تخم پروانهاطلاعات در مورد پروانه ها پروانه چه حشره ي استتحقيق درمورد پروانه هااطلاعات در باره ی پروانه ساختمانهمه چیز در مور دپروانهاطلات در مورد پروانهاطلاعاتی در باره ی پروانه همه چیز درباره پروانه ساختماناطلاعاتی درموردپروانهاطلاعاتی.درباره.پروانه.هااطلاعاتی راجبه پیله پروانهپروانه درباره همه چی دربارهی پروانه همه چیز درباره ی پروانه های اطلاعاتی راجب پروانهدر باره زندگي پروانهدربا رهی بروانههمه چیز دربارهی پروانهاطلاعاتي راجع به پروانهدر باره ی غذای پروانه ها ثاریخچه ی پروانه هارباره ی بروانه ها در باره پروانههمه چیزدرمورد پروانههمه چيزدرباره ي پروانه ها

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556