نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

نگهداری از قورباغه درختی وایتز (Whites Tree Frog)

This is a discussion on نگهداری از قورباغه درختی وایتز (Whites Tree Frog) within the دوزیستان forums, part of the بخش مقالات category; محدوده و زیست بوم قورباغه های درختی وایتز در نیمه شمال شرقی اقیانوسیه یافت میشوند که شامل ویکتوریای مرکزی، بیشتر ...

 1. میلاد.اسدی آواتار ها
  هم اکنون آفلاین میباشد همکار انجمن تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  محل سکونت
  مازندران - آمل
  نوشته ها
  10,294

  نگهداری از قورباغه درختی وایتز (Whites Tree Frog)

  0 نظر تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) توسط میلاد.اسدی منتشر شده در 20th February 2013 01:12 AM
  نگهداری از قورباغه درختی وایتز (Whites Tree Frog)

  محدوده و زیست بوم


  قورباغه های درختی وایتز در نیمه شمال شرقی اقیانوسیه یافت میشوند که شامل ویکتوریای مرکزی، بیشتر قسمت های «نیو ساوث ویلز» (New South Wales)، تمام کویینزلند (Queensland) و همینطور قسمت هایی از غرب کشور استرالیا است. آنها در مناطق مرطوب ساحلی به وفور یافت میشوند که خصوصا شامل شرق استرالیا میشود. این موجودات به خصوص در مناطقی که رطوبت در آنها در تمام فصول پایدار باشد بیشتر دیده میشوند. گونه هایی از این قورباغه هم در مناطقی از کشور گینه نو زندگی میکنند. البته جمعیت اصلی آنها در نیوزیلند هستند که البته به وسیله انسان ها به این منطقه برده شده اند و درواقع با این منطقه بیگانه اند.


  تعریف ، خصوصیات


  قورباغه های درختی وایتز را به این دلیل به این نام میخوانند که نخستین کسی که آنها را مشاهده کرد، فردی به نام «جی وایت» (J. White) بود. او نام این قورباغه ها را در ابتدا «رانا کوئرولئا» (Rana caerulea) گذاشت که «رانا» به معنای قورباغه و «کائرولئا» یک کلمه لاتین به معنی رنگ آبی و آبی تیره است. آنها اولین قورباغه هایی از اقیانوسیه هستند که نام آنها وارد فرهنگ لغات شده و بعدها به «هایلا کوئرولئا» (Hyla caerulea) تغییر نام دادند و همین نام هم اخیرا به «لیتوریا کوئرولئا» (Litoria caerulea) تغییر یافت. این قورباغه ها را معمولا با نام قورباغه سبز درختی، قورباغه چاق درختی (dumpy tree frog) و قورباغه خندان (smiling frog) نیز که نام های مستعار است میشناسند و همه این نام ها از روی ظاهر این حیوان بر او نهاده شده است.این قورباغه ها دارای سایز متوسطی هستند که ظاهری چاق و فربه دارند و به طور متوسط تا ۱۰ سانتی متر رشد میکنند که این اندازه در قورباغه های نر، اندکی کمتر است. ماده ها اندکی بزرگتر از نرها هستند و ندرتا به اندازه ۱۴ یا ۱۵ سانتی متر هم میرسند. این قورباغه ها در سن دو سالگی به رشد کامل میرسند و رنگ بدن آنها از سبز تا آبی – سبز، زیتونی و قهوه ای دیده میشود و گاهی اوقات نیز لکه های سفید به صورت پراکنده روی بدن قورباغه قابل مشاهده است. قسمت زیرین بدن معمولا سفید رنگ است یا میتواند به رنگ سفید مایل به قهوه ای یا صورتی باشد. قسمت داخلی ران هم قالبا به رنگ قهوه ای – قرمز است. البته قورباغه های وایتز قابلیت تغییر رنگ بدنشان را نیز دارند که این عمل میتواند به غذا، نوردهی، دما و کیفیت آب داخل محفظه بستگی داشته باشد. گونه های اندونزیایی که مربوط به منطقه «ایریان جایا» (Irian Jaya) هستند نسبت به گونه استرالیایی این قورباغه ها، بیشتر به رنگ آبی هستند و تا حدی چاق تر بوده و حالت رنگی تاثیرگذار تری دارند. قورباغه های وایتز دارای سر پهن، گرد و کوتاهی هستند که پوست غده مانندی (برامدگی supratympanic) آن را احاطه کرده و پرده گوش کاملا آشکار (tympanum) آنها در قسمت بالای آن قرار دارد. این پوست نشان دهنده وزن و نمونه سالم قورباغه است که تقریبا نیمی از قسمت گوش توسط این برامدگی پوشیده شده باشد. قورباغه هایی که کمتر از وزن طبیعی لازم باشند معمولا تمام قسمت گوش آنها قابل رویت خواهد بود و قورباغه هایی که در این قسمت، گوشتالو باشند نشان دهنده وزن مناسب در آنهاست. این قورباغه ها تمایل زیادی به غذا خوردن بیش از حد دارند و به سادگی بر اثر این عادت، چاق شده و در این حالت به سختی حرکت میکنند. در سن کمتر از یک سالگی میتوانید هر روز به این قورباغه ها غذا بدهید و زمانی که به سن بلوغ میرسند این مقدار به به یک روز در میان یا هفته ای ۲ الی ۳ وعده کاهش دهید. این کار باعث میشود که قورباغه هایی فعال تر و با رشد مناسب تر داشته باشید و قورباغه هایتان کمتر چاق به نظر برسند. قورباغه های وایت دارای انگشت ها و پنجه هایی پرده دار هستند که صفحات چسبنده آنها امکان چسبیدن و صعود از دیواره های تراریوم را برای این دوزیستان فراهم میکند. آنها بالا رونده های ماهری هستند که هر تکه مرتفع از شاخه درختان و گیاهان و … میتواند برایشان مفید باشد. پوست بدن قورباغه ها با رشد تدریجی آنها از بدن جدا شده (slough) و در گوشه و کنار تانک یافت میشود.

  محفظه محل زندگی


  قورباغه ها درختی وایتز بسیار مقاوم و پر طاقت هستند و برای افراد تازه کار گزینه مناسبی به شمار میروند. برای یک جفت قورباغه وایتز بالغ، باید فضایی حداقل برابر با ۶۰ در ۳۰ با ارتفاع ۳۰ سانتی متر فراهم کنید و چند جفت قورباغه بالغ را میتوانید به سادگی در تانکی با ابعاد ۶۰ در ۵۰ سانتی متر با ارتفاع ۹۰ سانتی متر نگهداری کنید. قورباغه های درختی همانطور که از نامشان پیداست بر روی درخت زیست میکنند و بیشتر زمان خود را با فاصله از سطح زمین میگذرانند بنابراین برای آنها شاخه هایی برای صعود و نشستن فراهم کنید. قورباغه هایی که بزرگتر و یا چاق تر هستند معمولا نسبت به قورباغه های دیگر زمان بیشتری را بر روی سطح تراریوم میگذرانند، بنابراین باید فضای کف بیشتری را به آنها اختصاص دهید. بستر آنها برای قسمت آبی، باید شامل مواد ساده ای مانند فرش مخصوص خزندگان (reptile-carpet)، خزه یا پوست درخت باشد و اگر تمایل به استفاده از بستر پیچیده تری دارید میتوانید از ترکیباتی استفاده کنید که برای محیط نیم آبی – نیم خشکی مناسب باشد. میتوانید فضای بین بخش خشک و قسمت آبی را با جداکننده هایی مانند «سیمان سیلیکون» (silicone rubber cement) از هم جدا کنید. در نیمی از محیط تانک باید آب قرار دهید البته باید تخته سنگ هایی نیز وجود داشته باشند که قورباغه بتواند در صورت نیاز به کمک آنها از آب خارج شود. خصوصا این مورد برای قورباغه های جوان ضرورت بیشتری دارد زیرا آنها توانایی شنا کردن به مدت طولانی را ندارند و به سادگی در آب غرق میشوند. در طرف مقابل برای قسمت خشکی میتوانید از بسترهایی مانند پوست درخت، گیاه، صخره و خزه استفاده کنید که علاوه بر طبیعی بودن، بر زیبایی تراریوم هم خواهد افزود. اگر میخواهید برای تمیز کردن تانک، کارتان ساده تر باشد باید از فیلترهای مخصوص آکواریوم در محیط آبی استفاده کنید که طرز کار ساده ای و قیمت مناسبی دارند.

  آب


  صرف نظر از شیوه ای که شما برای دکوراسیون تراریوم از آن استفاده میکنید باید همواره آب به صورت یک حوضچه در محفظه فراهم باشد. مجددا تاکید میشود که دقت کنید این حوضچه نباید عمق خیلی زیادی داشته باشد یا باید تکه سنگ هایی را برای بالا رفتن از آنها و فرار از خطر غرق شدن در قسمت آب تراریوم قرار دهید. قورباغه ها معمولا به دنبال آب میگردند و از آبتنی کردن به مدت طولانی لذت میبرند. آبی که استفاده میکنید حتما باید کلرزدایی (de-chlorinated)شده باشد. (ظرفی را از آب پر کنید و آن را ۲۴ الی ۴۸ ساعت رها کنید تا کلر داخل آن تبخیر شود. به جای آن میتوانید از محصولات مخصوص زداینده کلر نیز استفاده کنید که این کار را به سرعت بیشتری انجام میدهند.) قورباغه ها بسیاری از موادی را که در اطرافشان است از طریق پوست خود جذب میکنند و به خصوص کلر میتواند برای آنها بسیار مضر باشد. دست های خود را نیز باید پیش از لمس کردن قورباغه ها کاملا با آب کلرزدایی شده بشویید تا از جذب شدن و در نتیجه ایجاد عفونت در قورباغه، جلوگیری شود. توصیه میشود که بعد از هر تماس تماس دست با خزندگان و دوزیستان حتما دستان خود را به خوبی بشویید. قورباغه های وایتز نیاز به سطح رطوبت بالایی دارند و برای داشتن قورباغه های سالم باید میزان رطوبت را بالای ۵۰ % نگاه دارید. این کار را میتوانید با استفاده از یک ظرف آب بزرگ و روزانه چند بار آبپاشی کردن (آب کلرزدایی شده) داخل محفظه و استفاده از متریال هایی که رطوبت را حفظ میکنند یا دستگاه مرطوب کننده خودکار انجام دهید.

  غذادهی


  قورباغه های وایتز به سادگی و با میل و اشتیاق از گستره وسیعی از حشرات تغذیه میکنند. قورباغه های جوان تر میتوانند از مگس های میوه (fruit flies)، مگس های بال کج (curly wing flies)، جیرجیرک ها و ملخ های کوچک (crickets and locusts)، و کرم های خوراکی کوچک (mini meal worms) تغذیه کنند. قورباغه های بالغ میتوانند جیرجیرک ها و ملخ ها و کرم های خوراکی بزرگتر و کرم های روغنی (wax worms)، سوسک ها (cockroaches) و دیگر حشراتی که به صورت تجاری فروخته میشوند را نیز بخورند. میتوانید حشراتی را نیز خودتان گرفته و به عنوان غذا به قورباغه بدهید اما باید توجه داشته باشید که آنها را حتما از محلی بگیرید که در آنجا از آفت کش استفاده نشده باشد زیرا منجر به بروز بیماری در قورباغه خواهد شد. تنوع میتواند بهترین حالت برای رژیم غذایی باشد، گرچه بعضی از اواع حشرات ممکن است چندان مورد توجه قورباغه ها قرار نگیرند و یک رژیم غذایی نسبتا ثابت بر پایه جیرجیرک (که چندان گران قیمت نیست) میتواند از نظر تغذیه ای مناسب باشد و خرید آن نیز چندان دشوار نیست. مکمل های ویتامینی نیز باید هفته ای یک بار به رژیم غذایی این حیوانات افزوده شود. استفاده از مکمل های کلسیمی برای جلوگیری از اتلا به بیماری متابولیک استخوانی (MBD) هفته ای یک بار باید انجام شود. به بچه قورباغه ها باید به هر اندازه که میخواهند غذا داده شود و به قورباغه های بزرگتر باید اندکی کمتر غذا بدهید. به عنوان مثال ۳ یا ۴ وعده در هفته به آنها جیرجیرک بدهید و در صورتی که قورباغه شما در حال چاق شدن بیش از حد است باید این تعداد را کمتر کنید.

  نوردهی


  قورباغه های درختی وایتز نیاز به نوردهی خاصی ندارند و گونه ای شب فعال (nocturnal) به شمار میروند. یک لامپ تابشی (incandescent) به منظور اندکی گرمادهی یا زیباتر کردن محیط استفاده کنید گرچه اگر شما دوست دارید که برای چرخه روشنایی و خاموشی قورباغه تان مزاحمتی ایجاد نکنید بهتر است که از نور قرمز مخصوص شب برای محفظه استفاده کنید. گرمادهی اضافی نیز معمولا برای این قورباغه ها یک نیاز اساسی به شمار نمیرود گرچه اگر احساس میکنید که دمای داخل محفظه پایین است میتوانید از یک پد حرارتی مخصوص قسمت زیرین تانک استفاده کنید. بهترین وضعیت دما برای قورباغه های وایتز به این شکل است که دما نباید کمتر از ۲۰ درجه سانتیگراد و یا بیشتر از ۳۰ درجه سانتیگراد باشد.

  تعیین جنسیت


  تعیین جنسیت یک قورباغه وایتز معمولا چندان دشوار نیست اما این کار در خصوص نمونه های بالغ، ساده تر از جوان ترهاست. ماده های بالغ معمولا بزرگتر و تنومندتر از نرها هستند و «برامدگی سوپراتیمپانیک» (supratympanic ridges) و نیز اندازه سر بزرگتری دارند. نرها را میتوان از داشتن پوست و غبغب نرم و شل و همینطور لایه هایی که درون دست آنها قرار دارد (nuptial pads) (که در فصل جفتگیری نمایان میشود) تشخیص داد. همچنین یک قورباغه وایتز نر را میتوانید از روی صدای او نیز تشخیص دهید. هر دو جنس نر و ماده میتوانند صدای قور قور از خود در آورند گرچه ماده ها معمولا این صدا را فقط زمانی که مزاحمتی برای خواب و استراحتشان پیش آید در می آورند. نرها با این صداهای خود در واقع ماده ها را صدا میزنند و غبغب های خود را در این حالت، پر از هوا میکنند. صدای نرها نسبت به ماده ها بلندتر و بم تر است و غالبا در صورتی که بیش از یک نر حاضر باشد پس از تولید اولین صداها توسط یکی از نرها، نرهای دیگر نیز به تبعیت از ا شروع به قور قور کردن میکنند و در واقع رقابتی را با یکدیگر آغاز میکنند. حیوان نر و ماده میتوانند در کنار یکدیگر نگهداری شوند اما باید دقت کنید که نباید جفتگیری آنها پیش از امام مراحل تکامل خارجی بدن صورت بگیرد. در این خصوص توجه داشته باشید که فقط قورباغه هایی را که اندازه های یکسانی دارند در کنار یکدیگر نگهداری کنید زیرا قورباغه های بزرگتر به کوچکترها به عنوان غذا نگاه میکنند.

  خریدن قورباغه وایتز


  از اتدا برای خرید حتما یک قورباغه سالم را انتخاب کنید و به شرایط قورباغه نزد صاحب قبلی یا پرورش دهنده توجه کنید که در محلی پد ازدحام و در کنار جمعیت زیادی از قورباغه های دیگر نباشد. یک قورباغه سالم باید فربه و عاری از هرگونه آسیب بدنی به خصوص در قسمت چشمانش باشد. قورباغه ای که بیمار بوده یا به خوبی از ا مراقبت نشده باشد معمولا لاغر، دارای شکم فرورفته و استخوان لگن کاملا برآمده (به شکل کاملا اغراق آمیز) است که نشان دهنده اضطراب یا بیماری است. از خریدن قورباغه هایی که دارای مشکلات چشم، زخم، جراحت، آپسه و آثار عفونت هستند اکیدا خودداری کنید.

  قرنطینه کردن


  اگر شما هم اکنون یک (یا بیشتر) قورباغه درختی وایتز دارید باید دقت کنید که او را کاملا نسبت به ورود حیوانات دیگر (قورباغه های دیگر) قرنطینه کنید تا از سرایت کردن بیماری به قورباغه تان جلوگیری نمایید. حیوان جدید را در یک تانک ساده قرار دهید (ترجیحا در اتاقی به جز اتاقی که حیوانات خود را نگهداری میکنید) و از حوله های کاغذی به عنوان بستر استفاده کنید و نیز از کمترین میزان تجهیزات و دکوراسیون (فقط در حد نیاز) استفاده کنید و در صورت نیاز، فقط از تجهیزاتی استفاده کنید که بتوانید آنها را به سادگی شسته و یا دور بیندازید. به میزان معمولی به این حیوان غذا داده و او را حداقل به مدت ۱۲ روز به دور از حیوانات دیگر نگهداری کنید. به طور روزانه مدفوع قورباغه را بررسی کنید و آن را برای بررسی بهتر نزد دامپزشک ببرید تا از عدم وجود انگل اطمینان حاصل کنید. قورباغه را به دقت تحت نظر بگیرید و غذا خوردن مناسب، مدفوع کردن به شکل طبیعی و پیشرفت هرگونه زخم یا جراحت در بدن را کاملا در نظر داشته باشید. اگر پس از پایان دوره قرنطینه هیچ اثری از بیماری در قورباغه مشاهده نشد میتوانید با اطمینان خاطر آن را در کنار حیوانات دیگر نگهداری کنید. اگر قورباغه جدید هرگونه نشانه ای از بیماری یا عفونت را بروز داد باید فورا به تانک قرنطینه بازگردانده شده و با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گرفته و تحت نظر دامپزشک قرار گیرد.

  بیماری

  حتی با وجود اینکه قورباغه های وایتز نسبتا پرطاقت و از نظر سازگاری، قوی هستند اما همانند تمامی موجودات زنده، بیماری ها آنها را به شدت آزاد خواهد داد. این قورباغه ها زمانی که در شرایط مناسب نگهداری شوند معمولا مقاومت خوبی در برابر بیماری ها دارند اما شرایطی که آنها را آزاد میدهد عبارتند از :


  زخم ها و جراحات میتوانند آثار سوختگی یا شکستگی استخوان باشند. سوختگی میتواند بر اثر نزدیک بودن (یا اساسا لمس مستقیم) حیوان به تجهیزات گرمادهی رخ دهد. توده های پوستی نیز میتواند بر اثر گیر افتادن در زیر درپوش محفظه یا صخره های سنگین ایجاد شود. برای جلوگیری از چنین حوادثی باید هرگونه وسیله گرمایشی را به دور از دسترس مستقیم قورباغه ها گذاشته و از قرار دادن وسایل سنگینی که میتواند برای قورباغه ها خطرناک باشد اجتناب کنید. هر زخمی که باز باشد در صورت عدم رسیدگی به راحتی عفونت میکند و تبدیل به مشکلی اساسی در سلامت قورباغه خواهد شد گرچه بهتر است قبل از انکه از هر ماده ضد عفونی (اعم از آنتی بیوتیک یا آنتی سپتیک) استفاده کنید با دامپزشک مشورت کنید زیرا این مواد نیز میتوانند برای قورباغه ها، کشنده محسوب شوند. ضمنا زخم هایی که بر اثر ساییده شدن صورت قورباغه به شیشه تانک (در اثر تلاش برای فرار از محفظه) ایجاد میشوند به شدت این حیوانات را آزار میدهد و نشان دهنده این است که محفظه محل زندگی آنها، فضای کافی را در اختیار آنها قرار نداده است و نیاز به محفظه بزرگتری دارند.


  رژیم غذایی تکراری در واقع تغذیه مناسبی برای قورباغه های وایتز به شمار نمیرود و مشکلات نقص تغذیه ای را ایجاد خواهد کرد و میتواند منجر به عدم تناسب نسبت کلسیم به فسفر در رژیم غذایی آنها شود. یک رژیم غذایی متنوع و استفاده هفتگی از مکمل ها میتواند به شما اطمینان دهد که قورباغه تان به میزان کافی از مواد معدنی و ویتامین ها بهره مند شده است.


  عفونت های قارچی (که بیشتر در بچه قورباغه های آبزی و قورباغه هایی که هنوز در مرحله دگردیسی هستند رخ میدهد) به شکل التهاب پوستی در یک قسمت خاص قابل تشخیص است. این عفونت های قارچی در صورتی که رسیدگی مناسبی به آنها نشود میتوانند بسیار مهلک باشند اما در شرایطی که به سرعت تشخیص داده شوند به سادگی با استفاده از محلول ها و آنتی بیوتیک ها قابل درمان هستند.

  «سرخی پا» (red leg) یکی از عفونت های قارچی شایع در میان قورباغه هاست گرچه اگر قورباغه های درختی وایتز در شرایط مناسبی نگهداری شوند به ندرت به آن دچار میشوند. این مشکل اغلب به شکل ساییدگی پوست و زخم های کوچک علاوه بر سرخ شدن، به خصوص در ناحیه زیرین شکم، ران و علائم دیگر شروع میشود. دمای بالاتر در محفظه، ایزوله کردن و محلول های آنتی بیوتیک میتوانند به خوبی این بیماری را در قورباغه ریشه کن کنند.


  به تازگی قورباغه هایی که در شرایط استانداردی نگهداری نده و در تعداد زیادی هم تحت فرایند واردات و صادرات قرار گرفته اند در اثر بی نظمی و آشفتگی برنامه غذایی نشانه های gastrointestinal بروز داده اند. علائم این بیماری به شکل مدفوع آبکی و شل، کاهش یا از دست دادن اشتها و کاهش وزن است.


  در هر موردی از عفونت یا بیماری، قورباغه باید به طور کامل قرنطینه شده و تحت نظر دامپزشک متخصص قرار بگیرد.


  مترجم : محمد مسعود کشوری منبع :http://petbog.ir

 2. کاربر مقابل پست میلاد.اسدی عزیز را پسندیده است:


 3. 0

کسانی که این مقاله را دیده اند از این مقاله ها نیز بازدید کرده اند

 1. نگهداری از قورباغه درختی چشم قرمز (Red Eyed Tree Frog)
  توسط میلاد.اسدی در انجمن قورباغه ها و وزغ ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th March 2013, 11:46 AM
 2. نگهداری از قورباغه باجت (Budgett Frog)
  توسط میلاد.اسدی در انجمن قورباغه ها و وزغ ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th March 2013, 11:42 AM
 3. نگهداری از پیتون سبز درختی (Green Tree Python) (Morelia viridis)
  توسط میلاد.اسدی در انجمن نگهداری از مارها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 4th March 2013, 11:01 AM
 4. قورباغه درختی سر بیلی (Shovel-headed Tree frog)
  توسط kaT در انجمن قورباغه ها و وزغ ها
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 8th October 2011, 11:14 PM
 5. نگهداری از قورباغه درختی وایتز (Whites Tree Frog)
  توسط mas0ud در انجمن قورباغه ها و وزغ ها
  پاسخ: 11
  آخرين نوشته: 28th January 2011, 07:43 PM

Visitors found this page by searching for:

نگهداری از قورباغه درختی وایتز (Whites Tree Frog)

چه قورباغه ای مناسب نگهداری در تراریوم است

مقاله در باره تغذیه قورباغه درختی

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556