خرچنگ هرمیت چه خوراکی هایی میخورد؟

این سوال معمولا یکی از اولین سوالاتی است که برای علاقه مندان این خرچنگ ها و افرادی که تصمیم به خرید آنها دارند ایجاد میشود. این حیوانات دامنه وسیعی از خوراکی ها را میخورند و اشتهای بسیار خوبی در خوردن غذاهای مختلف از خود نشان میدهند. خبر خوب برای علاقه مندان این است که آنها غذای خود را به وسیله چنگال هایشان نمی قاپند. شما باید تعدادی از غذاهایی که رژیم مناسبی برای این خرچنگ ها به شمار میروند و نیز تعدادی از عادات غذایی آنها را در ذهن خود نگاه دارید. به عنوان مثال خرچنگ های هرمیت با دیدن همنوعان خود که در محلی مشغول خوردن غذا هستند و یا با رسیدن بوی غذا از مسیری که همنوعانشان می آیند متوجه میشوند که در آن منطقه غذا وجود دارد.

برای اینکه خرچنگ های هرمیت در سلامت کامل باشند باید رژیم غذایی آنها مشابه رژیم غذایی باشد که ما انسان ها رعایت میکنیم و در این صورت نیازهای تغذیه ای آنها برآورده خواهد شد. ابتدا به ساکن باید بدانید که خرچنگ های هرمیت هم مانند انسان ها همه چیز خوار هستند. آنها میتوانند گوشت، میوه، سبزیجات و حتی مقداری میوه به عنوان پیش غذا مصرف کنند. غذایی که در اختیار این خرچنگ ها قرار میدهید باید تا حد امکان حیوانی بوده و پروسه ای (مانند طبخ) بر روی آن صورت نگرفته باشد. همه غذاها نیز باید پیش از اینکه در اختیار این حیوانات قرار بگیرند به خوبی شسته شده باشند. فراموش نکنید که پس از شستشو، بخصوص در مورد سبزیجات و میوه ها، اجازه دهید که کاملا خشک شوند و سپس آن را در دسترس خرچنگ بگذارید. خرچنگ های هرمیت به غذاهایی که دارای «تانین» (جوهر مازو) (tannin) باشند بسیار علاقه مند هستند. برای این منظور میتوانید از برگ درخت بلوط و نیز چوب این درخت استفاده کنید. آنها را نیز پیش از قرار دادن در جایگاه، بشویید و اجازه دهید کاملا خشک شوند.

غذاهای آماده ای که شما برای خرچنگ خود از فروشگاه های نزدیک محل اقامت خود تهیه میکنید معمولا حاوی مقداری مکمل های «کلسیم»، «آنتی اکسیدان» (antioxidants) و «کاروتن» (carotene) است. در صورتی که این قسمت از رژیم غذایی آنها دچار نقص باشد پس از اتمام پوست اندازی، بدن آنها حالت رنگ پریده ای پیدا خواهد کرد و ممکن است در پوست اندازی خود نیز دچار مشکلاتی شوند.

خرچنگ های هرمیت عاشق امتحان کردن خوراکی های جدید هستند. آنها دامنه وسیعی از غذاها را امتحان میکنند و شما میتوانید با قرار دادن خوراکی های مختلف در دسترس آنها، از ذائقه خرچنگ هایتان مطلع شوید. میوه و سبزیجات، ماهی تن، کره بادام زمینی، کلوچه و چیپس سیب زمینی از مواردی هستند که میتوانید در اختیار خرچنگ خود بگذارید. غذاهای مورد علاقه خرچنگ هرمیت معمولا شامل انگور، کشمش و پاپکورن است.

مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع :http://petbog.ir