قرص‌های هوشمند بیماری‌های گوارشی را هدف می‌گیرند
محققان اعلام کردند: آخرین تکنولوژی قرص‌های هوشمند به توسعه داروها و توانا سازی روش‌های درمانی جدید به منظور تضعیف بیماری و خطرات موجود در بی‌نظمی‌های دستگاه گوارش کمک خواهند کرد. به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، قرص‌های جدید که نسل بعدی قرص‌های دوربینی نامیده می‌شوند، در یک کپسول تعبیه و برای بلعیدن و حرکت طبیعی در دستگاه گوارش طراحی شده‌اند.این قرص‌ها می‌توانند به صورت الکترونیکی به منظور کنترل نحوه قرارگیری کپسول طبق دستورالعمل از پیش تعریف شده، برای آزاد سازی دارو برنامه ریزی شوند.براساس گزارش مجله پزشکی «Hospi medica»، این قرص‌ها با اندازه گیری مقدار اسیدیته موجود در محیط، محل قرار گیری خود در روده را تعیین می‌کنند. بر این اساس نقاط مختلف معده دارای PH متفاوتی هستند و این کپسول‌ها به راحتی منطقه مناسب مربوط به خود را پیدا می‌کنند.
تجهیز قرص اطلاعات PH و اطلاعات در خصوص زمان انتقال کپسول‌ در محل قرار گیری با دقت بالا انجام می‌گیرد و بعد از این فرایندها قرص‌ها داروهای موجود را رها می‌کنند.
همچنین این قرص‌ها طوری برنامه ریزی شده‌اند که در هنگام رها سازی دارو،‌ دمای محیط را اندازه می‌گیرند و به بیرون از طریق بی سیم گزارش می‌دهند


منبع:pharmc