نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

دانستنيهايي از لاک پشت‌ها

This is a discussion on دانستنيهايي از لاک پشت‌ها within the لاک پشت ها (Turtles, Tortoises and Terrapins) forums, part of the تالار دوستداران خزندگان category; لاک پشتهای آبی بیش از 200 میلیون سال قدمت دارند. آنها قبل از پستانداران ، پرندگان ، کروکودیلها ، مار ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2348
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,617 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  Exclamation دانستنيهايي از لاک پشت‌ها

  لاک پشتهای آبی بیش از 200 میلیون سال قدمت دارند. آنها قبل از پستانداران ، پرندگان ، کروکودیلها ، مار و حتی مارمولکهای امروزی می‌زیستند.
  - لاک پشتهای آبی نخستین ، دندان داشتند و سرشان را هم نمی توانستند جمع کنند و به داخل لاک ببرند.
  - یک مورد ثبت شده و مستند از طول عمر مربوط به لاک پشت هندی عظیم الجثه‌ای است که حدود 200 سال عمر نموده است.
  - لاک پشتها همه جا بجز قطب جنوب زندگی میکنند.
  - اگر چه لاک پشتها سرما را بخوبی تحمل نمی کنند اما نوعی لاک پشت از جنس Emydoidea به نام Blandig’s Turtle در زیر یخها هم شنا میکرده است.
  - تنوع گونه‌ای لاک پشتها در آمریکای شمالی بسیار بیشتر از اروپا است.
  - لاک این حیوان را Carapace و محافظ شکم در زیر بدن که شبیه لاک است را Plastron گویند.
  - لاک از بیش از 60 استخوان مختلف که همگی به هم وصل شده‌اند ساخته شده است.
  - پوششی از صفحات مجزا به نام (scutes) لاک را پوشانده و این پوشش که از پوست مشتق شده قدرت و محافظت بیشتری به لاک می‌بخشد.
  - لاک حیوانات خاکزی بلندتر است تا از خطر حیوانات شکارچی و آرواره‌های قوی آنها در امان باشد درصورتیکه در نوع آبزی آن صاف و پهن‌تر است.
  - اغلب لاک پشتها در اندامهای خود دارای پنج انگشت هستند البته موارد استثنایی هم از 4 یا حتی 3 انگشتی وجود دارد.
  - لاک پشتها قدرت بینایی خوبی دارند و حس بویایی آنها هم بسیار قوی است. حس شنوایی و لامسه آنها هم خوب است و حتی لاک هم پایانه‌های عصبی دارد.
  - برخی از لاک پشتهای آبی از طریق پوست گردنشان یا ناحیه کلوآک ، اکسیژن را جذب میکنند و قادرند مدت زمانی قابل توجه زیر آب غوطه‌ور بمانند و به خواب زمستانی فرو بروند. 2. 7 کاربر پست بهناز عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2348
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,617 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  امروزه زندگی در مجتمع های مسکونی وآپارتمانی که نگهداری سگ وگربه در آنها ممنوع یا مشکل میباشد باعث شده که لاک پشت بعنوان حیوان خانگی که سروصدایی ندارد جهت سرگرمی کودکان مطرح شود.جالب اینکه این جانوربی آزارمیتواندتا صد سال یا بیشتر عمر کند.ولی گاهی مرگ آنها خیلی سریع فرا میرسد و بایدعلت جستجو گردد.صدمات ناشی از حمل،گرسنگی وشرایطبد نگهداری آنها در منازل و نامتعادل بودن هوای محیط مهمترین عوامل هستند.

  این حیوان برای اینکه به خواب زمستانی فرو رودباید درونش خالی از طعام باشد به همین علت در طبیعت هشت روز قبل از اینکه به آرامش زمستانی برسد خوراکی نمی خورددر حالیکه در اسارت اکثر بچه ها تا آخرین ساعات به بازیچه خود غذا میخورانندو حتی برای خواب زمستانی آنها نیز جای مناسبی را تدارک نمی بینند آنها از تشک معمولی یا ماسه نرم یا خاک اره ،بعنوان بستر استفاده میکنند ودر حالی که هر سه اینها برای استراحت حیوان نامناسب است .
  لاک پشت برای اینکه خواب آرام و مداومی داشته باشد باید در محلی به خواب رود که گرمای آن بین 5تا8 درجه سانتیگرادباشد.ممکن است این پرسش مطرح شودکه آیا لاک پشت هایی که همنشین انسان شده اند میتوانند از خواب زمستانی خود چشم بپوشند؟ جواب کاملا منفی است زیرا بر اساس تحقیقات انجام شده تعداد مرگ ومیر در لاک پشت هایی که به خواب زمستانی فرو نرفته اند دو برابر بیشتر است.برای اینکه این جانور عمر طولانی تری داشته باشد در درجه اول بايد غذاهاي متنوع و غنی از ويتامين در اختيار داشته باشد .کاهو غذای اصلی و بقیه سبزیجات غذای جنبی او را تشکیل می دهند .فقدان ویتامین ها و کلسیم ، غذاهای بشیار سرد یا آلوده به سم که برای مبارزه با حشرات و آفات گیاهی به کار می روند ناراحتی ها و زخمهایی در معده حیوان بوجود می آوردکه اغلب به مرگ حیوان منجر میشود.کوران شدید هوا،مرطوب ونمناک بودن بیش از حد محل زندگی و پائین بودن حرارت محیط آنها را به سرعت به بیماریهای ریوی مبتلا میسازد.

  اکثر مکانهایی که برای نگهداری آنها انتخاب میشود تنگ وکوچک هستند در حالیکه نباید در چنین جایی زندگی کند و به اسارت خویش آگاه گردد.مکانی به عرض وطول 4 متر میتواند جای مناسبی برای زیست این حیوان باشد در حالیکه در اثر نا آگاهی صاحبان در قوطی یادر داخل کارتن نگهداری میشوند.تاسف آور تر اینکه حتی فروشندگان این حیوان نیز تمایلی به کسب آگاهی و طرق نگهداری لاک پشت از خود نشان نمیدهند.

  باید گفت که لاک پشت اسباب بازی نیست و اگر انسانی مسئولیت نگهداری این حیوان رادر منزل به عهده میگیرد می بایست قبل از خرید ،اطلاعاتی در مورد طرز نگهداری و حفاظت آن در برابر بیماریها و مرگ کسب کند و فقط در این صورت میتواند لاک پشت خود را سالها به سلامت برای خود نگهدارد.

  اجداد لاک پشت ها دردوره ای که دایناسورها زندگی کردهاند یعنی 90میایون سال قبل می زیسته اند و این حیوانات بخاطر سر سختی و مقاوم بودنشان و نیز سازگاری بسیار بالا در سالهای طولانی حیات بقا یافته اند.

  احتمال داده می شود که ماده ها هنگامی که به سن 50-30سالگی میرسند تخمگذاری را شروع میکنند ولی این امر بطور دقیق مشخص نشده است .بین هر دو دوره تخمگذاری معمولا2 تا 4 سال فاصله وجود دارد اما ماده تا سنین 100-70سالگی قابلیت تولید مثل را دارا است . جالب این است که معمولا ماده ها به همان محلی که به دنیا آمده اند برای تخمگذاری باز میگردند.

  وزن متوسط لاک پشت های تخمگذار از 136کیلو تجاوز کرده و متوسط طول آنها یک متر یا بیشتر است آنها در هر دوره تخمگذاری حدود110تخم میگذارند پس از تخمگذاری حدود 55 روز بعد تخمها تبدیل به نوزاد میشود.اصولا خزندگان از جمله لاک پشتها از تمیز ترین حیوانات به شمار می آیند زیرا هیچگونه بوی نا مطبوعی ندارند .لاک پشت ها ممکن است بعلت تمایلی که به گیاهان و سبزیجات نشان می دهند گلهای باغچه ویا گلخانه را از بین ببرند ولی به هر حال توصیه می شود که آنها در فضای آزاد مثل باغچه ها نگهداری شوندولی غذایشان از منابع دیگری تامین گردد.

  رها کردن آنها در باغ این مشکل را دارد که ممکن است در اندک زمانی ناپدید شده یا از سوراخی فرار کند ودر هنگام شروع فصل پائیز باید حیوان در مکانی مهار شود چون به خواب زمستانی فرو خواهدرفت

  وبرای این منظور چنانچه قسمتی از باغ یا حیاط سیم کشی و محصورگردد بهتر است گلخانه نیز مکان بسیار مناسبی برای نگهداری این حیوان است.

  اگر برای مدتی لاک پشت خود را در منطقه معینی از باغ غذادهید حیوان بزودی عادت کرده و هر روز برای گرفتن غذا به همان نقطه مراجعت میکند.غذاهای مختلف ومتنوعی باید به این حیوان داده سود از جمله گیاهان و سبزیها مانند کاهو،کرفس،کلم،گوجه فرنگیو غیره در ضمن آب آشامیدنی نیز نباید فراموش گردد.

  اگر لاک پشت بصورت آزادانه نگهداری میشود یک گودال کوچک که بتواند به راحتی در آن وارد و خارج شود مناسب است . طرز تشخیص لاک پشت نر از ماده براحتی میسر است ابتدا لاک پشت را بصورت وارونه در دست بگیرید ئبه پوششی که زیر شکم را فرا گرفته نگاه کنید. لاک زیر شکم نر ،بیضی شکل ومحدب است ولی لاک زیر شکم ماده ها پهن میباشد.

  لاک پشت ماده پس از جفتگیری با دو پای عقبی خود که دارای ناخنهای قوی هستند زمین را میکند وتخم ها را در عمق 12 سانتی متری آن میگذارد وبا دقت وحوصله خاکها را سر جای خود ریخته و زمین را مسطح میکند بطوریکه محال است کسی بتواند به وجود آنها پی ببرد.معمولا نوزادان از 4 تا 8 هفته بعد سر از تخم در می آورند آنها را باید درون یک محفظه قراز داد و یک فنجان آب نیز در کنار آنها گذاشت.هر روز باید مدتی مقابل نور خورشید قرار بگیرند تا قوی شوند 4. 7 کاربر پست بهناز عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2348
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,617 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  آیا لاک پشت ها سرگرمی خوبی برای کودکان ما هستند ؟ خطر انتقال باکتری سالمونلا از لاک پشت ها و خزندگان به انسان امروزه به اثبات رسیده است .

  بیش از 2500 سروتیپ از گونه های سالمونلا تاکنون شناسایی شده که از این تعداد 200 سروتیپ برای انسان بیماری زا هستند . سالمونلوزیس بیماری خطرناک و بالقوه کشنده ای بویژه در کودکان و اشخاص با سیستم ایمنی ضعیف می باشد . مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای آمریکا(CDC1) تخمین میزند سالیانه 4/1 میلیون نفر در آمریکا مبتلا به سالمونلوزیس می شوند که حدود 74000 مورد در سال در ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم با خزندگان ، دوزیستان و لاک پشت ها در انسان ایجاد می گردد که خود موجب ایجاد نگرانی در سطح بهداشت جامعه است . این گزارش در عین حال به این نکته اشاره دارد که بچه ها بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری سالمونلوزیس منتقله از لاک پشت ها و خزندگان هستند و این در حالی است که تعداد کثیری از صاحبان این حیوانات هنوز از خطرات احتمالی بی اطلاع هستند .

  CDCتوصیه می کند که خزندگانی همچون لاک پشت ها و همچنین دوزیستانی مثل قورباغه ها را نباید در خانه هایی که بچه های کمتر از 5 سال یا افرادی که به هر دلیلی دچار مشکلات سیستم ایمنی در آنها زندگی می کنند ، نگهداری شوند . بعلاوه این افراد باید از تماس مستقیم و غیر مستقیم با این حیوانات به شدت اجتناب کنند . همچنین کودکان نباید مراقبت از این حیوانات را در منزل عهده دار باشند .

  سابقه ارتباط بین بیماری سالمونلوزیس و لاک پشت ها :


  در آمریکا و در دهه 1970 میلادی و به دنبال علاقه عمومی به نوعی لاک پشت بنام Ninga ، میلیون ها قطعه بچه لاک پشت به عنوان حیوان خانگی در منازل نگهداری می گردیدند ، به طوریکه در 4% از خانه های ایالات متحده این حیوان دیده می شد . در آن زمان این نوع لاک پشت ها به سرعت برای فروش پرورش داده و بچه های 2 و 3 ساله و حتی بزرگترها با این حیوانات بازی میکردند . بر اساس برخی گزارشات به دلیل کم بودن سطح آگاهی مردم از بهداشت در آن زمان ، حتی تعدادی از آنها ، لاک پشت ها را در دهان خود می گذاشتند و یا از آبی که لاک پشت ها در آ ن شنا میکردند ، می نوشیدند . پس از آن و در مدت کوتاهی14% از کل موارد سالمونلوزیس در آمریکا مربوط به سروتیپ های مربوط به خزندگان و این نوع لاک پشت بود . به دنبال آن اداره غذا و داروی آمریکا(FDA) از فروش و توزیع این لاک پشت ها جلوگیری کرد که این امر باعث کاهش عفونتهای انسانی ناشی از سالمونلای وابسته به خزندگان گردید . اما افزایش دوباره این بیماری در سالهای اخیر شاید ناشی از در دسترس بودن و تمایل دوباره مردم به نگهداری گونه های مختلف خزندگان و دوزیستان در منزل باشد . از آنجا که بیش از 90% خزندگان و دوزیستان به طور طبیعی و بدون هیچگونه علائم کلینیکی ، ناقل طبیعی باکتری سالمونلا هستند ، می توان همۀ این حیوانات را یک منبع مهم این باکتری تلقی کرد .

  نکته مهم این است که انتقال عفونت هم به صورت تماس مستقیم مثل دست زدن به لاک پشت ها و هم به صورت غیر مستقیم مانند تماس با سطوح آلوده یا شستشوی آنها در آشپزخانه ها می تواند رخ دهد .

  عفونت سالمونلایی در انسان :

  این باکتری عمدتاً باعث گاستروآنتریت در انسان با علائمی مثل تب ، تهوع ، درد شکم و اسهال می شود . کودکان و افراد سالمند و کسانی که دچار ضعف سیستم ایمنی هستند بسیار مستعد به عفونت خطرناک سالمونلایی با عوارض شدیدی همچون مننژیت(تورم پرده های مغز) هستند . هر چند طبق گزارش CDC در سال 2001 ، از مجموع 7243 مورد بیماری سالمونلوزیس با منشاء غیر انسانی که باکتری از آنها جدا گردیده ، تنها 207 مورد مربوط به سالمونلوزیس وابسته به خزندگان می باشد ، اما با افزایش علاقه مردم کشورمان به نگهداری از لاک پشت ها ، باید به شدت مراقب این بیماری بویژه در کودکان باشیم . 6. 7 کاربر پست بهناز عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #4

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  حیوان خانگی
  fish
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  54
  می پسندم
  8
  مورد پسند : 2 بار در 2 پست

  پیش فرض دانستنيهايي از لاک پشت‌ها

  - لاک پشتهای آبی بیش از 200 میلیون سال قدمت دارند. آنها قبل از پستانداران ، پرندگان ، کروکودیلها ، مار و حتی مارمولکهای امروزی می‌زیستند.

  - لاک پشتهای آبی نخستین ، دندان داشتند و سرشان را هم نمی توانستند جمع کنند و به داخل لاک ببرند.

  - یک مورد ثبت شده و مستند از طول عمر مربوط به لاک پشت هندی عظیم الجثه‌ای است که حدود 200 سال عمر نموده است.

  - لاک پشتها همه جا بجز قطب جنوب زندگی میکنند.

  - اگر چه لاک پشتها سرما را بخوبی تحمل نمی کنند اما نوعی لاک پشت از جنس Emydoidea به نام Blandig’s Turtle در زیر یخها هم شنا میکرده است.

  - تنوع گونه‌ای لاک پشتها در آمریکای شمالی بسیار بیشتر از اروپا است.

  - لاک این حیوان را Carapace و محافظ شکم در زیر بدن که شبیه لاک است را Plastron گویند.

  - لاک از بیش از 60 استخوان مختلف که همگی به هم وصل شده‌اند ساخته شده است.

  - پوششی از صفحات مجزا به نام (scutes) لاک را پوشانده و این پوشش که از پوست مشتق شده قدرت و محافظت بیشتری به لاک می‌بخشد.

  - لاک حیوانات خاکزی بلندتر است تا از خطر حیوانات شکارچی و آرواره‌های قوی آنها در امان باشد درصورتیکه در نوع آبزی آن صاف و پهن‌تر است.

  - اغلب لاک پشتها در اندامهای خود دارای پنج انگشت هستند البته موارد استثنایی هم از 4 یا حتی 3 انگشتی وجود دارد.

  - لاک پشتها قدرت بینایی خوبی دارند و حس بویایی آنها هم بسیار قوی است. حس شنوایی و لامسه آنها هم خوب است و حتی لاک هم پایانه‌های عصبی دارد.

  - برخی از لاک پشتهای آبی از طریق پوست گردنشان یا ناحیه کلوآک ، اکسیژن را جذب میکنند و قادرند مدت زمانی قابل توجه زیر آب غوطه‌ور بمانند و به خواب زمستانی فرو بروند.

 8. Top | #5

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  597
  لايك كرده
  413
  نوشته ها
  3,865
  می پسندم
  17,794
  مورد پسند : 6,265 بار در 1,130 پست

  پیش فرض

  ادغام شد.

موضوعات مشابه

 1. دانستنيهايي جالب از دنياي گربه ها!!!
  توسط Green Earth در انجمن انجمن اطلاعات عمومي در مورد گربه‌ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 13th May 2010, 07:24 PM
 2. دانستنيهايي از شته‌ها
  توسط Daniz در انجمن آرشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1st June 2009, 08:54 PM

Visitors found this page by searching for:

لاک پشت ها خزنده اند؟

لاک پشت دو زیست است؟

لاکپشت نوعی دوزیست است یا خزنده

لاکپشتها چگونه ازتخمهای خودمراقبت میکنند

بیماریهای منتقله از لاک پشت

لاك پشت جز پستانداران است

آیا لاک پشت در منزل شوم است ؟

آیالاک پشت ها دو زیستن؟

ایا لاک پشت خزنده است؟

ایا قورباغه دو زیست است؟

ایا لاک بشت دو زیست است

لاک پشت خزنده است یا دوزیست؟

آیا لاک پشت پستاندار است

آیا لاک پشت پستانداراست

ایا لاکپشت حس شنوای دارد

ایا لاک پشتهاخزنده اند

ایا لاک پشت دندان دارد

ایا لاک پشت خزنده است یا دوزیست

ایا وزغ دوزیست است

لاک پشت ها چگونه حیواناتی هستند

لا ک پشت دوزیست است

دانستنیهای لاک پشت

دانستنی هایی درباره لاک پشتها

لاک پشت حیوان دوزیست

لاک پشت جز کدام دسته حیوانات است

لاک پشت نر چگونه است

دانستنی درباره ی دوزیستان

ایالاک پشت دوزیست است یا نه

لاک پشت جزه دوزیست است

شنواییلاک پشت ها

آیا لاک پشت ها خزنده اند

ایا لاک پشت سرما ا حس میکند؟

لاک پشت پستاندار

درموردلاک پشت وقورباغه

لاک پشت خزنده است یا دوزیست ؟

لاکپشت خزنده است یا دوزیست؟

فروش قورباغه خزنده

لاک پشتهای دو زیست

لاک پشت حیوانی دوزیست هست

دانستنی هایی از لاکپشتها

آیا لاک پشت ها پستاندار هستند؟

آیا لاک پشت ها پستاندار

حیوانات دوزیستی

لاکپشت خزنده است یا دوزیست

آیا لاکپشتها خواب زمستانی دارند؟

اطلاعات‌ درباره حیوانی دوزیست

لا كپشت خزنده است

لاکپشت شوم

لاک پشت حیوانی است دوزیست

لاک پشت دو زیست است یا نه؟

درباره قورباغه ها ولاک پشت ها

خواب زمستانی لاک پشت

ایالاک پشت خزنده است

دانستنی راجع لاک پشت

لاك بشت

حس بویایی مار بیشتر است یا لاک پشت؟

تحقيق لاك پشت

ایالاکپشت دوزیست است

لاک پشت چگونه از بچه ها نگه داری می کند

تحقیق درباره ی قورباغه ولاک پشت

درباره ي لاك پشت كوچك

لاک پشت چگونه از تخمهایش محافظت میکند

آیا لاکپشت دوزیست هست

لاک پشت ودوزیستان

لاک پشت آدو زیست

دانستنی هایی در مورد لاک پشت

سیستم عصبی لاک پشت ها

ایا لاک پشت ها خزنده اند

بهداشت لاک پشت ها

ایا می توان لاک پشت را جزئ دو زیستان قرار داد

ایا همه ی لاک پشت ها دوزیست هستند

ایا لاک پشت بکرزایی دارد

آیا لاک پشت دوزیست است؟

لاک پشت حیوانی دوزیست

آیا لاک پشت جزو دوزیستان است

ایا لاک پشت دوزیسث است

دانستنی هایی درمورد لاک پشت ها

آیا لاک پشت شوم است؟

آیا لاک پشت دندان دارند

آیا لاک پشت دوزیسته

لاک پشت خزنده است یا دو زیست

ایالاکپشتها دندان دارند

غذای لاک پشت دوزیست

دوزیست حیوانات

بیماریهای منتقله از لاک پشت به انسان

لاك بشت جز جانوران دوزيست است

آیا لاک پشت آبی دوزیست است

تحقیق در مورد لاکپشت

جانور دوزیست لاک پشت

مرگ لاک پشت چگونه است

ایالاکپشتهای ابی دوزیست هستند

ایا لاک پشت ها دندان دارند؟

دانستني هايي در مورد لاک پشت

ايا لاك پشت دو زيست است

ایا لاک پشت دو زیست است؟

دو زیستان لاک پشت

لاك پشت دو زيست استغذای لاک پشت درپاییزایالاک پشت ها زمستان به خواب میروندآیا نگهداری لاک پشت در خانه شوم است

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556