نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

اندر احوالات دستگاه کوچک کننده بینی!

This is a discussion on اندر احوالات دستگاه کوچک کننده بینی! within the بهداشت و سلامت forums, part of the گفتگوی آزاد category; بعد از اون داستان صندل افزایش قد این یکی هم الان نقل محافل پزشکیه: " افتخاری دیگر برای ایرانیان، اولین ...

 1. Top | #1

  کاربر فعال

  کاربر فعال


  حیوان خانگی
  سگ+سوسک
  محل سکونت
  USA
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  118
  می پسندم
  82
  مورد پسند : 16 بار در 7 پست
  حالت من :
  My Mood
  Bitchy

  Thumbs down اندر احوالات دستگاه کوچک کننده بینی!

  بعد از اون داستان صندل افزایش قد این یکی هم الان نقل محافل پزشکیه:

  " افتخاری دیگر برای ایرانیان، اولین دستگاه كوچك كننده،‌فرم دهنده و زیبا كننده بینی در جهان، بدون نیاز به عمل جراحی"
  شاید اگر شما هم این آگهی را در یكی از روزنامه ها و مجلات بخوانید وسوسیه شوید كه یكی از این دستگاه های نه چندان ارزان قیمت را بخرید و خودتان را از شر جراحی پلاستیك و زیبایی بینی تان خلاص كنید ولی موضوع به این سادگی ها هم نیست. هر از چند گاهی یك محصول بازاری مانند این سر از بازار در می آورد، و با جملات وسوسه انگیز مقدار زیادی فروش می كند. ولی كسی واقعا نم یداند كه آیا این دستگاه در بلند مدت، واقعا موثر است یا نه؟
  با دكتر ابراهیم رزم پا، متخصص گوش و حلق و بینی و فوق تخصص جراحی سر و گردن، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران، در باره این دستگاه كوچك كننده بینی به گفتگو نشسته ایم.

  سوال: آقای دكتر! دستگاه كوچك كننده بینی، این طور كه در آگهی های آن تبلیغ می شود، موثر است؟ شما آن را به بیماران تان پیشنهاد می كنید؟
  خیر. به هیچ وجه. این فقط یك حقه و فریب تبلیاغتی است و هیچ پایه و اساس علمی ندارد. وقتی رشد صورت وبینی یك فرد به پایان می رسد و فرد به دوران بزرگسالی وارد می شود با چنین روش هایی نمی تواند اندازه بینی را كوچك كرد. ساخت دستگاهی به نام دستگاه كوچك كننده بینی، با شعارهای تبلیغاتی ویژه آن،‌به هیچ وجه معقول و منطقی به نظر نمی رسد.

  سوال: در سنین كودكی چطور؟
  در كودكان در حال رشد ممكن است بینی را تحت پرس و فشار قرار داد كه در حین رشد،‌ جهتش تغییر كند ولی در بزرگسالان كه رشد سر و صرت آنها به پایان رسیده است به هیچ وجه نمی توان با چنین روش هایی اندازه بینی و جهت آن راتغییر داد.

  سوال:‌در مورد پمادهای كوچك كننده بینی نیز نظر شما همین است؟
  در بعضی آگهای هایی تبلیغاتی می بینیم كه پمادها و كرم های ویژه ای برای كاهش اندازه بینی تبلیغ می شود ولی در واقع چنین پمادهایی هم اثری روی اندازه بینی ندارند و فقط برخی از مصرف كنندگان و افرادی را كه در جستجوی زیبایی حاضرند هر راه میان بری را امتحان كنند،‌برای خرید این دستگاه ها تشویق می كنند. بعضی اوقات ممكن است جراحان پلاستیك و زیبایی و یا گوش و حلق و بینی،‌داروهای كورتونی را برای كاهش تورم و التهاب بینی پس از جراحی آن به بینی تزریق كنند .ولی در واقع این در محدوده كار پزشكان است در صورتی كه راهی برای استفاده عموم برای كوچك كردن بینی نیست و مردم نباید گول چنین فریب هایی را بخورند كه فقط با یك دستگاه ساده و با اعمال فشار و حرارت و یا ماساژ، بینی را كوچك كرد.

  سوال:‌ در بعضی تبلیغات ادعا شده است كه این دستگاه كوچك كننده بینی، چربی و گوشت اضافی بینی را آب می كند، منظور از گوشت احتمالا عضلات بینی است، درست است؟
  خیر. این دستگاه ها شاید با ایجاد لرزش ها، و ماساژ های مخصوص موجب كاهش چربی بینی شوند، ولی همه اینها موقتی و زودگذرند. در مورد آب كردن گوشت اضافی بینی،‌ چنین ادعاهایی كاملا نادرست است. تمام این ادعاها هر چند هم موقتی و زود گذر، پایه و اساس علمی ندارند و بشتر فریب تبلیغاتی است تا واقعیت.

  سوال: پس به نظر شما چنین دستگاه ها و كرم هایی نمی توانند بینی را كوچك تر كنند؟
  خیر. تنها موردی كه برای كاهش حجم بینی وجود دارد ، همان موردی است كه عرض كردم. اگر كسی مدتی پس از جراحی بینی هنو بینی اش تورم دارد می تواند زیر نظر پزشك داروهای كورتونی را مصرف كند تا بینی اش اندكی جمع شود ولی اینكه ابتدا به ساكن ،‌بینی بزرگی داشته باشد و بخواهد با این دستگاه كوچك كننده بینی، بینی اش را اصلاح كند، آرزویی محال و روشی نادرست است.

  سوال: اینكه در تبلیغات این دستگاه ادعا می شود "پره های بینی را كه پس از جراحی بینی گشاد شده است،‌تنگ كند" درست است؟
  خیر. به هیچ وجه. پس از جراحی بینی ممكن است در اثر التهاب و یا تشكیل بافت ترمیمی اندكی گشادی و تورم پره های بینی را مشاهده كنیم كه فقط با تزریق كورتون در محل می توان این التهاب و تورم را كاهش داد. اگر افرادی دچار چنین مشكلی پس از جراحی بینی خود شده اند، به جای استفاده از چنین دستگاه هایی بهتر است به پزشك معالج خود مراجعه كنند تا با روش علمی و درست این مشكل برطرف شود.

  سوال: آقای دكتر! برای برطرف كردن نواقص بینی مثل انحراف تیغه بینی و حل مشكلات تنفسی فكر می كنید این دستگاه موثر است؟

  خیر. مشكلات تنفسی در اثر انحراف تیغه بینی با جراحی این تیغه به وسیله متخصصان گوش و حلق و بینی میسر شده است و با دستگاه های ماساژ دهنده به این شكل قابل برطرف شدن نیست.

  به گزارش شبكه خبر به نقل از ایرنا، مسئول اداره نظارت بر تولید و كنترل كیفی تجهیزات پزشكی وزارت بهداشت گفت: این اداره تا كنون تاییدیه ای برای دستگاه هایی كه بینی را كوچك می كند صادر نكرده است.

  رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی هم با خطرناك توصیف كردن استفاده از دستگاه كوچك كننده بینی هشدار داده است: هر تحریكی كه در بافت بینی صورت گیرد آثار منفی طولانی مدتی در این عضو دارد و در برخی موارد ممكن است شكل بینی را تغییر دهد.


  این هم بخش آخرش که همکار خودم جمع آوری کرده(دکتر ثریا)

  وقتي تبليغ يکي از اين دستگاه ‌هاي کوچک ‌کننده بيني را ديديم، وسوسه شديم که به نمايندگي فروش آن زنگ بزنيم و ببينيم اين دستگاه چه ويژگي ‌هايي دارد.
  آنچه مي‌ خوانيد ادعاهاي عجيب و غريب فروشندگان اين دستگاه 188 هزار توماني است. خانم منشي مثل يک نوار ضبط شده، اين جملات را براي هر مشتري مشتاق تکرار مي ‌کند: "دستگاه کوچک ‌کننده بيني با پدهاي مخصوصي که دارد، با ايجاد لرزش و حرارت، چربي و گوشت اضافي بيني را آب مي‌ کند، به بيني شکل مي‌ دهد و بيني را کوچک و خوش ‌فرم مي‌کند.
  دوره درمان اين دستگاه دو ماه است و در اين دو ماه شما بايد اين دستگاه را روزي يک ساعت روي بيني ‌تان قرار ‌دهيد.
  هيچ عوارضي ندارد و هم‌ زمان سه نفر مي‌ توانند از يک دستگاه استفاده کنند."
  وقتي از خانم منشي درباره اين که چه کساني و با چه مشکلاتي در بيني‌ شان مي ‌توانند از اين دستگاه استفاده کنند، سوال کرديم، پاسخ‌هاي عجيب و غريب ‌تري شنيديم:
  "تمام کساني که بيني گوشتي دارند، انحراف بيني و مشکل تنفسي دارند، مي توانند از اين دستگاه استفاده کنند. همچنين خانم‌هايي که پس از جراحي بيني، پره‌هاي بيني ‌شان گشاد شده است، مي ‌توانند با اين دستگاه پره‌هاي بيني ‌شان را جمع کنند."
  انحراف بيني نقصي است که در اثر انحراف تيغه مياني بيني به يک سمت به وجود مي‌ آيد و موجب مشکلات تنفسي مي ‌شود. اصلاح اين انحراف هم فقط با عمل جراحي تيغه بيني ميسر است و جالب است بدانيد فروشندگان اين دستگاه ادعا مي ‌کنند اين دستگاه 80 درصد انحراف بيني را از بين مي‌ برد. وقتي مي ‌پرسيم چه‌طور؟ مي‌ شنويم: "با تنظيم پدهاي آن به صورت محکم روي بيني، بيني تا 80 درصد به سمتي که مي‌ خواهيد منحرف مي‌ شود."
  فروشندگان اين دستگاه ادعا مي ‌کنند که اين دستگاه در اختراعات جهاني به ‌عنوان اولين دستگاه کوچک ‌کننده بيني به ثبت رسيده است و مجوز بهداشتي نيز دارد.
  اما اگر شما بخواهيد اين دستگاه را تهيه کنيد، نمي ‌توانيد به محل شرکت مراجعه کنيد. اين دستگاه فقط از طريق پيک براي شما ارسال ‌مي شود و هزينه آن دريافت مي ‌گردد!

  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)  بسياري از کالاهايي که از طريق ماهواره ها يا برخي نشريات داخلي تبليغ مي شوند جنبه علمي نداشته و فقط جنبه تبليغاتي دارند، پزشکان ايراني از جديدترين روش هاي علمي دنيا باخبر بوده و درصورت لزوم به افراد جامعه آموزش مي دهند.

  محسن نراقي فوق تخصص رينولوژي در گفتگو با برنا، درباره کرم هاي کوچک کننده بيني که به تازگي تبليغ مي شود گفت: بسياري از کالاهايي که از طريق ماهواره ها يا برخي نشريات داخلي تبليغ مي شوند جنبه علمي نداشته و فقط جنبه تبليغاتي دارند. پزشکان ايراني از جديدترين روش هاي علمي دنيا باخبر بوده و درصورت لزوم به افراد جامعه آموزش مي دهند.  نراقي ادامه داد: مردم نبايد گول اين سري تبليغات را بخورند زيرا ، متخصصان هميشه درجريان آخرين يافته هاي اين دانش قرار داشته و مسلما هر روش جديدي که بخواهد در جراحي پلاستيک ارائه شود ابتدا در کنگره ها و محافل علمي مطرح شده و مورد تاييد قرار مي گيرد که پس از تاييد به کتاب ها آمده و تدريس مي شوند.  در آن زمان لازم است که اينگونه روش ها يا کالاهاي موردنظر از طريق رسانه ها و جرايد به اطلاع عموم مردم رسانده شود.  اين فوق تخصص رينولوژي تصريح کرد: مسلم است که ما متخصصان تبليغ هر کالايي را قبل از تاييد محافل علمي، در رسانه هاي تبليغاتي مثل ماهواره ها، تاييد نکرده زيرا اينگونه موارد به سلامت مردم لطمه زده و آن ها را از اقدامات صحيح منحرف مي سازد.  نراقي در مورد قيمت هاي متغير اعمال جراحي زيبايي در کشورمان به خبرنگار اجتماعي برنا گفت: متغير بودن قيمت ها در اين زمينه فاکتورهاي فرعي محسوب مي شوند و مسلما جراحاني که از تجربه و تخصص بيشتري برخوردارند هزينه عمل جراحيشان بيشتر از افراد تازه کار است.

  رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی کشور هشدار داد:مردم فریب دستگاه های کوچک کننده بینی را نخورندتهران-خبرگزاری ایسکانیوز: رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی درباره شیوه جدید کلاهبرداری از مردم با استفاده از دستگاه های کوچک کننده بینی هشدار داد.به گزارش روز چهارشنبه باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران"ایسکانیوز"، دکتر محسن نراقی متخصص جراحی گوش و حلق و بینی با بیان این که در حال حاضر عده ای سودجو و فرصت طلب با بهره مندی از تبلیغات کاذب به ویژه از طریق برنامه های ماهواره ای در تلاش برای فریب مردم و به ویژه زنان و دختران جوان متقاضی جراحی زیبایی بینی هستند خاطرنشان کرد:این نوع دستگاه ها به هیچ عنوان در دنیای پزشکی مورد تایید علمی نبوده و فقط نوعی سودجویی محسوب می شود که به مردم توصیه می شود در دام تبلیغات کاذب و گمراه کننده گرفتار نشوند.
  عضو آکادمی جراحان پلاستیک و ترمیمی صورت آمریکا افزود: هم اکنون برخی کرم های موضعی به عنوان کوچک کننده بینی در بازار عرضه می شود که به هیچ عنوان قابلیت علمی و درمانی ندارند.
  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مردم به ویژه افرادی که در تلاش برای جراحی بینی یا پلاستیک هستند خواست تا صرفا اطلاعات مورد تایید و مناسب را از طریق مراجع علمی،پزشکی و دانشگاهی معتبر به دست آورند.

  خبرگزاری ایسکانیوز: رییس سازمان نظام پزشکی گفت:کمیته ای برای بررسی ادعاهای پزشکی تشکیل شده که در این کمیته مسئله دستگاه کوچک کننده بینی و ادعاهایی که در مورد غیر کارشناسی بودن آن گفته می شود به صورت کارشناسی مورد بررسی قرار می گیرد.
  NoThINg iS sAcrEdتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 2. 5 کاربر پست insane surgeon عزیز را پسندیده اند .


موضوعات مشابه

 1. اندر احوالات فحله کیتی
  توسط elnur در انجمن معرفی گربه های خود
  پاسخ: 20
  آخرين نوشته: 21st February 2010, 02:38 AM
 2. اندر احوالات زیباترین سگان سایت!
  توسط iranshah در انجمن معرفی سگ های خود
  پاسخ: 22
  آخرين نوشته: 17th February 2010, 06:27 PM

Visitors found this page by searching for:

نتایج استفاده از آیدان

آیا کوچک کننده بینی آیدان موثر است

جدیدترین کوچک کننده بینی

کرم کوچک کننده بینی امریکایی

بررسی کرم کوچک کننده بینی

نظرپزشکان درموردآیدان

كسي از آيدان استفاده كرده

نظر پزشکان درباره آیدان

نظرات استفاده کنندگان درمورد دستگاه کوچک کننده ی بینی ایدان

جدیدترین روش کوچک کردن بینی

دوره استفاده ازکوچک کننده بینی آیدان

نظرات درباره گيره كوچك كننده بيني

کی کرم کوچک کنند بینی استفاده کرده

دستگاه کوچک کند

نظرمصرف کنندگان درمورد کوچك کننده ايدان

نظر دکتران در مورد آیدان

ایاکوچک کننده

نظرمصرف کنندگان دستگاه ایدان

تاثیرکوچک کننده بینی ایدان

نظر پزشکان درمورد آیدان

آیا دستگاه کوچک کننده بینی موثر است؟

افزایش ققیمت کوچک کننده بینی ایداند برای بالغین

آیدان دستگاه استفاده کرده؟

ایادستگاه ایدان تایید شده وزارت بهداشت ایران هست؟

کرم کوچک کننده بینی با مجوز بهداشت ایران

جدیدترین نظرات ایدان بینی

wrapperios

جدیدترین دستگاه کوچک کردن بینی

ایا.کرم.کوچک.کننده.بینی.از.نظر.پزشکان.موثر.است

دستكاه كوجك كننده بيني واقعيت دارد

تصویرهایی ازکوچک کننده بینی ایدان

آیا دستگاه کوچک کننده بینی آیدان

بهترين و واقعي ترين دستگاه كوچك كننده ي بيني از نظر پزشگان

آیا وزارت بهداشت دستگاه آیدان را تایید می کنند

کی کرم کوچک کننده بینی استفاده کرده

نظر متخصصان درباره آیدان

froomنظر استفاده كنندگان از كرم كوچك كننده بيني

سوالاتی درموردایدان

کوچک کننده بینی آیدان کلاهبرداری

واقعا آیدان بینی را کوچک میکند

کی ازایدان استفاده کرده

جدیدترین روشهای کوچک کردن بینی ایادستگاه آی دان تاثیردارد نظرات در مورد دستگاه آیداندستگاه کوچک کننده بینی آیدان از نظر پزشکینظرپزشکی درباره آیدانایا کوچک کننده ی بینی ایدان موثر استتجربه آیدان بینی نظرات مردم درباره ی دستگاه کوچک کننده بینی آیدانایا تاثیر کوچک کننده بینی ایدان واقعیستآیاکرم کوچک کننده بینی واقعا موثر است؟ نظروزارت بهداشت درمورد كوچك كننده بيني ايدانآیا کوچک کننده بینی آیدان واقعی است؟گفتگو درباره ی کوچک کننده بینی موثر است؟آیا واقعن کرمهای کوچک کننده بینی اثر میکندکی آیدان استفاده کرده؟نظرات راجب دسگاه آیدانایاکوچک کننده ی دماغ ایدان موثر استایدان از نطر متخصصین بینیآیاکرم کوچک کننده بینی موثراست؟نظر کاربران دستگاه آیدانایاایدان بینی را کوچک می کندآیا آیدان برای کوچک کردن بینی موثر است؟اياکوچک کننده ايدان تاثير داردنظرات کوچک کننده بینی ایرانینظرات استفاده کنندگان از کوچک کننده بینی ایدانايا ايدان بيني را واقعا كوچك ميكندكوچك كننده بيني آيدان واقعا كار مي كند؟کوچک کننده ی بینی آیدان درست است؟آیا استفاده از دستگاه کوچک کننده بینی صحیح استنظرات درمورددستگاه کوچک کننده بینی ایداننظر کاربران دستگاه کوچک کننده بینی آیداندستگاه کچک کننده بینی ایدان مورد تایید وزارت بهداشتنظرات اقراد در مورد دستگاه کوچک کننده بینیکوچک کننده بینی آیدان کلاهبردارنظرپزشکان درموردایداننظرات حقیقی درباره آیدانکوچیک کننده بینی موثر استمجوز وزارت بهداشت دستگاه کوچک کننده بینی آیدانكساني كه كوچك كننده آيدان را تجربه كردندایا ایدان واقعا کوچک میکندنظر کاربران درمورد ایدانکوچک کننده بینی گوشتی موثرنظرات در مورد کوچک کننده بینی نظرات مردم دستگاه ايدان ایا دستگاه کوچک کننده بینی ایدان صحت دارد؟نظرات راجع به دستگاه کوچک کننده بینیآیااستفاده ازآیدان(کوچک کننده بینی )موثراست؟؟نظرپزشکان درباره ی کرم های کوچک کننده ی بینیکلاهبرداری ایدان کوچک کننده بینینظرات مردم درمورد استفاده ازآیدانآيا كوچك كننده بيني آيدان واقعيت دارد؟دستگاه کوچک کننده بینی آیدان مورد تایید وزارت بهداشتآیا گيره فرم دهنده و كوچك كننده بيني حقیقت دارد؟مجوزدستگاه آیداننظرپزشكان درباره كوچك كننده بيني ايدان سايت بهترين كرمهاي كوچك كننده بينينظروزارت بهداشت راجع به دستگاه آیداننظر کاربران راجبه ایدان کوچک کننده بینینظر کاربران درباره دستگاههای کوچک کننده بینی

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556