نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
Like Tree6Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 6 Post By moko

رنگبندی ژرمن شپهرد

This is a discussion on رنگبندی ژرمن شپهرد within the انجمن تخصصی نژاد جرمن شپرد forums, part of the تالار دوستداران سگها category; شاید اکثر عموم در مورد این نژاد منحصر بفرد ،تنها یک ذهنیت داشته باشند انهم سگی شیبدار به رنگ قهوه ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  -
  محل سکونت
  گیلان
  لايك دريافتي
  1690
  لايك كرده
  804
  نوشته ها
  833
  می پسندم
  1,325
  مورد پسند : 2,525 بار در 794 پست
  نوشته های وبلاگ
  1

  Icon2007 رنگبندی ژرمن شپهرد

  شاید اکثر عموم در مورد این نژاد منحصر بفرد ،تنها یک ذهنیت داشته باشند انهم سگی شیبدار به رنگ قهوه ای همراه با زین سیاه و ماسک تیره ! ولی جالب است بدانید که ژرمن ها در رنگ های مختلفی وجود دارند و این رنگ ها حکم شناس نامه ی انها را دارند زیرا هر خط و هر تیپ دارای یک ژن رنگی است .انها در انواع رنگ ها وجود دارند .akc از چندین رنگ انها لیسیتی تهیه کرده است که عبارت اند از Black & red, Black & tan, Black & cream, Black & sliver, Black (solid black), Sable (Gray), Blue, Liver, and White

  تمامی رنگ های این نژاد باید از رنگدانه های قوی برخوردار باشند رنگ رقیق مطلوب نیست و در تمامی رنگ های پرورش دهنده مسئول است که ژرمن را تربیت کند ،یعنی مثلا در رنگ سفید اینطور نیست بگوییم که چون رنگ روشن و لطیفی دارد قطعا حیوانی ملوس و ناز نازی است و رنگ مشکی بخاطر رنگ خشنی که دارد حیوانی بسیار وحشی و غیر قابل کنترل است .در ژرمن رنگ های سفید ،لیور و بلو رنگ های رقیق شده هستند که مسئول بوجود امدن ان ژنتیک است نه پرورش دهنده (البته پرورش دهنده های حرفه ای سعی نمیکنند بر خلاف قوانین اصول پرورش سگ استاندارد عمل کنند)

  رنگ در سگها نسبت به تربیت ،خلق و خو و سلامت موضوعی کم اهمیت تر است .اما برای تایید اصالت و استاندارد رنگ یکی از جدی ترین موارد میشود .ژرمن شپهرد های black &tan یا black & red وقتی تازه متولد میشوند تقریبا بیشتر قسمت های بدنشان مشکی است و حتی ممکن است تا سال های اولیه ی زندگیشان رنگشان کامل نشود !ژرمن های مشکی از بدو تولد تا اخر عمر سیاه میمانند و ژرمن های سیبل قهوه ای مایل به زرد به دنیا می ایند و رنگ انها تا ظرف 2 سالگی کامل میشود در نهایت خیلی شبیه به گرگ میشوند که از این لحاظ به انها گرگی نیز میگویند .

  محبوب ترین رنگ: black & red به معنی سیاه و قرمز است که در این رنگ ،رنگ قهوه ای مایل به زرد رنگ پایه یا اصلی در پوشش است که انقدر تشدید شده که به رنگ نارنجی و یا قرمز در امده و یک رنگ مشکی به صورت زین و ماسک روی پشت و صورت حیوان ظاهر شده .این رنگ محبوب ترین رنگ المان است .

  black & tan :ترتیب خال های این رنگ هم مانند رنگ مشکی و قرمز است با این تفاوت که رنگش کدر تر است این رنگ در سال های گذشته بسیار محبوب بوده .

  Black & cream:خال های قهوه ای و مشکی بسیار کم رنگ تر هستند .

  Black & silver:کمتر از رنگ های قرمز و قهوه ای مطلوب هستند.

  این تعدادی از رنگ های ژرمن شپهرد بود ،ولی جالب اینجاست که در واقع چیزی که باعث شده در نظرمان هر ژرمن از لحاظ رنگ با دیگری متفاوت باشد ،الگو بندی متفاوت در هر ژرمن است ،حتی ژرمن های یک رنگ یا از یک والدین نیز دارای الگو های متفاوتی میشوند که ممکن است شامل حال درجه ی تیرگی یا روشنایی رنگ پایه ،رنگ ماسک ،رنگ زین و طرز قرار گرفتن انها باشد .برای این که منظور را بهتر متوجه شوید این تفاوت های دسته بندی و به صورت جدول در امده اند .


  Traditional Saddle Markings

  زین قدیمی یا سنتی (در این الگو ژرمن دارای زین کمرنگ تریست و رنگدانه های ان ضعیف تر هستند به طوری که لبه های ان حالت محو شده اند )

  رنگبندی ژرمن شپهرد

  رنگبندی ژرمن شپهرد

  رنگبندی ژرمن شپهرد


  Medium blanket


  زین متوسط(دارای زین معمولی و در اندازه ی متوسط است همراه با رنگ و شکلی تشدید شده)

  رنگبندی ژرمن شپهرد

  Large blanket


  زین بزرگ (این زین بیشتر پشت و نصف اندام خلفی حیوان را در بر میگیرد )

  رنگبندی ژرمن شپهرد

  رنگبندی ژرمن شپهرد


  *****
  ماسک ها

  Small black mask

  ماسک کوچک مشکی

  رنگبندی ژرمن شپهرد


  Medium mask
  ماسک متوسط

  رنگبندی ژرمن شپهرد  Dark mask


  ماسک تیره
  رنگبندی ژرمن شپهرد  اینها دسته بندی ،الگو بندی دو اصل مهم در ژرمن بود یعنی زین و ماسک که با توجه به وراثت از والدین در هر ژرمن با هر رنگی متفاوت است .در ادامه ی موضوع تک تک رنگ های این نژاد زیبا را مورد بررسی و نقدر قرار میدهیم .  *****
  ترجمه ،گرد اورنده:moko
  ادامه دارد ....

  ویرایش توسط moko : 30th August 2013 در ساعت 01:45 PM


 2. 10 کاربر پست moko عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  -
  محل سکونت
  گیلان
  لايك دريافتي
  1690
  لايك كرده
  804
  نوشته ها
  833
  می پسندم
  1,325
  مورد پسند : 2,525 بار در 794 پست
  نوشته های وبلاگ
  1

  پیش فرض

  balck and tan
  اشنایی با رنگ قهوه ای و مشکی


  رنگبندی ژرمن شپهرد  جرمن شپهرد سیاه و قهوه ای یا black & tan رنگی با زمینه ی قهوه ای مایل به زرد است همراه با رنگ ثانویه ی مشکی که میتواند با الگو بندی هایی که در قسمت قبل ذکر شده اند ظاهر شوند یعنی یا ژن ملانیسیوم در غالب میشود که رنگشان تیره تر میشود و سیاهی بیشتر در پوشش سگ نمایان میشود یا سیاهی کم نقش تر میشود و رنگ قهوه ای روشن مایل به زرد بیشتر به چشم میاید.
  اما چه تیره و چه روشن یک جرمن شپهرد استاندارد black & tan باید در زمینه ی قهوه ای و رنگ ثانویه ی مشکی یافت شود ،در بهترین حالت باید در رنگ زمینه ی قهوه ای مایل به زرد یافت شوند که زین مشکی با رنگدانه ای قوی پشت گردن،شانه ،دو طرف نزدیک به ناحیه ی شکم و کروپ(croup) و دم سگ را پوشش دهد .و این نکته را باید به یاد داشته باشید ممکن است کناره های زین در بعضی از جرمن ها میتواند کرمی روشن باشد و معمولا این به شکل خط خمیده است که فقط از زیر و کنار زین حرکت میکند و باید در امتداد دو طرف خط پشتی حیوان با کم رنگ شدن ،قطع شود . همچنین در این رنگ وجود طوقی روشن که معمولا به رنگ خاکستری است دور گردن و زیر دم مجاز است . اما به جزء این رنگ و الگوبندی ها دیگر رنگ مشکی و قهوه ای محسوب نمیشود .
  رنگبندی ژرمن شپهرد

  یکی از صفات جالب این رنگ جرمن شپهرد ،طرح و رنگ قسمت جدوگاه و کمر حیوان است .یک پیاله را در نظر بگیرید که درون ان به مقدار قابل توجهی نمک و فلفل میریزیم و انها قاطی میکنیم وجود دانه های درشت تر سفید رنگ در زمینه ی سیاه رنگ محسوس است و دقیقا این رنگ مانند رنگ قمست کمر و جدوگاه و یا حتی پا های عقبی و پهلو های جرمن شپهرد است ،این نوع الگو در جرمن های ماده بیشتر دیده میشود .این الگو غالب نیست و تمام سطح مشکی رنگ بدن را به خط و خال های سفید مبتلا نمیکند .چنین الگو و رنگی در ژرمن های نر کم رنگ تر است .

  لازم به ذکر است که این الگو باید در جرمن های faded black & tan به وضوح وجود داشته باشد .در حقیقت یکی از مشخصات بارز این نوع رنگ مشکی و قهوه ایست.
  رنگبندی ژرمن شپهرد

  اغلب جرمن شپهرد های مشکی قهوه ای روشن و کم رنگ به اسانی با جرمن شپهرد های لایت سیبل (light sable ) استباه گرفته میشوند .

  زمانی قسمت هایی از تجمع رنگدانه ها در بافت پوشش رنگ black and tan ژرمن به کم رنگ یا محو شدن گرایش پیدا میکند طبق گفته ی مراجع معتبر ، معمولا این گرایش یک نقص و عیب محسوب میشود.یک اشتباهی که افراد تازه کار و ناوارد در مورد رنگ جرمن شپهرد میکنند این است که انها فقط در یک رنگ مشکی و قهوه ای و فقط در همین نوع رنگ هستند که نه تنها رنگهای زیادی دارند بلکه هر رنگ میتواند انواع مختلفی نیز داشته باشد .انواع رنگ black & tan تشکیل شده از:
  رنگبندی ژرمن شپهرد

  درباره ی rich black & tan

  همانطور که از نامش پیداست مشکی و قهوه ای غنی است یعنی این نوع رنگ مشکی و قهوه ای دارای رنگدانه های قوی است که باعث براقییت و جذابیت اللگوبندی در رنگ میشود .رنگ ثانویه که مشکی است و در زین و ماسک است دارای رنگدانه ای قوی است که باید براق باشد و محو شده گی شدیدی نداشته باشد .رنگ پایه هم که قهوه ای مایل به زرد است میتواند در هر ژرمن با درجه تیرگی و روشنایی متفاوتی ظاهر شود .

  نمونه از این رنگ:

  رنگبندی ژرمن شپهرد

  درباره ی faded black & tan

  این نوع رنگ کاملا بر عکس رنگ غنی است .دارای رنگدانه های ضعیف تری است و به محو شدن گرایش پیدا میکنند .

  نمونه این رنگ:

  رنگبندی ژرمن شپهرد
  در قسمت هایی بعدی مفصل در مورد رنگ و منشاء ملانیستیک توضیح خواهد داده شد .


  bkack & red
  فرق جرمن مشکی قهوه ای با جرمن مشکی قرمز چیست ؟

  بعضی از افراد معتقد اند که ژرمن مشکی قرمز همان رنگ مشکی و قهوه ای است در حقیقت تفاوت هایی دارند اما اگر بگوییم ژرمن های قرمز به نوعی همان ژرمن های قهوه ای محسوب میشوند بی ربط نگفته ایم!!!!!!!!!!!!!!!

  تفاوت انها در میزان تشدید شدگی رنگ پایه است چرا که در رنگ قهوه ای ،رنگ پایه به سمت زرد و یا عسلی تمایل پیدا کرده ولی در رنگ قرمز رنگ قهوه ای به سمت نارنجی و یا حتی قرمز تمایل پیدا کرده یا به زبان ساده تر رنگ
  black & tan تشدید شده است .در واقع رنگ قرمز را میتوان زیر مجموعه ای از رنگ قهوه ای دانست که از نوع rich black & tan حاصل شده است .

  این رنگ بسیار زیبا و جذاب است و حیوان را باشکوه تر جلوه میدهد .

  جرمن مشکی و قرمز

  رنگبندی ژرمن شپهرد
  ------------------------


  نمونه ای از نوع rich black & tan


  رنگبندی ژرمن شپهرد

  black and red gsd که با تشدید نوع مشکی و قهوه ای غنی بوجود امده است .

  رنگبندی ژرمن شپهرد


  ادامه دارد........

  ترجمه -گرد اوری -تدوین :مهرناز قاسمی

  ویرایش توسط moko : 2nd September 2013 در ساعت 03:12 PM


 4. 4 کاربر پست moko عزیز را پسندیده اند .


موضوعات مشابه

 1. اینم از سگ من جناب گرگی(ژرمن شپهرد)
  توسط super7 در انجمن معرفی سگ های خود
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 29th April 2014, 02:01 AM
 2. Candy توله ژرمن شپهرد من..
  توسط boy21212 در انجمن معرفی سگ های خود
  پاسخ: 23
  آخرين نوشته: 15th July 2013, 02:51 PM
 3. رنگبندی دوبرمن
  توسط moko در انجمن انجمن تخصصی نژاد دوبرمن
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 17th January 2013, 12:13 PM
 4. واگذاری ژرمن شپهرد
  توسط fifi در انجمن آرشیو
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 22nd March 2010, 06:21 PM
 5. فروش اصیل ترین ژرمن شپهرد ایران
  توسط saeidsanaz در انجمن آرشیو
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 2nd May 2009, 12:50 AM

Visitors found this page by searching for:

خلاف سگ ژرمن

ژرمن شپردقهوه ای

توله جرمن قرمز

ژرمن شپرد قهوه ای

رنگ ژرمن شپهرد red black

ژرمن شپهرد قرمز

آنواع رنگ بندی سگ ژرمن شپرد

سگ ژرمن سيلور

خرید ژرمن شپرد مشکی

سگ شپرد مشکی

سگ.زرمن.زرد

عكس سگ هاي ژرمن شپرد

خال سفید در ژرمن شپرد

سگهاي ژرمن قهوه اي

درباره عكسهاي زرمن شيفرد فرستاده شده از طرف كاربران

سگ ژرمن شپرد رنگ سفید

ژرمن شپرد سیاه

سگ زرمن در رنگ سياه

دنیای ژرمن شیفرد

ژرمن شپرد سیاه وسفید

رنگ بندی بدن سگ ژرمن

فروش توله ژرمن بلك

سگ ژرمن شپرد طوسی

جرمن شپهرد بلك فيس

ژرمن شپرد قرمز و مشکی

انجمن پرورش ژرمن شپرد در ایران

جرمن سیاه و زرد

ژرمن شپرد قهوه ای کمرنگ

سگ ژرمن شفرد سياه

.انواع سگ

الگوی رنگ ژرمن اصل

خرید ژرمن تربیت شده قرمز

ژرمن شپرد قهوای

سگ ژرمن بلك سيبل

نمودار امتیاز بندی سگهای هاسکی و ژرمن

ژرمن ملانیستیک

ژرمن شپرد بلک سیبل

رنگ ژرمن شپهرد red bl

سگ ژرمن رنگ مشکی

ژرمن مارشال

ژرمن

سگ زرمن زین مشکی

زرمن قهوه ای

سگ جرمن قهوه ای

رنگ سیبل در ژرمن شپرد

خال سفید ژرمن

سگ ژرمن شپرد سیبل

ژرمن شیپر سرخ

تفاوت ژرمن شپهرد و ژرمن

عكس سگ سياه گرگي ژرمن

رنگبندي ژرمن شپرد

چرا صورت سك ژرمن شيپرد خال دارد ؟

تصاويري خال در بدن ژرمن شپرد

جرمن رنگ زرد

خرید سگ ژرمن به رنگ سیلور

فروش سگ ژرمن سرخ

ژرمن شپرد قرمز و مشكي

.ژرمن شپرد

ژرمن قهوهاي

ژرمن شپر قهوه ای

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556