سازمان دامپزشکی کوتاه آمد
مدیر روابط عمومی سابق وزارت جهادکشاورزی در گفت و گو با دامپزشک گفت: در دولت جدید باید جایگاه دامپزشکی به درستی درک شود و فشارها به این مجموعه، کاهش یابد.
محمد حسین انصاری فرد اظهار داشت: وظایف سازمان دامپزشکی به قدری تخصصی است که نباید در آن دخالت شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر به دلیل درک ضعیف از جایگاه دامپزشکی، گاه و بیگاه دخالت‌هایی در فعالیت‌های این سازمان انجام می‌شود.
این کارشناس امور دامپزشکی گفت: وقتی دامپزشکی می‌گوید فلان گوشتی نباید از یک مبدا خاص وارد شود، نباید گروهی در این رابطه چالش ایجاد کنند.
وی در تشریح این سخن، بیان داشت: مواردی وجود داشت که دامپزشکی ورود دام از مبدا مشخص را به دلیل آلودگی زیاد برخی کشورهای همسایه، ممنوع اعلام کرده بود. اما فشارهای زیادی در خارج بدنه وزارت جهاد کشاورزی وجود داشت تا دام زنده به کشور وارد شود.
انصاری فرد با تاکید بر اینکه کنترل بیماری‌ها در دام، به معنای تضمین سلامت انسان‌ها است افزود: وزیر دولت یازدهم باید شعار «دام سالم، غذای سالم، انسان سالم» را محقق کند. این امکان‌پذیر نیست مگر اینکه شان و جایگاه دامپزشکی ارتقا یافته و بودجه‌های تخصیص یافته، افزایش یابد.
وی تاکید کرد: سازمان دامپزشکی باید به یکی از معاونت‌های وزارت جهاد کشاورزی تبدیل شود. این سازمان باید دارای اختیارات ویژه باشد تا برنامه‌های راهبردی خود را پیش ببرد.
انصاری فرد در پاسخ به این سئوال که آیا تعریف دامپزشکی به عنوان یکی از معاونت‌های وزارت جهاد کشاورزی با سیاست کوچک‌سازی دولت مغایر نیست، گفت: منظور از کوچک سازی، کوچک کردن ساختار دولت به هر قیمتی نیست.
وی اضافه کرد: وزیر جدید می‌تواند در ساختار سایر معاونت‌ها، تغییراتی ایجاد کند. هدف از کوچک سازی دولت، کم کردن نام سایت‌ها نیست. بلکه هدف کوچک کردن حجم سایت‌ها است. در حال حاضر دامپزشکی همان نیروهای سابق را دارد، اما می‌تواند جایگاه آن به صورت یک معاونت تعریف شود