نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
Like Tree10Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 5 Post By moko
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 3 Post By moko
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 2 Post By moko

پرخوری در سگها

This is a discussion on پرخوری در سگها within the انجمن روشهای تغذیه سگ forums, part of the تالار دوستداران سگها category; داشتن یک سگ همیشه کار اسانی نیست و مسئولییت های زیادی میخواهد .یکی از مشکلاتی که ممکن است شگها به ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  -
  محل سکونت
  گیلان
  لايك دريافتي
  1690
  لايك كرده
  804
  نوشته ها
  833
  می پسندم
  1,325
  مورد پسند : 2,525 بار در 794 پست
  نوشته های وبلاگ
  1

  Icon2007 پرخوری در سگها


  پرخوری در سگها

  داشتن یک سگ همیشه کار اسانی نیست و مسئولییت های زیادی میخواهد .یکی از مشکلاتی که ممکن است شگها به ان دچار شوند اضافه وزن و چاقی بیش از حد انهاست که بر اثر پرخوری انها صورت میگرید .حال سگها چگونه به پرخوری روی میاورند ؟

  یکی از عمده دلایل ان استفاده از غذا های انسانی است که خوشمزه و خوشطعم تر است و باعث میشود سگ نتواند در مقابل انها مقاومت کند در نتیجه بیش تر حد معمولش از این غذا بخورد .

  دومین دلیل اصلی پاسخ مثبت صاحبان به گدایی غذای سگشان است .اگر صاحب به گدایی های سگش پاسخ مثبت دهد و از غذا های سفره به سگ نیز بدهد این کار برای سگ به صورت یک عادت در امده در نتیجه باعث پرخوری حیوان میشود .

  پرخوری در سگها

  نشانه های پرخوری چیست ؟

  اگر سگ شما بیش از حد غذای میخورد رفتار و حرکاتش کاملا برایتان مشخص میشود .او همیشه در هرجایی بدنبال اجسامی میگردد که قابل خوردن باشند .برخی از صاحبان با توجه به اضافه وزن سگشان متوجه پرخوری بیش از حد سگشان میشوند .کمتر شدن انرژی و تحرک سگ از میزان طبیعی و در موراد حاد حتی مشکلات تنفسی نیز برای حیوان ایجاد میشود .با اینحال سگی که به پرخوری عادت کند همیشه و در هر فرصتی که نصبیش شود گدایی غذا میکند .

  پرخوری در سگها

  رژیم غذایی

  اگر سلامتی و رفاه سگتان برایتان اهمییت دارد باید هر چه زودتر برایش یک برنامه ی غذایی مناسب در نظر بگیرید .اگر شما در مورد اینکار اطلاعی ندارید و مطمئن نیستید که باید از چه برنامه ای پیروی کنید بهتر است حتما با دامپزشک مشورت داشته باشید .چگونگی ارائه ی این رژیم و میزان مغذی بودن ان بسیار بسیار حائز اهمییت است .باید سن ،وزن و شرایط سگ را در نظر بگیرید چون برخی از این درمان ها احتیاج به دارو درمانی دارند و مشکل تنها با برنامه ی غذایی حل نمیشود .
  ابتدا ممکن است با این اوصاف سگتان کمی بدخلقی و بدرفتاری کند اما به تدریج به این برنامه ی غذایی عادت خواهد کرد .
  پرخوری در سگها

  چاقی

  چاقی نه تنها برای انسان بلکه برای بیشتر جانداران چاقی بسیار مضر است .تنها خوردن بیش از حد موجب چاقی نمیشود بلکه نداشتن برنامه ی غذایی نیز یکی از عوامل اصلی چاقی است چرا که استفاده از کالری ها در محدوده ی خاصی قرار نمیگیرد و در نتیجه موجب چاقی میشود .همانطور که میدانید چاقی میتواند سگ را به بیماری هایی مانند فشار خون بالا ،دیابت،بیماری های کلیوی،،بیماری های قلبی و سرطان دچار میکند و احتمال کوتاه شدن عمر را افزایش میدهد .دست کم 2 سال از عمر با ارزش حیوان از بین میرود .

  پرخوری در سگها

  افزایش اشتها

  خیلی از مواقع میزان اشتهای سگتان را میتوانید کنترل کنید .به همین وسیله همانطور که قبلا گفته شد شما میتوانید کاری کنید که سگتان پرخور شود .صاحبان نامطلع براحتی میتوانند با سلامتی سگشان بازی کنند .شما باید بخوبی تغذیه و رژیم غذایی سگتان را مدیریت کنید و اشتهای انها را در تعادل نگه دارید .البته پرخوری همیشه مربوط به شما نمیشود گاهی پرخوری در سگها میتواند نشان از وجود مشکل یا بیماری باشد .افزایش اشتها میتواند بر اثر عوارض جانبی دارو ها ،مکمل ها ،هورمون ها نیز باشد .پس اگر مطمئن هستید که رژیم غذایی سگتان را بخوبی مدیریت میکنید اما باز هم سگ شما بیش از حد میخورد و اشتهایش افزایش یافته بهترین کار مراجعه به دامپزشکی است .

  پرخوری در سگها


  --- ادغام شد ---

  ترجمه:م-ق -moko
  منبع/dogcare.dailypuppy


 2. 5 کاربر پست moko عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  -
  محل سکونت
  گیلان
  لايك دريافتي
  1690
  لايك كرده
  804
  نوشته ها
  833
  می پسندم
  1,325
  مورد پسند : 2,525 بار در 794 پست
  نوشته های وبلاگ
  1

  Rr بخش 2

  پرخوری در سگها

  اقدام برای کاهش وزن  متاسفانه 45% از سگهای امریکا مبتلا به چاقی و اضافه وزن هستند که بیشترین عامل ان نداشتن برنامه ی غذایی مناسب و استفاده مکرر از غذا های انسانی است .خیلی از صاحبان برای نشان دادن عشقشقان به سگشان از هر غذایی که خودشان میخورند نیز به سگ میدهند مانند چیپس ها ،گوشت های چرب،غذا هایی که سر سفره ی غذا میخورند و .... در حالی که نمیدانند چه ظلمی به سگهایشان میکنند .

  همانطور که در قسمت اول گفته شد سگهای چاقی مستعد ابتلا به بیماری های قلبی ،سرطان،بی تحرکی و بی حالی هستند و عمر کوتاه تری پیدا میکنند .

  حال اگر شما متوجه چاقی سگتان شده اید سریعا اقدام به بهبود حیوان کنید .چربی که در غذای های شما وجود دارد را نمیتوان با چشم دید اما مقدار ان برای سگها بسیار زیاد تر از حد معمول است .اگر میخواهید بدایند که ایا سگتان چاق شده یا نه میتوانید از یک آزمایشی که روزش ان در ادامه ی مطلب امده را بر روی سگتان امتحان کنید و از وضعییت سگتان مطلع شوید .نام این ازمایش ،آزمایش دنده ها است .


  ابتدا دستانتان را در ناحیه ی پهلو های سگ بگذارید اگر توانستید بخوبی دنده ها را پیدا و احساس کنید بدان معناست که سگ شما از نظر اضافه وزن هیچ مشکلی ندارد.معمولا سگهای ورزیده و خوش هیکل را اگر از دید بالا نگاه کنیم قسمت دنده هایشان برامده است و اشکار است .شکم حیوانات چاق از وسط نصف شده و پشت انها پهن و صاف به نظر میرسد .

  پرخوری در سگها

  سپس سگ خود را وزن کنید از انجایی که وزن ایده آل برای هر نژاد متفاوت است و البته باز هم وزن ایده آل به سن ،جنسیت و ... بستگی دارد نمیتوان محدوده ای را مشخص کرد ،اما اگر سگ شما اضافه وزن داشته باشد براحتی قابل تشخیص است .
  مرحله ی بعدی مراجعه به دامپزشک است.مشکل را با او در میان بگذارید و در مورد رژیم غذایی جدید مشورت کنید .دامپزشک به شما جهت ارزیابی وزن سگتان کمک میکند و از همه مهم تر بر حسب نژاد ،سن و دیگر مشخصات برای سگتان مشخص میکند که در روز باید به چه میزان غذا بخورد و کالری مصرفی سگ چقدر باشد .
  معمولا در فرایند مبارزه با اضافه وزن سگها 60% کالری موجود در رژیم قبلی سگ حذف میشود و میزان تحرک و ورزش سگ در طول روز بیشتر میشود .بنابراین وجود یک دامپزشک مناسب میتواند بسیار موثر و مفید باشد.

  پرخوری در سگها

  از این پس شما باید نظارت مداوم بر روی سگتان داشته باشید و همه چیز را تحت کنترل خودتان در بیاورید .تغییر ناگهانی رژیم غذایی میتواند برای سگ ناخوشایند و خطرناک باشد بنابراین اینکار را باید به تدریج شروع کنید برای همین باید یک پیمانه یا فنجان اندازه گیری موقع صرف وعده هایی غذایی داشته باشید و میزان مواد را برحسب کالری و چربی که دارند کنترل کنید .نگذارید سگتان گدایی غذا کند یا در خانه بدنبال چیزی برای خوردن باشد .برای جلوگیری از این حرکات او نباید او را بیکار به حال خود رها کنید ،باید او را ورزش و بازی دهید .
  اندازه گیری وزن سگتان در هفته بسیار واجب میباشد و در هر بار اندازه گیری،پس از ثبت وزن حال حاضر سگ این اعداد و ارقام را با دامپزشک در میان بگذارید .اصلا از غذا هایی استفاده نکنید که موجب تحریک معده و افزایش اشتها میشوند.

  برای اینکه کار ها را بهتر و دقیق تر پیش ببرید بهتر است یک جدول از برنامه ی هفتگیتان تهیه کنید .کم کم بیشتر غذا های پر کالری را از رژیم غذایی اش حذف کنید .مقدار کالری موجود در غذای سگتان تا به این زمان باید تنها به 10% برسد .استفاده از مواد غذایی مفیدی مانند کلم بروکلی،هویج،کرفس،انبه،پنی ر فاقد چربی،لوبیا سبز و ... .و البته میتوانید از مکمل و غذا های رژیمی نیز بهره ببرید .اگر از غذا های تجاری استفاده میکنید حتما به مقدار کالری انها توجه کنید .میزان کالری انها باید حداقل باشد .این بسیار مهم است .

  یک برنامه ی ورزشی منظم تهیه کنید و سگ خود را به ان عادت دهید .رژیم غذایی مناسب برای سگهای چاق تنها موجب کاهش وزن میشود اما وقتی در کنار برنامه ی ورزشی مناسب باشد .هیکل سگ ورزیده و زیبا نیز میشود .در ابتدای کار که سگ شما هنوز در مراحل اول به سر میبرد و چاق است اصلا نباید به سگ فشار بیاورید و ورزش های طولانی و سنگینی انجام دهید اینکار را باید با گذشت زمان انجام دهید .به تدریج خود سگ نیز به اینکار عادت میکند و این برای او یکی از عادت های مفیدی میشود که میتواند سلامتش را حفظ کند .ورزش مناسب برای سگهای چاق پیاده روی است البته بهتر است ابتدا از دامپزشک نیز کمک بخواهید .

  پرخوری در سگها


  ترجمه:مهرناز قاسمی-MOKO

  ادامه دارد ...

  sara_ranjbar, ویکی and kaiser like this.


 4. 3 کاربر پست moko عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  -
  محل سکونت
  گیلان
  لايك دريافتي
  1690
  لايك كرده
  804
  نوشته ها
  833
  می پسندم
  1,325
  مورد پسند : 2,525 بار در 794 پست
  نوشته های وبلاگ
  1

  پیش فرض

  نکات اضافه
  پرخوری در سگها

  +حداقل هفته ای یکبار وزن سگتان را بررسی کنید .برای اینکه دقیق تر بررسی کنید میتوانید ترازوی مخصوص سگ سانان را تهیه کنید .طبق جدولی که از قبل تهیه کرده بودید میزان پیشرفت سگتان را اندازه گیری کنید و هر چند وقت یکبار به دامپزشک گزارش دهید .

  +از این پس در مورد غذایی که به سگتان میدهید بیشتر تحقیق کنید و میزان کالری انها را دریافت کنید .

  +اگر یک سگ ورزشی برای کودکتان گرفته اید ،مطمئن شوید که سگ بدرستی راه میرود .در غیر اینصورت سگ میتواند به کودک صدمه بزند .

  +فعالیت های جسمانی بیش از حد میتواند به سگ صدمه بزند .

  +هرگز دسترسی سگتان را آب قطع نکنید .ابی که در اختیار سگ ثرار میگرید باید تمیز و سالم باشد .

  +سگ های کاری که در زمستان بیرون از خانه فعالییت دارند باید در این فصل غذایشان دوبرابر شود .

  ترجمه:moko

  پایان
  تصاویر کوچک فایل پیوست تصاویر کوچک فایل پیوست tn9wp6ldt7hsnmvx5obs.jpg  
  sara_ranjbar and kaiser like this.


 6. کاربر مقابل پست moko عزیز را پسندیده است:


موضوعات مشابه

 1. مقابله با پرخوری اسب
  توسط moko در انجمن تغذیه اسب
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 9th March 2014, 07:16 PM
 2. پرخوری در سگها
  توسط moko در انجمن سگ
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 7th January 2014, 10:07 PM
 3. آخر و عاقبت پرخوری
  توسط alo_gh در انجمن آرشیو
  پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 4th October 2010, 05:50 PM
 4. پرخوری توله سگ
  توسط Emi tis در انجمن آرشیو مشاوره بیماری های سگ
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 8th January 2009, 12:11 AM

Visitors found this page by searching for:

هنوز جستجو برای این متن در پرشین پت صورت نگرفته است

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556