صفحه 2 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 118

حیوانات عجیب الخلقه کمیاب

This is a discussion on حیوانات عجیب الخلقه کمیاب within the حیات وحش forums, part of the تالارهای محیط زیست و دوستداران محیط زیست category; مرسی‌ مدنی جان خیلی‌ جالب بود..واقعا حیف که دارن منقرض میشن،خیلی‌ قیافه‌هاشون بامزست..واقعا مطلب جالبی‌ بود‌......

 1. Top | #11

  کاربر فعال

  کاربر فعال


  محل سکونت
  karaj
  لايك دريافتي
  13
  لايك كرده
  2
  نوشته ها
  176
  می پسندم
  955
  مورد پسند : 81 بار در 35 پست
  حالت من :
  My Mood
  Lonely

  پیش فرض

  مرسی‌ مدنی جان خیلی‌ جالب بود..واقعا حیف که دارن منقرض میشن،خیلی‌ قیافه‌هاشون بامزست..واقعا مطلب جالبی‌ بود‌...تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 2. Top | #12
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  196
  لايك كرده
  127
  نوشته ها
  1,939
  می پسندم
  8,580
  مورد پسند : 705 بار در 213 پست

  پیش فرض جالبترين حيوانات دنيا

  جالبترين حيوانات دنيا

  آلپاکا Alpaca  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب  آلپاکا گونه اهلي شده گونه شترهاي جنوب آمريکا است که از گونه وحشي آلپاکاها گرفته شده است. ظاهر اين حيوان مانند گوسفند است البته با رنگهايي متنوع و گردني بلندتر، در حاليکه گوسفندها تنها در رنگ سفيد پرورش داده مي شوند.
  آلپاکاها به صورت گله اي نگهداري مي شوند و در طول سال در ارتفاعات کوههاي آند، پروي جنوبي، بوليوياي شمالي و شيلي شمالي که 3500 الي 5000 متر بالاتر از سطح دريا هستند مي چرند.
  آلپاکا بسيار کوچکتر از لاما است و برخلاف آنها براي باربري مناسب نيستند. اما الياف فيبري در آنها با ارزش است که البته اين الياف پشمي نيستند. بافتهايي را که ميتوان با استفاده از الياف اين حيوان بافت عبارتند از: پتو، ژاکت، کلاه، دستکش، روسري، انواع متنوعي از منسوجات و باراني در امريکاي جنوبي و ژاکت، جوراب و کت در ديگر قسمتهاي جهان. اين فيبرهاي در بيش از 52 رنگ در پرو، 12 رنگ در استراليا و 22 رنگ در آمريکا وجود دارند.
  ميمون شبگرد هندي Tarsier  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب  ميمون شبگرد هندي گونه مخصوصي از اين خانواده است. تکامل ژنتيکي اين ميمون سالها مورد بحث قرار داشت تا آنکه آن را نزديک به گروه simiansطبقه بندي نمودند.
  ميمون شبگرد هنديچشماني درشت و پاهايي کشيده دارد. پاهايشان در امتداد استخوان قوزک پايشان است که البته نامشان نيز بر همين اساس برگزيده شده است. اصولا حشره خوار هستند و حشرانت را با پريدن بر روي آنها شکار مي کنند اما از پرندگان و مارها نيز تغذيه مي کنند. اين ميمونها در حين پريدن از درختي به درختي ديگر قادرند تا پرندگان را حتي در حال پرواز نيز شکار کنند. بارداري در اين حيوانات 6 ماه به طول مي انجامد و پس ازان تنها يک نوزاد به دنيا ميآورند. ميمون شبگرد هندي ذاتاً شبگرد است اما مانند ديگر حيوانات شبگرد ممکن است برخي از اين ميمونها در روز نيز فعاليتهايي زايد با کم داشته باشند. با اين وجود بر خلاف ديگر حيوانات شبگرد فاقد روشنايي چشم در شب هستند. بعلاوه داراي ويژگيهاي استثنايي حيوانات شبگرد نيز هستند.

  سوسمار گردن چين دار  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب


  نام سوسمار گردن چين دار يا سوسمار يا اژدهاي چين دار به دليل وجود لايه اي از پوست ناهموار که معمولاً به سمت سر و گردن اين سوسمار تا شده انتخاب شده است. گردن اين حيوان توسط ستون فقرات بلند و غضروفي حمايت مي شود. اين سوسمار در هنگام ترس دهانش را کاملاً باز ميکند به نحويکه دهان صورتي و زردش کاملاً نامايان مي شود، سپس پوست اطراف گردنش با باز مي کند به صورتيکه رنگ نارنجي کمرنگ آن مشخص شود. البته اين امر به تنظيم دماي بدن وي نيز کمک مي کند.
  طول حيوان بالغ به 1 متر مي رسد. روي زمين با 4 دست و پا راه مي روند. درهنگام خطر بر روي 4 پا مي دوند و نهايتاً بر روي پاهاي عقبي سرعت مي گيرند. جنس نر اين حيوان در دوران بلوغ و جواني به طور قابل ملاحظه اي از جنس ماده آن بزرگتر است. پوست دور گردن و صداي هيس هيس اين سوسمار به منظور ترساندن حيوانات شکارچي نيز کاربرد دارد. در هنگام حمله حيوانات شکارچي، سوسمار گردن چين دار با دو پاي خود از نزديکترين درخت بالا رفته و در بالاترين نقطه خود را مستتر مي سازد.
  بوزينه کوتاه قد  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب


  اين بوزينه نوعي ميمون است که در جنگلهاي باراني برزيل غربي، جنوب شرقي کلومبيا، اکوادور و پروي شرقي زندگي مي کند. اين حيوان يکي از کوچکترين پستانداران نخستين است. طول بدن اين حيوان بين 14 الي 16 سانتي متر(به استثناي دمي به طول 15 تا 20 سانتي متر) و کوچکترين ميمون است. وزن جنس نر بوزينه کوتاه قد حدود 140 گرم و وزن جنس ماده ان در حدود 120 گرم است.
  موهاي بوزينه کوتاه قد گندم گون و دمش گرد است که گاه مکن است طول آن به اندازه بدنش باشد. دستهايشان مخصوص بالا رفتن از درخت و ويژگي بارز اين گونه است. از دسته حيوانات همه چيز خور بوده و از ميوه جات، برگها، حشرات و حتي گاهي از حيوانات خزنده کوچک نيز تغذيه مي کنند. اگرچه غذاي اصليشان شيره درختان است. تخصص اصلي آنها در سوراخ کردن تنه درختان به کمک دندان پيشينشان است. متاسفانه بدليل جثه کوچک و حرکات سريع به ندرت در محيط وحش ديده مي شود. بوزينه کوتاه قادر است به مدت 11 سال در قفس زندگي کند.
  ماهي بادکنکحیوانات عجیب الخلقه کمیاب  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب


  ماهي بادکنک در آبهاي عميق سواحل استراليا و تاسمانيا زندگي ميکند. بدليل عدم دسترسي به محل زندگي اين ماهي به ندرت توسط انسانها ديده مي شود.
  ماهي بادکنک در اعماقي از دريا زندگي مي کند که فشار آب بسيار بيشتر از فشار سطح دريا است، بنابراين کيسه هاي گاز در آنجا غير قابل استفاده هستند. براي آنکه اين ماهي بتواند در آب شناور بماند، گوشتي ژلاتيني با چگالي کمتر از چگالي آب دارد و همين ام رموجب مي شود تا ماهي بادکنکي بدون صرف ميزان زيادي از انرژي در سطح آب شناور بماند. از آنجاييکه ماهي بادکنکي مواد معلقي را که در روبرويش شناور هستند را مي خورد بنابراين عدم داشتن ماهيچه يک خصوصيت منفي محسوب نمي شود.

  -------------------------------  پلاتيپوس  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب


  پلاتيپوس يک نيمه آبزي و ساکن مناطق استرالياي غربي و تاسمانيا است که به همراه 4 گونه جوجه تيغي استراليايي يکي از 5 گونه باقي مانده پستانداران تخم گذار است. اين دسته تنها پستانداراني هستند که به جاي به دنيا آوردن نوزاد تخم ريزي مي کنند. اگرچه شماري از گونه هاي مشابه يافت شده است اما پلاتيپوس تنها باقي مانده از نژادش است.
  ظاهر عجيب اين پستاندار تخم گذار با منقاري شبيه اردک به نظر تقلبي مي رسد. پلاتيپوس يکي از پستاندارن زهر دار است.در قسمت پاهاي پشتي جنس نر اين حيوان شاخکي حاوي سم وجود دارد که اين سم بسيار براي انسانها دردناک است. پلاتيپوس بدليل خصوصيات بيولوژيکي تکاملي بسيار مورد توجه محققان قرر دارد.
  تا اوايل قرن 20 پلاتيپوس را به دليل پوستش شکار مي کردند اما بعدها مورد محافظت قرار گرفت.  +++++++++++++  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب  گروهي از دانشمندان بين المللي با بررسي DNA پلاتي پوس كشف كردند كه عجيب ترين جانور دنيا در سطح ژنتيكي خويشاوند پستانداران، خزندگان و پرندگان است.


  منقار اردكي يا پلاتي پوس عجيب ترين پستاندار استراليايي است كه افسانه ها و اسطوره هاي زيادي در خصوص شكل گيري آن وجود دارد. اكنون بيولوژيستهاي استراليايي، آمريكايي و اروپايي نقشه كامل DNA پلاتي پوس را به دست آورده اند.  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب  نتايج اين تحقيقات كه در مجله نيچر منتشر شده است نشان مي دهد كه عجيب ترين حيوان دنيا حتي در سطح ژنتيكي نيز بسيار عجيب است و در حقيقت از نظر DNA خويشاوند پستانداران، خزندگان و پرندگان است.  پلاتي پوس با نام علمي Ornithorhynchus anatinus بدني پوشيده از مو و منقاري شبيه به منقار اردك دارد. به بچه هاي خود شير مي دهد و تخمگذار بوده و زهر ترشح مي كند و داراي يك سيستم فرسايش الكترويكي است. اين ويژگيها تنها بعضي از ويژگيهاي منحصر به فرد اين جانور است.  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب  نتايج اين تحقيقات كه به سرپرستي محققان دانشگاه واشنگتن در سنت لوئيس آمريكا انجام شده است نشان مي دهد كه منقار اردكي همانند خزندگان زهر توليد مي كند و داراي ژنهايي است كه موجب مي شوند اين پستاندار همانند پرندگان و خزندگان تخمگذاري كند و روي تخمهاي خود بخوابد اما در عين حال در ژنوم اين حيوان ژنهايي حضور دارند كه به اين جانور امكان مي دهند همانند ساير پستانداران به بچه هاي خود شير بدهد.  از سويي ديگر اين حيوان همانند پرندگان 10 گونه كروموزوم دارد كه جنسيت اين حيوان را تعيين مي كنند اين در حالي است كه انسان و بسياري ديگر از پستانداران تنها دو گونه كروموزوم تعيين كننده جنسيت دارند.  نتايج اين كشف نشان مي دهد كه اين حيوان شگفت انگيز از 170 ميليون سال قبل روي زمين مي زيسته است.  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب  +++++++++++++  -------------------------------  Shoebill  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب


  Shoebill پرنده اي بزرگ و از خانواده لک لک ها است. اين اسم بدليل منقار کفش مانند اين پرنده بر آن نهاده شده است.
  طول اين پرنده 2/1 متر به وزن 6/5 کيلوگرم و عرض بالهايش 33/2 متر است. رنگ پرنده بالغ خاکستري و پرنده جوان قهوه اي است و در مناطق گرمسير آفريقا زندگي مي کند.
  Shoebill اخيراً به ليست پرنده شناسي اضافه شده است. اين پرنده در قرن 19 با ورود مقداري از پوستش به اروپا شناخته شد. در تصاوير مصري نمايش دادن اين پرنده بعنوان پرنده اي با کفش (بدليل اسمش) به اعراب ديده مي شود.
  خرچنگ Yeti  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب


  خرچنگ Yeti در سال 2005 در اقيانوس آرام کشف شد. طول اين خرچنگ 10 پا تقريباً 15 سانتي متر است و بدليل مقدار کرک (کرک مانند) سفيدي که بدنش را پوشانده است قابل توجه مي باشد.
  اين خرچنگ در مارس 2005 توسط گروه رابرت ويرجينهوک که درباره آبزيان آکواريومي تحقيق مي کردند کشف و در 7 مارس 2006 گزارش داده شد. چشمان اين حيوان بسيار ريز و فاقد رنگدانه است به نحويکه کور به نظر مي رسد.
  انبرهاي پرمويش حاوي باکتري filamentous است که از آن براي رفع مسموميت مواد معدني موجود در آب استفاده مي کند. اگرچه که يک موجود گوشتخوار است اما ممکن است از اين باکتريها تغذيه کند. البته گاهي جلبکهاي سبز و ميگوهاي کوچک نيز را مي خورد.

  این یكی آخریه مثل موس میمونه!
  منبع : http://www.parsfootball.com/anjoman/...t=1656&page=88
  اي مرا با شور شعر آميخته
  اينهمه آتش به شعرم ريخته

  عشق چون در سینه ام بیدار شد
  از طلب ، پا تا سرم ایثار شد...

 3. 8 کاربر پست ساقی عزیز را پسندیده اند .


 4. Top | #13
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  196
  لايك كرده
  127
  نوشته ها
  1,939
  می پسندم
  8,580
  مورد پسند : 705 بار در 213 پست

  پیش فرض

  تصاویری از عجیب ترین حشره دنیا
  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب

  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب

  منبع خبر : كينگ كو - http://www.
  اي مرا با شور شعر آميخته
  اينهمه آتش به شعرم ريخته

  عشق چون در سینه ام بیدار شد
  از طلب ، پا تا سرم ایثار شد...

 5. 2 کاربر پست ساقی عزیز را پسندیده اند .


 6. Top | #14

  کاربر ارشد

  کاربر ارشد


  حیوان خانگی
  در حال حاضر فقط گربه
  محل سکونت
  استکهلم(جزیره پریان دریایی)
  لايك دريافتي
  67
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  4,359
  می پسندم
  5,004
  مورد پسند : 288 بار در 108 پست

  پیش فرض

  حقيقتا هم جالب هستن.مخصوصا اين حشره.تو منبع اطلاعاتي ازش نبود؟

 7. کاربر مقابل پست peta عزیز را پسندیده است:


 8. Top | #15

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  597
  لايك كرده
  413
  نوشته ها
  3,865
  می پسندم
  17,794
  مورد پسند : 6,265 بار در 1,130 پست

  پیش فرض

  این حشره نوعی از حشرهء پابلنده . حشرهء پابلند در ایران هم در مناطق جنوبی به وفور وجود داره.
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)


  مثلث درد و رنج حیوانات سه زاویه دارد. دو زاویهء آن از دستان ما خارج هستند ، اما زاویهء سوم در دست ماست.
  اگر یکی از زاویه ها از بین برود ، مثلث هم از بین خواهد رفت.
  تصمیم شما چیست؟

 9. 2 کاربر پست حامی حیوانات عزیز را پسندیده اند .


 10. Top | #16

  کاربر ارشد

  کاربر ارشد


  حیوان خانگی
  در حال حاضر فقط گربه
  محل سکونت
  استکهلم(جزیره پریان دریایی)
  لايك دريافتي
  67
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  4,359
  می پسندم
  5,004
  مورد پسند : 288 بار در 108 پست

  پیش فرض

  عجب استتار جالبي داره.فقط عجيبه كه تصوير اول و دم اين حشره شبيه نيست.يعني اينكه اين حشره ها از نظر ظاهري دقيقا شبيه هم نيستن

 11. 2 کاربر پست peta عزیز را پسندیده اند .


 12. Top | #17
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  196
  لايك كرده
  127
  نوشته ها
  1,939
  می پسندم
  8,580
  مورد پسند : 705 بار در 213 پست

  پیش فرض

  نه پتا جان تو منبع اطلاعاتی نبود این اطلاعات ناقص را از یک منبع دیگه سرچ کردم
  طی سالهای سال تغییر تدریجی ژنتیکی و انتخاب طبیعی صورت گرفته بر روی این حشره٬ شکل بدنش به شکل برگهای گیاهان و درختانی در اومده که روی اونا زندگی میکنه! به این ترتیب خودشو از گزند دشمناش حفظ می کنه.

  اين حشره نوعي ملخ هست از راسته راست بالان به نام علمي مانتيس .بر حسب منطقه زندگيشون رنگ بندي ميشن.به اين ترتيب:قهوهاي=خاك و زمين 2:سبز=جنگلها 3:باقي رنگها=بيشه زارها و گلزارها.

  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب
  اي مرا با شور شعر آميخته
  اينهمه آتش به شعرم ريخته

  عشق چون در سینه ام بیدار شد
  از طلب ، پا تا سرم ایثار شد...

 13. کاربر مقابل پست ساقی عزیز را پسندیده است:


 14. Top | #18

  کاربر ارشد

  کاربر ارشد


  حیوان خانگی
  در حال حاضر فقط گربه
  محل سکونت
  استکهلم(جزیره پریان دریایی)
  لايك دريافتي
  67
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  4,359
  می پسندم
  5,004
  مورد پسند : 288 بار در 108 پست

  پیش فرض

  ممنون ساقي جان :)

 15. کاربر مقابل پست peta عزیز را پسندیده است:


 16. Top | #19

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  مرغ عشق_گربه
  محل سکونت
  کوچه پس کوچه های تهران.
  لايك دريافتي
  3
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  710
  می پسندم
  1,242
  مورد پسند : 32 بار در 15 پست

  پیش فرض

  ممنون زیبا بود مخصوصا گنجشکتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  تفاوتی در خوردن ما نیست, چه گیاه خوار چه گوشت خوار زیرا خوردن قسمت حیوانی ماست.
  انسان بودن مهم است

  .........
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 17. کاربر مقابل پست گنجشک عزیز را پسندیده است:


 18. Top | #20
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  2672
  لايك كرده
  1581
  نوشته ها
  12,048
  می پسندم
  71,448
  مورد پسند : 15,676 بار در 2,984 پست

  Smile جالبترين حيوانات دنيا


  آلپاکا Alpaca

  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب

  آلپاکا گونه اهلي شده گونه شترهاي جنوب آمريکا است که از گونه وحشي آلپاکاها گرفته شده است. ظاهر اين حيوان مانند گوسفند است البته با رنگهايي متنوع و گردني بلندتر، در حاليکه گوسفندها تنها در رنگ سفيد پرورش داده مي شوند.
  آلپاکاها به صورت گله اي نگهداري مي شوند و در طول سال در ارتفاعات کوههاي آند، پروي جنوبي، بوليوياي شمالي و شيلي شمالي که 3500 الي 5000 متر بالاتر از سطح دريا هستند مي چرند.
  آلپاکا بسيار کوچکتر از لاما است و برخلاف آنها براي باربري مناسب نيستند. اما الياف فيبري در آنها با ارزش است که البته اين الياف پشمي نيستند. بافتهايي را که ميتوان با استفاده از الياف اين حيوان بافت عبارتند از: پتو، ژاکت، کلاه، دستکش، روسري، انواع متنوعي از منسوجات و باراني در امريکاي جنوبي و ژاکت، جوراب و کت در ديگر قسمتهاي جهان. اين فيبرهاي در بيش از 52 رنگ در پرو، 12 رنگ در استراليا و 22 رنگ در آمريکا وجود دارند.


  ميمون شبگرد هندي Tarsier

  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب

  ميمون شبگرد هندي گونه مخصوصي از اين خانواده است. تکامل ژنتيکي اين ميمون سالها مورد بحث قرار داشت تا آنکه آن را نزديک به گروه simiansطبقه بندي نمودند.
  ميمون شبگرد هنديچشماني درشت و پاهايي کشيده دارد. پاهايشان در امتداد استخوان قوزک پايشان است که البته نامشان نيز بر همين اساس برگزيده شده است. اصولا حشره خوار هستند و حشرانت را با پريدن بر روي آنها شکار مي کنند اما از پرندگان و مارها نيز تغذيه مي کنند. اين ميمونها در حين پريدن از درختي به درختي ديگر قادرند تا پرندگان را حتي در حال پرواز نيز شکار کنند. بارداري در اين حيوانات 6 ماه به طول مي انجامد و پس ازان تنها يک نوزاد به دنيا ميآورند. ميمون شبگرد هندي ذاتاً شبگرد است اما مانند ديگر حيوانات شبگرد ممکن است برخي از اين ميمونها در روز نيز فعاليتهايي زايد با کم داشته باشند. با اين وجود بر خلاف ديگر حيوانات شبگرد فاقد روشنايي چشم در شب هستند. بعلاوه داراي ويژگيهاي استثنايي حيوانات شبگرد نيز هستند.


  سوسمار گردن چين دار


  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب

  نام سوسمار گردن چين دار يا سوسمار يا اژدهاي چين دار به دليل وجود لايه اي از پوست ناهموار که معمولاً به سمت سر و گردن اين سوسمار تا شده انتخاب شده است. گردن اين حيوان توسط ستون فقرات بلند و غضروفي حمايت مي شود. اين سوسمار در هنگام ترس دهانش را کاملاً باز ميکند به نحويکه دهان صورتي و زردش کاملاً نامايان مي شود، سپس پوست اطراف گردنش با باز مي کند به صورتيکه رنگ نارنجي کمرنگ آن مشخص شود. البته اين امر به تنظيم دماي بدن وي نيز کمک مي کند.
  طول حيوان بالغ به 1 متر مي رسد. روي زمين با 4 دست و پا راه مي روند. درهنگام خطر بر روي 4 پا مي دوند و نهايتاً بر روي پاهاي عقبي سرعت مي گيرند. جنس نر اين حيوان در دوران بلوغ و جواني به طور قابل ملاحظه اي از جنس ماده آن بزرگتر است. پوست دور گردن و صداي هيس هيس اين سوسمار به منظور ترساندن حيوانات شکارچي نيز کاربرد دارد. در هنگام حمله حيوانات شکارچي، سوسمار گردن چين دار با دو پاي خود از نزديکترين درخت بالا رفته و در بالاترين نقطه خود را مستتر مي سازد.


  نهنگ دريايي قطب شمال

  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب

  نهنگ دريايي قطب شمال از گونه بالهاي قطب شمال است. اين حيوان به ندرت در جنوب عرض جغرافيايي N 70 يافت مي شود. نهنگ دريايي قطب شمال يکي از دو گونه والهاي سفيد از خانواده Monodontidae ها است و احتمالاً مربوط به خانواده دلفينهاي Irrawaddy نيز مي شود. نام انگليسي نهنگ دريايي قطب شمال (narhval) از نام هلندي آن به معناي "جسد" و بدليل رنگ آن گرفته شده است.
  در برخي از نقاط جهان نيز از آن بعنوان ream fish نيز ياد مي شود.


  بوزينه کوتاه قد

  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب


  اين بوزينه نوعي ميمون است که در جنگلهاي باراني برزيل غربي، جنوب شرقي کلومبيا، اکوادور و پروي شرقي زندگي مي کند. اين حيوان يکي از کوچکترين پستانداران نخستين است. طول بدن اين حيوان بين 14 الي 16 سانتي متر(به استثناي دمي به طول 15 تا 20 سانتي متر) و کوچکترين ميمون است. وزن جنس نر بوزينه کوتاه قد حدود 140 گرم و وزن جنس ماده ان در حدود 120 گرم است.
  موهاي بوزينه کوتاه قد گندم گون و دمش گرد است که گاه مکن است طول آن به اندازه بدنش باشد. دستهايشان مخصوص بالا رفتن از درخت و ويژگي بارز اين گونه است. از دسته حيوانات همه چيز خور بوده و از ميوه جات، برگها، حشرات و حتي گاهي از حيوانات خزنده کوچک نيز تغذيه مي کنند. اگرچه غذاي اصليشان شيره درختان است. تخصص اصلي آنها در سوراخ کردن تنه درختان به کمک دندان پيشينشان است. متاسفانه بدليل جثه کوچک و حرکات سريع به ندرت در محيط وحش ديده مي شود. بوزينه کوتاه قادر است به مدت 11 سال در قفس زندگي کند.


  ماهي بادکنک

  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب


  ماهي بادکنک در آبهاي عميق سواحل استراليا و تاسمانيا زندگي ميکند. بدليل عدم دسترسي به محل زندگي اين ماهي به ندرت توسط انسانها ديده مي شود.
  ماهي بادکنک در اعماقي از دريا زندگي مي کند که فشار آب بسيار بيشتر از فشار سطح دريا است، بنابراين کيسه هاي گاز در آنجا غير قابل استفاده هستند. براي آنکه اين ماهي بتواند در آب شناور بماند، گوشتي ژلاتيني با چگالي کمتر از چگالي آب دارد و همين ام رموجب مي شود تا ماهي بادکنکي بدون صرف ميزان زيادي از انرژي در سطح آب شناور بماند. از آنجاييکه ماهي بادکنکي مواد معلقي را که در روبرويش شناور هستند را مي خورد بنابراين عدم داشتن ماهيچه يک خصوصيت منفي محسوب نمي شود


  پلاتيپوس

  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب


  پلاتيپوس يک نيمه آبزي و ساکن مناطق استرالياي غربي و تاسمانيا است که به همراه 4 گونه جوجه تيغي استراليايي يکي از 5 گونه باقي مانده پستانداران تخم گذار است. اين دسته تنها پستانداراني هستند که به جاي به دنيا آوردن نوزاد تخم ريزي مي کنند. اگرچه شماري از گونه هاي مشابه يافت شده است اما پلاتيپوس تنها باقي مانده از نژادش است.
  ظاهر عجيب اين پستاندار تخم گذار با منقاري شبيه اردک به نظر تقلبي مي رسد. پلاتيپوس يکي از پستاندارن زهر دار است.در قسمت پاهاي پشتي جنس نر اين حيوان شاخکي حاوي سم وجود دارد که اين سم بسيار براي انسانها دردناک است. پلاتيپوس بدليل خصوصيات بيولوژيکي تکاملي بسيار مورد توجه محققان قرر دارد.
  تا اوايل قرن 20 پلاتيپوس را به دليل پوستش شکار مي کردند اما بعدها مورد محافظت قرار گرفت.


  Shoebil

  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب


  Shoebill پرنده اي بزرگ و از خانواده لک لک ها است. اين اسم بدليل منقار کفش مانند اين پرنده بر آن نهاده شده است.
  طول اين پرنده 2/1 متر به وزن 6/5 کيلوگرم و عرض بالهايش 33/2 متر است. رنگ پرنده بالغ خاکستري و پرنده جوان قهوه اي است و در مناطق گرمسير آفريقا زندگي مي کند.
  Shoebill اخيراً به ليست پرنده شناسي اضافه شده است. اين پرنده در قرن 19 با ورود مقداري از پوستش به اروپا شناخته شد. در تصاوير مصري نمايش دادن اين پرنده بعنوان پرنده اي با کفش (بدليل اسمش) به اعراب ديده مي شود.


  خرچنگ Yeti

  حیوانات عجیب الخلقه کمیاب


  خرچنگ Yeti در سال 2005 در اقيانوس آرام کشف شد. طول اين خرچنگ 10 پا تقريباً 15 سانتي متر است و بدليل مقدار کرک (کرک مانند) سفيدي که بدنش را پوشانده است قابل توجه مي باشد.
  اين خرچنگ در مارس 2005 توسط گروه رابرت ويرجينهوک که درباره آبزيان آکواريومي تحقيق مي کردند کشف و در 7 مارس 2006 گزارش داده شد. چشمان اين حيوان بسيار ريز و فاقد رنگدانه است به نحويکه کور به نظر مي رسد.
  انبرهاي پرمويش حاوي باکتري filamentous است که از آن براي رفع مسموميت مواد معدني موجود در آب استفاده مي کند. اگرچه که يک موجود گوشتخوار است اما ممکن است از اين باکتريها تغذيه کند. البته گاهي جلبکهاي سبز و ميگوهاي کوچک نيز را مي خورد.

  اگر میخواهی سگهای منو ببینی اینجارا کلیک کن.


  برای دریافت آخرین اخبار درباره سگها و برای هماهنگی در همین پیج به پروفایل من پیغام خصوصی بدهید .

  اگر میخواهی گربه های من را ببینی اینجا را کلیک کن.
  .

 19. 6 کاربر پست هوریار عزیز را پسندیده اند .


صفحه 2 از 12 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. حیوانات عجیب الخلقه ی حیات وحش ۲
  توسط سمانا در انجمن حیات وحش
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 19th June 2015, 04:07 PM
 2. حیوانات عجیب الخلقه حیات وحش ۱
  توسط سمانا در انجمن حیات وحش
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 19th June 2015, 04:07 PM
 3. پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 31st March 2011, 10:58 PM
 4. حیوانات عجیب الخلقه و کمیاب
  توسط aram_joon در انجمن آرشیو
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 20th February 2011, 09:35 PM
 5. حیوانات عجیب الخلقه
  توسط parastesh در انجمن آرشیو
  پاسخ: 13
  آخرين نوشته: 30th June 2010, 06:52 PM

Visitors found this page by searching for:

جانوران ناقص الخلقه

حیوانات شب بیدار

حيوانات عجيب

انسان عجیب الخلقه

جوجه اردك خشكل

حیوانات عجیب الخلقه کمیاب

عجیب الخلقه

عجیب

جانوران کم یاب در دریا

ماهی ژلاتینیشبگردمقاله = جانوران کمیاب جنگل های آمازونبدن پلاتی پوسحیوانات شبگردانسان های عجیب الخلقهحیوانات عجیب اقیانوسحیوانات عجیب دریاحیوانات عجیب و کمیابگوسفند ناقص الخلقهبي مهرگان عجيب وكميابگونه های نادر و عجیب حیواناتعجايب الخلقه حیواناتاسم حیوانات شکارچی در شبانسانها و حیوانات عجیب الخلقهکشف موجودی عجیب دردریاحيوانات و انسانهاى عجيب الخلقه درجهانناقص الخلقهانسانهاي عجيب الخلقهحیوانات امازونناقسالخلقه ترین ادم دنیافسیل از حیوانات عجیبحیوانات کمیاب جنگلعجیب الخلقهترین حیوانحیوان خاکجانوران کمیاب جنگل آمازونشاهکار خلقتجانوران عجیب خلقهمخلوقات عجيب الخلقهمیمون های کمیابکشف موجودات عجیب الخلقه در جنگل های آمازونناقص الخلقه ترین حیوانات دنیادنیای حیوانات وحشیحيوانات عجيبةمارمولک دوزیستهاردك مانند استراليا 2008 حیوانات عجیبعجیب الخلقه ترین انسانهای جهاننام حیوانات کمیاب دنیاحيوانات درحال انقراض در ايرانماهی blobfishپستانداران تخم گذار اکیدنهموجودات اجیب و غریبجانداران كم يابموجودات عجب الخلقهجانوران دوزیستپری پلاتی پوسموجودی عجیب الخلقه در جنگلهای بارانیکودکان عجیب الخلقه ایرانحیوانات درحال انقراز ایراننام خارپشت وسوسمار استراليايىحیوانات دریاییحیوانات و پرندگان کم یاب جنگل آمازونحیوانات عجیب الخلقه با نامشانمخلوقات عجیبالخلقهانسانهاى عجيب الخلقهانسانهای عجیب و غریب و ناقص الخلقهپلاتی پوس و نوزادهایشحيوانات شب بيداردر مورد گونه های جانوری در حال انقراض ایرانماهی با چهره انسانجانوران شب بیدارجانوران عجیب وغریبحيوانات كم ياب و خيلي خيلي عجيباسم حیوانات کم یابمارهایی که خیلی ترسناکنداسم انواع حیوانات کمیابپری پابلندهموجودات عجیب الخلقه مشابه انسانجانوران عجيب الخلقهجانوران کمیاب جنگلهای آمازونماهی کوئلاکنتپلاتی÷وسانواع اسم حیوانات عجیب حیوانات امازون و کمیابحیوانات کمیاب افریقاعجیب الخلقهترین نوزادان جهانناقس الخلقهماهی حبابیموجودات کم یابحیوانات خیلی کم یابموجودات غیرارگانیکحیوانات ناقص الخلقه وعجیبکم یاب ترین حیوانمیمون های کم یابحيوانات ناقص الخلقهسایگاCoelacanth ’شىلشتوراكو پرنده اي در آفريقاعجیب الخلقه های حیواناتپوست کراستاسین

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556