نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

سفرنامه اصفهان زمستان 1393

This is a discussion on سفرنامه اصفهان زمستان 1393 within the سفرنامه forums, part of the ایرانگردی و جهانگردی و جاذبه های توریستی category; مسافر: اشکان . ع سلام به همه دوستداران سفر و گردشگری با سفرنامه اصفهان در خدمتتون هستم. خاطرات یک سفر ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست

  پیش فرض سفرنامه اصفهان زمستان 1393

  مسافر: اشکان . ع
  سلام به همه دوستداران سفر و گردشگری
  با سفرنامه اصفهان در خدمتتون هستم. خاطرات یک سفر ارزان به اصفهان
  زمستان 93 بود که برای یک کار اداری بابام قصد رفتن از قزوین به اصفهان رو داشت. من هم برای اینکه تنها نباشه تصمیم گرفتم باهاش برم. تصمیم داشتیم که جمعه حرکت کنیم، شنبه کار اداریمون رو انجام بدیم، یک روز بمونیم و یکشنبه برگردیم.
  نمی خواستیم ماشین شخصی ببریم. قطار از قزوین به اصفهان نداشت و ظاهرا به دلیل تعمیرات بخشی از مسیر بین راه، از تهران به اصفهان هم حرکت قطار در کار نبود. خوشبختانه تونستیم برای ساعت یک و نیم روز جمعه اتوبوس VIP از قزوین به اصفهان بگیریم.
  با ذوق و شوق فراوان حرکت کردیم. ابتدای راه تا قبل از ساوه، جاده بوئین زهرا واقعا افتضاح بود؛ عرض کم و پر ازکامیون و تریلی که چندبار سبقت های اتوبوس خطرناک بود. همونجا بود که تصمیم گرفتیم برگشت رو از راه اصفهان - تهران بیایم، هر چند که مسیر طولانی تر می شد اما جاده امنیت بیشتری داشت و البته ساعت حرکت اتوبوس های اصفهان تهران بیشتر و مناسب تر بودند.
  حدود 7- 7.15 عصر بود که رسیدیم ترمینال کاوه اصفهان و بابام با خانه معلم تماس گرفت. گفتن اتاق های 3 تخته ما پره و فقط یه اتاق 5 تخته خالی داریم. 3 تخته شبی 45 تومن و 5 تخته شبی فقط 5 تومن بیشتر یعنی 50!!! که ما هم قبول کردیم و رفتیم خانه معلم شماره 3 اصفهان تو خیابان پروین. البته بعدا از طریق راننده آژانس ها فهمیدیم که با همین مبلغ می تونستیم مهمانپذیرهای نزدیک تر به بافت های تاریخی بگیریم، چون زمستون بود و هتل ها خالی و نرخ ها پایین تر.
  خوشبختانه مسئول پذیرش خیلی مودب و خوش برخورد بود و با اینکه ساعت 8 شیفتش تموم می شد یه ربع بیست دقیقه ای منتظر موند تا ما بیایم. ساعت 12 تحویل اتاق بود و گفتیم که ما عصر یکشنبه بخوایم بریم گفت که هزینه کامل بهتون می خوره، وسایل رو میذارین تو کافی شاپ، تو نمازخونه استراحت می کنین تا هزینه اضافی ندین.
  اتاقش تقریبا خوب بود و هر چیزی که می خواستیم حتی چای ساز رو داشت. از نظر نظافت هم انتظار زیادی ازش نمی رفت ولی تقریبا مناسب بود.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  خانه معلم اصفهان شماره 3 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  واسه شام کتلتی که همراهمون بود و به لطف دندون درد بین راه من نخورده بودیم رو خوردیم و قبل ساعت 10 خوابیدیم.
  صبح بیدار شدیم و رفتیم پی کار اداریمون. واسه کار اداری 20 تا برگه آ4 می خواستیم بگیریم که خانوم فروشنده گفت یا 17 تا بردارین 500 تومن یا 33 تا 1000 تومن! منم که همش کرایه یه مسیر 400 تومنی رو 500 می دادم چون اعصاب اینقدر دقت توحساب کتاب رو نداشتم گفتم همون 33 تا رو بده. رفتیم واسه کار اداری تشکیل پرونده بده که دیدم پوشه رو میگه حیفه یه نصف پوشه ی چک نویس شده رو ورداشته رو اون داره تشکیل پرونده میده! که به خودم لعنت فرستادم چرا بقیه پول آ4 رو واسه این یه پوشه نگرفتم.
  ساعت 11 بود که کار اداریمون تموم شد یا بهتر بگم فهمیدیم کارمون انجام نمیشه و یه سری مدارک رو باید براشون پست کنیم. بابا گفت که بریم میدان امام. من حدس زدم که باید از بافت تاریخی دور شده باشیم و اینکه میدان امام دیدنیهاش وقت زیاد می بره و بمونه که فردا صبح ببینیم بهتره. با پرس و جو فهمیدیم که بله الآن به کلیسای وانک و تا حدودی به پارک ناژوان نزدیکیم.
  قدم زنان و با دیدن شهر بعد 20-25 دقیقه به کلیسای وانک رسیدیم. ورودی 3000 تومن بود و البته مثل خیلی دیگه از دیدنیهای اصفهان برای توریست های خارجی 15000 تومن. با پرداخت ورودی وارد مجموعه شدیم.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  کلیسا وانک اصفهان - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  کلیسا وانک اصفهان 2 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  بعد از دیدن و عکس گرفتن از محوطه وارد موزه شدیم. کلا هر جا که وارد می شین سعی کنین اول خوب ببینین و لذت ببرین بعد عکس بگیرین. خیلیا رو می بینین که کلا سریع فقط عکس می گیرن و لذت دیدن زنده اون اثر رو از خودشون می گیرن. اول سعی کنین از دیدن اون زیبایی لذت ببرین،وقت کافی واسه عکس فیسبوکی هست :)
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  موزه کلیسا وانک اصفهان - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  موزه جالبی بود، از نقاشی تاریخی چهره ها گرفته تا انجیل های خطی و لباس های روحانی. مستندات نسل کشی ارامنه در سال 1915 دیگر بخشی بود که توجهم رو به خودش جلب کرد.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  موزه کلیسا وانک اصفهان 2 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  موزه کلیسا وانک اصفهان 3 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  موزه کلیسا وانک اصفهان 4 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  از موزه بیرون اومدیم و داخل خود کلیسای وانک رفتیم.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  کلیسا وانک اصفهان 3 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  کلیسا وانک اصفهان 4 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  کلیسا وانک اصفهان 5 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  کلیسا وانک اصفهان 6 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  اصلا انتظار این همه زیبایی رو نداشتم، واقعا بی نظیر و چشم نواز بود. اینقدر محوش شدم که نیم ساعت بیشتر از پیش بینی زمانیم اونجا بودیم.
  منار جنبان رو بیخیال شدیم. ارزش اون منار به جنبیدنش بود اگه نخواد تکون بخوره دیگه چه دیدنی... می خواستیم به پارک ناژوان بریم و باغ پرندگان و باغ خزندگان رو ببینیم اما بابا کمی خسته شده بود. از اونجا با سه تومن به سی و سه پل آژانس گرفتیم و رفتیم به کنار زاینده رود...
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  سی و سه پل اصفهان - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  سی و سه پل اصفهان 2 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  زاینده رودی که در یه طرف پل آب داشت و در طرف دیگر نه، اما وقتی که کنارش قدم می زدیم یاد همین ترانه و البته یاد قصه های مجید افتادم.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  سی و سه پل اصفهان 3 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  بعد دیدن یکی دیگه از زیبایی های اصفهان رفتیم فست فود، چون حسابی گشنمون شده بود. فست فودش متوسط بود و کیفیت ساندویچش تقریبا خوب اما یه ساندویچ همبرگر بود 4 تومن! در حالیکه همین ساندویچ قزوین تهران حداقل 7-8 قیمتش بود. بعد خوردن ناهار بازدلمون نیومد که بیایم اصفهان و پارک ناژوان نریم. دویاره از اونجا آژانس گرفتیم و با 10 تومن رفتیم باغ پرندگان.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  باغ پرندگان اصفهان - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  ورودی باغ پرندگان 4 تومن بود. هرچقدر که بیشتر داخلش می موندی واست جذاب تر می شد، این که پرندگان کنارتون راه میرن واسه من که رابطه خوبی با حیوانات ندارم تجربه عالی ای بود.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  باغ پرندگان اصفهان 2 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  باغ پرندگان اصفهان 3 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  باغ پرندگان اصفهان 4 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  باغ پرندگان اصفهان 5 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  فقط از این پشیمون شدم که چرا چند دقیقه ای فیلم نگرفتم چون سر و صدای پرنده ها صحنه جالبی رو خلق کرده بود.
  بعد از اون رفتیم سمت باغ خزندگان. بعد از دادن 3 تومن ورودی و وارد شدن بهش اولین صحنه ای که دیدم کلی جا خوردم. دو تا دختر پیتون رو انداختن دور گردنشون و عکس یادگاری می گیرن!
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  باغ خزندگان اصفهان - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  باغ خزندگان اصفهان 2 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  باغ خزندگان اصفهان 3 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  از نظر من خیلی چیز خاصی نداشت ولی خب کسی نمیاد اصفهان باغ پرندگان بره و این باغ رو نره، اما اگه رابطتون با حیوانات بد نیست از قبل خودتون رو آماده کنین تا یه عکس یادگاری با پیتون بگیرین، عکس قشنگی میشه.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  باغ خزندگان اصفهان 4 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  باغ پروانه ها رو دیگه نرفتیم اما همه افسوسم از این بود که نتونستیم باغ گلها رو ببینیم چون زمستون بود و تعطیل؛ گلی در کار نبود...
  ازاونجا با یه آژانس 10 تومنی دیگه (کلا می دونستیم این نرخ 10 – 12 که میگن زیاده به رو خودمون نمی آوردیم!) رفتیم پل خواجو.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  پل خواجو اصفهان - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  هر چند که سمت پله هاش آب نداشت اما باز نشستن روی پله هاش لذت بخش بود.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  پل خواجو اصفهان 2 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  یک ربعی اونجا بودیم و دیدیم باز زمان داریم. مستقیم گرفتیم و رفتیم خیابان گردی کنار سی و سه پل. رفتیم بستنی خوردیم و موقع حساب گفت بستنی میشه 4 تومن، فکر کردیم که هر بستنی باید 4 تومن باشه اما در کمال تعجب دیدم دوتاش 4 تومنه! کلا نرخ ها پایین بود، شلوار کتان زده بود 55. یه همچین قیمتیو اینور دست فروشم شاید نده! اهل حساب کتاب بودن مردمش این حسن رو هم داره. اگه خریدی دارین آمادگیشو داشته باشین اصفهان می تونین بخرین.
  مدرسه چهارباغ هم تبدیل به حوزه شده و برای بازدید نیست و فقط ورودیشو دیدیم.
  برگشتیم و ساعت 6 رسیدیم هتل. دوش گرفتم و بعدش رفتیم رستوران همون خانه معلم. قیمت ها همچنان مناسب، دو پرس کباب برگ و نوشابه شد 15 تومن. اومدیم اتاق و تا ساعت 11 تلویزیون دیدم و بعد در حالیکه دل تو دلم نبود که میدان امام رو ببینم خوابیدیم.
  صبح قبل از 10 اتاق رو تحویل دادیم و باز با یه آژانس 10 تومنی!!! رفتیم میدان امام. واااای خدا واقعا زیبا بود، همش فکر می کردم چیزایی که آدم تو عکس و فیلم می بینه از واقعیت قشنگ تره، اما این اورجینالشم فوق العاده بود.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  میدان نقش جهان اصفهان - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  میدان نقش جهان اصفهان 2 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  میدان نقش جهان اصفهان 3 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  زیبایی میدان غیر قابل وصف بود. اول از مسجد شیخ لطف الله شروع کردیم: ورودی 1500 با گذشتن از یک راهرو از امور دنیوی جدا میشی و وارد فضای مسجد میشی.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  مسجد شیخ لطف الله اصفهان - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  مسجد شیخ لطف الله اصفهان 2 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  شنیده بودم که طرح فضاسازی برج آزادی از نقش گنبد مسجد شیخ لطف الله الهام گرفته که حالا تونستم ببینمش.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  مسجد شیخ لطف الله اصفهان 3 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  میدان آزادی تهران
  به طرف مسجد امام رفتیم. مسجدی که نسبت به اضلاع میدان چرخیده تا در جهت قبله قرار بگیره، قبل از دیدن مسجد از نزدیک فکر می کردم که بنای محبوبم تو این میدان مسجد شیخ لطف الله ست چون اوج ظرافت و زیبایی بود اما با دیدن شکوه مسجد امام مقایسه بینشون اصلا منطقی به نظر نمی اومد.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  مسجد امام اصفهان - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  مسجد امام اصفهان 2 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  عظمتش آدم رو میخکوب می کرد، ضمن اینکه انگار طوری طراحی شده بود که دید بیننده هر لحظه زیباترین دید باشه. وقتی که از بین طاق ها منارهای مسجد معلوم می شد گویی دیدن یار باعث شعف انسان شده، یاری آسمانی که عرفان رو در وجود آدم دمیده...
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  مسجد امام اصفهان 3 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  مسجد امام اصفهان 4 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  مسجد امام اصفهان 5 -سفرنامه اصفهان زمستان 93
  هر زاویه ای حسی متفاوت به آدم می داد. از هر زاویه ای که تونستم زیبایی های مسجد رو دیدم و عکس گرفتم. دیدم همه عظمت این مکان رو نمی تونم تو یه عکس بیارم. شروع به عکاسی به صورت پانوراما کردم. آفتاب شدیدی که تو این وقت از زمستون بود این کار رو سخت می کرد. بارها خودمو سرزنش کردم که چرا عینک آفتابیم رو همراهم نیاوردم. به سمت در اومدم تا خارج شم اما باز دلم نمی اومد اونجا رو ترک کنم. دوباره برگشتم و این فرشته های کوچک رو که اومده بودن اردو دیدم.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  مسجد امام اصفهان 6 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  بعد از چند تا عکس دیگه اومدم بیرون. از ورودیش باز عکس گرفتم و به سمت عالی قاپو رفتیم.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  عالی قاپو اصفهان - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  عالی قاپو اصفهان 2 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  دو تومن هزینه ورودی عالی قاپو و رفتیم داخل، یه نسخه کد راهنمای صوتی گردشگر بعضی از بناها داره، 4 تومن بابت اون گرفت که نصفشم گوش نکردم! چون به نظرم اطلاعات چندان مفیدی نداشت و ترجیح دادم بیشتر ببینم.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  عالی قاپو اصفهان 3 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  عالی قاپو اصفهان 4 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  روی ایوان عالی قاپو رفتیم و میدان رو دیدیم و بعد از پایین اومدن بابا سمت بازار رفت و من شروع به عکاسی از زوایای میدان کردم.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  میدان نقش-جهان اصفهان - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  میدان نقش-جهان اصفهان 2 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  میدان نقش-جهان اصفهان 3 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  از گاری اسب ها گرفته تا فواره آب، از شکوه شیخ لطف الله تا عظمت چرخیده شده ی مسجد امام، همچنین عالی قاپو که داربست هاش قدری از زیباییش کم کرده بود.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  میدان نقش-جهان اصفهان 4 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  میدان نقش-جهان اصفهان 5 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  میدان نقش-جهان اصفهان 6 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  برای خرید گز همه گز کرمانی تو خیابان عبدالرزاق رو پیشنهاد می دادن که دیدم بابا با گز و پولکی برگشت! البته همون دور میدان امام هم گز کرمانی فروخته میشه اما دیگه خرید انجام شده بود.
  چند ساعت پیاده روی زیر آفتاب بابا رو خسته کرده بود. ناچارا از هشت بهشت صرف نظر کردیم و خواستیم که کاخ چهلستون رو ببینیم و بریم.
  از خیابان سپه از میدان خارج شدیم و سر چهارراه که رسیدیم دیدم یکی دیگه از دیدنی هایی که در نظر داشتم ببینیم اونجاست: موزه تاریخ طبیعی اصفهان.
  موزه تاریخ طبیعی چسبیده به کاخ چهلستون بود. دو تومن ورودی موزه رو دادیم و رفتیم. به نظرم اگه ورودی این 3 تومن بود و باغ خزندگان 2 تومن عادلانه تر بود، چون واقعا موزه تاریخ طبیعی قشنگ بود.
  داخل حیاط موزه مجسمه های دایناسور قرار داشت که واسه اینکه بچه ها باهاشون عکس بگیرن عالیه
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  موزه تاریخ طبیعی اصفهان - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  موزه تاریخ طبیعی اصفهان 2 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  داخل خود موزه هم 6 سالن بود که هر کدام زیبایی های خاص خودشون رو داشت:
  سالن شماره 1: جانوران بی مهره
  سالن شماره 2: جانوران مهره دار (ماهیان، دوزیستان، خزندگان، پرندگان، پستانداران)
  سالن شماره 3: گیاه شناسی
  سالن شماره 4: زمین شناسی (کانی، سنگ، فسیل)
  سالن شماره 5: جغرافیای طبیعی – نقشه ها
  سالن شماره 6: کلکسیون های ویژه – که مواردی مثل جنین های ناقص، متفاوت و ... بود
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  موزه تاریخ طبیعی اصفهان 3 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  موزه تاریخ طبیعی اصفهان 4 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  موزه تاریخ طبیعی اصفهان 5 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  موزه تاریخ طبیعی اصفهان 6 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  بعد از بازدید، از موزه بیرون اومدیم و درب بعدی کنار موزه کاخ چهلستون بود. با ورودی 2 تومن وارد مجموعه شدیم.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  کاخ چهلستون اصفهان - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  از دور گفتم خب یک کاخ معمولی که استخری جلوش هست و آبش هم اونقدر شفاف نیست که تصویر بیست ستونش تو آب دیده شه، منظره قشنگیه ولی خیلی چیز خاصی نیست.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  کاخ چهلستون اصفهان 2 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  اما وقتی وارد ایوانش که می شی تازه می فهمی کاخ چهلستون یعنی چی. 18 ستون واقعا سر به فلک کشیده در سه ردیف 6 تایی به همراه دو ستون ورودی مجموعا بیست ستون که ارتفاع بلند ستون ها واقعا خیره کننده ست.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  کاخ چهلستون اصفهان 3 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  کاخ چهلستون اصفهان 4 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  دید از ایوان رو به استخر آب واقعا زیباست و آینه کاری بخش ورودی کاخ هم بسیار چشم نواز
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  کاخ چهلستون اصفهان 5 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  داخل کاخ چهلستون هم دیدن نقاشی های وقایع عصر صفوی خالی از لطف نیست.
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  کاخ چهلستون اصفهان 6 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  سفرنامه اصفهان زمستان 1393
  کاخ چهلستون اصفهان 7 - سفرنامه اصفهان زمستان 93
  مناظر و زاویه های کاخ چهلستون برای عکاسی بسیار خوبه، لازم به گفتن نیست که مورد مناسبی برای عکس های لایک خوره. غفلت نورزید!
  از کاخ که اومدیم بیرون دو جوان عرب که البته پوشش عربی نداشتن و عادی بود ازم عربی پرسیدن که عربی بلدم؟ من هم با تکون دادن سر فهموندم که کمی می فهمم. ازم پرسیدن که ورودی کاخ چقدره و یه دو تومنی رو نشون دادن، رفتم پرسیدم و گفتن نه واسه خارجیا 15 تومنه. اومدم و گفتم خمس عشر. با تعجب و کشیدن سخن گفتن خمس عشر؟!!!!! بعد پولش رو درآورد و یه هزار تومنی رو بهم نشون داد! من 3 تا 5 تومنی از پولش جدا کردم و گرفتم بالا که دیدم چشماشون از حدقه داره در میاد: واحد؟ منم گفتم هاااا، واحد. هیچی دو دل بودن که برن یا نرن.
  برام جالب بود اینکه زبان یه کشوریو نمی دونن و واحد پولشم درست و حسابی نمی دونن و فقط می دونن کدوم کمتره کدوم بیشتر میرن اونجا سفر! خودمو تصور کردم که اگه یه همچین شرایطی بودم سکته ای می زدم!
  بعد این ماجرا حدود ساعت 1 طبق معمول با یه آژانس 10 تومنی رفتیم ترمینال کاوه و همون لحظه یه اتوبوس VIP آماده حرکت به تهران بود که به سمت تهران و سپس قزوین حرکت کردیم و ساعت 10 شب رسیدیم خونه و من خوشحال از اینکه تو یه سفر یه روز و نیمه تونستم یکی از زیبایی های کشورم رو ببینم: اصفهان نصف جهان

  ویرایش توسط Admin : 20th May 2015 در ساعت 11:02 PM

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th December 2013, 12:32 AM
 2. ><><> سفرنامه تور شهرستانک <><><
  توسط بهناز در انجمن اخبار و اعلاميه های سايت
  پاسخ: 35
  آخرين نوشته: 17th November 2010, 06:26 PM
 3. سفرنامه من
  توسط alo_gh در انجمن آرشیو
  پاسخ: 60
  آخرين نوشته: 15th May 2010, 11:11 AM

Visitors found this page by searching for:

هنوز جستجو برای این متن در پرشین پت صورت نگرفته است

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556