جوجه سرنگی انسان نیست!شیرخشک ممنوع!


مسلما تهیه ی شیر خشک و آماده کردن آن و خوراندن آن با سرنگ به جوجه های سرنگی، می تونه یکی از راحت ترین روش های بزرگ کردن جوجه های سرنگی ؛از عروس هلندی گرفته تا جوجه های کاسکو باشه!
بنابراین این دسته از افرادی که ترجیح می دن با این روش جوجه های سرنگی خودشونو بزرگ کنن ، بدون اطلاع از مواد و ترکیبات موجود در آن یک قوطی شیرخشک شماره ی یک (قیمتی بین نه هزار تومان تا دوازده هزار تومان) خریداری می کنند و مصرف کرده ولی در زمان کوتاه و در اکثر موارد با مشکل گوارشی جوجه و در پایان با مرگ جوجه شون مواجه می شن، علت چیست؟
لاکتوز!
قندی موجود در شیر و تنها قابل هضم برای انسان ها و پستانداران...و شیرخشک هایی که امروزه در بازار برای نوزادان فروخته میشه اکثرا حاصل شیر گاومیش هستن که حاوی مقادیری لاکتوز هستند، برای نمونه و اثبات...بنده دو عدد شیر خشک نوزاد رو مقایسه کردم و در هر دو مورد این ماده ی غذایی در آنها یافت شد ؛لطفا به عکس های زیر توجه بفرمایید و درصد آن ها را ببینید.
جوجه سرنگی انسان نیست!شیرخشک ممنوع!

جوجه سرنگی انسان نیست!شیرخشک ممنوع!


راه حل چیست؟ آیا استفاده کنیم یا نکنیم؟
نگران نباشید...اگر همچنان در استفاده از شیرخشک نوزادان برای جوجه های سرنگی خود ثابت قدم هستین...بهتر است شیرخشکی را انتخاب کنید که حاوی فراورده های گیاهی و فاقد لاکتوز باشد.
البته این نکته رو عنوان کنم که قیمت این شیرخشک ها گرونتر از شیرخشک های حاضر در بازار هست و قیمتی میان 25 هزار تومان تا 40 هزار تومان دارند.
در پایین تعدادی از این شیرخشک ها رو معرفی می کنم که میتونید از داروخانه ها تهیه کنید :
شیرخشک soyalacشیرخشک Biomil soyَشیر خشک pro sorbee1شیرخشک multiشیرخشک Al -110شیرخشک pre -nan
در پایان به توصیه های ذیل توجه بفرمایید:
اگر به سرلاک حیوانات دسترسی دارید ،نیازی به مصرف این شیرخشک ها نیست.در درجه ی اول غذاهای سرنگی مدنظر شما باشه و در مواردی که امکان و وقت کافی برای این کار ندارید ،و از طرفی به سرلاک حیوانات دسترسی ندارید از این سری شیرخشک ها استفاده کنید.
برای مصرف این شیرخشک ها کافیست یک پیمانه ی آن را در 30 میلی لیتر (سی سی ) حل کرده و بعد از هم زدن و رقیق شدن با سرنگ آن را کشیده و آرام آرام به پرنده ی خود بدهید.در صورتی که علائم شل شدن مدفوع در پرنده دیده شد، به دلیل حجم زیاد آبش هست که می تونید ده میلی از مقدار آب کم کنید.
توجه کنید، مثل تمامی غذاهای سرنگی حتما از آب از قبل جوشیده استفاده کنید.

منبع:مرجع عروس هلندی