بهترین غذاهای تایلند
Best Food Of Thailand
ما ایرانی های همیشه از غذاهای تایلندی بعنوان غذاهای عجیب و غریب یاد میکنیم.و غالبا بخاطر شنیده هامون از جاهای مختلف رغبتی به خوردن غذاهای تایلندی نداریم.حتی گاهی بیشتر از اینکه به فکر تدارک سفرمون باشیم به دنبال اینم که بفهمیم رستوران های ایرانی بانکوک ، رستوران های ایرانی پاتایا و خلاصه رستوران های ایرانی تایلند کجا هستند. معمولا اینجور مواقع با مشاورینی که تور تایلند از اونها گرفتیم صحبت میکنیم که رستوران های ایرانی رو بهمون معرفی کنن.
یکی نیست بهمون بگه ما که داریم به یه سفر اونم به یه کشور خارجی میریم و میخوایم اینم به تجربه هامون اضافه بشه و با یه فرهنگ دیگه آشنا بشیم چرا از امتحان غذاهای این فرهنگ که درایم هزینه میکنیم برای دیدنش امتنا میکنیم؟
با ما همراه بشید تا 10 غذای برتر تایلند رو بهتون معرفی کنیم.غذاهایی که حتی ممکنه خودتون بخواید طرز تهیه شون رو یاد بگیرید که اگه هوس کردید بتونید دوباره مزه شون رو امتحان کنید.


غذاهای تایلندی بخاطر ادویه های مخصوص که توی تایلند است بسیار متفاوت به نظر میرسند. طعمی شیرین و ترش و گرم و شوری غذاهای تایلند به خاطر همین ادویه های جورواجوریه که استفاده میکنند.
غذای سوپ رشته تایلندی - Kuay Tiew
این غذا یکی از غذاهای فور تایلندی هاست، که فوق العاده سریع آماده میشه، این غذا نوعی سوپ هست که از نودل و گوشتی که ممکنه (گوشت گاو و مرغ و اردک و گوشت خوک و غذاهای دریایی) و سبزیجات معطر تهیه میشه.

بهترین غذاهای تایلند

غذای تام یام گونگ تایلند -Tom Yam Goong

تقریبا همه کسایی که به تایلند و مخصوصا بانکوک رفتن این غذار رو میشناسن.بانکوک میشه بوی این غذا رو میده.

این غذا، با استفاده از گیاهان معطر فراوان و موسیر و فلفل چیلی و میگو و سس ماهی و قارچ تهیه میشه. البته مقدار ادویه جات همیشه سلیقه ای است. و نباید به خاطر ادویه ای مطابق میلتون نیست اصل غذا رو نادیده بگیری.
بهترین غذاهای تایلند
غذای پد تایلندی - Pad Thai

این غذا که مثل یک کارت ویزیت برای معرفی نوع غذا، به دنیا معروف است، یعنی با ارائه این غذا در رستورانی، مثل این میمونه که این غذا ،نقش کارت ویزیت رو داره واسه معرفی رستوران و نوع غذاهاش.

این غذا از نودل و سویا و جوانه لوبیا و پیاز و سس ماهی و شکر و فلفل قرمز و بادام زمینی و با یک نوع گوشت مثل میگو یا مرغ و... درست میشه، غذای فوق العاده معروفی و پرطرفداریه. در واقع این غذا یه جورایی غذای ملی تایلندی ها محسوب میشه.
بهترین غذاهای تایلند
غذای سوم تام تایلندی - Som Tom

میوه ای به نام پاپایا، ماده اصلی برای تهیه این غذاست . زمانی این غذا فقط در شمال شرق تایلند طبخ میشده ،ولی در حال حاضر با اندکی تغییرات در مقدار ادویه ها، در سراسر تایلند به مردم ارائه میشود.
مواد تشکیل دهنده این غذا شامل میوه خرد شده پاپایا و مرغ و برنج و گوجه فرنگی هستند که با ادویه جات پخته میشه و طعمی ترش و شیرین دارد.

بهترین غذاهای تایلند
غذای مرغ و بادوم زمینی تایلندی - Gai Med Ma Moung

مواد تشکیل دهنده غذای مرغ و بادوم زمینی تایلندی را بادام زمینی بو داده و سس شیرین سویا و عسل و سیر و فلفل چیلی و مرغ و ادویه جات تشکیل میدهند. این غذا که در بین تایلند ها، غذایی برای تقویت قوای جسمی و روحی ،معروف است، غذایی است که بسیار در بین تایلندی ها طبخ و مصرف میشه.

بهترین غذاهای تایلند
غذای سوپ مرغ و کاری سبز تایلندی - Geng Kheaw Wat Gai

غذای سوپ مرغ و کاری سبز تایلندی، ترکیبی از پودر کاری سبز تند و شیر نارگیل و مرغ است، شاید شما رو به یاد غذاهای هندی نیز بیاندازد، ولی غدایی خوشمزه و مقوی است.

بهترین غذاهای تایلند
غذای تام خا گای تایلندی - Tom Kha Gai

غذای تام خا گای تایلندی به پر طروات ترین سوپ جهان معروف است از مرغ آب پز شده و زنجفیل و شیر نارگیل و ادویه جات درست میشه.

بهترین غذاهای تایلند
غذای برنج سرخ شده تایلند - Kao Phad

ای غذا از غذاهای قدیمی که در تایلند تهیه میشده. ترکیبات این غذا شامل برنج و میگو و مرغ و گوشت و تخم مرغ و پیاز و سیر و گوجه فرنگی و سبزیجات و سس فلفل تند میشه ،غذای برنج سرخ شده تایلند از غذاهای مورد توجه توریست ها میباشد.

بهترین غذاهای تایلند
غذای ماسامان کاری تایلندی - Massaman Curry

این غذا ترکیبی از شیره نارگیل و سیب زمینی و بادام زمینی بو داده و شکر و دارچین و تمر هندی و گوشت ( مرغ و گوشت گاو) است. معمولا این غذا به همراه برنج میل میشه.
نام این غذا از کلمه " مسلمان" در فرهنگ تایلندی گرفته شده است.

بهترین غذاهای تایلند
برنج تایلندی - Khao Man Gai

برنج تایلندی غذایی هست که تقریبا در همه جای تایلند به وفور پیدا میشه و طرفداران زیادی در بین تایلندی ها و توریست ها داره.این غذا که از برنج و مرغ آب پز شده به همراه سس تند و شیرین و سوپ مرغ در رستوران ها ارائه میشه، بدلیل دارا بودن مقدار زیاد کلسترول و خوشمزه بودن،طرفدارهای زیادی داره.

بهترین غذاهای تایلند