به گزارش سرویس محیط زیست ایسنا، بیش از 45 هزار گونه شناخته شده عنکبوت در جهان وجود دارد که بیشتر آنها چهار جفت چشم دارند. همچنین هشت پا بودن آنها باعث می‌شود تا به راحتی دیده شوند.

اگرچه عنکبوت‌ها در شکل و سایزهای مختلف هستند بسیاری از آنها مشخصه‌های غیرمعمولی دارند که از هم متمایز می‌شوند به طور مثال می‌توان به توانایی آنها در تنیدن تار یا نوع خوراکی که تغذیه می‌کنند، اشاره کرد.


عنکبوت‌های عجیب و شگفت‌انگیز عنکبوت‌های عجیب و شگفت‌انگیز


سایت لایوساینس در این مطلب به معرفی برخی از گونه‌های عجیب عنکبوت در جهان پرداخته است:
- عنکبوت‌ خفاش خوار: عنکبوت‌ها معمولا از حشرات تغذیه می‌کنند اما عنکبوت‌های خفاش خوار که در تمام نقاط جهان یافت می‌شوند از خفاش تغذیه می‌کنند. اینگونه جانوری خفاش‌ها را در تاری که بافته‌اند به دام می‌اندازند. عنکبوت‌های خفاش خوار در بسیار از کشورها از جمله استرالیا، ژاپن و هند یافت می‌شود. جنس ماده این جانور می‌تواند تا 20 سانتیمتر رشد کرده و بزرگتر از گونه نر آن باشد.
- عنکبوت پرنده خوار: این حشره بزرگترین عنکبوت در جهان است. طول پاهای این عنکبوت می‌تواند به 30 سانتیمتری برسد و وزنی برابر با یک توله سگ دارد. به گفته کارشناسان می‌توان صدای پاهای عنکبوت پرنده خوار را شنید. این عنکبوت برخلاف نامی که دارد از پرنده‌ها تغذیه نمی‌کند اما می‌تواند با هر آنچه رودررو می‌شود، مقابله کند.


عنکبوت‌های عجیب و شگفت‌انگیز عنکبوت‌های عجیب و شگفت‌انگیز


- عنکبوت قیف‌ساز (دراکولا): عنکبوت قیف‌ساز از استرالیا نیش‌های قرمز رنگی دارد به همین دلیل به اسم عنبکوت دراکولا هم شناخته شده است. این عنکبوت اغلب از حشرات تغذیه می‌کند. این جانور حدود 5 سانتیمتر طول دارد و از آنجایی که بیشتر اوقات را زیر زمین می‌گذراند به دام انداختن آن سخت است.
- عنکبوت اسکلتوروس و اسپارکلمافین: در سال 2015 دو گونه جدید عنکبوت‌های طاووسی در استرالیا کشف شد. روی گونه اسکلتوروس نقاط سیاه و سفیدی وجود دارد که آن را شبیه به اسکلت کرده است. همچنین گونه اسپارکلمافین خط‌های آبی و قرمزی روی شکم خود دارد.
- عنکبوت‌ گیاه‌خوار: در بخشی از رژیم غذایی عنکبوت‌های گیاهخوار گیاهان وجود دارند. کارشناسان معتقدند این عنکبوت‌ها برای آنکه در مواقع کمبود غذا جان خود را حفظ کنند از گیاهان تغذیه می‌کنند.
- عنکبوت زیرآبی‌: این گونه از عنکبوت برای نفس کشیدن زیر آب از حباب‌های هوا استفاده می‌کنند. این عنکبوت‌ها بسیار کوچک هستند و تنها 10 تا 15 میلیمتر طول دارند.


عنکبوت‌های عجیب و شگفت‌انگیز عنکبوت‌های عجیب و شگفت‌انگیز


- عنکبوت‌های گردباف: بسیاری از حیوانات روش‌های منحصری برای مخفی کردن خود از حیوانات شکارچی دارند اما عنکبوت گردباف از مهارت ویژه‌ای برای استتار خود برخوردار است. بدن نقره‌ای رنگ و رنگ سفید تارهای تنیده آن باعث می‌شود این عنکبوت به شکل فضولات پرنده به نظر آید.
انتهای پیام


عنکبوت‌های عجیب و شگفت‌انگیز عنکبوت‌های عجیب و شگفت‌انگیزعنکبوت‌های عجیب و شگفت‌انگیز عنکبوت‌های عجیب و شگفت‌انگیزعنکبوت‌های عجیب و شگفت‌انگیز عنکبوت‌های عجیب و شگفت‌انگیزعنکبوت‌های عجیب و شگفت‌انگیز عنکبوت‌های عجیب و شگفت‌انگیز