حمید گشتاسب میگونی در گفت‌وگو با خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به اینکه این موضوع مربوط به 4.5 کیلومتر بهسازی و مرمت جاده داخل پارک ملی پابند است، گفت: بعد از شنیدن این خبر با معاون محیط زیست طبیعی استان مازندران تماس گرفته و تاکید کرده‌ایم که به هیچ وجه با ساخت جاده در پارک ملی موافقت نکنند.
وی با بیان اینکه باید ابتدا مراتب لازم به دفتر زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان محیط زیست گزارش شود تا مورد بررسی قرار گیرد، اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست طبق قانون پارک‌های ملی، مخالف این موضوع است.

مدیرکل دفتر زیستگاه‌ها و امور مناطق سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه منتظر هستیم که گزارش مربوطه به دفتر ما ارائه شود، افزود: اصول ما حرکت رو به جلو طبق ضوابط و مقررات است، تا زمانی که گزارش کامل از استان مازندران برای دفتر زیستگاه‌ها ارسال نشود اظهار نظر دقیق در مورد این مساله روی نخواهد داد.
گشتاسب میگونی همچنین در مورد نامه فرماندار نکا به مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مازندارن مبنی بر فرصت 48 ساعته برای موافقت با ساخت جاده در پارک ملی پابند، گفت: اینها مکاتبات درون استانی است که معمولا رد و بدل می‌شود ولی موضع‌گیری ما بعد از دریافت گزارش و اطلاع‌رسانی از سوی اداره کل استان مازندران خواهد بود.وی در پایان تاکید کرد: سازمان حفاظت محیط زیست در هر حال براساس قوانین و ضوابط پارک‌های ملی با این موضوع برخورد خواهد کرد و ضوابط کاملا روشن است.

به گزارش ایسنا، پارک ملی پابند به وسعت 26597 هکتار در جنوب شهرستان نکاء و بهشهر و بصورت جنگل های طبیعی بکر و رویشگاه گونه‌های منحصر به فرد گیاهی علفی و بوته ای و درختچه‌ای و زیستگاه گونه‌های شاخص جانوری چون مرال و شوکا و پلنگ که در راستای صیانت از جنگل‌های شمال و حفظ گونه های گیاهی و جانوری به عنوان پارک ملی تعیین شده است.