نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید

This is a discussion on کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید within the انجمن روشهای نگهداری سگ forums, part of the تالار دوستداران سگها category; با پرهیز از این موارد، به سگ خود کمک کنید تا طولانی تر زندگی کند. به عنوان صاحبان حیوانات خانگی، ...

 1. Top | #1

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  حیوان خانگی
  ایشالاه پس از لاغری گربه
  محل سکونت
  خوزستان
  لايك دريافتي
  13
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  15
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 6 بار در 6 پست

  New 1 کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید

  با پرهیز از این موارد، به سگ خود کمک کنید تا طولانی تر زندگی کند. به عنوان صاحبان حیوانات خانگی، ما می خواهیم تا تصور کنیم که برای سگ های خود یک زندگی سلامت و شاد را فراهم می کنیم. به آن ها غذای با کیفیت می دهیم، به آن ها عشق می ورزیم، و هر وقت که زمان پیدا کنیم توپ را برای آن ها پرتاب می کنیم. اما موارد بسیار دیگری وجود دارند که برای بزرگ کردن یک توله ی سلامت باید رعایت نمود. و گاهی اوقات سبک زندگی پر مشغله ی ما باعث می شود تا برخی معیار ها ساده را که می توانند عمر سگمان را طولانی تر کنند نا دیده بگیریم.
  کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید
  اما خبر خوب این است که همه این ها جبران شدنی هستند و هیچوقت دیر نیست تا سطح مراقبت از حیوان خانگی خود را افزایش دهیم. پتس 360 (Pets360) از تعدادی دامپزشک با تجربه نظرشان را در رابطه با اشتباهاتی که ممکن است ما ناخواسته مرتکب شویم و عمر حیوان خود را کاهش دهیم پرسیده است:
  کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید
  به سگ خود اجازه می دهید که زیادی اضافه وزن پیدا کند به نقل انجمن جلوگیری از چاقی حیوانات خانگی، تقریب حدود 53 درصد سگ ها در سال گذشته اضافه وزن داشته اند. به علاوه، انجمن در یافته که 95 درصد صاحبان آن ها به اشتباه تصور می کنند که سگ آن ها در وزن طبیعی قرار دارد. به گفته ی دکتر شری براون (Dr. Shari Brown) دامپزشکی در چساپیک ویرجینیای آمریکا، اجازه دادن به سگتان برای اضافه وزن پیدا کردن نه تنها عمر او را کاهش می دهد بلکه از کیفیت زندگیش نیز می کاهد. او می گوید:
  "مردم درک نمی کنند که سگ ها غذا را مانند ما تجزیه و هضم نمی کنند"
  برای مثال، هنگامی که یک سگ 1 انس (28.35 گرم) پنیر چدار می خورد، با خوردن یک و نیم همبرگر یا 3 شکلات توسط انسان برابری می کند. و این تنها غذای انسان ها نیست که مساله ایجاد می کند – به بعضی سگ ها خیلی ساده بیش از حد غذای سگ یا تشویقی داده می شود. دکتر براون می افزاید:
  "من به صاحبان می گویم هر تشویقی را برابر با یک شکلات حساب کنید. آیا شما به فرزند خود در یک روز 8 شکلات می دهید؟ فکر نمی کنم."
  راح حل: دکتر براون توصیه می کند مقدار غذای انسان ها را به توله ی خود محدود کنید و اطمینان حاصل کنید که به درستی خوراکی های او را زیر نظر دارید. او همچنین پیشنهاد می کند صاحبان حیوان خانگی برنامه روزانه ی ورزش حیوان خانگی خود را افزایش دهند، حتی اگر این به معنی خلاقیت به خرج دادن باشد. دکتر براون می گوید:
  "اگر بیرون سرد است یا صاحب حیوان نمی تواند زیاد ورزش کند، قلاده ی شگ خود را به گردن او بیاندازید و او را در حیاط خانه یا داخل چند دور بگردانید. هر چیزی که باعث تحرک او می شود."
  اگر وزن باز هم تغییری نمی کند، با دامپزشک خود مشورت کنید، شاید او بخواهد تا شما حیوان خود را در یک برنامه ی رژیمی قرار دهید. حیوان شما همچنین می تواند از یک مشکل پنهان دیگر مانند کم کاری تیروئید (Hypothyroidism) یا نشانگان کوشینگ (Hyperadrenocorticism) رنج ببرد، که باعث اضافه وزن او می باشد.
  کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید
  نادیده گرفتن سلامت دهان و دندان بیماری پریودنتال یا بیماری لثه (Periodontal Disease)، یک مشکل رایج در سگ هاست. بر اساس گزارش انجمن انسانی آمریکا، دامپزشکان تخمین می زنند که 85 درصد سگ های بالای 5 سال از این مشکل رنج می برند، که پس از جمع شدن غذا و باکتری در اطراف لثه و تشکیل پلاک دندانی گسترش می یابد. یک تجمع باکتری دهانی می تواند در نهایت به بسیاری مشکلات در سلامتی برای حیوان شما منجر شود، از قبیل مشکلات دریچه ی قلب، و عفونت های داخل کلیه.راح حل: دکتر جف وربر (Dr.Jeff Werber)، صاحب گروه گروه دامپزشکی قرن در لس آنجلس کالیفرنیا پیشنهاد می کند، یک مسواک تهیه کنید و دندان های سگ خود را هر وقت که می توانید مسواک بزنید.او توضیح می دهد:
  "آن قدر ها سخت نیست تا دندان سگ خود را مسواک بزنید (مسواک های انگشتی خیلی راحت کار می کنند)، و همینطور اسباب بازی های جویدنی و استخوان هایی هستند که به کاهش پلاک دندانی کمک می کنند، همینطور هم افزودنی های آب که سلامت دهانی را حفظ می کنند."
  او می گوید، همچنین ایده ی خوبی است که حد اقل یک بار در سال برای نظافت تخصصی دهان از دامپزشک خود وقت بگیرید.
  کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید
  از قلم انداختن چکاپ های سالیانه در حالی که بردن سگتان سالیانه به دامپزشک می تواند درد سر باشد، انجام آن می تواند جان او را نجات دهد. دکتر براون که بر اهمیت ملاقات سالیانه ی دامپزشک حتی برای سگ هایی که سالم به نظر می رسند تاکید دارد می گوید
  "حتی اگر سگ شما طبیعی رفتار می کند، چیزی در داخل می تواند در حال اتفاق باشد."
  و در مورد سلامت سگ زمان می تواند غنیمت باشد. دکتر براون می افزاید:
  "در برخی شرایط، هنگامی که نشانه ها ظاهر می شوند، دیگر کاری نمی تواند انجام داد. اما اگر به موقع درمان شروع شود، می تواند به کیفیت و کمیت زندگی سگ کمک کند."
  راح حل: متخصصان، از جمله براون، پیشنهاد می کنند تا توله ی خود را یک یا دو بار در سال (مخصوصا برای سگ های مسن تر از 7 سال) معاینه ببرید. اگر شکلی در گذشته وجود داشته، صاحبان حیوان باید برای آزمایش خون سالیانه حیوان درخواست کنند. دکتر وربر همچنین صاحبان حیوانات را به واکسیناسیون به موقع توصیه می کند می کند، تا آن ها را از هاری (Rabies)، هاری سگ سانان (Canine Distemper)، پاروویروس (Parvovirus)، عفونت آدنوویروس (Adenovirus)، ویروس پاراآنفلوآنزا (Parainfluenza) و بوردتلا (Bordetella) محافظت کند. منبع: PetMD
  ویرایش توسط sara_ranjbar : 23rd May 2017 در ساعت 04:42 AM

 2. کاربر مقابل پست mohamad821 عزیز را پسندیده است:


 3. Top | #2

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  حیوان خانگی
  ایشالاه پس از لاغری گربه
  محل سکونت
  خوزستان
  لايك دريافتي
  13
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  15
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 6 بار در 6 پست

  Hot2 کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید - قسمت 2

  نگاهی به دیگر نکات و موارد قابل توجه برای افزایش کیفیت و کمیت عمر حیوانات خانگی به ویژه سگ ها

  فراهم نیاوردن ورزش روزانه

  چون حیوان شما توی پارک چند روز پیش تنبلی می کرده، دلیل نمیشه تا مدت ها از ورزش دست برداره. به گفته ی دکتر کیم اسمیت (Dr.Kim Smyth)، دامپزشک مجموعه ی پت پلن، ورزش نه تنها به اندازه نگه داشتن وزن کمک می کند، بلکه تحریک ذهنی نیز برای سگ و توله ی شما فراهم می آورد. او همچنین توضیح می دهد نگهداشتن برنامه ی ورزشی حیوان شما به او روش سالمی را برای آزاد کردن انرژی می دهد.کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید

  راه حل: دکتر اسمیت می گوید:
  "فعالیت پیدا کنید که شما و سگ شما از آن لذت خواهید برد و آن را به برنامه ی روزانه ی خود تبدیل کنید"، "به عنوان یک امتیاز دیگر، مردمی که همراه با حیوان خود به ورزش و فعالیت می پردازند، خود نیز سلامت تر هستند."
  و اگر هم شما وقت ندارید تا سگ خود را به پارک مخصوص سگ ها یا مشابه آن ببرید، برنامه ی خود را ترکیب کنید. سگ خود را به پیاده روی در اطراف محل ببرید، یا در حیاط یا در خانه با او بازی کنید.
  کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید
  در معرض قرار دادن سگتان به دود دست دو سیگار

  درست مانند انسان ها، شش های خانواده ی سگ ها نیز با برخورد دود بر آن ها سازگار نیست. به گفته ی دکتر وربر، دود دست دو می تواند به شدت برای حیوانات خانگی زیان آور باشد، و هر گونه مشکلی را، مانند افزایش ریسک سرطان و مشکلات مضر تنفسی بیافریند.راه حل: به وضوح روش برخورد با این مشکل این است که شما خودتان را از سیگار کشیدن دور نگه دارید. اما اگر این عادت برای سبک زندگی شما مهم است، ایده ی خوبی است که مطمئن شوید که این کار را دور از سگتان انجام می دهید. سگ خود را داخل بگزارید و به بالکن بروید تا سیگار بکشید.
  کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید
  فراموش کردن راجع به کرم قلبی، کک و کنه

  این معیار ها به اندازه ی به یاد داشتن بو روز نگه داشتن سگ شما اهمیت دارند. دکتر پتریک ماهانی (Dr. Patrick Mahaney) از مجموعه ی طب سوزنی و سلامن حیوانات خانگی کالیفورنیا می گوید:
  "کک، کرم قلب (Heartworm)، و کنترل کنه حیاتی می باشند"
  این موجودات کوچک بیماری هایی را گسترش می دهند که برخی از آن ها می توانند زندگی را در خطر بیاندازند. خوشبختانه راه های پیشگیری زیادی توسط دامپزشک شما در دسترس می باشند – از قلاده ها تا پمادها و داروهای خوراکی و دهانی.راه حل: دکتر ماهانی صاحبان حیوانات را تشویق می کند تا تنها محصولات مورد تایید دامپزشک ها را تهیه کنند و از راهنماهای مقدار مصرفی پیروی کنند. دکتر وربر نیز پیشنهاد می کند تا صاحبان حیوانات تا زمان وعده ی درمان پیشگیرانه ی بعدی سگشان را در تقویم علامت گزاری کنند.
  کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید
  فشار آوردن زیاد بر بعضی نژاد ها

  سگ های نژاد کوچک، همینطور نژاد های دماغ کوتاه (Brachycephalic)، نیاز های ورزشی متفاوتی نسبت به سگ های دیگر دارند. دکتر ماهانی می گوید برای مثال، انواع بولداگ های انگلیسی (English Bulldogsبولداگ های فرانسوی (French Bulldogs)، پکینگی (Pekingese)، و بوکسر (Boxer) نباید در گرمای زیاد ورزش کنند، زیرا می تواند برای آن ها خطر آفرین باشد.راه حل: از صحبت با دامپزشک اطمینان حاصل کنید تا چه ورزش هایی و چه قدار برای نژاد سگ شما مناسب است. و اگر حس می کنید که سگ شما دارد به شما می گوید که ورزشی که برای او در نظر گرفته اید زیاد است به او گوش دهید. نشانه هایی از قبیل نفس نفس زدن بیش از حد، افتادن بر زمین در هنگام ورزش، و ضعف و خستگی به این معنی هستند که باید از ورزش دست بردارید و به سگ خود اجازه دهید تا استراحت کند.
  کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید
  دادن ته مانده های غذا به سگ

  دکتر اسمیت می گوید:
  "به علاوه ی اضافه کردن کالری های بیشتر (و اضافی) به رژیم غذایی سگتان، صاحبان حیوانات با دادن باقی مانده های چرب غذا خطر ایجاد پانکراتیت (Pancreatitis) را فراهم می آورند."
  بسیاری از غذاهایی که انسان ها مصرف می کنند، در مقایسه با آنچه که حیوانات خانگی می بایست مصرف کنند از چربی و قند بالایی برخوردارند. به علاوه، برخی غذاهای انسانی – شامل سیر و شکلات – می توانند برای حیوانات خانگی سمی قلمداد شوند.راه حل: اگر برای شما مشکل است تا به آن چشمان مظلوم ته بگویید، به سگ خود یک تشویقی سلامت مانند تکه های کوچک هویج یا سیب دهید. اگر سگ شما بر سر میز غذا التماس می کند، به او در اتاقی دیگر هنگامی که شما و خانواده ی شما غذا مصرف می کنند غذایش را دهید تا غذا دادن های زیر میزی را کاهش دهید. صاحبان حیوانات خانگی همچنین می بایست وقت بگزارند تا خود را با غذاهایی که می توانند برای سگ ها خطرناک باشند آشنا کنند.
  کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید
  اجازه دادن به سگ برای رفتن به خارج از خانه بدون نظارت

  دادن اجازه به سگ برای آزادانه گشتن، در را به یک دنیای بزرگ اتفاقات تلخ باز می کند. دکتر وربر می گوید:
  "ماشین ها، کایوت ها و شکارچی های دیگر، مردم بی پروا، همگی آن بیرون هستند. به سگ خود اجازه ندهید تا در کوچه ها و خیابان آزادانه بچرخد، حتی اگر آن ها نشان و میکروچیپ داشته باشند"
  راه حل: دکتر وربر می گوید سگ خود را همیشه وقتی که او را در بیرون راه می برید در بند داشته باشید. اگر او را به پارک می برید صاحب مسئولیت پذیر باشید و از زیر نظر داشتن بازی های او اطمینان حاصل کنید. و اگر کایوت با یک شکارچی حیوان میبینید سگ خود را به سرعت از آن شرایط خارج کنید.
  کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید
  اجتماعی نکردن سگ

  دکتر وربر می گوید سگ هایی که نمی توانند اجتماعی شوند، از زندگی سهمی مانند همتاهای خوشحال و اجتماعی خود نخواهند داشت. او می افزاید:
  "آن ها اکثرا مسائل اضطرابی و مرتبط با ترس، حتی مشکلات پوستی ایجاد می کنند و از راه رفتن به آن اندازه لذت نخواهند برد"
  او توضیح می دهد
  "به همان شکل سگی که هیچ رابطه ای با انسان ندارد و، هیچ لذت و وقت بازی نخواهد داشت و افسردگی خواهد گرفت."
  راه حل: سگ خود را در سنین پایین (هنگامی که تمام واکسیناسیون او انجام شده و کاملا توسط دامپزشک چک شده است) به کلاس های آموزشی ببرید و دیدار با سگ های دیگر تا او بتواند سگ های دیگر را بشناسد. به سگ خود اجازه دهید تا بایستد و با سگ های دیگر در راه ملاقات داشته باشد یا در حیاط خود میزبان سگ های دیگر باشید تا بتوانند با هم بازی کنند.
  کار هایی که توسط آن ها عمر سگ خود را کوتاه می کنید
  عقیم نکردن

  متخصصان مانند دکتر ماهانی بر این عقیده هستند که چشم پوشی کردن از عقیم نکردن سگ می تواند برای سلامت سگ شما خطر آفرین باشد. او توضیح می دهد:
  "عقیم کردن هنوز بهترین راه برای تضمین دوری از خطر تعدادی از سرطان ها است، بماند که مشکلات رفتاری بسیاری در سگ ها نیز در تاثیر از آن هستند"
  دکتر وربر می گوید به علاوه، هر دوره و سیکلی که سگ ماده وارد آن می شود او را در معرض سرطان پستان قرار می دهد. نر های دست نخورده نیز بیشتر احتمال دچار شدن به سرطان های پروستات و بیضه وجود خواهد داشت تا همتاهای عقیم شده.راه حل: شما می تواند وقت عقیم سازی از دامپزشک محل خود بگیرید. اگر هزینه مد نظر هست، کلینیک های زیادی وجود دارند که این کار را با هزینه ی بسیار پایین انجام می دهند؛ با پناه گاه و یا کلینیک های دامپزشکی محل خود تماس بگیرید تا بپرسید که در چه روز آن ها برنامه های مخصوص این کار را دارند. و در رابطه با اینکه این عمل چه زمانی باید انجام شود، دستور عمل های مختلفی برای نژاد های مختلف وجود دارند. دکتر ماهانی می گوید:
  "تغییراتی در رابطه با سگ های نژاد بزرگ وجود داشته و اینکه چه موقع بهترین زمان است، به همین خاطر شما می بایست این مساله را با دامپزشک خود مطرح کنید."
  منبع: PetMD


  ویرایش توسط sara_ranjbar : 23rd May 2017 در ساعت 04:12 AM

 4. کاربر مقابل پست mohamad821 عزیز را پسندیده است:


 5. Top | #3

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  14
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست

  پیش فرض

  دلایل مهم در عقیم سازی سگ ها و فواید عقیم کردن سگ ها

  کاهش ولگردی سگ ها
  کاهش و یا جلوگیری از سرطان های دستگاه تناسلی
  قطع دوره های تناسلی و خونریزی درسگ های ماده و ازبین رفتن عوارض آن
  کاهش سلطه جویی و رفتارهای پرشی
  افزایش طول عمر

 6. Top | #4

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th January 2012, 04:37 PM

Visitors found this page by searching for:

هنوز جستجو برای این متن در پرشین پت صورت نگرفته است

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556