حقایقی از چرخه زندگی گرگ در این مطلب برای شما عزیزان از شروع و تا پایان زندگی این حیوان را توضیح خواهیم داد.چرخه ی زندگی یک گرگ خاکستری چیست؟یک نوع نژاد از مابین مارس و ژانویه هستند که هر گله ی آن شامل یک گرگ نر و چند ماده است.پس از یک دوره 63 روزه حاملگی،عکس گرگ ماده در ماه آوریل و یا مه به طور متوسط 4 تا 6 توله به دنیا می زاید.


عکس گرگ خاکستری و حقایق عجیب و باورنکردنی
توله های این حیوان کور و ناشنوا به دنیا می آیند که وزن آن ها حدود یک پوند است. در طول سه هفته ی اولیه توله ها هر 4 تا 6 ساعت توسط حیوان ماده پرستاری می شوند و هر وقت که دمای بدنشان کم می شود گرگ ماده کنار آن ها در لانه می ماند و بقیه گله ی گرگ ها برای آنها غذا می آورند.
توله ها بعد از هشت هفته از عمرشان یاد می گیرند که چطور غذای نرم بخورند. بعد از این زمان آنها به سمت استراحتگاه خود حرکت می کنند,جایی که آنها در تابستان یاد میگیرند که چطور وارد یک گله شوند.


عکس گرگ خاکستری و حقایق عجیب و باورنکردنی


در شش تا هشت ماه توله ها شروع به حرکت کردن با بقیه و رفتن به شکار با آنها می کنند. پس از رسیدن به بلوغ جنسیتی ، معمولاً دو تا سه سال، اکثر گرگ ها از گله جدا می شوند و به دنبال جفت برای خود و تشکیل یک گله می روند. اگرچه کمتر از نیمی از توله ها به بلوغ می رسند.
هر دسته معمولاً 5 تا 10 قلاده است که شامل گرگ نر و ماده برجسته است. این دو معمولاً تنها کسانی هستند که جفت هستند و درباره شکار و یا نقل مکان تصمیم می گیرند. و معمولاً اولین کسانی هستند که شکار را می خورند. بقیه گروه هم شامل توله های سال جاری و تعداد کمی از سال های قبل هستند.گله ها می توانند در بعضی مکان ها که شکار فراوان است بیشتر هم باشند (در حدود 20 قلاده یا بیشتر) . عکس گرگ

عکس گرگ خاکستری و حقایق عجیب و باورنکردنی
این حیوان ها گوشت خوار هستند و به طور عمده از پستاندارانی مانند گوساله، گوسفند، گوزن، بیسون(گاومیش کوهان دار آمریکایی) و کاریبو( گوزن کانادایی) تغذیه می کنند. آن ها همچنین به میزان بسیار کم سگ آبی، خرگوش و تقریباً هر حیوان کوچک دیگر را شکار می کنند.در سواحل کشور کلمبیا نیز دیده شده است که گوشت ماهی هم میخورند.همچنین آن ها مانند لاشخورها از لاشه ی حیوانات مرده هم تغذیه می کنند.

عکس گرگ خاکستری و حقایق عجیب و باورنکردنی

قلمروی این حیوان ها معمولا بین 200 تا 500 مایل مربع متفاوت است اما رنج اکثر آن ها از محدوده کوچک 18 مایل مربع تا محدوده بزرگ 1000 مایل مربع است. اندازه قلمرو معمولاً براساس تراکم گوزن تعیین می شود. هرچه تراکم گوزن در یک منطقه بیشتر باشد در نتیجه گرگها برای یافتن غذا مسافت کمتری را طی می کند و همین باعث کوچک شدن قلمرو می شود. گرگها حدود سی و پنج درصد از زمان خود را صرف مسافرت می کنند.و بین 20 تا 30 مایل در روز راه می روند. البته ممکن است در یک روز تا صد مایل نیز هم به خاطر کمبود شکار حرکت کنند.