بچه ها سلام.نظرتون در مورد طرز تهیه کیک شکلاتی رژِیمیخوشمزه ، با تنها 100 کالری انرژی (در هر سرو) و بدون استفاده از روغن چیه؟ در این مطلب از سایت خانم گلی ، با کارشناس آشپزی ما همراه باشید تا یک دستور پخت کیک رژیمی و سالم را تقدیم شما کنیم.
dark-chocolate-cake-2.jpg
بهترین دستور پخت کیک شکلاتی رژیمی با کالری کم و بدون استفاده از روغن با کیفیت و طعم عالیطعم این کیک بسیار عالی است، بطوریکه افراد عادی که در قید و بند رژیم هم نیستند از مزه آن خوششان آمده و طرفدارش میشوند. من بارها و بارها این کیک را درست کردم و با آن از مهمانهایم پذیرایی کردم. امیدوارم شما هم از دستور کیک رژیمی من استفاده کنید و از نتیجه راضی باشید. اگر این کیک را درست کردید نظرتان را در مورد این دستور پخت کیک شکلاتی رژیمی زیر همین مطلب برای من بنویسید.نکته مثبت دستور کیک ما این است که هیچ ماده اولیه عجیب و غریبی نیاز ندارد و این کار را برای شما راحت میکند.نکته کلیدی تهیه کیک نیز ، استفاده از ماست های شیرین طعم دار و یا ماست ایسلندی است که کالری و چربی کمی دارند اما بافت مرطوب و چرب مانندی به کیک میدهند.
مواد لازم برای کیک شکلاتی رژیمییک پیمانه آرد شیرینی پزی (حدود 120 گرم)6 قاشق غذاخوری پودر کاکائو ترجیحا تیره (حدود 30 گرم یا کمی بیشتر)نصف قاشق چای خوری جوش شیرین و نمکیک پیمانه شکر یا پودر قند (کمی بیشتر از مقدار آرد مصرفی)نصف فنجان ماست شیرین یا طعم دار یا ایسلندی (حدود 60 تا 70 گرم)آب 150 میلی لیتر60 گرم کره بادام زمینی یا کره فندق یا مارگاریندو قاشق چایخوری عصاره وانیل خالص به شکل مایع (اگر در دسترس نبود یک قاشق چایخوری سر خالی پودر وانیل استفاده کنید)
پیش از هر کاری فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن میکنیم تا حسابی گرم شود. سپس ظرف مخصوص کیک را کمی چرب میکنیم تا کیک پس از پخت براحتی از آن جدا شود.اکنون به سراغ یک کاسه بزرگ میرویم و آرد ، پودر کاکائو ، جوش شیرین ، نمک و شکر را در آن ریخته بخوبی با هم مخلوط میکنیم.در یک کاسه دیگر کره (نرم باشد یا روی حرارت غیر مستقیم ذوب کنید) ، آب ، وانیل (اگر از پودر استفاده میکنید در مرحله اول با مواد مخلوط کنید) و ماست را ریخته و حسابی هم بزنید تا بافت یک شکلی پدید آورند.اکنون کاسه حاوی مواد خشک را به آرامی داخل کاسه دوم ریخته و هم بزنید. توجه کنید که بیش از حد میکس نکنید چراکه جلوی پف کردن کیک را میگیرد. همین که مواد بخوبی با هم ترکیب شوند حالت ایده آل ماست. در نهایت مایع کیک بدست آمده را داخل ظرفی که از قبل چرب کرده بودیم ریخته و آنرا به مدت حدود 25 دقیقه در فر میپزیم.برای بررسی اینکه آیا کیک حاضر است میتوانید از یک خلال دندان استفاده کنید. به این شکل که آنرا در مرکز کیک فرو میکنیم و اگر تقریبا تمیز بیرون آمد یعنی مواد کیک خود را گرفته و کیک حاضر است. من ترجیح میدهم داخل کیک هنوز کمی نپخته و خام باشد تا حالت کرمی و خیس داشته باشد.در هر صورت کیک را از فر خارج میکنیم و اجازه میدهیم تا سرد شود. اکنون کیک شما آماده تزیین و سرو شدن است.