درایور های دستگاه، یکسری از تکه های کد مهم و ضروری در ویندوز است که به شما این اجازه را می دهد ویندوز تمامی اجزای سخت افزار مانند کارت حافظه، گرافیک و … را شناسایی کند. همچنین برای لوازم جانبی ای که به دستگاه شما وصل می شوند مانند میکروفن، پرینتر، مانیتور و … نیز درایور هایی اختصاص یافته است.


آپدیت درایورها در ویندوز 10 با آموزش چند روش
معمولا ویندوز 10 می تواند به صورت خودکار درایور ها را شناسایی کند و آن ها را نصب نماید. اگرچه در بعضی از موارد نیاز است که به صورت دستی آن ها را آپدیت کنید. به عنوان نمونه، زمانی که قسمت خاصی از سخت افزار به صورت خودکار شناسایی نمی شود، پس از ارتقا دادن از کار می افتد، ویندوز یک پکیج عمومی را نصب می کند یا نیاز داشته باشید که به یک ویژگی جدید دست پیدا کنید یا حتی باگی را برطرف کنید، باید به صورت دستی درایور های مورد نظر خود را آپدیت کنید.


ویندوز 10 از تنظیمات مختلفی برای آپدیت کردن درایور های دستگاه استفاده می کند. برای مثال از Windows Update، Device Manager و از ابزار های آپدیت کننده خودکار دیگر برای این کار استفاده می کند.


در این مقاله، می خواهیم به شما چندین راه را معرفی کنیم که درایور های سخت افزار دستگاه خود را به درستی آپدیت کنید. علاوه بر آن، ما روش هایی برای این مشاهده کنید که آیا این درایور ها به درستی آپدیت شده اند یا خیر نیز به شما معرفی می کنیم.

آپدیت کردن درایور ها با استفاده از Windows Update
اگرچه این روش می تواند زمان زیادی را به واسطه دانلود کردن آپدیت ویندوز از شما بگیرد، ولی همچنان روشی است که برای دانلود کردن درایور ها پیشنهاد می شود. زیرا این پکیج هایی که شما دریافت می کنید، همگی توسط مایکروسافت تست و تایید شده اند.


برای انجام دادن این کار کافی است مراحل زیر را طی نمایید:


1.برنامه تنظیمات Settings ویندوز خود را باز کنید.


2.بر روی Update & Security کلیک نمایید.


3.حالا باید Windows Update را انتخاب کنید.


4.وقتی صفحه این قسمت برای شما باز شد ، بر روی دکمه Check for updates کلیک نمایید.
زمانی که این مراحل را به صورت کامل انجام دادید، اگر یک درایوری پاک شده باشد یا تغییر کرده باشد یا ورژن جدیدی از آن منتشر شده باشد، توسط این قسمت به صورت کامل و خودکار برای شما دانلود خواهد شد.


روش آپدیت کردن درایور ها با استفاده از Device Manager
همچنین شما با استفاده از این قسمت نیز می توانید درایورهای خود مانند درایور پرینتر، مانیتور، وایرلس و بسیاری از قسمت های دیگر را آپدیت کنید.


نصب کردن درایور از مایکروسافت


برای آپدیت کردن درایور ها با استفاده از Device Manager در ویندوز 10، باید مراحل زیر را طی نمایید:


1.وارد منوی Start شوید.


2.گزینه Device Manager را جستجو کرده و آن را انتخاب نمایید.


3.بر روی گروهی که می خواهید درایور های آن را آپدیت کنید دو بار کلیک کنید.


4.بر روی دستگاه راست کلیک کنید و Update Driver را انتخاب نمایید.
5.حالا گزینه اول یعنی Search automatically for updated driver software را انتخاب کنید.
پس از به پایان رسیدن این مراحل، اگر درایور های جدید در دسترس باشند، این قسمت آن ها را به صورت خودکار برای شما دانلود خواهد کرد.