صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج: از 31 به 35 از 35

**تاپيك جامع : اخبار پژوهشكده رويان**

This is a discussion on **تاپيك جامع : اخبار پژوهشكده رويان** within the اخبار دنیای حیوانات forums, part of the تالارهای عمومی category; توليد گاوهايي با شيردهي دو برابر به روش انتقال جنين رييس پايگاه تحقيقاتي علوم سلولي اصفهان پژوهشگاه رويان جهاد دانشگاهي ...

 1. Top | #31
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2351
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,619 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  توليد گاوهايي با شيردهي دو برابر به روش انتقال جنين
  رييس پايگاه تحقيقاتي علوم سلولي اصفهان پژوهشگاه رويان جهاد دانشگاهي گفت: با اجراي روش انتقال جنين گاوهاي شيري به گاوهاي كم شيرده، پژوهشگران اصفهاني ميزان توليد شير را تا دو برابر افزايش داده اند.
  دكتر محمد حسين نصر اصفهاني در گفت‌وگو با خبرنگار پژوهشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در اصفهان با بيان اينكه در اجراي اين طرح با همكاري شركت دامداري فوكا اصفهان، تخمك ناكارآمد گاوها حذف و تخمك داراي ارزش ژنتيكي بيشتر از تخمدان اين گاوها حاصل مي شود، اظهار داشت: پس از برداشت تخمك‌هاي لازم و صورت گرفتن لقاح با اسپرم هاي مناسب و منجمد كردن جنين هاي شكل گرفته، اين جنين ها به رحم گاوهاي كم شيرده انتقال مي يابد و موجب افزايش شيردهي آنان مي شود.
  وي افزود: با دستيابي به سه تا پنج تخمك از هر تخمدان، نگهداري يك هفته‌يي آنها در آزمايشگاه و انجماد تا دماي 190- درجه، امكان انتقال جنين‌ها به رحم گاوهاي كم شيرده ميسر مي شود.
 2. 5 کاربر پست بهناز عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #32
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2351
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,619 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  اولين بزغاله هاي تراريخته حاوي ژن درمانگر سکته قلبي و مغزي متولد شدند


  رييس پژوهشگاه رويان گفت: اولين بزغاله هاي حاوي ژن tpa انساني که در درمان سکته قلبي و مغزي کاربرد دارد، در اصفهان به دنيا آمدند.

  دکتر "حميد گورابي" روز شنبه در حاشيه يازدهمين کنگره ژنتيک ايران در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا گفت: به دنبال تولد اولين بزهاي تراريخته حاوي ژن فاکتور 9 انعقادي در دي ماه سال گذشته ، روز جمعه سوم ارديبهشت دو بزغاله تراريخته حاوي ژن tpa انساني در پايگاه تحقيقاتي اصفهان پژوهشگاه رويان متولد شدند.
  گورابي افزود: يکي از بزغاله ها به علت نارسايي گوارشي پس از هفت روز تلف شد، اما بزغاله ديگر در سلامت کامل بسر مي برد و آزمايش هاي ژنتيکي که طي اين مدت انجام شده است صحت تراريختگي اين بزغاله ها را تاييد مي کند.
  وي ادامه داد: پروتيين نوترکيب tpa از پروتيين هاي مهمي است که در درمان سکته هاي قلبي و مغزي مورد استفاده قرار مي گيرد.
  گورابي افزود: بيماراني که دچار سکته هاي قلبي و مغزي مي شوند اگر اين ماده به موقع به آنها تزريق شود مي تواند لخته هاي خون را کاهش دهد.
  رييس پژوهشگاه رويان، خاطر نشان کرد: اين دارو که در حال حاضر از طريق کشت سلولي توليد مي شود در سبد دارويي کشورهاي پيشرفته با مبلغي در حدود هزار و 500 دلار براي هر آمپول موجود است.
  گورابي افزود: بديهي است راهي طولاني براي توليد نهايي اين دارو در پيش روي محققان اين پژوهشگاه خواهد بود که انشاالله با حمايت مسئولان کشور اين راه هر چه سريع تر طي شود.
  اين خبر در يازدهمين کنگره ژنتيک ايران که روز شنبه در سالن همايش هاي بين المللي دانشگاه شهيد بهشتي برگزار شد، اعلام گرديد. 4. 2 کاربر پست بهناز عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #33

  کاربر فعال

  کاربر فعال


  حیوان خانگی
  DoG
  لايك دريافتي
  1
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  244
  می پسندم
  407
  مورد پسند : 0 بار در 3 پست

  Exclamation بزغاله مصنوعی دنیا اومد

  اخبار می گفت بذغاله ای دنیا اومد که از شیرش زمان شیرواری میشه داروویی واسه رفع سکته تهیه کرد.

 6. Top | #34
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2351
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,619 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  "حبه انگور" ، يک ماه بعد از تولد
  اولين بزغاله تراريخته حاوي ژن درمانگر سکته قلبي و مغزي، با نام "حبه انگور" سوم ارديبهشت در موسسه تحقيقاتي رويان اصفهان متولد شد و امروز سوم خرداد ماه يک ماه بعد از تولد در سلامت کامل بسر مي برد.

  دکتر "محمد حسين شاهوردي" معاون پژوهشي پژوهشگاه رويان در اين خصوص در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا گفت: تولد بزغاله حاوي ژن تي پي اي در منطقه و خاورميانه براي اولين بار در ايران صورت گرفته و در دنيا تنها حدود 5 کشور از جمله کانادا، اسکاتلند، آمريکا و انگليس به اين فناوري دست يافته اند.
  شاهوردي افزود: پژوهشگاه رويان حدود يک دهه است که تحقيقات خود را براي توليد حيوانات تراريخته آغاز کرده است که در نتيجه اين تحقيقات ، بعد از تولد بزغاله هاي حاوي فاکتور 9 انعقادي خون ، اولين بزغاله هاي تراريخته حاوي ژن انساني تي .پي.اي.در ايران و خاورميانه در سوم ارديبهشت ماه متولد شد.
  وي افزود: يکي از اين دو بزغاله حاوي ژن tpa ، چند روز بعد از تولد تلف شد و ديگري با نام "حبه انگور" هم اکنون يک ماه سن دارد و در سلامت کامل به سر مي برد.
  اين محقق پژوهشگاه رويان با اشاره به اينکه روند توليد حيوانات ترانس ژن که منجر به تولد شنگول و منگول (بزغاله هاي حاوي ژن فاکتور 9 انعقادي) شد، دقيقا همانند روش بکار رفته در حبه انگور است، گفت: تفاوت اين دو در ژن هاي بکار رفته در آنها است.
  به گفته وي در توليد شنگول و منگول فاکتور 9 انعقادي خون به کار رفته که براي درمان هموفيلي B کاربرد دارد و در حبه انگور پروتئيين تي پي اي به کار رفته که اين پروتيين در جلوگيري از لخته شدن خون و در درمان سکته هاي قلبي و مغزي کاربرد دارد.
  معاون پژوهشي پژوهشگاه رويان يادآور شد: به طور کلي تحقيقات ترانس ژن يک تحقيقات دامنه دار و با برنامه در پژوهشگاه رويان است که نتايج اين کارهاي تحقيقاتي در عرصه توليد حيوانات ترانس ژن بعد از يک دهه تلاش و تجربه محققان اين پژوهشگاه در رشته هاي جنين شناسي، محققين فعال در عرصه سلول هاي بنيادي و همانند سازي محقق شده است.
  * استفاده از حيوانات تراريخته براي توليد ارزانتر داروهاي نوترکيب
  وي گفت: با پيشرفت هايي که در دانش پزشکي در تمام دنيا در زمينه هاي مختلف صورت گرفته ، نياز بازار دارويي دنيا نيز به داروهاي نوترکيب بيشتر شده است.
  محقق پژوهشگاه رويان اظهار داشت: يکي از روش هاي ساخت داروهاي نوترکيب تکثير باکتري ها است و يک راه ديگر توليد حيوانات ترايخته و دستکاري هاي ژنتيکي در اين حيوانات است که اين روش، بسيار به صرفه تر و کم هزينه تر است.
  معاون پژوهشي و آموزشي پژوهشگاه رويان افزود: اگر به روش سلولي داروهاي نوترکيب توليد شود نياز به خريداري دستگاه هاي گران قيمت است تا بتوان سلول هاي مورد نظر را کشت داد و بعد از کشت و تکثير آنها، داروهاي مورد نظر را استخراج کرد در مقابل توليد حيوانات ترايخته حاوي ژن هاي مورد نظر بسيار کم هزينه تر است.
  شاهوردي گفت: کار تحقيقاتي توليد حيوانات ترانس ژن در پژوهشگاه رويان بعد از تولد رويانا، حنا، بنيانا و تامينا آغاز شد و در ادامه اين تحقيقات به کار بردن ژن دو پروتيين نوترکيب (فاکتور 9 انعقادي خون و ژن تي پي اي) که بيشتر از همه مورد نياز جامعه بود در دستور کار محققان اين پژوهشگاه قرار گرفت.
  وي افزود: يکي ديگر از علل انتخاب دو پروتيين يکي فاکتور 9 انعقادي خون که در شنگول و منگول بکار گرفته شده و ديگري پروتئين تي پي اي که در حبه انگور به کار رفته ، اين است که چون تجربه اول ما بود سعي شد پروتئين هايي انتخاب شود که کوچکتر باشند و پيچيدگي کمتري داشته باشند.
  * پروتيين تي پي اي نجات بخش مبتلايان به سکته هاي قلبي و مغزي است
  معاون پژوهشي پژوهشگاه رويان در خصوص کاربردهاي پروتيين تي پي اي گفت: اين پروتيين ضد انعقاد خون در سلول هاي قلب و مغز است و در مواردي که فرد دچار سکته هاي قلبي و مغزي شود چنانچه به موقع به بيمار تزريق شود باعث از بين رفتن لخته هاي خون مي شود تا خون رساني به مغز و يا قلب صورت گيرد.
  وي ادامه داد: يکي از مشکلات در بيماران دچار سکته هاي قلبي، لخته هاي خون است که مانع جريان خون مي شود اگر اين دارو سريع تزريق شود بيمار دچار عوارض بعد از سکته هاي مغزي و يا قلبي نخواهد شد.
  شاهوردي با اشاره به تولد اولين بزغاله حاوي ژن تي پي اي در موسسه تحقيقاتي رويان در اصفهان گفت: هم اکنون ژن انساني تي پي اي در ژنوم بز قرار دارد که بعد از دوران بلوغ ، يعني حدود 12 تا 14 ماه ديگر مي توان به کمک متخصصين داروسازي ، پروتيين تي پي اي را از شير حيوان استخراج و تخليص و وارد در بازار دارويي کرد.
  وي يادآور شد: توليد پروتيين نوترکيب يک تحول در علم ژنتيک و يکي از مباحث روز پزشکي است تا بتوان با روشي ارزان و مطمئن داروهاي نوترکيب را توليد کرد.
  وي در خصوص نحوه انجام، و انتقال اين ژن انساني به ژنوم بز گفت: ژن تي پي اي انساني بعد از اينکه از سلول انسان جدا شد در ژنوم بز در داخل سلول فيبروبلاستي او قرار داده مي شود ،‌ با اين ساختار که اين ژن به گونه اي در داخل ژنوم بز قرار گيرد که در جايي که مسئول ترشح شير بز است بنشيند.
  معاون پژوهشي پژوهشگاه رويان اظهار داشت: با اشاره به اينکه تولد بزغاله حاوي ژن تي پي اي در منطقه و خاورميانه براي اولين بار در ايران صورت گرفته است گفت: در دنيا تنها حدود 5 کشور از جمله کانادا، اسکاتلند، آمريکا و انگليس به اين فناوري دست يافته اند.
  دکتر "حميد گورابي" رييس پژوهشگاه رويان نيز در اين خصوص در حاشيه يازدهمين کنگره ژنتيک ايران که امروز (دوشنبه) به کار خود پايان مي دهد در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا گفت: پروتيين نوترکيب tpa از پروتيين هاي مهمي است که اگر در بيماران دچار سکته هاي قلبي و مغزي مي شوند به موقع به آنها تزريق شود باعث کاهش لخته هاي خون و جريان خون در رگ هاي آنها مي شود.
  وي افزود: اين دارو که در حال حاضر از طريق کشت سلولي توليد مي شود در سبد دارويي کشورهاي پيشرفته با مبلغي در حدود هزار و 500 دلار براي هر آمپول موجود است.
  رييس پژوهشگاه رويان يادآور شد: بديهي است راهي طولاني براي توليد نهايي اين دارو در پيش روي محققان اين پژوهشگاه خواهد بود که تنها با حمايت مسئولان کشور اين راه هر چه سريع تر طي مي شود.
  اين بزغاله حاوي ژن تي پي اي که با اسم عمومي "حبه انگور" معرفي شده قرار است تا يک هفته ديگر اسم علمي آن نيز اعلام شود.
  فرايند تراريختگي شامل انتقال توالي هاي دي ان آ يک ژنوم خارجي به ژنوم ارگانيسم هاي چند سلولي و اطمينان از انتقال توالي ها به فرزندان گونه هاي دستکاري شده است. اين ژن خارجي ، ترنس ژن و حيوان مورد نظر ، تراريخته ناميده مي شود. 7. 2 کاربر پست بهناز عزیز را پسندیده اند .


 8. Top | #35
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2351
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,619 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  شبیه سازی قوچ وحشی از گوسفند اهلی/ شبیه سازی سگ پلیس در برنامه نیست مدیر پایگاه تحقیقاتی رویان اصفهان درباره پروژه شبیه سازی سگهای پلیس برای مبارزه با مواد مخدر در کشور گفت: با توجه به توانمندیهای موجود در کشور، امکان اجرای پروژه شبیه سازی سگهای پلیس موجود است اما به هیچ عنوان فعلا در دستور کار نیست. محمدحسین نصراصفهانی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: یکی از پروژه هایی که در دنیا در زمینه شبیه سازی انجام می شود شبیه سازی سگهای پلیس برای کشف مواد مخدر است.
  وی به امکان پذیر بودن این پروژه در کشور اشاره کرد و گفت: با توجه به توانمندیهای کشور می توان امیدوار بود که در آینده پروژه سگهای پلیس در کشور اجرایی شود.
  مدیر پایگاه تحقیقاتی رویان اصفهان با اشاره به اخبار منتشر شده در زمینه اجرای این پروژه در کشور یادآور شد: اجرای این پروژه در دستور کار پایگاه نیست ولی به عنوان یک کار پژوهشی و با توجه به توانمندیهای کشور احتمال آن در آینده وجود دارد.
  نصر اصفهانی همچنین به اجرای پروژه شبیه سازی قوچ وحشی از گوسفند اهلی اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه یکی از پروژه های آینده این پایگاه است که توسط محققان اجرایی می شود. 9. کاربر مقابل پست بهناز عزیز را پسندیده است:


صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4

موضوعات مشابه

 1. دايناسورها ** تاپيك جامع **
  توسط ص.ترهنده در انجمن دایناسور ها
  پاسخ: 179
  آخرين نوشته: 28th November 2013, 10:46 PM
 2. دايناسورها ** تاپيك جامع ** 2
  توسط بهناز در انجمن دایناسور ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 23rd February 2011, 12:35 PM
 3. ⌂⌂ تصاویر متحرک < تاپيك جامع > ⌂⌂
  توسط arezoo505 در انجمن گالری عکس
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 31st January 2009, 02:53 PM

Visitors found this page by searching for:

مرکز تعیین جنسیت دراصفهان

مراحل بزرگ شدن گوساله

نژاد های گاو میش ایران

آدرس و شماره تلفن پژوهشکده رویان

دکتر نصر رویان اصفهان آدرس

شبیه سازی رویانا

پژوهشکده رویان اصفهان آدرس

آدرس موسسه رویان در اصفهان

سقط مركز رويان اصفهان

شماره تلفن پژوهشکده رویان

شماره تلفن مرکز رویان اصفهان

بهنام نصراصفهانی

ادرس و شماره تلفن دکتر ماندانا همت

آدرس دقیق پژوهشگاه رویان

جنین گوسفند-بز-شتر-گاو

گاوشبيه سازي درايران

تعیین جنسیت باای وی اف دکترهمتی

آزمایشگاه گروه پوست پژوهشکده رویان

حیوانات ترانس ژنی

شبیه سازی انسان حیوان کلونینگ

ماندا نا نصر اصفهانی

لقاح درحيوانات

آدرس موسسه تحقیقاتی رویان اصفهان

انواع حنا

نشانی پزوهشکده رویان اصفهان

شماره تلفن موسسه رویان اصفهان

شماره تلفن و آدرس موسسه رويان اصفهان

مطب دكتر محمد حسين نصر اصفهاني

شماره تلفن مرکز رویان

آدرس دقیق پزوهشکده رویان اصفهان

پژوهشگاه رویان اصفهان

رویان اصفهان آدرس

آدرس رویان اصفهان

هزينه علل ناباروری پژوهشكده رويان files

آزمايش تعيين جنسيت در پژوهشکده رويان اصفهان

موسسه رویان اصفهان

فکا

تشریح حیوانات

ادرس مطب دكترمحمد حسين نصر اصفهاني در اصفهان

اولین گوساله ی شبیه سازی شده در خاورمیانه بهنام بنیانا درایران

گوساله هلشتاین

پروژه هايپژوهشكده رويان

تلفن موسسه رویان اصفهان

حيوانات شبيه سازي درايران

گاوهای نر

نوزادشبیه غول دراصفهان

گاو میش

هزینه عمل ای وی اف در کلنیک نوید درسال ۹۲

گاومیش

حیوانات آزمایشگاهی رویان

آدرس وشماره تلفن موسسه تحقیقاتی رویان اصفهان

موسسه علل ناباروری پژوهشكده رويان files

تلقیح مصنوعی بره دو رگه

انتقال جنین

ادرس و تلفن موسسه ی رویان اصفهانپزوهشکده رویان وتعیین جنسیتمیزان موفقیت ای یو ای برای تعیین جنسیت در رویان اصفهانمرکزتعیین جنسیت جنین قبل ازبارداری دراصفهانماندانا همت پژوهشگاه رویانمطب دکترمحمدحسین نصراصفهانیتلفن موسسه رویان اصفهان برای تعیین جنسیتاخرین اخبار موسسه رویانپزوهشکده رویانشماره تماس پژوهشکدهرویاناولین گوساله شبیه سازیدرایرانهزينه تعيين جنسيت در موسسه رويانﺍﺩﺭﺱ ﻣﺆﺳﺴﻪ ﺭﻭﯾﺎﻥ ﺍﺻﻔﻬﺎﻥ دکتر همت رویانادرس یاشماره تلفن مطب دکترمحمدحسین نصراصفهانیآدرس موسسه رویان تهرانآدرس موسسه رویان تهران ای یو ای تشخیص جنسیتمرکز تعین جنسیت دراصفهاندکتر ماندانا همت در رویان تهراندامپزشک دامداریتعیین جنسیت رویان اصفهانموسسه سلول بنیادی رویان تعیین جنسیت انجام میدهدایا در پژوهشکده رویان ای وی اف برای تعیین جنسیت انجام میشودفوكاآخرین اخبار ازژوهشگده رویان در 92بیماری تب سه روزه در گاومرکز تعیین جنسیت رویان اصفهاننژادگوساله دو رگ تصویرتولد گوسالهادرس پژوهشگاه رویان اصفهاندرصد عمل آي وي اف در مركز پژوهشگاه رويانآدرس و شماره تلفن رويان اصفهانآدرس مطب دکتر محمد نصر اصفهانیشماره تلفن ازماىشكاه دام اصفهانمرکز رویان اصفهان شماره تماسشماره تماس مکز رویانبخش ای وی اف رویانآدرس و شماره تلفن دقیق موسسه رویان تهران.پژوهشکده رویان اصفهان تلفنمرکز رویان اصفهانادرس مطب دکتر محمد حسین نصر اصفهانی پژوهشکده ی رویان تهران تعین جنسیت هزینه ادرس و شماره پزوهشکده رویان اصفهانادرس وشماره تماس مرکز رویانآدرس پژوهشکده پوست رویان درتهراندکتر محمدحسین نصر اصفهاني مطب

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556