نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

همه چیز در مورد تمساح

This is a discussion on همه چیز در مورد تمساح within the کروکودیل ها (Crocodilians) forums, part of the تالار دوستداران خزندگان category; تمساح (نام علمی: crocodile) يا کروکودیل جانوری است خزنده و سخت پوست دارای چهار دست و پا، در آب به ...

 1. Top | #1

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  محل سکونت
  گنبد کاووس
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  34
  می پسندم
  48
  مورد پسند : 5 بار در 3 پست

  Thumbs up همه چیز در مورد تمساح

  تمساح (نام علمی: crocodile) يا کروکودیل جانوری است خزنده و سخت پوست دارای چهار دست و پا، در آب به راحتی شنا می كند، اما هميشه در آب نمی ماند، تخم هايش را در خشكي مي گذارد. اين حيوان داراي فك و دندان هاي بسيار نيرومند مي باشد به خانواده کروکودیلیان تعلق دارد، کروکودیل‌ یا بطور عمومی "کروکز" خزنده‌ آبی و خشکی بزرگی است که در سراسر مناطق استوایی آفریقا ، آسیا ، آمریکا و استرالیا زندگی می‌کند. کروکودیل‌ مانند سایر موجودات ساکن در رودخانه‌ها و دریاچه‌ها و سرزمینهای مرطوب در آبهای شیرین و گاهی در آبهای کمی شور زندگی می کند.
  تغذیه
  تمساح اغلب از مهره‌داران دیگر مانند انواع ماهی ها، خزنده‌ها و پستانداران و بعضی وقتها از بی مهرگانی مانند صدف ها و سخت پوستان با توجه به گونه‌های خود تغذیه می‌کنند. تمساح شجره تاریخی دارد و از زمانهای دور وجود داشته‌ و این اعتقاد وجود دارد که از زمان دایناسور ها به این طرف تغییرات ناچیزی داشته است.

  مشخصات ظاهری و جسمی تمساح
  تمساح‌ به‌رغم سابقه ماقبل تاریخ، از انواع پیشرفته خزندگان هستند. برخلاف خزندگان دیگر، قلب چهار محفظه‌ای، دیافراگم و کورتکس مغزی هوشمند دارد. سیستم صوتی خارجی تمساح، علائم زندگی آبی و خاکی و سبک زندگی دوره‌ای دارد. تمساح‌ دوزیست است. تمساح بدن خط دار ناصافی دارد و می‌تواند به سرعت و راحت در آب شنا کند و همچنین می‌تواند هنگام شنا پاهای خود را در کناره‌های بدن خود جمع کند و با کاستن از مقاومت آب سریعتر شنا کند. تمساح پا هایی باانگشتان چسبیده بهم دارد، گرچه این پاها برای پا زدن در آب به کار نمی رود، اما این خصوصیت امکان برگشت سریع و حرکتهای ناگهانی را در آب را به او می‌دهد. تمساح‌ در مسافت های کوتاه، حتی بیرون از آب خیلی سریع می باشد. تمساح آرواره‌های فوق العاده قوی و دندان‌های تیز برای گرفتن و پاره کردن گوشت دارد.
  اگر دهان تمساح بسته نگهداشته شود نمی‌تواند آن را باز کند. بهمین دلیل برای مطالعه یا حمل و نقل تمساح‌، معمولا آرواره‌های او را با نوارهای فلزی می یا با بندهای لاستیکی بزرگ که از تایر و تیوب اتومبیل تهیه می‌شوند، می بندند. تمساح همچنین حرکات جانبی محدودی در گردن خود دارد.

  سن
  در حال حاضر روشهای معتبری برای سنجش عمر تمساح‌ وجود ندارد، عمومی‌ترین روش برای اندازه‌گیری عمر آنها، حلقه‌های رشد در استخوانها و دندانهای آنهاست. با توجه به این اصول غیر قطعی، قدیمی ترین تمساح‌ C. proposus در حدود هفتاد سال زندگی می‌کرده است، و شواهد محدودی نیز نشان می‌دهد که بعضی از انواع این حیوان بیش از صد سال عمر می‌کنند. یکی از قدیمی‌ترین نوع تمساح‌های شناخته شده در یک باغ وحش در روسیه ظاهراً در سن 115 سالگی مرده است. گزارشهای جدید این موارد را تایید نمی کند.


  اندازه
  در اندازه‌ گونه‌های مختلف تمساح تفاوتهای زیادی وجود دارد. از انواع استثنائی کوچک، کروکودیل افسانه‌ای یا جادویی تا گونه‌ای بزرگ‌تر، تمساح آب شور. گونه‌های بزرگ اغلب ۵ یا ۶ متر و وزن آنها ۱۲۰۰ کیلوگرم می‌باشد. علیرغم وزن زیاد گونه‌های بالغ، تمساح‌ زندگی خود را از اندازه‌های خیلی کوچک شروع می‌کند.
  تمساح‌ وقتی که برای اولین بار از تخم بیرون می‌آید در حدود ۲۰ سانتیمتر طول دارد. اندازه‌ها با توجه به فصل و تغذیه و ترکیبات خون مادر فرق می‌کند. گونه‌های بزرگ‌تر تمساح، همچنین بزرگ‌ترین خزنده روی زمین، تمساح‌ آب شور است، که در استرالیای شمالی و کل آسیای جنوب شرقی زندگی می‌کند. بر طبق نظرات بعضی دانشمندان، اطلاعات موثقی در مورد اینکه تمساح‌های ماقبل تاریخ بیش از ۸٫۶۴ متر طول دارند، در دست نیست.
  در شهر نورمنتون، کوئینزلند، استرالیا قالب فیبر شیشه‌ای یک تمساح وجود دارد که «کرایس کروک» نامیده می‌شود که عکس آن در سال ۱۹۵۸ توسط کریستینا پاولوسکی که حیوان را در بستر شنی رودخانه نورمن یافت، گرفته شده‌است. گزارشی از یک تمساح آب شور بطول ۸٫۲ متر در استرالیا وجود دارد. همچنین جمجمه یک تمساح آب شور از اوریسای هند وجود دارد که تخمین زده می‌شود که ۶٫۴ تا ۷ متر طول داشته‌است.

  در ۱۶ ژوئن سال ۲۰۰۶ یک تمساح عظیم ۷٫۱ متری آب‌های شور در اوریسای هند به عنوان بزرگ‌ترین کروکودیل زنده جهان نامگذاری شد. این تمساح در محوطه حفاظت شده حیات وحش بیتارکانیکا زندگی می‌کند و در ژوئن سال ۲۰۰۶، در کتاب سوابق جهانی گینه ثبت شد.

  رفتار و زیست شناسی
  تمساح‌ شکارچی کمین کننده است. به عنوان دوزیستان خونسرد ، می‌تواند مدت طولانی بدون غذا زنده بماند و بندرت به فعال شدن برای شکار نیاز دارد. [۱] تمساح علیرغم ظاهر آرام، از فعال ترین دوزیستان در محیط است.
  تمساح‌های وحشی در بسیاری از مناطق مورد محافظت قرار گرفته‌اند، اما آنها بطور تجاری در مزرعه نگه‌داری می‌شوند. پوست آنها دباغی می‌شود و برای درست کردن بسیاری از وسایل چرمی مانند کفش و کیف دستی مورد استفاده قرار می گیرد.
  بسیاری از گونه‌هایی که در مزرعه نگهداری می‌شوند، تمساح‌های آب شور و تمساح‌های نیل می‌باشند و تمساح‌های عظیم الجثه آب شور و تمساح‌های کمیاب سیامی در مزارع آسیایی پرورش داده می‌شوند. پرورش تمساح‌ها جمعیت گونه‌های آب شور را در استرالیا افزایش داده، چون تخم‌ها عموماً از انواع وحشی گرفته می‌شود و مالکان آنها بر افزایش تعداد تمساح‌ها تشویق می شوند. در واقع پرورش کروکودیل پر سودترین نوع پرورش حیوانات در جهان است. در کشور ایران نیز این فعالیت شروع شده است و اولین مزرعه پرورش کروکودیل در جزیره هنگام از توابع قشم در حال راه اندازی است .
  کروکودیل‌ها بیشتر به پرندگان و دایناسورها نزدیک هستند تا به خزندگان، این سه موجود در آرچوزوریا "خزندگان حاکم" شامل هستند، بخش کروکودیلیا را برای اطلاعات بیشتر ببینید.

  خطر برای انسان‌ها
  گونه‌های بزرگ‌تر تمساح‌ از جمله تمساح‌های نیل وتمساح آمریکایی از خطرناک‌ترین انواع هستند. انواع بزرگ کایمن سیاه نیز برای انسان خیلی خطرناک هستند.

  خصوصیت دارویی
  دانشمندان در ایالات متحده آمریکا عامل قوی و نیرومندی را در خون تمساح‌ها بنام کروکودیلین یافته‌اند که می‌تواند مانند آنتی بیوتیکهای استاندارد به سیستم ایمنی درمقابله با عفونت کمک کند. این کشف مدیون کنجکاوی جیل فولرتون-اسمیت است از گزارشهای(BBC) مدارک مربوط به علم تهیه کننده فیلم تمساح‌های آب شور در استرالیا.

  تمساح به عنوان غذا
  در بعضی کشورها مانند آمریکا ،استرالیا، چین ، ژاپن ، تایلند و آفریقای جنوبی و همچنین کوبا از گوشت تمساح به عنوان غذا استفاده می شود. گوشت تمساح سفید رنگ است و مواد غذایی آن به طور مطلوبی با گوشت‌های سنتی قابل مقایسه است البته میزان كلسترول آن نسبت به گوشتهای ديگر بسیار کمتر است. گوشت تمساح ترد است .
  [ویرایش]
  اطلاعات عمومیکروکودیل ها اسم خود را از یونانیان گرفته‌اند که آنها را در رودخانه نیل مشاهده کرده‌اند. یونانی‌ها آنها را کروکودیلوس نامیدند، یک کلمه ترکیبی کروک که به معنی سنگ‌های کناره رودها و دریلوس که به معنی "کرم" است. یونانیها این حیوانات را " کرمهای سنگ" نامیدند، چون کروکودیل‌ها برروی سنگهای کناره‌های رودخانه‌ها در آفتاب دراز می‌کشند.
  بچه تمساح‌ها کروموزومهای جنسی ندارد و برخلاف انسان جنسیت این حیوان بطور ژنتیکی تعیین نمی‌شود. جنسیت با درجه حرارت تعیین می‌شود که نرها در حدود 31.6 درجه سانتیگراد و ماده‌ها در درجه حرارت کمی پایین تر یا بالاتری بوجود می‌آیند. دوره متوسط خوابیدن برروی تخمها در حدود 80 روز است و آن همچنین بستگی به درجه حرارت محیط دارد.
  بسیاری از تمساح‌های اولیه علفخوار بودند.

  بررسی و مطالعه کروکودایلیدا
  بیشتر گونه‌ها در گروه genus، Crocodylus قرار دارند. دو نسل زنده دیگر این خانواده هر دو یکسان هستند: Osteolaemus و Tomistoma.خانواده کروکودایلیدا
  Subfamily Mekosuchine crocodiles|Mekosuchinae (اولیه)
  Subfamily Crocodylinae
  Genus Euthecodon (اولیه)
  Genus Osteolaemus
  Dwarf Crocodile, Osteolaemus tetraspis ( بحث هایی طولانی مدت در مورد اینکه این واقعاً دو گونه است جریان دارد، مطالعات اخیر نشان می‌دهد که این یک گونه با دو گونه فرعی است: O. tetraspis tetraspis & O. t. osborni)
  Genus Crocodylus
  Crocodylus acutus , کروکودیل آمریکایی
  Crocodylus cataphractus , Slender-snouted Crocodile (Recent DNA studies suggest that this species may actually be more basal than Crocodylus, and belong in its own genus, Mecistops)
  Crocodylus intermedius , کروکودیل اورینوکو
  Crocodylus johnstoni, کروکودیل آب شیرین
  Crocodylus mindorensis, کروکودیل فیلیپینی
  Crocodylus moreletii , کروکودیل مرلت یا کروکودیل مکزیکی
  Crocodylus niloticus, کروکودیل نیل یا کروکودیل آفریقایی ( گونه‌های فرعی که در ماداگاسکاریافت می‌شوند ، بعضی وقتها کروکودیل سیاه نامیده می‌شوند.)
  Crocodylus novaeguineae, کروکودیل گینه جدید
  Crocodylus palustris, کروکودیل راهزن، کروکودیل مارش یا کروکودیل هندی
  Crocodylus porosus, کروکودیل آب شور یا کروکودیل استروراین
  Crocodylus rhombifer,کروکودیل کوبایی
  Crocodylus siamensis, کروکودیل سیامی
  Subfamily Tomistominae (مطالعات اخیر نشان می‌دهند که این گروه واقعاً به گاویالیادئه مرتبط و نزدیک است)
  Genus Kentisuchus (اولیه)
  Genus Gavialosuchus (اولیه)
  Genus Paratomistoma (اولیه)
  Genus Thecachampsa (اولیه)
  Genus Kentisuchus (اولیه)
  Genus Rhamphosuchus (اولیه)
  Genus Tomistoma
  Tomistoma schlegelii گاریال کاذب یا گاریال مالایی
  Tomistoma lusitanica] (اولیه)
  Tomistoma cairense (اولیه)

 2. کاربر مقابل پست یمرلی عزیز را پسندیده است:


موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 19th November 2015, 02:51 PM
 2. آیا تمساح ها صدا دارند؟؟؟؟
  توسط mr.x در انجمن کروکودیل ها (Crocodilians)
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 23rd August 2013, 06:01 PM
 3. کاریکاتوری در مورد انسانیت زنده در مورد حیات وحش
  توسط میلاد.اسدی در انجمن گالری عکسهای متفرقه با موضوع حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 22nd October 2012, 05:01 AM
 4. پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 21st April 2011, 09:09 PM

Visitors found this page by searching for:

درمورد تمساح

انواع کرو کودیل

در مورد تمساح هاهمه چیز درباره تمساح وبدن انانواع تمساح هاذانستنیها درباره ی تمساح هاانواع تمساحدرباره تمساح هااطلاعاتی در مورد تمساحهامقاله ای در مورد تمساحهمه چیز در رابطه با صدفهمه چیز در مورد کروکودیلاطلاعات درباره ی تمساحدرباره ی تمساح نرتحقيق درباره تمساحاطلاعاتی درباره کروکودیلدرموردتمساحهاتمساح وانواع اننابرابری جنس های تمساح درباره تمساتحقیق راجب تمساحمقاله ی تمساحهمه چيز درباره كروكوديلاطلاعات درباره یتمساحچیز خزنده صدفدانستنیها در مورد تمساح طلاعاتی در باره ی تمساحطلاعاتي در مورد تمساحتغذیه تمساحاطلاعاتی درموردتمساح هاتحقیقق درباره ی تمساحتحقیق در مورد رود نیلراجب کروکودیل ها وتمساح هاهمه چیز در مورد تمساح هامعلومات درمورد خزندهنکاتی در مورد تمساحاطلاعات مفید در مورد جانور دو زیست تمساحمعاومات درباره تمساحتحقیق درمورد دانستنیهاهمه چیز درباره کروکدیلهمه چیز در مورد روباهعكس در مورد تمساحانواع تمسا حتحقیق درباره تمساح هاهمه چیز در مورد بیولوژی خزندگان؟تحقیق دربارهی تمساح بزرگ در رودنیلدانستنيها در مورد خزندگانهمه چیز درموردتمساحﻣﻘﺎﻟﻪ ﺩﺭﻣﻮﺭﺩ اﺷﻚ ﺗﻤﺴﺎﺡ اطلاعاتی در مورد پرورش کروکودیلدانستنیهایی در مورد کروکدیلعكس در مورد تمساح که دارد انسان را میخوردبزرگ ترین تمساهاطلاعات در مورد کروکودیلاطلاعاتی در مورد پرورش تمساحمقاله در مورد پوست مار و تمساح معلومات تمساحاطلاعاتی راجع به کروکدیلهااطلاعات درباره ی کروکديلاطلاعات راجب حیوان کوروکودیلاطلاعاتی در مورد اشک تمساحهمه چیز درباره دایناسور ها تحقیق درباره پرورش تمساحاطلاعات درباره خزندگان وحشىاطلاعات کوتاه درباره ی تمساح اطلاعات در مورد برورش تمساح خصوصيات تمساحاطلاعاتی درباره ی اشک تمساحكالري از تيمساح وحشيتحقیق درباره ی کرکودیلتحقیق در مورد ژنتیک صدف ها همه چیز در مورد روبا معلومات درباره یک حیوان اطلاعاتی در مورد تمساحاطلاعات عم.می در مورد تمساحدرباره ی حیات وحش کروکودیلمقاله درمورد تمساحاطلاتی در مورد تمساح دایناسوری تمسامعلومات درباره کروکودیلاطلااعات در مورد تمساحدانستنیها درباره تمساح هاهمه چیز در مورد رود نیلتحقیق درباره همه چیزتحقیق درباره یک کروکودیلتحقیق در مورد رود نیل و جانوران آن در مورد تمساح رود نیلتحقیق درباره تمساح بزرگ رودخانه نیلمعلومات در باره کوروکودیلتمسا هاتحقیق در باره ی تمساهمعلومات راجع به تمساهمه چیز در باره ی تمساحمعلومات در باره خزنده گانتوضیحاتی درباره تمساحتصاویردر مورد حیوانات باغ وحشهمه چیز در مورده تمساح هاهمه چیزدر مورد تمساحتحقیق تمساح

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556