صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 50
Like Tree54Likes

24 دلیل گياهخوار بودن انسان

This is a discussion on 24 دلیل گياهخوار بودن انسان within the تالار گیاهخواری forums, part of the تالارهای حامیان حیوانات category; دغام شد...

 1. Top | #21
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  2672
  لايك كرده
  1581
  نوشته ها
  12,049
  می پسندم
  71,448
  مورد پسند : 15,681 بار در 2,984 پست

  پیش فرض

  دغام شد

  اگر میخواهی سگهای منو ببینی اینجارا کلیک کن.


  برای دریافت آخرین اخبار درباره سگها و برای هماهنگی در همین پیج به پروفایل من پیغام خصوصی بدهید .

  اگر میخواهی گربه های من را ببینی اینجا را کلیک کن.
  .

 2. 2 کاربر پست هوریار عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #22

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  فنچ
  محل سکونت
  hamedan
  لايك دريافتي
  238
  لايك كرده
  307
  نوشته ها
  393
  می پسندم
  617
  مورد پسند : 1,431 بار در 350 پست
  حالت من :
  My Mood
  Angry
  نوشته های وبلاگ
  4

  پیش فرض 24 دلیل انسان ها برای گیاهخواری


  چند دلیل زیر مقداری از دلایل بسیار زیادی است که ثابت می کند انسان بطور حتم جزو گیاهخواران می باشد و اشتباهاً از روی حرص، شهوت و یا شاید هم بخاطر اجبار در دورانی که یخبندان سطح کره زمین را پوشانده بود به این تغذیه غلط روی کرد و تابکلی دست از این عادت مضرش بر ندارد روی سلامت و آرامش را نخواهد دید. آنچه مسلم است در طبیعت هر چیز در جای خاص خودش قرار دارد. یک گیاه برای مرداب درست شده و دیگری برای بیابان. ساختمان دهان یک جانور برای چریدن است و دیگری برای دریدن. انسان موجودی نیست که ساختمان بدنش چیزی مقایر با قوانین طبیعت باشد. او نیز زاده طبیعت است و وابستگی نزدیکی به طبیعت داد. هر گاه او را رو یهمرفته با سایر جانوران مقایسه کنیم می بینیم نه شبیه است به جانوران درنده و نه به حیوانات چرنده. بلکه ساختمان بدن او بسیار نزدیک است به ساختمان میمونهای میوه خوار.
  دلیل اول
  در طبیعت آن دسته از پستانداران که آب را هنگام نوشیدن لیس می زنند مثل گربه، ببر، خرس و گرگ، گوشتخوار هستند و هر کدام که آب را می مکند یا هورت می کشند مانند گاو، فیل و انسان گیاهخوار می باشند .
  دلیل دوم
  انسان و بقیه گیاهخواران قادرند آرواره پائین خود را بدون تکان دادن سر علاوه بر بالا و پائین به طرفین نیز تکان دهند در حالیکه درندگان از حرکات جنبی فکین که جهت آسیاب کردن دانه به گیاهخواران داده شده عاجز می باشند.
  دلیل سوم
  آرواره جانوران گوشتخوار دارای دندانهای شمشیری شکل هست که به دو دندان نیش بزرگ برای پاره کردن مجهز است این آرواره ها بسیار پر قدرت و خرد کننده می باشند، اما در گیاهخواران دندانها صاف و مسطح هستند و دندانهای کلبی همسطح بقیه دندانهاست، آرواره ها ضعیف هستند و برای فشارهای شدید طراحی نشده اند. نوع دندانهای انسان او را جزو لاینفک گروه گیاهخواران قرار می دهد. (این تفاوت حتی در مینای دندانها هم مشاهده می شود) .
  دلیل چهارم
  در ساختمان بدن گوشتخواران بعلت قابلیت فساد پذیری سریع گوشت طول روده ها کوتاه است تا حیوان بتواند هر چه زودتر آنرا دفع نماید. زیرا غذاهای گوشتی پس از هضم در روده محیط بسیار مناسبی برای رشد باکتریهای مواد آلی از هم پاشیده و فاسد شده بوجود می آورد. گیاهخواران منجمله انسان دارای روده های درازی می باشند برای اینکه مواد غذایی به آهستگی مواد مغذی را پس می دهند، و از اینجاست که تغایر غذای یک گوشتخوار با گیاهخوار مشهود می گردد. تبدیل و هضم غذای گیاهخواران به وسیله انفعالات تخمیری با همراهی دسته های مختلف میکروبهای گیاهی انجام می گیرد. با این تفاوت که آن دسته از میکربها که برای گوشتخواران مناسب است برای گیاهخواران مناسب نیست. حتی اگر بدن برای تعدیل آن کوشش کند. این ثابت می کند گوشت یک غذای اشتباه و مضر برگیاهخواران می باشد .
  دلیل پنجم
  معده انسان و عضلات آن بسیار ظریف و حساس است و به هیچ وجه قادر به هضم کامل غذاهای گوشتی نیست در حالیکه معده خشن گوشتخواران با عضلات پولادینش کار اصلی هضم را انجام می دهد. این اساسی ترین دلیل برای هضم نکردن غذا، یبوست و دل درد در آدمهائیست که از گوشت برای خوراک استفاده می کنند .
  دلیل ششم
  ترشح غده های معده و لوزالمعده انسان و بقیه حیوانات گیاهخوار به بافتهای گوشت بسیار کم اثر است و نمی توانند قادر باشد مانند ترشحات غدد یک درنده، گوشت (و همچنین استخوان حیوانات) را نرم و حل کنند.
  دلیل هفتم
  گوشت دارای ازت زیادی است که دفع آن از عهده کبد جانوران گیاهخوار ساخته نیست و همین علت اصلی امراضی چون نقرس و ناراحتیهای کبدیست که بکرات نزد افراد گوشتخوار دیده می شود، بوی بد دهان و بعضی از انواع سردردها و سرگیجه ها نیز زائیده همین سبب است .
  دلیل هشتم
  انسان قادر نیست مانند حیوانات گوشتخوار از جسد حیوانات بطور کامل و طبیعی استفاده کند. وقتی شیر، روباه یا هر حیوان دیگری طعمه اش را شکار می کند فقط گوشتهای ران و سر و سینه آنرا نمی خورد بلکه گوشت، پوست و استخوان را با هم می بلعد و با این کارش تعادلی از نقطه نظر احتیاجات گوناگون بدن به مواد مختلف غذایی بر قرار می کند .
  دلیل نهم
  چاک دهان گوشتخواران بسیار عریض است بطوریکه می توانند هنگام بلعیدن آنرا بحد زیادی بازنمایند، چاک کوچک دهان انسان دلیل محکم دیگری بر میوه خوار بودن اوست .
  دلیل دهم
  چربیهای موجود در گوشت حیوانات به زحمت از بدن گیاه خواران دفع می گردد و اغلب بصورت پیه در ناحیه های شکم، ران، باسن و غبغب مردم گوشتخوار ذخیره می شود، همین چربیهاست که در جدار داخلی رگها جمع شده و حرکت خون را نامنظم می سازد
  سکته های قلبی حاصل این تغذیه اشتباه و شکم پرستانه است. مصرف چربیهای گیاهی مثل روغن زیتون، آفتابگردان و غیره هیچوقت دیده نشده که عارضه ای ایجاد کند .
  دلیل یازدهم
  حیوانات گوشتخوار می توانند به سرعت بدوند و شکار خود را در حال گریز بگیرند اما انسان چون میوه خوار است، قادر به این کار نیست و در عوض به راحتی دانه از گیاهان بر می چیند یا از درختان بالا میرود و برای خوراکش میوه می کند .
  دلیل دوازدهم
  چشم گوشتخواران بر خلاف چشم انسان و دیگر جانوران گیاهخوار که نامتغییر می باشد قادر است در تارکی ببیند و مردمکش کوچک و بزرگ شود.
  دلیل سیزدهم
  پروتئین حاصله از گوشت برای جذب شدن، معده انسان را به یک کار طاقت فرسا وامی دارد در حالیکه پروتئین های نوع گیاهی راحت تر جذب شده و بدن انسان و دیگر حیوانات گیاهخوار آنها را آسان تر قبول می کند.
  دلیل چهاردهم
  حیوانات گوشتخوار می توانند بوی جانوران دیگر را از خیلی دور استشمام کنند. انسان اصلاً قادر به این کار نیست.
  دلیل پانزدهم
  تمام گوشتخواران قادرند برای بچنگ آوردن شکار، خود را اگر لازم باشد، ساعتها (بی حرکت) پنهان کنند و بطور غریزی حیله های گوناگونی را برای فریب دادن طعمه می دانند، انسان نه می تواند چند دقیقه جائی بند شود و نه قادر است در جائیکه هموار نیست راه برود .
  دلیل شانزدهم
  طبع انسان چون میوه خوار است، همانگونه که گوشتخواران از دیدن اجساد خون آلود اشتهایشان تحریک می شود او نیز از دیدن، بوئیدن و چشیدن میوه ها و سبزیجات لذت می برد و خوشش می آید و در مقابل از دیدن اجساد خون آلود و دل و روده در آمده حالش بهم می خورد و غمگین و ناراحت می شود. (درضمن گیاهخواران و از جمله انسان بسیار علاقه مند اند که میوه ها را به صورت خام بخورند، این در حالیست که خوردن گوشت خام برای انسان تهوع آور و غیر قابل قبول می باشد.- انسان طبیعتاً از گشتن و خون گریزان است.)
  دلیل هفدهم
  میوه جات و سبزیجات خام از خاصیت شدید شفا بخشی و دفع میکروب برخوردارند که برای سلامت انسان بسیار ضروریست. برعکس میوه ها و سبزیجات ، گوشت اکثر اوقات ناقل ویروس ها و میکروبهای خطرناک است، بخصوص انواع و اقسام کرمها معمولاً از راه گوشت به انسان منتقل شده در جدار روده می چسبند و شخص گوشتخوار را مبتلا به کم خونی، زردی، رنگ پریدگی، لاغری، ضعف بنیه، پر خوابی و بی حوصلگی می کنند. هر چند پختن تا حدودی این کرمها را از بین می برد ولی تصور از بین بردن تمام این موجودات خطرناک از راه پختن یک راه اساسی نیست زیرا که خیلی از آنها می توانند درجه حرارتهای بسیار شدید را نیز تحمل کنند و تازه آنهائی که از بین می روند مواد زائد سمی خود را همچنان باقی می گذارند و آن اکثریتی که از بین نمی روند در بدن بسرعت رشد کرده و زندگی را بر شخص گوشتخوار تنگ می گردانند. اگر شما نیز گوشتخوار هستید چه بسا که مبتلا به این کرما، ویروسها و انگلها بوده، ولی خودتان از آن خبر نداشته باشید.
  دلیل هجدهم
  بزاق انسان و دیگر گیاهخواران جهت آماده کردن مواد نشاسته ای برای هضم در دهان، دارای آمیلاز است، اما بزاق دهان گوشتخواران فاقد این ماده می باشد .
  دلیل نوزدهم
  قسمتهای مختلف گوشت بطور وحشتناکی از اسید ئوریک (اوره) برخوردار است مثلا یک کیلو گوشت گوساله دارای 30 گرین و یک کیلو جگر بیش از 40 گرین اسید ئوریک دارد، در وضعیکه تمام اسید ئوریکی که بدن خود می سازد و دفع می کند در روز از طریق کلیه ها فقط 6 گرین می باشد و اضافه بر این مقدار کاری دشوار برای کلیه ها بوجود آورده شخص را به امراض گوناگون سخت که ناشی از تراکم اسیدئوریک در بدن باشد مبتلا می سازد. این بیماریها تا وقتی مریض به خوردن گوشت ادامه می دهد هرگز دیده نشده که علاج قطعی داشته باشد .
  دلیل بیستم
  چرندگان و پرندگان گیاهخوار همدیگر را می شناسند و به مهربانی در کنار یکدیگر می توانند زندگی کنند، مرغ و خروسها لابلای دست و پای گاو گوسفند بدون آنکه ترسی به خود راه بدهند می لولند و دنبال دانه می گردند، اما همینکه گرگ یا روباهی نزدیک شود به طور غریزی از آنجا می گریزند این حالت در انسان هم دیده شده که از حیوانات درنده فرار کند .
  دلیل بیست و یکم
  دستهای انسان که به گروه گیاهخواران تعلق دارد برای دریدن ساخته نشده است انگشتان دست او نشان میوه خوار بودن اوست، والا می بایست از پنجه هائی برنده و تیز بر خوردار باشد .
  دلیل بیست و دوم
  کنترل حرارت بدن به دو طریق انجام می گیرد. یکی با عرق کردن و دیگری با آویختن زبان از دهان و تنفس های سریع. کلیه گیاهخواران از طریق اول با استفاده از مجراهای موجود در روی پوست خود و تمامی گوشتخواران به طریق دوم با در آوردن زبان و تنفس سریع اینکار را انجام می دهند مثل سگ و گرگ .
  عرق کردن در گیاهخواران باعث دفع طبیعی سموم احتمالی موجود در گیاهانی که گیاهخوار خورده خواهد شد و چنانچه انسانی از خوراک گوشتی استفاده کرده باشد چون میزان سموم و مواد زائد از میزان طبیعی بالاتر می رود، عرق تن او بد بود و متعفن خواهد گردید .
  دلیل بیست و سوم
  گوشتخواران تقریباً ده برابر گیاهخواران جوهر نمک (اسید هیدروکلوریک) در بدن خود تولید می کنند که بیشتر در هضم قسمتهای استخوانی گوشت بکار گرفته می شود. و با توجه به میزان جوهر نمک در بدن آدمی هرگز نمی شود او را یک گوشتخوار به حساب آورد .
  دلیل بیست و چهارم
  انسان می تواند در رژیم غذایی خود گوشت را به سادگی حذف کند و در این راستا ادعا می شود که رو به سلامت بیشتر هم خواهد گذاشت، ولی او هیچگاه نمی تواند غذای طبیعی خود را که گیاهان می باشد حذف کند و به زندگی ادامه دهد. این در حالیست که گوشتخواران می توانند بدون خوردن گیاه زندگی کنند و سالم باقی بمانند .
  انجمن گیاهخواران ایران

  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 4. 7 کاربر پست marie عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #23
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  3263
  لايك كرده
  2793
  نوشته ها
  3,484
  می پسندم
  8,329
  مورد پسند : 7,658 بار در 2,441 پست
  حالت من :
  My Mood
  Amazed
  نوشته های وبلاگ
  5

  پیش فرض

  منم دلم میخواد گیاه خوار بشم...یا حداقل اگه نمیتونم فقط خیلی کم مرغ بخورم بیشتر سبزیجات باشه....گوشت که اصلا نمیخورم

 6. 8 کاربر پست s.s.Se عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #24

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  597
  لايك كرده
  413
  نوشته ها
  3,865
  می پسندم
  17,794
  مورد پسند : 6,265 بار در 1,130 پست

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط Yegi نمایش پست ها
  منم دلم میخواد گیاه خوار بشم...یا حداقل اگه نمیتونم فقط خیلی کم مرغ بخورم بیشتر سبزیجات باشه....گوشت که اصلا نمیخورم
  خیلی خوبه که میخاید مصرف گوشت را کم کنید دوست عزیز . هرچه قدر که کم تر بد باشیم ، به همان اندازه خوبیم ! اگر نمی تونیم صد باشیم ، چرا صفر باشیم؟ حداقل 50 باشیم!

  در مورد مصرف مرغ فقط اینقدر براتون بگم . شما یک جوجه مرغ که در مزرعه با مادرش به صورت طبیعی زندگی میکنه را در نظر بگیرید. با تغذیهء طبیعی ، ماه ها طول میکشه تا به رشد حداکثری خودش برسه و کاملا پروار بشه. حالا یک مرغ در مرغداری صنعتی وضعیتش به چه گونه است؟
  40 روز (بله فقط 40 روز) طول میکشه تا این موجود بدبخت به حداکثر رشدش برسه !!!!!!!! حالا شما خودتون می تونید حدس بزنید چه کثافت ها و آت و آشغال هایی به خورد این مادر مرده ها دادند که فقط در عرض 40 روز ، به رشد حداکثری برسند. و انسانی که بافت و گوشت این مرغ را وارد سیستم گوارشی خود میکنه متاسفانه تمام اون مواد و سموم را هم وارد سیستم گوارشی خود میکنه.
  m.en, S4R4, marie and 1 others like this.
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)


  مثلث درد و رنج حیوانات سه زاویه دارد. دو زاویهء آن از دستان ما خارج هستند ، اما زاویهء سوم در دست ماست.
  اگر یکی از زاویه ها از بین برود ، مثلث هم از بین خواهد رفت.
  تصمیم شما چیست؟

 8. 10 کاربر پست حامی حیوانات عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #25
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  موضوعات مشابه ادغام شدند

 10. 2 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 11. Top | #26

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  597
  لايك كرده
  413
  نوشته ها
  3,865
  می پسندم
  17,794
  مورد پسند : 6,265 بار در 1,130 پست

  Gh

  خانم رنجبر ، تالار گیاهخواری صرفا در راستای اشاعهء فرهنگ گیاهخواری گام بر میداره. شما هر پستی در ضدیت یا مخالفت با گیاهخواری دارید حتما در فروم بذارید. با کمال میل میخونیم و استفاده می کنیم. اما نه در تالار گیاهخواری. در تالارهای دیگه.

  ممنون از همکاری شما دوست فهمیده و خردمند :)

  m.en, پنبه, S4R4 and 1 others like this.
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)


  مثلث درد و رنج حیوانات سه زاویه دارد. دو زاویهء آن از دستان ما خارج هستند ، اما زاویهء سوم در دست ماست.
  اگر یکی از زاویه ها از بین برود ، مثلث هم از بین خواهد رفت.
  تصمیم شما چیست؟

 12. 7 کاربر پست حامی حیوانات عزیز را پسندیده اند .


 13. Top | #27

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  597
  لايك كرده
  413
  نوشته ها
  3,865
  می پسندم
  17,794
  مورد پسند : 6,265 بار در 1,130 پست

  Gh

  بله همون ها که شما می فرمایید همه درست هستند خانم رنجبر. فقط استدعا دارم در تالارهای دیگه ( مثلا تالار علوم غذایی) به این بحث ها ادامه بدید. چون چنانچه عرض کردم این تالار صرفا در راستای اشاعهء فرهنگ گیاهخواری گام برمیداره.

  پیشاپیش از خرد و فهم بالای شما دوست عزیز سپاسگذاری می کنم. :)

  m.en, S4R4 and marie like this.
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)


  مثلث درد و رنج حیوانات سه زاویه دارد. دو زاویهء آن از دستان ما خارج هستند ، اما زاویهء سوم در دست ماست.
  اگر یکی از زاویه ها از بین برود ، مثلث هم از بین خواهد رفت.
  تصمیم شما چیست؟

 14. 8 کاربر پست حامی حیوانات عزیز را پسندیده اند .


 15. Top | #28
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  3263
  لايك كرده
  2793
  نوشته ها
  3,484
  می پسندم
  8,329
  مورد پسند : 7,658 بار در 2,441 پست
  حالت من :
  My Mood
  Amazed
  نوشته های وبلاگ
  5

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط حامی حیوانات نمایش پست ها
  خیلی خوبه که میخاید مصرف گوشت را کم کنید دوست عزیز . هرچه قدر که کم تر بد باشیم ، به همان اندازه خوبیم ! اگر نمی تونیم صد باشیم ، چرا صفر باشیم؟ حداقل 50 باشیم!

  در مورد مصرف مرغ فقط اینقدر براتون بگم . شما یک جوجه مرغ که در مزرعه با مادرش به صورت طبیعی زندگی میکنه را در نظر بگیرید. با تغذیهء طبیعی ، ماه ها طول میکشه تا به رشد حداکثری خودش برسه و کاملا پروار بشه. حالا یک مرغ در مرغداری صنعتی وضعیتش به چه گونه است؟
  40 روز (بله فقط 40 روز) طول میکشه تا این موجود بدبخت به حداکثر رشدش برسه !!!!!!!! حالا شما خودتون می تونید حدس بزنید چه کثافت ها و آت و آشغال هایی به خورد این مادر مرده ها دادند که فقط در عرض 40 روز ، به رشد حداکثری برسند. و انسانی که بافت و گوشت این مرغ را وارد سیستم گوارشی خود میکنه متاسفانه تمام اون مواد و سموم را هم وارد سیستم گوارشی خود میکنه.
  درسته عزیزم اما تو هم حساب کن که من مثلا ۲۲ سال همش مرغ و گوشت خوردم....اما کلا من خودم اصلا گوشت نمی‌خورم خیلی‌ سخت گوشت رو میخورم اما مرغ غذای اصلیم بده تا الان حالا بخوام یهو بذارمش کنار خیلی‌ سخته برام تصمیم گرفتم کم کم اینکارو بکنم...اما در عوض عاشق سالاد هستم...مخصوصا سزار...اما دیگه تصمیم خودمو گرفتم و شروع می‌کنم به گیاه خار شدن تا هم بدنم سالم باشه هم دوستمو که آانقد ادعام می‌شه دوسشون دارم نخورم
  marie likes this.

 16. 10 کاربر پست s.s.Se عزیز را پسندیده اند .


 17. Top | #29
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Cat
  محل سکونت
  Tehran
  لايك دريافتي
  1356
  لايك كرده
  1488
  نوشته ها
  2,400
  می پسندم
  11,041
  مورد پسند : 9,834 بار در 2,741 پست

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط Yegi نمایش پست ها
  درسته عزیزم اما تو هم حساب کن که من مثلا ۲۲ سال همش مرغ و گوشت خوردم....اما کلا من خودم اصلا گوشت نمی‌خورم خیلی‌ سخت گوشت رو میخورم اما مرغ غذای اصلیم بده تا الان حالا بخوام یهو بذارمش کنار خیلی‌ سخته برام تصمیم گرفتم کم کم اینکارو بکنم...اما در عوض عاشق سالاد هستم...مخصوصا سزار...اما دیگه تصمیم خودمو گرفتم و شروع می‌کنم به گیاه خار شدن تا هم بدنم سالم باشه هم دوستمو که آانقد ادعام می‌شه دوسشون دارم نخورم
  یگانه جون برای من هم اوایل که میخواستم گیاهخوار شم نخوردن گوشت و مرغ خیلی سخت بود برای همین غذاهایی که گوشت و مرغ داشتند ,گوشت و مرغشون رو جدا میکردم تا به نخوردنشون عادت کنم
  بر خلاف تصورم نخوردن گوشت و مرغ خیلی سخت نبود بعد از اون که دیدم اصلا برام سخت نیست کلا غدام جدا از دیگران شد


 18. 10 کاربر پست S4R4 عزیز را پسندیده اند .


 19. Top | #30

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  Pet Birds
  محل سکونت
  Zomorrod,Tehran,Iran,Asia,Earth,Universe
  لايك دريافتي
  516
  لايك كرده
  938
  نوشته ها
  882
  می پسندم
  7,114
  مورد پسند : 1,863 بار در 375 پست
  حالت من :
  My Mood
  Fine

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط Yegi نمایش پست ها
  درسته عزیزم اما تو هم حساب کن که من مثلا ۲۲ سال همش مرغ و گوشت خوردم....اما کلا من خودم اصلا گوشت نمی‌خورم خیلی‌ سخت گوشت رو میخورم اما مرغ غذای اصلیم بده تا الان حالا بخوام یهو بذارمش کنار خیلی‌ سخته برام تصمیم گرفتم کم کم اینکارو بکنم...اما در عوض عاشق سالاد هستم...مخصوصا سزار...اما دیگه تصمیم خودمو گرفتم و شروع می‌کنم به گیاه خار شدن تا هم بدنم سالم باشه هم دوستمو که آانقد ادعام می‌شه دوسشون دارم نخورم
  نقل قول نوشته اصلی توسط S4R4 نمایش پست ها
  یگانه جون برای من هم اوایل که میخواستم گیاهخوار شم نخوردن گوشت و مرغ خیلی سخت بود برای همین غذاهایی که گوشت و مرغ داشتند ,گوشت و مرغشون رو جدا میکردم تا به نخوردنشون عادت کنم
  بر خلاف تصورم نخوردن گوشت و مرغ خیلی سخت نبود بعد از اون که دیدم اصلا برام سخت نیست کلا غدام جدا از دیگران شد

  کاملا درسته سارا جان . من خیلی ها رو دیدم که اول گوشت رو جدا می کردن و بعد هم کلا غذاشون رو جدا کردن . اما خود من اصلا به این شکل نبود ، من یک روز دیگه مرغ و گوشت نخوردم ! البته سخت بود ولی با خوندن مباحث گیاهخواری انگار آب رو آتیش بود و می دیدم که خیلی ها دارن مثل من عمل می کنن و چند مدت که گذشت اصلا دیگه حاضر نبودم بهش لب بزنم و الان بعد از 2 سال باور نمی کنید وقتی بوی غذایی که توش گوشت داره رو حس می کنم ناخود آگاه دور میشم ازش و اصلا تحمل بوی اون غذا رو ندارم.به قول یک دوستی تو تالار گیاهخواری نوشته بود ، همیشه وقتی می خواید اون جوجه کباب یا گوشت یا ماهی رو میل کنید ، به شکلش نگاه نکنید بلکه به اون موجودی فکر کنید که بدنش قطعه قطعه شده تا اون غذا به دست بیاد ! منم همیشه اون ماه اول به سر بریدن گاو و قلابی که تو دهن اون ماهی میره و ... فکر می کردم و شاید باورتون نشه ، خیلی خیلی موثر بود و باعث شد بتونم راحت عادت کنم. حتی من تو مهمانی اولی که یک هفته بعد از گیاهخواریم رفتم ، اصلا بدون تعارف عمل کردم و فقط برنج و سالاد خوردم و منزل عمم هم بودم و ایشون تعجب کرد ، منم گفتم که گیاهخوار شدم و سوالاتشون رو در مورد اینکه چجوری هست و ...با حوصله پاسخ دادم (راستش طبق رسم ایرانی ها ، خیلی هم نظر همه دادن تو این 2سال که میمیری و میترکی و فلان می شی !!! اما خواهشا به این پزشک سرخود شدن های اطرافیان (!) اصلا توجه نکنید و طبق رژیمتون جلو برید.چون اگر قرار باشه در هر مراسمی یکبار رژیمتون رو خراب کنید که دیگه هیچ ...) تا مدت ها هم جاهای مختلف همه می گفتن که "خوب حالا گوشتش رو جدا کن بقیه رو بخور مجید جان..." منم تشکر می کردم و با لبخند ، کار خودم رو می کردم و اصلا توجه نمی کردم ! (اینطوری هم من به رژیمم لطمه نخورد هم خدا رو شکر با همون لبخند ساده، به هیچ کس بر نمی خورد...بعدشم که دیگه همه عادت کردن) حتی یک دوست گیاهخوار که مجالس عروسی رو برنامه ریزی میکنه، می گفت ، من تو مراسم همیشه یک کیسه فیریزری دستمه که شامم تو اون هست و از غذای مراسم به خاطر روغن هاش اصلا نمی خورم ...

  ضمن اینکه طبق تجربه ای که داشتم ، روز دوم که دیگه کاملا گوشت و مرغ نمی خوردم ، احساس سبکی ای پیدا کردم که اصلا وصف نشدنی بود و این حس هنوز بعد از دو سال همراه من هست ! اما در مورد لبنیات و تخم مرغ الان دارم به روش شما عمل می کنم و نسبت به هفته ی پیش 50 درصد لبنیات رو کاهش دادم ... امیدوارم بتونم هرچه سریع تر گیاهخوار کامل بشم اما باید این عادت بدم رو بذارم کنار و بیشتر میوه بخورم (با میوه ها متاسفانه از بچگی زیاد جور نیستم !)


  در مجموع به همه ی اونایی که تصمیم دارن این رژیم رو شروع کنن تبریک میگم و باید این رو بگم که شخصا بعد از این مدت ، روز به روز از این که گیاهخوارم خوشحالتر میشم و انقدر خوب و موثر بوده تو زندگیم که این تصمیم به بزرگترین و بهترین تصمیم زندگیم تبدیل شده و خدا رو شکر می کنم به خاطرش...

  موفق باشید ،
  مجید.
  ویرایش توسط m.en : 8th September 2011 در ساعت 02:25 AM دلیل: اصلاح متن

 20. 8 کاربر پست m.en عزیز را پسندیده اند .


صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. دلیل کم پر بودن مرغ
  توسط 3245 در انجمن آرشیو
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 10th April 2014, 07:17 PM
 2. 10 دلیل برای بودن گربه ی شما در خانه
  توسط S4R4 در انجمن انجمن روشهای نگهداری گربه
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 5th November 2011, 06:34 PM

Visitors found this page by searching for:

آیا خرگوش نوشخوار می کند

جانورانی که همه چیزخوارن

معده چهار قسمتي نوشخوار كنندگان

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556