نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

درمان های طبيعی و مکمل های گياهی براي سگ های خانگی

This is a discussion on درمان های طبيعی و مکمل های گياهی براي سگ های خانگی within the انجمن روشهای تغذیه سگ forums, part of the تالار دوستداران سگها category; درمان های طبيعی و مکمل های گياهی براي سگ های خانگی امروزه حفظ سلامتی كار بسیار دشواری است. تمامی حیوانات ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  2507
  لايك كرده
  257
  نوشته ها
  3,121
  می پسندم
  6,491
  مورد پسند : 10,543 بار در 2,396 پست

  پیش فرض درمان های طبيعی و مکمل های گياهی براي سگ های خانگی

  درمان های طبيعی و مکمل های گياهی براي سگ های خانگی

  درمان های طبيعی و مکمل های گياهی براي سگ های خانگی


  امروزه حفظ سلامتی كار بسیار دشواری است. تمامی حیوانات از هنگام تولد توانایی عجیب و چشمگیری در درمان خود دارند. در حقیقت، بیش از 80 درصد آنها كه دچار بیماری‌های سطحی و زودگذر می‌شوند به تنهایی قادر به درمان بیماری‌شان هستند. این شیوه درمانی در حال حاضر به عنوان سیستمی طبیعی در ساختار دفاعی بدن شناخته می‌شود كه برای درمان جراحت‌ها، زخم‌ها و بیماری‌های مختلف استفاده می‌شود.
  متاسفانه، این شیوه درمانی به‌واسطه فاكتورهای مختلفی از جمله رژیم غذایی نامناسب، عدم رعایت بهداشت، استرس‌های اجتماعی و محیطی تهدید و تضعیف می‌شود.
  آلودگی محیط موجب آلودگی درونی می‌شود. آلودگی در بدن مانند سم برای سیستم دفاعی مضر است، در بدترین حالت یكی از دو موقعیت زیر قابل پیش‌بینی است. سیستم ایمنی بدن با بیماری‌ها و دردهای مزمن مقابله می‌كند. و یا سیستم دفاعی بدن درمقابل بیماری، بدون عكس‌العمل باقی می‌ماند و موجب پیدایش سرطان می شود.
  هرچند همیشه امكان زندگی در محیطی سالم و دور از آلودگی مقدور نیست، اما می‌توانیم راه‌های ورود آلودگی به بدن را از طریق كنترل مواد مصرفی، غذاها، آب سالم و تنفس هوای پاك تا حدودی مهار كنیم.
  طب سنتی غرب، شیوه‌های جالبی برای تشخیص بیماری‌ها و درمان آنها دارد. و درمان بیماری ‌های مزمن سیستم ایمنی و سرطان را شناخته و بررسی كرده است.
  اما طب مشرق زمین، شیوه‌های مختلفی را شامل می‌شود و همین وجوه مختلف موجب می‌شود تا در درمان بیماری‌های مزمن كه یكی از اهداف طب غربی است تاثیر گذار باشد. یكی از شیوه‌ هایی كه به تازگی در مغرب زمین مطرح شده طب تلفیقی است كه بهترین شیوه ادغام روش‌های درمانی شرق و غرب، به منظور بازگشت سلامتی است.
  این مقاله با طرح پیشنهادات و تغییراتی ـ علمی و آزموده شده ـ در شیوه زندگی، رژیم غذایی و مكمل‌های مورد نیاز و مصرفی حیوانات قصد دارد تا شرایطی را مهیا كند تا انسان‌ها بتوانند در حفظ و سلامت حیوانات و درمان آنها به هنگام بیماری، پرفایده‌تر باشند. بیشتر این توصیه‌ها و پیشنهادات برای اكثر سگ‌ها قابل اجر است و تنها برخی از آنها مختص شرایط ویژه و خاص است. برخی از این شیوه‌ها خیلی سریع تغییرات جالبی را در سگ‌ها نمایان می‌كند و بیشترین تاثیر را در بهبود شیوه زندگی سگ‌ها دارد. برخی در طول عمر سگ او را از گزند اغلب بیماری‌ها مصون می‌دارد. به هر جهت، تغییرات این‌ چنینی در شیوه زندگی سگ‌ها بیشتر به پیشگیری از ابتلا به بیماری كمك می‌كند تا اینكه مانع از روند رو به رشد بیماری در بدن سگ باشد.

  تمرینات ورزشی

  درمان های طبيعی و مکمل های گياهی براي سگ های خانگیدرمان های طبيعی و مکمل های گياهی براي سگ های خانگی

  اهمیت تمرینات هوازی در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های تحلیل‌برنده مزمن ـ ماهیچه‌ها و مفاصل ـ قابل چشم ‌پوشی نیست. نتایچ تحقیقات بسیاری كه بر روی انسان‌ها انجام شده، ثابت می‌كند كه این تمرینات تاثیرات موثری در بهبود عملكرد ماهیچه‌ها، حافظه و جریان خون در مغز دارد. خیلی از اهداف درمان دربیمارهای‌ مزمن تحلیل‌برندهٔ اعصاب به وسیله ورزش، تمرینات هوازی و ایروبیك مرتفع می‌شود. پیاده‌روی و شناكردن از تمریناتی هستند كه بیشترین و بهترین تاثیر را دردرمان این بیماری دارند. هر دوی این تمرینات بسیار مناسب‌اند و نباید تنها به یكی از آنها اكتفا كرد.
  به طور كلی شنا ماهیچه‌ها را تقویت می‌كند و باعث می شود تامفاصل بدون استرس و فشار حركت كنند.
  از طرفی پیاده‌روی موجب بالا بردن مقاومت وایستادگی بدن می‌شود. در بیماران مسن، مخصوصا مبتلایان به آرتریت، وجود برنامه‌ای شامل تمرینات ورزشی بسیار مناسب است. به علاوه استراحت كردن بین تمرینات ورزشی منسجم و سخت به بیمار كمك می‌كند تا آمادگی بیشتری برای انجام تمرینات بعدی داشته باشد. با این تفاسیر اجرا و رعایت این نكات است كه باعث می‌شود از بروز برخی بیماری‌ها در حیوانات خانگی خود پیشگیری كنیم.
  تحقیات نشان داده، سگ‌ها به دلیل بازیگوشی تمایل بیشتری به شناكردن نسبت به پیاده‌روی نشان می‌دهند. اما بهترین حالت برای شروع تمرینات ورزشی، پیاده‌روی یا شناكردن روزانه به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه برای ۲هفته است. بعد از این تمرین افزایش مدت زمان تمرین تا ۳۰ دقیقه دو بار در هفته (شنا یا پیاده‌روی) و پیاده‌روی ۱ ساعته در هفته بسیار موثر و پرفایده است. اگر سگ شما به این پیاده ‌روی عادت دارد، قطعا نتایج این تمرینات سریع‌تر نمایان می‌شود. با اینوجود، به خاطر داشته باشید كه بعد از هر تمرین شدید باید به او اجازه استراحت دهید. تداوم و تكرار این تمرینات بسیار مهم است. و بهتر است كه پیاده روی در فضای باز و بیرون از منزل انجام گیرد.
  در بسیاری از موارد گزارش شده كه مبتلایان به اختلالات نخاعی مزمن به دلیل عدم توجه به ورزش به‌خصوص تمرینات هوازی و ایروبیك در وضعیت خود باقی می‌مانند واضح است كه در این بیماری، استراحت كردن و لمیدن در رختخواب نه‌تنها به بهبود بیماری كمك نمی‌كند بلكه مضر نیز هست. بنابراین یكی دیگر از مسائلی كه، صاحبان حیوانات خانگی به ویژه سگ‌ها،باید به آن توجه كنند همین نكتهاست، بنابراین اگر سگ شما تنبل است و عادت به لمیدن در لانه خود دارد و به زحمت جایگرم و نرم خود را ترك می‌كند، می‌بایست با ترفندی او را به حركت وادارید و مجبور به حركت و ورزش كنید.

  كدام رژیم غذایی مناسب است؟!


  درمان های طبيعی و مکمل های گياهی براي سگ های خانگی

  رژیم غذایی و مصرف مكمل‌های غذایی برای سگ‌ها معمولا آن طور كه باید مورد توجه قرار نمی‌گیرد. اما لحاظ كردن رژیم غذایی مناسب و مكمل‌ها موجب می‌شود تا كمبود‌های غذایی و ویتامینی سگ‌ها بر طرف شده و مانع از ابتلا به برخی بیماری‌ها شود. از طرف دیگر رژیم غذایی تاثیر بسیاری در بهبود بیماری‌های تحلیل برنده ماهیچه‌ها و مفاصل دارد. اطلاعات جدیدی در این زمینه نشان می‌دهد كه رعایت رژیم غذایی درست و منظم تاثیرات زیادی بر پیشگیری و درمان‌ ام‌اس خواهد داشت.
  دفع سموم بدن به واسطه مصرف مواد غذایی تاثیر بسیاری در پیشگیری از آسیب‌های سیستم‌ دفاعی بدن دارد. رژیم غذایی می‌تواند این نقص را برطرف كند و سیستم دفاعی بدن سگ را پایدار سازد.
  یكی از شیوه‌های رژیم درمانی استفاده از مواد غذایی خانگی است. مواد غذایی كه به صورت روزمره مصرف می‌شود باید شامل مواد مغذی و پروتئین، مخصوصا پروتئین طبیعی باشد.
  سگ‌های وحشی كه گوشت مصرف نمی‌كنند، از لاشه دیگر حیوانات، مخصوصا حیوانات گیاه‌خوار استفاده می‌كنند‏. سگ‌هایی كه با مصرف این مواد رشد می‌كنند و از چربی و پروتئین حیوانی مصرف می‌كنند مثل انسان‌هایی كه از پروتئین و چربی حیوانی استاندارد استفاده می‌كنند كمتر گرفتار بیماری می‌شوند.
  با این حال با توجه به شواهد موجود دلایل مشابهی از قبیل رژیم غذایی و آلودگی‌هایی كه منجر به مسمومیت‌های مختلف در انسان‌ها می‌شود، در سگ‌ها نیز منجر به بروز همین واكنش‌ها می‌شود.
  با تهیه غذای خانگی و پخت و پز برای سگ خود این فرصت را به او می‌دهید تا از مواد غذایی سالم به جای مواد فاسد شده و مواد شیمیایی نگهدارنده استفاده كند. در این صورت حیوان خانگی شما به ندرت گرفتار بیماری و ناراحتی خواهد شد.

  از كدام مكمل‌ گیاهی استفاده كنیم؟

  درمان های طبيعی و مکمل های گياهی براي سگ های خانگی

  برگ‌های درخت جینكو
  استفاده از تونیك جینكو كه از برگ‌های درخت Ginkgo ساخته شده است برای سگ‌هایی كه دچار بیماری اعصاب هستند و سیستم عصبی ضعیفی دارند توصیه می‌شود، عموما میزان مصرف این كپسول ۲ بار در روز است.
  اخیرا در تحقیقات ثابت شده كه برگ‌های این گیاه موجب افزایش جریان خون به سمت مغز می‌شود.

  گیاهان جنسینگ (مخصوص سگ‌های نر)
  از این گیاه ۲ گونه موجود است؛ یك نوع آنجنسان غربی است و نوع دیگر آن متعلق به مشرق زمین است كه هر دو آنها حاوی موادی هستند كه موجب افزایش پایداری و مقاومت حیوان در مقابل استرس، تحریكات متابولیسی و تنظیم هورمون‌ می‌شود.
  براساس تحقیقات انجام شده، مصرف جنسینگ شرقی در برخی از انسان‌ها باعث افزایش فشار خون شده است و هنوز این ویژگی آن بر سگ‌‌ها مشاهده نشدهاست بنابراین بهتر است از كپسول جنیسنگ غربی روزی ۲ بار برای سگ‌های نر بالای ۶ سالاستفاده شود.

  گیاه Dong quai (ویژه سگ‌های ماده)
  این مكمل چینی كه از ریشه گیاهی بزرگ از خانواده هویچ و زردك تهیه می‌شود، فقط برای مصرف سگ‌های ماده توصیه می‌شود. این مكمل تاثیری خوبی بر دستگاه تناسلی و تولید مثل سگ‌ها دارد و توان انرژی آنها را افزایش می‌دهد. معمولا تجویز این مكمل روزانه ۱ كپسول برای سگ‌های ماده بالای ۵ سال است.

  چای سبز
  این مكمل برای كاهش اثرات كلسترول بسیار مناسب است و موجب تقویت و كسب انرژی در بدن می‌شود كه میزان مصرف آن ۲ كپسول به صورت روزانه است.

  عصاره دانه انگور
  بر اساس تحقیقات دانشمندان در این زمینه عصاره دانه انگور مانع از ابتلا و پیشرفت بیماری‌های مزمن می‌شود و روزانه مصرف ۱ فنجان از این عصاره توصیه می‌شود.
  به هر حال نگهداری از حیوانات خانگی قطعا مستلزم اختصاص دادن زمانی برای رسیدگی ، بازی و توجه كردن به آنها ست. همان‌ طور كه برخی از نیازهای شما با نگهداری از حیوانات خانگی مرتفع می‌شود در مقابل می‌بایست شما نیز بخشی از نیازهای حیوان خانگی خود را از قبیل اختصاص دارد زمانی برای بازی، رسیدگی به او و واكسیناسیون و … در نظر بگیرد. به طور قطع هر چه رابطه‌ای كه مابین انسان‌ها و حیوانات موجود است منظم و دارای اصول و قاعده باشد و جایگاه پیشگیری و حفظ سلامتی در این رابطه دقیق و مشخص گنجانده شده باشد، بهره‌مندی انسان‌ها در درجه اول و حیوانات در مرحله بعد تعریف شده ‌تر است.
  ویرایش توسط sara_ranjbar : 30th July 2010 در ساعت 02:23 PM
  برای مشاوره در مورد اختلالات رفتاری سگ خود از ساعت 12الی18 تماس حاصل فرمایید.
  سارا رنجبر مربی تربیت سگ:09123595250
  کانال تلگرام: topdogtrain

 2. 13 کاربر پست sara_ranjbar عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  2
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  63
  می پسندم
  170
  مورد پسند : 7 بار در 4 پست

  پیش فرض

  ممنونم از مطلب مفیدتون
  فقط ایکاش مقدار مصرف و ... هم میگفتین و در مورد سن و نژاد هم یه صحبت مختصری میکردین!راستی!اینا کجا پیدا میشن؟

 4. 2 کاربر پست Feli عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  خرگوش
  محل سکونت
  تنکابن
  لايك دريافتي
  6
  لايك كرده
  3
  نوشته ها
  584
  می پسندم
  3,008
  مورد پسند : 235 بار در 88 پست

  پیش فرض

  لطفا یکی این قسمت رو توضیح بده من متوجه نمیشم :

  اما بهترین حالتبرای شروع تمرینات ورزشی، پیاده‌روی یا شناكردن روزانه به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه برای ۲هفته است. بعد از این تمرین افزایش مدت زمان تمرین تا ۳۰ دقیقه دو بار در هفته (شنایا پیاده‌روی) و پیاده‌روی ۱ ساعته در هفته بسیار موثر و پرفایده است.

  این زمان حال شما حال من است
  ای همه گلهای از سرما کبود

 6. کاربر مقابل پست mamanta عزیز را پسندیده است:


 7. Top | #4
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  2507
  لايك كرده
  257
  نوشته ها
  3,121
  می پسندم
  6,491
  مورد پسند : 10,543 بار در 2,396 پست

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط mamanta نمایش پست ها
  لطفا یکی این قسمت رو توضیح بده من متوجه نمیشم :

  اما بهترین حالتبرای شروع تمرینات ورزشی، پیاده‌روی یا شناكردن روزانه به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه برای ۲هفته است. بعد از این تمرین افزایش مدت زمان تمرین تا ۳۰ دقیقه دو بار در هفته (شنایا پیاده‌روی) و پیاده‌روی ۱ ساعته در هفته بسیار موثر و پرفایده است.
  دوست عزیز این روشی برای درمان سگهایی است که دچار مشکلات عضله ای و ماهیچه ای هستند و یا به علت بالا رفتن سن دچار ضعف عضلات شده اند. که با ورزشهایی چون پیاده روی و شنا عضلات حیوان را قوی می کنند.
  به طور كلی شنا ماهیچه‌ها را تقویت می‌كند و باعث می شود تا مفاصل بدون استرس و فشار حركت كنند.
  از طرفی پیاده‌روی موجب بالا بردن مقاومت وایستادگی بدن می‌شود. در بیماران مسن، مخصوصا مبتلایان به آرتریت، وجود برنامه‌ای شامل تمرینات ورزشی بسیار مناسب است.
  برای مشاوره در مورد اختلالات رفتاری سگ خود از ساعت 12الی18 تماس حاصل فرمایید.
  سارا رنجبر مربی تربیت سگ:09123595250
  کانال تلگرام: topdogtrain

 8. کاربر مقابل پست sara_ranjbar عزیز را پسندیده است:


موضوعات مشابه

 1. درمان هاي طبيعي مکمل هاي گياهي براي سگ خانگي
  توسط Dr.liOn در انجمن انجمن بیماری های سگ
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 15th September 2017, 01:11 PM
 2. درمان های طبیعی، مکمل ها گیاهی برای سگ ها خانگی
  توسط محمد101 در انجمن دوستداران حیوانات
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 9th December 2012, 02:46 PM
 3. چند روش طبيعی براي مقابله با نيش پشه
  توسط amirhmf در انجمن حشرات
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 21st December 2010, 02:11 PM

Visitors found this page by searching for:

مكمل تقويت عضلاني سگ ها

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556