صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16

کانگورو

This is a discussion on کانگورو within the پستانداران forums, part of the حیات وحش ایران category; شامپانزه ها،میمونهای دم کوتاه و دیگر پستانداران لزوماً بدمزه تر نسبت به دیگر حیوانات نیستند.طبق نظر دانشمندان بدمزه بودن حیوانات ...

 1. Top | #11

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  گربه ولی نه خانگی
  محل سکونت
  مشهد
  لايك دريافتي
  39
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,500
  می پسندم
  6,509
  مورد پسند : 734 بار در 120 پست

  پیش فرض حیوانات بدمزه زنده می مانند

  شامپانزه ها،میمونهای دم کوتاه و دیگر پستانداران لزوماً بدمزه تر نسبت به دیگر حیوانات نیستند.طبق نظر دانشمندان بدمزه بودن حیوانات مزیتی برای دفاع آنها در برابر شکارچیان است.یک نوع پرنده اروپایی که بنام"سار"شناخته شده است،پرنده ای است که از حشرات بدمزه تغذیه می کند،بدن این حشرات حاوی مواد شیمیایی بد مزه است.بعضی عنکبوتها،هزارپاها،سوسکها، ملخ ها و سوسک حمام حاوی این مواد شیمایی بد مزه و معمولا تلخ مزه هستند.مورچه ها هم خیلی بدمزه هستند و پرندگان هنگام خوردن آنها را تف می کنند.بعضی قورباغه ها و مارها هم شکارچیانشان را به خاطر مزه بدشان بیچاره می کنند.پروانه ملکه در بین بدمزه ترین جانوران قرار دارد.ما انسانهای در بیشتر مواقع به خاطر هوش و ذکاوتمان زنده می مانیم اما شواهد و مدارک نشان می دهد که مزه ما انسانها خیلی شبیه به گوشت خوک می ماند.اگر خودتان را در مقابل یک خرس قطبی،شیر یا هر حیوان قوی دیگری دیدید که بخواهند از شما به عنوان غذا تغذیه کنند در این زمان اگر شما وسیله دفاعی دیگری نداشته باشید،می توانید با یک ماده بد مزه بدنتان را بپوشانید. دراین صورت آنها از خوردن شما صرف نظر می کنند.


 2. 3 کاربر پست Keyhan عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #12
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  2507
  لايك كرده
  257
  نوشته ها
  3,121
  می پسندم
  6,491
  مورد پسند : 10,543 بار در 2,396 پست

  پیش فرض کانگورو

  کانگورو


  کانگورو

  لغت کانگورو چه معني ميدهد؟
  کانگرو به معني: نمي فهمم چه مي گويي است.
  جمس کوک کاشف استراليا ،هنگامي که در سا ل 1770 قدم به خاک استراليا گذاشت، از ديدن کانگورو خيلي تعجب کرد و از بوميان که به استقبالش آمده بودند پرسيد: نام اين حيوان چيست ؟ بوميان در جواب گفتند: کانگورو

  چرا كانگورو فقط در استراليا هست ؟


  کانگورو

  تا دويست سال پيش اصلاً كسي از ما نمی دانست كه در جهان، جانوري به نام كانگورو زندگي مي كند، ولي اين پويندگان و سكناگزيدگان سرزمين استراليا بودند كه دويست سال پيش، اين حيوان را براي نخستين بار يافتند. كانگورو كيسه اي دارد كه مشخصه بارز اين جانور، همين كيسه مخصوص است. البته بسياري از پستانداران داراي كيسه اي همانند كانگورو هستند. استراليا و جزاير همسايه اين قاره جايي است كه بيشتر حيوانات كيسه دار در آنجا زندگي مي كنند. اين قبل جانداران، راسته اي از حيوانات را تشكيل مي دهند كه به زبان علمي آنها را (مارسوپيلز) مي خوانند. اين نام از واژه لاتيني مارسوپيوم گرفته شده است كه معناي كيسه مي دهد. مارسوپيلز يعني كيسه داران. تاريخ پيدايش نخستين پستانداران به عصر ديناسورها يعني بيش از 100 ميليون سال پيش باز مي گردد. پستانداران به دو گروه تقسيم مي شدند: كيسه دارن و جفتداران
  جفتداران به پستانداري مي گويند كه نوزادش در حالت جنيني داراي جفت است، جفتي كه بوسيله آن تغذيه مي كند. اما كيسه داران جفت جنيني ندارند، بلكه رويان بسيار زود و نارس از شكم مادر بيرون مي آيد تا سپس بقيه مراحل رشد و تكامل را در كيسه مخصوص مادر بپيمايد.
  پس مي بينيد كه در كيسه داران، كيسه نقش جفت در رحم را بازي مي كند. زماني كه در آب و هواي زمين تغيير روي داد، ديناسورها به نابودي گراييدند. آنگاه برشمار پستانداران افزوده شد و اين جانداران از جهات بسياري تكامل يافتند. ديگر از آن پس اين پستانداران بودند كه برزمين حكمراني مي كردند. البته پستانداران جفتدار بيشتر از كيسه داران در عرصه زندگي موفقيت داشتند، چون به لحاظ مغز، پيشرفته تر بودند. در ضمن براي رشد جنين، شكم مادر بمراتب شايسته تر و مناسبتر است تا درون كيسه. در بسياري از نقاط جهان، چون كيسه داران نتوانستند با ديگر پستانداران در صحنه رقابت زيست، برابري كنند، منقرض شدند. اما در استراليا و آمريكاي جنوبي چنين رخ نداد. دانشمندان براين باورند كه استراليا روزي به جنوب شرقي آسيا متصل بود. چنين چيزي بوسيله زنجيره اي از جزاير و يا وجود برزخي در روزگار قديم، ممكن بود. بنابر اين، مي توان گفت كه كيسه داران هنگامي در استراليا پخش شدند كه در آنجا هنوز جفتداران تكامل يافته اي وجود نداشتند. در چنين محيطي كه از تكاپوي رقابت تهي بود، كيسه داران رشد كردند و به اشكال و اقسام گوناگوني در آمدند.


  کانگوروها را بشناسیم


  کانگورو

  کانگورو جانوری از راسته کیسه‌ داران علفخوار (Diprotodontia) از خانواده دراز‌پایان (Macropodidae) است که در استرالیا و گینه نو زندگی می‌کند.
  در بزرگترين جزيرۀ دنيا، استراليا، 53 نوع كانگورو از اندازه يك موش تا اندازه يك انسان وجود دارد.
  پاهاي عقب كانگوروها بسيار بزرگتر از دستهاي آنهاست. دم قوي آنها باعث مي‌شود كه بتوانند خودشان را نگه دارند و زمين نخورند.
  نوزاد كانگورو بسيار كوچك و شبيه دانه لوبيا است. بچه كانگورو بعد از به دنيا آمدن، به شكم مادرش مي ‌چسبد. آن وقت خودش را در مدت 3 دقيقه بالا مي‌كشد و به كيسه شكم مادرش مي‌رساند. او در آنجا شير مي‌خورد نوزاد کانگورو در هنگام تولد جثه‌ای بسیار کوچک دارد که قطر آن از دو سانتیمتر بیشتر نمی‌شود. نوزاد کانگورو در مرحله بسیار ابتدایی از شکل گیری جنین به دنیا می آید؛ فقط 7 هفته بعد از انعقاد نطفه و این در حالیست که رشد کاملش بیشتر از 9 ماه طول میکشد!!
  جالب است بدانید نوزاد انسان اگر زودتر از 23 هفتگی به دنیا بیاید معمولا زنده نمی ماند! . کانگوروی ماده معمولا بطور دائم باردارد و به طرز شگفت انگیزی می تواند رشد جنین را متوقّف کند.
  درکانگوروی قرمز، نخستين بارداری فصل دوره ای 33 روزه است که پس از آن، نوزاد ناقص خود را از ديواره ی شکم بالا می کشاند و به درون کيسه ی موجود در آنجا می رود تا خود را به يکی از دهانه های غدد شيری موجود در درون اين کيسه برساند . در اين هنگام مادر دوباره باردار می شود اما وجود نوزاد در حال رشد شيرخوار، سبب می شود که رشد و نمو جنينی که در مرحله ی حدود يکصد سلولی است متوقف بماند ( توقف رشد يا دياپوز ) اين مدت توقف، حدود 235 روز است و در طول آن بچه ای که در کيسه زندگی می کند به مرحله ی نسبتا کاملی می رسد . بعد از گذشتن اين دوره، رشد جنين در داخل رحم ادامه می يابد حدود يک ماه بعد از خروج بچه ی داخل کيسه، فرايند قبلی تکرار می شود . جالب آنکه وقتی جنين دوم متولد شود و به درون کيسه برود هنوز هم بچه ی اول گاه به گاه به داخل کيسه بر می گردد در اين هنگام مادر دارای سه فرزند با سه سن متفاوت است : يکی راه می رود، ديگری در کيسه ی زير شکم ساکن است و سومی مرحله ی انتظار را در رحم می گذراند . کانگورو می تواند همزمان دو نوع شير ـ شير کم پروتئين و پرچربی برای بچه مسن تر و شير سرشار از پروتئين و کم چرب برای بچه تازه متولد شده ـ توليد کند، به تاخير افتادن لانه گزينی موجب می شود که بلاستوسيست به مدت چند هفته تا چندماه در حالت خفتگی باقی بماند در مورد بسياری از پستانداران ( مانند خرس، خوک، سمور، گورکن، خفاش و بيشتر گوزن ها ) عقب افتادن زمان لانه گزينی سلول تخم، راهی برای درازتر کردن دوران بارداری است تا نوزادان در زمانب متولد شوند که شرايط برای زيست آنها کاملا مناسب باشد .
  كانگوروها در طول روز كه هوا گرم است، ‌استراحت مي‌كنند و در شب‌ها حركت مي‌كنند. آنها مدت زيادي براي حمام كردن در آب مي‌مانند.
  كانگورها خودشان را با پنج انگشت پنجه ‌شان تميز مي‌كنند. عمر آنها تقريباً 15 سال است. كانگورها مانند كوالاها، برگ‌ها، شكوفه‌ها و شاخه‌هاي درخت‌ها را مي‌خورند، اما غذاي مورد علاقه‌شان علف تازه است.
  آنها با اولين علامت خطري كه ببينند، صداي بسيار بلندي از خودشان درمي‌آورند و پاهاي خميده‌شان را به زمين مي‌كوبند. آنها براي فرار كردن از دشمن، مانند فنر جمع مي‌شوند و مي‌پرند. دم آنها باعث مي‌شود كه در حال فرار، تعادل‌شان را حفظ كنند و به زمين نيفتند. آنها در هر بار پريدن، حدود 3 متر به هوا بلند مي‌شوند و 9 متر به جلو مي‌پرند. اگر كانگورو مسابقه بدهد، سرعتش به 54 كيلومتر در ساعت مي‌رسد. بزرگ‌ترین نوع کانگورو کانگوروی قرمز است. کانگوروی خاکستری نوع دیگریست که تقریباً به بزرگی کانگوروی قرمز می‌شود. كانگورو ها بصورت گله حركت مي كنند و در روي دوپاي دراز عقبي مي جهند . دو پاي عقبي كانگورو آنقدر قوي است كه مي تواند با سرعت 48 كيلو متر در ساعت بدود .
  در کانگوروها , چهار گونه ی مختلف وجود دارد که عموماً به آنها کانگورو می گويند :
  1) کانگوروی قرمز(Macropus rufus ) ,
  2 ) کانگوروی خاکسترس غربی (Macropusfuliginosus)
  3) کانگوروی خاکستری شرقی(Macropusgiganteus)
  4) کانگوروی آنتلوپن(Macropusantilopinus)

  پرورش کانگورو به عنوان منبع غذایی
  پژوهشگران استرالیایی می گویند خوردن گوشت کانگورو به جای گوشت گاو و گوسفند، می تواند بطور قابل ملاحظه ای در جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای موثر باشد.
  گاز متان که گاوها و گوسفندان با بادگلو و باد معده خود تولید می کنند، حتی از دی اکسید کربن هم بیشتر به محیط زیست آسیب می رساند.
  اما بر اساس یافته های جدید، به دلیل تفاوت دستگاه گوارش کانگوروها با گاوها و گوسفندان، بادگلو و بادمعده کانگوروها، گاز متان تولید نمی کند.
  دکتر جورج ویلسون از اداره حیات وحش استرالیا، با توجه به این یافته ها، توصیه می کند که دامداران به جای گاو و گوسفند بهتر است کانگورو پرورش دهند. او می گوید ساختار سلولی اندام گوارش این جانواران کیسه دار، با گاوها و گوسفندان متفاوت است.
  دامهایی مانندگوسفند و گاو، یازده درصد آلودگی های کربنی استرالیا را تولید می کنند و در سال های گذشته، تلاش های زیادی برای حل این مشکل انجام شده است.
  اکنون دکتر ویلسون معتقد است که جواب این معما، ممکن است کانگورو باشد. او می گوید: "گوشت کانگورو مزه عالی دارد، بی شباهت به گوشت گوزن نیست، فقط طعم آن قدری متفاوت است".
  درمزارع و دامداری های کشور پهناور استرالیا، درحال حاضر سی میلیون کانگورو پرورش داده می شود.
  اما دکتر جورج ویلسون آرزو دارد که پرورش این نوع جانور، به گونه قابل ملاحظه ای افزایش یابد تا گوشت کانگورو بتواند جای گوشت سایر دام ها را در سفره خانواده ها بگیرد.
  ویرایش توسط sara_ranjbar : 21st August 2009 در ساعت 02:04 AM
  برای مشاوره در مورد اختلالات رفتاری سگ خود از ساعت 12الی18 تماس حاصل فرمایید.
  سارا رنجبر مربی تربیت سگ:09123595250
  کانال تلگرام: topdogtrain

 4. کاربر مقابل پست sara_ranjbar عزیز را پسندیده است:


 5. Top | #13

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  حیوان خانگی
  ندارم
  محل سکونت
  karaj
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  45
  می پسندم
  109
  مورد پسند : 7 بار در 4 پست
  نوشته های وبلاگ
  2

  پیش فرض

  عجب
  طفلكي كانگروها
  بهونه جديد براي گوشتخوارها هم پيدا شد
  حالا ميگن كه به گرم شدن زمين كمك نميكنند.
  مباش در پي آزار و هر چه خواهي كن

  كه در طريقت ما غير از اين گناهي نيست

 6. Top | #14

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  5
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  643
  می پسندم
  3,303
  مورد پسند : 868 بار در 301 پست

  Tavajoh کانگورو ها و معرفی چند تا از نزاذ های ان

  کانگورو جانوری از راسته کیسه‌داران علفخوار (Diprotodontia) از خانواده درازپایان (Macropodidae) است که در استرالیا و گینه نو زندگی می‌کند. کانگورو می‌تواند به کمک پاهایش پرش‌های بلندی انجام دهد. طول این پرشها به سه متر هم می‌رسد. دم کانگوروها بلند و عضلانی است. نوع ماده دارای کیسه ایست که نوزاد کانکورو پس از به دنیا آمدن به داخل آن رفته و در آنجا از شیر مادر تغذیه می‌کند تا به رشد کافی رسیده و قادر به زندگی در بیرون کیسه شود. نوزاد کانگورو در هنگام تولد جثه‌ای بسیار کوچک دارد که قطر آن از دو سانتیمتر بیشتر نمی‌شود.
  بزرگ‌ترین نوع کانگورو کانگوروی قرمز است. کانگوروی خاکستری نوع دیگریست که تقریباً به بزرگی کانگوروی قرمز می‌شود.

  کانگورو


  انواع کانگورو

  کانگوروی قرمز
  کانگوروی خاکستری
  کانگوروی درختی
  کانگوروی پازرد
  والابی
  کانگوروی پازَرد


  کانگوروی پازَرد جانوری کیسه‌دار و از خانواده درازپایان (Macropodidae) است. این کانگوروها در قسمت مرکزی و شرقی استرالیا، در مناطق صخره‌ای و کوهستانی زندگی می‌کنند. اندازه کانگوروهای پا زرد بین شصت تا هشتاد سانتیمتر و طول دم آنها بین چهل تا هفتاد سانتیمتر است. دم آنها عضلانی نیست و بر خلاف دیگر همنوعان خود از آن به عنوان حایل استفاده نمی‌کنند. آنها از تمام گیاهانی که در منطقه زندگی آنها می‌روید تغذیه می‌کنند. این نوع کانگورو دوره معیّنی برای تولید مثل ندارد
  کانگورو


  والابی‌ها


  والابی‌ها کانگوروهای کوچکی هستند از گونه درازپایان (Macropodidae) که در استرالیا، زلاند نو و گینه نو زندگی می‌کنند. آنها دارای انواع گوناگونی هستند اما بیشتر به اندازه خرگوش هستند. طول بدن آنها ۷۰ سانتیمتر است، هرچند انواع یکمتری آنها نیز دیده شده‌اند. والابی‌ها بیشتر علفخوار بوده و خود نیز غذای سایر حیوانات گوشتخوار هستند. دشمنان طبیعی آنها عبارت‌اند از: عقاب و دینگو همچنین برخی از انسان‌ها آنها را به خاطر پوست زیبایشان شکار می‌کنند.
  کانگورو
  با تشکر مهدی

  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  کانگورو
  تارا نرمه نرمه...تارا دونه دونه
  تارا مهربونه

  گروه حمایت از حیوانات خیابانی عضو میپذیرد
  با کلیک بر روی لینک ذیل ما را در کمک به حیوانات خیابانی یاری دهید .

 7. 4 کاربر پست jesika عزیز را پسندیده اند .


 8. Top | #15

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  اردبیل
  لايك دريافتي
  33
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,013
  می پسندم
  5,058
  مورد پسند : 1,736 بار در 850 پست
  حالت من :
  My Mood
  Happy

  پیش فرض

  من يه بار تو تلوزيون يه مستندي رو ديدم كه توش 2 تا كانگورو باهام مبارزه ميكردن و مثل مسابقه ي بوكس آدم ها به هم مشت ميزدنتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  دلم برای دیدنت چه شاعرانه لک زده
  بلور قلب کوچکم ز دوریت ترک زده
  نی نی
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  http://www.persianpet.org/forum/image.php?type=sigpic&userid=7574&dateline=1285502 247

 9. کاربر مقابل پست nini عزیز را پسندیده است:


 10. Top | #16
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  816
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,255 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  به تالار مربوطه منتقل شد

 11. کاربر مقابل پست mas0ud عزیز را پسندیده است:


صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2

موضوعات مشابه

 1. مشت زنی خنده دار کانگورو
  توسط ویکی در انجمن کلیپ هایی کوتاه از حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 21st September 2015, 01:27 PM
 2. کانگورو بدن ساز
  توسط ویکی در انجمن آرشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th June 2015, 02:17 PM
 3. این سگ مثل کانگورو راه می‌رود +عکس
  توسط ویکی در انجمن آرشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 28th January 2015, 05:01 PM
 4. بچه کانگورو در حال شیر خوردن
  توسط great در انجمن آرشیو
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 29th August 2008, 07:11 AM

Visitors found this page by searching for:

تحقيق درباره ي كانگورو

در مورد کانگرو

مقاله در مورد کانگورو

اطلاعاتی درباره کانگورو

کانگورو چگونه از بچه خود نگهداری می کند

مقاله درباره کانگورو

در مورد کانگور

چگونه به دنیا اوردن بچه کانگورو و نگهداری از انها

کانگرو چگونه از بچه اش نگه داری می کند

در باره کانگورو

درباره ی کانگرو

درباره كانگرو نگهداري بچه ها و نهووه ارتبات با جانوران ديگر

مقاله درباره کانگرو

كانگورو چگونه از بچه اش نگهداري مي كند

طول پرش کانگورومقاله در مورد كانگوروكانگوروودشمنان طبيعي اشتحقیق درباره ی نگهداری کانگورو ازبچه اش در مورد کانگوروتحقیق دربارهی کانگوروبچه داری کانگوروکانگورو تحقیقارتباط کانگروکانگوروچگونه بچه به دنیامی اورد وچگونه به بچه هایش غذا میاورد وچگونه نگهداری میکندتوليد مثل كانگورونحوه نگهداری کانگرو از فرزندشدانستنیهایی در مورد کانگوروارتباط کانگوروها با حیوانات دیگرکانگور چگونه ازبچه های خود مواظبت میکنندارتباط باجانوران بتحقيق در مورد زندگي كانگوروروش نگهدارى خرگوش از بچه اشدموردکانگورووبچه هایشخصوصیات کانگورروکانگوروارتباط باجانوران دیگرمقاله در مورد کانگوروهاحیوانی بنام کانگورومقاله تولید مثل کانگروزنده زایی پستاندارانچگونه کانگرو از بچه هایش نگهداری می کنداطلاعاتی درمورد کانگورونگه داری بچه کانگوروتولید مثل درکانگوروكانگورووزيستشنحوه نگهداری کانگورو از بچه هادر موردكانگوروگربه مادر چگونه از فرزند خود مراقبت می کندکانگرو و بچه اشکانگرو چگونه از بچهایش نگهداری میکنددرباره کانگارو درباره کانگوروتحقیق در باره ی کانگروتحقیق در مورد حیوان به نام کانگروتولید مثل در کیسه دارانزايمان كانگرو تحقیق دربارهی کانگرو اطلاعاتی در مورد کانگورکانگورو دشمناندانستنی هایی درموردکانگورونگهداری کانگرو از بچه هایشچگونه نگه داري ازبچه هاي كانگرو در باره کانگرونحوه زندگي كانگورو و چگونگي نگهداري از بچه اشتحقیق درمورد کانگاروشيوه زندگي كانگوروچرخه زندگي كانگورو دشمن کا نگو روکانگورو چگونه از فرزندش مراقبت می کندنگهداری از بچه کانگورهاكانگورا چگونه از بچه خود نگهداري مي كند؟تحقيق درباره كانگرورابطه کانگورو با حیواناتتحقیق راجع به کانگوروکانگوروچگونه ازبچه هایش نگه داری میکندکانگورو وارتباط باجانورانمراقبت کانگرو از فرزندانش چگونه استنگهداری کانگارو از فرزندشتحقيق علمي درباره ي كانگروکانگورو چگونه بچه اش را در شکمش نگه میدارد؟سگ چگونه ازبچه خودنگه داري مي كنداطلاعاتی در مورد غذای کانگورونگهداری از بچه کانگورودرباره كانگروروش نگهداری کانگورو از نوزادشنگهداری کانگروازبچه هایشگرگ چگونه از بچه هایش مراقبت میکندنحوه زندگي كانگوروکانگوروچگونه از بچه خود نگه داری می کنددر مورد حيوان كانگوروهرتباط کانگارو با جانوران دیگردر مورد کانگورو و بچه ی انتحقیق کامل از کانگورودرباره ى كانكورووارتباط او با جانداران دیگرکانگورو چگونه از فرزند خود نگه داری میکند توضیحی درباره کانگارواطلاعاتی درموردکانگروكانگوروها چگونه از بچهاطلاعات درباره ی کانگرو زایمان کانگوروکانگورو مقاله

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556