صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

کانگورو

This is a discussion on کانگورو within the پستانداران forums, part of the حیات وحش ایران category; تا دويست سال پيش اصلاً كسي نمی دانست كه در جهان، جانوري به نام كانگورو زندگي مي كند، ولي اين ...

 1. Top | #1

  کاربر ارشد

  کاربر ارشد


  حیوان خانگی
  در حال حاضر فقط گربه
  محل سکونت
  استکهلم(جزیره پریان دریایی)
  لايك دريافتي
  67
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  4,359
  می پسندم
  5,004
  مورد پسند : 291 بار در 108 پست

  پیش فرض کانگورو

  کانگورو
  تا دويست سال پيش اصلاً كسي نمی دانست كه در جهان، جانوري به نام كانگورو زندگي مي كند، ولي اين پويندگان سرزمين استراليا بودند كه دويست سال پيش، اين حيوان را براي نخستين باز يافتند. كانگورو كيسه اي دارد كه مشخصه بارز اين جانور، همين كيسه مخصوص است. البته بسياري از پستانداران داراي كيسه اي همانند كانگورو هستند. استراليا و جزاير همسايه اين قاره جايي است كه بيشتر حيوانات كيسه دار در آنجا زندگي مي كنند. اين قبل جانداران، راسته اي از حيوانات را تشكيل مي دهند كه به زبان علمي آنها را مارسوپيلز مي خوانند. اين نام از واژه لاتيني مارسوپيوم گرفته شده است كه معناي كيسه مي دهد. مارسوپيلز يعني كيسه داران.
  تاريخ پيدايش نخستين پستانداران به عصر دايناسورها يعني بيش از 100 ميليون سال پيش باز مي گردد. پستانداران به دو گروه تقسيم مي شدند: كيسه دارن ، جفتداران .
  جفتداران به پستانداري مي گويند كه نوزادش در حالت جنيني داراي جفت است، جفتي كه بوسيله آن تغذيه مي كند. اما كيسه داران جفت جنيني ندارند، بلكه رويان بسيار زود و نارس از شكم مادر بيرون مي آيد تا سپس بقيه مراحل رشد و تكامل را در كيسه مخصوص مادر بپيمايد. پس مي بينيد كه در كيسه داران، كيسه نقش جفت در رحم را بازي مي كند. زماني كه در آب و هواي زمين تغيير روي داد، ديناسورها به نابودي گراييدند. آنگاه برشمار پستانداران افزوده شد و اين جانداران از جهات بسياري تكامل يافتند. ديگر از آن پس اين پستانداران بودند كه برزمين حكمراني مي كردند. البته پستانداران جفتدار بيشتر از كيسه داران در عرصه زندگي موفقيت داشتند، چون به لحاظ مغز، پيشرفته تر بودند. در ضمن براي رشد جنين، شكم مادر بمراتب شايسته تر و مناسبتر است تا درون كيسه. در بسياري از نقاط جهان، چون كيسه داران نتوانستند با ديگر پستانداران در صحنه رقابت زيست، برابري كنند، منقرض شدند. اما در استراليا و آمريكاي جنوبي چنين رخ نداد. دانشمندان براين باورند كه استراليا روزي به جنوب شرقي آسيا متصل بود. چنين چيزي بوسيله زنجيره اي از جزاير و يا وجود برزخي در روزگار قديم، ممكن بود. بنابر اين، مي توان گفت كه كيسه داران هنگامي در استراليا پخش شدند كه در آنجا هنوز جفتداران تكامل يافته اي وجود نداشتند. در چنين محيطي كه از تكاپوي رقابت تهي بود، كيسه داران رشد كردند و به اشكال و اقسام گوناگوني در آمدند.  منبع : وبلاگ چرا و چگونه؟
  ویرایش توسط peta : 22nd May 2009 در ساعت 07:40 PM

 2. 4 کاربر پست peta عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر ارشد

  کاربر ارشد


  حیوان خانگی
  در حال حاضر فقط گربه
  محل سکونت
  استکهلم(جزیره پریان دریایی)
  لايك دريافتي
  67
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  4,359
  می پسندم
  5,004
  مورد پسند : 291 بار در 108 پست

  پیش فرض

  کانگورو جانوری از راسته کیسه‌داران علفخوار (Diprotodontia) از خانواده دراز‌پایان (Macropodidae) است که در استرالیا و گینه نو زندگی می کند. کانگورو می تواند به کمک پاهایش پرش های بلندی انجام دهد. طول این پرشها به سه متر هم می رسد. دم کانگوروها بلند و عضلانی است.
  اين حيوان داراي دست هاي كوتاه است كه هيچ وقت براي حركت وي به كار نمي رود و فقط جهت گرفتن علف ها و شاخ و برگ هاي درختان مورد استفاده قرار مي گيرد. كانگورو بر روي دو پاي خود مي نشيند و از دم خويش جهت حفظ تعادل در نشستن و جستن نيز استفاده مي كند. اين حيوان در سطح شكمي داراي كيسه اي است و در ته كيسه آن غده هاي شيري موجود است . نوزاد كانگورو كه در ابتداي تولد به اندازه لوبيايي است و در هنگام تولد جثه‌ای بسیار کوچک دارد که قطر آن از دو سانتیمتر بیشتر نمی‌شود به وسيله مادر در ته كيسه قرار داده مي شود و در همان جا به وسيله غده هاي مترشحه شير تغذيه مي گردد و رشد مي كند و پس از آن كه قدري بزرگتر شد از كيسه خارج مي شود و با مادر چرا مي كند و در موقع خطر داخل كيسه مادر مي گردد.
  کانگورو
  بزرگ‌ترین نوع کانگورو کانگوروی قرمز است. کانگوروی خاکستری نوع دیگریست که تقریباً به بزرگی کانگوروی قرمز می‌شود.  طبقه‌بندی علمی
  شاخه:طنابداران
  رده:پستانداران
  زیررده:کیسه‌داران
  راسته:کیسه‌داران علفخوار
  زیرراسته:دراز‌پاشکلان
  خانواده:دراز‌پایان  ویرایش توسط peta : 21st August 2009 در ساعت 12:56 PM

 4. 6 کاربر پست peta عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3

  کاربر ارشد

  کاربر ارشد


  حیوان خانگی
  در حال حاضر فقط گربه
  محل سکونت
  استکهلم(جزیره پریان دریایی)
  لايك دريافتي
  67
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  4,359
  می پسندم
  5,004
  مورد پسند : 291 بار در 108 پست

  پیش فرض کانگوروی پازَرد

  کانگورو

  کانگوروی پازَرد در قسمت مرکزی و شرقی استرالیا، در مناطق صخره‌ای و کوهستانی زندگی می‌کنند. اندازه کانگوروهای پا زرد بین شصت تا هشتاد سانتیمتر و طول دم آنها بین چهل تا هفتاد سانتیمتر است. دم آنها عضلانی نیست و بر خلاف دیگر همنوعان خود از آن به عنوان حایل استفاده نمی‌کنند. آنها از تمام گیاهانی که در منطقه زندگی آنها می‌روید تغذیه می‌کنند. این نوع کانگورو دوره معیّنی برای تولید مثل ندارد.
  ویرایش توسط peta : 22nd May 2009 در ساعت 07:49 PM

 6. 4 کاربر پست peta عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #4

  کاربر ارشد

  کاربر ارشد


  حیوان خانگی
  در حال حاضر فقط گربه
  محل سکونت
  استکهلم(جزیره پریان دریایی)
  لايك دريافتي
  67
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  4,359
  می پسندم
  5,004
  مورد پسند : 291 بار در 108 پست

  پیش فرض والابي

  کانگورو

  والابی‌ها کانگوروهای کوچکی هستند که در استرالیا،نيوزلند و گینه نو زندگی می‌کنند. آنها دارای انواع گوناگونی هستند اما بیشتر به اندازه خرگوش هستند. طول بدن آنها ۷۰ سانتیمتر است، هرچند انواع یکمتری آنها نیز دیده شده‌اند. والابی‌ها بیشتر علفخوار بوده و خود نیز غذای سایر حیوانات گوشتخوار هستند. دشمنان طبیعی آنها عبارت‌اند از: عقاب و دینگو همچنین برخی از انسان‌ها آنها را به خاطر پوست زیبایشان شکار می‌کنند.

 8. 2 کاربر پست peta عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #5

  کاربر ارشد

  کاربر ارشد


  حیوان خانگی
  در حال حاضر فقط گربه
  محل سکونت
  استکهلم(جزیره پریان دریایی)
  لايك دريافتي
  67
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  4,359
  می پسندم
  5,004
  مورد پسند : 291 بار در 108 پست

  پیش فرض ناگفته هائي از دنياي كانگوروها

  بیش از 50 گونه مختلف از این حیوان در دو گروه مجزا طبقه بندى مى شوند.
  گروه اول که « ماکروپادید » نام دارد، شامل کانگوروهاى عظیم الجثه از قبیل: کانگوروى قرمز، خاکسترى، کانگوروى والبى و Wallabies ,Pademelons ,Quokka مى باشد و گروه دیگر که « پاتوروید » نامیده مى شود، مشتمل بر گونه هاى دسته بندى شدۀ کوچکترى همچون Rat-Kangaroos ,Bettongs ,Potoroos مى باشند. کانگوروی خاکسترى و قرمز، بزرگترین نوع کانگورو است که قدش به 2 متر( 6.5 فوت )، و وزنش به 85 کیلوگرم ( 187 پوند ) مى رسد و کوچکترین نوع نیز « رت کانگوروها » هستند، کانگوروهاى خوشبویى که شبیه به موش صحرایى ( رت ) بوده و به استثناى دمشان، حدود 30 سانتیمتر( 12 اینچ ) ارتفاع دارند.
  کانگوروها تنها در قاره استرالیا، گینه نو و برخى از جزایر برون مرزى چون تاسمانیا یافت مى شوند. گونه هاى اندکى نیز براى نخستین بار به کشورهاى دیگر منتقل شدند، از قبیل « تامارس » و « راک والبى » که به ترتیب به نیوزیلند و هاوایى انتقال یافتند. کانگوروها در هر محل قابل تصورى درسراسر استرالیا و گینه نو سکونت دارند. انواع قرمز در کشتزارها، مراتع هموار و جنگلهاى تُنُک (ساوانا) یافت مى شوند و زیستگاه نوع راک والبى یا والبى کوهى، در حوالى صخره هاى واقع در صحراى جنوبى مى باشد.

  فسیلهاى یافت شده بیانگر آن است که نخستین کانگوروها 15 میلیون سال پیش در استرالیا وجود داشته اند. حدود 8 میلیون سال پیش، جنگلهاى بارانى استرالیا در نتیجۀ تغییرات جوى جاى خود را به جنگلهاى تنک و کشتزارهاى هموار دادند و کانگوروها نیز به انواع گوناگونى که هم اکنون مى شناسیم، تکامل یافتند. این کانگوروهاى غول پیکرمنقرض شده، تا 3 متر(10 فوت ) قد و200 کیلو(440 پوند ) وزن داشته اند.


  ویژگیهاى ظاهرى
  اغلب کانگوروها گوشهاى بزرگ و سرهاى نسبتا ً کوچکى دارند. پاهاى کوچک جلویى داراى پنج انگشت نامساوى است، درحالیکه پاهاى عقب چهار انگشت دارد. یکى از انگشتان هر دو پاى عقبى داراى پنجۀ تیزى است که آلت دفاعى وى مى باشد. رنگ بسیارى از گونه هاى کانگورو به شکلى است که به آنها کمک مى کند هنگام مواجهه با خطر، خود را مخفى سازند. جنس نر کانگوروهاى نوع بزرگ، به طور قابل ملاحظه اى بزرگتر از جنس ماده مى باشند و این خصوصیت «دیمورفیسم - Dimorphism» (یا اسکلت بندی و رنگ حیوان) نامیده مى شود.


  کانگورو

  یک ویژگى فیزیکى که کانگوروها را از دیگر کیسه داران مجزا مى کند، تناسب پاهاى پشتى و دم این جانور جهت پریدن او است، به عنوان مثال در کانگوروى قرمز، پاهاى پشتى، بسیار بزرگ بوده و تقریبا ً ده برابر پاهاى جلویى است. آنها هنگامى که به آرامى راه مى روند از هر دو پاى خود استفاده مى کنند، اما زمانیکه مى خواهند بدوند، بر روى پاهاى عضلانى پشتى ایستاده و شروع به جهش مى کنند.

  پرش هاى برخى از کانگوروها بسیار جالب توجه است. کانگوروهاى قرمز قادرند در بیشترین سرعت خود، در هر جهش تا بیش از 5 متر( 16فوت ) بپرند. سرعت حرکت آنها نیز به بیش از 50 کیلومتر( 31 مایل ) در ساعت مى رسد. دم سنگین و عضله اى جانور نقش مهمى در حرکت او ایفا مى کند. دم او هنگام پریدن به عنوان یک موازنه و رادار عمل کرده و هنگام نشستن نیز از او حفاظت مى کند.

  تنها عضو خانوادۀ کانگوروها که نمى پرد، رت کانگوروى خوشبو مى باشد. دانشمندان کوشیده اند علت شایع بودن پرش در میان کانگوروها و عدم رواج آن میان پستانداران دیگر را دریابند. تحقیقات آنها نشان داده است که کانگوروها براى پریدن به انرژى بیشترى نیاز ندارند و دلیل آن هم عمدتا ً وجود تاندون هاى فنر مانندى است که در پاهایشان قرار دارد.
  آنها براى شروع پرش به انرژى نسبتا ً زیادى احتیاج دارند، اما براى اینکه سرعت پرش خود را افزایش دهند، مقدار کمى انرژى اضافه تر لازم دارند. در مقایسه، پستاندارانى که روى چهار پاى خود مى دوند، با افزایش سرعت، میزان نیاز آنها به انرژى بیشتر نیز افزایش مى یابد.

  تولید مثل
  کانگوروها نیز مانند همۀ کیسه داران، جفت واقعى ندارند ( جفت، ترکیبى است که درون رحم مادر ایجاد شده و جنین در حال رشد را تغذیه کرده و مواد زائد آنرا نیز دفع مى کند).

  کانگوروى ماده به جاى تولید یک جنین کاملا ً تکامل یافته، نوعى کیسۀ زرد درون رحم خود تشکیل مى دهد که دور تا دور جنین را در برمى گیرد. جنین مدت 4 الى 5 هفته مواد غذایى را از این کیسه جذب کرده وسپس در قالبى جنین مانند، اما درحالتى که دستهایش کاملا ً رشد کرده، به دنیا مى آید. بچه کانگوروى کوچک که وزنش حدود 1 گرم است، بر روى بدن مادرش خزیده و وارد کیسه مى شود. او به محض وارد شدن به کیسۀ روى شکم مادر، شروع به شیر خوردن مى کند. نوزاد چندین ماه در این کیسه مى ماند تا مرحله اى که کاملاً رشد کرده و بتواند روى پاى خودش بایستد. بچۀ کانگورو که گاهى « جوى » نامیده مى شود، ممکن است تا یکسالگى همراه مادرش باشد و براى تغذیه و حفظ امنیت داخل کیسه برود.

  همۀ کانگوروها در هر مرحله زایمان خود، یک نوزاد به دنیا مى آورند به استثناى رت کانگورو که معمولاً دوقلو زاست. بر طبق شرایط محیطى و منابع غذایى، هر کانگورو سالیانه یک بار وضع حمل مى کند. برخى از کانگوروها یى که در مناطق خشک زندگى مى کنند، این توانایى را دارند که درصورت وجود آب و غذاى کافى، تولید مثل کنند. بنابر این چرخه تولید مثل آنها در وضعى نرمال قرار مى گیرد اما در صورتیکه شرایط مساعد نباشد، ممکن است طى چندین سال، هیچ زایمانى نداشته باشند.

  طول زندگى کانگوروهاى عظیم الجثه جنگلى بین 12 الى 18 سال است اما غذا و شرایط جوى این میزان را تحت تاثیر قرار مى دهد. آنهایى که در قفس هستند تا 28 سال عمر مى کنند، اما گونه هاى کوچکتر طول عمر کوتاه ترى دارند.

  وضعیت اجتماعى

  از آنجاییکه گونه هاى محدودى از کانگوروها به طور جزء به جزء تحت بررسى قرار گرفته اند، زندگى اجتماعى آنها به درستى شناخته نشده است. گونه هاى کوچکتر تمایل به زندگى انفرادى داشته و به طور گسترده اى در قلمرو حیوان نر که چندین ماده را در بر گرفته، پراکنده شده اند. این حیوانات فقط به منظور جفت گیرى، به هم نزدیک مى شوند و مادر و فرزند نیز فقط تا زمانیکه بچه بتواند به تنهایى زندگى کند، کنار هم مى مانند.
  برخلاف این گروه، کانگوروهاى قرمز و خاکسترى، بسیار اجتماعى بوده و گروههاى بزرگى بیش از10 نر و ماده تشکیل مى دهند که گروه آنها « ماب » نامیده مى شود و قدرتمندترین عضو گروه « بومِر » نام دارد و این کانگورو مى تواند تا ده سال این مقام را در دست داشته باشد و با اعضاى گروه به جفت گیرى بپردازد. اما سرانجام کانگوروى نر جوان وقوى ترى او را مجبور به ترک موقعیت و یا حتى ترک گروه مى کند.
  کانگوروهاى بزرگتر گرچه معمولاً حیوانات کمرویى هستند، اما هنگامیکه از جانب حریف مورد تهدید قرار گیرند، به شکل یک کُشتى رسمى، توسط دم و پاهاى پشتى از خودشان محافظت کرده و با پنجه و پاهاى هاى نیرومند خود، به حریف ضربه مى زند.
  چگونگى بقاء
  روزگارى بومیان استرالیا کانگوروها را به خاطر گوشت وپوستشان شکار مى کردند، اما تاثیر زیادى بر تعداد کانگوروها نداشتند. با ورود اروپائیان به قاره استرالیا، شکار بى رویه و ورود احشامى که به خوردن علفزارها پرداختند دست به دست هم داده و باعث شدند جمعیت تعدادى از گونه هاى کوچک کانگوروها کاهش یابد.

  امروزه ساخت و سازهاى شهرى که باعث کاهش مناطق قابل زیست کانگوروها شده است، زندگى برخى گونه هاى خاص را تهدید مى کند. پستانداران درنده اى همچون روباه، سگها و گربه هاى خانگى که وارد استرالیا شده اند، کانگوروهاى نوع کوچک را مورد حمله قرار مى دهند و پستانداران تازه وارد دیگر به ویژه خرگوشها و چهارپایان دیگر، با کانگوروها بر سر منابع غذایى با آنها مقابله مى کنند. کانگوروهاى نوع بزرگ نیز توسط گله داران که آنها را آفت مزرعه هاى خود مى دانند، شکارو یا مسموم مى شوند.

  علیرغم این فشارها، کانگوروهاى بزرگ همچنان به زندگى خود ادامه مى دهند. در حدود 10 گونۀ کانگوروها در معرض خطر انقراض هستند که شامل چندین نوع rat kangaroos,hare wallabies, nailtail wallabies کانگورو، دو نوع کانگوروى « هِر والبى » و دونوع کانگوروى « نِیل تِیل والبى » هستند.


 10. 2 کاربر پست peta عزیز را پسندیده اند .


 11. Top | #6

  کاربر ارشد

  کاربر ارشد


  حیوان خانگی
  در حال حاضر فقط گربه
  محل سکونت
  استکهلم(جزیره پریان دریایی)
  لايك دريافتي
  67
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  4,359
  می پسندم
  5,004
  مورد پسند : 291 بار در 108 پست

  پیش فرض

  در پستانداران سه الگوی متفاوت توليدمثلی ـ تخم گذاری در پلاتی پوس و اکيدنه، زنده زايي در کيسه دارانی همچون کانگورو و بچه زايي در پستانداران جفت دار وجود دارد .

  کيسه داران به پستاندارنی همچون کانگورو ، اُپوسوم ، کوالا ، گرگ های تاسمانی و بنديکوت گفته می شود که کيسه ای در زير شکم دارند و نوزاد خود را که در مرحله ای ناقص متولد می شوند در آن پرورش می دهند . در اينجا به عنوان نمونه توليدمثل درکانگوروی قرمز را مورد بررسی قرار می دهيم:

  در مورد کانگوروها , چهار گونه ی مختلف وجود دارد که عموماً به آنها کانگورو می گويند :
  1)کانگوروی قرمز Macropus rufus
  2 )کانگوروی خاکسترس غربی Macropus fuliginosus
  3)کانگوروی خاکستری شرقی Macropus giganteus
  4)کانگوروی آنتلوپن(Macropus antilopinus


  درهمه کيسه داران نوعی جفت ابتدايي به نام کوريوويتلين ( يا کيسه زرده ) وجود دارد . بلاستوسيست کيسه داران که در ابتدا , درون پرده هايي قرار دارد برای چند روز در مايع درون رحمی شناور و آزاد باقی می ماند . جنين پس از خروج از پوسته های اطراف آن , در جايي از رحم لانه گزينی نمی کند بلکه مقدار کمی از ديواره را می تراشد و فرورفتگی کوچکی در آنجا پديد می آورد تا بتواند موادغذايي لازم را از ترشحات مخاط رحم و توسط کيسه زرده پر از رگ خونی دريافت کند توقف جنين در رحم زياد طول نمی کشد و همه ی کيسه داران نوزادانی بسيار ناقص بدنيا می آورند که بايد دوره دراز مراقبت مادر و شيرخوردن را بگذراند .
  درکانگوروی قرمز , نخستين بارداری فصل دوره ای 33 روزه است که پس از آن نوزاد ناقص خود را از ديواره ی شکم بالا می کشاند و به درون کيسه موجود در آنجا می رود تا خود را به يکی از دهانه های غدد شيری موجود در درون اين کيسه برساند . در اين هنگام مادر دوباره باردار می شود اما وجود نوزاد در حال رشد شيرخوار سبب می شود که رشد و نمو جنينی که در مرحله حدود يکصد سلولی است متوقف بماند ( توقف رشد يا دياپوز ) اين مدت توقف حدود 235 روز است و در طول آن بچه ای که در کيسه زندگی می کند به مرحله ی نسبتا کاملی می رسد . بعد از گذشتن اين دوره رشد جنين در داخل رحم ادامه می يابد حدود يک ماه بعد از خروج بچه داخل کيسه فرايند قبلی تکرار می شود . جالب آنکه وقتی جنين دوم متولد شود و به درون کيسه برود هنوز هم بچه ی اول گاه به گاه به داخل کيسه بر می گردد در اين هنگام مادر دارای سه فرزند با سه سن متفاوت استتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) : يکی راه می رود ،ديگری در کيسه زير شکم ساکن است و سومی مرحله انتظار را در رحم می گذراند . کانگورو می تواند همزمان دو نوع شير کم پروتئين و پر چربی برای بچه مسن تر و شير سرشار از پروتئين و کم چرب برای بچه تازه متولد شده توليد کند.
  به تاخير افتادن لانه گزينی موجب می شود که بلاستوسيست به مدت چند هفته تا چندماه در حالت خفتگی باقی بماند در مورد بسياری از پستانداران ( مانند خرس ، خوک ، سمور ،گورکن، خفاش و بيشتر گوزن ها ) عقب افتادن زمان لانه گزينی سلول تخم راهی برای درازتر کردن دوران بارداری است تا نوزادان در زمان متولد شوند که شرايط برای زيست آنها کاملا مناسب باشد.

 12. 2 کاربر پست peta عزیز را پسندیده اند .


 13. Top | #7

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  سگ/ گربه خانگی دست آموز
  محل سکونت
  اصفهان
  لايك دريافتي
  23
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  625
  می پسندم
  3,324
  مورد پسند : 40 بار در 24 پست
  نوشته های وبلاگ
  1

  پیش فرض

  بنظر من زیباترین نگهداری در حیوانات را کانگورها دارند بخاطر وجود کیسه نگهداری بچه و دلیل پرش در میان کانگوروهاخیلی برایم جالب بودتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  زمين فقط متعلق به ما انسان ها نيست ! بايد حق زندگي را براي جانداران ديگر بپذيريم ! و بپذيريم كه براي حفظ حياتمان نياز به شراكت با گونه هاي مختلف هستيم .


 14. 2 کاربر پست مدنی عزیز را پسندیده اند .


 15. Top | #8

  کاربر ارشد

  کاربر ارشد


  حیوان خانگی
  در حال حاضر فقط گربه
  محل سکونت
  استکهلم(جزیره پریان دریایی)
  لايك دريافتي
  67
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  4,359
  می پسندم
  5,004
  مورد پسند : 291 بار در 108 پست

  پیش فرض

  آره خيلي بامزه ست اما فكر نكنم براي بچه هاشون خيلي بامزه باشهتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) وقتي تو كيسه هستن و مادره در حال پرشه:))

 16. Top | #9
  ati
  هم اکنون آفلاین میباشد

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  121
  لايك كرده
  61
  نوشته ها
  1,681
  می پسندم
  3,595
  مورد پسند : 507 بار در 149 پست
  نوشته های وبلاگ
  2

  Red face کانگوروی پا زرد

  نام عمومی :کانگوروی پا زرد

  نام علمی:petrogale xanthopus

  خانواده: دراز پایان

  گونه:p. Xanthopus

  پراکندگی: پراکندگی ان در قسمت مرکزی و شرقی استرالیا در مناطق صخره ای و کوهستانی است


  کانگورو

  عکس نوزاد کانگورو در حال شیر خوردن در درون کیسه

  اندازه: بین 68 تا 80 سانتیمتر

  تغذیه: انها تمام گیاهانی که در محل زیستشان یافت شود می خورند.

  توضیحات:
  دم این نوع کانگورو عضلانی نیست و بر خلاف همنوعان خود از ان به عنوان حایل استفاده نمی کنند.
  این کانگورو دوره ی معینی برای تولید مثل ندارد انها همیشه میزان بارندگی و وفور غذا را زیر نظر دارند.


  کانگورو


  منبع: رازبقا

 17. کاربر مقابل پست ati عزیز را پسندیده است:


 18. Top | #10
  ati
  هم اکنون آفلاین میباشد

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  121
  لايك كرده
  61
  نوشته ها
  1,681
  می پسندم
  3,595
  مورد پسند : 507 بار در 149 پست
  نوشته های وبلاگ
  2

  Red face کانگوروی خاکستری شرقی

  نام عمومی :کانگوروی خاکستری شرقی

  نام علمی: Macropus giganteus

  خانواده: دراز پایان

  راسته: کیسه داران علف خوار

  پراکندگی: پراکندگی ان در قسمت مرکزی و شرقی و بیشتر مناطق دارای دشت استرالیا میباشد.

  اندازه: بین 150 تا 180 سانتیمتر

  تغذیه: انها تمام گیاهانی که در محل زیستشان یافت شود می خورند.


  کانگورو


  توضیحات :
  دم این نوع کانگورو عضلانیاست و مانند همنوعان خود از ان به عنوان حایل استفاده می کنند.
  این کانگرو پرشهایی به بلندی دو متر انجام می دهد.
  در زمان تولد 2 سانتمتر بیشتر نیست و خود را با تلاش فراوان به کیسه ی مادر می رساندو در انجا شیر می خورند.  کانگورو


  منبع : رازبقا

 19. کاربر مقابل پست ati عزیز را پسندیده است:


صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. مشت زنی خنده دار کانگورو
  توسط ویکی در انجمن کلیپ هایی کوتاه از حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 21st September 2015, 01:27 PM
 2. کانگورو بدن ساز
  توسط ویکی در انجمن آرشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th June 2015, 02:17 PM
 3. این سگ مثل کانگورو راه می‌رود +عکس
  توسط ویکی در انجمن آرشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 28th January 2015, 05:01 PM
 4. بچه کانگورو در حال شیر خوردن
  توسط great در انجمن آرشیو
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 29th August 2008, 07:11 AM

Visitors found this page by searching for:

تحقيق درباره ي كانگورو

در مورد کانگرو

مقاله در مورد کانگورو

اطلاعاتی درباره کانگورو

کانگورو چگونه از بچه خود نگهداری می کند

مقاله درباره کانگورو

در مورد کانگور

چگونه به دنیا اوردن بچه کانگورو و نگهداری از انها

کانگرو چگونه از بچه اش نگه داری می کند

در باره کانگورو

درباره ی کانگرو

درباره كانگرو نگهداري بچه ها و نهووه ارتبات با جانوران ديگر

مقاله درباره کانگرو

كانگورو چگونه از بچه اش نگهداري مي كند

طول پرش کانگورومقاله در مورد كانگوروكانگوروودشمنان طبيعي اشتحقیق درباره ی نگهداری کانگورو ازبچه اش در مورد کانگوروتحقیق دربارهی کانگوروبچه داری کانگوروکانگورو تحقیقارتباط کانگروکانگوروچگونه بچه به دنیامی اورد وچگونه به بچه هایش غذا میاورد وچگونه نگهداری میکندتوليد مثل كانگورونحوه نگهداری کانگرو از فرزندشدانستنیهایی در مورد کانگوروارتباط کانگوروها با حیوانات دیگرکانگور چگونه ازبچه های خود مواظبت میکنندارتباط باجانوران بتحقيق در مورد زندگي كانگوروروش نگهدارى خرگوش از بچه اشدموردکانگورووبچه هایشخصوصیات کانگورروکانگوروارتباط باجانوران دیگرمقاله در مورد کانگوروهاحیوانی بنام کانگورومقاله تولید مثل کانگروزنده زایی پستاندارانچگونه کانگرو از بچه هایش نگهداری می کنداطلاعاتی درمورد کانگورونگه داری بچه کانگوروتولید مثل درکانگوروكانگورووزيستشنحوه نگهداری کانگورو از بچه هادر موردكانگوروگربه مادر چگونه از فرزند خود مراقبت می کندکانگرو و بچه اشکانگرو چگونه از بچهایش نگهداری میکنددرباره کانگارو درباره کانگوروتحقیق در باره ی کانگروتحقیق در مورد حیوان به نام کانگروتولید مثل در کیسه دارانزايمان كانگرو تحقیق دربارهی کانگرو اطلاعاتی در مورد کانگورکانگورو دشمناندانستنی هایی درموردکانگورونگهداری کانگرو از بچه هایشچگونه نگه داري ازبچه هاي كانگرو در باره کانگرونحوه زندگي كانگورو و چگونگي نگهداري از بچه اشتحقیق درمورد کانگاروشيوه زندگي كانگوروچرخه زندگي كانگورو دشمن کا نگو روکانگورو چگونه از فرزندش مراقبت می کندنگهداری از بچه کانگورهاكانگورا چگونه از بچه خود نگهداري مي كند؟تحقيق درباره كانگرورابطه کانگورو با حیواناتتحقیق راجع به کانگوروکانگوروچگونه ازبچه هایش نگه داری میکندکانگورو وارتباط باجانورانمراقبت کانگرو از فرزندانش چگونه استنگهداری کانگارو از فرزندشتحقيق علمي درباره ي كانگروکانگورو چگونه بچه اش را در شکمش نگه میدارد؟سگ چگونه ازبچه خودنگه داري مي كنداطلاعاتی در مورد غذای کانگورونگهداری از بچه کانگورودرباره كانگروروش نگهداری کانگورو از نوزادشنگهداری کانگروازبچه هایشگرگ چگونه از بچه هایش مراقبت میکندنحوه زندگي كانگوروکانگوروچگونه از بچه خود نگه داری می کنددر مورد حيوان كانگوروهرتباط کانگارو با جانوران دیگردر مورد کانگورو و بچه ی انتحقیق کامل از کانگورودرباره ى كانكورووارتباط او با جانداران دیگرکانگورو چگونه از فرزند خود نگه داری میکند توضیحی درباره کانگارواطلاعاتی درموردکانگروكانگوروها چگونه از بچهاطلاعات درباره ی کانگرو زایمان کانگوروکانگورو مقاله

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556