نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

گفتگو با دکتر. تی کالین کمپبل در مورد رژیم وگان

This is a discussion on گفتگو با دکتر. تی کالین کمپبل در مورد رژیم وگان within the بزرگان گیاهخوار forums, part of the تالار گیاهخواری category; گفتگو با دکتر. تی کالین کمپبل در مورد رژیم وگان: دکتر. تی کالین کمپبل، پروفسور بازنشسته ی بیوشیمی تغذیه در ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  گربه ولی نه خانگی
  محل سکونت
  مشهد
  لايك دريافتي
  39
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,500
  می پسندم
  6,509
  مورد پسند : 734 بار در 120 پست

  پیش فرض گفتگو با دکتر. تی کالین کمپبل در مورد رژیم وگان

  گفتگو با دکتر. تی کالین کمپبل در مورد رژیم وگان:
  دکتر. تی کالین کمپبل، پروفسور بازنشسته ی بیوشیمی تغذیه در دانشگاه کرنل، آمریکا هستند. ایشان بالغ بر 40 سال، در زمینه تحقیقات تغذیه فعال بودند. در جولای سال 2009، از دکتر کمپبل دعوت شد تا در مورد عملکردهای خویش و پیام دگرگون کننده زندگی شان برای شنوندگانی در سنگاپور سخنرانی کنند. ما این افتخار را داشتیم تا تا در مورد رژیم وگان، سلامت، و تغییرات اقلیمی با ایشان گفتگو کنیم.
  به بسیاری از ما گفته شده که شیر و محصولات لبنی منابع خوب پروتئین هستند. آیا این واقعاً درست است؟
  بهتر است در این باره از دکتر کمپبل بشنویم که وقتی جوان بودند، در یک دامداری تولید لبنیات کار میکردند.
  دکتر کمپبل:ما تنها گونه ای در سیاره ایم که بعد از دوره شیرخوارگی نیز همچنان به خوردن شیر ادامه می دهیم.
  # در واقع پروتئین غیر قابل هضم در شیر گاو، موجب واکنش زنجیره ای منفی در بدن نوزادان، کودکان و بزرگسالان میشود.
  دکتر کمپبل: زیرا در واقع این پروتئین، رشد سلولهای رشدی بدن، و رشد سلولهای سرطانی را بیش از دیگر انواع پروتئین ها سرعت می بخشد. پروتئین های حیوانی تمایل به این کار دارند. و به نظر میرسد که پروتئین شیر مشکلات زیادی ایجاد میکند. پروتئین، کارهای دیگری نیز انجام میدهد، زیرا وقتی به طور کامل به صورت اسید آمینه های سازنده خود تجزیه نمی شود، زنجیره های کوچکی از اسید آمینه به صورت هضم نشده باقی می ماند که به آنها " پپتید " می گوییم. این پپتیدها جذب خون میشوند، بویژه در نوزادان، و همچون پروتئین خارجی به نظر می رسند، که واقعاً هم هستند، لذا بدن ما بر علیه آنها نوعی آنتی بادی میسازد که مخصوص آنها باشد، مخصوص آن رشته از اسیدهای آمینه. و بعد این آنتی بادی ها در اطراف می گردند و رشته ای مشابه از اسید آمینه در سلولهای پانکراس می یابند، که مسئول تولید انسولین هستند. آنتی بادی ها بر علیه این پروتئین خارجی تولید میشوند، و به ترتیب، این روند در رشته ی مشابه اسید آمینه در پانکراس نیز روی میدهد و در نتیجه آن را نابود میکند و بدین ترتیب دیابت نوع اول ایجاد میشود.
  # دکتر کمپبل در مورد بهترین راه برای تأمین مواد غذایی نوزادان عزیز برای ما می گویند.
  دکتر کمپبل: بهترین روش ممکن این است که مادر به مدت حداقل یک سال، یا حتی دو سال، به بچه شیر دهد. اما حداقل یک سال باید باشد. این روند طبیعی است. و بعد، اگر نتواند شیر بدهد، یا نتواند به مدت طولانی این کار را بکند، پودرهای گیاهی جایگزین مناسبی هستند. البته به خوبی شیر مادر نیستند، باید به این نکته توجه داشته باشیم. و به محض اینکه بدن بتواند به آب به عنوان منبع هیدارت بنگرد، باید به بچه آب بدهند.
  # دکتر کمپبل در گفتگوی قبلی توضیح دادند که حداقل 50 درصد از گازهای گلخانه ای که به اتمسفر وارد میشوند، در نتیجه ی فرایند تولید دام ایجاد شده اند. به عبارت دیگر، گوشتخواری مسبب تغییرات اقلیمی است.در اینجا در مورد موضوعی که به شدت به بقای سیاره ربط دارد، سخنانی به روز شده از دکتر کمپبل می شنویم.
  دکتر کمپبل: اگرچه این گزارش هنوز غیر رسمی است، اما افرادی بسیار مهم این گزارش را تهیه کردند. با توجه دقیق به آمار، و نتیجه گیری نهایی، در می یابید که ارتبط دامداری با گرمایش جهانی، بیش از % 60 است. این ارتباط، % 18 نیست، یعنی رقمی که سه، چهار سال پیش بیان شده بود، حتی % 50 هم نیست که مدتی پیش اعلام کردند. این میزان جدید، سرسام آور است. و واضح است که بسیاری از افراد هنوز از این مورد اطلاع ندارند. این آمار به عنوان مقاله ای قابل نشر در مجله بخصوصی پذیرفته شده است. و در ماه اکتبر چاپ میشود.
  # این یافته مهم و بحرانی چه معنایی در بر دارد؟
  دکتر کمپبل: آنها موردی مجاب کننده ارائه میدهند، منظورم این است که این آمار معنای زیادی دارد. این آمار از جنبه برخی نکات، معنای زیادی دارد. یکی از معانی آن این است که عامل اصلی در گرمایش جهانی که ناشی از بخش دامداری است، گاز متان است، نه دی اکسید کربن. و این موضوع مهمی است، زیرا از نظر جذب انرژی بر پایه مولکولی، ظرفیت متان 25 برابر دی اکسید کربن است، این یعنی از جنبه ی فعالیت مولکلولی، متان مقاوم تر است. عامل دوم که مهمتر هم هست این است که عمر متان کوتاه است و وقتی وارد اتمسفر شود، تنها 8 یا 9 سال در آنجا می ماند. در حالیکه دی اکسید کربن 75 تا 100 سال در جو می ماند. این یعنی، هم اینک در جو متان وجود دارد و اگر ما تولید متان را متوقف کنیم، در مدت زمان معقولی می توانیم با سرعت بیشتر میزان آن را کاهش دهیم. در حالیکه حتی اگر تولید دی اکسید کربن را تا % 20 کاهش دهیم، یعنی بالاترین میزان کاهشی که میتوان سیاستمداران را به آن راضی کرد، در واقع، تفاوت زیادی در وضعیت جو ایجاد نمیکند! شاید در عرض دو یا سه نسل تفاوتی ایجاد شود. برای همین پیام این آمار بسیار مهم است. در واقع انتخاب غذایی ما مهمترین مسئله است.
  در حال گفتگو با دکتر تی. کالین کمپبل یکی از نویسندگان کتاب مشهور " تحقیق چینی " و پروفسور بازنشسته ی بیوشیمی تغذیه در دانشگاه کرنل آمریکا هستیم.
  هزینه های خدمات درمانی برای دولتها، شرکتها و افراد در سراسر جهان رو به افزایش است. در کشورهایی همچون انگلستان که خدمات درمانی رایگان است، اخیراً در " بلفاست تلگراف " گزارش شد که هزینه درمان 60 هزار بیمار دیابتی تنها در ایرلند شمالی، بالغ بر 1.5 میلیون دلار در روز هزینه بر میدارد و " دیابت بریتانیا " بنیانی خیریه در این کشور، پیش بینی میکند که تعداد این افراد رو به افزایش است و در نهایت سیستم ارائه خدمات درمانی یا " خدمات درمانی ملی " کشور انگلستان را فرو می پاشد. در ایالات متحده آمریکا، مردم بیشتر هزینه ی خدمات درمانی خود را از طریق بیمه درمانی می پردازند که به طور تاریخی از مزایای استخدام بوده است.
  آن شرکتهایی که در سالهای اخیر هزینه تأمین مزیت بیمه برای کارکنان آن افزایش یافته، هم اینک تصمیم دارند که دیگر هزینه مربوط به بیمه را برای کارمندان ارائه ندهند. برای افرادی بدون هیچ گونه بیمه درمانی، هزینه ی بیماری های جدی، به بحران های اقتصادی برای این افراد منجر میشود. دکتر کمپبل به این نکته اشاره میکنند که رژیم وگان به طور حائز اهمیتی، هزینه های خدمات درمانی را کاهش میدهند زیرا این رژیم مردم را سالم نگاه میدارد.
  دکتر کمپبل:رژیم های گیاهی موجب میشوند مردم سالم باشند، از بیماری پیشگیری میکنند، و مزایای آنها بسیار است، بویژه از نظر کنترل هزینه های خدمات درمانی. اگر همه به رژیم کامل گیاهی روی بیاورند، هزینه های خدمات درمانی کاهش می یابد. برای شرکتهایی که کارمندان خود را بیمه میکنند، با تغییر رژیم گیاهی، شاهد سلامت بیشتر کارمندان شان خواهند بود. ما مدارکی داریم که نشان میدهد برنامه هایی تحت عنوان " برنامه های سلامتی " در این شرکتها، موجب شده میزان بیماری به شدت کم شود. به عنوان مثال، به ازای هر یک دلاری که در این برنامه ها خرج میشد تا مردم را به سلامتی تشویق نماید، حداقل 3 تا 5 دلار در هزینه های خدمات درمانی کاهش ایجاد شد. این مهم است، به اصطلاح سرمایه به ما بر می گردد، سه برابر یا پنج برابر.
  # دکتر کمپبل ایده های خود از چگونگی افزایش آگاهی در مورد موضوعات مهمی همچون رژیم وگان و ارتباط مستقیم آن با سلامت، و عوامل ایجاد کننده گرمایش جهانی، و دیگر موضوعات بحرانی مرتبط با عموم مردم را با ما در میان میگذارند.
  دکتر کمپبل: دیدگاه من که بویژه در سطوح نسبتاً بالای توسعه سیاسی کار کردم، این است که ما می توانستیم به عنوان مثال، این اطلاعات را با سیر نزولی یعنی از مقامات تا مردم ارائه دهیم. به نظر من این روش خوب به نظر می رسد و می تواند مفید واقع شود، اما من تصمیم گرفته ام که بدین شکل عمل نکنم. ما باید راه بهتری برگزینیم، یعنی اطلاع رسانی به طور ریشه ای و با سیر صعودی است. یعنی اگر بتوانیم مردم را متقاعد کنیم یا حداقل به طور مؤثر به آنها اطلاع رسانی کنیم که خود بتوانند مطابق با سلیقه شان تصمیم گیری نمایند، آنگاه ایده ها و اطلاعات ما شانس بیشتری برای رشد و گسترش دارند. زیرا ارائه محصول خوب به مردم واقعاً نتیجه بخش است، محصولات را مقرون به صرفه کنید و در دسترس قرار دهید، به صورت دستور غذا، آن را توزیع کنید. باید به این امر واقف باشیم که این اطلاعات خیلی مهم هستند، و بعد باید آنها را برای مردم بیان کنیم. تا خودشان تصمیم بگیرند. آنها تصمیم خواهند گرفت. بدون شک چنین خواهد شد.
  # دکتر کمپبل احساس میکنند که پزشکان می توانند با ترویج رژیم وگان، رهبران تغییر باشند.
  دکتر کمپبل: ما نیز باید، همزمان، از مردمی که به خوبی در زمینه بهداشت و پزشکی آموزش دیده اند استفاده کنیم، منظورم پزشکان هستند، به عنوان مثال پزشکان این دوره در مورد تغذیه به خوبی آموزش ندیده اند. دانشکده های پزشکی در مورد تغذیه آموزش نمی دهند. اما افراد خوبی در زمینه ی رشته های پزشکی داریم، که دلیل گرایش آنها به این شغل کمک به مردم بوده است و به همین منظور این حرفه را انتخاب کردند. من برای بسیاری از این گروه ها سخنرانی میکنم، و آنها از این موضوع اطلاع نداشتند. وقتی برای آنها سخنرانی کردم، فهمیدم خیلی از آنها ناراحت شدند. " چرا قبلاً این چیزها را نشنیده ایم؟" من هم پاسخ می دادم: بیایید این برنامه را با همدیگر به پیش ببریم، بیایید همه ی این افراد حرفه ای و بسیار آموزش دیده را دعوت کنیم. بیایید به آنها اطلاع دهیم تا در آگاه کردن مردم نقش رهبری را بر عهده گیرند.
  # و در اینجا نظرات نهایی دکتر کمپبل را می شنویم.
  دکتر کمپبل:من دوست دارم به شما بگویم که وگان باشید و حامی محیط زیست، زیرا بر زندگی های شما و همچنین زندگی سیاره تأثیر میگذارد. منظورم این است که درون سلولهای کوچک تا تمام اجسام، مردم و سیاره و همینطور تا کل کیهان که همه با همدیگر کار می کنند، پیامی همادین وجود دارد.
  وقتی مردم بر اساس این اطلاعات تصمیم بگیرند، در هر سطحی که این تصمیم گیری انجام شود، و هر چیزی که در آن زمان روی دهد تا آنها راعلاقمند سازد، روی دهد تا آنها راعلاقمند سازد، موضوعی بسیار بزرگتر در ارتباط خواهد بود. در این باره شکی نیست.
  # با صداقت صمیمانه از دکتر تی. کالین کمپبل تشکر می کنیم که با سخاوتمندی وقت و دانش بسیار خود در مورد تغذیه را با ما در میان گذاشتند، و همچنین از انسانها خواستار شدند که رژیم وگان شفیق و سالم را برگزینند. باشد که افراد بیشتری در سراسر سیاره پیام امید بخش ایشان را بشنوند.

  منبع:garmayeshezamin.blogfa.com


 2. 5 کاربر پست Keyhan عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  طوطی
  محل سکونت
  غرب تهران
  لايك دريافتي
  76
  لايك كرده
  67
  نوشته ها
  1,913
  می پسندم
  8,486
  مورد پسند : 3,188 بار در 938 پست
  حالت من :
  My Mood
  Relaxed
  نوشته های وبلاگ
  14

  پیش فرض سلام

  مطلب جالبی بود - ممنون دوست عزیز

  اما همونطور که دین خودمون هم گفته باید در همه چیز تعادل رو رعایت کرد ، به نظر من نه گیاه خوار بودن تنها درسته و نه افراط در مصرف گوشت و یا اصولا" افراط در مصرف هر چیزی حتی اگه برای بدن بسیار خوب باشه ، مثلا" همین آب چیزیه که بدون اون حیات معنی نداره اما مصرف زیاد آب هم موجب ورم مفاصل و در نهایت ممکنه حتی باعث ورم مغز و مرگ بشه ...
  پس این درست نیست که بگیم نعمت های خداوندی رو اصلا" مصرف نکنیم ، مثلا" اگه ما شیر گاو و گوسفند رو ندوشیم و بگیم شیرتون مال خودتون میدونی چه اتفاقاتی ممکنه برای سلامت اون حیوون پیش بیاد ؟!

  نکته : من قصدم جسارت به هیچ یک از دوستان نیست و فقط نظرم رو گفتم لطفا" منو توبیخ نکنید تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  اینــــجا زمـیــــن اســــت ، ساعــــت به وقــــت انــــسانــــيت خامــــوش اســــت ...

 4. Top | #3

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  گربه ولی نه خانگی
  محل سکونت
  مشهد
  لايك دريافتي
  39
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,500
  می پسندم
  6,509
  مورد پسند : 734 بار در 120 پست

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط nilufar نمایش پست ها
  مطلب جالبی بود - ممنون دوست عزیز

  اما همونطور که دین خودمون هم گفته باید در همه چیز تعادل رو رعایت کرد ، به نظر من نه گیاه خوار بودن تنها درسته و نه افراط در مصرف گوشت و یا اصولا" افراط در مصرف هر چیزی حتی اگه برای بدن بسیار خوب باشه ، مثلا" همین آب چیزیه که بدون اون حیات معنی نداره اما مصرف زیاد آب هم موجب ورم مفاصل و در نهایت ممکنه حتی باعث ورم مغز و مرگ بشه ...
  پس این درست نیست که بگیم نعمت های خداوندی رو اصلا" مصرف نکنیم ، مثلا" اگه ما شیر گاو و گوسفند رو ندوشیم و بگیم شیرتون مال خودتون میدونی چه اتفاقاتی ممکنه برای سلامت اون حیوون پیش بیاد ؟!

  نکته : من قصدم جسارت به هیچ یک از دوستان نیست و فقط نظرم رو گفتم لطفا" منو توبیخ نکنید تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  در این مورد بارها بحث شده دوست عزیز هیچکس در اینجا قصد توبیخ نداره در ضمن ما شیر گاو و گوسفند رو هیچ حق مالکیتی نسبت بهش نداریم که بخوایم ازشون بگیریم اون شیر متعلق به فرزندانشونه و فقط اونا حق استفاده از شیر مادرشون رو دارن همینطوری هم که در متن تاپیک ذکر شده میبینید که شیر برای بدن ما خوب نیست پس دلیلی نمیبینیم که بخوایم شیر اونها رو بدوشیم
  ویرایش توسط Keyhan : 26th August 2009 در ساعت 05:45 AM


 5. 3 کاربر پست Keyhan عزیز را پسندیده اند .


 6. Top | #4

  کاربر فعال

  کاربر فعال


  حیوان خانگی
  --------
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  7
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  168
  می پسندم
  217
  مورد پسند : 134 بار در 20 پست

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط nilufar نمایش پست ها
  مطلب جالبی بود - ممنون دوست عزیز

  اما همونطور که دین خودمون هم گفته باید در همه چیز تعادل رو رعایت کرد ، به نظر من نه گیاه خوار بودن تنها درسته و نه افراط در مصرف گوشت و یا اصولا" افراط در مصرف هر چیزی حتی اگه برای بدن بسیار خوب باشه ، مثلا" همین آب چیزیه که بدون اون حیات معنی نداره اما مصرف زیاد آب هم موجب ورم مفاصل و در نهایت ممکنه حتی باعث ورم مغز و مرگ بشه ...
  پس این درست نیست که بگیم نعمت های خداوندی رو اصلا" مصرف نکنیم ، مثلا" اگه ما شیر گاو و گوسفند رو ندوشیم و بگیم شیرتون مال خودتون میدونی چه اتفاقاتی ممکنه برای سلامت اون حیوون پیش بیاد ؟!

  نکته : من قصدم جسارت به هیچ یک از دوستان نیست و فقط نظرم رو گفتم لطفا" منو توبیخ نکنید تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  دوست عزیز ، من میتونم کسانی رو به شما معرفی بکنم که بیماریهای مختلف و سختی داشتن ، مثل سرطان ، مثل بیمارهای قلبی و ... ولی با در پیش گرفتن یه رژیم گیاهخواری بدون کمک هیچ نوع دارویی شیمایی کاملا بهبود پیدا کردن و به زندگی عادی برگشتن.از نمونه های معرفشون میتونم دکتر بسکی و دکتر فرخنده رو نام ببرم و خیلهای دیگه که معروف نیستن.

  خود این اشخاص ، مدارک پزشکی اینها در زمان بیماریشون و پزشکانشون هستن که میتونید خودتون تحقیق کنید.

  در کل ، انتخاب با شماست ، میتونید غذایی که طبیعت به شما هدیه داده رو مصرف بکنید یا غذایی که به وسیله مرگ و زجر به وجود امده.
  .

 7. 3 کاربر پست 'majid' عزیز را پسندیده اند .


موضوعات مشابه

 1. گفتگو با حجت الاسلام دکتر دغاغله
  توسط dooni66 در انجمن ارشیو
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 28th March 2010, 02:05 PM
 2. گفتگو با دکتر محسن مشکوة
  توسط dooni66 در انجمن تالار گفتمان بین دامپزشکان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 28th March 2010, 01:32 PM
 3. گفتگو با دکتر حسین جعفری
  توسط dooni66 در انجمن تالار گفتمان بین دامپزشکان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 28th March 2010, 01:28 PM
 4. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 12th December 2009, 04:25 PM
 5. گفتگو با پروفسور شوارتز در مورد ورژیم وگان
  توسط Keyhan در انجمن تالار گیاهخواری
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1st September 2009, 02:11 AM

Visitors found this page by searching for:

نمونه رژیم غذایی دکتر بسکی

کالین کمپبل

کتاب دکتر کالین کمبل

دكتر كمپل گياهخواري

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556