نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

گفتگو با دکتر ستار نوری آل آقا

This is a discussion on گفتگو با دکتر ستار نوری آل آقا within the تالار گفتمان بین دامپزشکان forums, part of the تالارهای دامپزشکی category; دکتر ستار نوری آل آقا ، دامپزشک ، فارغ التحصیل سال 1380 از دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  23
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,837
  می پسندم
  5,621
  مورد پسند : 68 بار در 55 پست

  پیش فرض گفتگو با دکتر ستار نوری آل آقا


  دکتر ستار نوری آل آقا ، دامپزشک ، فارغ التحصیل سال 1380 از دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاداسلامی واحد کرج، پس از چند سال فعالیت در بخش خصوصی، از سال 1384 تاکنون به خدمت در سازمان نظام دامپزشکی مشغول است. وی در دوره جدید شورای نظام دامپزشکی استان تهران با احراز حد نصاب لازم آراء به عضویت این شورا درآمد و سپس به دبیری شورای نظام دامپزشکی استان تهران انتخاب شد. با وی که تأکید داشت از جایگاه دبیری سخن نمی گوید و تنها نظرات شخصی خود را مطرح می‌‎کند به گفتگو پرداختیم که ماحصل آن به این شرح است :
  گفتگو با دکتر ستار نوری آل آقا
  حکیم مهر :آقای دکتر ضمن تشکر از وقتی که در اختیار نشریه حکیم مهر قرار دادید ، به عنوان سؤال اول بفرمایید با توجه به حضور چندین ساله شما در سازمان نظام دامپزشکی و تجربه کار با شوراهای مختلف ، عملکرد شورای مرکزی فعلی سازمان نظام دامپزشکی را چگونه ارزیابی می‎کنید؟
  به نام خدا. از شما تشکر می‏کنم. می دانید که اکنون در شرف پایان دوره شورای مرکزی فعلی سازمان نظام دامپزشکی هستیم. فارغ از بحث مسئولیت اینجانب و بعنوان یک دامپزشک و ضمن احترام به دوره‎های گذشته ، نتیجه عملکرد این دوره را مثبت ارزیابی می‎کنم. بعنوان مثال در دوره های قبل بعضی مسائل اصلاً وجود نداشت. تعرفه های دامپزشکی در دوره های قبل مغفول بود و کسی دنبال آن نمی‎رفت و فردی که می‎خواست شاغل در یک نهاد خصوصی باشد نمی‌دانست که از نظر قانونی چه تعرفه‌ای برای وی تعیین شده است! البته اینکه تعرفه‎های فعلی نقص دارد یا خیر کاری ندارم اما اصل تصویب و پیگیری این کار مثبت بوده است. مورد دیگر که به نظرم مهم‎تر است هویت کلی سازمان نظام دامپزشکی است. در این دوره نظام دامپزشکی پررنگ‎تر شده و هویت بهتری یافته است. نمونه کوچک آن همین بحث تعویض شکل کارت عضویت بود. مسئله بعد این است که در این دوره تلاش بر این بود که اعضای شوراهای استانی از بین افرادی انتخاب شوند که فعال باشند و برای کار وقت بگذارند. البته به طور کامل این موضوع محقق نشد. دلیل آن هم اینست که همکاران بخش خصوصی کم کاندید شدند و منسجم در بحث انتخابات فعالیت نکردند. اما این دید وجود داردکه شورای استانها باید فعال‎تر باشند. در مورد مسائل کلی‎تر از جمله واگذاری ارزشیابی برای صدور پروانه‎ها هم کار مهمی صورت گرفت. اینکه نظارت منسجم و متمرکز انجام شود و صدور پروانه‎های متعدد بصورت اشتغال به امور درمانی و سیار در شهر تهران صورت نگیرد و با تدبیر بهتری به آن نگریسته شود کار درستی بود. هر چند در اجرا اشکالاتی وجود دارد که باید رفع شود. در مجموع آینده روشنی را با توجه به حرکت آغاز شده برای نظام دامپزشکی پیش‎بینی می‎کنم.
  حکیم مهر :به نظر شما مهم‎ترین چالش بین اعضای سازمان نظام دامپزشکی با این سازمان چیست؟
  هیچ جای دنیا بعید می دانم که سازمان یا تشکلی که عضو دارد دچار چالش با بخشی از اعضای خود نباشد که به دلیل تعدد افکار و مواجهه با این تنوع امری طبیعی است. با توجه به قانون سازمان نظام دامپزشکی که جامع و بی‎نقص نیست وظایفی به عهده این سازمان است. یک عضو وقتی حق عضویت پرداخت می‎کند ناخودآگاه توقعاتی خواهد داشت. مثلاً وقتی عضو ببیند که نظام مهندسی کشاورزی که بعد از نظام دامپزشکی تأسیس شده خدمات بهتری به اعضاء ارائه میدهد ، ضمن آنکه نظام دامپزشکی را با نظام پزشکی مقایسه نمی‏کنم ، چون آنها قدمت بیشتری دارند و نوع کارشان هم با ما متفاوت است و پزشکان در ارتباط مستقیم با مردم هستند ولی نقش دامپزشکدر سلامت مردم غیرمستقیم بوده و این نقش بطور ملموس احساس نمی‏شود، لذا این توقعات بالاتر هم می‎رود. مهمترین چالش از بدو تأسیس نظام دامپزشکی تاکنون این است که نوعاً همکار ما انگیزه‎ای برای پرداخت حق عضویت ندارد. به عبارتی تا بحث تمدید پروانه پیش نیاید یا کاری که مجبور به تمدید عضویت شود به نظام دامپزشکی مراجعه نمی‎کند. دلیل این مسئله آن است که قانون سازمان نظام دامپزشکی فعالیت‏های سازمان را در حد مشاوره و ارائه نظر مشورتی تعیین کرده و صرفاً بحث رسیدگی به تخلفات صنفی یا صدور کارت عضویت خدمات شاخص آن است. حال یک سازمان که کارش ارائه نظر مشورتی است چگونه و با چه پشتوانه‎‌ای مثلاً می تواند با مجموعه ورزشی انقلاب قرارداد رفاهی برای بهره‎مندی اعضاء منعقد کند؟! اگر قانون ما مثل نظام پزشکی جامع بود، هر چند که آنها هم مسئله مشاوره و نظر مشورتی را دارند اما با رایزنی با وزارت بهداشت کارهای اجرایی را به عهده گرفته‎اند آنوقت خدمات بهتری به اعضاء ارائه می‎دادیم. مثلاً در مورد آرم طرح ترافیک، سازمان نظام پزشکی به اعضای خود با نرخ 250 هزار تومان این آرم را واگذار می‏کند ولی نظام دامپزشکی با نرخ 650 هزار تومان آرم را به اعضاء می دهد. وقتی به سازمان طرح ترافیک مراجعه و اعتراض می‎کنیم آنها می گویند مگر دامپزشکان مطب دارند؟ وقتی متقاعد شدند که در تهران دامپزشک مطب دارد گفتند باید از وزیر نامه بیاورید که تخفیف بگیرید!!! ما می‏گوییم بحث تخفیف مطرح نیست. چه تفاوتی بین دامپزشک و پزشک که هر دو عضو سازمان نظام هستند که قانون آن مشابه هم و مصوب مجلس است وجود دارد؟ اینها از مشکلات نظام دامپزشکی و چالش‎های آن است. بالاخره هم نتوانستیم آنها را متقاعد کنیم! دلیل هم این است که روابط عمومی سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی که باید فعالیتهای دامپزشکان را مطرح کنند و در این زمینه اطلاع رسانی کنند اینکار را خوب انجام نمی‎دهند و خدمات دامپزشکان برای جامعه ناشناخته است. مهمترین چالش به نظرم این است که اعضاء باید نظام دامپزشکی را پشتوانه خود بدانند و باید نظام دامپزشکی این زمینه را ایجاد کند. از اعضای نظام دامپزشکی هم می‎خواهم که نظرات خود را به سازمان نظام دامپزشکی منعکس کنند و صرفاً توقعات یکطرفه نداشته باشند.
  حکیم مهر :به نظر می‎رسد وحدتی بین نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی وجود ندارد یا اگر هست موردی یا کمرنگ است. منظورم از وحدت تعریف و تمجید از یکدیگر نیست بلکه قدم برداشتن در مسیر اعتلای صنف و حرفه دامپزشکی مقصود است. نظر شما در این زمینه چیست؟

  بطور مطلق نمی‏توانم بگویم که این وحدت وجود دارد یا خیر؟! دو دیدگاه مختلف برای اداره این سازمان‎ها وجود دارد. با این فرض تشابه فکری وجود ندارد. اما همه باید برای پیشرفت دامپزشکی کشورمان تلاش کنیم. اگر قرار باشد نظام دامپزشکی فقط بگوید که من حامی بخش خصوصی هستم و سازمان دامپزشکی هم موضع حمایت از بخش دولتی بگیرد صحیح نیست. مطمئن هستم که مدیران این دو سازمان به خوبی می دانند که معضل اصلی، بیکاری است و به دردهای شاغلین و فارغ التحصیلاندامپزشکی آگاهند و باید به راه حل مشترکی برای رفع این مشکلات برسند. همدلی باید بین این سازمانها وجود داشته باشد. مایل نیستم که به گذشته برگردم اما بطور مثال جلسه ای که در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران اخیراً برگزار شد واقعاً مایه تأسف بود. صریح باید بگویم که آن جلسه جلوی چشم دانشجویان، تقابل یک سازمان دولتی و غیردولتی بود و این فضا را می دیدند. در حالی که انتظار آنها از رئیس دو سازمان این نحو برخورد نبود. این نوع محافل و جوی که ایجاد می‎شود به نفع دامپزشکی نیست.

  حکیم مهر :به نظر شما وضعیت اشتغال دامپزشکان و سایررده‎های دامپزشکی با توجه به افتتاح دانشکده‎های جدید دامپزشکی مثل تأسیس دانشکده دامپزشکی آمل چگونه است؟ و نقش سازمان دامپزشکی و نظام دامپزشکی در این زمینه چیست؟
  سازمان دامپزشکی کشور بالاترین مرجع دولتی و حاکمیتی دامپزشکی است. نظام دامپزشکی هم باید یک نظم دهنده باشد. لذا نظرات این دو سازمان و اعلام مواضع مهم است. وقتی نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی به خوبی می دانند که وضعیت اشتغال فعلی در بخش خصوصی و استخدام دولتی چگونه است باید یک نیازسنجی ساده داشته باشند. این دو سازمان باید یک کارگروه تشکیل بدهند و مشخص کنند که در سال چه تعداد دامپزشک نیاز داریم و چه مراکزی برای جذب آنها وجود دارد. اگر معلوم شد که دامپزشک و سایر رده های دامپزشکی بیکار داریم یا باید برای آنها اشتغال ایجاد کنیم یا نباید در دانشکده پذیرش کنیم. وقتی یک کاردان دامپزشکی مدرک بالاتری می‎گیرد و کارشناس علوم آزمایشگاهی دامپزشکی می شود و می بیند تفاوتی بین کاردان و کارشناس نیست چرا باید این تعداد پذیرش در دانشکده های دامپزشکی داشته باشیم؟!
  حکیم مهر :بهعنوان سؤال پایانی نظرتان را در مورد نشریه حکیم مهر بفرمایید.
  مهمترین مسئله برای یک نشریه صداقت گفتار است. اینکه بخواهیم به دلیل مصلحت از یک جریان و زمانی از جریان دیگری حمایت کنیم خوب نیست. به شما تبریک می‎گویم که نشریه الکترونیک منتشر می کنید چون خیلی ها فرصت روزنامه خواندن ندارند. وجود این نشریه و حضور آن را خیلی خوب می دانم. در مورد محتوا نقدهایی داشته ام که قبلاً هم منعکس کرده‏ام. چندی است که مطالب جدید روزانه ایمیل می‎شود که اینکار را می پسندم. در مجموع وجود این نشریه را خوب می دانم و صداقت گفتار به نظرم موفقیت این نشریه را تضمین می‏کند. شفاف عرض می‎کنم که تقریباً و نه همیشه اینطور بوده‌اید و امیدوارم غرض‎ورزی های شخصی وارد نشود. اینکه فکر کنیم امروز به نفع ما است که به نحو خاصی بنویسیم کار جالبی نیست و قلم مقدس است و باید از این امر پرهیز کنیم.
  حکیم مهر :تصور می‏کنید که تاکنون اینطور بوده؟ و غرض ورزی شخصی در نوشته‏ها و اخبار وجود داشته است؟ اگر بوده شفاف بفرمایید!
  نه واقعاً ... من ندیدم. یکی دو بار هم غرض‎ورزی شخصی نبوده ولی من خودم به آنها نقد داشتم. حالا اگر خواستید این‌ها را بعداً سانسور کنید.
  حکیم مهر :نه ، چرا سانسور؟! بفرمایید...
  منظورم این است که اگر خواستید از نظر من اشکال ندارد. مثلاً خبری که در مورد مراسم چهارده مهر جامعه دامپزشکان ایران منتشر کرده بودید از نظر اطلاع رسانی خوب بود. اما متن خبر که گفته بودید هزینه گرفته می شود به دلیل اینکه خیلی ها ممکن است شناختی از فعالیت جامعه دامپزشکان نداشته باشند و حتی پزشکان هم می بینند نقدی که شده بود خوب نبود. این که برای مراسم چهارده مهر هزینه دریافت می شود از سالهای قبل این رسم وجود داشته و حالا چون خود من هم کار اجرایی را آنجا انجام می دهم عرض می کنم.
  (حکیم مهر :برای اطلاع مخاطبین ارجمند متن و لینک خبر مذکور بازخوانی می‎گردد:
  جامعه دامپزشکان ایران محل و زمان برگزاری جشن روز دامپزشکی را اعلام کرد.
  در سالهای گذشته رسم بر این بوده است تا در کنار جشن سازمانی که از سوی سازماننظام دامپزشکی برگزار می شد جشنی خانوادگی هم توسط جامعه دامپزشکان ایران و البتهدر سطحی محدود برگزار شود.
  امسال این جشن مطابق اعلام جامعه دامپزشکان ایران در محل تالار خورشید وابسته بهسازمان انرژی اتمی و سیزدهم مهر ماه برگزار خواهد شد.
  علاقمندان به شرکت در این جشن می توانند با شماره تلفن 66915929 تماس حاصلنمایند.
  از نکات قابل تأمل آنست که علیرغم دریافت حق عضویت سالانه از اعضای جامعهدامپزشکان ایران و درآمد میلیونی قابل توجه از برگزاری کنگره دامپزشکی و صرف بودجهچند صد میلیونی برای ساخت ساختمان جدید جامعه باز هم اعضا برای شرکت در جشن بایدمبلغی را بپردازند که این امر شایسته چنین نهادی نیست!
  لینک خبر :
  حکیم مهر :یعنی از موضع نایب رئیس کمیته روابط عمومی جامعه دامپزشکان می‎فرمایید؟!
  بله ، حتی اعضای کمیته روابط عمومی و اعضای هیأت مدیره هم هزینه جشن را پرداخت می‎کنند. ان شاء الله روزی برسد که وضع مالی جامعه آنقدر خوب بشود که بدون دریافت هزینه بتوانیم کل اعضاء را دعوت کنیم. اما جامعه دامپزشکان چون وابسته به حق عضویت اعضاء است و اعضاء هم حمایتی نمی کنند که البته درمواردی هم حق دارند، برای این جشن منبع مالی خاصی ندارد. ذکر این نکته در آن خبر که جامعه ساختمان می سازد یا از کنگره درآمد دارد و باز هم هزینه جشن را دریافت می کند و مقایسه این ها را قابل نقد می‎دانم.
  حکیم مهر :چه پیشنهادی برای بهبود فعالیت های این نشریه دارید؟
  وجود مشاور برای این نشریه خوب است اما اگر بتوانید یک هیأت تحریریه قوی هم داشته باشید و بخصوص در بحث ممیزی اخبار کمک کنند، مفید خواهد بود. حتی به نظرم رئیس دو سازمان نظام دامپزشکی و دامپزشکی هم عضو هیأت تحریریه بشوند ، چون آنها به مسائل روز دامپزشکی کاملاً آگاهند.
  حکیم مهر :این کار که امکان پذیر نیست! دلیل هم آنست که این توقع پیش می آید حالا که ما عضو هیأت تحریریه هستیم یا در مقام مشاور قرار داریم پس باید بساط نقد عملکرد ما جمع بشود!!! کما اینکه اخیراً همین نمونه در مورد یکی از مشاورین محترم نشریه اتفاق افتاد و این نشریه هم بنا به عهدی که با مخاطبین خود دارد محکم ایستاد و موضع ما هم این بود که مشاوره دادن به نشریه حقی برای افراد ایجاد نمی کند که از لبه تیز نقد در امان باشند!!!
  خوب نباید اینطور باشد. دلیل ندارد که من عضو هیأت تحریریه شما باشم مورد نقد قرار نگیرم. امیدوارم دلسوزان دامپزشکی و اساتید حداقل ماهی یکساعت وقت بگذارند و به صنف در این زمینه کمک کنند.
  حکیم مهر :ضمن تشکر مجدد ، اگر سخن پایانی دارید بفرمایید.
  آنچه عرض کردم نظر و نقد صادقانهبود و هیچ غرض ورزی مدنظر بنده نبوده و از سر دلسوزی و نظر شخصی است که شاید هم اشتباه داشته باشد و امیدوارم مسئولین هم به این انتقادات از باب پیشرفت صنف دامپزشکی، که حلقه اصلی سلامت در جامعه است، توجه کنند. ضمناً تشکر می کنم که بنده را برای این مصاحبه قابل دانستید.
  حکیم مهر :اختیار دارید. از اینکه افتخار دادید و در این گفتگو شرکت کردید هم صمیمانه سپاسگزارم. همینجا هم دعوت می کنم که انتقادات خود را درباره این نشریه مستمر منعکس بفرمایید و ان شاء الله پیشنهاد جنابعالی در خصوص هیأت تحریریه را هم حتماً مدنظر قرار خواهیم داد و از خود شما هم دعوت می کنیم که در این راه ما را یاری بفرمایید.
  ویرایش توسط Admin : 12th December 2009 در ساعت 05:13 AM
  all animals need are cUre & kindness that are expected from hUmanity

 2. 3 کاربر پست Dr.liOn عزیز را پسندیده اند .


موضوعات مشابه

 1. گفتگو با دکتر اهری (دامپزشک) عضو بنیاد ملی نخبگان
  توسط بهناز در انجمن تالار گفتمان بین دامپزشکان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10th April 2010, 02:09 AM
 2. گفتگو با حجت الاسلام دکتر دغاغله
  توسط dooni66 در انجمن ارشیو
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 28th March 2010, 02:05 PM
 3. گفتگو با دکتر محسن مشکوة
  توسط dooni66 در انجمن تالار گفتمان بین دامپزشکان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 28th March 2010, 01:32 PM
 4. گفتگو با دکتر حسین جعفری
  توسط dooni66 در انجمن تالار گفتمان بین دامپزشکان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 28th March 2010, 01:28 PM
 5. گفتگو با دکتر کفایی دامپزشک ایرانی مقیم کانادا + عکس
  توسط بهناز در انجمن تالار گفتمان بین دامپزشکان
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 28th December 2009, 06:44 PM

Visitors found this page by searching for:

ستارنوری آل آقا

نوری آل آقا

نوری آل آقا

دکتر آل آقا

گفتگوبا دامپزشکان

گفتگو با دانشجویان دامپزشکی بیکار

تالار گفتگو کار در آزمایشگاه طبی درامد دارد

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556