صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25
Like Tree5Likes

مگر گوسفندان هم حقی دارند !

This is a discussion on مگر گوسفندان هم حقی دارند ! within the حیوان آزاری forums, part of the تالار حمایت از حقوق حیوانات category; مگر گوسفندان هم حقی دارند ! گوسفندان را نمی توان رها کرد تا به حال خود باشند و آزادانه بچرند ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  گربه
  محل سکونت
  همین نزدیکی
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,017
  می پسندم
  5,247
  مورد پسند : 38 بار در 43 پست
  حالت من :
  My Mood
  Busy

  پیش فرض مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !


  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  گوسفندان را نمی توان رها کرد تا به حال خود باشند و آزادانه بچرند چرا که در یک نقطه ازدحام می کنند و در نهایت بعد از مدت کوتاهی یک زمین لخت و بی علف بر جای خواهند گذاشت.

  آنها قادرند ظرف مدت کوتاهی یک علفزار سرسبز را به زمینی گل آلود یا در نواحی خشک به یک زمین خاکی تبدیل کنند. پس، از علوفه ای تغذیه می کنند که دامداران برایشان در نظر گرفته اند. این موهبتی است که بی هیچ منتی به آنها ارزانی می شود تا پروار شوند و روزی به تلافی آنچه در حقشان شده است، جان شیرینشان از آنها ستانده خواهد شد.

  این حقی است که خداوند برای بندگانش در نظر گرفته است:

  يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَوْفُواْ بِالْعُقُودِ أُحِلَّتْ لَكُم بَهِيمَةُ الأَنْعَامِ إِلاَّ مَا يُتْلَى عَلَيْكُمْ غَيْرَ مُحِلِّي الصَّيْدِ وَأَنتُمْ حُرُمٌ إِنَّ اللّهَ يَحْكُمُ مَا يُرِيدُ

  ( اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! به قراردادهاى خود وفا كنيد. گوشت چهارپايان براى شما حلال شده است، مگر آنچه حكمش‏ بر شما خوانده مى‏شود، در حالى كه نبايد شكار را در حال احرام جايز شماريد. خدا هر چه بخواهد و مصلحت بداند حكم مى‏كند )

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  بحث بر سر نوع رفتار با حیوانات است. متأسفانه گویی گوسفندان در هیچ کجای دنیا هیچ حقی ندارند جز اینکه پروار شوند و نیازهای مختلف انسانی از شیر و گوشت و پوست و ... را تأمین کنند.

  مراسم پشم چینی گوسفند مرینوس
  گوسفند مرینوس پشم خوش کیفیت و پرپشتی دارد. گاهی قسمت های نمناک پوستش بستر مناسبی برای تخمگذاری مگس ها می شود و در همین قسمت هاست که پوست و پشم حیوان لطمه می بیند. در این زمان دامدار بجای مراقبت های ویژه از حیوان با روشی غیر انسانی گوسفند نگون بخت را مهار می کند ( بیشتر به این می ماند که حیوان را گره زده است ) تا این بخش های آسیب دیده پوست را برش داده و بردارد.

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  قسمت ناراحت کننده ماجرا همین جاست. گوسفند کاملا" هوشیار است و این عمل بدون استفاده از داروی بی حسی انجام می شود. چنین صدماتی بیشتر در حوالی دم بوجود می آیند اما گاهی هم روی شانه های حیوان ایجاد می شوند. این روش از سال 1923 تا کنون در حال انجام است آن هم بی هیچ تغییری.

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  به چهره این گوسفند نگاه کنید. صدای دادخواهی اش خواه نا خواه به گوش شما هم خواهد رسید اگر چه خاموش است.

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  صادرات گوسفند
  نگاهی داشته باشیم به صادرات گوسفندان آن هم با کشتی.

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  در خبرها آمد که در یکی از این سفرها که نقطه مبدأ آن در خاور میانه بود، از 75 هزار گوسفندی که به کشتی منتقل شدند، 3 درصد بر اثر تراکم بیش از حد و عدم مراقبت های لازم در کشتی تلف شدند.

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  فکر می کنید چه بر آنها گذشت؟! خودتان را در فضای محدود یک کانتینر فرض کنید. هوای گرم. تشنگی و عطشی که لحظه به لحظه بیشتر می شود. فشاری که از هر طرف بخاطر ازدحام بیش از اندازه به شما وارد می گردد. کم کم هوا هم کم می شود. هیچ راه نجاتی ندارید و سرانجام... این همان چیزی است که این بره کوچک و زیبا قبل از مرگ تجربه کرده است.

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  گاهی برخی هم خوش شانس هستند و فرصت می کنند تا هوایی تازه کنند. اما این نفس تازه کردن ها – آن هم در یک تابستان داغ - برای همه گوسفندان پیش نخواهد آمد.

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  بسیاری از این دام ها در نهایت باید از مزارعی که در آن متولد شده و رشد کرده اند راهی مراکز فروش یا کشتارگاه ها شوند اما حقیقت این است که این سفرهای طولانی با چنین کیفیتی آنها را به حدی ضعیف می کند که حتی به سختی می توانند روی پاهای خود بایستند.

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  و این آزارها در سفرهای زمینی هم گریبانگیر این موجودات نگون بخت است. انتقال گوسفندان از یک کامیون به کامیون دیگر آن هم با این وضع!

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  این عمل به کرات باعث شکستگی پای حیوان یا کوفتگی شدید در بدنش شده است. این روش در خیلی از کشورها مشاهده می شود حتی در مملکت خود ما. گویی اصلا" نمی دانند که گوسفند یک موجود زنده است که درد را می فهمد. شاید برایشان عجیب باشد اگر به آنها بگویید این حیوان می تواند احساس کند درست مثل ما.

  پای عقبی حیوان بیرون از کامیون آویزان مانده است. مطمئن باشید که حیوان را به این وضع دیده اند اما اهمیت نداده اند. آخر مگر گوسفندان هم حقی دارند!

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  نگاهی به این تصاویر داشته باشید تا سری به مملکت خودمان و کشور همسایه بزنیم:

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !
  انتقال گوسفندان به کامیون

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !
  سمت چپ: گوسفندان ذبح شده ، سمت راست: گوسفندانی که از ترس به یکدیگر پناه برده اند.
  و در نهایت گوسفندی که می خواهد بگریزد و به دوستانش ملحق شود.
  به تصویر کوچکی که بالا ، گوشه سمت راست قرار دارد نگاه کنید. دیگر نیاز به توضیح نیست.

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !
  ذبح گوسفند در معابر عمومی برابر دیدگان بچه ها !
  به چهره حیوان نگاه کنید آن هم زیر فشار پای سلاخ ...

  --------------------
  گوسفند قره گل / قره قل / قراقل / Karakul / QaraQul
  نامش به معنی گل سیاه یا دریاچه سیاه است که از زبان ترکی گرفته شده و غالبا" به نام گوسفند ایرانی شناخته می شود. زادگاهش آسیای مرکزی و غربی است. پرورش این نژاد به 1400 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد.منطقه پرورش قره گل سياه در ايران، شمال شرقي استان خراسان در منطقه سرخس است.

  گوسفند قره گل از نظر اندام به دو دسته درشت اندام، کشيده، پابلند و کوچک اندام، پهن، پا کوتاه تقسيم مي گردد. بطور کلي گوسفند قره گل از نظر نژادي متوسط اندام و ناآرام است که داراي عکس العملهاي سريع در برابر عوامل خارجي است و توانایی زندگی در شرایط بسیار سخت را دارد. این گوسفند علاوه بر توليد پشم، گوشت و شير از محصول با ارزشي بنام پوست بره قره گل برخوردار است. از الیاف زبر و خشن پشم قره گل بالغ در فرش بافی یا نمدمالی استفاده می کنند. تنوع رنگ پشم این گوسفندان از قهوه ای تا خاکستری را در بر می گیرد.

  اما چه بر سر بره های قره گل می آید؟!

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  بره های قره گل که در افغانستان با نام چوچه شناخته می شوند درست در زمان تولد و قبل از اینکه مادر آنها را لمس کند و ببوید ، سر بریده می شوند. گاه این اتفاق حتی قبل از تولد بره رخ می دهد یعنی مادر را 15 روز قبل از زایمان می کشند و بعد از دریدن شکمش، جنین زنده را بیرون کشیده و سرش را از بدن جدا می کنند و یا گاهی اینکار را هم نمی کنند و زنده پوستش را می کنند.

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  شاید بپرسید چرا؟ ساده است. چون تاجران این پوست معتقدند که کیفیت پوست حتی قبل از تولد بره بسیار بهتر است تا بعد از تولدش و البته با لمس مادر و لیسیدن توسط مادر این کیفیت از بین می رود و به اصطلاح دیگر آن جلد و گل های خوب را ندارد. آنها معتقدند، خز بره ای که 15 روز قبل از تولد طبیعی ، از شکم مادر بیرون کشیده شده به مراتب از خز بره ای که 5 روز قبل از تولد طبیعی متولد شده، بهتر است. همانطور که اعتقاد دارند بره ای که فقط 5 ساعت از تولدش می گذرد خزش بهتر از بره ای است که سه روز از تولدش گذشته است.

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  جالب است بدانید که در زمان حکومت طالبان در افعانستان ، این عمل ممنوع شده بود. عجیب است که از نظر طالبان ، کشتن چوچه بره ها عمل زشت و قبیحی بود. در آن زمان این کار به شکل غیر قانونی انجام می شد و تجارت پوست بره های قره گل به شکل قاچاقی انجام می گرفت.

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  حتی بعد از سقوط طالبان هم بازار پوست قره قل سرد بود تا اینکه کرزای رییس جمهور افعانستان با کلاهی از پوست بره قره گل در صحنه های بین المللی ظاهر شد. طوری که حتی کلاه قره گل این روزها به کلاه کرزای معروف شده است.

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  شاید با اینکار قصد داشتند تا رونقی به این بازار کساد بدهند و تاحدی هم موفق شدند. اکنون سالانه در حدود 3 میلیون جلد پوست قره گل به اروپا و آمریکا صادر می شود. با این حال سازمان حمایت از حیوانات در اروپا خرید این پوست را تحریم کرده و به اینصورت خیلی از مشتری های پوست قره گل از لیست خارج شده اند.

  این پوست ها به بازارهای جهانی که راه پیدا می کنند هر کدام به مبلغی در حدود 1500 دلار معامله می شوند. از آنطرف کت هایی که با این پوست ها ساخته می شوند قیمتی بین 12 هزار تا 25 هزار دلار دارند. با توجه به کوچکی جثه بره ها گاهی برای دوخت هر کت به بیش از 30 پوست نیاز است.

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  این بهای جان بره ای است که هیچگاه فرصتی برای زندگی به دست نمی آورد. این بهای حق بوییدن و لیسیدن بره توسط مادری است که هیچگاه به او داده نمی شود. به این می گویند معامله پایاپای. شاید باید نامش را بخت سیاه می گذاشتند نه گل سیاه !

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  بحث در این باره زیاد است. فعلا" به این مقدار بسنده می کنیم.

  ترجمه : راز بقا ( ندا آریانیا )
  منبع :


  كد:


  منابع خبری افغانستان:  ویرایش توسط ToOoTi : 9th February 2014 در ساعت 07:04 PM


 2. Top | #2

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  597
  لايك كرده
  413
  نوشته ها
  3,865
  می پسندم
  17,794
  مورد پسند : 6,265 بار در 1,130 پست

  پیش فرض

  ای خدا لعنت کنه هرچه انسان بی قلبه. کرهء زمین هرگز روی صلح و آرامش را نمیبینه تا وقتی این جنایت ها ادامه داره، حالا هرچه هم که فعالین صلح تلاش کنند. تا ریشه ها درمان نشه هیچ اتفاقی نمیافتهتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir). انرژی دردی که از قلب این زبان بسته ها خارج میشه سرتاسر جهان را فرا گرفته و نکبتی که زمین را پر کرده از همینجا نشات میگیره. لعنت به بشری که بره را از مادر جدا کرده و میکشه و لعنت به کسی که پوست آن بره را با افتخار می پوشه!

  مگر گوسفندان هم حقی دارند !

  این خانم از خودش شرم نمیکنه که جنازهء سی تا برهء بی گناه را که در اولین روز زندگی کشته شده اند را بر تن کرده؟ چطور بدنش آتش نمیگیره؟ چطور می
  تونه انرژی مرگ و دردی که از این کت متصاعد میشه را تحمل کنه؟تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)


  مثلث درد و رنج حیوانات سه زاویه دارد. دو زاویهء آن از دستان ما خارج هستند ، اما زاویهء سوم در دست ماست.
  اگر یکی از زاویه ها از بین برود ، مثلث هم از بین خواهد رفت.
  تصمیم شما چیست؟

 3. 11 کاربر پست حامی حیوانات عزیز را پسندیده اند .


 4. Top | #3

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  لايك دريافتي
  3
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  391
  می پسندم
  11,763
  مورد پسند : 17 بار در 5 پست

  پیش فرض

  نمـــــــــیدونم چی بگم.............
  عکس پنجم نگاه اون حیوونی اشکمو در آورد.....
  بازم داره لبخند میزنه.............
  آدم از خودش شرمنده میشه.........
  آخه چقد وقیحن آدماااااا.......

  یاد این شعر افتادم:

  -وقتی که بره ای
  آرام و سر به زیر
  با پای خود به مسلخ تقدیر ناگزیر
  نزدیک میشود
  زنگوله اش چه آهنگی
  دارد؟
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  DON'T EAT FRIENDS


 5. 9 کاربر پست emotion عزیز را پسندیده اند .


 6. Top | #4

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  حیوان خانگی
  لاک پشت.خوکچه هندی
  محل سکونت
  اصفهان
  لايك دريافتي
  1
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  21
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 1 بار در 1 پست

  پیش فرض

  من میخوام گریه کنم از دست این همه ظلم وای وحشتناکه

 7. 7 کاربر پست DR.BAHAR عزیز را پسندیده اند .


 8. Top | #5

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  خرگوش، باجریگار
  محل سکونت
  karaj
  لايك دريافتي
  10
  لايك كرده
  1
  نوشته ها
  1,463
  می پسندم
  11,052
  مورد پسند : 283 بار در 142 پست

  پیش فرض

  لعنت به انسان های خود خواه

 9. 8 کاربر پست artemis عزیز را پسندیده اند .


 10. Top | #6

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  Several stray cats and dogs
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  1
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  412
  می پسندم
  6,591
  مورد پسند : 45 بار در 28 پست

  پیش فرض

  با سپاس از این اخبار و همدردی و دلسوزی شما عزیزان.

  هرچند هر وقت من به این اخبار برخورد میکنم سعی میکنم با بغض فقط نوشته ها رو بخونم و چشممو رو عکس ها می بندم.

  ببینید باز می شنویم و می خونیم و می بینیم این قبیل رفتارها را با حیوانات اهلی و وحشی بیشتر توی کشورهای اسلامی و بی مدیریت مدنی مشاهده میشن. ایران افغانستان پاکستان سومالی یمن و .......

  وقتی 1400 سال بزور توی سر یه ملتی سربریدن حیوون لب جوب خیابونا و تو باغچه و جلوی پای عروس و مسافر ثواب دونسته بشه بیشتر از این هم توقع نمیشه داشت.

  در ایران که مدعی مدیریت جهانیست امروز چه مرجعی به وضع و اوضاع چنین رفتاری با حیوانات اهلی و وحشی رسیدگی میکند. دستور شلیک به سگان و گربه ها را صادر کرده و توی میدان ونک تو روز روشن گاو سر میبره.

  با سپاس

  مهران
  ویرایش توسط Admin : 15th January 2010 در ساعت 06:46 AM

 11. 4 کاربر پست abdijustmusic عزیز را پسندیده اند .


 12. Top | #7

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  محل سکونت
  کرج
  لايك دريافتي
  2
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  809
  می پسندم
  13,706
  مورد پسند : 211 بار در 102 پست

  پیش فرض

  متاثر شدم

 13. 2 کاربر پست mahsa_raha عزیز را پسندیده اند .


 14. Top | #8

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  اردبیل
  لايك دريافتي
  119
  لايك كرده
  6
  نوشته ها
  554
  می پسندم
  377
  مورد پسند : 276 بار در 126 پست

  پیش فرض

  كاش تو اين مملكت خرابه قانون نبود
  به خدا همه ي سلاخ هارو ذبح ميكردم
  نامرد هاي عوضي
  "نـــجـــِــس" اونیه که از خوبی کردن بهش پشیمون میشی ..

 15. 3 کاربر پست navidjoky عزیز را پسندیده اند .


 16. Top | #9
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  کره ی زمین
  لايك دريافتي
  540
  لايك كرده
  191
  نوشته ها
  2,343
  می پسندم
  20,024
  مورد پسند : 5,954 بار در 1,242 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  واقعا نمیدونم چی بگم...تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 17. 2 کاربر پست 2rsa عزیز را پسندیده اند .


 18. Top | #10
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ-گربه
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  497
  لايك كرده
  314
  نوشته ها
  2,199
  می پسندم
  9,971
  مورد پسند : 2,753 بار در 772 پست
  حالت من :
  My Mood
  Twisted

  پیش فرض

  متاسفم ...
  No matter where we go , we take ourselves and our damage with us . So is home the place we run to , or is it the place we run from ... only to hide out in places where we're accepted , unconditionally . Places that feel more like home to us ... because we can finally be who we are

 19. کاربر مقابل پست Venom عزیز را پسندیده است:


صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. سلطان پشم گوسفندان !
  توسط *shabnam* در انجمن گالری عکس
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th August 2013, 04:29 PM
 2. بیچاره گوسفندان
  توسط ویکی در انجمن ارشیو
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 17th October 2012, 08:00 PM
 3. اثر آمونیاک بر گوسفندان
  توسط Dr.liOn در انجمن تالار دامپزشکی دامهای بزرگ
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th July 2010, 11:11 PM
 4. گوسفندان فشن
  توسط mas0ud در انجمن آرشیو
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 15th May 2010, 05:43 PM
 5. شکایت از گوسفندان!
  توسط Napoleon در انجمن آرشیو
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 19th January 2009, 08:49 PM

Visitors found this page by searching for:

زایمان گوسفند

کلیپ ذبح

فیلم قربانی گوسفند

گوسفندان

نحوه سربریدن گوسفند

گوسفند

کلیپ قربانی کردن گوسفند

سربریدن گوسفند در عروسی

کلیپ سر بریدن گوسفند در ایران

گوسفند در حال زایمان

ذبح گوسفند گاو

کلیپ ذبح انسان

زايمان گوسفند

کلیپ قربانی کردن گاو و گوسفند در ایرانفیلم سربریدن گوسفند گوسفند عروسیکلیپ قربانی گوسفندفیلم قربانی کردن گوسفنددرحال بریدنتصاویر گوسفند درحال سربریدنکلیپ قربونی کردن گوسفند در عروسیگوسفندسربریدنقربانی کردن گوسفند جلوی پای عروسگوسفندسربریدن خانم هاذبح گوسفند زیر پای عروس‎ ‎خانوم در حال سربریدن گوسفندلحظه سربریدن گوسفند عروسیتصاویر سربریدن گوسفندها درعروسیگوسفند قربوني پروارکلیپ ذبح گوسفند در عروسیقربانی جلوی پای عروسسربریدن گاو در معابر عمومیقربانی گوسفند زیر پای عروسکلیپ قربونی کردن گوسفندکليپ قرباني کردن گوسفندفیلم سر بریدن گوسفند و گاو site:persianpet.org فیلم سر بریدن گوسفند و گاوکلیپ سربریدن و قربانی کردن گوسفند خانمفیلم کشتن گوسفند زیر پای عروسگاو گوسفند در حال ذبح تصاویركليپ سربريدن گوسفند براي عروسکلیپ سر بریدن گوسفندکلیپ سر بریدن گوسفند در عروسی ایرانی ها کلیپ سربریدن گوسفند در مدت سریعگوزنی که سگان در حال دریدن آن هستندتصاویر سر بریدن گوسفند پای عروسگوسفند سربریدن در عروسیعروس گوسفند سر بریدنعروس خانوم سر بریدن گوسفندفیلم قربانی کردن گوسفند زیر پای عروسکلیپ قربانی کردن زیر پای عروسکلیپهای قربانی کردن گوسفند در ایرانلحظه سربریدن گوسفند

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556