نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
Like Tree19Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 8 Post By Tara
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 2 Post By moko
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 4 Post By ویکی

بیماری های کشنده در سگها

This is a discussion on بیماری های کشنده در سگها within the انجمن بیماری های سگ forums, part of the تالار دوستداران سگها category; ویروس پاروا در سگها ویروس پاروا یکی از بیشترین و مهمترین ویروسهایی است که در دینا سلامت سگها را تهدید ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  ساری
  لايك دريافتي
  15
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,522
  می پسندم
  2,048
  مورد پسند : 672 بار در 305 پست

  Arrow بیماری های کشنده در سگها

  بیماری های کشنده در سگهابیماری های کشنده در سگها
  ویروس پاروا در سگها
  ویروس پاروا یکی از بیشترین و مهمترین ویروسهایی است که در دینا سلامت سگها را تهدید می کند. این ویروس موجب التهاب و زخم در روده و ایجاد اسهال شدید در سگ مبتلا می شود. این اسهال می تواند خونی باشد و به شدت جان حیوان را تهدید می کند. متأسفانه هیچ درمان موثری برای مقابله با این ویروس وجود ندارد و تنها می توان با واکسیناسیون تا درصد بالایی از مبتلا شدن حیوان جلوگیری نمود. اگرچه هنوز هم سگهایی با وجود واکسینه شدن درگیر می شوند.
  ▪ شناسایی این ویروس:
  پاروا ویروس ، ویروسی است کاملاً سرسخت ، بادوام ، مقاوم و پایدار. این ویروس می تواند برای مدتهای طولانی بر روی زمین ، غذا و سایر لوازم زنده بماند. فرش و قالیچه ها جهت ضدعفونی کردن بسیار دشوارند. حتی این ویروس می تواند از طریق حشرات و جانواران موذی مانند سوسکها منتقل شود. این ویروس حتی در مقابل اسید فنیک و حرارت مقاوم است. تنها می توان با وایتکس مخلوط با آب ( به نسبت ۱ به ۲۰) این ویروس را غیر فعال کرد ، نور مستقیم آفتاب نیز موجب کشتن این ویروس می شود. اگرچه حدود یک تا دو هفته طول می کشد تا علائم بیماری در حیوان ظاهر شود ، علائم این ویروس از روز سوم در مدفوع قابل مشاهده است. این بدان معناست که حتی سگی با ظاهری کاملاً سالم می تواند ناقل این ویروس به منزل شما باشد.
  ▪ علائم ویروس پاروا:
  جالب توجه است که این ویروس می تواند کاملاً مخفی باشد و یا با علائم کشنده همراه باشد که این نشانه ها به چها عامل بستگی دارد:
  ۱) سن سگ مبتلا
  ۲) جثه حیوان
  ۳) وجود پادتن در بدن حیوان
  ۴) نژاد حیوان درگیر
  معمولاً توله سگها پادتن را توسط شیر مادر (آغوز) دریافت می کنند و حتی اگر در محیط آلوده قرار گیرند به ندرت تا ۱۴-۲۰ هفتگی درگیر می شوند اما به محض اینکه مدت پادتن آنها به انتها برسد مبتلا می شوند. معمولاً توله های بالای ۶ ماه به این بیماری مقاومند و تنها به یک اسهال زود گذر مبتلا می شوند و معمولاً بعد از سن ۲-۱ سالگی آنقدر این بیماری کمرنگ و زود گذر می شود که حتی صاحب حیوان متوجه نخواهد شد. بدون هیچ دلیل علمی معمولاً نژادهای دوبرمن (Doberman) ، رتوایلر (Rottweiler) و پیت بول تریرآمریکایی (American Pit Bull Terrier) بیشتر درگیر این بیماری می شوند. معمول ترین فرم این ویروس التهاب و عفونت روده کوچک است که با ناراحتی ، افسردگی ، استفراق و کم شدن آب بدن حیوان همراه است. برخی توله ها به محض بروز اسهال می میرند و برخی دیگر بین ۶-۴ روز مقاومت می کنند. آنهایی که تا ۸ روز دوام بیاورند معمولاً زنده می مانند. از بین رفتن سلولهای خونی و زخم شدن روده حیوان باعث بوجود آمدن عفونت های باکتریایی ثانوی می شود. باید توجه داشت که بسیاری دیگر از باکتریها و ویروسها می توانند موجب اسهال خونی شوند و حتماً هر اسهال خونی مبنی بر ویروس پاروا نمی باشد.
  ▪ راه تشخیص:
  شما می توانید تنها از طریق کیت های مخصوص این ویروس به بیماری پی ببرید.
  ▪ درمان:
  درمان این ویروس می تواند با جبران آب از دست رفته از رگها که به دلیل اسهال صورت گرفته انجام پذیرد ( استفاده از سرم رینگر بهمراه بی کربنات). در روز اول ۴۰-۱۰ میلی لیتر برای هر ۴۵۴ گرم وزن بدن که در روزهای بعد مقدار آن کمتر می شود. به محض جبران کمبود آب می توان از سرم های غذایی زیر پوست حیوان تزریق نمود. ما همچنین از دارو برای آرام نمودن التهاب روده حیوان استفاده می کنیم مانند مترو کلروپرامید (۲.۵-۱ میلی گرم ۴-۳ بار در روز). معمولاً در ابتدا در سگهای بالغ یک تب زود گذر اتفاق می افتد که این امر در توله ها برعکس می باشد و حرارت بدنشان کم می شود و این توله ها به گرمای محیطی بیشتری احتیاج دارند. به محض اینکه سگ بتواند مایعات مصرف کند می توان به او داروی pyrantel pamoate خوراند. برخی از دامپزشکان نیز برای کاهش درد حیوان از butorphanol tartrate استفاده می کنند. اگر توله بصورت ثابت شروع به خوردن غذا به میزان کم کند و یا دم خود را تکان دهد نشانه بهبودی است. با وجود این بسیاری از توله ها جان سالم به در نمی برند.
  ▪ مصونیت از این ویروس:
  امروزه انواع مختلفی از واکسن ها که ویروس زنده و ضعیف شده پاروا را شامل می شوند در بازار موجود است. اکثراً واکسنهایی که قبل از اتمام پادتن در بدن حیوان تزریق می شوند اثر نمی کنند. معمولاً واکسنها در دو مرحله ۱۴-۱۲ هفتگی و ۱۸ هفتگی تکرار می شود.
  ● ویروس دیستمپر در سگها
  دیسمپر یک ویروس چندگانه شایع در میان سگها است. ویروس دیستمپر باعث ایجاد یک بیماری بسیار شدید و مسری در بسیاری از گونه های حیوانات می شود و در بیش از نیمی از حیوانات درگیر باعث تلفات می شود. ویروس دیستمپر اغلب از راه ترشحات تنفسی منتقل می شود.در تماس بودن با ادرار و مدفوع حیوان مبتلا نیز موجب انتقال این ویروس می شود. این بیماری بیشترین و کشنده ترین بیماری در بین سگها در نیمه قرن بیستم بوده است. اولین واکسن علیه این بیماری در سال ۱۹۴۰ میلادی کشف شد و در سال ۱۹۶۰ میلادی برای اولین بار از ویروس زنده و ضعیف شده جهت ساختن واکسن استفاده کردند.
  ▪ علت:
  این ویروس به سرعت در اثر نور آفتاب ، حرارت و مواد ضد ویروسی از بین می رود. این ویروس با حمله به گلبولهای سفید و تأثیر گذاشتن بر روی سیستم لمفافی باعث ازپا افتاده حیوان می شود. در سرما بخوبی دوام می آورد و اکثراً در فصول پاییز و زمستان پدیدار می شود.
  ▪ میزبان بیماری:
  ویروس دیستمپر در تمامی جهان مشاهده می شود. غالباً توله های ۳ تا ۶ ماه را درگیر می کند و بیشترین آمار مرگ و میر را می دهد. اما سگهای مسن تر که واکسیناسیون نشده اند نیز در خطر ابتلا هستند. در سگهای مسن تر اغلب موارد خفیف تر رخ می دهد. این ویروس سایر حیوانات از دسته سگ سانان را نیز مانند راکون ها ، پانداهای قرمز ، راسوها و گورکن ها درگیر می کند. اخیراً شناسایی شده که این ویروس در بدن گربه سانان بزرگ جثه مانند شیر نیز نوسعه داده می شود. گرازهای وحشی نیز این بیناری دیده می شود. گزارش شده که این ویروس می تواند در بدن انسان نیز بدون هیچ علامت و بیماری دوام بیاورد. این بیماری در گربه ها وجود ندارد. اما ویروس مشابه آن به نام پانلوکوپنیا (Panleukopenia) در گربه ها دیده می شود.
  ▪ جریان انتقال بیماری:
  ویروس دیستمپر به سرعت از طریق ذرات دفع شده در عطسه و سرفه انتقال می یابد و بعد غدد لمفافی را تحت تأثیر قرار می دهد. در مدت ۲ تا ۵ روز کل بدن گرفتار می شود و در روز ۶ تا ۹ ویروس در خون دیده می شود. سیستم تنفسی ، گوارشی و در آخر سیستم عصبی حیوان را درگیر می کند. این بیماری غالباً در توله های مسن تر که مدت پادتن مادری در بدن آنها به اتمام رسیده ، دیده می شود. ویروس همه سیستم بدن را درگیر م یکند. یک هفه بعد از ابتلا به بیماری ریزش موی شدید شروع می شود. این ویروس بیرون از بدن میزبان در محیط به سرعت از بین می رود و در عرض ۳ الی ۶ روز از شروعش ، علائمش ظاهر می شود. در روز هفتم تب و افسردگی شدید در حیوان ظاهر می شود. اگر حیوان حدود ۲ هفته دوام بیاورد ، کم کم بدن آنتی ویروسی بر علیه این بیماری تشکیل می دهد و احتمال زنده ماندن بیشتر وجود دارد. از دیگر علائم آن چرک در اطراف چشم ، بی اشتهایی و پوسته پوسته شده کف پاها می باشد. دیستمپر بیماری هزار چهره است و در هر حیوان به یک نوع ظاهر می شود. حتی ممکن است در سگهای مسن بسیار خفیف باشد و علائمش روئیت نشود. درسگهای مبتلا اکثراً حمله به سیستم عصبی موجب مرگ می وشد. کم شدن آب بدن ، بی اشتهایی و اسهال از دیگر علائم دیستمپر است. تلو تلو خوردن و عطسه های شدید علائم انتقال این ویروس به سیستم عصبی است. بعضی سگها در اثر حمله ویروس به شبکه چشم نابینا می شوند. برخی دچار مشکل در را رفتن می شند. پوسته پوسته شدن و خشکی بینی نیز دیگر علائم است. بدن حیوان درگیر بعد از روز دهم شروع به تولید آنتی بادی و مبازه با این ویروس می کند و حیوانی که مقاوم بادش و دوام بیاورد برای سالها حتی تا آخر عمر نسبت به این بیماری مقاوم می شود.
  ▪ درمان:
  متأسفانه هیچ دارویی بر علیه بیماری دیستمپر وجود ندارد. این ویروس تمامی سطوح ریه ها و امعاء و روده را تحت تأثیر قرار می دهد. داروهایی برای کاهش اسهال در حیوان تجویز می شود. کمبود آب بدن که به دنبال آسهال به وجود می آید را می توان توسط سرم های وریدی تا حدی کنترل نمود. همچنین می توان از ویتامینهای تزریقی و سرم های غذایی برای سگهای ضعیف شده که توانایی خوردن غذا را ندارند ، استفاده نمود.
  ▪ پیشگیری و کنترل بیماری:
  بهترین راه پیشگیری ، واکسیناسیون می باشد. امروزه واکسن های بسیار خوبی از ویروس زنده ضعیف شده دیستمپر تهیه می شود که ماندگاری طولانی دارند. واکسیناسیون توله ها نباید خیلی زود انجام شود. بهترین زمان برای این کار زمانی است که مدت پادتن جذب شده توسط آغور (شیر مادر) به اتمام رسد (۱۰-۶ هفتگی). ویروس دیستمپر هم خانواده ویروسی است که در انسان موجب بیماری سرخک می شود.
  ▪ زمان واکسیناسیون:
  سگی که از این بیماری جان سالم بدر برد تا آخر عمر نسبت به دیستمپر مصون می ماند. معمولاً توله ها را باید در سن ۷-۶ هفتگی واکسیناسیون کرد (واکسنی که از ترکیب ویروس زنده ضعیف شده دیستمپر و سرخک بوجود می آید).
  ▪ راههای دیگر کنترل بیماری:
  باید سگهای مبتلا را کاملاً از سایرین جدا نگهداری کرد و محیط را با مایع سفید کننده (وایتکس) به نسبت ۱ به ۲۰ ضد عفونی کرد. سالها پیش نظریه عمومی براین بود که ویروس دیستمپر می تواند انسان را نیز درگیر نماید. اما تحقیقات طی ۱۵ سال گذشته کاملاً این نظریه اشتباه را رد نمود.
  ● ویروس هاری
  در کشورهایی مانند کانادا که ویروس این بیماری وجود دارد ، سگها بطور منظم واکسیناسیون می شوند. ویروس هاری می تواند به تمامی پستانداران منتقل شود و عقلب کشنده است. این بیماری از طریق بزاق دهان حیوان آلوده به این بیماری منتقل می شود، معمولاً ناشی از گاز گرفتن است. این ویروس می تواند توسط بزاق دهان از طریق چشم ، دهان ، بینی یا زخم پوستی وارد بدن شود.
  در اروپا ، روباه ها منشع اصلی انتقال این ویروس هستند ، در مکزیک و دیگر کشوهای لاتین و شهرهای مرکزی آمریکایی ، سگها منتقل این ویروس می باشند. در کانادا و ایالات متحده آمریکا منشع انتقال این بیماری اکثراً روباه ها ، راسوها ، خفاش ها ، راکون ها و گرگهای صحرایی می باشند ، که اغلب نزدیک انسانها زندگی می کنند. این نزدیکی باعث می شود که این ویروس به حیوانات مزرعه ، حیوانات خانگی و انسانها نیز سرایت کند.
  دوره پنهان این بیماری می تواند از ۲ هفته تا ۶ ماه باشد. در مراحل ابتدایی ، هاری معمولاً باعث تغییر اخلاق و رفتار می شود. بطور مثال حیوانات عشائی ( حیواناتی که در شب فعالیت می کنند) در روز دیده می شوند. پرندگان وحشی ممکن است دیگر از انسانها نترسند و حیوانات ساکت و آرام ممکن است پر تحرک یا حتی پرخاشگر شوند. سگهای آلوده شده به این بیماری از روشنایی دوری می کنند.
  وقتی این بیماری گسترش پیدا کند ، حدود ۲۵ درصد از سگهای آلوده ، چهره ;عصبی; پیدا می کنند و بدون هیچ دلیلی به دیگران حمله می کنند. حیوانات آلوده به هاری که چهره ;عصبی; پیدا می کنند بسیار خطرناک می باشند. ۶ روز بعد از نمایان شدن علائم مرض آنها معمولاً به کما رفته و می میرند.
  دسته دیگر چهره ای;گنگ; پیدا می کنند ، عضلات دهان و گونه از کار می افتند و دیگر قادر به قورت دادن چیزی نمی باشند و این امر باعث می شود که آب از دهانشان بیرون بریزد. این حیوانات بندرت تا ۲ هفته بیشتر زنده نمی مانند.
  ▪ پیشگیری:
  برای اینکه در کنادا اکثراً هاری از طریق حیوانالت وحشی منتقل می شود ، کنترل آن دشوار می باشد. انداختن طعمه واکسینه شده از هوا ، به دام انداختن ، واکسیناسیون کردن و سپس رها کردن رکون ها و واکسیناسیون منظم حیوانات خانگی باعث کم شدن این بیماری می شود. هرکسی بخواهد از آمریکا سگی را وارد کانادا کند باید مدرکی جهت نشان دادن واکسیناسیون شدن حیوان جهت هاری در ۳۶ ماه گذشته داشته باشد ، تنها مدرک واکسیناسیون برضد بیماری هاری کافی نمی باشد. همچنین هر کسی از کانادا بخواهد سگ خود را به آمریکا ببرد به مدارک واکسیناسیون حیوان احتیاج دارد.
  هرکسی که بخواهد حیوان خود را به کشوری ببرد ، اول باید قوانین کشور مقصد را بررسی کند. بسیاری از کشورهای جزیره ای مانند (هاوایی ، استرالیا و نیوزلند) دارای قوانین محکمی جهت قرنطینه کردن حیوان برای جلوگیری از ورود بیماری به کشور دارند.
  ▪ احتیاط:
  اگر سگ شما با حیوانی که حامل بیماری هاری است درگیر شد ، بزاق دهان حیوان آلوده به بیماری ممکن است روی پوشش یا زخم سگ شما باشد. این اقدامات را انجام دهید:
  ـ هرگز سعی نکنید حیوانی که حمله کرده است را بگیرید.
  ـ برای گرفتن حیوان خود از دستکش یا حوله استفاده کنید.
  ـ حیوان خود را نزد دامپرشک ببرید.
  ـ اگر حیوان شما جهت بیماری هاری واکسیناسیون شده است ، بهتر است در مدت ۷۲ ساعت دوباره جهت اطمینان به او واکسن هاری زده شود.
  اگر شما توسط حیوانی که حامل بیماری هاری است گاز گرفته و زخمی شده اید یا بزاق دهان آن حیوان وارد زخم باز شما یا بینی ، چشمها یا دهانتان شده است ، زخم را با صابون یا ماده ضدعفونی کننده بشوئید. این کارها باعث می شود که ویروس سریعتر بمیرد ، بعد از آن بسیار حیاطی است که هر چه سریعتر به دکتر مراجعه کنید. مداوای آن واکسیناسیون می باشد.
  ▪ پیشگیری های دائمی برای جلوگیری از ویروس هاری:
  ـ به خاطر داشته باشید که هر سال به حیوان خود واکسن هاری بزنید.
  ـ به حیوان خود اجازه ندهید که آزادانه همه جا برود. بخصوص در شب.
  ـ هرگز به حیواناتی که نمی شناسید دست نزده و بازی نکنید.
  ـ به حیواناتی که به نظر مریض می آیند دست نزنید ، حتی اگر می خواهید به آنها کمک کنید. هرگز به جسد حیوانات مرده دست نزنید.
  ـ هرگز به حیوانات وحشی در حیاط خود غذا نداده و آنها را جلب خودتان نکنید. هرگز سعی نکنید حیوانات وحشی را بگیرید.
  ـ اگر در محل سکونت شما خفاش وجود دارد آنها را از آنجا بیرون کنید.

 2. 4 کاربر پست Navid_Bobby عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  ماهی . سمندر آبی. سگ.
  محل سکونت
  Neverland
  لايك دريافتي
  17
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  516
  می پسندم
  7,397
  مورد پسند : 194 بار در 73 پست

  Tavajoh معرفی 3 بيماری کشنده در سگها

  Fatal disease in dogs

  Parva virus in dogs

  Parva virus and one of the most important viruses that Dina threatens the health of dogs. The virus causes inflammation and ulcers in the intestine and cause severe diarrhea in dogs can be affected. The diarrhea can be bloody and severely threatens the animal lives. Unfortunately, no effective treatment against the virus there can be only to vaccinate a high percentage of infected animals being prevented. Although there are still dogs involved are being vaccinated.

  ▪ identify the virus:

  Parva Virus, a virus is quite strong, durable, resistant and stable. The virus can be on earth for a long time, food and other supplies to survive. Carpets and rugs to very Dshvarnd disinfection. Even through the virus can be mischievous animals like insects and cockroaches can be passed. Even against this virus Fnyk acid and heat resistant. Vaytks only can be mixed with water (a ratio of 1 to 20) will disable the virus, as well as direct sunlight will cause the virus to kill. Although about one to two weeks will take in animals symptoms appear, the third day the symptoms of the virus in feces is visible. This means that even perfectly healthy dog with a bulk carrier of the virus can be your home.

  ▪ Parva virus symptoms:

  Interestingly, the virus can be completely hidden or fatal symptoms associated with these symptoms to be depends on four factors:

  1) age of infected dogs

  2) the animal body

  3) antibodies exist in the animal body

  4) involved in animal breed

  Usually puppies by breast milk antibodies (colostrum) and even if they receive contaminated environment should be up to 14-20 weeks rarely are involved, but as soon as the term comes to an end with their antibodies are. Cubs usually above 6 months are resistant to this disease and only a transient diarrhea are infected, usually after age 2-1 years so the disease is pale, and glancing, which will not even notice the animal owner. Usually without any scientific reason breeds Doberman (Doberman), Rtvaylr (Rottweiler) and Tryramrykayy Pitt Bull (American Pit Bull Terrier) are more involved in this disease. The most common form of intestinal inflammation and infection of the virus is small, the discomfort, depression, and dehydration Astfraq animal is associated. Some puppies diarrhea as soon as they die and others are between 6-4 days of resistance. Those who survive to eight days, usually survive. Loss of blood and animal intestinal ulceration caused by bacterial infection is secondary. It should be noted that many other bacteria and viruses can cause bloody diarrhea and must be based on any bloody diarrhea virus is not Parva.

  ▪ way to diagnose:

  You only through the special kit can discover the virus disease.

  ▪ Treatment:

  The virus can be treated with water to compensate the lost of the vessel due to diarrhea been carried out (using serum with Ringer Bicarbonate). First day 40-10 ml per 454 g body weight for the following days will be much less. Once the water shortage can be compensated serum food can be injected under the skin of animals. We also make drugs to calm the animal intestinal inflammation can be used such as Metro Klrvpramyd (2.5 to 1 mg 4-3 times daily). Beginning in adult dogs usually a transient fever occurs that is contrary to this is the Cubs and their body temperature is low and the Cubs need to have more environmental heat. Once the dog can be able to consume liquids to feed her drug pyrantel pamoate. Some veterinarians also reduce pain for the animal use of butorphanol tartrate. If the Cubs begin to eat constantly to reduce the rate or to shake their tail is a sign of recovery. Nevertheless, many survived the Cubs is not a brand.

  ▪ immunity from the virus:

  Today, various types of live virus vaccines that contain weakened Parva are available on the market. Most vaccines before the end of the antibodies are injected in the animal's body do not work. Vaccinations in two stages, usually 14-12 weeks and 18 weeks will be repeated.

  virus Dystmpr in dogs

  Multiple Dysmpr a virus is common among dogs. Dystmpr virus causes a severe and highly contagious disease in many animal species are in more than half of affected animals is causing casualties. Dystmpr virus often transmitted through respiratory secretions are. Being in contact with urine and feces of infected animals also can transmit the virus. The highest and most fatal disease among dogs, the disease half century has been. The first vaccine against the disease was discovered in 1940 and 1960 for the first time and weakened live virus vaccine used for building.

  ▪ Reason:

  The virus quickly due to sunlight, heat and anti-virus goes away. The virus attacks the white blood cells and influence on the system caused Lmfafy Azpa animal is taken. Lasts well in the cold and mostly in autumn and winter appears.

  ▪ host disease:

  Dystmpr virus is observed in all the world. Cubs often by three to six months and involves the highest mortality gives. But older dogs that have not been immunized are at risk too. In older dogs often milder occur. The virus to other animals as well as categories Sanan raccoon dog, the red pandas, weasel and badger will conflict. Recently identified the virus in the body such as the huge cat also Nvsh milk is given. Also the wild Graz•hay Bynary be seen. Reported that the virus can occur in the human body without any sign of disease and endure. This disease does not exist in cats. But a similar virus called Panlvkvpnya (Panleukopenia) is seen in cats.

  ▪ during transmission:

  Dystmpr virus particles rapidly excreted through the sneezing and coughing and then transferred Lmfafy glands will affect. 2 to 5 days during the whole body is caught in 6 to 9 virus in the blood is seen. Respiratory, digestive and nervous system in the end that involves animals. The disease mostly in older puppies that maternal antibodies in their bodies long completed, can be seen. Virus affects all body systems Yknd M. Hfh after a disease of severe hair loss begins. The virus in the environment outside the host body quickly goes away and within 3 to 6 days just started, symptoms appear. On the seventh day of fever and severe depression in the animal appears. If animals endure nearly two weeks, the body slowly antivirus formed against this disease, and there is more chance of survival. Other symptoms of pus around the eyes, anorexia and scaling by is feet. Dystmpr disease per thousand faces and a kind of animal appears. Even older dogs may be very mild symptoms not Rvyyt. Drsg•hay mostly with assault causing death Vshd nervous system. Dehydration, anorexia and diarrhea are other symptoms Dystmpr. Stumble severe symptoms of sneezing and transfer the virus to the nervous system. Some dogs, due to virus attack are blind eye to the network. Some are going to suffer are the problem. Scaling and other symptoms of the nose is dry. Involved in animal body after the tenth day and started to produce antibodies to this virus does Mbaz•h and the resistant animal Badsh and endure for years even a lifetime to be resistant to the disease.

  ▪ Treatment:

  Unfortunately, no medication against the disease Dystmpr there. All levels of the virus and the intestine, lungs and intestines will affect. Medications to reduce diarrhea in animals is administered. Dehydration following diarrhea that is produced by the head of the vein can be controlled to some extent. The vitamins can be injected and serum was poor food for dogs that do not have the ability to eat, be used.

  ▪ Disease Prevention and Control:

  The best way to prevention, vaccination is. Today, very good vaccine live virus is weakened Dystmpr prepared are the long life. Cubs vaccination should not be done very soon. The best time to do this is when the period of antibody absorption by Ghvr (breast milk) to reach completion (10-6 weeks). Dystmpr the virus is a virus family that causes measles in humans can be.

  ▪ time of vaccination:

  The dog survived the disease takes a lifetime to remain immune from Dystmpr. Usually the Cubs at the age of 7-6 weeks should be immunization (vaccine composition of the weakened live virus, and measles caused Dystmpr).

  ▪ Other ways to control disease:

  Dogs must be separated from others with fully maintained and the environment with bleach (Vaytks) ratio of 1 to 20 antiseptic. Years ago the General Theory was a situation that can Dystmpr virus also affects humans can. But research during the past 15 years, completely rejected this theory wrong.

  rabies virus

  In countries such as Canada, there is a virus, disease, dogs are a regular vaccination. Rabies virus can be transmitted to all mammals and Qlb fatal. The disease through infected animal saliva is transmitted disease, is usually caused by biting. The virus can by saliva through the eyes, mouth, nose or skin wound into the body.

  In Europe, foxes are Mnsh original transmission of the virus in Mexico and other Latin Kshvhay and Central American cities, dogs are transferred to the virus. In Canada and the United States mostly Mnsh transmission fox, the weasel, bats, wolves and raccoon are rats, which often live close to humans. The proximity of the virus that causes the farm animals, pets and humans can also spread.

  Hidden course of the disease could be two weeks to six months. In early stages, rabies is usually caused ethics and behavior is changing. For example, nocturnal animals (animals that are active at night) are seen in days. Wild birds may be other humans and animals Ntrsnd quiet may become aggressive or even stirring. Dogs infected with this disease are far from light.

  When the disease is spread, about 25 percent of infected dogs, face; nerve; they find no obvious reason to attack others. Animals infected with rabies, which faces; nerve; find they are very dangerous. 6 days after disease symptoms appear they usually go into a coma and die.

  Other categories face; dumb; find they work the muscles of the mouth and cheeks to fall and other are not swallowing anything and this causes the water shed out of their mouths. The animals rarely live more than 2 weeks not like.

  ▪ prevention:

  "Because rabies in Knada mostly through wild Hyvanalt is transferred, it is difficult to control. Air dropping vaccinated bait to trap, vaccinate, and then drop off Rkvn Regular pet vaccination and reducing the disease is. Everyone wants a dog into Canada from the U.S. will need to show proof to the animal for rabies vaccination in the past 36 months have, the only evidence against Rabies vaccination is not sufficient. Also anyone from Canada wants the U.S. to take your dog to the animal's vaccination records are required.

  Anyone who wants to take the animal to your country, be the first to review laws of the destination country. Like many island countries (Hawaii, Australia and New Zealand) had strong laws for animal quarantine to prevent disease entering the country are.

  ▪ precautions:

  If your dog with the animal carrying the rabies disease is involved, the infected animal's saliva may be disease or wounds on your dog is covered. Do these actions:

  Do not ever try that has invaded the animal can get.

  For getting their animals to use gloves or a towel.

  Damprshk take your animals with.

  If your animal for Rabies vaccination is better in 72 hours to ensure his re-rabies vaccine to be struck.

  If you are carrying the disease by animal has bitten, and rabies have been injured or saliva into the animal's open wound or your nose, eyes or mouth, is the wound with soap or disinfectant wash. This makes things faster, the virus dies, then so is the yard as soon as possible, see a doctor. The treatment is vaccination.

  ▪ permanent contraception to prevent rabies virus:

  Remember that each year rabies vaccine to your animal boxes.

  Do not let your animal to freely move everywhere. Especially at night.

  Never touched animals do not know and do not play.

  The sick animals that come to touch, even if they want to help. Never touch a dead animal bodies.

  Never feed wild animals left in their yard and they do not draw yourself. Do not ever try to take wild animals.

  Location If you are bat them out from there on.

  انسانی كه نمی داند در كجای این جهان ایستاده__همان بهتر كه اسیر سرنوشت باشد

  بیماری های کشنده در سگها

 4. 6 کاربر پست Orochimaru عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  ماهی . سمندر آبی. سگ.
  محل سکونت
  Neverland
  لايك دريافتي
  17
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  516
  می پسندم
  7,397
  مورد پسند : 194 بار در 73 پست

  Tavajoh

  ویروس پاروا در سگها


  بیماری های کشنده در سگها  ویروس پاروا یکی از بیشترین و مهمترین ویروسهایی است که در دنیا سلامت سگها را تهدید می کند. این ویروس موجب التهاب و زخم در روده و ایجاد اسهال شدید در سگ مبتلا می شود. این اسهال می تواند خونی باشد و به شدت جان حیوان را تهدید می کند.
  متأسفانه هیچ درمان موثری برای مقابله با این ویروس وجود ندارد و تنها می توان با واکسیناسیون تا درصد بالایی از مبتلا شدن حیوان جلوگیری نمود. اگرچه هنوز هم سگهایی با وجود واکسینه شدن درگیر می شوند.

  بیماری های کشنده در سگها  _شناسایی این ویروس:

  بیماری های کشنده در سگها

  پاروا ویروس ، ویروسی است کاملاً سرسخت ، بادوام ، مقاوم و پایدار. این ویروس می تواند برای مدتهای طولانی بر روی زمین ، غذا و سایر لوازم زنده بماند. فرش و قالیچه ها جهت ضدعفونی کردن بسیار دشوارند. حتی این ویروس می تواند از طریق حشرات و جانواران موذی مانند سوسکها منتقل شود. این ویروس حتی در مقابل اسید فنیک و حرارت مقاوم است.
  تنها می توان با وایتکس مخلوط با آب ( به نسبت ۱ به ۲۰) این ویروس را غیر فعال کرد ، نور مستقیم آفتاب نیز موجب کشتن این ویروس می شود. اگرچه حدود یک تا دو هفته طول می کشد تا علائم بیماری در حیوان ظاهر شود ، علائم این ویروس از روز سوم در مدفوع قابل مشاهده است. این بدان معناست که حتی سگی با ظاهری کاملاً سالم می تواند ناقل این ویروس به منزل شما باشد.

  _راه تشخیص:

  شما می توانید تنها از طریق کیت های مخصوص این ویروس به بیماری پی ببرید.


  _علائم ویروس پاروا:

  جالب توجه است که این ویروس می تواند کاملاً مخفی باشد و یا با علائم کشنده همراه باشد که این نشانه ها به چها عامل بستگی دارد:

  ۱) سن سگ مبتلا
  ۲) جثه حیوان
  ۳) وجود پادتن در بدن حیوان
  ۴) نژاد حیوان درگیر


  معمولاً توله سگها پادتن را توسط شیر مادر دریافت می کنند و حتی اگر در محیط آلوده قرار گیرند به ندرت تا ۱۴-۲۰ هفتگی درگیر می شوند اما به محض اینکه مدت پادتن آنها به انتها برسد مبتلا می شوند. معمولاً توله های بالای ۶ ماه به این بیماری مقاومند و تنها به یک اسهال زود گذر مبتلا می شوند و معمولاً بعد از سن ۲-۱ سالگی آنقدر این بیماری کمرنگ و زود گذر می شود که حتی صاحب حیوان متوجه نخواهد شد.

  بدون هیچ دلیل علمی معمولاً این نژادها بیشتر درگیر این بیماری می شوند:

  پیت بول تریرآمریکایی (American Pit Bull Terrier) بیماری های کشنده در سگها

  دوبرمن (Doberman) بیماری های کشنده در سگها

  رتوایلر (Rottweiler) بیماری های کشنده در سگها

  معمول ترین فرم این ویروس التهاب و عفونت روده کوچک است که با ناراحتی ، افسردگی ، استفراغ و کم شدن آب بدن حیوان همراه است. برخی توله ها به محض بروز اسهال می میرند و برخی دیگر بین ۶-۴ روز مقاومت می کنند.
  آنهایی که تا ۸ روز دوام بیاورند معمولاً زنده می مانند. از بین رفتن سلولهای خونی و زخم شدن روده حیوان باعث بوجود آمدن عفونت های باکتریایی ثانوی می شود. باید توجه داشت که بسیاری دیگر از باکتریها و ویروسها می توانند موجب اسهال خونی شوند و حتماً هر اسهال خونی مبنی بر ویروس پاروا نمی باشد.

  _درمان:

  درمان این ویروس می تواند با جبران آب از دست رفته از رگها که به دلیل اسهال صورت گرفته انجام پذیرد ( استفاده از سرم رینگر بهمراه بی کربنات). در روز اول ۴۰-۱۰ میلی لیتر برای هر ۴۵۴ گرم وزن بدن که در روزهای بعد مقدار آن کمتر می شود. به محض جبران کمبود آب می توان از سرم های غذایی زیر پوست حیوان تزریق نمود.
  ما همچنین از دارو برای آرام نمودن التهاب روده حیوان استفاده می کنیم مانند مترو کلروپرامید (۲.۵-۱ میلی گرم ۴-۳ بار در روز). معمولاً در ابتدا در سگهای بالغ یک تب زود گذر اتفاق می افتد که این امر در توله ها برعکس می باشد و حرارت بدنشان کم می شود و این توله ها به گرمای محیطی بیشتری احتیاج دارند. به محض اینکه سگ بتواند مایعات مصرف کند می توان به او داروی pyrantel pamoate خوراند.
  برخی از دامپزشکان نیز برای کاهش درد حیوان از butorphanol tartrate استفاده می کنند. اگر توله بصورت ثابت شروع به خوردن غذا به میزان کم کند و یا دم خود را تکان دهد نشانه بهبودی است. با وجود این بسیاری از توله ها جان سالم به در نمی برند.

  بیماری های کشنده در سگها

  _مصونیت از این ویروس:

  امروزه انواع مختلفی از واکسن ها که ویروس زنده و ضعیف شده پاروا را شامل می شوند در بازار موجود است. اکثراً واکسنهایی که قبل از اتمام پادتن در بدن حیوان تزریق می شوند اثر نمی کنند. معمولاً واکسنها در دو مرحله ۱۴-۱۲ هفتگی و ۱۸ هفتگی تکرار می شود.

  بیماری های کشنده در سگها

  ادامه دارد...

  انسانی كه نمی داند در كجای این جهان ایستاده__همان بهتر كه اسیر سرنوشت باشد

  بیماری های کشنده در سگها

 6. 13 کاربر پست Orochimaru عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #4

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  ماهی . سمندر آبی. سگ.
  محل سکونت
  Neverland
  لايك دريافتي
  17
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  516
  می پسندم
  7,397
  مورد پسند : 194 بار در 73 پست

  Tavajoh

  ویروس دیستمپر در سگها


  بیماری های کشنده در سگها
  دیسمپر یک ویروس چندگانه شایع در میان سگها است. ویروس دیستمپر باعث ایجاد یک بیماری بسیار شدید و مسری در بسیاری از گونه های حیوانات می شود و در بیش از نیمی از حیوانات درگیر باعث تلفات می شود. ویروس دیستمپر اغلب از راه ترشحات تنفسی منتقل می شود.در تماس بودن با ادرار و مدفوع حیوان مبتلا نیز موجب انتقال این ویروس می شود.
  این بیماری بیشترین و کشنده ترین بیماری در بین سگها در نیمه قرن بیستم بوده است. اولین واکسن علیه این بیماری در سال ۱۹۴۰ میلادی کشف شد و در سال ۱۹۶۰ میلادی برای اولین بار از ویروس زنده و ضعیف شده جهت ساختن واکسن استفاده کردند.

  بیماری های کشنده در سگها

  _ علت:

  این ویروس به سرعت در اثر نور آفتاب ، حرارت و مواد ضد ویروسی از بین می رود. این ویروس با حمله به گلبولهای سفید و تأثیر گذاشتن بر روی سیستم لنفاوی باعث ازپا افتاده حیوان می شود. در سرما بخوبی دوام می آورد و اکثراً در فصول پاییز و زمستان پدیدار می شود.

  _میزبان بیماری:

  ویروس دیستمپر در تمامی جهان مشاهده می شود. غالباً توله های ۳ تا ۶ ماه را درگیر می کند و بیشترین آمار مرگ و میر را می دهد. اما سگهای مسن تر که واکسیناسیون نشده اند نیز در خطر ابتلا هستند. در سگهای مسن تر اغلب موارد خفیف تر رخ می دهد.
  این ویروس سایر حیوانات از دسته سگ سانان را نیز مانند راکون ها ، پانداهای قرمز ، راسوها و گورکن ها درگیر می کند. اخیراً شناسایی شده که این ویروس در بدن گربه سانان بزرگ جثه مانند شیر نیز توسعه داده می شود. گرازهای وحشی نیز این بیماری دیده می شود. گزارش شده که این ویروس می تواند در بدن انسان نیز بدون هیچ علامت و بیماری دوام بیاورد. این بیماری در گربه ها وجود ندارد. اما ویروس مشابه آن به نام پانلوکوپنیا (Panleukopenia) در گربه ها دیده می شود.

  بیماری های کشنده در سگها

  _ جریان انتقال بیماری:

  ویروس دیستمپر به سرعت از طریق ذرات دفع شده در عطسه و سرفه انتقال می یابد و بعد غدد لنفاوی را تحت تأثیر قرار می دهد. در مدت ۲ تا ۵ روز کل بدن گرفتار می شود و در روز ۶ تا ۹ ویروس در خون دیده می شود. سیستم تنفسی ، گوارشی و در آخر سیستم عصبی حیوان را درگیر می کند.
  این بیماری غالباً در توله های مسن تر که مدت پادتن مادری در بدن آنها به اتمام رسیده ، دیده می شود. ویروس همه سیستم بدن را درگیر م یکند. یک هفته بعد از ابتلا به بیماری ریزش موی شدید شروع می شود. این ویروس بیرون از بدن میزبان در محیط به سرعت از بین می رود و در عرض ۳ الی ۶ روز از شروعش ، علائمش ظاهر می شود.
  در روز هفتم تب و افسردگی شدید در حیوان ظاهر می شود. اگر حیوان حدود ۲ هفته دوام بیاورد ، کم کم بدن آنتی ویروسی بر علیه این بیماری تشکیل می دهد و احتمال زنده ماندن بیشتر وجود دارد. از دیگر علائم آن چرک در اطراف چشم ، بی اشتهایی و پوسته پوسته شده کف پاها می باشد.
  دیستمپر بیماری هزار چهره است و در هر حیوان به یک نوع ظاهر می شود. حتی ممکن است در سگهای مسن بسیار خفیف باشد و علائمش روئیت نشود. درسگهای مبتلا اکثراً حمله به سیستم عصبی منجر بهمرگ می شود.

  کم شدن آب بدن
  بی اشتهایی و اسهال
  از دیگر علائم دیستمپر است
  تلو تلو خوردن و عطسه های شدید (علائم انتقال این ویروس به سیستم عصبی است)
  بعضی سگها در اثر حمله ویروس به شبکه چشم نابینا می شوند
  برخی دچار مشکل در را رفتن می شند
  پوسته پوسته شدن و خشکی بینی نیز دیگر علائم است
  بدن حیوان درگیر بعد از روز دهم شروع به تولید آنتی بادی و مبازه با این ویروس می کند و حیوانی که مقاوم باشد و دوام بیاورد برای سالها حتی تا آخر عمر نسبت به این بیماری مقاوم می شود.

  بیماری های کشنده در سگها

  بیماری های کشنده در سگها

  _ درمان:

  متأسفانه هیچ دارویی بر علیه بیماری دیستمپر وجود ندارد. این ویروس تمامی سطوح ریه ها و امعاء و روده را تحت تأثیر قرار می دهد. داروهایی برای کاهش اسهال در حیوان تجویز می شود. کمبود آب بدن که به دنبال آسهال به وجود می آید را می توان توسط سرم های وریدی تا حدی کنترل نمود. همچنین می توان از ویتامینهای تزریقی و سرم های غذایی برای سگهای ضعیف شده که توانایی خوردن غذا را ندارند ، استفاده نمود.

  _ پیشگیری و کنترل بیماری:

  بهترین راه پیشگیری ، واکسیناسیون می باشد. امروزه واکسن های بسیار خوبی از ویروس زنده ضعیف شده دیستمپر تهیه می شود که ماندگاری طولانی دارند. واکسیناسیون توله ها نباید خیلی زود انجام شود. بهترین زمان برای این کار زمانی است که مدت پادتن جذب شده توسط آغور (شیر مادر) به اتمام رسد (۱۰-۶ هفتگی). ویروس دیستمپر هم خانواده ویروسی است که در انسان موجب بیماری سرخک می شود.
  بیماری های کشنده در سگها

  _ زمان واکسیناسیون:

  سگی که از این بیماری جان سالم بدر برد تا آخر عمر نسبت به دیستمپر مصون می ماند. معمولاً توله ها را باید در سن ۷-۶ هفتگی واکسیناسیون کرد (واکسنی که از ترکیب ویروس زنده ضعیف شده دیستمپر و سرخک بوجود می آید).

  _ راههای دیگر کنترل بیماری:

  باید سگهای مبتلا را کاملاً از سایرین جدا نگهداری کرد و محیط را با مایع سفید کننده (وایتکس) به نسبت ۱ به ۲۰ ضد عفونی کرد. سالها پیش نظریه عمومی براین بود که ویروس دیستمپر می تواند انسان را نیز درگیر نماید. اما تحقیقات طی ۱۵ سال گذشته کاملاً این نظریه اشتباه را رد نمود.  ادامه دارد...

  ویرایش توسط Orochimaru : 19th November 2010 در ساعت 01:19 AM

  انسانی كه نمی داند در كجای این جهان ایستاده__همان بهتر كه اسیر سرنوشت باشد

  بیماری های کشنده در سگها

 8. 12 کاربر پست Orochimaru عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #5
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  PersianPet*
  لايك دريافتي
  1102
  لايك كرده
  896
  نوشته ها
  3,054
  می پسندم
  5,375
  مورد پسند : 8,674 بار در 2,360 پست
  حالت من :
  My Mood
  Cheeky
  نوشته های وبلاگ
  7

  پیش فرض علائم مرگ در سگها

  عـــــــلائم مرگ در سگـــــها


  بیماری های کشنده در سگها


  برخی از سگها,بدون هیچ هشداری,بدون بروز هیچگونه علائمی , می میرند.اما گاهی بلعکس,سگها علائمی از خود بروز می دهند که نشان می دهد ,وقت مرگ ان ها نیز فرا رسیده....روز های اخر,سعی کنید وقت بیشتری را با سگ خود بگذرانید,سعی کنید او را خوشحال کنید تا احساس خوبی داشته باشد.با دانستن این علائم,می توانید خود را برای مرگ یکی از بهترین دوستان خود اماده کنید.متاسفانه,عمر سگ ها کوتاه است و بعد از مدتی ما را ترک خواهند کرد.روز های اخر زندگی سگ را برایش شیرین کنید تا با خوشحالی از این دنیا برود...!


  اماده شدن:

  اماده شدن برای مرگ موجودی دوستداشتنی که مدتی جزو یکی از افراد خانواده بوده سخت است.اما از انجایی که عمر سگها بسیار کوتاه است و از نصف عمر انسان ها نیز کمتر است,همه صاحبان روزی از دست دادن سگ خود را تجربه خواهند کرد.


  علائم رایج مرگ در سگها:

  اگر سگ بیمار باشد,ممکن است بدون بروز هیچ علائمی بمیرد زیرا بیماری او را از پا در خواهد اورد.اما اگر سگ مشکل سلامتی نداشته باشد اما به مرگ نزدیک شده باشد,ممکن است این علائم را از خود نشان دهد:

  *خوابیدن بیش از اندازه
  *جنبش و فعالیت کم و محدود
  *کاهش اشتها
  *کند شدن ضربان قلب
  *اشکال در بلع غذا
  *ریزش اشک از چشم
  *اسهال
  *استفراغ
  *بی اختیاری
  *قرار گرفتن دم بین پاها
  *بیحالی
  *عدم هماهنگی و تعادل
  *لرزش بدن
  *سردرگمی  توضیحات برخی از علائم:


  عدم هماهنگی و تعادل:حرکت کردن برای سگی که بسیار ضعیف شده سخت است.سگ ممکن است در حین راه رفتن به زمین بخورد.دلیل عدم تعادل می تواند ضعف جسمانی یا اختلال در عملکرد مغز باشد

  خستگی و بی حالی:چشمان سگهای پیر یا در حال مرگ,بسیار خسته و بی حال است.در این گونه سگها خستگی مفرط قابل مشاهده است.حتی ممکن است نتوانند سر خود را بلند کنند

  کاهش اشتها:ممکن است سگ هیچ علاقه ای به خوردن غذا نشان ندهد.مرگ نزدیک است!به همین دلیل سگ حاضر نیست هیچ چیزی را بخورد.

  استفراغ:دستگاه گوارش سگ قادر به ادامه عملکرد خود نخواهد بود,غذاهای هضم نشده در معده باقی میمانند و باعث می شوند حالت تحوع به سگ دست دهد و استفراغ باعث پاکسازی معده می شود.

  سردرگمی:سردرگمی به دلیل اختلال در عملکرد مغز است.سگ ممکن است دیگر محیط اطراف و حتی صاحب خود را به یاد نیاورد

  لرزش بدن:لرزش بدن یک علامت غیر ارادی در سگ است که باعث افت درجه حرارت بدن حیوان نیز می شود  بیماری های کشنده در سگها  چگونه به سگ خود کمک کنید؟

  محلی ارام,مناسب و گرم را برای سگ خود تدارک ببینید تا بتواند به خوبی استراحت کند.حیوانات خانگی دیگر یا کودکانی که ممکن است برای سگ ایجاد مزاحمت کنند را از محل دور کنید تا راحت و ارام باشد.غذای مورد علاقه اش را برایش درست کنید اما او را به زور مجبور به خوردن نکنید.سگ خود را ارام در اغوش بگیرید و با او صحبت کنید.به او بگویید چقدر دوستش دارید ,به او بگویید سگ مهربان و وفاداری برای خانواده تان بوده.ممکن است برایتان سخت باشد,اما باید کاری کنید تا سگ احساس ارامش کند.او می تواند احساسات شما را درک کند,پس اجازه ندهید او بفهمد که ناراحت هستید.
  می توانید حیوان را نزد دامپزشک ببرید تا داروهایی برای کاهش بی قراری و درد سگ تجویز کند.در خانه,او را نوازش کنید , گوش هایش را تمیز کنید یا موهایش را شانه کنید.سگ ها از این کار لذت می برند.اگر سگتان قادر به رفتن به محل ادرار خود نیست,می توانید از پد ضد اب مخصوص سگ ها استفاده کنید.بلعیدن مخلوط غذای تر و خشک , برای سگ راحت تر است.غذای سگ باید به گونه ای باشد که حیوان به راحتی بتواند ان را بجود.
  اسباب بازی های مورد علاقه اش را به او نشان دهید,او را بغل کنید و با خود به پارک ببرید تا روی چمن دراز بکشد و از هوای ازاد و بودن با شما لذت ببرد.فراموش نکنید ,سگ نباید احساس ناراحتی کند.هر کاری که میتوانید برای خوشحال کردن او انجام دهید!در ضمن صحبت کردن و نوازش سگ خود را فراموش نکنید.  مرگ حیوان خانگی:

  تحمل غم از دست دادن یک حیوان خانگی کار بسیار سخی است,همه اعضای خانواده از مردن حیوان خانگی خود ناراحت خواهند شد,اما فکر کردن به این که او زندگی خوب و شیرینی در کنارتان داشته,شما را ارام خواهد کرد.اوردن یک حیوان خانگی جدید نیز می تواند به شما و خانوادتان کمک کند تا جای خالی پت قبلی خود را کمتر حس کنید.
  -------------------------------------


  منبع:Lovetoknow
  مترجم:Tara
  Cna, Venom, kimia and 5 others like this.
  Act Like a Lady

  Think Like a BOSS

 10. 16 کاربر پست Tara عزیز را پسندیده اند .


 11. Top | #6
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  -
  محل سکونت
  گیلان
  لايك دريافتي
  1690
  لايك كرده
  804
  نوشته ها
  833
  می پسندم
  1,325
  مورد پسند : 2,525 بار در 794 پست
  نوشته های وبلاگ
  1

  Post 5 بیماری کشنده برای سگ

  پنج بیماری کشنده سگها را مبتلا می کنند وهرصاحب سگ آگاهی باید حیوان خودرا دراولین فرصت ممکن درمقابل آنها حفاظت کند.
  این بیماریها عبارتند از:  1- دیستمپر سگ  2- سخت شدن پنجه ها  3- تورم کبد ویروسی  4- یرقان لپتوسپیرایی  5- عفونت پارواویروسی  برنامه عادی برای واکسیناسیون وحفظ سلامت عمومی بایستی بدین گونه باشد:  درسن شش هفتگی  توله را نزد دکتردامپزشک خود ببرید. او حیوان را ازنظرکک. شپش. جربهای گوش وهرناهنجاری آشکاری مانند فتق یا برگشتگی پلکها به داخل(انتروپیون) بدقت معاینه می کند. چنانچه هریک ازاین موارد وجود داشته باشد اوبه شیوه مناسبی با آنها برخورد خواهد نمود انگلها را درمان می کند وزمان مناسبی را برای تصحیح نقایص پیشنهاد می نماید. اودقت درتغذیه را توصیه خواهد نمود وداروی ضد کرم را خواهد خورانید ودرهمان موقع داروی نوبت دوم را نیزنسخه خواهد کرد تا ده روزبعد خورانیده شود.اگرکمترین تردیدی دراین مورد که توله کاملا درمنزل یا باغ صاحب خورمحصوراست وجود داشته باشد دکتردامپزشک واکسن سرخک را به داخل عضله توله تزریق خواهد نمود. واکسن سرخک ایمنی بسیارخوبی را برعلیه دیستمپرو سختی پنجه ها ایجاد می کند ولی این ایمنی تنها چند هفته دوام می یابد ونباید ازآن انتظارمحافظت همیشگی داشت. واکسن پارواویروس رانیز می توان دراین مرحله تجویزکرد ولی دراین صورت بایستی تزریق دوم درسن 15 هفتگی انجام شود.

  درسن نه هفتگی

  این سن زمان مناسبی برای دومین مراجعه به دکتردامپزشک شما است وشاید مهمترین زمان درزندگی توله سگ شما باشد. اگرتوله کاملا سالم است دکتردامپزشک شما نخستین نوبت" واکسن ترکیبی دیستمپرو سختی پنجه ها / لپتوسپیرا / تورم کبد" را تزریق خواهد کرد. اوهمچنین به شما خواهد گفت که حیوان خود را تا زمانی که تزریق دوم انجام نشده است جدا ازسگهای دیگرنگاه دارید. چنانچه توله درنه هفتگی تب داشته باشد یا سرفه کند یا دچاراختلال گوارشی باشد دکتردامپزشک شما پیش ازتلقیح واکسن این عوارض را معالجه ودرمان خواهد نمود.

  درسن 12 – 11 هفتگی  یک باردیگر به دکتردامپزشک که حالا با شما آشنا شده است مراجعه کنید. این مرتبه او واکسن یادآور را برعلیه لپتوسپیروز تجویز خواهد کرد وتوله شما را کاملا معاینه خواهد نمود تا مطمئن شود که کلیه ناهنجاریهایی که درهفته ششم وجود داشت کاملا ازمیان رفته اند.  درسن 15 هفتگی  واکسن پارواویروس تزریق می شود.  درسن شش ماهگی  یک بارمراجعه دیگر به دکتردامپزشک دراین سن بسیار شایسته خواهد بود. او دهان توله را معاینه خواهد کرد تا مطمئن شود که دندانهای همیشگی بدرستی جایگزین دندانهای شیری شده اند وشاید جرم گیری منظم دندانها را برای پیشگیری ازپوسیدگی آنها پیشنهاد نماید. اودرهمین زمان وضعیت عمومی حیوان را بررسی خواهد کرد ورژیم غذایی مناسب وفعالیت جسمانی روزانه را یادآوری خواهد نمود.  سالیانه  اگرچه بعضی ازواکسنهای جدید برای دوسال ایمنی ایجاد می کنند بهترین کاراین است که هر12ماه یک تزریق یادآور برعلیه بیماریهای کشنده انجام شود. مراجعه برای تزریق واکسن یادآوربه دکتردامپزشک شما این فرصت را می دهد تا سلامت عمومی حیوان را بررسی کند وتوصیه هایی را درمورد دندانها. انگلها. اضافه وزن و غیره آوری نماید. بنابراین درمجموع چنانچه شما این برنامه ساده پیشگیری را بدقت انجام دهید مطمئنا عمری طولانی را بدون ابتلا به بیماریهای کشنده که هریک ازآنها حداقل یک ناخوشی طولانی وخطرناک را ایجاد می کنند به حیوان خود هدیه خواهید نمود. درحقیقت علی رغم دسترسی ما به طیف وسیعی ازآنتی بیوتیکهای جدید. درمان دیستمپر. سختی پنجه ها. تورم کبد ولپتوسپیروز بندرت موفقیت آمیزاست. پارواویروس را می توان درسگهای بالغ درمان کرد ولی درتوله ها معمولا کشنده است .

  منبع:.iranguarddog
  S2 SeLeNa S2 and Black Wolf like this.


 12. 4 کاربر پست moko عزیز را پسندیده اند .


 13. Top | #7
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  زیر آسمان خدا
  لايك دريافتي
  30740
  لايك كرده
  10885
  نوشته ها
  40,071
  می پسندم
  12,247
  مورد پسند : 58,195 بار در 24,452 پست
  حالت من :
  My Mood
  In Love
  نوشته های وبلاگ
  16

  Gh علامات خطر ناک در سگ شما :


  سگ ها با علایمی به صاحبان خود نشان میدهند که بیمارند شایدآنها زبان سخن گفتن نداشته باشند ولی میتوانند با زبان حرکتی و علامات نشانه های بیماری را به ما نشان دهند که ما باید سریعا به آنها واکنش نشان دهیم


  -یکی از ابتدایی ترین علایم ،عدم میل به غذا و کز کردن در گوشه ای از خانه و بی حالیست که اصلا نباید سر سری از ان گذر کنید


  بیماری های کشنده در سگها

  در صورتی که سگ شما میل به غذا ندارد و و گوشه گیر شده است اگر این علایم بیش از یک روز ادامه دار باشد حتما باید به

  دامپزشک مراجعه کنید  بیماری های کشنده در سگها


  -دیگر علامتی که برای سگ ها خطر ناک میباشد ریزش بزاق دهان و ترشحات چشمی میباشد که باید سریعا به آن واکنش نشان دهیم  -دیگر علامتی که سگ ها به ما نشان میدهند که بیمار هستند خاراندن بیش از حد پوست بدن و یا سر میباشد که باید سریعا به این
  علامات واکنش نشان دهیم  -دیگر علامتی که در سگ ها زیاد مشاهده میشود بستن چشم و ترشح بیش از حد چشم میباشد که خود میتواند علامتی خطر ناک برای سگ شما باشد  بیماری های کشنده در سگها

  -از دیگر علامات خطر ناک برای سگ شما لنگش دست یا پا میباشد که ابتدا بدون حرکت بیش از حد دادن اندام باید ناخن هارا چک کرد تا شکسته نباشند و بعد بعد بین موهای دست و پای سگ را بخوبی معاینه کرد و در انتها باید عدم خونریزی از اندام را بررسی نمود و اگر هیچ کدام از این علایم نبود به دامپزشک مراجعه کنید  -دیگر علامتی که در سگ ها خطر ناک میباشد اسهال و تهوع است که در سگ های واکسن نخورده و کوچک میتواند بروز بیماری های کشنده و در سگ ها بزرگ تر میتواند نشان دهند ناراحتی های گوارشی باشد که در هر دوصورت باید حیوان رابه دامپزشک نشان دهید


  بیماری های کشنده در سگها


  نازنین غفاری
  بدون منبع، با تایید ادمین سایت.


  بیماری های کشنده در سگها
  ویرایش توسط sara_ranjbar : 27th December 2013 در ساعت 02:52 AM دلیل: تغییر منبع
  بیماری های کشنده در سگها

 14. 12 کاربر پست ویکی عزیز را پسندیده اند .


موضوعات مشابه

 1. بیماری کشنده پن لوکوپنی در گربه ها
  توسط timotian در انجمن انجمن بیماری های گربه
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 27th January 2015, 03:56 PM
 2. هاری کشنده ترین بیماری مشترک
  توسط My PeT در انجمن بیماری های مشترک با گوشتخواران
  پاسخ: 21
  آخرين نوشته: 3rd February 2014, 10:05 PM
 3. بیماری کشنده در راه است
  توسط ویکی در انجمن بیماری های مشترک با پرندگان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 9th October 2013, 04:25 PM
 4. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 25th February 2013, 07:48 PM
 5. همه چیز در مورد بیماری ویروسی کشنده pbfd در طوطی سانان
  توسط آيسان در انجمن بیماریها و مخاطرات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 29th November 2012, 05:24 AM

Visitors found this page by searching for:

سگ دوبرمن

غدد لنفاوی

دیسمپر در سگها

سگ های کشنده

حیوانات هم پریود می شوند؟

اسهال خونی در سگها

بیماری های پوستی درسگ

دلایل اسهال خونی در سگ

حمله سگ پیت بول

پاروا ویروس سگ ها

ویروس کشنده توله سگ ها

پیت بول تریر

بیماری کشنده سگ

بیماریهای کشنده

بیماریهای چشمی گربه ها

بيماريهاي كشنده در سگ

بيماري پاروا در توله سگهافروش سگ امریکن پیت بولآمريكن پيت بول تريرparva virus در سگبین پیت بول و دوبرمن بهترندبیماری های کشنده در سگسگ دوبرمن بزرگمدت پریود سگ تریر چند روز است؟ویروس های کشنده دنیاویروس های حیواناتسگ آمریکن پیت بولویروس اسهالسگهای پیت بولبيماري هاي چشمي در سگ سانانوویروس سگبیماری دیستمپر سگپيت بول سگtartate ayad miladeبیماری حمله به دم سگپیت بول تریرآمریکاییDog virus Parvaویروسها در غذاعمر سگ های تریرسگ کشنده درمان مریزی های دامخشک شدن مدفوع سگایا حیوانات پریود می شوندVaytks effect on red blood cellمریضی های کشنده سگپاروا بیماری سگپیتبول دورگهناقل بیماری در سگ هااآیا سگ مبتلا به دیستمپر تا آخر عمر ناقل است؟بیماریهای ویروسی سگاسهال خونی سگبیماری ویروسی در سگ های رتوایلربیماری غدد لنفاوی بدن انسانعفونت روده درسگبيماري هاي كشندهویروس parva virusمدفوع خونی در سگپیت بول تریر آمریکاییعلائم دیستمپر سگ دوبرمنserum سرم هاي وريديپیت بول امریکنdistemperstrongerpitt bulانواع غدد در بدنبيمارى parva virus dogغدد لنفاوی چیست؟رُتوایلِرویروس های کشنده بدنویروس پاروادرمان دیسمپر سگسگهای کشندهعلائم ظاهری دیستمپر سگسگ رتوايلرانواع حیوانات کشندهcanine distemperمهمترین بیماری کشنده سگاسهال خوني سگبیماری های پوستی سگ کشندهviruse parovaویروس بيماريهاي كشنده در سگهاديستمپرمریزی های سگ . کشندهاسحال خونی سگ هاویروس های کشندهis parva virus in dogs contaminated cats

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556