صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

تفاوت کروکودیل و الیگیتور

This is a discussion on تفاوت کروکودیل و الیگیتور within the کروکودیل ها (Crocodilians) forums, part of the تالار دوستداران خزندگان category; ظاهر این جانور وحشی درنده ممکن است از باطن من و شما زیباتر باشه. تفاوت کروکدیل و تمساح راسته كروكوديلها ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  گربه
  محل سکونت
  همین نزدیکی
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,017
  می پسندم
  5,247
  مورد پسند : 36 بار در 43 پست
  حالت من :
  My Mood
  Busy

  Post کروکدیل و تمساح

  ظاهر این جانور وحشی درنده ممکن است از باطن من و شما زیباتر باشه.

  تفاوت کروکودیل و الیگیتور

  تفاوت کروکدیل و تمساح

  راسته كروكوديلها بسيار گسترده ميباشد كه از آنها تنها 23 گونه باقي مانده است. بطور کلي داراي 4 سويه شامل کروکوديل ( Crocodile ) تمساح ( Alligator ) گاويال ( Gavial ) و کايمن ( Caimam ) مي باشند.
  بطورخيلي مختصر اين سويه ها داراي وجوه مميز زير مي باشند:
  کروکوديل و تمساح داراي دندان هاي شاخي مخروطي با طول متوسط مي باشند. با اين تفاوت که زماني که فکها بسته مي شوند در کروکوديل تعدادي از دندان هاي نيش بيرون محوطه دهاني قرار مي گيرند و کاملا" ديده مي شوند وليکن درتمساح فک تحتاني و فوقاني و دندانهاي آنها کاملا" متقارن بوده و روي هم قرار گرفته و در هنگام بسته بودن پوزه کليه ي دندان ها در محوطه ي دهاني واقع شده و از دهان بيرون زدگي دندان مشاهده مي شوند.
  کايمن ها خصوصيات ظاهري تمساح را داشته و داراي جثه ي کوچکترند و عمده ي کايمن ها پوزه کوتاه و آمفبيوزي (انتهاي پوزه گرد ) دارند.
  گاويال داراي پوزه کاملا" مشخص و متفاوتي نسبت به سايرين هستند و پوزه ي بسيار بلند و باريک با تعداد بسيار زياد دندانهاي غير منظم و بلندتر از سايرين که کاملا" انحنا داشته و تودر تو مي باشند. عمدتا" ماهي خوار بوده و پوزه و دندان کاملا" متناسب براي شکار و صيد ماهي است.
  طول بدن نوع تمساح آمريكايي Alligator Misisipi اين جانور 5/5 متر نوع گاويال 5/6 متر است.

  وکروکودیل امریکایی Crocodile Acatus 8/6 متر ميرسد . نوع آب شور آن در استراليا Crocodile Purpos تا حدود 8 متر نيز مشاهده شده است. كوچكترين نوع اين جانور تتراسپيس با يك متر طول ميباشد. تمامي گونه ها گوشتخوار بوده و کليه جانوران در سبد غذايي آنها قرار مي گيرندوليکن به نشخوارکنندگان علاقه ي بيشتري دارند. تنوع غذايي آنها از حشرات آبزي تا پستانداران بزرگ را در بر ميگيرد.
  طول عمر اين جانور درطبيعت و در شرايط طبيعي معمولا" طولاني است ولي اين زمان در گونه هاي مختلف متفاوت است. وتا 100 سال در در گونه نيل ( Crocodile Nile ) مي رسد. وليکن در سيستم پرورشي معمولا" مولدين بيش از 25 سال از چرخه ي توليد حذف مي شوند.
  اين جانوران علاوه بر نقش مهم اكولوژيكي متلسفانه منبع درآمد و تجارت جهاني انسانهای سودجو به ارزش بيش از 600 ميليون دلار در سال ميباشند. در همين راستا بهرهبرداري بيش از حد آدمي باعث از بين رفتن و در معرض انقراض قرار گرفتن بيشتر گونه هاي اين جانور شده است.
  منبع : 2x.blogfa.com

 2. 2 کاربر پست نیما عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  55
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  3,278
  می پسندم
  4,867
  مورد پسند : 427 بار در 105 پست

  Lightbulb تفاوت کروکدیل و تمساح

  تفاوت کروکودیل و الیگیتور
  اولین تفاوت بین کروکودیل و تمساح ، تفاوت بین راسته آنها می باشد که از راسته crocodilians می باشند. کروکودیل ها از خانواده crocodylidae می باشند در صورتیکه تمساح ها و کایمن ها از خانواده alligatoridae هستند.
  تفاوتهای فیزیکی بهترین راه برای درک تفاوت بین این دو حیوان می باشد ، کروکودیل خیلی بزرگ ، باریک ، با پوزه ای به شکل V ، در صورتیکه تمساح ها دارای پوزه ای پهن و U شکل می باشند . پوزه پهن تمساح ها بسیار پرقدرت بوده و به راحتی میتواند شکار هایی همچون لاک پشت را گرفته و با پوزه خود پوشش شکار را خرد کنند . پوزه باریک کروکودیل ها اگرچه بسیار قدرتمند است ، ولی برای شکار لاکپشت ها مناسب نیست ولی شکار ماهی ها و پستانداران براحتی توسط کروکودیل ها صورت میگیرد.


  دیگر تفاوت کروکودیل ها و تمساح ها در آرواره آنهاست . آرواره بالائی و پائینی کروکودیل تقریبا هم اندازه و هم پهناست ، بنابراین دندانها روی خط آرواره ای و هنگامی که دهان کروکودیل بسته است ، نمایان می باشد و در معرض دید قرار میگیرد . آنها همچنین دارای 4 دندان بزرگ روی آرواره پائینی میباشند و هنگامیکه حیوان دهان خود را میبندد این دندانها در سوراخهایی روی آرواره بالائی فرو میروند (کمی عقبتر از سوراخهای بینی) .
  تمساح ها از طرف دیگر دارای آرواره پهن بالائی هستند ، هنگامیکه حیوان دهان خود را میبندد دندانهای آرواره پائینی در حفره هایی روی آرواره بالائی فرو میرود و از دید مخفی میشود ، و تنها دندانهای آرواره بالائی نمایان میشوند . 4 دندان بزرگ آرواره تحتانی در کروکودیل ها نمایان و در تمساح ها از دید پنهان می باشد .

  از دیگر تفاوتهای فیزیکی در خصوص رنگ این حیوانات میباشد ، کروکودیل ها دارای رنگ آمیزی زیتونی روشن تا قهوه ای هستند در صورتیکه تمساح ها به رنگ سیاه می باشند . همچنین تمساح ها آبهای تازه را ترجیح میدهند در صورتیکه آبهای شور و گاهی زندگی در اقیانوس برای کروکودیل ها مناسب تر است .

  تمساح ها و کروکودیل ها دارای غددی روی زبان خود میباشند ، کروکودیلها از این غدد برای دفع نمک اضافی استفاده میکنند . به نظر میآید که در تمساح ها این قابلیت از بین رفته و تحمل آبهای شور تا حدی برایشان مقدور می باشد . باور زیست شناسان بر این است که کروکودیل ها تا حدی از تبار اقیانوس میباشند .

  کروکودیل ها و تمساح ها هر دو دارای مراکز حساس نقطه مانند روی آرواره بالائی و پائینی خود می باشند که کمی شبیه ته ریش جلوه میکند . این مراکز حساس حیوان را در برابر تغییرات فشار آب محافظت میکنند ، و گمان میرود که این امر برای مکان یابی شکار و به دام انداختن آن موثر باشد . این مراکز حساس " ارگانهای حساس پوستی ( ISOs ) " نامیده می شوند که تا قبل از این به " گیرنده های فشار پوستی ( DPRs ) " مشهور بودند . علاوه بر اینکه هردو حیوان دارای این ارگانها روی آرواره خود هستند ، در کروکودیل سرتاسر بدن نیز توسط ارگانهای حساس پوستی پوشیده شده . برخی از محققین بر این باور هستند که " گیرنده های فشار پوستی ( DPRs ) " در کروکودیل ها با محافظت در برابر میزان شوری در ارتباط می باشد .

  عموما تمساح ها در مقایسه با کروکودیل های وحشی و پرخاشگر آبهای شور رام تر و مطیع تر می باشند ، و بیشتر از کروکودیل ها نیز رشد میکنند .
  البته در همه گونه ها استثناء وجود دارد و این قاعده کلی همیشه قابل استناد نمی باشد . به عنوان مثال ، میانگین رشد تمساح ها در حدود 14فوت (3 الی 4 متر) می باشد ، در صورتیکه کروکودیل ها میتوانند تا 19فوت (5 تا 8 متر) حتی بیشتر نیز رشد کنند . این گفته در یک گونه کروکودیل به نام " کوتوله آفریقایی " صدق نمیکند و این گونه تا 5فوت (1.5 متر) رشد میکند . همچنین ماگر هندی یک نوع کروکودیل با پوزه ای به شکل U می باشد ، در صورتیکه پوزه کروکودیل ها V شکل می باشد .


  در بحث لانه سازی ، کروکودیل ها تخم های خود را زیر گل و لای یا ماسه در نزدیکی آبهای راکد یا مردابها دفن میکنند ، در صورتیکه تمساح ها در نزدیکی آبهای تازه و جاری و روی پشته هایی از گیاهان لانه سازی میکنند .
  کروکودیل های ایالات متحده امریکا تنها در جنوب فلوریدا پیدا می شوند ، اگرچه در بخشهایی از جزایر رودخانه کارائیب ، آمریکای مرکزی و آفریقای جنوبی نیز دیده شده اند . تمساح ها در نواحی جنوب شرقی ایالات متحده آمریکا زندگی میکنند ، و نکته جالب توجه اینکه جنوب فلو ریدا تنها مکان شناخته شده در دنیا میباشد که تمساح ها و کروکودیل ها با هم و به صورت اجتماعی در یک منطقه زندگی میکنند .  تفاوت کروکودیل و الیگیتور

 4. 6 کاربر پست Napoleon عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  گربه
  محل سکونت
  استان رضوی
  لايك دريافتي
  4
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  267
  می پسندم
  425
  مورد پسند : 121 بار در 45 پست

  پیش فرض

  لازم بود اینا رو بدونم سپاستالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . فريدريش ويلهلم نيچه

 6. Top | #4

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  محل سکونت
  tehran/rasht
  لايك دريافتي
  1
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  486
  می پسندم
  1,092
  مورد پسند : 23 بار در 8 پست

  پیش فرض

  خیلی جالب بود..همیشه برام سوال بود فرق اینا..
  لطفا به قوانین تالار احترام بگزارید

 7. Top | #5
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  2672
  لايك كرده
  1581
  نوشته ها
  12,048
  می پسندم
  71,448
  مورد پسند : 15,676 بار در 2,984 پست

  پیش فرض

  ادغام شد

  اگر میخواهی سگهای منو ببینی اینجارا کلیک کن.


  برای دریافت آخرین اخبار درباره سگها و برای هماهنگی در همین پیج به پروفایل من پیغام خصوصی بدهید .

  اگر میخواهی گربه های من را ببینی اینجا را کلیک کن.
  .

 8. Top | #6
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2348
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,617 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  Arrow تفاوت کروکودیل و الیگیتور

  اغلب مردم تفاوتی بین این دو قائل نمیشوند و تفکیک الیگتور از کروکودیل امری مشکل برای آنها میباشد.بهترین راه شناخت این موضوع دیدن همزمان و مقایسه کردن آن دو میباشد.
  آنها ظاهری شبیه به هم داشته اما الیگیتور دارای پوزه پهن تر و کوچکتر نسبت به کوکودیل میباشد.صورت آن تیره تر و سیاه به نظر میرسد هنگامی که خیس است.
  دانشمندان آنها را از تفاوتهای جمجمه –فلس-دندان تشخیص میدهند.بهترین و آسان ترین راه برای شناخت نگاه کردن به حالت فک آندو وقتی بسته است میباشد.دندان چهارم بزرگ فک پایین در کروکودیل در هنگامی که فک بسته است از هر دو طرف قابل رویت میباشد جون جایگاه آن خارج محوطه دهانی و در special notchموجود در فک بالا میباشد.

  تفاوت کروکودیل و الیگیتور
  سمت راست کروکودیل و سمت چپ الیگیتور


  تفاوت کروکودیل و الیگیتور
  بالا الیگیتور و پایین کروکودیل
  اما وقتی دهان الیگیتور بسته است دندان چهارم بزرگ فک پایین در داخل حفره دهانی و قابل رویت نمیباشد زیرا جایگاه آن در حفرهای داخل فک بالا میباشد.
  جمجه کروکودیل نازک تر از الیگیتور میباشد و در هنگام بسته بودن بیرون زدگی تعدادی از دندانها را میبینیم.
  تفاوت دیگر این دو خانواده در محل زندگی آنها میباشد.گونه های بسیاری از کروکودیل در آب شور زندگی میکنند این در حالیست که الیگیتور ها ساکن آب تلزه(شیرین) میباشند و بندرت به آبهای شور شنا میکنند.
  اصولا کروکودیل هل حیوانات خجالتی و کمرویی اند نسبت به الیگیتور ها و کمتر دیده شده که به بعنوان خطری برای انسانها بحساب بیایند جز 3 گونه نیل –کروکودیل آب شور استرالیا-کروکودیل غارتگر جنوبشرقی آسیا.
  الیگیتور ها بسار کند تر از کروکودیل ها بوده و خطرناکتر و اکثرا در آب شناورند یا در حال استراحت در ساحل.
  دکتر سمپاتیک 9. 8 کاربر پست بهناز عزیز را پسندیده اند .


 10. Top | #7

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  سگ...گربه...مرغ عشق...ماهی...لاکپشت خاکی و آبی .... همستر
  محل سکونت
  خیلی دور ...خیلی نزدیک
  لايك دريافتي
  71
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,080
  می پسندم
  2,654
  مورد پسند : 52 بار در 39 پست

  پیش فرض

  والا راستش رو بخوام بگم ...برام مهم نیست که فرقشون از نظر ظاهر چیه

  برام مهم که اگه گیرشون بیوفتم کدوم سریع تر و بی درد تر منو میخوره

 11. 2 کاربر پست LOVE ANIMALS عزیز را پسندیده اند .


 12. Top | #8

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  لايك دريافتي
  7
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  546
  می پسندم
  346
  مورد پسند : 188 بار در 54 پست
  نوشته های وبلاگ
  4

  پیش فرض

  چندوقت پیش تلویزیون نشون داد یه کروکدیل به یه آدم حمله میکنه اونم دستش رو میبره ته حلقه کردیله و مجرای ریه باز میشه آب میره توش خفه میشه منم خیلی دوست دارم یه تمساح بکشم(شوخی کردم)

 13. Top | #9
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  816
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,255 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  تفاوت تمساح و الیگیتور


  نخستین تفاوت بین تمساح و الیگیتور این است که آنها از دو رده ی جداگانه هستند. تمساح (کروکودیل) از خانواده ی crocodylidae و «الیگیتور» و «کای من» از خانواده ی alligatoridae است.ساده ترین راه تشخیص تمساح از ایگیتور، پوزه ی باریک و Vشکل در تمساح ها و پوزه ی عریض تر و Uشکل در الیگیتور است. با توجه به پوزه ی پهن تر در الیگیتورها آنها می توانند محتویات بیشتری از جمله شکارهایی مانند لاک پشت ها که غذای عمده ی آنها هستند را در دهان بگیرند. با این حال و با وجود آرواره های فوق العاده قدرتمند درواقع این غذای مناسبی برای آنها نیست و ماهی ها و پستانداران، رژیم غذایی آسانتر و بهتری برای الیگیتور به حساب می آیند.
  دیگر تفاوت فیزیکی بین تمساح و الیگیتور این است که دندان های فک بالا و پایین در تمساح ها هم اندازه هستند و حتی در زمانی که دهان کاملا بسته است این دندانها کاملا به روی هم قفل می شوند و به طور بدون حفاظ کاملا مشخص هستند. همچنین دارای 4 دندان نیش (پیشین) جلویی بسیار بزرگ هستند و دارای یک حفره دقیقا پشت سوراخ بینی خود هستند.


  تفاوت کروکودیل و الیگیتور


  درحالی که در یک الیگیتور، فک بالا کاملا پهن است و بنابراین در هنگام بسته بودن دهان، دندان های فک پایینی به طور کاملا پشت فک بالا پنهان می شوند و قابل رویت نیستند و فقط دندان های فک بالا دیده می شوند و حتی چهار دندان پیشین فک بالا که در کروکودیل ها کاملا قابل رویت هستند در الیگیتورها پنهان می شوند.
  تفاوت ظاهری دیگر در این دو موجود، رنگ زیتونی کروکودیل است که در الیگیتور ها بسیار متمایل به مشکی است. الیگیتورها همچنین آب های تازه و روان را ترجیح می دهند در حالی که تمساح ها به آبهای شور و حتی گاهی اقیانوس ها علاقه بیشتری دارند.
  هردوی این جانداران دارای غده ی ترشحه ای در زبان خود هستند، این غده در کروکودیل ها برای دفع نمک بدن استفاده می شود اما به نظر می رسد که الیگیتورها فاقد این توانایی هستند و تحمل غلظت بالای نمک در آب را ندارند. بیولوژیست ها معتقدند که این دلیل اصلی تلفات کمتر تمساح ها در آبهای اقیانوسی است.


  تفاوت کروکودیل و الیگیتور

  تمساح و کروکودیل هر دو دارای حسگرهایی (Sensor) در حفره های فک بالایی و پایینی خود هستند که به صورت برآمدگی به نظر میرسند. این حسگر ها می توانند مقادیر جزیی تغییرات در فشار آب را به خوبی حس کنند بنابراین به جانور در شکار کردن کمک می کند. این حفره ها Integumentary Sense Organs (ISOs) نامیده می شدند تا زمانی که به نام Dermal Pressure Receptors (DPRs) تغییر نام دادند. با وجود دارا بودن این توانایی توسط هر دوی این جانداران، این توانایی در تمساح ها قوی تر است و پوشش وسیع تری را برای آنان فراهم می کند. برخی محققین معتقدند که بالاتر بودن DPR در تمساح ها به دلیل بزاق دهان آنهاست.
  این مورد کاملا مشخص است که الیگیتور ها نسبت به تمساح های آب شور، بسیار رام تر و اهلی تر هستند، و اینکه تمساح ها می توانند اندازه های بزرگ تری داشته باشند. البته در گونه های مختلف مسلما استثنائاتی وجود دارد. به عنوان مثال طول متوسط یک آلیگیتور حدودا 14 فوت (4.3 متر) است در حالی که یک تمساح به طور متوسط 19 فوت (5.8متر) یا حتی بیشتر طول دارد.این در حالی است که تمساح های کوچک آفریقایی نهایتا تا 5 فوت (1.5 متر) رشد می کنند و همچنین «تمساح هندی رودخانه ای» برخلاف تمام تمساح ها پوزه ای Uشکل دارد.
  تفاوت کروکودیل و الیگیتور  در خصوص بسترسازی باید گفت که تمساح ها تخم های خود را در بسترهایی از شن و گل قرار می دهند در حالی که الیگیتورها تخم هایشان را در محوطه ای خارج از علفزار های کنار رودخانه جاسازی می کنند.
  خانواده ی کروکودیلی ها (Crocodilians ) که شامل هردو گونه تمساح و الیگیتور می شود درواقع از 250 میلیون سال پیش و متعلق به خانواده ی archosauria هستند که از دوره ی پالئوزوییک (Paleozoic ) در زمین ظاهر شدند. که این دوره در حدود 30 میلیون سال پیش از دوره ی تریاسیک (Triassic ) بود که 220 میلیون سال پیش بود و در این دوره خانواده ی کروکودیلی ها به دو دسته تقسیم شدند که یکی از آنهاکروکودیلی ها (تمساح و الیگیتور) و دیگری دایناسورها و پرندگان بودند. دانشمندان این دوره را عصر خزندگان می نامند که حدود 155 میلیون سال به طول انجامید و 65 میلیون سال پیش به پایان رسید. (انسانها تا به حال مجموعا بسیار کمتر از یک میلیون سال در زمین زیسته اند!!! پس بدانیم که نسبت به خزندگان دوام چندانی نداشته ایم!) و در پایان با برخورد یک شهاب سنگ به زمین این دوره به پایان رسید. اما با وجود منقرض شدن دایناسورها، همچنان کروکودیلی ها (تمساح و ایگیتور) جان به در بردند.
  پس از این جان به در بردن، انها برای مدتی طولانی (تا به امروز) تقریبا بدون تغییر باقی ماندند، آنها در سال های بین 1900 تا 1967 تا حد انقراض شکار شدند تا زمانی که قوانین حمایت از آنها تصویب شد و با تایید این قوانین از شکار بی رویه ی آنها جلوگیری شد.  مترجم : مسعود .ک

  منبع : www.wisegeek.com

 14. 10 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 15. Top | #10
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  816
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,255 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط LOVE ANIMALS نمایش پست ها
  والا راستش رو بخوام بگم ...برام مهم نیست که فرقشون از نظر ظاهر چیه

  برام مهم که اگه گیرشون بیوفتم کدوم سریع تر و بی درد تر منو میخوره
  محمد جان اگه هر دو شون بالغ باشن و استثناها رو در نظر نگیریم احتمالا کروکودیل زودتر میتونه که شما رو بخوره، البته بستگی به اندازه شما هم داره که مطمئنا اندازه ات برای یه حیوون خوش اشتهایی مثل تمساح زیاد بزرگ به حساب نمیادتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 16. 2 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

LinkBacks (?)


موضوعات مشابه

 1. الیگیتور اسنپینگ لاك پشت گاز تمساحي
  توسط ویکی در انجمن لاک پشت ها (Turtles, Tortoises and Terrapins)
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 28th June 2015, 01:57 PM
 2. الیگیتور چینی (Alligator sinensis)
  توسط ببر هیرکانی در انجمن کروکودیل ها (Crocodilians)
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 29th January 2011, 11:57 PM
 3. کروکودیل ، الیگیتور ، گاریال ( عکس )
  توسط گلچین در انجمن کروکودیل ها (Crocodilians)
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 18th June 2010, 05:53 PM

Visitors found this page by searching for:

تفاوت کروکدیل و alligator

تفاوت کرکدیل و تمساح

23گونه کروکودیل ها

فرق کروکودیل تمساح

دندان ببر

خانواده كروكوديل

تفاوت alligator و crocdile

تفاوت تمساح وكروكوديل

فرق تمساح و کروکدیل

تمساح وکوروکودیل

جانوران وحشی

فرق تمساح با كروكوديل

كركديل

کروکودیل کایمن سیاه

تفاوت بين تمساح و كروكوديل

کروکودیل نیل

تفاوت بین کروکودیل کوتوله و بزرگفرق كروكوديل با اليگيتورکورکدیل هنگام شکاربلندترین دندان نیشکروکودیل ما قبل تاریختفاوت مدیریت حیطه ی پهن و باریکتفاوت تمساح کورکدیلتفاوت های کروکودیل با تمساحتفاوت های تمساح و کروکودیلتفاوت فک تمساح و کروکودیلتفاوت کروکدیل وتمساحفرق تمساح وکروکودیلفرق بین کروکدیل وتمساحکروکودیل و تمساح کدام قویتر استتفاوت تمساح با کورکودیلخرید کورکدیلنحوه ی تولید مثل درتمساحتفاوت كروكوديل و تمساحقویترین کورکودیل نیلفرق كروكوديل و تمساحمقایسه تمساح و کروکدیلبلندترین کورکدیل تفاوت كركديل وتمساحتفاوت كروكوديل وتمساحآرواره تمساح قویتر است یا کروکودیلفرق دایناسوربا کروکودیلشکار کریکودیل و تمساحهاتفاوت تمساح با کروکدیلفرق بین کروکودیل با تمساح تمساح و کروکودیل هاتفاوت تمساح با كروكوديلفرق بین الیگدر و کروکودیلپوست تمستحفرق کروکودیلفرق بین کروکدیل و تمساحفرق تمساح با کر کودیلفرق کورکودیل و تمساحتفاوت مارمولک وتمساحتفاوت کروکودیل تمساحفرق کرکدیل و تمساحکروکودیل وتفاوت بین کروکودیل وتمساحتفاوت ميان تمساح وكروكديلكركديل و دندان‌هايشتفاوت میان تمساح و کروکودیل تفاوت تمساح وکروکودیلاکولوژی کروکدیلتمساح بزرگ رودخانه ي نيل عكسفرق تمساحفرق تمساح و کرکودیلمقایسه آرواره های حیوانات الیگاتوروکروکودیلتفاوت تمساح و تفاوت تمساح وکوروکودیل تفاوت کذوکودیل و تمساحتفاوت تمستح و كروكوديلفرق کروکودیل و دایناسورتفاوت تمساح با دایناسورتفاوت تمساح باکروکودیلفرق تمساح وکروکدیللاک پشت aligatorفرق بین تمساح با کرکدیلفروش کروکودیل بالغكروكوديل وتمساحفرق كروكوتيل و تمساحكركديل وتمساح وگاويالفرق کرکودیل و تمساح انگلیسیكروكوديل وحشيتفاوتظاهری وزیست شناسی تمساح وکروکدیلمقایسه تمساح با دایناسورفرق تمساح با كوروكوديلتفاوت کروکدیل وaligatorفرق بین crocodile و alligatorكركديل بزرگفرق تمساح با alligatorsتفاوت تمساح و کروکودیل اندازهعكس كركديلکروکودیل نیل بزرگتفاوت تمساح و كروكوديلفرق تمساح و کریکودیلalligator یا کروکودیلفرق بین کروکودیل و تمساح

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556