نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

روشی آسان برای ازدواج موقت

This is a discussion on روشی آسان برای ازدواج موقت within the روانشناسی خانواده forums, part of the روانشناسی category; روشی آسان برای ازدواج موقت به گزارش فردا، موضوع ازدواج موقت چندی است که در جامعه بالا گرفته است و ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  همستر ، ،ماهی
  محل سکونت
  کرج
  لايك دريافتي
  26
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,380
  می پسندم
  6,112
  مورد پسند : 235 بار در 101 پست

  پیش فرض روشی آسان برای ازدواج موقت

  روشی آسان برای ازدواج موقت روشی آسان برای ازدواج موقت به گزارش فردا، موضوع ازدواج موقت چندی است که در جامعه بالا گرفته است و پس از اینکه مسئولین دولتی در سالهای اخیر بارها از این موضوع حمایت و بر ترویج آن تأکید می کردند ، اینبار نهاد های رسمی کشور نظیر نیروی انتظامی و مجلس نیز حمایت رسمی خود را از ازدواج موقت اعلام کردند.

  با در نظر گرفتن حمایت غالب نمایندگان مجلس از ترویج ازدواج موقت باید دید که چراغ سبز مجلس را کدام نهاد اجرایی در حوزه جامعه و جوانان کلید خواهد زد.

  در این باره عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، ازدواج موقت را شرعی و بلا مانع در دین اسلام دانست و گفت: بحث ازدواج موقت در متن قرآن و در سوره نسا آمده است و برخلاف آنچه در اذهان عمومی جا افتاده است موضوعی کاملا شرعی است.

  وی در ادامه افزود: اصولا ازدواج چه دائم و چه موقت برای جلوگیری از آلودگی و فساد در جامعه است.اما به دلیل عدم فرهنگسازی, هرگاه صحبت از ازدواج موقت می شود مردان زن دار و متاهل تمایل بشتری نسبت به مجردها از خود نشان می دهند که این نوع ازدواج ها باعث از بین رفتن کانون خانواده می شود.

  اکرمی با پیشنهاد ضابطه مند نمودن ازدواج موقت گفت: باید برای ازدواج موقت شرایط و ضوابط خاصی تبیین شود و در این باره صدا وسیما, حوزه های علمیه وحتی خطبه های نماز جمعه می تواند در فرهنگسازی این موضوع کمک کند. مجلس نیز سعی دارد این موضوع را در کمیسیونهای مختلف بررسی نماید و نظر خود را در سایه قانون به مردم ارائه دهد.

  برای ترویج ازدواج موقت باید از کودکی در مدارس آموزش دهیم

  نایب رییس کمیسیون قضایی مجلس در گفتگو با خبرنگار «فردا» با تاکید بر اینکه نمی توان در جامعه ای که اسلامی است با ازدواج موقت مخالفت کرد گفت: هر جوانی که به سن قانونی و بلوغ می رسد چه پسر و چه دختر نیاز به ازدواج دارد از این رو باید یا مسئولین شرایط ازدواج دائم را فراهم کنند یعنی مشکل مسکن، اشتغال، جهیزیه برای دختران و امثال اینها را حل کنند یا اینکه در فکر مقدمات ازدواج موقت برای جوانان باشند.

  مرادی با انتقاد از جو موجود جامعه یادآور شد: واقعا باعث تعجب است که چرا جامعه‌ای که ادعای اسلامی بودن دارد با این مسئله برخورد خشن دارد. باید فرهنگ مردم را در این باره عوض نمود.

  وی ترویج این نوع ازدواج را نیازمند آموزش دانست و افزود: باید از دوران کودکی در کتابهای دینی مسئله ازدواج موقت آموزش داده شود تا از این طریق این نوع ازدواج در کشور رواج داده شود.

  نائب رییس کمیسیون قضایی همچنین از برخورد مثبت مجلس با این موضوع خبر داد و گفت: کمیسیون قضایی مجلس همیشه آماده همکاری با هر نهاد و یا سازمان و وازرتخانه ای است که در این باره طرح و نظر خوبی دهد.

  متولی ازدواج موقت باید پرجرات باشد

  مراد علی منصوری رضی، نمایده مجلس شورای اسلامی نیز با انتقاد از عدم تعریف دقیق معیارهای ازدواج در جامعه را داشت: روابط دختران و پسران جوان که به شکل اینترنتی و یا خیابانی در چند سال اخیر گسترش یافته و طرفداران زیادی نیز در میان جوانان پیدا کرده سبب شده که در این مقطع زمانی مسئولین به فکر ساماندهی آن باشند اما تا آنجایی که بنده به یاد دارم این بحثها فقط برای چند روز و یا چند ماه دغدغه مسئولین می‌شود و بعد از مدتی از یاد می‌رود.

  وی در توضیح مطالب افزود: راه انداختن بحث ازدواج موقت و از همه مهمتر متولی آن باید بسیار پر جرات باشد زیرا که عموما ازدواج موقت در نزد خانواده ها و به خصوص زنان و دختران به شدت با برخورد مواجه می‌شود و عملی قبیح محسوب می شود. همچنین دفاتر همسر یابی در این خصوص موثر واقع نخواهد شد.

  این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از عملکرد از مجلس شورای اسلامی و بقیه نهادهای مسئول در این موضوع گفت: راه انداختن بحث طرح ازدواج موقت از سوی مسئولین نشانه ضعف آنها است و به این منزله است که نتوانستند شرایط جامعه را طوری برای جوانان فراهم کنند که مشکل ازدواج آنها حل شود. وقتی هیچ وزارتخانه، سازمانی و یا حتی مجلس در این موضوع کاری نکرده نباید توقع داشت که آمار ازدواج بالا رود و یا میانگین طلاق پایین بیاید. البته کمیسیون قضایی مجلس تا حدی در بحث ازدواج موقت وارد شده ‌اند اما چندان چشم نبوده است.

  یک برگه برای ثبت ازدواج موقت به شناسنامه افزوده شود

  عضو کمیسون فرهنگی نیز در گفتگو با « فردا» گفت: برای اینکه مشکل فساد، بی بند وباری و تجاوز در جامعه کاهش پیدا کند باید زودتر موضوع ازدواج موقت را در میان جوانان توسعه دهیم و فرهنگسازی را آغازکنیم.

  سید محمد جواد ابطحی با بیان اینکه تمام مراجع و علما در این مورد نظر مثبتی دارند گفت: در باره طرح ازدواج موقت روحانیون باید پیشقدم شوند و جامعه را آماده این موضوع کنند. روحانیون و به خصوص روحانیون مجلس باید به عنوان متولیان این طرح وارد میدان شده تا راه فساد به روی جوانان بسته شود.

  وی در پایان افزود: بهتر است برای اینکه هیچ گونه سو استفاده ای از طرف مردانی که متاهلند پیش نیاید سازمان ثبت احوال با همکاری مجلس شورای اسلامی برگه ای برای ثبت ازدواج موقت نیز در داخل شناسنامه اضافه شود که همه چیز در این خصوص قانونمند شود.

  وقتی شرایط ازدواج دائم فراهم نیست ازدواج موقت راه گشاست

  جواد آرين منش نیز افزود: ما در دوره مجلس هفتم قانوني به نام قانون تسهيل ازدواج جوانان به تصويب رسانديم که به نظر مي رسد هنوز بسياري از مفاد اين قانون اجرايي نشده است.

  نماينده مشهد در مجلس شوراي اسلامي افزود: اینکه دختر و پسری با هم دوست شوند به طور مثال باهم کوه بروند، مهمانی بروند و یا رفت و آمد کوتاهی با یکدیگر داشته باشند ازدواج موقت می‌تواند موثر باشد تا مانع از خارج شدند دختر و پسر از حدود و قوانین اسلام شوند.

  آرین منش خاطر نشان کرد: یک ذهنیت منفی در جامعه درباره ازدواج موقت وجود دارد که با آگاه سازی خانواده‌ها و جوانان می‌توان آن را تغییر داد. اما در شرایطی که موقعیت ازدواج دائم فراهم نیست ازدواج موقت می تواند راهگشا باشد. اگر واقع‌بینانه نگاهی به اطرافمان بیاندازیم می‌بینیم که جمع کثیری از دختران دوست پسر یا پسران دوست دختر دارند و این کار شرعی نیست.

  این نماینده مجلس با اشاره به همکاری مجلس در این باره افزود: مجلس در تلاش است برای ازدواج موقت راهکار قانونی تعریف کند ما به عنوان نمایندگان مجلس باید راهکار و قانونی را به کمیسیون قضایی ارائه دهیم که هم مورد پذیرش عرف و هم جامعه باشد.

  وي يادآور شد: جوانان برای اضای نیازهای عاطفی و جنسی خود اغلب یا از راه ارتباطات غیر شرعی که همان دوستیهای خیابانی است وارد می‌شوند که مورد پسند جامعه نیست یا گرایش به ازدواج موقت و صیغه دارند که این هم هنوز درمیان جوانان و خانواده‌هایشان جایگاه چندانی ندارد و عده کمی به این سمت حرکت می‌کنند.

  ازدواج موقت راهی برای کاهش تجاوزها

  در ادامه فرهاد تجری یکی از اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانونمند شدن ازدواج موقت می تواند از تعدی، سو استفاده، اعمال خلاف عرف و تجاوزها جلوگیری کند گفت: ازدواج موقت امری شرعی است و قانون هم از آن تبعیت خواهد کرد بنابراین اگر قانونی شفاف در این باره تصویب شود قطعا افراد نیز با شناسایی چارچوبها می‌توانند از این حق شرعی و قانونی استفاده کنند تا متوسل به راههای غیرقانونی و غیر شرعی نشوند.

  تجری خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در مورد مسائلی که ضرورت اجتماعی و فرهنگی دارد نگاهی واقع‌بینانه با لحاظ جمیع جوانب داشته باشیم که مسئله ازدواج موقت از این دست مسائل است. مجلس نیز با طرح قوانین در این باره می‌تواند راه گشا باشد

  این نماینده مجلس تاکید کرد: دستگاههای فرهنگی، اجتماعی و روحانیون باید در ترویج آموزه‌های فرهنگی و اخلاقی اهتمام ورزند تا با فرهنگسازی سبب تقویب باورهای دینی و مذهبی در میان جوانان شوند.

  الزام ثبت ازدواج موقت می‌تواند بسیار مفید باشد

  از سوی دیگر موسی قربانی عضو کمیسیون حقوقی مجلس نیز گفت: نمی توان احکام شرعی را در زمینه ازدواج موقت منکر شد اما باید در چارچوب ضوابط انجام می‌گیرد. برای اجرای هر حکم شرعی باید براساس قوانین نظام و شرایط جامعه ضوابطی وضع کرد.

  وی در ادامه افزود: : نسبت به برخی احکام شرع از ابتدا حساسیتهایی بوده و نمی‌توان انتظار داشت که جامعه به راحتی آن را بپذیرد. اینکه این نوع ازدواج در سطح دانشجویان و دانشگاهها و جوانان رواج پیدا کند در صورت عدم تعیین چارچوب و ضوابط، تبعات منفی متعددی در پی خواهد داشت.

  قربانی معتقد است: بسیاری ترجیح می‌دهند که این ثبت در شناسنامه صورت نگیرد و نمی‌خواهند برای یک امر موقت عواقب دائمی ایجاد کنند. برای چنین مواردی دفاتر ثبت برگه‌های ویژه‌ای طراحی کرده‌اند که در آن مشخصات دو طرف و شرایط ازدواج موقت ثبت می‌گردد.

  قربانی ضمن تائید این نکته که الزام ثبت ازدواج موقت می‌تواند بسیار مفید باشد اظهار داشت: توجه به عواقبی مانند ایجاد فرزند که ممکن است ازدواج موقت در پی داشته باشد، بهتر است که ثبت آن الزامی شود. به هر حال هم فرزندان احتمالی و هم طرفین ازدواج حقوقی دارند که با ثبت ازدواج موقت بهتر می‌توان به آن‌ها پرداخت. ضمن اینکه ثبت کردن از بسیاری ناهنجاری‌های شرعی و اجتماعی دیگر نیز جلوگیری می‌کند.

 2. کاربر مقابل پست meshkyvapany عزیز را پسندیده است:


LinkBacks (?)

 1. 10th May 2014, 03:41 PM
 2. 11th October 2013, 08:49 PM
 3. 21st September 2013, 08:59 AM
 4. 16th August 2013, 07:25 AM
 5. 13th August 2013, 08:01 PM
 6. 6th August 2013, 03:16 PM
 7. 30th July 2013, 03:34 AM
 8. 26th July 2013, 02:40 PM
 9. 20th July 2013, 01:41 PM
 10. 17th April 2013, 05:54 AM
 11. 20th March 2013, 11:25 AM

موضوعات مشابه

 1. ازدواج موقت راهی برای حفظ محیط زیست !
  توسط Navid_Bobby در انجمن آرشیو
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 18th May 2010, 01:16 PM

Visitors found this page by searching for:

كانون ازدواج موقت

مرکز ازدواج موقت

صیغه یابی کرج

مراكز ازدواج موقت در كرج

صيغه موقت در مشهد

همسريابي موقت در مشهد

صیغه موقت کرج

همسریابی موقت درکرج

صیغه موقت درکرج

پیدا کردن ازدواج موقت

كانون همسريابي موقت

جستجوی همسر موقت

مرکز صیغه یابی

شماره تلفن زن صیغه ای در کرج

ازدواج موقت در كرج

زنان آماده ازدواج موقت

یافتن صیغه موقت

سایت رسمی ازدواج موقت کرج

مکانصیغه کرج

دفاترهمسریابی

پیداکردن ازدواج موقت

كانون ازدواج موقت كرج

یافتن همسرموقت

آدرس مرکز ازدواج موقت مشهد

پیداکردن صیغه موقت

مراکز ازدواج موقت کرج

آدرس دفتر صیغه موقت در مشهد

صيغه يابي در كرج

همسریابی در مشهد

آدرس دفتر صیغه کرج

شماره تلفن مرکز صیغه در مشهد

persianpet.orgforumthread47316.html

ادرس ازدواج موقت در مشهد

مرکز رسمی ازدواج موقت صیغه مشهد

شماره تلفن زن صیغه ای درکرج

همسريابي كرج

دفتر ازدواج در کرجپیداکردن همسر موقتدفاتر ثبت ازدواج موقت مشهدکرج ازدواج موقتلیست دفاتر ازدواج موقت در مشهدادرس دفاتر ازدواج موقتمراكز همسريابي در مشهدتلفن زنان اماده ازدواج موقتمراكز صيغه در كرجآماده ازدواج موقتمراکز رسمی صیغه در مشهدشماره تلفن زنان صيغه اي كرجصیغه کردن زن در مشهددفتر خانه ازدواج موقت در کرجادرس کانون های صیغه کردن شماره دفتر ازدواج موقتنظرات همسریابی موقت وصیغه مشهدشماره تلفن زن صیغه ای کرجصيغه كردن در مشهدشماره تلفن های زنان صیغه ی درمشهدمقدسمراكز ازدواج موقت مشهدجستجو همسر موقتآماده صیغه شدنیافتن همسر برای ازدواج موقتدفتر صیغه موقتسایت ازدواج موقت درکرجpersianpet.orgforumthread47316.htmiمراکزصیغه موقتمکانهایی برای ازدواج موقتشماره دفتر زن صیغه ای درمشهدمقدسزوج یابی در مشهدهمسر صيغه اى دركرجشماره تلفن زنان صیغه ای مشهددفترصیغه کرجشماره تلفن ثبت عقد و ازدواج در کرجکانون همسر یابی موقتكرج همسر يابي موقتدفتر ثبت ازدواج موقت در کرجازدواج موقت دركرجدفتر 98 کرج ازدواجهمسرموقت درکرجهمسريابي ازدواج موقتیافتن همسر موقت در مشهدکانون همسریابیدفتر خانه ازدواج شماره 434یافتن زن برای ازدواج موقتتلفن دفتر خانه ازدواج موقت در مشهدصيغه يابيشماره تلفن زن صيغه اي در کرجحکم شرعی دوستیهای اینترنتیشماره صیغه در کرجصیغه در کرج[دفترصیغهمكانهاي صيغه درمشهدمركز ازدواج موقت در مشهدمراکزصیغه موقت درمشهدنحوه پیدا کردن زن صیغه در مشهددفاتر ازدواج موقتدفاترهمسریابی درمشهدهمسرموقت در مشهدتلفن شماره مركزصيغهپیدا کردن صیغه موقت در مشهدپیدا کردن صیغه ای در مشهدشماره تلفن دختر صیغه کرج

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556