نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

خواص دارویی حنا

This is a discussion on خواص دارویی حنا within the تالار گیاهان و خواص دارویی گیاهان forums, part of the تالار گیاهان category; حنا درختچه ای است به بلندی ۶ـ ۵ متر که شاخه های آن متقابل، استوانه ای و اغلب پوشیده از ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  همستر-فنچ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  14
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  3,311
  می پسندم
  12,227
  مورد پسند : 72 بار در 175 پست

  Arrow خواص دارویی حنا

  حنا درختچه ای است به بلندی ۶ـ ۵ متر که شاخه های آن متقابل، استوانه ای و اغلب پوشیده از تارهای خار مانند است. برگهای آن کامل، بیضی، نوک تیز، متقابل به طول ۳ـ ۲ سانتی متر، گلهای آن سفید رنگ معطر و گروهی.


  خواص دارویی حنا
  به فارسی حنا و در کتب سنتی و به عربی حنا، الهناء رقون و رقان گویند و گل آن را فاغیه می نامند.
  این درخچه گرمسیری در مراکش، مصر، تونس، الجزیره و در آسیا در هند، ایران و اغلب مناطق دیگر آسیا می روید و کاشته می شود.
  در ایران در کرمان و بلوچستان بومی شده و کاشته می شود.
  درختچه حنا باید آبیاری شود و از طریق قلمه و ریشه جوش و کاشت در اوایل بهار تکثیر می شود.
  تکثیر آن از طریق کاشت بذر آن نیز انجام می شود. برداشت برگهای آن که محصول مستعمل آن است در هر سال ۳ ـ ۲ مرتبه در طول مدت از اواسط تابستان تا اواسط پاییز انجام می گیرد. برگهای حنا خشک شده و به صورت گرد درآمده و به بازار عرضه می شود.

  خواص دارویی حنا
  در برگهای حنا گلوکوزید و ماده رنگی و هنوتانیک اسید وجود دارد. ماده رنگی آن به نام لاوسون مشابه با ۲ ـ هایدروکسی، آلفا، نافتوکینون است.
  طبق بررسی های دیگری گزارش شده که در برگهای آن یک ماده اوکسی، نافتوکنیون به نام لاوسن وجود دارد. این ماده دارای خاصیت آنتی بیوتیک می باشد. گلهای آن معروف است که خواب آور عمیق است.
  اسانس روغنی که از گلهای آن گرفته می شود دارای آلفا، یونون و بتا. یونون است که بتا. یونون جزء اعظم آن را تشکیل می دهد.

  خواص حنا:
  در هند و چین از برگهای آن برای معالجه جذام، یرقان، شوره سر استفاده می شود.دم کرده برگهای حنا را مانند چای به زنها در موقع وضع حمل می دهند. جوشانده ریشه آن مدر است و برای نرم کردن سینه و برونشیت نافع است.
  در شبه جزیره مالایا از له کرده برگهای تازه آن به صورت ضماد در موارد سوزش پا که منشأ بیماری بری بری و کمبود ویتامین b باشد و همچنین برای معالجه ناراحتی های پوستی استفاده می کنند و به علاوه برای جوش و کورک و زخمهای ختنه و رماتیسم و بزرگ شدن معده به کار می رود.
  از جوشانده برگهای حنا به صورت غرغره برای رفع پیله دندان استفاده می شود. در مصرف داخلی برای کاهش درد معده بعد از زایمان و همچنین برای رفع خشونت صدا تجویز می شود.
  (توجه: مصرف داخلی گیاه علف دندان چون خراش دهنده و خطرناک است از نظر میزان و مورد مصرف و ضرورت مصرف و مراقبت در عوارض احتمالی باید حتماً نظیر هر داروی غیر مجاز مصرف داخلی با توصیه و زیر نظر پزشک باشد.)
  ریشه قابض حنا را خشک کرده، خرد کرده و نرم کوبیده و برای معالجه جوش و کورک سر بچه ها به سر آنها می مالند. ضمناً برای معالجه ناراحتی های چشم نیز به کار می رود.
  در اندونزی از خمیر برگهای له شده آن برای معالجه عفونت چرکی نرمه بند دور انگشت دست و سایر بیماری های ناخن و همچنین برای رفع هرپس استفاده می شود. و از میوه های خیلی نارس آن مرهمی درست می کنند که برای رفع خارش مفید است.
  در فیلیپین روغن و مرهمی که از برگهای حنا درست می کنند برای نرم کردن زخمها و التیام زخم و ضرب خوردگی و رفع خون مردگی به کار می رود. برگ آن را دم کرده مانند چای می خورند، از اضافه وزن جلوگیری می کند و پمادی که از میوه های جوان آن درست می کنند برای رفع خارش روی پوست می مالند که خیلی مفید است.
  حنا از نظر طبیعت طبق رأی حکمای طب سنتی ایران مرکب القوی مایل به سردی و خشک است. عده ای آن را گرم و خشک نیز گفته اند.
  از نظر خواص معتقدند که برای بیماری های سر و چشم و دهان مفید است. ضماد برگ آن با برگ گردو(نصف و نصف) برای سردرد نافع است و اگر با سرکه بر پیشانی مالیده شود رفع سردرد می کند.
  مالیدن برگهای له شده آن با روغن زیتون برای رشد موی سر نافع است، خصوصاً اگر با آب گشنیز مخلوط شده باشد.
  غرغره آن با آب دم کرده برگ آن برای زخمهای دهان مفید است. خوردن دو گرم آن و یا خوردن آب خیس کرده ۵۰ گرم آن برای یرقان، طحال، سنگ کلیه، مثانه و سختی ادرار نافع است. برای رویانیدن ناخن اصلی به جای ناخن کج اثر خوب دارد.
  اگر آن را در آب خیس کرده و آب خیس کرده آن را با شکر بخورند، برای آغاز جذام مفید است و اگر این رژیم یک ماه ادامه یابد جذام تازه شروع شده، به کلی مرتفع می شود. شست و شوی پوست با آب دم کرده آن برای سوختگی آتش مفید است و مالیدن آن برای ورمهای گرم که زردآب از آن خارج می شود نافع است و با روغن گل برای رفع جرب مجرب است.
  اگر از برگ خشک کوبیده آن با پیه ضماد درست کنند، برای التیام زخم گوشه ناخن مفید است.
  اگر ۵ گرم از گل آن را با ۱۰۰ گرم آب و عسل مخلوط کرده و بخورند برای رفع انواع سردرد و خشک کردن رطوبت مفید است.
  روغن گل حنا که آن را «دهن الفاعیه» نامند و مانند گل سرخ تهیه می کنند گرم و محلل مقوی مو برای روشنی و درخشانی رنگ چهره نافع است.
  حنا مضر حلق و ریه است، از این نظر باید با کتیرا خورده شود. مقدار خوراک آن تا ۵ گرم است و اگر از آن بیشترخورده شود خطرناک و اسراف موجب هلاکت می شود.
  در مدارک طبی دیگر اطبای معروف ایران مقدار خوراک از ساییده برگ آن را ۵/۲ گرم و خیس کرده در آب تا ۳۵ گرم برگ هم می توان مصرف نمود و به تدریج آن را خورد. به طوری که هر بار کمتر از ۵/۲ گرم از برگ آن مصرف داخلی شود.
  حنا برای رفع عرق بدبوی پا بسیار موثر است.
  از ساییده برگ آن که در بازار حنا گفته می شود برای رنگ کردن مو استفاده می شود و جزء قابل ملاحظه ای از مواد رنگ کردن مو تجارتی می باشد.
  توضیح: از برگهای خشک شده گیاه نیل که به صورت گرد درآمده باشد، مخلوط با برگ حنا گردی به نام رنگ و حنا درست می کنند که برای رنگ کزدن مو به کار می رود.

  خواص دارویی حنا

 2. 3 کاربر پست Parparak عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG
  محل سکونت
  OC & TEH
  لايك دريافتي
  13
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,553
  می پسندم
  839
  مورد پسند : 3,170 بار در 769 پست
  حالت من :
  My Mood
  Paranoid

  Exclamation حنا چه فوایدی دارد ؟؟


  آیا می دانید حنا چه فوایدی برای پوست و موی شما دارد ؟

  آیا فوایدی که از حنا شنیده ایم صحت دارند ؟
  خب باید بگوییم که همه آنها تلقینی هستند و حنا در جلوگیری از ریزش مو تاثیری ندارد.

  ترشح هورمون‌ها،بالا رفتن سن، کم خونی واسترس در ریزش مو موثر هستند.  یك متخصص پوست و مو اظهار كرد: سدر از جمله محصولات گیاهی موثری است که در ایجاد لطافت موی سر تاثیرگذار بوده و گیاهان دیگر مانند حنا هیچ نقشی در جلوگیری از ریزش مو ندارند.  خواص دارویی حنا
  دکتر سعید حبیبی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا واحد علوم پزشکی ایران گفت: بیماری‌های عصبی و روش‌های غیرعلمی کاهش وزن از عوامل محیطی تعیین کننده در ریزش موی سر افراد است. استفاده از داروهای گیاهی برای کنترل ریزش مو و تحریک پیاز مو برای رشد موهای جدید باوری غلط است و تنها گیاه سدر در لطافت موی سر تاثیرگذار است.
  وی با اشاره به تاثیر ترشح هورمون‌ها، مسایل ژنتیکی و گذشت زمان در افزایش میزان ریزش موی سر اظهار داشت: علاوه بر موارد ذکر شده عوامل محیطی چون کم خونی، بیماری‌های دستگاه عصبی، کاهش وزن، زایمان، استرس، انجام عمل‌های جراحی و مصرف برخی از داروها، ریزش موی سر را به دنبال خواهند داشت.
  وی افزود: در روش‌های پزشکی می‌توان با تجویز داروهای خاص، میزان ترشح هورمون‌های مردانه را در زنان کنترل کرد اما این روش برای مردان به دلیل کارکرد متفاوت هورمون‌ها تاثیری ندارد.


  این متخصص پوست و مو تاکید کرد: برای مردان استفاده از روش‌هایی مانند تجویز محلول های تحریک کننده رشد مو چون ماینوکسیدیل که به صورت مقطعی بر ترشح هورمون مردانه تاثیر می‌گذارد، تجویز می‌شود.
  وی در پایان گفت: موی سر با افزایش سن و گذر زمان دچار تغییر و تحولاتی می‌شود بنابراین نباید با ایجاد استرس نسبت به کاهش میزان موی سر، موجب ریزش موهای جدید شویم.
  isna.ir

 4. 5 کاربر پست DR S عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  گربه
  محل سکونت
  مشهد
  لايك دريافتي
  42
  لايك كرده
  1
  نوشته ها
  559
  می پسندم
  326
  مورد پسند : 853 بار در 348 پست

  پیش فرض حنــا

  حنــا

  برگهای خشک شدۀ گیاه Lawsonia inermis L. از خانوادۀ حنا (Lythraceae) است (1)، که حداقل واجد 3/0 درصد لاوسون (Lawsone) می‌باشد. لاوسون دارای فرمول C10H6O3با وزن مولکولی 15/174 می‌باشد.

  نامهای گیاه (2):

  لاتین: Lawsonia inermis L.

  Syn: Lawsonia spinosa L, Lawsonia alba lam.

  فارسی: حنا

  عربی: الحنا، القطب، ارقان

  انگلیسی: Egyption privet, Cumphier, Hanna

  آلمانی: Aegyptisches Faerberkraut, Henna strauch

  فرانسه: Hinne, Henne

  ریخت شناسی: گیاهی به صورت درختچه یا درختی با برگهای سبز متمایل به خاکستری، بیضوی و گلهائی به صورت خوشه گرزن بزرگ، به رنگ سفید یا زرد بسیار خوشبو، با میوه‌های خشک و شکوفا که حاوی دانه‌هائی خیلی کوچک است (3و5).

  اندام داروئی: برگهای گیاه، بخش داروئی آن را تشکیل می‌دهد (3و5).

  زمان جمع‌آوری: برداشت برگ حنا از سال دوم و سوم و کشت آن سالی دو بار صورت می‌گیرد. در اوایل تیرماه به نام حنای گرما و در اواخر آبان‌ماه به نام حنای قوس معروف است (4و2).

  محل رویش: در مناطق جنوبی ایران، استان‌های کرمان، هرمزگان و بلوچستان کاشته می‌شود (6). انتشار عمومی این گیاه در مناطق حاره آفریقا و آسیاست. در شمال آفریقا از جمله مصر و همچنین در هندوستان و سیلان کشت می‌شود (1).

  مواد متشکله: برگهای حنا حاوی ماده‌ای رنگی به نام لاوسون یا 1 ـ هیدروکسی نفتوکینون (4) (3/1 ـ 22/0 درصد)، گلیکوزیدهای فنلی متعدد کومارین (Coumarin)، گزانتون (Xanthone)، کینوئید (Quinoids)، گلیکوزید بتاسیتوسترول و فلاونوئیدهائی نظیر لوتئولین (Luteolin) و مشتق 7 ـ 5 ـ گلوکوزیدی آن، چربی، رزین و تانن می‌باشد (1). سایر مواد حاصل از برگها عبارتند از اسید گالیک، 1و4 ـ نفتوکینون، لاکسانتون 1و2، آکاستین گلیکوزیدی و مقدار کمی آلکالوئید (7).

  حنا علاوه بر موارد مذکور دارای مانیتول و موسیلاژ است. وجود موسیلاژ باعث می‌گردد که برگ حنا به سهولت با آب به صورت خمیر درآید (2). حنا دارای 2/1% اسانس می‌باشد.

  موارد استعمال: حنا به صورت موضعی در درمان بیماریهای قارچی پوستی بویژه در قارچ‌های عامل کچلی و تخفیف دردهای روماتیسمی بکار می‌رود. همچنین بعنوان رنگ کننده بویژه رنگ کردن پوست و مو کاربرد دارد (8و9). حنا از رنگ‌های طبیعی بی‌زیان است. قابض است و جوشاندۀ برگ آن برای درمان بیماریهای پوستی، گاهی اوقات تسکین سردرد و دهانشویه به کار می‌رود.

  عصارۀ برگهای گیاه بعنوان ضد گرفتگی عضلانی دستگاه گوارشی به کار می‌رود (5و7). در بعضی نواحی، گرد برگ حنا، برگ هلو و برگ تانن‌دار گیاهان مختلف را مخلوط کرده و برای رفع اگزما و جلوگیری از تعریق دست و پا بدان می‌مالند.

  عوارض جانبی: پودر حنا می‌تواند موجب تحریک پوست و درماتیت تماسی شود. برگهای حنا در موش مادۀ ناباروری ایجاد نموده است. بعنوان رنگ‌کنندۀ ابروها و مژه‌ها دقت شود، زیرا خطر آسیب رساندن به چشم وجود دارد (7). برگها دارای خاصیت مخدر است و مقادیر بالای آن باعث سردرد و مسمومیت می‌شود (10).

  موارد استعمال در پزشکی گذشته: در طب گذشته حنا به صورت موضعی در درمان دردهای مفاصل، جوش و زخم بکار می‌رفته است و بعنوان عامل رنگ‌کنندۀ پوست و مو مصرف شده است (2).

  آثار فارماکولوژیکی: به علت وجود تانن، اثرات قابض نشان می‌دهد (1). به طور کلی عمدۀ آثار رنگ‌کنندگی و درمانی حنا را ناشی از وجود مادۀ لاوسون می‌دانند (1و7)، اما این ماده به تنهائی عمل نمی‌کند و به خصوص خاصیت رنگ‌کنندگی آن به سایر مواد نیز بستگی دارد (2).

  لاوسون سمیت بسیار کمی دارد و موجب کند شدن زودگذر ضربان قلب با افزایش دامنۀ انقباض آن می‌گردد. اثر ضد اسهالی آن را به علت کاهش تونوس و حرکات دودی شکل روده می‌دانند. اثرات ضد التهاب، ضد درد و ضد تب با مصرف 500 میلی‌گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن لاوسون (مادۀ مؤثر حنا) گزارش شده است (10). اثر ضد باکتری و ضد قارچی حنا را نیز به لاوسون نسبت می‌دهند (2).

  حنا دارای اثر ضد باکتری خصوصاً در باکتریهای گرم مثبت می‌باشد؛ همچنین دارای اثر ضد قارچی در قارچ‌های مولد کچلی تریکوفایتون، اسپوروتریکوم و کریپتوکو****************** است. لاوسون با غلظت 2 تا 50 میکروگرم در میلی‌لیتر بر روی گونه‌های بروسلا و نایسریا کاتارهالیس مؤثر بوده، همچنین دارای اثر ضد توموری بر روی سارکوما ـ 180 در موش می‌باشد (12). مهار فعالیت مایکوباکتریوم توبرکولوز بوسیلۀ 006/0 میلی‌گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن گزارش شده است (11). عصارۀ گیاه به صورت برون‌تنی و درون‌تنی در موش‌ها اثر ضد درد نشان داده است. LD50عصارۀ الکلی حنا در موش mg/kg 665 گزارش شده است (13).  مــراجع:

  1. Trease GE, Evans WC.Pharmacognosy,14 th ed. London:saunders company Ltd, 1996:248-98.

  2. زرگری ع. گیاهان داروئی. تهران: انتشارات دانشگاه، 1375 (ج 2): 353.
  Amor, amor
  Cuando te alejas de mí
  Llora y llora mi corazón
  Cuando te conocí
  Me enseñaste el amor


 6. کاربر مقابل پست mobinparsian عزیز را پسندیده است:


 7. Top | #4
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  2672
  لايك كرده
  1581
  نوشته ها
  12,048
  می پسندم
  71,448
  مورد پسند : 15,676 بار در 2,984 پست

  پیش فرض

  ادغام شد

  اگر میخواهی سگهای منو ببینی اینجارا کلیک کن.


  برای دریافت آخرین اخبار درباره سگها و برای هماهنگی در همین پیج به پروفایل من پیغام خصوصی بدهید .

  اگر میخواهی گربه های من را ببینی اینجا را کلیک کن.
  .

 8. Top | #5
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  2672
  لايك كرده
  1581
  نوشته ها
  12,048
  می پسندم
  71,448
  مورد پسند : 15,676 بار در 2,984 پست

  پیش فرض

  حنا ؛ گیاهی برای موهای شما
  دانستنی ها | حنا ؛ گیاهی برای موهای شما ضد باکتری، ضد قارچ، ضد تب، ضد اسپاسم، ضد ویروس، ضد آفتاب، قابض، تهوع آور، ادرارآور، قاعده آور، ملین، خلط آور، محافظ کبد، کاهش دهنده ی پرفشاری خون، سقط کننده، حساسیت زا، مهار کننده ی نیترات ردوکتاز و مسکن از خواص مفید حنا است.

  حنا گیاهی درختچه ای و با ارتفاع تا 7 متری می باشد. برگ های این درختچه، ساده، بیضی، نوک تیز و به طول تا 3 و به عرض تا 1 سانتی متر هستند. این برگ ها به طور متقابل بر روی ساقه قرار می گیرند.
  گل های حنا سفید یا مایل به گلی کوچک و به صورت مجتمع خوشه مانند، با ظاهری زیبا بر روی ساقه قرار دارند.
  درختچه ی جوان بدون خار، ولی درختچه های مسن، دارای خار هستند. قسمت مورد استفاده ی حنا برگ آن است.
  درختچه ی حنا در مناطق جنوبی ایران از جمله اطراف بندرعباس و بوشهر، استان سیستان و بلوچستان (اطراف چابهار)، استان کرمان (کرمان، بم و نرماشیر)، استان خوزستان (اطراف اهواز) و یزد رویش دارد.
  منبع جغرافیایی
  حنا، بومی نواحی مدیترانه است. در نواحی شرق نزدیک و هندوستان نیز کاشته می شود و از نواحی استوایی هند و مصر به نقاط دیگر صادر می گردد. در ایران نیز در مناطق جنوبی کشور، استان های کرمان، هرمزگان و بلوچستان کاشته می شود.
  ترکیبات مهم
  یکی از مهم ترین اجسامی که شناسایی و استاندارد کردن حنا نیز، با آن صورت می گیرد، ترکیب لاوسون یا 1 ـ هیدروکسی نفتوکینون می باشد که به میزان حدود 1% حنا را تشکیل می دهد. این ماده، منبع رنگ حنا نیز هست.
  ترکیبات دیگر حنا، شامل کومارین، گزانتون ها، فلاوونوئیدها، کینوئید، تانن به میزان 10- 5 درصد، رزین و مقداری اسید گالیک به حالت آزاد و مقدار کمی استرول از جمله سیتروسترول هستند.
  حنا علاوه بر موارد مذکور دارای مانیتول و موسیلاژ است. وجود موسیلاژ باعث می گردد که برگ حنا به سهولت با آب به صورت خمیر درآید. حنا دارای 2/1% اسانس می باشد.
  اثرات مهم
  * با توجه به این که حنا یکی از گیاهان، با مقدار قابل ملاحظه ای تانن است، لذا دارای خاصیت قوی قابض می باشد؛ به همین دلیل از آن به طور خوراکی در اسهال خونی، زخم های روده ای- معده ای و به عنوان ادرارآور استفاده می شود.
  * مصرف خارجی و موضعی آن، به عنوان ضد اگزما، درمان جرب (بیماری پوستی واگیری که عامل آن سارکوپتس اسکابیل می باشد)، ضد میکوزیس (بیماری قارچی پوست) و درمان زخم ها می باشد.
  * در بسیاری از نقاط جهان، از جمله مصر، هندوستان، ایران، پاکستان، افغانستان، اروپای مرکزی و آمریکا، جهت رنگ کردن مو از آن استفاده می کنند. در حال حاضر، محصولات زیادی از حنا به عنوان مراقبت و محافظت از مو در جهان ساخته شده و مورد استفاده هستند، از آن جمله حنای بدون رنگ است؛ این نوع حنا رنگ طبیعی مو را حفظ و آن را درخشان می سازد.
  * حنا، همچنین خاصیت بهبودی زخم های ناشی از عفونت باکتری های گرام مثبت را داشته و بر علیه قارچ های مولد کچلی مانند تری کوفیتوز، اسپوروتریکوم و کریپتوکو___، موثر است.
  * از دیگر خواص حنا، خاصیت نرم کنندگی و ضد آفتاب آن است؛ به همین دلیل در فرآورده های آرایشی- بهداشتی، در سال های اخیر از آن استفاده می شود و جهت ترک خوردگی پوست، به خصوص دست و پا موثر است.
  * حنا به صورت موضعی در تخفیف دردهای روماتیسمی نیز به کار می رود.
  * جوشانده ی برگ آن برای درمان بیماری های پوستی، گاهی اوقات تسکین سردرد و دهان شویه به کار می رود.
  * عصاره ی برگ های گیاه به عنوان ضد گرفتگی عضلانی دستگاه گوارشی به کار می رود.
  * در بعضی نواحی، گرد برگ حنا، برگ هلو و برگ تانن دار گیاهان مختلف را مخلوط کرده و برای رفع اگزما و جلوگیری از تعریق دست و پا بدان می مالند.
  مهم ترین اثرات گزارش شده حنا
  ضد باکتری، ضد بارداری، ضد التهاب، ضد لوسمی، ضد کاندیدا، ضد عفونی کننده، ضد قارچ، ضد تب، ضد اسپاسم، ضد ویروس، ضد آفتاب، قابض، تهوع آور، ادرارآور، قاعده آور، ملین، خلط آور، محافظ کبد، کاهش دهنده ی پرفشاری خون، سقط کننده، حساسیت زا، مهار کننده ی نیترات ردوکتاز و مسکن.
  آثار فارماکولوژیکی
  به علت وجود تانن، اثرات قابض نشان می دهد. به طور کلی عمده ی آثار رنگ کنندگی و درمانی حنا را ناشی از وجود ماده ی لاوسون می دانند، اما این ماده به تنهایی عمل نمی کند و به خصوص خاصیت رنگ کنندگی آن به سایر مواد نیز بستگی دارد. لاوسون سمیت بسیار کمی دارد و موجب کند شدن زودگذر ضربان قلب با افزایش دامنه ی انقباض آن می گردد.
  اثر ضد اسهالی آن را به علت کاهش تونوس و حرکات دودی شکل روده می دانند.
  اثرات ضد التهاب، ضد درد و ضد تب با مصرف 500 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن لاوسون (ماده ی مؤثر حنا) گزارش شده است. اثر ضد باکتری و ضد قارچی حنا را نیز به لاوسون نسبت می دهند.
  نکات قابل توجه
  1- برداشت حنا، سالی دو بار صورت می گیرد. برداشت نخست در اوایل تیرماه به نام حنای گرما که دارای برگ ضخیم و به رنگ روشن است و برداشت دوم در اواخر آبان، به نام حنای قوس که به رنگ سبز تیره می باشد.
  2- با توجه به این که بعضی از خواص حنا، مربوط به ماده ی رنگی آن است، لذا به نظر نمی رسد که خواص حنای طبیعی، کاملاً مشابه حنای بی رنگ باشد. هم چنین در هنگام جدا کردن ماده ی رنگی لاوسون، مواد دیگری نیز جدا می شوند که در حنای بی رنگ حذف شده و یا به میزان کم تری وجود دارند.
  3- با اضافه کردن مواد و یا گیاهانی به حنا، رنگ های مختلفی را ایجاد می کنند که نسبتاً پایدار است. مثلاً با اضافه کردن شیر یا آب لیمو به حنا، رنگ برنز را به دست می آورند.
  حنا، موهای سیاه را رنگی نمی کند ولی موهای سفید یا رنگی دیگر را رنگ می کند.
  گاهی به حنا گیاه رنگ اضافه می کنند که بر حسب مقدار مصرفی و زمان استفاده، به صورت قهوه ای کم رنگ، قهوه ای و یا سیاه غلیظ در می آید.
  4- برای تهیه ی حنا به منظور استفاده برای موی سر، آن را با آب گرم به صورت خمیر، در می آورند و روی سر می مالند. نکته ی گفتنی این است که در این هنگام باید رطوبت گرم آن حفظ شود تا رنگ دلخواه و پایدار را ایجاد کند؛ از این رو برای مدتی (چند ساعت) روی آن حوله یا پارچه ی نفوذ ناپذیری می بندند.
  5- در تحقیقاتی که در سال 1366 توسط صالحی سورمقی و همکاران در دانشکده داروسازی تهران بر روی حنای نواحی مختلف ایران صورت گرفت، حنای نرماشیر (استان کرمان) بهترین و حنای کرمان، یزد و بم در درجات بعدی بودند.
  عوارض جانبی
  در موارد بسیار نادر، ممکن است باعث تحریک پوست و حساسیت گردد. برگ های حنا در موش، ماده ی ناباروری ایجاد نموده است.
  به عنوان رنگ کننده ی ابروها و مژه ها دقت شود، زیرا خطر آسیب رساندن به چشم وجود دارد.
  برگ ها دارای خاصیت مخدر است و مقادیر بالای آن، باعث سردرد و مسمومیت می شود

  اگر میخواهی سگهای منو ببینی اینجارا کلیک کن.


  برای دریافت آخرین اخبار درباره سگها و برای هماهنگی در همین پیج به پروفایل من پیغام خصوصی بدهید .

  اگر میخواهی گربه های من را ببینی اینجا را کلیک کن.
  .

 9. کاربر مقابل پست هوریار عزیز را پسندیده است:


Visitors found this page by searching for:

حنا هندی مشکی

خواص حنای بیرنگ

خواص حنا بی رنگ

خواص حنای بدون رنگ

خواص و مضرات حنا

مضرات حنای هندی

موادتشکیل دهنده حناهندی

خواص حناى بى رنگ

عوارض حنای هندی

خا صیت حناهندی

خواص دارویی حنا

حنا و صدر

اثر سدربرروی مو

خواص حناي بيرنگ

فواید حنا سیاهخواص گل حناخواص سدر برای پوستمزایای حنای سفیدتاثیر حنا برپوستحنا سیاهخواص حنای بیرنگ برای صورتخواص درمانی سدر وحناخواص سدربرروی پوستخاصیت حنا برای پوستحنای بیرنگ برای پوستخواص حنا بر پوستایا حنای بدون رنگ خاصیت داردخواص حنا برای پوستخاصيت حنا بي رنگخاصیت سدر و حنافواید حنای بی رنگخواص حنا سفیدخاصیت حنا و سدراثرات حنا برپوستعوارض حنا هندی مشکیایا حنای بیرنگ برای پوست خوب است بخواص حنا ی بیرنگ روی صورتhttp:persianpet.orgforumthread51663.htmlفایده حنا برای پوستصدر و حناخاصیت های حنازمان برداشت حناخواص حنا بیرنگ بر ریزش موی مردانعوارض حنای سیاه هندیخواص حنابرای موحناخواص حنا مشکیخواص دارویی حنا بی رنگخواص حنا وصدر بر جوش صورتخواص مالیدن حناخواص سدحناي هندي خواصخواص حناي هنديحنای بیرنگ بر روی پوستتاثیر حنا هندی بر موخواص حنا بر روی پوست صورتخواص حنای بی رنگ برای موخواص حناي بدون رنگمزیت حنا بدون رنگ برای پوستشرکت حنابیرنگ یزدخصوصیات حنای بی رنگخواص صدربرای پوست صورتفواید مالیدن حناخواص حناهندی برای ریزش وخارش موحنا سياهحناى بى رنگحنای هندی سیاهمزایای حنا هندیحنا هندی و فواید آندرمان صدر و حنافوايد و مضرات حنا هندينحوه مصرف حنا هندیحنا کردنبارداریخواص حنا برپوستخواص صدر برای پوستفواید حنا و سدرخواص سدر و حنا برای پوستمواد تشكيل دهنده حناهنديحنابدون رنگخواص عوازض حنا برموروش مصرف حناهندىفواید حنای هندیخاصیت درمانی حناحنا مشکیفوایدحناfvhd l تاثیر حنا بدون رنگ برپوستمزایای حنای هندی عوارض حنای بیرنگ مضراتحنا هندی خواصحنا سیاه هندیحنای هندیفواید ومضرات حنامحل رویش حنا در استان سیستان و بلوچستاناثر حنای بی رنگروغن مورد صدر حنا و........فواید ومضرات حنای هندیخاصیت و مضرات حنامضرات و خاصیت حنای هندیخواص حنای بیر نگخاصیت حنا سبز برامو

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556