نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
Like Tree1Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 1 Post By mas0ud

اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole)

This is a discussion on اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole) within the قورباغه ها و وزغ ها forums, part of the تالار دوست داران دوزیستان category; اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی ( Tadpole ) (بخش اول) نگهداری از گونه های ساکن ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  816
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,255 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole)

  اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole)
  (بخش اول)


  نگهداری از گونه های ساکن آبگیرها


  اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole)  معمولا کسانی که خواستار نگهداری از بچه قورباغه ها و تجربه کردن معجزه دگردیسی آنها هستند با ARC تماس میگیرند. عمومی کردن و نگهداری از یک تانک از این بچه قورباغه ها در مدارس میتواند کیفیت خوبی برای مشاهده ی این پدیده برای دانش آموزان فراهم کند و آنها این حسرت را همیشه همراه خود نداشته باشند. شاید این که در چنین تجربه ی بالقوه مثبتی، به عنوان دستیار معلم خود باشیم به اندازه ی کافی ما را اغنا نکند. درهمین راستا این متن نسبتا مختصر (ولی تقریبا جامع) برای شما دوستداران نوشته شده است تا بتوانید به خوبی با بچه قورباغه ها رفتار کرده و اطلاعات صحیح را بدست آورید. در این متن سعی شده یک ایده کلی از روند رشد و تکامل این حیوانات به خواننده داده شود و توضیحاتی در خصوص تکنیک های نگهداری از این حیوان به ترتیب ذکر شده تا پیش زمینه روشنی در برابر خواننده تصویر شود. امید است که این اطلاعات به شما کمک کند تا بتوانید تجربه ی خوبی برای خودتان و بچه قورباغه تان داشته باشید.

  اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole)

  تخم های قورباغه


  عمل بارور شدن تخم های قورباغه در خارج از بدن حیوان انجام میگیرد بدین صورت که قورباغه ماده تخم ها را در آب رها میکند و سپس قورباغه نر با بدن خود آنها را احاطه کرده و نگه میدارد و تخم ها را بارور میکند، که این عمل را «امپلکساس» (Amplexus) مینامند. در یک لحظه حیوان ماده تمام تخم ها را آزاد کرده و حیوان نر نیز اسپرم خود را در آب رها میکند و تخم ها بارور میشوند. زمانی که تخم ها بارور شدند و اطراف آنها را ماده ای شبیه ژله دربرگرفت آنها را تخم قورباغه یا «اسپاون» (Spawn) مینامند. تخم قورباغه های مختلف بسته به نوع قورباغه میتواند به صورت «اسپاون» یا به صورت یک حجم بزرگ باشد. بعضی از تخم ها در سطح آب شناور میمانند و بعضی دیگر به عمق آب و کف آبگیر میروند. گونه های سودوفرین (Pseudophryne) نظیر قورباغه های «کوروبوری» (Corroboree) تخم خود را در خشکی میگذارند، یعنی محلی که برای ماه ها بی تحرک و ساکن خواهند ماند و در معرض باران قرار نخواهد داشت. بعضی گونه ها تخم های خود را به صورت یک حجم کف آلود و گونه هایی دیگر به صورت حجمی ژله ای شکل تولید میکنند. همچنین بعضی از قورباغه ها تعداد کمی تخم، به عنوان مثال دو تخم و برخی دیگر تا ده هزار تخم میگذارند. تخم ها در داخل کپسول ژله ای شکل رشد میکنند. تعدادی از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole) تمام مدت رشد خود را در داخل کپسول سپری میکنند و تعدادی دیگر پس از خروج از تخم، در آب رها میشوند و در همان محیط رشد میکنند.

  اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole)


  ادامه دارد ...  مترجم : مسعود .ک
  منبع : Amphibian Research Center
  seylat likes this.

 2. 8 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  816
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,255 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش دوم


  رشد بچه قورباغه ها  اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole)  عوامل زیادی وجود دارند که در تعیین سرعت رشد بچه قورباغه ها و تبدیل آنها به قورباغه ی کامل و ایجاد دست و پا موثر هستند. بعضی گونه ها نظیر «قورباغه های درختی قهوه ای جنوب» (Litoria Ewingi) میتوانند در مدت کوتاهی حدود 8 هفته تبدیل به قورباغه شوند درحال که «قورباغه های بانجو» (Limnodynastes Dumerilii) پدیده ی دگردیسی را در مدت پانزده ماه طی میکنند. عوامل محیطی از جمله دمای آب، کیفیت غذایی که در دسترس بچه قورباغه ها قرار میگیرد، میزان تمیز بودن آب و تعداد بچه قورباغه های دیگری که در همان محیط زندگی میکنند همگی در میزان و سرعت رشد یک بچه قورباغه تعیین کننده هستند. آنها اکسیژن را از طریق آبشش هایشان جذب میکنند. دربیشتر گونه ها، از گیاهان پوسیده به عنوان غذا استفاده شده و بچه قورباغه ها با صدها دندان خود آن را میخورند. بیشتر موادی که آنها هضم میکنند شامل قسمت های متلاشی شده از برگ گیاهان است که در آب ته نشین شده است. مقدار کمی از رژیم غذایی آنها هم شامل اندام های مرده گیاهان است. این ارگان های مرده را «دتریتیوور» (Detritivores) مینامند. درسوی دیگر، قورباغه ها (برخلاف بچه قورباغه های آبزی) با شش های خود نفس میکشند و فقط از ارگان ها و موجودات زنده تغذیه میکنند. (عموما از حشرات تغذیه میکنند) قورباغه های بزرگ تر میتوانند از قورباغه های دیگر، موش ها، سوسمارهاو موجودات دیگری که با آنها رو به رو میشوند تغذیه کنند. قورباغه ها برخلاف بچه قورباغه های آبزی، دارای دندان نیستند و آن را در طول فرایند رشد از دست میدهند. قورباغه های بالغ به جای جویدن، طعمه را یکباره قورت میدهند و گاهی از دستهای خود برای هل دادن غذا به داخل دهانشان استفاده میکنند. دگردیسی در واقع پدیده ای مرحله به مرحله است که در طی آن یک بچه قورباغه آبزی تبدیل به یک قورباغه میشود. یکی از نخستین علائم رشد در بچه قورباغه های آبزی، رشد و نمایان شدن پاهای عقبی است. درتمام گونه های قورباغه ها و وزغ ها، پاهای عقبی پیش از پاهای جلو رشد میکنند و این رشد از سطح پوست آغاز میشود، درحالی که رشد پاهای جلویی (دست ها) از زیر پوست شروع میشود. زمانی که رشد قورباغه کامل میشود یکی از جفت پاهای قورباغه در مرحله اسپیراکل (Spiracle) درحال رشد است و جفت پای دیگر پس از تضعیف کامل بخش هایی از بدنشروع به خروج میکند. «اسپیراکل» به مرحله ای از رشد بچه قورباغه میگویند که در آن آبشش های بچه قورباغه جای خود را به شش میدهند. درزمانی که این اتفاق رخ میدهد در مدت زمان کوتاهی سر قورباغه به شکلی کاملا مجزا از بدن تشکیل میشود و مراحل تکامل قورباغه انجام میشود. در این مرحله دندان ها دچار ریزش میشوند و با رشد تدریجی پاها، به تدریج دم کوچک شده و به حالت انقباض و چروک در میاید. البته در صورتی که رژیم غذایی مناسبی در اختیار بچه قورباغه نباشد بدن آنها توانایی لازم برای از بین بردن دم را به طور نخواهد داشت. زمانی که انرژی لازم در بدن این حیوان ذخیره شود به تدریج دم شروع به انقباض و ناپدید شدن میکند اما تا زمان از بین رفتن کامل دم، حیوان دست از غذا خوردن میکشد. قورباغه هایی که تحت دگردیسی قرار دارند پیش از اینکه کاملا دم آنها محو شود محیط آب را ترک میکنند. پس از ترک آب، قورباغه ها به دنبال محیط های مرطوبی که دور از دسترس دشمنان طبیعی آنها باشد میگردند و احتمالا میتوانند در آن محیط مجددا به رشد خود ادامه دهند.


  اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole)


  ادامه دارد ...  مترجم : مسعود .ک
  منبع : Amphibian Research Center 4. 7 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  816
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,255 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش سوم  گشتن و پیدا کردن بچه قورباغه ی آبزی

  اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole)  یک محیط گرمتر میتواند باعث سرعت بخشیدن به رشد بچه قورباغه ها شود و دمای مناسب اتاق برای آنها الزامی است. آبهای گرمتر با سرعت بیشتری آلوده میشوند و سریعتر نیاز به تویض خواهند داشت. یکی از فاکتورهای مهم در جمعیت بچه قورباغه ها این است که چه تعداد ماهی در محیط زندگی آنها وجود دارند که از بچه قورباغه ها یا تخم قورباغه ها تغذیه میکنند. اصلا ایده خوبی نیست که از ماهی و بچه قورباغه در یک محیط نگهداری کنید و یا یک یا چند ماهی را در محلی که قورباغه ها برای زاد و ولد انتخاب میکنند قرار دهید. بچه قورباغه های آبزی عادت دارند که مدفوع خود را بخورند بنابراین بسیار مهم است که آب محیط زندگی آنها را خیلی تمیز نگه ندارید. آبی که در محل زندگی بچه قورباغه ها است میتواند به طور منظم تعویض شود اما باید مدفوع حیوان را به محل خود برگرداند تا بچه قورباغه ها بتوانند از آن به عنوان منبع غذایی استفاده کنند. درصورتی که تعداد قورباغه ها زیاد باشد یکی از گزینه هایی که در اختیار دارید این است که قورباغه هایی را که تقریبا مراحل دگردیسی خود را به پایان رسانده اند از آب خارج کنید تا تعداد بچه قورباغه های موجود در آب که بر سر منابع محدود غذایی رقابت میکنند کمتر شود. این کار میتواند شانس بچه قورباغه ها را برای زنده ماندن بیشتر کند.

  اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole)  با اینکه آب لوله کشی شهر ملبورن برای بچه قورباغه ها دارای ایمنی نسبتا خوبی است اما وجود کلر (Chlorine) و کلورامین (Chloramines) در این آب میتواند بچه قورباغه های آبزی را تحت تاثیر قرار دهد. آبی که از شیر آب منزل شما خارج میشود دارای فشار زیاد و مقدار قابل توجهی هوای متمرکز و فشرده است. اگر برای بچه قورباغه های آبزی از آبی که مستقیما از شیر خارج شده است استفاده کنید ممکن است منجر به جذب هوا از طریق این آب و در نتیجه، از دست دادن کنترل حرکات اندام بچه قورباغه ها شود. برای پیشگیری از وقوع این حالت باید آب شیر را به مدت 24 ساعت در یک ظرف پلاستیکی به حالت ساکن قرار دهید. در این مدت مقدار زیادی از کلر آب تبخیر شده و میزان هوای موجود در آب تعدیل میشود. در هنگام غذا دادن میتوانید از سبزیجات خوراکی یخ زده نظیر کاهو استفاده کنید. پس از انجماد کامل، باید برگ ها را با دستتان قطعه قطعه کنید تا سطوح بیشتری برای استفاده ی بچه قورباغه های آبزی مهیا شود که بتوانند از آن تغذیه کنند. منجمد کردن روش بهتری از پختن و جوشاندن غذای بچه قورباغه های آبزی است زیرا در هنگام آب پز کردن، بسیاری از سلول ها و ترکیبات مفید و غیر مفید به طور همزمان نابود شده و در آب حل میشوند. انجماد سبزیجات خوراکی همچنین باعث جدایی سلول ها شده و به بچه قورباغه های آبزی اجازه میدهد که بهتر از حالتی که سبزیجات تازه باشند آنها را جذب کنند. مشکل دیگری که ممکن است ایجاد شود این است که وجود غذای زیاد در آب، باعث آلودگی سریعتر آب شود و اگر این مورد از سوی شما مورد توجه قرار نگیرد به سادگی به مرگ بچه قورباغه منجر میشود. درصورتی که در هر زمانی، آب را تیره یا لکه دار دیدید میباید حداقل نیمی از آب را فورا تعویض کنید. اما بهتر است پیش از آنکه چنین وضعی پیش بیاید همیشه به طور منظم آب را عوض کنید.

  اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole)

  ادامه دارد ...

  مترجم : مسعود . ک
  منبع : Amphibian Research Center


 6. 4 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #4
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  816
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,255 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش چهارم  اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole)
  دگردیسی  زمانی که پاهای جلویی بچه قورباغه های شما رشد کرد آنها را از آب خارج کرده و در آبی کم عمق با خشکی هایی که برای قورباغه ها در دسترس باشد قرار دهید. با وجود اینکه قورباغه ها دوزیست هستند، اما قورباغه های جوان قادر نیستند که به مدت طولانی شنا کنند و درصورتی که در آب رها شوند بر اثر خستگی غرق خواهند شد. قورباغه هایی که هنوز دم آنها به طور کامل از بین نرفته است تا پایان دوره تکامل و محو شدن دم شان از رژیم غذایی سابق استفاده نخواهند کرد و باید با حشرات کوچک تغذیه شوند.
  قورباغه ها و همچنین بچه قورباغه های آبزی به شدت به شرایط محیط زندگی شان حساس هستند. بسیار مهم است که از هیچگونه ماده شیمیایی نظیر خوشبو کننده ها، اسپری ها و محصولات پاک کننده ی شیمیایی در نزدیکی محل زندگی آنها استفاده نشود. برای بچه قورباغه های آبزی و قورباغه های جوان، قرار گرفتن در معرض چنین مواد شیمیایی میتواند به سرعت منجر به مرگ شود. با کمی توجه و دقت شما میتوانید تجربه ای لذت بخش، جذاب و پر از آموزش در نگهداری از بچه قورباغه های آبزی داشته باشید.

  اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole)

  موارد قانونی و مدارک مورد نیاز  حتما باید به خاطر داشته باشید که تمام قورباغه ها و بچه قورباغه های آبزی در ویکتوریا و سایر نقاط کشور استرالیا تحت حمایت کامل قانون قرار دارند. درصورت تمایل به نگهداری از بچه قورباغه های آبزی باید با دپارتمان نظارت بر بقای مربوط به منطقه ی محل زندگی خود مشورت کنید. در ایالت ویکتوریا قورباغه ها را فقط از مراکز مجاز پرورش قورباغه میتوانید تهیه کنید. این کار باعث میشود که شما از نوع و نژاد بچه قورباغه ی خود مطلع باشید که این یک مزیت محسوب میشود، زیرا به این وسیله میتوانید از احتیاجات بچه قورباغه تان و همینطور مدت زمانی که طول میکشد تا به قورباغه تبدیل شود آگاه باشید. تمامی امکانات مورد نیاز بچه قورباغه های آبزی و نیازهای ضروری آنها در تمام طول سال در مرکز تحقیقات دوزیستان قابل دسترسی است.


  اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole)
  موفق باشید  ما ایمان داریم که روند رشد به قورباغه های آبزی، هم برای شما و هم باری قورباغه هایتان تجربه ای مفرح و پر از آموزش خواهد بود. امیدواریم شرایط و زندگی مفرح و بانشاطی برای بچه قورباغه هایتان فراهم کنید.  مترجم : مسعود .ک
  منبع : Amphibian Research Center

 8. 5 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #5

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست

  پیش فرض

  چرا نمی تونم کپی کنم؟

موضوعات مشابه

 1. اصول و روش های نگهداری از بچه قورباغه های آبزی (Tadpole)
  توسط میلاد.اسدی در انجمن قورباغه ها و وزغ ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th March 2013, 11:41 AM
 2. اصول و روش های نگهداری از قورباغه های باتلاقی
  توسط میلاد.اسدی در انجمن قورباغه ها و وزغ ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 21st February 2013, 02:12 PM
 3. اصول نگهداری از قورباغه های سمی جهنده (دارت سمی)
  توسط mas0ud در انجمن قورباغه ها و وزغ ها
  پاسخ: 14
  آخرين نوشته: 5th December 2010, 05:38 PM
 4. اصول نگهداری قورباغه های پکمن به عنوان پت (ترجمه)
  توسط Tarantula در انجمن قورباغه ها و وزغ ها
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 4th November 2010, 11:57 PM
 5. پاسخ: 9
  آخرين نوشته: 13th July 2010, 06:22 PM

Visitors found this page by searching for:

مراحل دگردیسی قورباغه

دگردیسی قورباغه

پرورش قورباغه

تکامل قورباغه

توضیح مراحل رشد قورباغه

نوزاد آبزی

مراحل رشد نوزاد قورباغه

قورباغه ولاک پشت چگونه رشد میکنند

مراحل رشد لاک پشت

رشد قورباغه

مراحل رشد یک قورباغهمراحل دگرديسي قورباغهمراحل رشد قورباغه ولاک پشتنگهداری حیوانات از بچه های خوددگرديسي قورباغه هامراحل رشد و پرورش بچه قورباغهنوزاد آبزی جانوران دوزیستمراحل دگردیسیتوضیح کامل مراحل جنینی قورباغهروشهای نگهداریجانوران از بچه هایشاندوره ی تکامل قورباغهتحقیق در مورد حیوانات دو زیستان تخم قورباغه و تخم ماهیدوره تکامل قورباغهچگونه حیوانات ازفرزندان خودمواظبت میکنندنحوه پرورش قورباغهانیمیشن دگردیسی نوزاد قورباغهمحل پرورش قورباغهمدت زمان مراحل رشد قورباغهمراحل دگردیسی وزغتحقیق در مورد رشد لاک پشتروش نگهداری جانوران از بچه های خود مراحل تشکیل قورباغهنحوه تشكيل قورباغهمراحل رشد جنين قورباغهمقاله ای درباره مراحل تولید مثل یک قورباغهشرح مراحل رشد قورباغهمقاله مراحل رشدقورباغهتوضیح در مورد رشد قورباغهكتاب در مورد دگرديسي قورباغهغذای غورباغه بالغمراحل دگردیسی نوزادقورباغهتحقيق در مورد جكونكي پرورش لاك پشتتصویردگردیسی قورباغه چگونه بچه دار میشود؟تحقیق ساده قورباغه و لاک پشتدگر ديسي قورباغه نگهداري حيوانات از بچه هاي خودمراحل كامل دگر ديسي قورباغهگزارش درباره ی قورباغهاصول پرورش قورباغهمراحل رشدقورباغه ولاک پشتپرورش غورباقهمحل زندگي و نحوه تغذيه قورباقهمراحل تبدبل قورباغهغذای بچه قورباغه وبالغمراحل رشدجانوران دوزیستتحقیق درموردمراحل رشد قورباغهغذای نوزاد قور باغه چیستتحقیق مراحل رشد قورباغه برای مدرسهنگهداري جانور از بچه توضیح درباره مراحل رشد قورباغهمراحل پرورش قورباغهمراحله بزرگ شدن قورباغهتحقیق در مورد دگردیسی قورباغهنگهداری بچه درحیواناتمقاله ای در مورد مراحل رشد قورباغهمراحل رشد نوزاد قورباغه از جنین تامراحل تشكيل قورباغه و لاك بشتتحقیق درخصوص مراحل رشد قورباغهمراحل رشد قورباغه راتوضیح دهیدعكس دگرديسي قورباغهنگهداری حیوانات از بچه هایشانتحقیق در مورد رشد قورباغهتوضیحی در مورد نحوه تکامل قورباغهدرمورد بچه دار شدن قورباقهمراحل رشد وزغمراحل دگرديسيچگونه پرورش دادن غورباقهبچه قورباغه وغورباغه بالغآموزش صحیح مرحله به مرحله ی بچه دار شدنمراحل دگردیسی قوریاغهقورباغه ی جنیننحوه تمیز کردن قورباغهغذای بچه غورباقه ی ابزیاصول نگهداری از بچه قورباغه های آبزیقورباغه چگونه از بچه هایش مواظبت می کندتصاویر دگردیسی قورباغهجانوران به جه روش هايي از بچه هاي خودنگه داري ميكنند مراحل رشدقورباغه ولاک پشتکانگورو هاچگونه از بچه هایشان مراقبت می کنندغذاي بچه قورباغه و قورباقه يه بالقنگداری از بچه های حیواناتدرباره غذای غورباغه های درختیدگردیسی قورباغه یا لاک پشت تشکیل قورباغهدگر زیستی قورباغهقورباغه چگونه بچه ی خود را نگه داری می کنددگرزیستی قورباغهمراحل تولد و رشد قورباغهبچه قورباغه وقورباغه بالغ چه غذایی میخورند؟

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556