صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20

تایپیک مخصوص ماهیان اب شور

This is a discussion on تایپیک مخصوص ماهیان اب شور within the آکواریوم های دریایی و ماهیان آب شور forums, part of the تالار دوستداران آکواریوم و ماهیان category; ...

 1. Top | #11

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG CAT HAMESTER FENCH LAKPOSHT KHARGO0SH
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,584
  می پسندم
  3,975
  مورد پسند : 162 بار در 73 پست

  پیش فرض

  تایپیک مخصوص ماهیان اب شور

 2. Top | #12

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG CAT HAMESTER FENCH LAKPOSHT KHARGO0SH
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,584
  می پسندم
  3,975
  مورد پسند : 162 بار در 73 پست

  پیش فرض

  ماهی puffer ( بادكنكی) از اعضای خانواده Tetraodontidae است كه بطور گسترده و در هر گونه شرایط آبی در جهان یافت می شود. ماهیان بادكنكی از نظر شكل ظاهری از سایر گونه های زینتی متفاوت هستند.

  ماهی puffer ( بادكنكی) از اعضای خانواده Tetraodontidae است كه بطور گسترده و در هر گونه شرایط آبی در جهان یافت می شود. ماهیان بادكنكی از نظر شكل ظاهری از سایر گونه های زینتی متفاوت هستند. ماهیان بادكنكی نام خود را به دلیل داشتن قدرت دفاعی در برابر تهدیدات شكارچی از طریق متورم شدن بدنشان, گرفته اند. آنها با عنوان ماهی بالونی یا بادی نیز شناخته شده اند. به دلیل توانایی آنها به باد كردن بدنشان, همانند توپ گلف با بدنی بزرگ و بدون مقیاس و طرح خاصی در داخل حوضچه هایشان شناور می شوند و اغلب روی سطح بدنشان خارهایی است كه تا ماهی باد نشود قابل مشاهده نیستند.

  بر خلاف سایر ماهی ها، بادكنكی هاباله های لگنی ندارند و بجای استفاده از باله های دمی كه یك اندام اصلی برای شنا است، آنها از باله های سینه ای شفاف به همراه باله های پشتی و مخرجی كمك می گیرد. چشمان ماهیان بادكنكی قادر به حركت به طور مستقل از یكدیگر بوده كه دید دو چشمی را مقدور می سازد.ماهیان بادكنكی طول عمر بالایی حتی در شرایط اسارات دارند و نگهداری آنها نسبتاً آسان است. آنها به راحتی می توانند خودشان را با نوسانات شرایط آب وفق بدهند ( در طول مدت زمانیكه شرایط آب تغییر می یابد) تعداد كمی از واریته های بادكنكی ها برای تكثیر به آب شیرین مهاجرت می كنند اگر چه از اصل دریایی هستند. این ماهیان با وجود گوشتخوار بودن به غذای آماده نیز به سرعت سازگاری پیدا می كنند. آنها ترجیحاً از نرم تنان, میگو و krill تغذیه می كنند.بادكنكی ها در مقابل بیماریها و عفونتها بسیار حساس هستند. آنها با داشتن خارهای گزنده در مقابل سایر ماهیان بادكنكی و ماهیان دیگری كه آنها را نگه داشته و تكه تكه آنها را می خورند, به زحمت می توانند از خود حفاظت كنند. با وجود این ماهیان بادكنكی كوتوله یا كوتاه قد در مقایسه با سایر بادكنكی ها كمتر گزنده هستند. فقط تعداد كمی از این گونه ها در تجارت گونه های آكواریومی طرفدار دارند. اگر چه بیش از ۱۵۰ گونه از این ماهیان شناخته شده اند اما اغلب آنها در محیط های آب لب شور و شیرین یافت می شوند. ماهیان بادكنكی آب شیرین شامل گونه های زیر می باشد: Carinotetraodon lorteti , C. salivator, Monotetrus travancoricus, Chonerhinos amabilis, C. nefastus, C. modestus, C. remotus,C. asellus, Colomesus asellus و C. psittacus .بعضی از ماهیان بادكنكی متعلق به گونه های Tetraodon هستند كه گونه های لب شور می باشند در حالیكه سایر گونه ها بطور كل مربوط به آب شیرین هستند و تعداد كمی حد واسط هر دو آب شیرین و لب شور قرار می گیرند. ماهی Monotetrus travancoricus كه نام رایج آن Malabar یا ماهی بادكنكی كوتوله است، بومی كشور هند است و به عنوان كوچكترین ماهی بادكنكی در تجارت این ماهیان شناخته شده است. این ماهی با حداكثر اندازه ۵ / ۲ سانتیمتر در حال حاضر به عنوان گونه آب شیرین مورد علاقه دوستداران آكواریوم می باشد. آنها از غذاهای گوشتی كوچك تغذیه می كنند و علاقه ای به غذاهای گیاهی ندارند.

  ماهی T. fluuiatilus با نام رایج بادكنكی Ceylon بومی كشورهای سری لانكا, هند, بنگلادش, میانمار و برونئی است. آنها در بین گونه های تجاری ماهیان رایجی هستند و دارای باله های گزنده, خارهای مشخصی در دوران بزرگسالی هستند. غذای آنها شامل سخت پوستان كوچك, كرمها, نرم تنان, جلبكها و خرده ریزه ها در حیات وحش می باشد. Tetraodon Biocellatus با نام ماهی بادكنكی ( شكل &) یا بادكنكی eye spot بومی كشورهای هندوچین, مالزی و اندونزی هستند. اینها در اصل گونه های لب شور بوده و پرخاشگر هستند. فاكتورهای مناسب آنها شامل PH بین ۵ / ۶ تا ۵ / ۷ و سختی آب ۱۲ - ۵ است. اندازه این گونه بطور معمول كمی بیش از ۵ سانتی متر است.T. leiurus با نام رایج بادكنكی نشانه یا بادكنكی دو خال یك puffer آسیایی است. این ماهی می تواند هر گونه شرایط آب, شیرین تا لب شور با PH=۷ و سختی آب ۱۲ را تحمل كند. این ماهی پرخاشگر و دارای باله گزنده است. T. lineatus با نام بادكنكی fahaka یا بادكنكی نیل، بومی رودخانه های نیل، حوزه آبریز چاد، ولتای نیجر، گامبیا و سنگال در جنوب افریقا است. آنها به puffer خطی نیز معروفند. آنها به شرایط آب شیرین و لب شور سازش دارند و فاكتورهای آب برای این ماهی PH=۷ و سختی آب ۱۰ می باشد. اندازه این ماهی ۳۵ سانتی متر است.T. mbu- ماهی بادكنكی غول پیكر آب شیرین با نام mub puffer بومی آفریقا بوده و بطور وسیعی در دریاچه Tanganyika و رودخانه Congo basin گسترش یافته است. این گونه یكی از بزرگترین ماهیان بادكنكی آب شیرین است و به عنوان puffer واقعی آب شیرین به حساب می آید. شرایط آب شامل PH متوسط با درجه حرارت ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد است. حداكثر اندازه این گونه ۷۵ سانتیمتر است.T. nigroviridis- ماهی بادكنكی خال سبز به دلیل داشتن رنگ سبز زمردی كه موجب كنتراست زیبا با خالهای سیاه شده است، بومی نواحی گرمسیری كشورهای آسیای شرقی شامل نواحی ساحلی هندوچین و فیلیپین تا هند می شود. آنها در آبهای شیرین و لب شور یافت می شوند و ماهی رایج درتجارت گونه های آكواریومی است. حداكثر اندازه این گونه ۱۵ سانتی متر است. این ماهیان پرخاشگر بوده و اغلب به تنهایی نگهداری می شوند. شرایط آب متوسط سخت با PH=۸ تا ۵ / ۸ , سختی آب ۹ و درجه حرارت ۲۴ تا ۲۸ درجه سانتیگراد می باشد.  تایپیک مخصوص ماهیان اب شور

 3. Top | #13

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG CAT HAMESTER FENCH LAKPOSHT KHARGO0SH
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,584
  می پسندم
  3,975
  مورد پسند : 162 بار در 73 پست

  پیش فرض

  ویژگیهای خارجی ___ه ماهی
  سر بطور واضح نوک تیز است تنه به شکل دوک می‌باشد. نزدیک باله سینه‌ای از همه جا بزرگتر است و در عقب باریک می‌شود. دو باله پشتی میانی و مجزا دارد. باله دمی دارای دو قسمت نامساوی می‌باشد. در سطح شکمی سر دو کیسه بویایی و دهان عرضی پهن وجود دارد. چشمها جانبی بوده و پلک ندارند. پنج شکاف آبششی تخم مرغی شکل در جلوی هر باله سینه‌ای باز می‌شود
  دستگاه تنفسی ___ه ها:
  ___ه ماهی بوسیله باز و بسته کردن دهان آب را به داخل کشیده و آن را با فشار از شکافهای آبششی اسپیراکلها خارج می‌سازند. آبششها 5 جفت هستند و در داخل شکافهای آبششی قرار دارد. خون از آئورت شکمی از مویرگهای آبششها عبور کرده و CO2 خود را از دست می‌دهد و اکسیژن محلول در آب را جذب می‌نماید و سپس در آئورت پشتی جریان می‌یابد.
  اندامهای حسی ___ه ها:
  ___ه ماهی بیشتر به محرکات بویایی بستگی و تکیه دارند. محرکات بویایی از آبی که از دو کیسه سطحی بویایی واقع در پوزه عبور می‌کند دریافت می‌شود. چشمها بوسیله 3 جفت ماهیچه که کره چشم را به حفره چشم متصل می‌سازد حرکت می‌کند. گوشها کاملا درون سر قرار دارند و دو کار مشخص دارد، دریافت تاثیرات صوتی و جهت‌یابی.
  دستگاه تولید مثل ___ه ها:
  جنسهای نر و ماده جدا هستند مجزا هستند. در جنس نر ، اسپرم در دو بیضه که در بخش جلوی اندرونه بدن واقع است درست می‌شود. از هر بیضه چندین لوله آوران به یک لوله وابران پیچاپیچ منتهی می‌شود. لوله وابران در سطوح شکمی گرده به طرف عقب رفته و بر روی برجستگی و ازنشی تولید مثلی به خارج مربوط می‌شود. به هنگام جفت‌گیری ، اسپرم از ماهی نر به کمک گیره‌ها (Claspers) به داخل کلواک ماهی ماده می‌ریزد.
  دستگاه تولید مثلی ماده عبارت است از یک تخمدان بزرگ که بوسیله غشای ستبری از پشت چسبیده است و دو تا اویداکت بزرگ در طول اندرونه امتداد دارد و هر یک در انتهای جلوی خود تکاو بزرگی دارد که تخمها بوسیله آن از اندرونه داخل می‌شود. قسمت جلوی هر لوله گشادتر شده و یک غده قشری تشکیل می‌دهد و در گونه‌های تخمگذار بچه‌زا مانند سگ ماهی ، قسمت پشتی آن بزرگ شده و رحم را دست می‌کند.

 4. Top | #14

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG CAT HAMESTER FENCH LAKPOSHT KHARGO0SH
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,584
  می پسندم
  3,975
  مورد پسند : 162 بار در 73 پست

  پیش فرض

  مطمئنا از اساسی ترین دلایلی که در زیبایی موجب رجحان آکواریوم آب شور از آکواریوم آب شیرین می شود استفاده از مرجان در این آکواریوم هاست. مرجان ها دارای اسکلت کلسیتی یا سلیسی هستند. این موجودات چیزی بین گیاهان و حیوانات هستند و عموما به صورت اجتماعی زیست می کنند و به صورت تپه هایی دور هم جمع می شوند. این تپه ها حدود 1 درصد از بستر دریاها را فرا گرفته اند و حدود 25 درصد زندگی در دریا ها را در خود جای داده اند. تولید مثل مرجان ها به صورت تخم است و به صورتی که مرجان ها عمل تخم ریزی خود را با توجه به دما و حرکات وضعی ماه انجام میدهند. این عمل در 4 شب پس از بدر کامل ماه و در هنگامی از نیمه شب که جذر و مد به حداقل خود می رسد انجام می دهند به صورتی که مرجان های نر ابری سفید و رقیق از اسپرم را از خود خارج می کنند و ماده ها تخم های نا بارور خود را خارج می کنند. البته بعضی از مرجان ها مانند مرجان شاخ دار جنسیت خاصی ندارند و در واقع هم نر هستند و هم ماده. مرجان ها در شب منافذ خود را باز می کنند و شاخک های خود را بیرون می آورند و پلانکتون ها را شکار می کنند. در کاشت مرجان ها باید بسیار دقت کنید تا فاصله ای مناسب داشته باشند. اگر فاصله کم باشد مرجان ها با یک دیگر مبارزه می کنند. مبارزه ی مرجان ها به 2 صورت، صورت می گیرد. بعضی از مرجان ها مانند مرجان شاخ دار روده ی خود را خارج می کنند و حریف را زنده زنده هضم می کنند. البته روده ی مرجان ها پیچیده نیست و تنها مایعی شیری رنگ است که بیرون می آید و پس از تجزیه به داخل باز می گردد. این روده پس از تجزیه از حریف خود تنها اسکلتی سفید از او باقی می گذارد. بعضی از مرجان ها هم روی حریف خود رشد می کنند و تیغ های خود را به بدن او فرو می برند و او را می کشند. اما بعضی از مرجان ها در مقابل اینگونه حملات مقاومت می کنند. همان طور که می دانید درون بعضی از مرجان ها خرچنگ هایی زندگی می کنند. در اینجور مواقع این مستاجران به کمک مرجان می آیند و از زیر به دشمن حمله می کنند و او را زخمی و مجبور به عقب نشینی می کنند. اگر در آکواریوم مرجان هایتان زیادی به هم نزدیک شدند یا آنها را از یکدیگر دور کنید یا این که چند تا از شاخه های آن را بشکانید. البته منظورم این نیست که مرجان را به دو قسمت تقسیم یا شاخه های اصلی آن را جدا کنید زیرا این کار باعث می شود مرجان نتواند غذای مورد نیازش را تامین کند و ممکن است بمیرد.

 5. Top | #15

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG CAT HAMESTER FENCH LAKPOSHT KHARGO0SH
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,584
  می پسندم
  3,975
  مورد پسند : 162 بار در 73 پست

  پیش فرض

  خوب ماهی کفسک ماهی که در بین آکواریوم دارهای ایران تقریبا گونه جدیدی هست و به سفره ماهی و گاهی کت فیش سفره ای هم معروفه به اسم ماهی آب شیرین به اشتباه رایج فروخته میشه در صورتیکه نیاز این مای در اوایل رشد به آب نیمه شور یا Brackishwater و بتدریج با افزایش دروه سنی و تکاملی به آبی با غلظت بیشتر نمک متمایل به ابی با کیفیت آب شور کامل دریا احتیاج دارد
  دارای دگردیسی فزیکی و فزیولوژیکی در مراحل رشدی خود میباشنند
  میتوانند رنگ خود را با توجه به دمای آب آکورایوم و کیفیت آبی تغیر دهند به این صورت که معمولا این ماهی ها که دارای رنگ خاکستری تا قهو های و در بعضی گونه ها لکه های قهوهای و سیاه رنگی دارند یا بصورت گوره خری میباشنند میتوانند رنگ سلولهای رنگدانه ای خود را شدت یا کاهش طیف رنگی دهند
  دمای مورد نیاز این گونه 25_31 درجه سانتی گراد میباشد
  ماهی بسیار حساسی هست که باید شرایط زیستی با ثباتی از قبیل دما-کیفیت آب و... متعادل و با رون ثابت برای این ماهی ایجاد کنید
  بیشتر متمایل به رژیم غذا های زنده و نرم تنان و بی مهرگان ریز میباشد میتونید بهشون کرم خونی _آرتیمنیای تازه هچ شده و... بدهید
  همزیستی با گونه های بسیار صلح جو نگهداری شونند
  بستر آنها بهتر است بستری به سما دانه های ریز شن تا گلی باشد
  در جنوب کشور ارزش غذایی خاصی ندارد ولی گاهی در نقاط دیگر از این ماهی به عنوان یکی از ماهی های محبوب شکارچیان ماهیان کفزی ا یاد میکنند کفشک ماهی از حدوده 60 سال پيش تا به امروز یکی از گونه های محبوبه نوعه کف زی ماهیانه آب شور میباشد
  لطفا دوستان با تجربه و اطلاعات بیشتر خودشون مطلب رو کامل کنندتایپیک مخصوص ماهیان اب شور
  منابع:
  ماهیان خلیج فارس

 6. Top | #16

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG CAT HAMESTER FENCH LAKPOSHT KHARGO0SH
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,584
  می پسندم
  3,975
  مورد پسند : 162 بار در 73 پست

  پیش فرض


 7. Top | #17

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG CAT HAMESTER FENCH LAKPOSHT KHARGO0SH
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,584
  می پسندم
  3,975
  مورد پسند : 162 بار در 73 پست

  پیش فرض

  تایپیک مخصوص ماهیان اب شور  تایپیک مخصوص ماهیان اب شورThis image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 1200x1600.تایپیک مخصوص ماهیان اب شور

 8. Top | #18

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  ـ
  لايك دريافتي
  959
  لايك كرده
  1016
  نوشته ها
  1,171
  می پسندم
  1,200
  مورد پسند : 1,357 بار در 737 پست
  حالت من :
  My Mood
  Happy
  نوشته های وبلاگ
  1

  پیش فرض

  دوستان من در مورد پوفر یه توضیح مختصر و مفیدی بدم:

  پوفرها يا ماهي بادکنی یا صندوق ماهی هم در آب شور و هم در آب شیرین میتونن زندگی کنن البته نه همه نوعش ( بیشتر آب شور هستن كه در اين صورت به مقداری نمك احتياج داره) پوفر ها سمی هستند و اگر باد کنند یا کشته بشن باعث کشته شدن ماهی های دیگر اکواریوم میشن، هم چنین پوفر یک ماهی گوشتخواره که معمولا دل و گوشت و کرم خونی، میگو خشک و غذاهایی که پروتین زیادی دارن رو می خوره. پوفر رو معمولا با انواع سیچلایدها و ماهی های گوشتخوار بزرگتر از خودش نگهداری می کنند.
  The hardest thing to do is watch the one you love, Love somebody else

 9. Top | #19

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  9
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 1 بار در 1 پست

  پیش فرض

  سه دسته ماهی وجود دارد:

  دسته ماهی های بدون آرواره (Agnatha) - این ماهی ابتدایی هیچ فک یا آرواره ای ندارد، باله های جفت ندارد و اسکلتی دارد که از غضروف ساخته شده است (استخوان ندارد). مثال این نوع ماهی ها: مارماهی دهان گرد و مارماهی معمولی است.

  دسته ماهی های غضروفی (Chondrichthyes) - این ماهی اسکلتی دارد که از غضروف ساخته شده، باله های جفت دارد و کیسه یا بادکنک شنا ندارد. پوست این ماهی ها پولک های دندان مانندی دارد (دندانه نامیده می شود). باروری تخم ها داخلی است. مثال آنها ___ه ماهی، اسکیت ها و ماهی های ری rays است.

  دسته ماهی های استخوانی (Osteichyes) - این ماهی ها اسکلتی دارند که از استخوان درست شده و باله های جفت دارند. آنها همچنین دندان هایی دارند که داخل فک بالاییشان ثابت شده. آنها بادکنک های شنا دارند (یک کیسه پر از هوا که به آنها برای شناور ماندن کمک می کند) که به داخل گلو باز می شود. ماهی استخوانی لازم نیست شنا کند تا تنفس کند (برای کشیدن آب به آبشش هایش). بیشتر ماهی های استخوانی این چنین هستند.
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)SAHARI

 10. Top | #20

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  8
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست

  پیش فرض

  یه حداقل قیمت هم بگین که چقدر میخواد برای راه اندازی یک آکواریم آب شور کوچک

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 25th August 2013, 12:35 AM
 2. پرینت از یک تایپیک
  توسط ramyad.pakmanesh در انجمن آرشیو
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 28th May 2010, 07:11 PM

Visitors found this page by searching for:

ماهی زینتی اب شیرین

خرید روتیفر اب شور

نام ماهی های خلیج فارس و خصوصیاتشان

گرفتن اطلاعات در مورد نگهداري ماهي اب شور

ماهیان تمیز کننده اکواریوم اب شور

فروشندگان ماهیان اب شور

http:persianpet.orgforumthread55822.html

خرید ماهی اب شور

رده بنده روتیفرها

فروش كيت تست no2-no3-kh-nh3&nh4-ph-cu-ca-mg

خرید ماهی و سنگ زنده و مرجان از جزیره کیش

بهترین ماهی جهت تست اولییه اب شور

تکثیر ماهی شقایق دریای

بهترین مدل يو وی در بازار برای اکواریوم آب شور

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556