نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

خرچنگ های آب شیرین

This is a discussion on خرچنگ های آب شیرین within the دیگر آبزیان forums, part of the تالار دوستداران آکواریوم و ماهیان category; خرچنگ آب شیرین Crayfish اسامی عمومی: Crayfish - Crawfish ( خرچنگ آب شیرین ) برخی از گونه های این خرچنگ ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  سگ...گربه...مرغ عشق...ماهی...لاکپشت خاکی و آبی .... همستر
  محل سکونت
  خیلی دور ...خیلی نزدیک
  لايك دريافتي
  71
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,080
  می پسندم
  2,654
  مورد پسند : 52 بار در 39 پست

  پیش فرض خرچنگ های آب شیرین


  خرچنگ آب شیرین
  Crayfish  اسامی عمومی: Crayfish - Crawfish ( خرچنگ آب شیرین )

  برخی از گونه های این خرچنگ در مناطق مختلف با نام های yabby - Lobster - Crawdad و Mudbug شناخته می شوند. ناگفته نماند که برخی از لابسترها مثل " لابستر خار دار spiny lobster " متعلق به آب شور هستند.

  در ایران آنها را " شاه میگو " نامیده اند.

  راسته: Decapoda
  ...
  خرچنگ های آب شیرین

  زیستگاه اصلی : سه خانواده بزرگ دارند که دو خانواده در نیمکره شمالی زمین و یکی در نیمکره جنوبی زندگی می کند. اعضای خانواده Parastacidae که ساکن نیمکره جنوبی هستند در آمریکای جنوبی، ماداگاسکار و استرالیا یافت می شوند و آن دو دیگر که ساکن نیمکره شمالی هستند، یکی خانواده Astacidae است که می توان آنها را در غرب اوراسیا ( اروپا و آسیا ) و غرب آمریکای شمالی یافت و دیگری خانواده Cambaridae است که اعضایش ساکن شرق آسیا و شرق آمریکای شمالی هستند.

  وضعیت بدنی: کری فیش ها، سخت پوستان آب شیرین هستند شبیه لابستر های کوچک چرا که متعلق به همان گروه اند. از طریق آبشش های پره دارشان تنفس می کنند. بدنشان از دو قسمت اصلی تشکیل شده و دارای 19 بند است.

  طول بدن: به طور متوسط تا 17.5 سانتیمتر رشد طولی خواهند یافت اما برخی از گونه ها بزرگتر هم می شوند.

  وضعیت زندگی: خودشان را باهر دمایی وفق می دهند. در آب هایی زندگی می کنند که عمق راکدی نداشته باشند. می توان آنها را در نهر ها و جوی ها که آب شیرین در آنها روان است، یافت؛ جاییکه از شر دشمنانشان در امان می مانند. خیلی از این خرچنگ های کوچک، تحمل زندگی در آب های آلوده را ندارند. در کل این سخت پوستان متعلق به مناطق مرطوب ،دریاچه ها و رودخانه ها هستند. آنها نه تنها بعنوان غذا توسط انسان ها مصرف می شوند و در اروپا، آسیا، چین، آفریقا، استرالیا، نیوزیلند ( زلاند نو ) و آمریکا به مصرف غذایی می رسند که حتی بعنوان حیوان خانگی نیز جایی برای خود باز کرده اند. معمولا" این سخت پوستان را در آکواریوم های آب شیرین نگهداری می کنند. کری فیش ها ها علاوه بر تغذیه از غذای مخصوص میگو و انواع سبزیجات می توانند با غذای مخصوص ماهیهای گرم آبی نیز تغذیه شوند. ضمنا" قادرند ماهیهای کوچک را نیز با چنگال هایشان شکار کنند. نیز می توانند به گیاهان داخل تانک صدمه بزنند. با اینحال آنها جانورانی بسیار خجالتی هستند و غالبا" لابلای صخره ها یا زیر برگ های داخل آکواریوم مخفی می شوند. علاوه بر مصرف غذایی یا نگهداری بعنوان حیوان خانگی، ماهیگیران نیز از این جانور بعنوان طعمه استفاده می کنند؛ که گاهی بصورت زنده و گاهی فقط گوشت دمش برای این منظور به کار می رود.

  شکار و تغذیه: از حیوانات و گیاهان زنده و مرده تغذیه می کنند.

  تولید مثل: معمولا" در بهار اتفاق میافتد اما در زمان های دیگر هم امکان پذیر است.

  طول عمر: 2 تا 3 ساللابسترهای آب شیرین freshwater lobsters
  درباره خرچنگ های آب شیرین ( لابسترهای آب شیرین، کری فیش ها، طعمه های گربه ماهی و ... ) بیشتر بدانیم؛


  این خرچنگ ها که با نام های (crawfish, crawdad, freshwater lobster, yabby, catfish bait, mud bugs ) شناخته می شوند، بسیار مورد علاقه مردم هستند و بخصوص بچه ها خیلی راغب به نگهداری از آنها می باشند.


  بیشتر اطلاعاتی که می خواهیم در اختیار شما بگذاریم مربوط به لابسترهای سرخ، آبی و انواعی از کری فیش ها یا لابستر های آب شیرین است که در آکواریوم های آب شیرین نگهداری می شوند.

  خرچنگ های آب شیرین

  یک بچه لابستر آب شیرین در حال خوردن پلت سیچلاید ( سیکلید )

  شنیده شده که برخی لابسترهای آبی استرالیایی، ماهی نمی خورند اما ما هیچ گاه در بین لابسترهای آب شیرین خود، گونه ای را مشاهده نکرده ایم که ماهی خوار نباشد. آنها همه چیز خوارند و معنی آن این است که آنها ماهی های شما را خواهند خورد. گیاهان شما را خواهند خورد. حلزون های شما را خواهند خورد. با وجود آنها، هیچ جانداری در آکواریوم شما در امان نخواهد ماند حتی یک کری فیش دیگر. در عین حال آنها لاشه خواران و گندخواران فوق العاده ای هستند. به همین منظور می توانید از آنها در تانک اسکارها استفاده کنید اما تا زمانی که اسکارها آنقدر بزرگ نشده باشند که بتوانند آنها را بخورند.

  خرچنگ های آب شیرین
  خرچنگ های آب شیرین

  شما قضاوت کنید: آیا این چنگال ها نمی توانند ماهی شکار کنند!!!

  لقمه های خوشمزه:

  حتی در وحش هم کری فیش ها، غذا هستند. راکون ها، ماهی های بزرگ ، کری فیش های بزرگتر، سوسمارها و لاک پشت ها همگی این جانور را بسیار ترد و خوشمزه یافته اند. انسان ها چطور؟؟؟!!!  تماما" زره پوش:

  زمانی که به نقب خود پناه می برند، حمله به این جانوران برای بیشتر مهاجمین مشکل می شود. هنگامی که این خرچنگ های آب شیرین را در تانک اسکارها بیاندازید، دیگر نه زره آنها به کمکشان خواهد آمد و نه چنگالشان به کار خواهد رفت.اسکارها بلافاصله آنها را خواهند قاپید. حقیقت این است که اسکارها عاشق طعم این سخت پوستان هستند. آنها از غذاهای ترد خوششان می آید و بالاتر از آن از جنگیدن و مبارزه کردن هم لذت می برند.


  شب کاری:

  شاخک های حساس و بلندشان به آنها این امکان را می دهد که در تاریکی یا نور کم، به راحتی غذایشان را پیدا کنند. آنها عصرها فعالیتشان بیشتر می شود و تمام شب مشغول هستند. در وحش به محض طلوع خورشید، به طرف لانه شان عقب نشینی می کنند و در حفره ای که حفر کرده اند، پنهان می شوند اما در آکواریوم، جستجو برای یافتن غذا را همزمان با ساعات غذادهی آغاز می کنند. وقتی که شما غذا را در آب تانک بریزید.

  خرچنگ های آب شیرین
  بوکاتانی که از وحش صید شده است

  کمیاب نیستند:

  آنها در وحش رشد می کنند و شما می توانید این خرچنگ های آب شیرین را در نهرها یا حوضچه هایی که ماهی های بزرگ ندارند، بیابید. کافیست به سر یک تناب، کمی گوشت نمک زده ببندید و در آب بیاندازید. برای گرفتنشان به قلاب نیاز ندارید اما مراقب چنگال هایشان باشید.

  خرچنگ های آب شیرین
  چنگال های مهیب!!!

  موارد استفاده:
  لابسترهای آب شیرین در بین انسان ها هم مصرف خوراکی دارند و هم بعنوان طعمه توسط ماهیگیران به قلاب زده می شوند. در عین حال این شانس را هم یافته اند که بعنوان حیوان خانگی، نگهداری از آنها مورد علاقه عده ای باشد.  نقش لابسترهای آب شیرین در آموزش:

  این سخت پوستان دوست داشتنی، حتی سر از مقولات آموزشی هم درآورده اند. این جانوران در واحد های درسی هم جایی برای خود باز کرده اند. خیلی از بچه ها موظف به داشتن آنها می شوند و آنها که خوش شانس ترند بعد از پاس شدن واحد های درسی، راهی خانه می گردند، البته این خوش شانسی از آن بچه هاست. شاید کری فیش چندان هم خوش شانس نباشد هر چند که شانس این سخت پوستان کوچک برای زندگی در وحش هم زیاد نیست. آنها که زنده می مانند، تنها سه سال عمر می کنند. بیشترشان وقتی خیلی کوچک هستند خورده می شوند. خیلی کوچک!

  گونه های مختلف:

  تقریبا" 500 گونه خرچنگ آب شیرین در سراسر جهان زندگی می کنند. حدود 150 گونه ساکن ایالات متحده آمریکا هستند. گونه ای از لابسترهای آب شیرین در تاسمانیا Tasmania ، جزیره ای در جنوب استرالیا زندگی می کنند که اندازه شان برابر با لابسترهای خوراکی آب شور است. در حقیقت لابسترها متعلق به آب شور هستند و کری فیش ها ( معروف به لابسترهای آب شیرین ) همانطور که از اسمشان پیداست، در آب های شیرین جهان زندگی می کنند. کری فیش ها عموما" از لابسترها ( آنها که مربوط به آب شور هستند ) کوچکترند اما گونه هایی از لابسترهای آب شیرین نیز وجود دارند که از نظر اندازه با لابسترهای آب شور برابری می کنند. بسیاری از لابسترهای صخره ای که در جنوب آفریقا زندگی می کنند در حقیقت کری فیش یا لابستر آب شیرین هستند.

  خرچنگ های آب شیرین

  کری فیش ( لابستر آب شیرین ) Crayfish , freshwater lobster

  تولید مثل:

  بیشتر کری فیش ها ها در بهار تولید مثل می کنند. مادر تخم ها را به پاهای کوچک عقبی اش می چسباند. زمان باز شدن تخم ها بستگی مستقیم به دمای محیط دارد. بچه ها تا موسم اولین پوست اندازیشان، کماکان زیر دم مادر می مانند. حتی اگر آنها را به جبر از مادر دور کنید، بیشترشان به سرعت به سویش بر می گردند. سرانجام پس از یک هفته یا بیشتر، کم کم متفرق می شوند.

  خرچنگ های آب شیرین
  جفت گیری

  خرچنگ های آب شیرین
  کری فیش ماده با تخم هایی که حمل می کند

  خرچنگ های آب شیرین
  بچه های کوچک تا قبل از اولین پوست اندازی، همچنان به مادر می چسبند


  خرچنگ های آب شیرین
  بچه ها مستقل شده اند و مادر رها شده است

  خرچنگ های آب شیرین
  جنس نر، چنگال های بزرگتری دارد

  لابستر سرخ:

  لابستر سرخ هم در واقع یک کری فیش است و متعلق به آب های شیرین می باشد.

  خرچنگ های آب شیرین
  لابستر سرخ Red Lobster

  لابستر آبی:

  این لابستر، ( این گونه هم لابستر آب شیرین یا همان کری فیش است ) زیستگاهش استرالیاست و از آنجایی که گونه کمیابی محسوب می شود، گران است. نگهداری اش راحت است؛ اما اگر کسی گفت که آنها ماهی نمی خورند... !!!

  خرچنگ های آب شیرین
  خرچنگ های آب شیرین

  لابستر آبی Blue Lobster


  بوکاتان :

  چنین می گویند که این کری فیش ها، ماهی نمی خورند. ما به آنها گلدفیش مرده دادیم. ابتدا از خوردن سر باز زدند اما سرانجام ماهی ها را محکم به چنگال گرفتند و به داخل لانه بردند. به خاطر داشته باشید که این گونه نسبت به کری فیش هایی که جثه متوسطی دارند هم کوچکترند. یوکاتان ها، علاقه زیادی به گشتن و سرک کشیدن دارند و ممکن است از تانک خارج شوند پس حتما" برای تانک این گونه، استفاده از سرپوش را فراموش نکنید.

  خرچنگ های آب شیرین

  یوکاتان / Yucatan / Procambarus llamassi

  هشدار:

  از نگهداری هر نوع کری فیش یا لابستر در کنار ماهی ها جدا" پرهیز کنید.

  خرچنگ های ده پا:

  کری فیش ها به راسته Decapod ( خرچنگ های ده پا ) تعلق دارند. آنها دو جنگال گاز انبری و 8 پا دارند که برای جابجایی و حرکت، در آغوش گرفتن هم و جمع آوری غذا از آنها استفاده می کنند.


  کری فیش، لابستر آب شیرین Crayfish, freshwater lobster کری فیش ها را بعنوان حیوان خانگی نگهداری می کنند.

  آنها به قرص های غذایی مخصوص میگوها و انواع سبزیجات و نیز ویفرهای جلبک بسیار علاقمندند اما در عین حال می توان به آنها غذای مخصوص ماهیان گرم آبی را هم داد. حتی ماهی های کوچکی مثل گلدفیش ها یا ماهیان قنات که می توانند در چنگالشان جای بگیرند، توسط آنها شکار می شوند.


  اشتهای همه چیز خواری آنها حتی باعث از بین رفتن گیاهان داخل آکواریوم خواهد شد اگر چه آنها در عین حال بسیار هم خجالتی هستند و ممکن است تلاش کنند تا خود را زیر برگ ها یا لابلای صخره های داخل تانک مخفی کنند. زمانی که از یک کری فیش بعنوان حیوان خانگی نگهداری می شود، ابتدا باید محلی را برای مخفی شدنش در نظر گرفت.

  شبها برخی از ماهی ها انرژی کمتری دارند و نزدیک به بستر تانک مستقر می شوند. لابستر آب شیرین ممکن است این عادت ماهی ها را یک شانس برای به دست آوردن راحت غذا قلمداد کند یا اینکه تصور کند چیزی او را تهدید می کند و اقدام به زخمی کردن ماهی ها با چنگال های گاز انبری اش نماید.


  در عین حال کری فیش ها، گندخواران و لاشه خواران بسیار مفیدی هستند و از ماهیان مرده تغذیه می کنند و به این ترتیب لاشه ها مصرف می شوند و موجبات آلودگی تانک را فراهم نخواهند کرد.

  خرچنگ های آب شیرین


  تا زمانی که کری فیش عادت زندگی در نهرها و حوضچه ها را فراموش نکرده باشد، ممکن است در آکواریوم هم تمایل به جابجا کردن و به هم ریختن شن های بستر در او دیده شود. او در واقع سعی می کند تا با ایجاد این پستی ها و بلندی ها، برای خودش پناهگاهی در بستر تانک حفر کند.

  خرچنگ های آب شیرین

  در عین حال برای فرار هم بسیار چابک است و همیشه در تلاش است تا از تانک خارج شود. بنابراین تمامی منفذهایی که به خارج از آکواریوم راه دارند باید پوشیده شوند.

  خرچنگ های آب شیرین

  ناگفته نماند که خیلی از گونه های کری فیش کوتوله، علاقه ای به حفاری های آنچنانی در بستر تانک یا خوردن گیاهان کاشته شده در آکواریوم ندارند. آنها همچنین خصلت مهاجم هم ندارند و می توان با میگوهای کوتوله نگهداریشان کرد اما به خاطر اندازه بسیار کوچکشان که به 3.8 سانتیمتر یا کمتر می رسد، ممکن است از طرف برخی ماهی ها مثل لوچ ها ، زندگیشان تهدید شود.
  برگرفته شده از رازبقا


  برای زنده مانـدن تلاشی نمی کنم
  اما تا زمانی که زنده ام دست از
  تلاش بر نخواهم داشت

  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 2. 2 کاربر پست LOVE ANIMALS عزیز را پسندیده اند .


موضوعات مشابه

 1. عکس : عشق شیرین,زیاد شیرین
  توسط white wolf در انجمن گالری عکس
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 27th July 2013, 02:14 AM
 2. خرچنگ آب شیرین/ Crayfish
  توسط ToOoTi در انجمن سخت پوستان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 13th August 2012, 11:44 AM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 26th April 2012, 02:21 PM
 4. خرچنگ آب شیرین 2
  توسط LOVE ANIMALS در انجمن دیگر آبزیان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 16th July 2010, 04:42 PM
 5. خرچنگ آب شیرین Crayfish
  توسط ati در انجمن گونه های دیگر
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 7th June 2009, 03:36 AM

Visitors found this page by searching for:

نگهداری خرچنگ

زيستگاه خرچنگ در ايران

زيستگاه خرچنگ ها

پرورش خرچنگ لاوستر

خرچنگ های اب شیرین

پرورش خرچنگ درایران

نگهداری لابستر

پرورش خرچنگ های پهن

شرایط نگهداری خرچنگ

خانواده لابستر

اسامی خرچنگ

طرزنگهداری خرچنگ

زيستگاه خرچنگ

خرچنگ های آب شور

گونه هاي ماهي ايراني اب شور و شيرين

زيست گاه خرچنگ

لابستراب شیرین

پرورش خرچنگ پهن

پرورش خرجنگ

اسامی خرچنگها

پرورش کری فیش حلقه دار

خرچنگ نگهداري

اسامی خرچنگ ها

پرورش.خرجنگ

خرچنگ زیستگاه

نگهداری خرچنگ ابشور

پرورش خرچنگ های آب شیرین

نگهداري خرچنگ در آكواريوم

پرورش خرچنگ آب شیرین در جنوب ایران

زيست گاه خرچنگ در ايران

پرورش crawdad

طریقه نگهداری از خرچنگ آکواریومی

طرز نگهداری خرچنگ

پرورش خرچنگ خوراکی آب شور

انواع ماهی های آب شیرین

غذای خرچنگ اب شیرین دریاچه های ایران

پرورش خرچنگ پهن آب شور

فروش خرچنگ برای اکواریوم اب شیرین

ابزیان کمیاب اب شیرین

غذای خرچنگ پهن آب شیرین

ایا پرورش خرچنگ در اب سرذ امکان پذیر است

پرورش میگوی آب شیرین

÷پرورش خرچنگ در ایران

پرورش خرچنگ های گردد

پرورش خرچنگ ایران

خرچنگها ی پهن آب های شیرین

خرچنگ های پهن

لایستر آب شیرین

خرچنگ پهن حقیقی

پرورش خرچنگ خوراکی در ایران

پرورش لابستر در ايران

خرچنگ اکواریوم اب شیرین

لابستراب شيرين

ﺭﻭﺵ ﻧﮕﻬﺪﺍﺭﻯ ﻻﺑﺴﺘﺮﺍﻛﻮﺍﺭﻳﻮﻣﻰ

طرز کار آبشش خرچنگ درخشکی

گياهان آبي مخصوص آكواريوم

شرایط پرورش خرچنگ

خرچنگ پهن آب شیرین

فروش خرچنگ اب شیرین

ماهيان آب شيرين گلدفيش

تغذيه خرچنگ ها

خرچنگ های خوراکی در ایران

انواع خرچنگ خوراکی در اروپا

غذای لابستراکواریومی

خرچنگ خوراکی در ایران

خرچنگ های پهن آب شیرین

پرورش خرچنگ های ابی

پرورش خرچنگ خوراكي در اروپا

خرچنگ های پهن اب شیرین

خرچنگ آب شیرین فیروزکوه

خرچنگ پهن اب يرين

پرورش خرچنگ

پرورش لابستراب شور

لابسترابي

نگهداری لابستر اکواریوم

طریقه نگهداری از لامبستر اب شیرین در اکواریوم

خرچنگ در آکواریوم

انواع کری فیش یا لابستر

حیوان خرچنگ

غذای خرچنگ های کوچک

تولید مثل لابستر

خرچنگ های ابهای ایران

تغذیه خرچنگ آب شیرین

طريقه نگهداري بچه خرچنگ

غذای خرچنگ آبهای شیرین

انواع خرچنگ آب شیرین قنات

درباره خرچنگها بدانیم

تغذیه لابسترهای اروپایی و آسیایی

لابسترابشيرين

تولید مثل خرچنگ آبی

لابستر اب شیرین

نگهداری لابستر در آکواریوم

لابستر آب شور

خرچنگ ابي

نگهداري خرچنگ آب شيرين در كنار ماهي

نگهداری ماهی لابستر

قسمتهای اصلی خرچنگ

لابستر آبشیرین

لابستری اکواریم

تولیدمثل لابستر

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556