صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

توکسوپلاسموز در گربه

This is a discussion on توکسوپلاسموز در گربه within the بیماری های مشترک forums, part of the تالارهای دامپزشکی category; توکسوپلاسموز در گربه قسمت 1 توکسوپلاسموز چیست : توکسوپلاسموز یک بیماری است که دلیل ان یک انگل تک سلولی است ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  همستر ، ،ماهی
  محل سکونت
  کرج
  لايك دريافتي
  26
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,380
  می پسندم
  6,112
  مورد پسند : 235 بار در 101 پست

  پیش فرض توکسوپلاسموز در گربه

  توکسوپلاسموز در گربه

  قسمت 1

  توکسوپلاسموز چیست :
  توکسوپلاسموز در گربه


  توکسوپلاسموز یک بیماری است که دلیل ان یک انگل تک سلولی است که ان را تی-گاندی می خوانند . توسوپلاسموز یک بیماری معمول انگلی است که فقط در جانداران خون گرم وجود دارد برای مثال میتوان انسان ها و حیوانات خانگی را نام برد . این بیماری شایعی است –این بیماری انگلی بیشتر در گربه ها مشاهده شده است .

  دلیل توکسوپلاسموز چیست :  توکسوپلاسما گاندی چرخه پیچیده ای دارد و میزبانش فقط دو موجود هستند و فقط میتواند ان دو میزبان را الوده کند. گربه ها چه وحشی و چه خانگی تنها میزبان توکسو پلاسما گاندی هستند .این معنی میدهد که این انگل تنها وقتی که وارد بدن یک گربه شود میتواند تخم گذاری کرده و رشد کند .
  هنگامی که گربه یک طعمه الوده به این انگل را قورت میدهد (یا گوشت خام میخورد )این انگل وارد بدن گربه شده و در دستگاه گوارشی گربه ازاد میشود .


  پس از ورود انگل به دستگاه گوارش شروع به تولید مثل و زیاد شدن تعداد در روده کوچک خواهد کرد تا هنگامی که تشخیص داده شده و از بین بروند .


  تعداد زیادی از تخمک های تولید شده در این زمان همراه با مدفوع گربه دفع خواهند شد . گربه ها معمولا انگل توکسو پلاسما گاندی را از 3 تا 10 روز بعد از بلعیدن گوشت خام یا طعمه پناه میدهند و انها از 10 روز تا 14 روز این انگل خطرناک را دفع میکنند در این زمان چند میلیون از این تخم ها در بدن گربه وجود خواهد داست.


  این انگل ها و تخم ها بسیار سخت هستند و اگر شرایط خوب و مناسب باشند حدود 1 سال زنده خواهند ماند .

  موفق باشید


  مترجم :پارنیا.خ

  ادامه دارد...
  ویرایش توسط meshkyvapany : 9th August 2010 در ساعت 05:58 PM


 2. Top | #2

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  18
  می پسندم
  28
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست

  پیش فرض

  ممنون بابت اطلاعات

 3. 2 کاربر پست majid72 عزیز را پسندیده اند .


 4. Top | #3

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  همستر ، ،ماهی
  محل سکونت
  کرج
  لايك دريافتي
  26
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,380
  می پسندم
  6,112
  مورد پسند : 235 بار در 101 پست

  پیش فرض

  قسمت 2
  توکسوپلاسموز در گربه  پس از گذشت چرخه بیماری انگلی در گربه ، برخی توکسوپلاسما گاندی تبدیل به کیست میشود و به مکان های عمیق تری راه پیدا خواهند کرد و از روش دیگری در رودها تکثیر خواهند شد . اینها پس از روده گربه به قسمت های دیگر بدن گربه منتقل خواهند شد و چرخه الوده سازی در بدن گربه شروع خواهد شد .


  بعد از مدتی بالاخره بدن گربه با سیستم دفاعی قوی از این بیماری پاک خواهد شد . بعضی ها هنگامی که سیستم دفاعی در حالت استراحت است وارد استخوان یا ماههیچه های مثانه خواهد شد . این کیسه ها که در مثانه قرار دارند به اهستگی به تولید مثل میپردازند .
  انسان ها و برخی پستانداران دیگر میتوانند میزبان مقدماتی این انگل خطرناک یعنی توکسو پلاسما گاندی باشند . میزبان این انگل میتواند باعث الودگی دیگران شود اما تخم های به وجود امده توانایی اینکار را ندارند .
  تخم های وجود داشته در مدفوع گربه باعث این بیماری هستند اما سریعا این بیماری به دیگر حیوانات و انسان ها منتقل نخواهد شد .
  در مرحله او انها باید مراحل هاگ سازی را طی بکنند که هر کدام از انها 5 روز طول میکشد البته این 5 روز فقط ددر شرایط محیطی بسیار اماده است .
  معمولا هاگ های ساخته شده عامل انتقال به انسان ها ، حیوانات ،گربه ها و بقیه میزبان ها خواهند بود . میزبان فقط در صورتی که هاگ هایی که دارای تخم هستند را ببلعد الوده خواهد شد و این کیست ها در جای جای بدن وارد شده و اسیب خواهند رساند .


  موفق باشید

  مترجم :پارنیا.خ

  ادامه دارد...
  ویرایش توسط meshkyvapany : 10th August 2010 در ساعت 12:10 PM


 5. Top | #4

  لايك دريافتي
  6
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  492
  می پسندم
  444
  مورد پسند : 204 بار در 71 پست

  پیش فرض

  با تشکر از مطالب آموزنده ای که ترجمه فرمودید.
  همانطور که در مطالب فوق آمده است این انگل بایستی در شرایط کاملا آماده هاگ سازی نماید و میزان آلودگی آن بالا باشد تا به انسان دیگری آنهم از طریق گوارشی انتقال یابد.پس موی گربه انتقال دهنده انگل توکسوپلاسموز نیست.
  از طرفی چنانچه خاک گربه شما به طور منظم جمع آوری گردد امکان و زمان لازم به به تکثیر هاگ ها را نخواهد داد.
  انسانی که به این بیماری مبتلا گردد قابل درمان می باشد.
  بیماری توکسوپلاسموز می تواند از طیق گوشت آلوده و خام انتقال یابد.چنانچه گربه ای به این انگل آلوده شود تا 3 ماه می تواند ناقل آن باشد چرا که کیست های حاوی این انگ ها در بدن گربه از 3 روز بعد از خورده شدن شروع به دفع کرده و تا 3 ماه ادامه می یابد.
  لازم به ذکر هست چنانچه انسانی به این انگل آلوده گردد سیستم ایمنی فرد آنرا مهار کرده و فرد تا آخر عمر نسبت به آن ایمن می ماند.
  افراد و زنان باردار ی که قبلا به این انگل مبتلا شده اند در زمان بارداری نسبت به این بیماری توکسوپلاسموز ایمن هستند.
  و چنانچه قبلا مبتلا نشده اند تحت مراقبت های بالینی بوده تا نسبت به ابن بیماری مصون باشند.
  اصولا افراد با درمانهای آنتی بیوتیکی قابل کنترل هستند.
  چنانچه گربه ای در تست سرمی اش به این بیماری مثبت باشد ولی در آزمایش مدفوعش انگل دفع نکند پس این گربه قبلا به توکسوپلاسموز مبتلا بوده ولی اکنون دفع انگل ندارد.
  اما چنانچه تست سرمی گربه و آزمایش مدفوع آن مثبت باشد تا 3 ماه دفع انگل خواهد داشت.  2

 6. 17 کاربر پست دکتر_ژابین عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #5

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  همستر ، ،ماهی
  محل سکونت
  کرج
  لايك دريافتي
  26
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,380
  می پسندم
  6,112
  مورد پسند : 235 بار در 101 پست

  پیش فرض

  قسمت 3:
  توکسوپلاسموز در گربه
  توکسوپلاسموز بر روی گربه من چه تاثیری خواهد داشت:

  اکثر گربه های که به توکسوپلاسموز گاندی الوده میشوند علامت ظاهری خاصی نشان نخواهند داد .برخی اوقات یا گاه گاهی بیماری به صورت بستر بروز خواهد داد .

  وقتی که بدن گربه نمیتواند پاسخ قطعی بدهد و در برابر این بیماری بنا به دلایلی از لحاظ دفاعی ضعیف است این بیماری به صورت بستر ظاهر میشود و بدن گربه هیچ توانایی ندارد که بر علیه بیماری دفاع کرده و در مقابل ان ضعیف شده وگربه دارای علائم خواهد شد.

  این بیماری در صورتی که گربه ها خردسال باشند یعنی بچه گربه ها ،هنگامی که گربه ای ضعف سیستم دفاعی به نام اف ای وی دارد یا هنگامی که گربه دارای سرطان خون است باعث اسیب دیدگی به خود گربه میشود .

  مهم ترین علائم توکسوپلاسموز تب ، بی حالی و کم اشتهایی است که شما در مدت زمان بسیاری کمی در گربه مشاهده خواهید کرد .

  بقیه علائم مربوط به توکسوپلاسموز بستگی به جایی دارد که بدن الوده شده و کیست ها به وجو امده است با توجه به مکان علائم خاص خود وجود خواهد داشت .

  اگر توکسوپلاسموز گاندی در ریه ها قرار داشته باشد میتوان از علائمش ناراحتی و التهاب ریه ها را نام برد ،که کم کم باعث سخت تر شدن و سنگین شدن تنفس گربه میشود .

  توکسو.پلاسموز گاندی همچنین میتواند بر روی چشم ها و سیستم عصبی میانی تاثیر بگذارد که این تاثیر میتواند شامل التهاب شبکیه و قسمت مرکزی چشم گربه باشد ،مردمک غیر عادی و حساسیت بیش از حد گربه به نور ،کوری ،تنظیمات نامنظم،حساسیت تماس بیش از حد ،ناگهان جمع کردن گوش ها ،سخت جویدن ،از دست دادن کنترل بر روی رفتار ها و پرخاشگری از علائم این بیماری است .

  موفق باشید
  مترجم :پارنیا.خ
  ادامه دارد...

 8. 13 کاربر پست meshkyvapany عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #6

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  همستر ، ،ماهی
  محل سکونت
  کرج
  لايك دريافتي
  26
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,380
  می پسندم
  6,112
  مورد پسند : 235 بار در 101 پست

  پیش فرض

  قسمت 4

  چگونه توکسوپلاسموز را در گربه ها تشخیص بدهیم ؟


  توکسوپلاسموز در گربه


  توکسوپلاسموز در گربه را میتوان بر اساس چند چیز تشخیص داد ،یکی از انها علائمی است که گربه مبتلا به ان مبتلا می باشد و دیگر نتیجه ازمایشی که در ازمایشگاه بدست امده است .

  نتیجه های بدست امده از ای جی جی و ام جی ام میتواند به دامپزشک کمک کند تا با شناسایی پادتن ساخته شده نوع توکسوپلاسموز و بقیه موارد را تشخیص بدهد .


  حضور مقدار قابل توجهی پادتن ای جی جی برای مقابله با توکسو پلاسموز نشان دهنده این است که گربه قبلا به این بیماری الوده شده است و با این بیماری در حال مقابله است و تعداد زیادی از کیست ها دفع شده است .


  حضور پادتن ای جی ام نشان دهنده این است که گربه در خطر جدی می باشد و الوده سازی جدی انجام شده است .  اگر هر دو نوع پادتن بیماری گاندی در خون گربه وجود داشته باشد نشان دهنده این است که گربه به این بیماری حساس بوده و در عرض دو 1 تا دو هفته این الودگی را از بدن خود دفع میکند .


  برخی اوقات کیست های حاوی توکسوپلاسموز گاندی در مدفوع گربه دیده می شود ، اما ایبن روش روش قابل اعتماد
  و درستی نیست چون ممکن است برخلاف تشخیص شما گربه مبتلا به انگل دیگری باشد .


  دفع کیست ها از طریق مدفوع ممکن است فقط برای مدت کوتاهی باشد و هنگامی که علائم ظاهری نشان داده میشود دیگر دفع کیستی وجود نداشته باشد .


  تشخیص دقیق توکسو پلاسموز گاندی نیازمند ازمایش ها پیوسته و دقیق و تغییراتی که در بدن گربه در طی مدت زمان کمی مشاهده می شود می باشد .

  موفق باشید


  مترجم :پارنیا.خ


  ادامه دارد...
  ویرایش توسط meshkyvapany : 12th August 2010 در ساعت 11:59 PM

 10. 16 کاربر پست meshkyvapany عزیز را پسندیده اند .


 11. Top | #7

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  همستر ، ،ماهی
  محل سکونت
  کرج
  لايك دريافتي
  26
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,380
  می پسندم
  6,112
  مورد پسند : 235 بار در 101 پست

  پیش فرض

  قسمت5:
  توکسوپلاسموز در گربه
  ایا توکسوپلاسموز درمان میشود؟

  بسیاری از گربه به بیماری توکسوپلاسموز مبتلا میشوند که میتوان در طی مراحلی این بیماری را مداوا کرد . توکسوپلاسموز معمولا به وسیله انتی بیوتیکی به نام کلینداماسین درمان میشود.


  البته برای درمان توکسوپلاشموز میتوان از داروهای دیگری که در واقع جلوی تولید مثل توکسوپلاسموز گاندی را میگیرند استفاده کرد.


  دو نمونه از این دارو ها :


  Pyrimethamine


  Sulfadiazine

  هنگامی که دامپزشک بیماری تشخی بدهد شروع به مداوا میکند و بعد چند روز از مدوا علائم بیماری از بین خواهد رفت.در زملانی که بیماری بسیار قوی باشد از پادتن بسیار قوی برای اینکار استفاده میشود.

  اگر دکتر بیماری گربه را توکسوپلاسموز تشحیص داد و دارو تجویز کرد باید پس از چند روز این بیماری بهتر شود اگر نشد پس مطمئن باشید بیماری گربه شما چیز دیگری است .

  تا کنکون هیچ واکسنی که از مبتلا شدن گربه به بیماری توسوپلاسموز گاندی جلوگیری کند کشف نشده است و در حال حاضظ محققاتن کشور های زیادی در حال بررسی بر روی این موضوع هستند .

  ایا بیماری توکسوپلاسموز گربه ام به من منتقل میشود:

  چون گربه تنها میزبان بیماری و انتقال دهند ه این بیماری به موجودات دیگر است برای چند روز خطر ابتلا کمی وجود دارد . این بدین معنی نیست که اگر شما دست به گربه بزنید به این بیماری مبتلا خواهید شد .

  بسیار بعید است که تماس با پوست گربه عامل انتقال توکسوپلاسموز گاندی به انسان باشد چون گربه ها توکسوپلاسموز را بر روی پوست خود حمل نمیکنند .

  همچنین ابتلا شما از خاراندن گربه یا بوس کردن او بسیار غیر ممکن است چون اصلا این انگل بر روی پوست نیست که بخواهد به شما منتقل شود .

  موفق باشید

  مترجم :پارنیا.خ

  ادامه دارد...

 12. 12 کاربر پست meshkyvapany عزیز را پسندیده اند .


 13. Top | #8

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  25
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 1 بار در 1 پست

  پیش فرض

  واقعا ممنون بابت مطالب اموزنده شما ... امیدوارم همیشه این مطالب رو تو سابت للبنبم و استفاده کینم من واقعا برا اموزنده بود

 14. 2 کاربر پست marzieh.puppypasha عزیز را پسندیده اند .


 15. Top | #9

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  Several stray cats and dogs
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  1
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  412
  می پسندم
  6,591
  مورد پسند : 45 بار در 28 پست

  پیش فرض

  با سپاس از مطالب آموزنده.

  این را می گویند یکی از تاپپک هایی که برازنده ی این سایت با ارزش است نه ...................................

  هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد.

 16. کاربر مقابل پست abdijustmusic عزیز را پسندیده است:


 17. Top | #10

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  همستر ، ،ماهی
  محل سکونت
  کرج
  لايك دريافتي
  26
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,380
  می پسندم
  6,112
  مورد پسند : 235 بار در 101 پست

  پیش فرض

  قسمت6:
  توکسوپلاسموز در گربه
  گربه هایی که در خانه نگه داری شده و شما به انها گوشت خام وشکار زنده نمیدهید بسیار کم به این بیماری مبتلا خواهد شد .

  در امریکا اغلب مردمی که به این بیماری مبتلا میشوند از خوردن گوشت خام یا دست های الوده به مدفوع گربه که به غذا تماس داشته مبتلا میشوند .

  مردم چگونه به توکسوپلاسموز گاندی مبتلا میشوند :

  هنگامی که انسان ها با خاکی که توسط مدفوع جوندگان،پرندگان،گوسفندان، گاوها و... تماس پیدا میکنند و دست خود را به مواد خوراکی یا دهان خود میزنند به این بیماری مبتلا میشوند که بیشترین درصد امار بدست امده در کل جهان خبر از انتقال به این صورت میدهد .

  اگر بخواهیم از نظر صنعتی بررسی کنیم میتوانیم بگوییم هنگامی که انسان ها گوشت نیم پز خوک،گاو،گوسفند وغیره را میخورند به اسانی به این بیماری مبتلا خواهد شد. البته توکسوپلاسموز گاندی میتواند از خوردن سبزیهای الوده منتقل بشود .

  درصد کمی از انسان ها از طریق لبنیاتی همچون شیر ،ماست و ... به این بیماری مبتلا شده اند . توکسوپلاسموز میتواند از مادر الوده به فرزند داخل شکمش به اسنی منتقل شود و هنگامی که فرزند به دنیا میاید به این بیماری دچار خواهد بود چه بسا در بسیاری موارد مرگ کودک دیده شده است.

  بیشستر اماری که از مبتلایان توکسوپلاسموز رسیده است کودکانی هستند که مادرشان در زمان بارداری این بیماری را به انها منتقل کرده است دزر خیلی موارد حتی خود مادر به این بیماری مبتلا نمیشود .

  موفق باشید


  مترجم :پارنیا.خ

  ادامه دارد...


 18. 11 کاربر پست meshkyvapany عزیز را پسندیده اند .


صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. لزوم تست غربالگری توکسوپلاسموز در زنان باردار
  توسط بهناز در انجمن بیماری های مشترک با گوشتخواران
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 26th November 2015, 02:53 PM
 2. باز هم توکسوپلاسموز
  توسط Admin در انجمن بیماری های مشترک
  پاسخ: 21
  آخرين نوشته: 4th February 2014, 02:37 AM
 3. توکسوپلاسموز و انتقال آن توسط گربه
  توسط hoda4love در انجمن بیماری های مشترک با گوشتخواران
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 29th November 2012, 12:44 PM
 4. سوالی در مورد انگل توکسوپلاسموز
  توسط yoohoo در انجمن بیماری های مشترک با گوشتخواران
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 10th July 2012, 01:55 AM
 5. راه انتقال توکسوپلاسموز به انسان
  توسط parnian در انجمن آرشیو مشاوره بیماری های گربه
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 6th August 2008, 02:45 PM

Visitors found this page by searching for:

درمان قطعي براي توكسو پلاسماي مثبت در دوران بارداري

انگل گربه و تاثیرات ان برجنین انسان

اسبرومايسن

عوارض اسپرومایسین

توكسوپلاسما گاندي

نشانه الودگي باانگل توكسوپلاسما و بارداری

تخوپلاسمای گربه ای

حساسیت به نور گربه

راههای درمان توسوپلاسموز

علایم ظاهری انگل گربه ای در انسان چیست

نحوه تهیه داروی اسپروماسین

آیا انگل گربه ای در بارداری قابل درمان است

راه درمان انگل گربه چیست

ایا بیماری انگل گربه درمان دارد

عوارض باليني ابتلا به توكسوپلاسماز

انگل گربه در خون يعني چيست

خوردن مدفوع

مقدار زمان حاملگي گربه site:persianpet.org

راههاي درمان بيماري توكسوپلاسما

توكسوپلاسماگاندي

كلينداماسين ٣٠٠

راههاي تشخيص فعال شدن توكستوپلاسموز

توكسوپلازموز در گربه

بيمارى توكسوپلاسموز در گربه

توكسوپلاسما اي ام جي

انتي توكسو پلاسما ال جي جي

علايم ظاهرى انگل تكسوپلاسموز در گربه

img توكسو پلاسما

تكسوبلاسموز جشمي

تكسوپلاسموز مادر در بارداري

علائم بيماری توكسو

مادر باردار مبتلا به انگل

علائم توكسوپلاسموز در گربه

زن باردار

مصرف اسپیرامایسین در دوران بارداری

آيا گربه باعث بيماري توكسو پلاسموز

تاريخچه توكسوپلاسموز چشمي در جهان

توكسوپلاسموز در گربه

توكسو.پلاسموز

باعث ابتلا گربه به توكسو پلاسموزمی شود

انگل گربه در دوران حاملگي

علایم توكسوپلاسموز در گربه

درمان قطعي بيماري توكسوپلاسموز چشمي

توكسوپلاسموز گربه

آي جي جي توكسوپلاسماز مثبت در بارداري چيست

اسپروماسین

اسپرومايسين

علایم تكسوپلاسموز

ابتلاي گربه به توكسو

انتي توكسو اي جي جي

شناسايي توكسوپلاسماز

علائم تكسوپلاسموز

اسپرومایسین در بارداری

تكسوپلاسموز چيست؟

علايم حساسيت به گربه

زن باردار مبتلا به ایدز

مادر باردار مبتلا به توكسو پلاسما

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556