صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 29
Like Tree3Likes

پاسخ به سوالاتی در خصوص تغذیه مارها

This is a discussion on پاسخ به سوالاتی در خصوص تغذیه مارها within the نگهداری از مارها forums, part of the مارها (Snakes) category; سوال : من یک بوآی رنگین کمانی برزیلی دارم و میخواستم بدانم که اندازه این حیوان در سن یک سالگی ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض پاسخ به سوالاتی در خصوص تغذیه مارها
  پاسخ به سوالاتی در خصوص تغذیه مارها

  سوال :


  من یک بوآی رنگین کمانی برزیلی دارم و میخواستم بدانم که اندازه این حیوان در سن یک سالگی چقدر خواهد شد؟ همچنین میخواهم بدانم که این حیوان در شرایط بلوغ و رشد کامل چه اندازه ای خواهد داشت؟ ضمنا بوآی من ماده است.


  سوال دیگر من هم این است که برای غذا دادن به او هر زمان که تمایل داشت یا فقط به صورت هفتگی به او غذا بدهم؟ تا به حال هر زمان که او تمایل داشته من به او غذا داده ام.
  پاسخ :


  مارها معمولا فقط در سال های ابتدایی عمر خود رشد زیادی میکنند و پس از گذر از این دوره، رشد آنها بسیار کم میشود. معمولا بوآهای رنگین کمانی کشور برزیل، به طور متوسط تا 2 متر رشد میکنند. (ممکن است این بوآها بیش از این اندازه نیز رشد کنند اما معمولا در همین حد متوقف میشوند.) یک بوآی رنگین کمانی معمولا در سن یک سالگی طولی تقریبا برابر با 1 متر و 25 سانتی متر دارد. بوآی رنگین کمانی که خود من از آن نگهداری میکنم (و هم اکنون 6 سال سن دارد) در سنین کم، اشتهای زیاد و همینطور رشد بسیار زیادی (حدودا هفته ای 2 سانتی متر) داشت. درصورتی که رژیم غذایی مناسبی هم به بوآی خود داده باشید باز هم نباید انتظار رشد بیش از 120 سانتی متر را در سال اول داشته باشید. البته این مورد میتواند بستگی به خصوصیات ژنتیکی مار شما نیز داشته باشد و تعیین میزان دقیق آن ممکن نیست.


  درخصوص برنامه غذایی، معمولا مارها اگر سالم باشند و برنامه غذایی آنها روند مناسبی داشته باشد به طور عادی نیاز به وعده ای خارج از برنامه نخواهند داشت. به یاد داشته باشید که در صورتی که وعده های غذایی به صورت توصیه شده دامپزشکی به مار داده شود باید مار از ابتدا با این برنامه خو بگیرد و در غیر این صورت ممکن است در زمانی که شما به او غذا میدهید تمایلی به خوردن نداشته باشد. البته این مورد بستگی به حجم و کیفیت غذای انتخابی شما نیز دارد که باید نسبت به اندازه بدن مار، به طور مناسب انتخاب شود تا مار شما دچار مشکلاتی نظیر انسداد سیستم گوارش نگردد.


  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : supersnakes.com
  Fluffy likes this.

 2. 13 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش دوم  پاسخ به سوالاتی در خصوص تغذیه مارها  سوال :  بوآی فشار دهنده من حدودا 7 ماه سن و نزدیک به 75 سانتی متر طول دارد. من هنوز به درستی نمی دانم که اندازه و حجم طعمه ای که به او میدهم چه اندازه باید باشد. هم اکنون من هر 3 الی 5 روز یک بار به او به عنوان غذا، موش (Mice) میدهم. آیا باید تغییری در برنامه غذایی او ایجاد کنم یا همچنان به همین روند ادامه دهم؟


  پاسخ :


  معمولا برای مارها دشوار نخواهد بود که در شرایط مناسب محیط، حتی غذایی که وزنی برابر با وزن بدن خودشان را داشته باشد بخورند. این بدان معنی است که اگر شرایط د(مخصوصا دمای محیط) مناسب باشد آنها میتوانند به راحتی از عهده هضم کردن طعمه ای که قطر آن معادل با قطر عریض ترین بخش بدن مار باشد بربیایند.


  شما همواره باید به اندازه مار خود نیز دقت کنید و به تدریج با رشد او غذای او را از موش های کوچک به موش های بزرگتر و در نهایت حتی به موش های صحرایی (رات) تغییر دهید. مارهایی مانند بوآی شما معمولا در سنین پیش از بلوغ نیز میتوانند با رات ها تغذیه شوند و زمانی که به اندازه بزرگی برسند میتوانند به سادگی رات های بالغ را بخورند. بوآی شما با توجه به اندازه ای که هم اکنون دارد میتواند به زودی به سادگی یک رات بزرگ (مودار) را ببلعد. شما همچنان به دادن موش (Mice) به او ادامه دهید اما مطلع باشید که به زودی میتوانید از رات ها در رژیم غذایی او استفاده کنید.


  با رشد تدریجی مار، شما میتوانید از طعمه های بزرگتر که برای مارهای کوچک خطر آفرین هستند به عنوان غذای مار خود استفاده کنید. البته این موضوع را فراموش نکنید که طعمه باید از پیش کشته شده باشد یا حداقل توانایی مبارزه با مار را نداشته باشد. به نظر شخصی من حتی بهتر این است که شما از موش های یخ زده / باز شده به عنوان غذا برای مارتان استفاده کنید اما همچنان در نظر داشته باشید که طعمه نباید بزرگتر از پهن ترین بخش بدن مار باشد. تحقیقات اخیر نشان داده است که موش های یخ زده که یخ آنها باز شده باشد از نظر هضم به مراتب در درجه بهتری از موش های کشته شده تازه هستند. اگر از غذای یخ زده برای مارتان خریداری و استفاده میکنید حتما درخصوص اندازه طعمه ای که سفارش میدهید دقیق باشید.
  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : supersnakes.com
  Fluffy likes this.

 4. 9 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش سوم  پاسخ به سوالاتی در خصوص تغذیه مارها  سوال :


  مار رات من بیش از 2 ماه است که هیچ غذایی نخورده است. در ابتدا تصور میکردم که مشکل اصلی از دمای محفظه است و برای اون یک لامپ گرماده خریداری کردم. اما اون همچنان هیچ علاقه ای به طعمه نشان نمیدهد. همچنین او علاقه خاصی به حفر کردن بستر محل زندگی اش دارد. آیا باید طعمه را به زور به او بخورانم؟
  پاسخ :


  یک بار دیگر به خوبی در خصوص سوالی که در مورد به زور خوراندن غذا به مار پرسیدید فکر کنید. به زور غذا دادن به مار میتواند اضطرابی شدید به آنها وارد کند و آنها را به شدت مستعد دچار شدن به انواع و اقسام بیماری ها سازد. این کار تنها برای زمانی توصیه میشود که مار بر اثر گرسنگی در آستانه مرگ قرار گیرد. درشرایطی که مار فقط در مقطعی از سال تصمیم به اعتصاب غذا بگیرد، انجام این عمل از سوی شما میتواند نتیجه کاملا عکس بدهد. موارد زیادی پیش می آید که صاحبان مارها این عمل را انجام میدهند (و به گمان خود کار درستی را انجام میدهند) اما این کار آنها باعث میشود که مرگ سریعی را برای حیوان خانگی شان رقم بزنند. برای درک بهتر این حالت، تصور کنید که شما هیچ اشتهایی به غذا نداشته باشید و شخصی به زور غذایی را در گلوی شما فرو کند!


  به طور کلی نتایج مطالب بالا به این شکل خلاصه میشود :
  از تکنیک غذا خوراندن اجباری به مار فقط در مواقعی استفاده کنید که این کار برای زنده ماندن مار الزامی باشد. در این خصوص شما باید موارد زیادی از جمله سن، اندازه، تاریخ های غذاخوری، زمان و فصل سال و ... را پیش از اقدام به این کار به دقت ارزیابی کنید.


  همچنین شما به مورد لامپ گرماده نیز اشاره کردید. اگر مار شما از گونه هایی باشد که در محیط تاریک، فعال تر میشوند، ارجحیت با این امر است که در هنگام شکار، نور محفظه را خاموش کنید. در مناطقی که دمای پایین تری دارند برای تامین دمای مناسب، استفاده از پدهای حرارتی ( و نه صخره های داغ!) به جای لامپ های حرارتی توصیه میشود. اگر شما از شرایط مناسب محفظه مار خود اطمینان حاصل کردید، سپس میتوانید منتظر فصل بهار شوید تا شاید مار شما تمایل به غذا خوردن نشان دهد.  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : supersnakes.com
  ویرایش توسط mas0ud : 11th October 2010 در ساعت 05:42 PM

 6. 13 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #4
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش چهارم  پاسخ به سوالاتی در خصوص تغذیه مارها


  سوال :  مار ذرت من که به تازگی از تخم خارج شده است، به هیچ وجه تمایلی به غذا خوردن نشان نمیدهد. او یک هفته و 4 روز (11 روز) است که به دنیا آمده است. چه کاری میتوانم انجام دهم؟  پاسخ :


  موردی برای نگران شدن وجود ندارد، بنابراین به هیچ وجه نگران و مضطرب یا هیجان زده نباشید. ممکن است هفته ها طول بکشد تا زمانی که مار بتواند خود را به قوت دادن طعمه راضی کند.


  شما در این خصوص اطلاعات خاصی ارائه نکردید اما اجازه بدهید تا من در اینجا توصیه هایی هرچند کلی و عمومی در خصوص غذاخوردن مار به شما داشته باشم. در ابتدا از شرایط مناسب محل زندگی مار (از جمله منطقه گرم، محل مخفی شدن، آب تازه و ...) مطمئن شوید. در هنگام غذا دادن، مارتان را بدون اینکه با او در دستانتان بازی کنید به محفظه جدیدی منتقل کنید (با زمانی که شروع به خوردن کند) و تا دو هفته این کار را برای مارتان انجام دهید. هرگز این عمل را دفعتا تکرار نکنید زیرا میتواند در مار شما ایجاد اضطراب کند.


  میتوانید امیدوار باشید که در این شرایط مار شما به غذا خوردن علاقه نشان دهد. (معمولا در این شرایط این اتفاق می افتد) برخی از مارهای ذرت ترجیح میدهند که از سوسمارها به عنوان اولین وعده غذایی شان استفاده کنند، اما باید در دفعه نخست با موش تغذیه شوند و این توصیه ای است که تقریبا تمامی صاحبان خزندگان به آن عمل میکنند تا از وضعیت سلامت خزنده خود مطمئن شوند. ضمنا از شخصی که مار را از او خریداری کرده اید سوال کنید که آیا تا به حال این اتفاق سابقه داشته است یا خیر؟  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : supersnakes.com
  ویرایش توسط mas0ud : 11th October 2010 در ساعت 05:40 PM

 8. 11 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #5
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش پنجم
  پاسخ به سوالاتی در خصوص تغذیه مارها


  سوال :


  من سه ماه است که از یک بال پیتون نگهداری میکنم و او هر ماه پوست اندازی کرده است. طول او تقریبا 55 سانتی متر است و هفته ای 2 حشره جهنده (جیرجیرک یا ملخ یا ...) میخورد. من نگران هستم که مقدار غذایی او زیاد باشد و همین امر منجر به پوست اندازی زیاد و بیش از حدی او شده باشد. تمامی پوست اندازی های او کاملا درست و طبیعی انجام شده اند و او هم اکنون کاملا سالم و سرحال است. (البته چه اطمینانی به این گفته است؟) لطفا من را در خصوص سلامت مارم مطمئن کنید، متشکرم.
  پاسخ :


  به نظر میرسد که مار شما در شرایط مناسبی به سر میبرد. مارهای جوان معولا در فواصل کوتاهی غذا میخورند. آنها به دلیل قرار داشتن در مرحله رشد سریع، نیاز به کالری زیادی برای مصرف دارند. سن و اندازه ای که مار شما دارد گویای این است که دیگر زمان تغییر رژیم غذایی و بزرگتر شدن اندازه طعمه، فرا رسیده است. درنظر داشته باشید که قطر بدن طعمه، نباید بیش از قطر پهن ترین بخش بدن مار باشد. شما باید طعمه ها را از این پس بزرگتر انتخاب کنید اما همچنان هفته ای دو بار به پیتون خود غذا بدهید. برای اطمینان از اینکه مارتان همچنان سالم و سرحال خواهد بود توصیه میکنیم که از موش های یخ زده (که یخ آنها باز شده باشد) به عنوان طعمه استفاده کنید.


  پوست اندازی هر ماهه برای مار شما (با توجه به سن و نژاد) مناسب است. ضمنا در خصوص نحوه پوست اندازی نگران نباشید زیرا در صورتی که شرایط مناسب باشد، مار شما به طور کامل پوستش را خواهد انداخت .
  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : supersnakes.com

 10. 11 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 11. Top | #6
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش ششم  پاسخ به سوالاتی در خصوص تغذیه مارها  سوال :


  من یک شاه مار با سن حدودا یک سال دارم که در هر هفته 1 یا 2 عدد موش با سایز متوسط را به عنوان غذا میخورد. این روند به همین شکل ادامه داشت تا 3 یا 4 هفته پیش که از آن زمان تاکنون، اعتصاب غذا کرده است. شخصی که تجربه نگهداری از مارها را داشت به من گفت که این حالت در فصل زمستان و در یک مقطع، کاملا طبیعی است. آیا این گفته صحیح است؟
  پاسخ :


  اگر هیچ نشانه ای از بیماری و عدم سلامت مارتان به چشم نمیخورد، این حالت در فصل زمستان کاملا طبیعی است. البته شما باید بار دیگر به شرایط محل زندگی مار خود نگاه کلی داشته باشید. اگر منطقه خنک محفظه، که باید دمای پایین تری نسبت به منطقه آفتاب گرفتن داشته باشد، در دمایی پایین تر از حد مجاز قرار گیرد، میتواند اشتهای مار شما را به کلی از بین ببرد.
  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : supersnakes.com

 12. 11 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 13. Top | #7
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش هفتم  پاسخ به سوالاتی در خصوص تغذیه مارها


  سوال :  من یک بچه شیرمار تانگرین (نارنگی) دارم که 3 هفته پیش او را خریداری کرده ام. مشکل اینجاست که او هیچ چیز نمیخورد!


  من 15 سال است که از خزندگان مختلف نگهداری میکنم که البته بیشتر آنها سوسمار بوده اند. دمای قسمت گرم محفظه برابر با 32 درجه سانتیگراد و دمای قسمت خنک آن 26 درجه سانتیگراد است. هر دو بخش دارای قسمتی برای پنهان شدن هستند و آب تازه به میزان کافی در اختیار او قرار داده ام. بچه موش هایی که در اختیار او قرار میدهم اندازه مناسبی دارند و شرایط را طوری مهیا کرده ام که اضطرابی به او وارد نشود.


  آیا رطوبت محفظه در این مورد امری حیاتی است؟ رطوبت محفظه تا حدی پایین است. (مطابق با محیط طبیعی زیست این خزنده) در حال حاضر تنها احتمالی که من به آن شک کردم همین مورد بود.
  من سعی کردم پیش از خوراندن بچه موش ها به مار، آنها را در آب گرم بخیسانم تا مار را تحریک به خوردن آنها کنم. حتی مار را هم چندین بار در آب ولرم خیساندم که بر اثر آن توانست مدفوع خود را دفع کند. اگر مشکل از دفع مزاج نباشد آیا ممکن است انسداد سیستم گوارش برای این مار پیش آمده باشد؟ با اینکه خودم به هیچ وجه با این روش موافق نیستم، آیا توصیه میکنید که به زور به او غذا بخورانم؟


  جالب اینجاست که هیچ علامتی از بیماری از خود بروز نمیدهد. حتی زمانی که او را خریدم تمام موارد سلامت او را کاملا بررسی کردم. تمام موارد از جمله، بدن براق و شفاف، چشمان روشن و رو به بیرون، فعالیت زیاد و ... را به دقت بررسی کردم.


  هر توصیه ای میتواند برای من مفید باشد. متشکرم.  پاسخ :


  سه هفته زمان زیادی برای غذا نخوردن محسوب نمیشود. (حتی برای مارهای تازه متولد شده) این طور به نظر میرسد که شما مطمئن نیستید که این مار پیش از خریداری شدن توسط شما، غذا میخورده یا نه! البته این را از کلیت صحبت های شما برداشت کردم.

  تا زمانی که مار شما کاملا سالم به نظر میرسد، توصیه من بر این است که به هیچ وجه او را به زور وادار به غذا خوردن نکنید. این کار ممکن است مارهایی را که در آستانه تلف شدن هستند و نیاز مبرم به انرژی دارند از مرگ نجات دهد، اما برای مارهایی که سالم هستند میتواند تجربه دردناک و تلخی باشد و حتی منجر به این شود که حیوان به کلی اعتصاب غذا کند. مشکلی که برای شما پیش آمده است میتواند به دلیل دمای فصل زمستان باشد، (گرچه دمایی که شما برای او فراهم کردید بر وجود زمستان دلالت نمیکند اما بچه های شیرمار میتوانند این موضوع را تا حدی حس کنند) و باعث کم اشتهایی مار شما شده باشد. با اینکه تشخیص این امر که شرایط مار دقیقا مناسب است یا نه، کار ساده ای نیست، اما با توجه به توضیحاتی که شما دادید، به نظر نمیرسد که هیچ یک از نیازهای اساسی مار باقی مانده باشد. شاید بهتر باشد شما از شخصی که مار را از او خریده اید سوال کنید که آیا پیش از این به درستی تغذیه میشده یا خیر ! البته به خاطر داشته باشید که ممکن است این جواب سوال شما نباشد و باید در محوطه منزل خود به دنبال جواب این سوال باشید.

  به خاطر داشته باشید که فراهم کردن محلی برای پنهان شدن در هر دو سمت گرمایی، یعنی بخش سرد و بخش گرم، کاملا الزامی است. ضمنا رطوبت محیط منزل برای این گونه از مارها کاملا مناسب است و نیازی به تامین رطوبت اضافی وجود ندارد. مشکل انسداد سیستم گوارش نیز اگر در مار به وجود آید مسلما علائمی به شکل واضح بروز میکند که مار شما آنها را نشان نمیدهد. توصیه من به شما این است که همچنان به او فرصت دهید و از روش های متعارف ترغیب کردن بچه مارها به غذا خوردن استفاده کنید.  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : supersnakes.com

 14. 8 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 15. Top | #8
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  بخش هشتم  پاسخ به سوالاتی در خصوص تغذیه مارها
  سوال :


  مشکل من تا حدی با مشکلات مطرح شده دیگران متفاوت است. من همیشه میخواستم که یک مار داشته باشم. من در انتخاب بین بال پیتون و شاه مار دچار شک و تردید شده ام. مشکل این است که من نمیتوانم موش یخ زده یا زنده به عنوان غذا به مار بدهم. لطفا اگر امکان غذا دادن به مار به وسیله سینه مرغ یا گیاه وجود دارد من را مطلع کنید.


  پاسخ :


  بال پیتون ها و شاه مارها هر دو در محیط اسارت از جوندگان تغذیه میکنند. مارها نیاز دارند که تمام جسد طعمه خود را ببلعند و خوردن بخش هایی از بدن مرغ نمیتواند انرژی لازم برای آنها را در دراز مدت تامین کند، ضمنا بخش دوم سوال شما کاملا غیرممکن است. استفاده از موش های منجمد شده که یخ آنها باز شده باشد معمولا بهترین و ساده ترین شیوه برای غذا دادن به مارهاست. شاید اگر شما آموزش بیشتر و بهتری در خصوص نحوه استفاده از موش های یخ زده به عنوان غذا برای مار داشته باشید بتوانید راحت تر با این مورد کنار بیایید. در غیر این صورت گونه های مارهایی که شما توانایی نگهداری از آنها را خواهید داشت بسیار محدود خواهند بود. من شک ندارم که شما به همان اندازه که میگویید به نگهداری از مارها علاقه دارید بنابراین باید کاملا شرایط مناسب برای غذا خوردن مارتان را فراهم کنید یا اینکه به دنبال گونه هایی از مار باشید که از کرم های خوراکی، ماهی ها و ... تغذیه میکنند.  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : supersnakes.com


 16. 6 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


 17. Top | #9
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  طوطی خاکستری - ماهی فلاور
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  9
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  987
  می پسندم
  4,175
  مورد پسند : 1,272 بار در 325 پست

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط mas0ud نمایش پست ها
  بخش هشتم

  پاسخ به سوالاتی در خصوص تغذیه مارها

  سوال :


  مشکل من تا حدی با مشکلات مطرح شده دیگران متفاوت است. من همیشه میخواستم که یک مار داشته باشم. من در انتخاب بین بال پیتون و شاه مار دچار شک و تردید شده ام. مشکل این است که من نمیتوانم موش یخ زده یا زنده به عنوان غذا به مار بدهم. لطفا اگر امکان غذا دادن به مار به وسیله سینه مرغ یا گیاه وجود دارد من را مطلع کنید.


  پاسخ :


  بال پیتون ها و شاه مارها هر دو در محیط اسارت از جوندگان تغذیه میکنند. مارها نیاز دارند که تمام جسد طعمه خود را ببلعند و خوردن بخش هایی از بدن مرغ نمیتواند انرژی لازم برای آنها را در دراز مدت تامین کند، ضمنا بخش دوم سوال شما کاملا غیرممکن است. استفاده از موش های منجمد شده که یخ آنها باز شده باشد معمولا بهترین و ساده ترین شیوه برای غذا دادن به مارهاست. شاید اگر شما آموزش بیشتر و بهتری در خصوص نحوه استفاده از موش های یخ زده به عنوان غذا برای مار داشته باشید بتوانید راحت تر با این مورد کنار بیایید. در غیر این صورت گونه های مارهایی که شما توانایی نگهداری از آنها را خواهید داشت بسیار محدود خواهند بود. من شک ندارم که شما به همان اندازه که میگویید به نگهداری از مارها علاقه دارید بنابراین باید کاملا شرایط مناسب برای غذا خوردن مارتان را فراهم کنید یا اینکه به دنبال گونه هایی از مار باشید که از کرم های خوراکی، ماهی ها و ... تغذیه میکنند.  مترجم : محمد مسعود کشوری
  منبع : Supersnakes.com
  میشه چند مورد از این مارهایی که میشه به غیر از موش (یعنی با مرغ و کرم خونی و ماهی و..) تغذیه کرد رو برامون ذکر کنید چون من خودم علاقه دارم مار نگهداری کنم اما دلم نمیاد ببینم موش بخوره.
  ممنونم

 18. کاربر مقابل پست PISHI PARSA عزیز را پسندیده است:


 19. Top | #10
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  Snake
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  817
  لايك كرده
  128
  نوشته ها
  6,116
  می پسندم
  9,932
  مورد پسند : 14,261 بار در 4,022 پست
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  این یک نمونه از مارهایی است که از حشرات تغذیه میکنه و فکر میکنم معمول ترین گونه مارهای حشره خوار است که به عنوان حیوان خانگی نگهداری میشه :

  پاسخ به سوالاتی در خصوص تغذیه مارها


  اگر علاقه مند بودید بگین تا من یه ترجمه در خصوص نگهداری از اونها براتون بگذارم
  البته این نکته رو هم بگم که من تا به حال از این نوع مارها در کشور خودمون ندیدم و احتمالا وارد کردنش نباید چندان ارزان قیمت باشه

  گونه های دیگری از مار هم هستند که میتونن با این روش تغذیه بشن
  در کل مارهای کوچک رو باید با حشرات تغذیه کرد (حتی بچه مارهای کورن و شاه مارها)

  مارهای دیگه ای هم هستند که بیشتر رژیم غذایی شون از تخم مرغ و گوشت لخم تشکیل میشه ولی در نهایت اونها هم نیاز به خوردن کامل اجساد پیدا میکنن

  این نکته رو هم بگم که موش های یخ زده که قبلا مرده اند در بازار به وفور یافت میشه، شما با اونها هم مشکل دارید؟

 20. 5 کاربر پست mas0ud عزیز را پسندیده اند .


صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. پرسش و پاسخ در خصوص تغذیه گربه ها
  توسط S4R4 در انجمن انجمن تغذیه گربه
  پاسخ: 37
  آخرين نوشته: 8th October 2017, 05:14 PM
 2. پاسخ به سوالاتی در خصوص پوست اندازی مارهای خانگی
  توسط میلاد.اسدی در انجمن نگهداری از مارها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 4th March 2013, 10:51 AM
 3. پاسخ به سوالاتی درخصوص سلامت مارهای خانگی
  توسط میلاد.اسدی در انجمن نگهداری از مارها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 4th March 2013, 10:49 AM
 4. پاسخ به سوالاتی درخصوص سلامت مارهای خانگی
  توسط mas0ud در انجمن نگهداری از مارها
  پاسخ: 7
  آخرين نوشته: 24th October 2010, 02:08 PM

Visitors found this page by searching for:

غذای مار ابی

غذایه مار آبی

نحوه نگهداری مار آبی

نگهداری مار از بچه هایش

غذای بچه مار

غذای مار های ابی

غذای وغذای مار آبی

روش غذا دادن مار آبي

پوست اندازی

تغذیه مار کوچک

شرایط و غذای مار آبی

مار بال پیتون

غذاى مار آبي

نگهداری موش

تغزيه مارهاي ابي

نگهداری و تغذیه مار ابی

زمان تغذیه مار

غذای مار آبی

ﺗﻐﺰﻳﻪ ﺑﺠﻪ ﻣﺎﺭ

غذای مار آبی و طرز غذا دادن به آن

نگهداری و تغذیه مار آبی

غذاي مارآبي خانگ

غِِذا مار ابی

تغذيه مار ابي

مارهای آبی چه غذاهای میخورن

نگهداری مار ابی غذا

نحوه نگهداری مارهای آبی کوچک

در مورد مار آبی - غذای مار آبی

غتا مار ابی

درمورد غذای مارابی

طرز تغذیه مار ها

خوراک بچه مار آبی

روش غذا دادن به بچه مار ها

مارآبی نگهداری

نگهداری مار ابی

خوراك مار آبي

تغذيه مارهاي آبي

خوراک بچه مار ابی

روش های نگهداری مارآبی

غذا مارابی

دادن غذا به مار آبی

مراحل پوست اندازی مار ابی

درباره ی شرایط نگهداری مار آبی

تغذیه مارهای آبی

نحوه غذا دادن به مار آبی در خانه

تغذيه مارها در منزل

غذاي مارهاي بي

چه غذایی میخوره مارابی

تغذیه مارابی

غذای مار آبی؟

غذایمارابی

غذای مورد نیاز مار آبی

غذاى مخصوص مار ابى کوچک

فصل تغذیه مارها

غذاى مار آبي

نحوه غذا دادن به مار ابی

غذا خوردن مار ابی

غذای مارهایآبی

مار کوچک آبی

مار ابی خانه

عذای مار آبی

غدای مار ابی

غذای اصلی مار ابی

غذا برای مار ابی

غدای مار ابی چیست

روش نگهداری ازمارکوچک

طریقه غذا دادن به بچه مار آبی

غذای مارهای آبی چیست؟

نحوه نگهداری مار ابی

خوراک مارها در اسارت

نحوه غذا دادن به مار آبی

مار من غذای منجمد نمیخورد

دفع مار ها

غزا مار

غذاي مارآبي

روش نگهداری مارکوچک

اعتصاب غذا مار

مار آبی و نگهداری

مدت تغذيه مار

غزاي مار ابي

تغذيه مار

شرایط نگهداری ماردرخانه

خوراك مار كوچك

غذاي مارهاي ابي

غذای مارهای کوجک

غذای مارهای بال پیتون به غیر از موش چیست

مارهای ابی

غذای مار آبی بومی ایران

به زور غذا دادن به مار

طریقه غذا دادن مار به بچه های خود

شرايط غذايي مار ها

نسبت غذای مارها

طریقه نگهداری مار و غزا دادن به آن

غذا موش

شرایط نگهداری مار در منزل

مار غذا نمیخورد

غذای مار درخانه

تغذيه مار آبي

طریقه نگهداری بال پیتون

مارهها

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556