نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
Like Tree19Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 2 Post By hell676
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 1 Post By هوریار

* آیا راتوایلر , نژاد مناسبی برای من است ؟

This is a discussion on * آیا راتوایلر , نژاد مناسبی برای من است ؟ within the آیا نژاد مورد علاقه ام , نژاد مناسبی برای من است ؟ forums, part of the تالار دوستداران سگها category; * خصوصیات و خلق و خوی راتوایلر * راتوایلر سگی متوسط-بزرگ و قدرتمند است , تراکم و ساختمان محکم بدنش ...

 1. Top | #1

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  لايك دريافتي
  263
  لايك كرده
  65
  نوشته ها
  494
  می پسندم
  7,018
  مورد پسند : 3,787 بار در 786 پست

  Icon2007 * آیا راتوایلر , نژاد مناسبی برای من است ؟

  * خصوصیات و خلق و خوی راتوایلر *

  راتوایلر سگی متوسط-بزرگ و قدرتمند است , تراکم و ساختمان محکم بدنش بیانگر قدرت فوق العاده , چابکی و استقامت آنهاست . معمولا جنسیت نر این نژاد وزنی در حدود ۵۰ کیلوگرم و قدی در حدود ۶۱ تا ۶۹ سانتی متر دارد , آنها سنگین تر و همچنین هیکل و استخوان بندی درشت تری نسبت به جنسیت ماده راتوایلر دارند . ماده ها وزنی در حدود ۴۲ کیلوگرم و قدی در حدود ۵۶ تا ۶۴ سانتی متر دارند . مواردی را می توان بلند تر یا کوتاه تر یافت , اما آنها استاندارد این نژاد شناخته نمی شوند . راتوایلر سگی آرام و با اعتماد به نفس است , سگی که تمایل ذاتی برای حفاظت از خانه و خانواده خود دارد . شخصیت هایشان از سگی بسیار مهربان تا سگی گوشه گیر و منزوی وجود دارد , او نه خجالتی است و نه به راحتی تحریک پذیر است . راتوایلر سگی باهوش و بسیار تربیت شدنی است . او همچنین همراه بسیار خوبی است و اغلب اعضای خانواده ی خود را از اتاقی به اتاق دیگر دنبال می کند , به خاطر سایز و قدرتش , اجتماعی شدن و آموزش اطاعت پذیری و آموزش های ابتدایی دیگر از سنین کودکی راتوایلر از اهمیت بالا و ضروری ای برخوردار است . نا آرامی , خجالت , هیجانی و بیش فعالی از خصوصیات نا خوشایند و نا مطلوبی است که در این سایز و قدرت سگی چون راتوایلر غیر قابل قبول است و باید از رخ دادن اشان جلوگیری کنید , که این خصوصیات نا مطلوب با ورزش , آموزشهای کافی صاحب راتوایلر و خود سگ و فاکتور های دیگری تا حدود بسیار زیادی قابل حل هست .


  * پرخاشگری و غریزه ی حراست و محافظت راتوایلر *

  اگرچه این صفات در نژاد های دیگری نیز مشاهده می شود اما این صفات در راتوایلرها و البته سگ های گارد به گونه ای دیگر است . راتوایلرها غریزه ی بسیار قوی ای برای محافظت صاحبش از تهدید های مختلف و از مزاحم ها در برابر خانه و همچنین ماشین صاحبش با خشونت حیرت آوری استقبال خواهد کرد . مشکلاتی چون انگیزه ی راتوایلر برای آلفا شدن را می توان با آموزش های اطاعت پذیری و آموزشهای دیگر در سنین کودکی اش بر طرف ساخت , به یاد داشته باشید که این مسئله در مورد نژادهای بزرگ , محافظ و قدرتمندی چون راتوایلر به این علت مهم است که اگر این آموزشها انجام نشود و یا به درستی داده نشود گاها درد سر های جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت , شما می بایست رییس بودنتان را به راتوایلرتان یاد دهید تا بداند کی در خانه اتان و در زندگی اش رییس است , در این صورت می توان به مقدار قابل توجهی از بروز حوادثی که به خاطر گوش ندادن یا سرکشی از فرمان در راتوایلرها هست , جلوگیری کرد , به یاد داشته باشید فجایعی که به خاطر اصالت نداشتن و تربیت نشدن صحیح راتوایلرها و همچنین نداشتن اطلاعات کافی بعضی از دارندگان این نژاد موجب شده است , باعث شده که این نژاد در بین خطرناک ترین نژاد ها قرار بگیرد و فجایع فراموش نشدنی ای را بوجود آورند , باید به این نکته که نژادهای سگهای گارد و همچنین راتوایلر از جمله نژادهایی هستند که برای کسی که تجربه ی اولین سگش است به هیچ عنوان مناسب نیست و توصیه نمی شود , چون به دست آوردن تجربه با داشتن اینچنین سگ ها , گاهی هزینه های بسیاری را به صاحب آن متحمل می کند که از حمله آن به صاحب و اطرافیان و سر کشی و . . . متغیر است , همچنین کسی که قصد خریداری این گونه نژادها را دارد احتیاج غیر قابل وصفی به اطلاعات و نحوه ی برخورد با آنها را خواهد داشت که باید حتما پیش از اقدام به خرید آنها اطلاعاتش را کامل کند , این تذکری است که در صورتی که رعایت نشود سگی خطرناک , سرکش و غیر قابل پیش پینی را در مقابل خود و خانواده ی خود خواهید داشت .
  بسیاری از خانواده ها راتوایلر را به خاطر قدرت حفاظت و مراقبتش خریداری می کنند , که به علت بی توجهی به بقیه توانایی های این نژاد و همچنین بی توجهی به نیازها , خلق و خو و رفتار آنها به سرعت مشکلاتی را به همراه می آورد , سگ ممکن است نتواند تفاوتی بین شوخی های خطرناک بین صاحب خود و دوست صاحبش و یا در آغوش گرفتن های بسیار صمیمی یا برخورد های فیزیکی اشان (هر چقدر عادی یا ساده) و یا سلام و خوش آمد گویی صمیمانه و یا صحبت کردن , خندیدن با صدای بلند بین آنها را تشخیص دهد . این مطلب نیاز به توجه زیادی دارد چرا که اگر یک بار نیز منجر به برخورد یا اینکه حس حفاظت راتوایلر تحریک شود , صدمه ای جدی ای را وارد خواهد کرد . سگ های گارد می بایست آموزش ببینند تا دوستانتان را در کنار خودتان و خودشان تا زمانی که شما حضور دارید یا حضور شما را حس می کند تحمل کنند و حتما از سنین کودکی اجتماعی شده باشند , اما برخوردهای فیزیکی باید با دقت زیادی صورت گیرد , که البته این حمله کردن یک مرحله ای نیست و مراحل متعددی دارد که با شناخت کافی صاحب راتوایلر به راحتی می توان با دیدن علائم آنها از وقوع آنها جلوگیری کرد . غریبه ها هرگز نباید بدون هماهنگی , حضور و اجازه ی صاحب آن وارد حیاط خانه شوند , به یاد داشته باشید سگ های گارد تفاوتی میان بین برادر صاحبش و سارق قائل نیستند و واکنش اشان در مقابل هر دو اشان یکسان است , اگرچه راتوایلرها معمولا بدون تحریک اقدام به گاز گرفتن نمی کنند . کسانی که جز افراد خانواده اش هستند فقط می توانند به تنهایی در مکانی که راتوایلر حضور دارند حضور یابند و یا فقط با حضور صاحب راتوایلر افراد غریبه می توانند در آن مکان حضور یابند در غیر اینصورت احتمال به وقوع پیوستن حمله و در پی ان فاجعه ای بسیار زیاد است .


  راتوایلر سگی است بزرگ , قوی و همراهی بسیار وظیفه شناس برای صاحبش است . راتوایلرها بسیار نیازمندند که از سنین کودکی اجتماعی شوند , آیا شما امکان بیرون بردن توله سگ اتان را دارید ؟ ( البته باید توجه کنید که او نباید تا زمانی که واکسینه نشده است در مکان های عمومی راه برود )
  به خاطر اندازه و قدرت راتوایلر , آموزش اطاعت پذیری نیازی ضروری است . آنها می خواهند تا با صاحب و رییس خود باشند . مانند بقیه سگهای کاری , یک راتوایلر تمرین های روزمره و همچنین بازی و جست و خیز کردن را نیاز دارد . زیاد تنها گذاشتن یا تمرین های نا کافی در مدت زمان زیاد , ممکن است آنها را سرکش و البته خراب کار کند .  * آنها چقدر با بچه ها خوب هستند ؟

  به درستی یک راتوایلر اصیل که در سن کم اجتماعی شده باشد و همچنین آموزش های پایه ای و . . . را دیده باشد می تواند با بچه ها تنها گذاشته شوند . اما تحمل و صبوری هر سگی نسبت به سگ دیگری متفاوت است . او باید در مراحل اولیه , در مورد آنچه رفتار قابل قبول است و چیزی که مورد تایید شما نیست آموزش داده شود . چونکه راتوایلرها به خاطر سایزشان و تمایل به غریزه ی فطری اشان برای گله داری و گله چرانی , همیشه باید در اطراف کودکان خردسال مورد نظر باشند . آنها می توانند به خاطر وزن و قدرت اشان با زدن ضربه ی بسیار کوچکی و یا حتی تکیه دادن کوچکی به کودک صدمه جدی ای به کودک خردسال وارد کنند . همچنین برخی از راتوایلرها به علت علاقه و توانایی بالایشان برای تعقیب اجسام متحرک , توصیه می شود که هرگز آنها را با کودک تنها گذاشته نشوند . آنها به طور طبیعی به بازی و دویدن علاقه ی زیادی دارند . بعضی از پرورش دهندگان حرفه ای راتوایلر , به خریداران توصیه می کنند که تا زمانی که حداقل فرزندشان به مدرسه نرفته است , اقدام به خرید راتوایلر نکنند و تا آن زمان صبر کنند . مقدار فضای خانه اتان , سن فرزندتان و مقدار زمانی که سگ را در تماس با فضایی که فرزندتان در آن حضور دارد از تصمیمات شما است , باید یادآور شوم که به طور کلی صدمه ای در مورد برخورد خشونت آمیز و حمله کردن راتوایلر اصیل و آموزش دیده به کودک مطرح نیست , منظور برخورد هایی به اندازه و کیفیت تکیه دادن و . . . است که همان ها نیز می تواند صدمه های خطرناکی را حادث شوند .
  مشکلی که وجود دارد آنست که به علت افزایش سریع محبوبیت نژاد راتوایلر , بعضی از پرورش دهندگان غیر مسئول فقط به فکر سود خود هستند و اهمیتی به فاکتورهای دیگر نمی دهند و اهمیتی به خسارتی که به پرورش این نژاد وارد می کنند نمی دهند .


  * آیا آنها با حیوانات خانگی دیگر خوب هستند ؟

  زمانی که راتوایلری را از تولگی گرفته اید و با حیوانات خانگی دیگرتان آشنا می شود در حقیقت کمترین مشکلات را در آینده خواهید داشت . معرفی یک حیوان خانگی زمانی که راتوایلرتان بالغ شده است باید با مراقبت و به آرامی انجام گیرد . هر سگی از میزان خشونت متفاوتی برخوردار است که از سنین کودکی این تحمل پذیری را با آموزش ها و برخورد های لازم می توان افزایش داد , همچنین خشونت آنها از جنسیت آنها نیز متاثر است .
  در ضمن راتوایلرها از هوش بسیار بالایی برخوردارند و همچنین کاملا قابل تربیت هستند و با استعدادشان در یادگیری
  قادر به یادگیری قبول هر حیوان خانگی دیگری هستند و با آموزش لازم , با آن حیوان دیگر , رفتاری مسالمت آمیز خواهند داشت .


  * چه آموزشهایی را نیاز دارند ؟

  راتوایلرها توانایی بالا بردن قابلیت های خود را دارند و غالبا زمانی که وظیفه ای را به همراه صاحب خود انجام می دهند این توانایی ها شکوفا و کاملا دیده می شوند , گرچه بعضی مواقع استثنا نیز وجود دارد . برقراری کنترل بر روی حیوانتان و آموزش اطاعت پذیری آن , بسیار مهم است . تربیت کننده ی سگ شما می بایست بتواند شما را راهنمایی کند برای انتخاب کلاس و آموزشهای مورد نظر و احتیاجتان , اگرچه نباید تربیت کننده ی سگ اتان بسیار خشن باشد , صرف نظر از اینکه چقدر آن مربی مورد تایید بقیه است , آن تربیت کننده ی مناسبی برای تربیت راتوایلر نخواهد بود . راتوایلرها اغلب می توانند با استفاده از کنترل و حداکثر با تذکر و تنبیه شفاهی به این آموزشها دست می یابند در حالی که گاهی مربیان خشن از برخورد های فیزیکی قوی ای در آموزشهای خود بهره می برند که این نوع تربیت به هیچ عنوان توصیه نمی شود . به طور کلی زنان در آموزش اطاعت پذیری سگ بسیار موفق هستند . تسلط فیزیکی بطور کلی کم اهمیت تر از روشهای آموزشی حساس , صبوری فرد آموزش دهنده و متدهای مثبت و قطعی آموزشی هست . صبر در آموزش راتوایلر بسیار فاکتور مهمی است .


  * آنها در مورد بر قراری نظم و انضباط چگونه اند ؟

  راتوایلرها سگهای حساس , باهوش و وفادار هستند . بعضی اوقات آنها لجوج می شوند و به توجه بیشتری نیاز دارند . لازم به ذکر است که برقراری انضباط باید محکم و مستمر باشد و البته بدون خشونت ! استفاده از کلمه های خشن به علت آنکه واضح ترند برای مواقع خاص و ویژه ای برای اصلاح موردی لازم است . مالک راتوایلر نباید ترسو و یا فردی بسیار مشغول باشد بطوریکه نتواند نظارتی بر روی سگ خود داشته باشد و یا زمان کافی برای تثبیت آموزش ها و اصلاح رفتارهای اشتباه را نداشته باشد . باید مجددا یادآوری کنم لجاجت آنها گاهی به وقوع برخورد و حادثه ای منجر می شود که لازم است صاحب راتوایلر از اطلاعات کافی برخوردار باشد و حتما راتوایلرش آموزشهای لازم را دیده باشد .


  * آیا آنها به تمرینات زیادی نیاز دارند ؟

  راتوایلرها جز دسته ی سگهای کاری هستند . آنها به طور کلی با نشستن جایی در طول روز خوشحال و راضی نیستند . یک حیاط بزرگ با فنس یا نرده برای آنان ایده آل است , اما راتوایلرها را می توان با موفقیت در آپارتمان نیز نگهداری کرد . حیاط به یک سگ یا توله سگ جوان کمک می کند تا خستگی روزانه ی خود را کاهش دهد و همچنین ورزش روزانه ی خود را نیز داشته باشد , همچنین به علت مصرف شدن انرژی سگ در جهت صحیح , به نوبه ی خود می تواند از رفتارهای مخرب آن نیز جلوگیری کند , البته می بایست حواس صاحبش به طور کلی در زمانی که در حیاط مشغول است , به آن باشد که اگر بر خلاف آموزشی که داده شده کاری را انجام داد به اصلاح آن بپردازد تا از آنکه اشتباهش برایش عادت شود جلوگیری کند . اگر فضای کافی ندارد , می بایست مالک راتوایلر خود را متعهد بداند تا ورزش , پیاده روی , جنب و جوش روزانه مورد نیاز سگ خود را انجام دهد , اگر این تعهد یا این امکان وجود ندارد بهتر است در مورد سگهایی با جثه ی کوچکتر تحقیق کند . تعهد از مهم ترین ملزومات صاحب سگ است . لازم به ذکر است که وقت گذاشتن زمان با سگ در آموزش , تربیت در رابطه بین صاحب و سگ بسیار موثر است . راتوایلر حداقل باید دو مرتبه پیاده روی ۲۰ - ۳۰ دقیقه ای در طول روز داشته باشد , بطور کلی زمان پیاده روی لازم در طول روز حداقل ۴۵ دقیقه است , ورزش کافی برای حفظ سلامتی و تناسب اندام راتوایلر امری ضروری است , چون آنها بدون ورزش مناسب و کافی تمایل زیادی به افزایش وزن دارند . اگر در منزل ترید میل باشد , ایده آل است و دستگاه ورزشی مناسبی برای راتوایلر و سگهای بزرگ و پر انرژی دیگر است .


  * آیا آنها پر سر و صدا هستند ؟

  راتوایلرها زمانی که فردی به ملک صاحبش وارد شود و بعضی اوقات زمانی نیز که حیوان یا پرنده ای در حیاط باشد پارس می کند , اما به طور کلی راتوایلرها بدون دلیل پارس نمی کنند مگر زمانی که واقعا لازم باشد .


  * کدام جنسیت , نر یا ماده مناسب است ؟

  افکار و نظرات عمومی مردم و پرورش دهندگان در این مورد متفاوت است , اغلب پرورش دهندگان بطور کلی برای صاحبانی که اولین بار راتوایلر و یا سگ های گارد را خواهند داشت , ماده را توصیه می کنند , منظور از اولین بار , اولین بار سگ نیست , برای اولین بار داشتن سگ های گارد است . ماده ها از نظر جسمی کوچکترند و آنها معتقدند که برای کنترل ساده ترند و تا حدودی مهربان تر از نرها هستند , نرها قوی تر و البته مسلط ترند و به همین دلیل معتقدند که تا حدودی سخت تر از جنس ماده آموزش کنترل را می پذیرند .
  گردآورنده , مترجم + نویسنده : مسی - MaSiii
  ویرایش توسط hell676 : 25th November 2012 در ساعت 05:53 PM
  NaHaL_raGtaG and maska like this.


 2. Top | #2
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  2672
  لايك كرده
  1581
  نوشته ها
  12,049
  می پسندم
  71,448
  مورد پسند : 15,681 بار در 2,984 پست

  پیش فرض


  بسیار عالی بود.
  ممنون از این پست خوب شما.
  اگر میخواهی سگهای منو ببینی اینجارا کلیک کن.


  برای دریافت آخرین اخبار درباره سگها و برای هماهنگی در همین پیج به پروفایل من پیغام خصوصی بدهید .

  اگر میخواهی گربه های من را ببینی اینجا را کلیک کن.
  .

 3. 13 کاربر پست هوریار عزیز را پسندیده اند .


 4. Top | #3

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  لايك دريافتي
  263
  لايك كرده
  65
  نوشته ها
  494
  می پسندم
  7,018
  مورد پسند : 3,787 بار در 786 پست

  Lightbulb

  نقل قول نوشته اصلی توسط هوریار نمایش پست ها

  بسیار عالی بود.
  ممنون از این پست خوب شما.
  ممنون , شما لطف دارید
  خانم هوریار سعی کردم جامع و کامل باشد , اما همچنان فکر می کنم موارد و نکات زیاد دیگری هم بود که نگفته باشم , آخه چه کنم که راتوایلر اینقدر محبوب و پر از خصوصیات منحصر به فرد و متعدد هست !
  راستش حیفم می یاد که جایی که حرف از راتوایلر زده می شه از منحصر به فردی دوبرمن و خصوصیات فوق العاده اش زده نشه , این دو همیشه با هم در ذهنم می آیند . برای همین چون برای دوبرمن نوشتم , دلم نیامد برای راتوایلر ننویسم .
  امیدوارم که هر دو مفید واقع شوند و مطالب صحیحی را بیان کرده باشم .

 5. 9 کاربر پست hell676 عزیز را پسندیده اند .


 6. Top | #4

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  لايك دريافتي
  263
  لايك كرده
  65
  نوشته ها
  494
  می پسندم
  7,018
  مورد پسند : 3,787 بار در 786 پست

  Lightbulb

  نقل قول نوشته اصلی توسط rain man نمایش پست ها
  اگه قرار باشه روزی سگ بخرم
  حتما رتوایلر میگیرم
  با این که یه بار از نزدیک دیدم
  ولی عاشقش شدم
  مخصوصا عاشق رتوایلر های هوریار

  ((بهترین نژاد سگ در دنیا فقط و فقط رتوایلر))

  راستش چون گفتید عاشق راتوایلر هستید , پیشنهاد می کنم اگر روزی قصد خرید سگ را داشتید , اولین سگتان را راتوایلر نگیرید , چون احتمال اینکه بدترین سگتان شود و تجربه ی سگ داشتن جز تلخ ترین تجربه اتان شود قابل توجه است , اما اگر بعد از داشتن چند نژاد به جز سگهای گارد و اینکه در نحوه برخورد با سگ و تربیت سگ , متبحر شدید , آنگاه اگر یک راتوایلر اصیل و سالم را انتخاب کنید , می تونم بهتان مژده دهم که بهترین سگتان شود و به هیچ عنوان فراموشش نخواهید کرد و خواهید دید که در بهترین لحظاتتان در کنارتان حضور خواهد داشت .
  اگرچه بی شک مهربانی در سگها مخصوص چند نژاد نیست , بلکه همه ی حیوانات مهربان هستند , هر کدام به نوبه ی خود , اما چون از علاقه اتان در مورد راتوایلر گفتید این توصیه ی دوستانه را بهتان کردم .

 7. 5 کاربر پست hell676 عزیز را پسندیده اند .


 8. Top | #5

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  11
  می پسندم
  25
  مورد پسند : 39 بار در 25 پست

  پیش فرض

  بسسسسسسسسسسسسییییار متشکر

 9. کاربر مقابل پست مهرزاد عزیز را پسندیده است:


 10. Top | #6

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  sag
  لايك دريافتي
  576
  لايك كرده
  2370
  نوشته ها
  468
  می پسندم
  5
  مورد پسند : 429 بار در 291 پست
  حالت من :
  My Mood
  Cool

  پیش فرض

  ممنون.مفید بود.میشه بپرسم روتویلر از نظر هوش چندمین سگ است؟

 11. Top | #7
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  2672
  لايك كرده
  1581
  نوشته ها
  12,049
  می پسندم
  71,448
  مورد پسند : 15,681 بار در 2,984 پست

  پیش فرض

  در پاسخ شما دوست عزیز باید بگم هوش در حیوانات مانند انسانها در هر حیوان متفاوت است.بعضی از حیوانات در نژاد های مختلف کلا از هوش و هوشیاری کم برخوردار میشوند اما در نگاه کلی روتوایلر های جوان از هوشیاری و تمرکز بسیار بالایی برخوردارند.
  معروف است که روتوایلرها خیلی سریع کسل و بی حوصله میشوند.
  بی حوصله گی از هوش بالای حیوان است مهم نیست از چه نژادی باشد و اگر افرادی به دنبال سگی هستند که اکثر اوقات در گوشه ایی از منزل یا باغ لم بدهد و بی حوصله نشود روتویلر هایذتربیت شده مسن یا نژاد دیگری پیشنهاد میشود.
  Black Wolf likes this.

  اگر میخواهی سگهای منو ببینی اینجارا کلیک کن.


  برای دریافت آخرین اخبار درباره سگها و برای هماهنگی در همین پیج به پروفایل من پیغام خصوصی بدهید .

  اگر میخواهی گربه های من را ببینی اینجا را کلیک کن.
  .

 12. کاربر مقابل پست هوریار عزیز را پسندیده است:


 13. Top | #8

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  1
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست
  نوشته های وبلاگ
  2

  پیش فرض

  سلام دوستان من یه سگ میخوام که بزرگ و عضلانی باشه برای گارد تا حالا تجربه نگهداری از سگ به غیر از هاسکی نداشتم در واقع یه همدم میخوام قیمتشم زیر ۳ باشه به نظرتون روتوایلر نژاد مناسبیه؟

 14. Top | #9

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  جایی که اگه سگ داشته باشی باید ازش خجالت بکشی
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  14
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست

  پیش فرض

  من بار اولمه که سگ میخوام بگیرم و قصد خرید یه روتی را دارم اصلا برام مهم نیست چه قیمتی داره و چجوری اما نمیخوام منو بگیره میتونم برای تربیت و تخلیه انرژی تا 6 ساعت هم براش وقت بزارم ایا به من توصیه میکنید من عاشق روتوایلر ها هستم

 15. Top | #10

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  جایی که اگه سگ داشته باشی باید ازش خجالت بکشی
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  14
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست

  پیش فرض

  ممنون سگ خریدم

موضوعات مشابه

 1. * آیا پودل , نژاد مناسبی برای من است ؟
  توسط hell676 در انجمن آیا نژاد مورد علاقه ام , نژاد مناسبی برای من است ؟
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 18th October 2019, 06:59 PM
 2. * آیا پاگ , نژاد مناسبی برای من است ؟
  توسط hell676 در انجمن آیا نژاد مورد علاقه ام , نژاد مناسبی برای من است ؟
  پاسخ: 9
  آخرين نوشته: 25th January 2016, 03:18 PM
 3. آیا مالتیز , نژاد مناسبی برای من است ؟
  توسط ماندانا در انجمن آیا نژاد مورد علاقه ام , نژاد مناسبی برای من است ؟
  پاسخ: 12
  آخرين نوشته: 5th January 2016, 04:43 PM
 4. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 15th August 2015, 03:33 AM
 5. پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 7th December 2012, 05:50 AM

Visitors found this page by searching for:

آیا رتوایلر نژاد مناسب

آیا پیت بول برای آپارتمان مناسب است

ايا رتوايلر

رتوایلر بهتر است یا پیت بول

رتوایلر یا پیت بول کدام قوی ترند

راتوايلر

راتوایلر

رات وایلر

آیا روتوایلر قوی است

ایا روتوایلر نژاد

ایا روتوایلر خشن تر است یا پیت بول

آیا روتوایلرنزاد مناسبی برای من است

میزان خشونت نژاد روتوایلر

ایا پیت بول نژادمناسب من است

آیا رتوایلر نژادی مناسب برای من هست؟

رتوایلر یا

آیا رتوایلر نژاد مناسبی برای من است

ایا رتوایلر نژاد مناسبی برای من است

رتوایلر نژاد مناسبی برای من است

( ایا راتوایلر قوی تر است یا پیت بول) حیوان)

دوبرمن بهتراست یا پیت بول

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556