AdsAnimal.com - مرجع آگهی و تبلیغات حیوانات ایرانپارس تیونینگ انجمن مای پت
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

چطور از گياهان آپارتماني نگهداري كنيم؟

This is a discussion on چطور از گياهان آپارتماني نگهداري كنيم؟ within the نگهداری و تکثیر گیاهان زینتی forums, part of the تالار گیاهان زینتی category; شرایط نگهداری بعضی از گیاهان آپارتمانی فیکوس ، بنجامین ، آگلونما ، دراسنا، دیفن باخیا ، اسپاتی فیلم، تپوس، برگ ...

 1. Top | #1

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  41
  Ppet
  20,200
  می پسندم
  33
  مورد پسند : 1 بار در 1 پست

  New 1 شرایط نگهداری بعضی از گیاهان آپارتمانی

  شرایط نگهداری بعضی از گیاهان آپارتمانی


  فیکوس، بنجامین، آگلونما، دراسنا، دیفن باخیا، اسپاتی فیلم، تپوس، برگ انجیری ، فیلودندرون، گوش گرگی یا سینگونیوم، سانسوریا و فیکوس الاستیکا ( فیلتوس) نام چند گیاه آپارتمانی است. فیکوس بنجامین شامل انواعی مانند بنجامین سبز، ابلق، سیلور، زعفرانی، آمستر، شیدا، پرتقالی و مینیاتوری است. این گیاه به مکانی پر نور نیاز دارد که بهترین محل برای آن پنجره های جنوبی و نور غیر مستقیم از پشت پرده است. آبیاری این گیاه در تابستان باید هفته ای دوبار و در زمستان هفته ای یک بار باشد. بنجامین در تابستان، یک روز در میان احتیاج به اسپری آب روی برگ هایش دارد تا رطوبت نسبی اش تأمین شود. مهندس مهدی بابایی، مسئول دفتر فضای سبز شهرداری منطقه چهارده درباره شرایط نگهداری سایر گیاهان آپارتمانی چنین می گوید:


  آگلونما گیاهی بوته ای است. بهترین شرایط نوری برای این گیاه، پشت پنجره های شمالی و مکان های کم نور است. برای تأمین رطوبت نسبیِ، این گیاه در تابستان باید هر روز اسپری آب شود و در زمستان هر دو روز یک بار. اما دراسنا که شامل دراسنای بلالی سبز، در اسنای بلالی ابلق، دراسنای پرچمی و دراسنای قرمز است، باید پشت پنجره های جنوبی گذاشته شود تا از نور غیرمستقیم استفاده کند. این گیاه باید در تابستان هفته ای دو بار آبیاری شود. اما فاصله بین دو آبیاری با توجه به شرایط دمایی باید به گونه ای تنظیم شود که سطح خاک گلدان خشک باشد.


  دیفن باخیا یا سُم برگ از نظر شرایط نوری همانند دراسنا است، اما آبیاری آن در تابستان هر چهار روز یک بار و در زمستان هر ده روز یک بار کفایت می کند و رطوبت نسبی این گیاه در تابستان باید یک روز در میان از طریق اسپری روی برگ ها تأمین شود.


  پتوس یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی است که شامل دو نوع سبز و ابلق است. این گیاه به نور حساسیت زیادی نشان می دهد و حتی در محیط هایی با نور کم می تواند به رشد خود ادامه دهد. آبیاری پتوس در تابستان هفته ای دوبار و در زمستان هر ده روز یک بار کفایت می کند اما به جهت حفظ طراوات و شادابی برگ ها باید هر روز اسپری آب کم املاح انجام شود.


  اما نگهداری گیاهان آپارتمانی، مشکلاتی را هم با خود به همراه دارد. دو مشکل عمده ای که اکثر گیاهان آپارتمانی در تهران با آن مواجه هستند یکی وجود توده های متحرک سفید رنگ با پوشش آردی به نام شپشک آردآلود است. این حشره از شیره پرورده گیاه تغذیه کرده و باعث افت گیاه می شود. شیوه مبارزه با این حشره، استفاده از سموم تماسی مانند مالاتیوم، دیازنیون، گوزاتیون به صورت وتاول(پودر) به نسبت به یک قاشق مرباخوری ( دو سی سی در یک لیتر آب به اضافه پنج تا شش قطره مایع ظرفشویی ) است که باید روی سطح برگ ها و پشت آنها اسپری شود و در صورتی که مؤثر واقع نشود باید دو هفته بعد تکرار شود. اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که با عنایت به این که این حشرات از شیره گیاهی تغذیه می کنند، می توان از سموم سیستمیک نیز جهت مبارزه استفاده کرد.


  دومین مشکل، وجود کرم خاکی یا خرخاکی داخل خاک گلدان هاست که این امر با توجه به وجود این گیاهان در داخل آپارتمان باعث کثیفی محل سکونت و بد منظر شدن اطراف گیاه می شود. روش مبارزه با این مشکل استفاده از سموم سوین یا لیندین ( وتاول پودری) به نسبت یک قاشق مرباخوری در یک لیتر آب است. این آب باید به عنوان آب آبیاری روی سطح خاک استفاده شود.


  بدون تردید رعایت نکات علمی برای نگهداری از گیاهان آپارتمانی و فراهم کردن شرایط مناسب زیستی برای این گیاهان، تأثیر به سزایی در رشد، پرورش، سبزی و طراوت آنها دارد، اما نباید این نکته را فراموش کرد که گیاهان همانند ما انسان ها دارای احساسات و عواطف هستند و احساس ما را نسبت به خودشان به خوبی درک می کنند. اگر ما یاد بگیریم که جمله های تأکیدی مثبت را برای خود نهادینه کنیم ، بهتر می توانیم این نعمت های الهی را باور کرده، با آنها ارتباط برقرار کنیم و بهره وری مثبت داشته باشیم.


  بیایید احساسات خود را به آزمون بگذاریم، امتحان کنیم و نتیجه اش را ببینیم. به طبیعت روی آوریم. اگر نمی توانیم باغ و باغچه داشته باشیم، سبزی هر چند کوچک را در گلدان های گلی به خانه هایمان دعوت کنیم. به امید روزی که لطافت این سبزی روح و روان ما را فراگیردتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
   

 2. 2 کاربر پست wide dingo عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  196
  لايك كرده
  138
  نوشته ها
  2,908
  Ppet
  1,164,496
  می پسندم
  5,257
  مورد پسند : 9,709 بار در 2,616 پست

  پیش فرض چطور از گياهان آپارتماني نگهداري كنيم؟


  زندگي شهري است و هزار و يك مصيبت. خوشا به حالت اي روستايي!
  اول صبح چشمانت را به روي آسمان خاكستري باز مي‌كني و نفسي عميق مي‌كشي تا ريه‌ها را از هواي پر از دود و دم پركني، بعد بدو بدو مي‌روي تا به اداره و محل كارت برسي. در محل كار، از دم در كه وارد مي‌شوي، ‌ميز است و صندلي و فايل و جزوه و پرونده و... دريغ از كمي لطافت و احساس! بالاخره يك جايي بايد اين روح خسته را نوازش داد. چه كار بايد كرد؟ آهان! گل، گياه، گلدان. لااقل بگذار وقتي به خانه مي‌رسي دور و برت چهار تا گلدان گل باشد تا وقتي نگاه‌شان مي‌كني، ‌روحت تازه شود. مي‌روي و چند گلدان مي‌خري تا تمام اطراف خانه را با آن‌ها تزيين كني، اما...
  اگر بداني كه پشت بعضي از اين چهره‌هاي جذاب و زيبا، چه خطراتي مخفي شده است. اگر فرزند كوچكي در منزل داريد كه ممكن است بدون توجه به سراغ گل و گلدان‌هاي شما برود و برگ‌هاي آن‌ها را بكند و به دست و صورت بمالد، يا حتي به دهان ببرد، حتما اين مطلب را بخوانيد. البته سم بيشتر اين گياهان در صورت خورده شدن، به بدن آسيب مي‌زند. شناختن آن‌ها و دانستن نوع سم آن‌ها، براي هر كس كه دوست دارد خانه‌اي زيبا و پر از گل‌هاي آپارتماني داشته باشد، لازم است.
  بعضي از گياهان، ناراحتي‌هاي گوارشي و برخي ناراحتي‌هاي پوستي ايجاد مي‌كنند. بعضي از گياهان تنها داراي يك بخش سمي (مثلا ريشه يا دانه سمي) هستند، ولي در بيشتر موارد، تمام قسمت‌هاي گياه سمي است. بعضي از گياهان تنها در شرايطي خاص، ‌يا در مرحله‌اي از رشد خطرناكند و بعضي از گياهان تنها براي بعضي از جانوران خطرناكند.

  بعضی آدمـــا...!!
  مثـل دیـــوارای هستن که...!!
  تـازه رنــگ شـدن...!!
  نــباید بــهشون نـــزدیک بـشی...!!
  چه بــرسه کـه بخــوای بهشــون تکــیه کـــنی...!!

 4. کاربر مقابل پست amirhmf عزیز را پسندیده است:


 5. Top | #3

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  196
  لايك كرده
  138
  نوشته ها
  2,908
  Ppet
  1,164,496
  می پسندم
  5,257
  مورد پسند : 9,709 بار در 2,616 پست

  پیش فرض

  ديفن باخيا گياهي است كه شايد خيلي از شما آن را در خانه داشته باشيد. ديفن باخيا حاوي ماده‌اي سمي است كه در دهان و زبان، ايجاد سوزش و درد شديد مي‌كند و مخاط دهان را متورم مي‌كند. البته خود اين ماده سمي كشنده نيست،‌ ولي مي‌تواند بافت‌هاي دهان را آن قدر متورم كند كه راه نفس كشيدن را ببندد و باعث خفگي و در نهايت منجر به مرگ شود. سم موجود در ديفن باخيا مي‌تواند آن قدر زبان را متورم كند و به آن آسيب برساند كه فرد آسيب ديده تا مدت‌ها نتواند درست صحبت كند.

  چطور از گياهان آپارتماني نگهداري كنيم؟

  كالاديوم يكي ديگر از انواع گياهان آپارتماني است كه در تمام بخش‌هاي خود، شيره‌اي سمي دارد كه باعث خارش و سوزش لب و دهان مي‌شود.
  در بعضي از موارد، مسموميت با درد شديد معده همراه است. يعني مواد سمي گياه به دستگاه گوارش آسيب مي‌رساند. تمام مواد گوارشي به كبد مي‌رسند و البته كبد سالم، مواد سمي را دفع يا خنثي مي‌كند اما سموم گياهان به بافت‌هاي كبد آسيب مي‌رسانند. بعضي از مواد سمي، مستقيما روي دستگاه گردش خون تاثير مي‌گذارند. مثلا بعضي از تركيبات موجود در پياز گل‌ها باعث تركيدن گلبول‌هاي قرمز خون مي‌شوند. مثلا بسياري از شبدرها، ماده‌اي دارند كه وقتي در محلي مربوط واقع شوند. كپك‌ها، آن‌ها را به ديكومارين تبديل مي‌كنند. تاثير ديكومارين بر روي خاصيت لخته شدن خون است و موجب نوعي بيماري مي‌شود كه يكي از ويژگي‌هاي آن بند نيامدن خون است.

  چطور از گياهان آپارتماني نگهداري كنيم؟

  آزاليا يكي ديگر از گياهان آپارتماني است كه به دليل گل‌هاي زيبايي كه دارد، خيلي مورد توجه علاقه‌مندان به گل‌ها و گياهان آپارتماني است.
  آيا مي‌دانستيد كه تمام بخش‌هاي اين گياه سمي است و خوردن آن، باعث تهوع، استفراغ، كندي ضربان قلب و كاهش فشار خون مي‌شود؟

  چطور از گياهان آپارتماني نگهداري كنيم؟

  بنت قنسول از آن گياهاني است كه با برگ‌هاي سبز و قرمز و زيبايش، ‌ممكن است در هر گل‌فروشي، شما را به سوي خود بكشاند و هوس كنيد يكي دو گلدان بخريد. البته مانعي ندارد.
  ولي اگر فرزند كوچكي در منزل داريد مواظب او باشيد و از همان ابتدا به او بياموزيد كه برگ‌هاي آن را نكند و در دهان نبرد، چراكه برگ‌ها و گل‌هاي سمي اين گياه، موجب استفراغ و ناراحتي معده مي‌شوند.

  چطور از گياهان آپارتماني نگهداري كنيم؟

  گل ادريس از گياهاني است كه اوايل بهار در بسياري از خانه‌ها خودنمايي مي‌كند. وقتي چشمان‌تان دارد از زيبايي اين گل محظوظ مي‌شود فراموش نكنيد كه اين گياه، حاوي موادي است كه در داخل بدن از خود سيانير پس مي‌دهند. اگر حياط داريد و در باغچه‌ منزل‌تان زنبق كاشته‌ايد، بدانيد كه برگ، ساقه و ريشه زنبق سمي است و خوردن آن باعث ناراحتي‌هاي گوارشي مي‌شود، درست مثل گل شقايق كه فصل بهار به هر دشت و صحرايي كه برويد، ‌چشمان‌تان را نوازش مي‌دهد و روح‌تان را تازه مي‌كند اما خوردن آن به دستگاه گوارش آسيب مي‌رساند.
  اين‌ها را نگفتيم تا همين چهار تا گلدان را هم كه كمي فضاي خانه و زندگي يكنواخت و روزمره شما را عوض كرده، برداريد و پشت در خانه بگذاريد! فقط گفتيم كه حواس‌تان را جمع كنيد و از آسيب‌هاي احتمالي آن‌ها در امان بمانيد.
  برگرفته از محیط زیست

  بعضی آدمـــا...!!
  مثـل دیـــوارای هستن که...!!
  تـازه رنــگ شـدن...!!
  نــباید بــهشون نـــزدیک بـشی...!!
  چه بــرسه کـه بخــوای بهشــون تکــیه کـــنی...!!

 6. کاربر مقابل پست amirhmf عزیز را پسندیده است:


 7. Top | #4

  کاربر بسیارموثر

  کاربر بسیار موثر


  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  tehran
  لايك دريافتي
  4
  لايك كرده
  1
  نوشته ها
  541
  Ppet
  96,260
  می پسندم
  1,508
  مورد پسند : 1,234 بار در 365 پست
  حالت من :
  My Mood
  Tired
  نوشته های وبلاگ
  8

  پیش فرض

  برگ‌هايي سمي و زيبا!
  پیشنهاد ما به شما گیاه دیفن باخیاست  چطور از گياهان آپارتماني نگهداري كنيم؟

  اين گياه به خاطر برگ‌هاي پهن و بسيار زيبايش مورد توجه قرار گرفته طوري‌كه در اغلب منازل از آن نگهداري مي‌شود. اين گياه داراي ساقه نرم و آبي بوده و روي برگ‌هاي آن نقش و نگارهاي مختلف برحسب گونه است. سبز رنگ و آراسته به لكه‌هاي سفيدكرمي و زرد كمرنگ كه از دو طرف برگ ديده مي‌شود است. ساقه غالبا انشعاب دارد و برگ‌هاي انتهايي هميشه در حال رشد و فعاليت هستند، برگ‌هاي پايين به‌تدريج مي‌ريزند و ساقه حالت لخت به‌خود مي‌گيرد. اين گياه از هواي سنگين و نداشتن‌تهويه بيزار است.
  نور

  كدام پنجره مناسب است؟
  اين گياه به بيشترين نوري كه مي‌توان در اتاق داشت احتياج دارد. پشت پنجره‌هاي جنوبي محل خوبي از نظر نوري براي اين گياه است، البته نژادهاي برگ تيره نسبت به كم‌نوري مقاوم هستند. درصورتي كه محل استقرار گياه تاريك باشد ساقه گياه علفي و دراز مي‌شود.
  آبياري

  چقدر آب مي‌خواهد؟
  در زمستان بهتر است هفته‌اي يك بار و در تابستان هفته‌اي دوبار گياه را با آب ولرمي كه چند ساعتي كنار گذاشته شده‌و سبك و بدون املاح است، آبياري كنيد.
  خاك

  چه خاكي بخريد؟
  خاك كمپوست، خاك مناسبي براي ديفن‌باخياست. همچنين مخلوطي از خاك برگ و ماسه و كمي زغال هم خاك خوبي براي اين گياه محسوب مي‌شود.
  رطوبت

  عاشق رطوبت است
  اين گياه عاشق رطوبت است چنانچه رطوبت بين 40 تا 70 درصد باشد گياه شما رشد خوبي خواهد داشت.
  دما

  خيلي سخت نمي‌گيرد
  دماي مطلوب براي ديفن باخيا در زمستان 15 درجه سانتي‌گراد و در تابستان 27 درجه است اما دماي بين 18 تا 24 بهترين دما براي اين گياه است يعني دمايي كه خود شما هم در آن راحتيد.
  تكثير

  به راحتي تكثير مي‌شود
  قلمه‌هاي سالم از گياه را به‌طور متوسط حدود 5 تا 7 سانتي‌متر ببريد طوري‌كه هر قلمه حداقل يك جوانه داشته باشد. قلمه را تا 24 ساعت بگذاريد در سايه خشك شود سپس به‌طور افقي در خاك مناسب قرار دهيد. پس ازمدتي ريشه و شاخ و برگ از محل گره ساق شروع به رشد مي‌كند.
  نظافت

  هر ماه حمام مي‌خواهد
  هر ماه يك بار با اسفنج يا يك تكه پارچه مرطوب برگ‌ها را تميز كنيد. مواظب باشيد كه برگ‌ها زخمي نشوند چون اگر برگ‌ها خراش بردارند گياه آسيب خواهد ديد.
  تمام آنچه بايد از« ديفن باخيا» بدانيد


  شما زماني مي‌توانيد گياه را از نظر ابتلا به بيماري يا حمله آفات معاينه كنيد كه تمام برگ‌هاي پير و پژمرده را حذف كرده باشيد.
  درصورتي كه به‌طور اتفاقي و اشتباها برگ گياه خورده شود حتما به سرعت به پزشك مراجعه كنيد.
  چنانچه نورمحل نگهداري گياه خيلي كم باشد، برگ‌ها ريز و ساقه دراز مي‌شود.
  اگر هواي محيط خيلي سرد باشد، به‌علت قارچ بوتري‌تيس ساقه و برگ‌ها دچار پوسيدگي مي‌شوند.
  اگر گياه را بيش از اندازه لازم آبياري كنيد، برگ‌هاي پايين زرد و لكه‌هاي قهوه‌اي در حاشيه آن‌ها به‌وجود خواهد آمد.
  چنانچه نور محيط گياه خيلي زياد باشد، برگ‌ها به رنگ سفيد در خواهد آمد.
  اگر دماي محل استقرار گياه خيلي گرم و خشك باشد، برگ‌ها خشك شده و سقوط مي‌كنند.
  درصورتي كه براي تكثير گياه را برش مي‌دهيد حتما از دست‌كش و عينك استفاده كنيد.


  منبع:
  چطور از گياهان آپارتماني نگهداري كنيم؟

  Man is a dog's idea of what God should be
  - Holbrook Jackson -


 8. Top | #5

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  محل سکونت
  TABRiZ
  لايك دريافتي
  4
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  12
  Ppet
  39
  می پسندم
  17
  مورد پسند : 8 بار در 8 پست

  پیش فرض

  میخواستم بدونم بهترین ترکیب خاک گلدان به نظرتون چی هست ؟!

  تو سایتهای مختلف اینارو پیدا کردم و نظر شما مهمه =>
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

  1/3 رس 1/3 خاک باغچه 1/3 خاک برگ


  1/5 رس 2/5 خاک باغچه 1/5 کود حیوانی پوسیده 1/5خاک برگ

  60% خاک باغچه 40% رس
   

 9. Top | #6
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  ـ
  محل سکونت
  Colby,Texas
  لايك دريافتي
  788
  لايك كرده
  775
  نوشته ها
  986
  Ppet
  2,697,143
  می پسندم
  971
  مورد پسند : 1,114 بار در 620 پست
  حالت من :
  My Mood
  In Love
  نوشته های وبلاگ
  1

  پیش فرض

  خوب بستگی به گیاه داره هر گیاهی خاک متناسب با خودش باید استفاده بشه
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 10. کاربر مقابل پست Jack Sparrow عزیز را پسندیده است:


LinkBacks (?)

 1. 7th January 2013, 01:05 PM

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 28th June 2012, 12:46 PM
 2. چطور رنگ پوستمان را روشن‌تر كنيم؟
  توسط Rahban در انجمن بهداشت و سلامت
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 24th May 2011, 11:45 AM
 3. چطور گياهان متوجه آمدن بهار مي‌شوند؟
  توسط amirhmf در انجمن اخبار گیاهان زینتی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 5th December 2010, 06:01 PM
 4. چطور سفر به طبيعت را مديريت كنيم؟
  توسط Paria.m در انجمن آرشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 5th May 2010, 09:32 PM
 5. چطور از طبيعت عكاسي كنيم؟
  توسط Paria.m در انجمن آرشیو
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 5th May 2010, 09:23 PM

Visitors found this page by searching for:

گلهای آپارتمانی

روش نگهداری گل فیلتوس

نگهداری فیلتوس

نگهداری گل فیلتوس

روش نگهداری بنجامین ابلق

نگهداری پتوس

نگهداری بنجامین ابلق

گل فیل توس

سینگلیوم

روش نگهداری دراسنا

روش نگهداری گل پتوس

شرایط نگهداری گل بنجامین

نگهداری گل پتوس

تکثیر فیلتوس

گل امسترا

نگهداری گل اسپاتی

شرایط نگهداری بنجامین ابلق

روش تکثیر فیلتوس

پرورش گل فیلتوس

شرایط نگهداری بنجامیننگهداری گلهای آپارتمانی در زمستانگل آمسترنگهداری بنجامین آمسترروش نگهداری آزالیاگل فلتوسروش نگهداری فیلتوسكىاهان ابارتمانىروش نگهداری آمستركياهان ابارتمانيگل فيلتوسگلهای آپارتمانی سایه دوستشرایط نگهداری گل پتوسنگهداری ازالیانحوه نگهداری از گلهای آپارتمانی گياه آمسترطرز نگهداری بنجامین ابلقنگهداری گلهای اپارتمانیروش تکثیر گل فیلتوسنمایش گلهای اپارتمانیhttp:persianpet.orgforumthread65596.htmlگل اسپارتیروش نگهداری بنجامین در آپارتمانانواع گياهان اپارتماني ونگهداري انهانگهداری آزالیا در آپارتماننگهداری گلهای آپارتمانیروش نگهداری گل آزالیابنجامین آمسترروش نگهداری بنجامینپرورش فیلتوسچگونه از گلهای اپارتمانی مراقبت کنیمتکثیر گل فیلتوسشرایط نگهداری امستر فيلتوسگل فيل طوسروش نگهداری پتوسگلهای اپارتمانی سایه دوستبیماری فیلتوسگل آپارتمانی پتوسگياه فيتوسطرز نگهداری بنت قنسولآمسترانحوه نگهداری بنجامین ابلقنگهداری از گل فیلتوس روش نگهداري بنجامينسينگليومنگهداری گياه بنجامين امسترنگهداري از گياهان اپارتمانيطرز نگهداری بنجامینگياهان آپارتمانينگهداری انواع گل آپارتمانیگل بنجامینشرايط نگهداري گل فيلدوسگل امستر طرزنگهداري دراسانابنجامین امستریاگل آمستراشرايط نگهداري گل فيلتوسشرایط نگهداری فیلتوسبنجامین ابلق آیا سمی استنحوي نگه داري وابياري گياه خاك توس در اپارتمانگياه فيلتوسانواع كياهان ابارتمانيروش نگهداری انواع گلهای آپارتمانینگهداری از گل اسپاتی فیلومسم برای گلهای اپارتمانیپرورش ونگهداری گلهای آپارتمانینگهداری گل بنجامینگلهاي آپارتمانيانواع گلهای آپارتمانی ونحوه نگهداری آنامسترشرایط نگهداری گل اسپاتیگل آپارتمانیشرایط نگهداری سینگونیومشرایط نگهداری پتوسنمايش گلهاي آپارتمانيگل هاي ابارتمانيچگو نه از گياه امستر مواظبت كنيمابياري گياه گوش گرگيروش نگهداری گل آپارتمانینگهداری گل بنجامین ابلق

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535