نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
Like Tree2Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 2 Post By ویکی

مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)

This is a discussion on مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم) within the بزرگان گیاهخوار forums, part of the تالار گیاهخواری category; در قسمت دوم این مقاله، مار___ روتکرانز ، فیلمساز ، نقاش و یکی از رهبران پیشگام در زمینۀ جنبش غذای ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  597
  لايك كرده
  413
  نوشته ها
  3,865
  می پسندم
  17,794
  مورد پسند : 6,265 بار در 1,130 پست

  Gh مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)

  در قسمت دوم این مقاله، مار___ روتکرانز،فیلمساز، نقاش و یکی از رهبران پیشگام در زمینۀ جنبش غذای خام، در مورد خواص درمانی و ضد پیری گیاهان خودرو و نیز چگونگی استفاده از آنها در رژیم غذایی مان که کار ساده ای نیز می باشد، توضیح می دهد. مار___ که در زمینه صنعت سرگرمی و سینما، سابقه طولانی دارد و در سال ۱۹۹۶به کارگردانی یک فیلم تلویزیونی پرداخته، برای اطلاع رسانی، الهام بخشیدن و آگاه کردن مردم، از قدرت رسانه ها و پروژه ی سلامت جهانی خود استفاده می کند. مار___ نویسنده کتاب الکترونیکی "خوددرمانی ۱۰۱" و تولید کننده فیلم مستند "غذا و داروی رایگان" است که بینندگان را تشویق می کند تا به این اقدام پیشگام که در زندگیشان تغییر زیادی ایجاد می کند، دست بزنند:
  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)


  در فیلم مستند "غذا و داروی رایگان" مار___ در شرایط اقلیمی
  و مناطق مختلف، بیننده را راهنمایی می کند تا به او نشان دهد که این گیاهان در همه جای جهان در دسترس هستند، حتی در شرایط زیست محیطی سخت.

  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)

  من به این اهمیت نمی دهم که شما در توکیو (ژاپن)، سنگاپور یا آفریقا، ایسلند یا اروپا یا هر جای دیگر هستید، گیاهان خودرو در همه جا و به طور رایگان رشد میکنند و آنها برای شما هستند و از همه مواد دیگری که از فروشگاه می خرید، مقوی ترند.


  مردم فکر میکنند که در صحرا هیچ گیاهی نمی روید. این درست نیست. اینها به طور شگفت آوری در بیابان نیز می رویند، زیرا من قادر به زندگی در صحرا بودم.مثلاً بوته شاپارال یک بوته معمولی است؛که همه آنرا بی مصرف می دانند.

  بوته های شاپارال یا کرئوسوت
  یک بوته تیغ دار و بومی بیابان های منطقه ی جنوب غربی آمریکا و نواحی دیگر است. سرخپوستان این منطقه قرن هاست که برای درمان بیماری های مختلف از جمله سرطان، از آن استفاده میکنند. آنتی اکسیدان ها از آسیب دیدگی بافت ها و سلول ها که ناشی از وجود رادیکال های آزاد در محیط زیست ماست، جلوگیری می کنند. اولین ماده زیست شیمیایی که نشانگر خواص آنتی اکسیدانی بوته شاپارال است، نوردی ئيدورگوايارتيک اسيدیا "ان دی جی ای" است.

  شاپارال به خاطر داشتن بازدارنده میتوز، یکی از قویترین داروهای ضد سرطان است. که این ماده از تکثیر سلولی جلوگیری می کند و لذا امکان رشد و گسترش را از سلول سرطانی می گیرد و در اطراف بوته شاپارال هیچ چیز نمی روید، زیرا هیچ چیز امکان تکثیر سلولی و رشد پیدا نمی کند.


  مار___ در مورد یکی دیگر از شگفتی های بیابان، گیاه یوکا، که در آمریکا می روید، توضیح می دهد. او میگوید که این گیاه خواص قابل توجهی دارد که میتواند بدن را احیاء کند.


  همچون درخت یوکا در بیابان، درخت یوشع نیزمنبعی بسیار قوی از "ریزوراترول" است و هر کسی که برنامه ی "اپرا" و بخش مربوط به دکتر "اوز" را ببیند، ریزوراترولرا می شناسد که فرد را جوان نگه می دارد، و داروی ضد پیری است.

  رزوراتول یک آنتی اکسیدان است که در انگور قرمز، بادام زمینی و قره قاط یافت می شود و معلوم شده که این مادهدر سطح سلولی، از التهاب جلوگیری می کند.

  یوکا
  ، بصورت پودر است. وقتی هسته گیاه میرسد و بر زمین می افتد و شروع به فاسد شدن می کند، پودر آن را بردارید و در آب بریزید و بنوشید. در واقع، این گیاه ماده ای دارد که برای موهای شما نیز خوب است. سرخپوستان و آپاچی ها از پودر یوکا برای موهای خود استفاده می کردند، زیرا سبب میشود که موها به خوبی رشد کنند.


  مار___ روتکرانز میگوید که بسیاری از این علف ها، گیاهان دارویی و دیگر انواع گیاهانی که در حیاط خانه شما یا همسایگان تان یافت می شوند، به نادیده گرفته می شوند، زیرا مردم از ارزش آنها بی خبر هستند.
  در هر جایی که خاکی باشد، علف وحشی هم هست. اولین کاری که آنها انجام می دهند این است که در هر سو ریشه می دوانند. لایه های بالایی ریشه ها سطح خاک را می شکافند و تا سطوح بسیار عمیق ریشه می دوانند که این ریشه ها صدها فوت به زیر زمین میروند و همه مواد مغذی در اعماق زمین را می مکندو به این شکل گیاه سرشار از ساپونین و استرول، الکالوئید،گلیکوزید، رزین، مواد معدنی و ویتامین می شود و همه این مواد به سطح خاک که قبلاً شکافته شده، می آید و آن را احیا می کند، و خود گیاه نیز مملو از این مواد می شود.

  اگر شما این گیاه را بخورید، هزاران بار قویتر از وقتی می شوید که گیاه ارگانیک از یک مزرعه را بخورید. این گیاهان خودرو از نظر غذایی ابر غذا هستند و رایگان می باشند. در واقع، آنها حتی نیاز به شما هم ندارند. شماییدکه به آنها نیاز دارید.


  لذا چیزهایی که از همهفراوان تر و رایگان هستند، همان چیزهایی هستند که بیش از همه نیاز داریم و هزینه ای نیز ندارند. به همین خاطر من آنرا "غذا و داروی رایگان" می نامم.


  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)

  در طول تاریخ
  گیاه قاصدک به خاطر خواص دارویی اش، در بسیاری از فرهنگها استفاده میشده است. پزشکان عرب در قرن های ۱۰ و ۱۱ از این گیاه برای درمان بیماران استفاده می کردند و شواهد تاریخی نشان می دهد که در قرن ۱۳ در داروهای ویلزی از این گیاه استفاده میشده است.

  گیاه
  قاصدککه در سراسر جهان رشد می کند، یکی از غنی ترین منابع لسیتین در جهان است. این گیاه یک ابر غذا و یک داروی طبیعی است و علاوه بر اینکه غذایی کامل به حساب می آید و ۸ آمینه اسید پروتئین ساز را دارد، از پاک کننده های قوی خون و کلیه نیز می باشد، سنگهای کلیه را می شکند، و در از بین بردن جوش صورت، کاهش کلسترول، جلوگیری از سرطان، کاهش مشکلات معده و روده،و حتی دیابت نیز مفید میباشد.

  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)

  "بابا آدم"
  كه فيل گوش و آراقيطون نيز ناميده مي شود گياهی است علفی و دوساله که گوی های چسبنده کوچکی دارد که به لباس و موهای شما می چسبد. اما خیلی ها نمی دانند که این گیاه یکی از ۱۰ گیاه دارویی برتر در جهان است! این گیاه یکی از مشهورترین گیاهان ضد التهاب، ضد باکتری، ضد قارچ، ضد تومور است؛ و خون را به خوبی پاک می کند و به همین خاطر یکی از بهترن تمیز کننده های پوست، به شمار می آید. این گیاه اسیدهای خون را از بین می برد و لذا برای درماناگزما و سوریاس بسیار عالی است.این گیاه هورمون ها را متعادل می کند و ورم مفاصل و مشکلات غددی را برطرف می نماید.  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)


  همه بوته های خار قابل خوردن هستند. گیاه "خار مریم"، گیاه بلندی است که برگهای دراز و نوک تیز دارد و مایعی شیر مانند در آن است، اگر این گیاه را روی خال گوشتی، زگیل، یا سرطان پوست بگذارید، در درمان آنها کمک میکند. "خار مریم" یکی از بهترین گیاهان برای کبد است! این گیاه به درمان هپاتیت و و تصلب کبدی کمک میکند. دانه های این گیاه حاوی ماده ای به نام سیلیمارین است، که با جلوگیری از ورود مواد سمی به سلولها، از این سلولها محافظت میکند، و به احیاء و رشد مجدد سلولهای جدید کبدی کمک می نماید.

  پنیرک (گل ختمی) بیشتر در نواحی استوایی
  یافت می شود. بیش از هزار گونه پنیرک در جهان وجود دارد.
  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)

  پنیرک، گیاهی عادی است که در همه جا در حیاط خانه ها رشد می کند و برای برونشیت، آسم، آمفیزم و برطرف کردن مخاط، خوب است و به کل سیستم تنفسی کمک میکند، بویژه در دوران سرما خوردگی. همچنین این گیاه مشکلات گوارشی نظیر زخم معده، التهاب مجاری ادرار و التهاب ها را برطرف می نماید.

  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)
  گیاه بارهنگ!
  این گیاه یکی از بهترین گیاهان برای زکام بهاره، حساسیت، آسم و حتی سل است! این گیاهبرای جای نیش حشرات، تب، عفونت، بیماری پوستی، سم زدایی و پاکسازی خون بسیار مفید است.این گیاه برای التهاب روده، درد معده، اسهال و پروستات پدرم هم خوب بود. کاش قبلاً می دانستیم که این گیاهان که به طور خودرو و رایگان در حیاط خانه مان رشد می کنند، می توانند بیماری ما را خوب کنند. آه، چقدر خوب میشد، جهان باید از این امر مطلع شود. و این گیاهان همین حالا در مقابل درب خانه تان و به طور رایگان وجود دارند.


  از کجا بدانیم که خوردن چه گیاهانی ایمن است؟ مار___ در این زمینه ما را راهنمایی میکند.  قانون اصلی این است که با گیاهانی که می شناسید، آغاز کنید و بعد به تدریج بر دانش خود بیفزایید. گیاهانی همچونقاصدک، خاربن و علف ها خوردنی اند. با اینها آغاز کنید. پنیرک و بارهنگدر همه جهان یافت میشوند و از بهترین چیزهایی هستند که فرد می تواند مصرف کند.

  وقتی گیاه زنده را بچینید، می میرد، اکسیده میشود، و به زمین باز می گردد. این، روند طبیعی بازگشت چیزها به زمین است تا بتوانند بازیافت شوند. اگر مدت زیادی صبر کنید، چیزی از آن نمی ماند. مثل شما که به انرژی و نیروی حیات نیاز دارید. برای همین سرخپوستان همیشه وقتی چیزی می خوردند، از آن شکرگزار بودند. در مورد طریق مصرف، شما می توانید بسیاری از گیاهان را بچینید، در دهان بگذارید و بخورید. زیاد مشکل نیست، بویژه در مورد گلها و برگها. اما بسیاری از گیاهان خیلی تلخ هستند و احتمالاً دوست ندارید که مستقیماً آنها را بخورید. بهترین راهی که به شما پیشنهاد میکنم، این است که آنها را با یک چیز شیرین مثل آب نارگیل، میوه، انجیر یا خرما، یا هر چیز دیگری که دارید، همچون کرفس یا خیار در مخلوط کن بریزید. واضح است که می توانید آب آنها را بگیرید، می توانید در سالاد از آنها استفاده کنید، می توانید با آنها چای درست کنید، یا آنها را خشک کنید، یا آنها را پودر کنید و مدت طولانی نگه دارید.


  مار___ روتکرانز عمیقاً بر این باور است که یک زندگی سالم به تعادل جسم، روح و روان بستگی دارد. او بر این باور است که اگر ما در درون، به طور اساسی و سازنده تغییر کنیم، می توانیم بر اطرافیان مان و در نهایت بر کل جهان تأثیر بگذاریم

  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)

  انرژی شما بر اطرافیان تان تأثیر می گذارد، آنها میخواهند همچون شما باشند و به همین خاطر تغییر می کنند و تغییر از شما آغاز میشود و این همان چیزی است که سیاره و ما را نجات می دهد و یک امر خودخواهانه نیست و در نهایت میتواند همه چیز را نجات دهد. اگر شما به خودتان کمک کنید، می توانید به دیگران نیز کمک کنید.  با رژیم خام گیاهخواری و مصرف گیاهان خودرو برای سلامتی مان، می توانیم سرزنده باشیم و ارتعاشی تولید کنیم که همه اثرات منفی و بیماری ها را برطرف نماید.

  این تنها راهی است که می توانید بدین وسیله به مردم ثابت کنید که براستی میتوان چنین بود. و تنها راه آن این است که با زندگی تان، گواه این امر باشید. اگر این کار را بکنید، به شما قول میدهم که می درخشید و مردم اطراف شما می گویند: "وای، چقدر عوض شدی؟ داری چه کار میکنی؟ من می خواهم مثل تو باشم!" و به این شکل بر آنها تأثیر میگذارید، و زندگی شان را تغییر میدهید. و این همان چیزی است که جهان را نجات می دهد.


  phce.org
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)


  مثلث درد و رنج حیوانات سه زاویه دارد. دو زاویهء آن از دستان ما خارج هستند ، اما زاویهء سوم در دست ماست.
  اگر یکی از زاویه ها از بین برود ، مثلث هم از بین خواهد رفت.
  تصمیم شما چیست؟

 2. 5 کاربر پست حامی حیوانات عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  زیر آسمان خدا
  لايك دريافتي
  30740
  لايك كرده
  10885
  نوشته ها
  40,071
  می پسندم
  12,247
  مورد پسند : 58,195 بار در 24,452 پست
  حالت من :
  My Mood
  In Love
  نوشته های وبلاگ
  16

  Gh مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو

  "مار___ روتکرانز"، فیلمساز، نقاش و یکی از رهبران الهام بخش در زمینه جنبش غذای خام گیاهی در آمریکا است. مار___ نویسندۀ کتاب الکترونیکی "خود درمانی ۱۰۱" است و اخیراً یک دی وی دی مستند با نام "رهایی از غذا و دارو" نوشته است که در آن می گوید که چطور گیاهان خودرو به تأمین مواد مغذی می پردازند و ما را درمان می کنند:

  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)

  مار___ برای بسیاری از افراد نمونه ای برجسته است که سلامتی و تندرستی ویژه او به خاطر خوردن غذاهای وگان و خام گیاهی، او را به الگویی در این زمینه تبدیل کرده است. البته، افراد کمی مطلع هستند که او کودک سالمی نبوده است.

  در واقع من در زندگی ام ۴ بار جانم را از دست داده ام. وقتی ۴ ساله بودم، تقریباً جانم را از دست دادم. زیرا سیستم ایمنی بدن من از بدو تولد ضعیف بود و من در آلمان بودم، و والدینم شیر، شکر و نان به من می دادند. در دهه ۱۹۶۰ آنها فکر می کردند که این چیزها خوب هستند، اما من هر روز ضعیف تر و ضعیف تر می شدم.

  مار___ هرگز سیگار نکشید، الکل ننوشید، و مواد مخدر مصرف نکرد و هر کار ممکن را انجام داد تا سلامتی اش را بازیابد، که یکی از آنها نیز تغییر رژیم غذایی اش بود.


  من به محصولات حیوانی به شدت حساسیت دارم و ۳۰ سال طول کشید تا دریافتم که مشکل از کجاست. من هر روز بدتر و بدتر میشدم. لذا گیاهخوار شدم، اما همچنان هم بیمار می شدم. وگان شدم، کمی بهتر شدم، اما هنوز هم بیمار می شدم. هنوز در یک جایی یک چیزی کم بود و وقتی ۲۷ ساله شدم، تقریباً در حال مرگ بودم، قلبم داشت از کار می افتاد، کبدم کار نمی کرد، کلیه هایم هم همینطور، و وضعیت بدی داشتم.


  در این دوران بود که او تصمیم گرفت تا همه چیز را رها کند و یک تجربه خارق العاده داشت که به نقطه عطف زندگی اش تبدیل شد.

  همه دارایی ام را بخشیدم، دیگر هیچ چیز نمانده بود و به بیابان رفتم و ۴۰ روز آنجا ماندم. روی سنگها می خوابیدم، وقتی بیدار میشدم، اولین چیزی که می دیدم، عقابی بر بالای سرم بود و همچنین حیوانات دیگر را می دیدم، همچون لاک پشت ها، خرگوشها... زندگی من اینطور می گذشت. من با آنها یکی شده بودم و از دیدگاهی تازه به زندگی نگاه می کردم و همه پاسخها را دریافت می کردم. و بازگشتم، واقعاً چیزی نخورده بودم، و چیزی هم ننوشیده بودم. نیازی به این کار نداشتم و خورشید به من انرژی میداد.

  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)

  پس از این رویداد، مار___ دریافت که طبیعت میتواند همه مواد مغذی برای بقای موجودات زنده را به آنها ارزانی دارد.

  در مورد مواد خوراکی میدانم که میوه و سبزیجات تازه سالم هستند. کار را آغاز کردم و به تدریج ادامه دادم و لحظه ای که مجدداً استفاده از مواد خوراکی تغییر یافته توسط انسان اعم از چیزهای پخته یا فرآوری شده، یا چیزهای بسته بندی شده در جعبه، شیشه و کیسه را شروع کردم، حس بدی به من دست داد.

  میوه ها و سبزیجات خام بزرگترین محافظ در مقابل سرطان های ناشی از مواد غذایی هستند.


  و طبیعت به طور صلح آمیز طراحی شده. ما نمی توانیم بهتر از آن چیزی شویم که خدا خلق کرده است. طبیعت همواره کامل است و وقت ما سعی کنیم آنرا تغییر دهیم و مثلاً غذاها را بپزیم، آنزیم ها را می کشیم، هر چیزی که بیش از ۴۶ درجه سانتیگراد گرم شود، غذای مرده محسوب میشود و لذا شما به تدریج بدن خود را نیز می کشید. آنزیمها نیروی حیات هستند. چیزی که برای بدن مان به آنها نیاز داریم.


  مصرف محصولات حیوانی یا مشروب خواری، میتواند سبب مرگ ما شود.

  پدرم بسیار پرخاشگر بود و در تمام طول عمر خود گوشت می خورد و مشروب می نوشید، در واقع مثل اکثر مردم زندگی میکرد و در نهایت به سرطان پروستات دچار شد؛ به او گفتند که مدت زمان زیادی زنده نمی ماند. و او باید یک تصمیم اساسی میگرفت و زندگیش را تغییر می داد. منظور از تغییر زندگی، تغییر رژیم غذایی و همه کارهای دیگرش بود. و او چنین کرد، که شگفت آور بود، زیرا اکثر مردم این کار را انجام نمی دهند. و در عرض ۳۰ روز، پی اس آی او به صفر رسید و ۵ سال بدون مشکل به زندگی ادامه داد.

  قویترین حیوانات در سیاره اعم از فیل، کرگدن و اسب آبی گوشت نمیخورند، اما ۱۸۰۰ کیلوگرم ماهیچه دارند. این ماهیچه ها از کجا آمده اند؟ آنها فقط سبزیجات می خورند.

  مار___ پیشنهاد میکند که همه از خوردن غذاهای فرآوری شده بپرهیزند، چراکه با مصرف آنها به بدن خود آسیب می رسانند.

  مردم باید به یک موضوع بسیار مهم پی ببرند. منظور من از این رژیم، رژیم گیاهخواری یا وگان نیست. وقتی وگان بودم، هنوز بیمار میشدم، چرا؟ زیرا اکثر وگان ها فکر می کنند که چون محصولات حیوانی نمی خورند، پس سالم هستند، اما نان، ماکارونی، غلات بو داده، نان خشک، شیرینی، کیک، پای، شیر و غذاهای فرآوری شده میخورند. وقتی شما چیزی را از حالت طبیعی خارج کنید، موجب مرگ خود می شوید.

  به نظر مار___ روتکرانز گیاهان خودرو راز سلامتی به شمار می آیند.

  گیاهان خودرو نمیدانند که در چه زمان باران می آید و به خاطر سازگاری با این شرایط پایدار تر هستند. آنها حتی نمی دانند که آیا از زمین نیز چیزی دریافت میکنند یا نه، لذا این گیاهان تا عمق بسیار در زمین، تا چند صد فوت، ریشه می دوانند. مردم از این موضوع اطلاع ندارند. شبدر سرخ که تا این ارتفاع از زمین بیرون است، تا ۳۷ متر در خاک ریشه دارد. چرا گیاهی به این اندازه، تا عمق ۳۷ متری ریشه دارد؟ زیرا به این شکل ساپونین، استرول، آلکالوئید، گلیکوزید، و همه چیزهای زمین را می مکد، و همچنین ویتامین ها و مواد معدنی را، به همین خاطر این گیاهان، بسیار غنی میشوند. اینها گیاهان خودرو هستند؛ چیزهایی که در مزارع رشد میکنند و ما برای آنها پول پرداخت میکنیم، خودرو نیستند. وقتی گیاهان خودرو را بخورید، احساس میکنید که شما نیز پایدار و قادر به بقا هستید، و انرژی آنها را دریافت میکنید، و به طور شگفت آوری وضع سلامتی شما بهبود می یابد. و راز بقا، بازگشت به طبیعت است.

  مار___ پیشنهاد میکند که افراد غذاهای تازه، خام و وگان را به صورت مایع مصرف کنند.

  پس از مدتی دریافتم که غذای جامد، انرژی بسیار پایینی دارد، حتی غذای طبیعی و غذای سنگین و جامد، ارتعاش پایین تری دارد. غذای مایع، از ارتعاش بالایی برخودار است و با خوردن آن، ذهن، جسم و روح تان را پاک می کنید. و هر چقدر پاکتر شوید، کمتر درگیر دنیا می شوید. هر چقدر ارتعاش شما بالاتر رود، بیشتر معنوی می شوید. اگر مشکلات جدی در مورد سلامت تان داشته باشید، کافی است برای مدتی فقط آب بخورید و بعد آب میوه بنوشید، زیرا % ۷۰ از انرژی بدن صرف هضم غذا می شود و وقتی غذای جامد می خوریم، بیشتر انرژی ای که برای درمان نیاز داریم، صرف هضم غذا می کنیم. به همین خاطر پس از خوردن غذا، احساس خستگی میکنیم،
  اولاً: زیرا غذا را به قدر کافی نمی جویم، دوماً: احتمالاً غذای مناسبی مصرف نمی کنیم، سوماً: زیرا باید همه این غذاهای جامد را خرد کنیم. لذا اگر بیمار هستید، اولین کاری که باید انجام دهید توقف خوردن غذای جامد است، فقط مایعات و آب میوه های تازه مصرف کنید که مستقیماً به جریان خون شما وارد می شوند.

  مار___ که در زمینه صنعت سرگرمی و سینما، سابقه طولانی دارد و در سال ۱۹۹۶ به کارگردانی یک فیلم تلویزیونی پرداخته، برای اطلاع رسانی، الهام بخشدین و آگاه کردن مردم، از قدرت رسانه ها و پروژه ی سلامت جهانی خود استفاده می کند.

  پروژه سلامت جهانی، یک برنامه گسترده است که به منظور تشویق مردم و الهام بخشیدن به آنها برای تغییر به سوی زندگی بهتر، خوداتکایی و رهایی از وابستگی به پزشکان برای کسب سلامتی، آغاز کردم و در واقع برای اینکه مردم برای کسب سلامتی، روی خودشان حساب کنند. زیرا جهان در صورتی درمان میشود که ما خود را درمان کنیم.

  آنچه در واقع بیش از هر چیز به مردم انگیزه میدهد این است که با خود صادق باشند و تصویر اصلی خود در آینه را ببیند. ما میخواهیم محبوب باشیم، می خواهیم مورد تقدیر باشیم، اما هنگامی که به میانسالی می رسیم، در مورد کاهش مو و چین و چروک نگران میشویم، و از اضافه وزن و چاقی، و همه این مسائل پوچ. لذا من گفتم: "راه رهایی از همه این چیزها این است که براستی به سلامت خود اهمیت دهید."  بنای یک زندگی سالم تغذیه بر اساس رژیم گیاهی است. البته علاوه بر انتخاب غذای سالم، باید خیلی از مسائل دیگر را نیز رعایت کرد.

  باید جسم، روان و روح را مد نظر گرفت. باید همه اینها با همدیگر در تعادل باشند و من سعی دارم به مردم همین را بگویم. وقتی خام گیاهخوار شوید، احساس خوبی پیدا می کنید و واقعاً درک می کنید که برخورداری از یک بدن سالم چه حسی دارد و وقتی حس فرد بهتر شود، می خواهد کارهای بهتری انجام دهد. و بعد به محیط زیست نیز اهمیت می دهد و به جهان و به کمک به افراد دیگر. در واقع این روند از خود فرد آغاز می شود.


  مار___ روتکرانز، فیلمساز، نقاش و یکی از رهبران پیشگام در زمینۀ جنبش غذای خام، در مورد خواص درمانی و ضد پیری گیاهان خودرو و نیز چگونگی استفاده از آنها در رژیم غذایی مان که کار ساده ای نیز می باشد، توضیح می دهد. مار___ که در زمینه صنعت سرگرمی و سینما، سابقه طولانی دارد و در سال ۱۹۹۶به کارگردانی یک فیلم تلویزیونی پرداخته، برای اطلاع رسانی، الهام بخشیدن و آگاه کردن مردم، از قدرت رسانه ها و پروژه ی سلامت جهانی خود استفاده می کند. مار___ نویسنده کتاب الکترونیکی "خوددرمانی ۱۰۱" و تولید کننده فیلم مستند "غذا و داروی رایگان" است که بینندگان را تشویق می کند تا به این اقدام پیشگام که در زندگیشان تغییر زیادی ایجاد می کند، دست بزنند:  در فیلم مستند "غذا و داروی رایگان" مار___ در شرایط اقلیمی و مناطق مختلف، بیننده را راهنمایی می کند تا به او نشان دهد که این گیاهان در همه جای جهان در دسترس هستند، حتی در شرایط زیست محیطی سخت.


  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)
  من به این اهمیت نمی دهم که شما در توکیو (ژاپن)، سنگاپور یا آفریقا، ایسلند یا اروپا یا هر جای دیگر هستید، گیاهان خودرو در همه جا و به طور رایگان رشد میکنند و آنها برای شما هستند و از همه مواد دیگری که از فروشگاه می خرید، مقوی ترند.


  مردم فکر میکنند که در صحرا هیچ گیاهی نمی روید. این درست نیست. اینها به طور شگفت آوری در بیابان نیز می رویند، زیرا من قادر به زندگی در صحرا بودم. مثلاً بوته شاپارال یک بوته معمولی است؛ که همه آنرا بی مصرف می دانند.

  بوته های شاپارال یا کرئوسوت یک بوته تیغ دار و بومی بیابان های منطقه ی جنوب غربی آمریکا و نواحی دیگر است. سرخپوستان این منطقه قرن هاست که برای درمان بیماری های مختلف از جمله سرطان، از آن استفاده میکنند. آنتی اکسیدان ها از آسیب دیدگی بافت ها و سلول ها که ناشی از وجود رادیکال های آزاد در محیط زیست ماست، جلوگیری می کنند. اولین ماده زیست شیمیایی که نشانگر خواص آنتی اکسیدانی بوته شاپارال است، نوردی ئيدورگوايارتيک اسيد یا "ان دی جی ای" است.

  شاپارال به خاطر داشتن بازدارنده میتوز، یکی از قویترین داروهای ضد سرطان است. که این ماده از تکثیر سلولی جلوگیری می کند و لذا امکان رشد و گسترش را از سلول سرطانی می گیرد و در اطراف بوته شاپارال هیچ چیز نمی روید، زیرا هیچ چیز امکان تکثیر سلولی و رشد پیدا نمی کند.


  مار___ در مورد یکی دیگر از شگفتی های بیابان، گیاه یوکا، که در آمریکا می روید، توضیح می دهد. او میگوید که این گیاه خواص قابل توجهی دارد که میتواند بدن را احیاء کند.

  همچون درخت یوکا در بیابان، درخت یوشع نیز منبعی بسیار قوی از "ریزوراترول" است و هر کسی که برنامه ی "اپرا" و بخش مربوط به دکتر "اوز" را ببیند، ریزوراترول را می شناسد که فرد را جوان نگه می دارد، و داروی ضد پیری است.

  رزوراتول یک آنتی اکسیدان است که در انگور قرمز، بادام زمینی و قره قاط یافت می شود و معلوم شده که این ماده در سطح سلولی، از التهاب جلوگیری می کند.

  یوکا، بصورت پودر است. وقتی هسته گیاه میرسد و بر زمین می افتد و شروع به فاسد شدن می کند، پودر آن را بردارید و در آب بریزید و بنوشید. در واقع، این گیاه ماده ای دارد که برای موهای شما نیز خوب است. سرخپوستان و آپاچی ها از پودر یوکا برای موهای خود استفاده می کردند، زیرا سبب میشود که موها به خوبی رشد کنند.

  مار___ روتکرانز میگوید که بسیاری از این علف ها، گیاهان دارویی و دیگر انواع گیاهانی که در حیاط خانه شما یا همسایگان تان یافت می شوند، به نادیده گرفته می شوند، زیرا مردم از ارزش آنها بی خبر هستند.

  در هر جایی که خاکی باشد، علف وحشی هم هست. اولین کاری که آنها انجام می دهند این است که در هر سو ریشه می دوانند. لایه های بالایی ریشه ها سطح خاک را می شکافند و تا سطوح بسیار عمیق ریشه می دوانند که این ریشه ها صدها فوت به زیر زمین میروند و همه مواد مغذی در اعماق زمین را می مکند و به این شکل گیاه سرشار از ساپونین و استرول، الکالوئید، گلیکوزید، رزین، مواد معدنی و ویتامین می شود و همه این مواد به سطح خاک که قبلاً شکافته شده، می آید و آن را احیا می کند، و خود گیاه نیز مملو از این مواد می شود.

  اگر شما این گیاه را بخورید، هزاران بار قویتر از وقتی می شوید که گیاه ارگانیک از یک مزرعه را بخورید. این گیاهان خودرو از نظر غذایی ابر غذا هستند و رایگان می باشند. در واقع، آنها حتی نیاز به شما هم ندارند. شماییدکه به آنها نیاز دارید.

  لذا چیزهایی که از همه فراوان تر و رایگان هستند، همان چیزهایی هستند که بیش از همه نیاز داریم و هزینه ای نیز ندارند. به همین خاطر من آنرا "غذا و داروی رایگان" می نامم.

  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)


  در طول تاریخ گیاه قاصدک به خاطر خواص دارویی اش، در بسیاری از فرهنگها استفاده میشده است. پزشکان عرب در قرن های ۱۰ و ۱۱ از این گیاه برای درمان بیماران استفاده می کردند و شواهد تاریخی نشان می دهد که در قرن ۱۳ در داروهای ویلزی از این گیاه استفاده میشده است.

  گیاه قاصدک که در سراسر جهان رشد می کند، یکی از غنی ترین منابع لسیتین در جهان است. این گیاه یک ابر غذا و یک داروی طبیعی است و علاوه بر اینکه غذایی کامل به حساب می آید و ۸ آمینه اسید پروتئین ساز را دارد، از پاک کننده های قوی خون و کلیه نیز می باشد، سنگهای کلیه را می شکند، و در از بین بردن جوش صورت، کاهش کلسترول، جلوگیری از سرطان، کاهش مشکلات معده و روده، و حتی دیابت نیز مفید میباشد.


  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)
  "بابا آدم" كه فيل گوش و آراقيطون نيز ناميده مي شود گياهی است علفی و دوساله که گوی های چسبنده کوچکی دارد که به لباس و موهای شما می چسبد. اما خیلی ها نمی دانند که این گیاه یکی از ۱۰ گیاه دارویی برتر در جهان است! این گیاه یکی از مشهورترین گیاهان ضد التهاب، ضد باکتری، ضد قارچ، ضد تومور است؛ و خون را به خوبی پاک می کند و به همین خاطر یکی از بهترن تمیز کننده های پوست، به شمار می آید. این گیاه اسیدهای خون را از بین می برد و لذا برای درمان اگزما و سوریاس بسیار عالی است. این گیاه هورمون ها را متعادل می کند و ورم مفاصل و مشکلات غددی را برطرف می نماید.  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)
  همه بوته های خار قابل خوردن هستند. گیاه "خار مریم"، گیاه بلندی است که برگهای دراز و نوک تیز دارد و مایعی شیر مانند در آن است، اگر این گیاه را روی خال گوشتی، زگیل، یا سرطان پوست بگذارید، در درمان آنها کمک میکند. "خار مریم" یکی از بهترین گیاهان برای کبد است! این گیاه به درمان هپاتیت و و تصلب کبدی کمک میکند. دانه های این گیاه حاوی ماده ای به نام سیلیمارین است، که با جلوگیری از ورود مواد سمی به سلولها، از این سلولها محافظت میکند، و به احیاء و رشد مجدد سلولهای جدید کبدی کمک می نماید.  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)
  پنیرک (گل ختمی) بیشتر در نواحی استوایی یافت می شود. بیش از هزار گونه پنیرک در جهان وجود دارد.
  پنیرک، گیاهی عادی است که در همه جا در حیاط خانه ها رشد می کند و برای برونشیت، آسم، آمفیزم و برطرف کردن مخاط، خوب است و به کل سیستم تنفسی کمک میکند، بویژه در دوران سرما خوردگی. همچنین این گیاه مشکلات گوارشی نظیر زخم معده، التهاب مجاری ادرار و التهاب ها را برطرف می نماید.  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)

  گیاه بارهنگ! این گیاه یکی از بهترین گیاهان برای زکام بهاره، حساسیت، آسم و حتی سل است! این گیاه برای جای نیش حشرات، تب، عفونت، بیماری پوستی، سم زدایی و پاکسازی خون بسیار مفید است. این گیاه برای التهاب روده، درد معده، اسهال و پروستات پدرم هم خوب بود. کاش قبلاً می دانستیم که این گیاهان که به طور خودرو و رایگان در حیاط خانه مان رشد می کنند، می توانند بیماری ما را خوب کنند. آه، چقدر خوب میشد، جهان باید از این امر مطلع شود. و این گیاهان همین حالا در مقابل درب خانه تان و به طور رایگان وجود دارند.


  از کجا بدانیم که خوردن چه گیاهانی ایمن است؟ مار___ در این زمینه ما را راهنمایی میکند.

  قانون اصلی این است که با گیاهانی که می شناسید، آغاز کنید و بعد به تدریج بر دانش خود بیفزایید. گیاهانی همچون قاصدک، خاربن و علف ها خوردنی اند. با اینها آغاز کنید. پنیرک و بارهنگ در همه جهان یافت میشوند و از بهترین چیزهایی هستند که فرد می تواند مصرف کند.

  وقتی گیاه زنده را بچینید، می میرد، اکسیده میشود، و به زمین باز می گردد. این، روند طبیعی بازگشت چیزها به زمین است تا بتوانند بازیافت شوند. اگر مدت زیادی صبر کنید، چیزی از آن نمی ماند. مثل شما که به انرژی و نیروی حیات نیاز دارید. برای همین سرخپوستان همیشه وقتی چیزی می خوردند، از آن شکرگزار بودند. در مورد طریق مصرف، شما می توانید بسیاری از گیاهان را بچینید، در دهان بگذارید و بخورید. زیاد مشکل نیست، بویژه در مورد گلها و برگها. اما بسیاری از گیاهان خیلی تلخ هستند و احتمالاً دوست ندارید که مستقیماً آنها را بخورید. بهترین راهی که به شما پیشنهاد میکنم، این است که آنها را با یک چیز شیرین مثل آب نارگیل، میوه، انجیر یا خرما، یا هر چیز دیگری که دارید، همچون کرفس یا خیار در مخلوط کن بریزید. واضح است که می توانید آب آنها را بگیرید، می توانید در سالاد از آنها استفاده کنید، می توانید با آنها چای درست کنید، یا آنها را خشک کنید، یا آنها را پودر کنید و مدت طولانی نگه دارید.


  مار___ روتکرانز عمیقاً بر این باور است که یک زندگی سالم به تعادل جسم، روح و روان بستگی دارد. او بر این باور است که اگر ما در درون، به طور اساسی و سازنده تغییر کنیم، می توانیم بر اطرافیان مان و در نهایت بر کل جهان تأثیر بگذاریم
  انرژی شما بر اطرافیان تان تأثیر می گذارد، آنها میخواهند همچون شما باشند و به همین خاطر تغییر می کنند و تغییر از شما آغاز میشود و این همان چیزی است که سیاره و ما را نجات می دهد و یک امر خودخواهانه نیست و در نهایت میتواند همه چیز را نجات دهد. اگر شما به خودتان کمک کنید، می توانید به دیگران نیز کمک کنید.


  با رژیم خام گیاهخواری و مصرف گیاهان خودرو برای سلامتی مان، می توانیم سرزنده باشیم و ارتعاشی تولید کنیم که همه اثرات منفی و بیماری ها را برطرف نماید.

  این تنها راهی است که می توانید بدین وسیله به مردم ثابت کنید که براستی میتوان چنین بود. و تنها راه آن این است که با زندگی تان، گواه این امر باشید. اگر این کار را بکنید، به شما قول میدهم که می درخشید و مردم اطراف شما می گویند: "وای، چقدر عوض شدی؟ داری چه کار میکنی؟ من می خواهم مثل تو باشم!" و به این شکل بر آنها تأثیر میگذارید، و زندگی شان را تغییر میدهید. و این همان چیزی است که جهان را نجات می دهد.

  (برگرفته از سايت كانون انسان پاك زمين پاك)
  ToOoTi and lilie vorojak like this.
  مار___ روتکرانز، خام گیاهخوار: قدرت غذای خام و گیاهان خودرو (قسمت دوم)

 4. کاربر مقابل پست ویکی عزیز را پسندیده است:


LinkBacks (?)

 1. 1st July 2012, 11:47 PM

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 30th January 2011, 05:15 PM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10th January 2011, 06:51 PM
 3. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 2nd December 2010, 09:47 PM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 13th November 2010, 09:08 PM
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 7th November 2010, 06:54 PM

Visitors found this page by searching for:

گياهان خودرو

پنیرک معمولی در کدام مناطق جهان یافت می شود

گياه بارهنگ

خار مریم

خارهای دارویی

گياهان هورموني

خام گياهخوار

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556