نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

پرندگان شکاری

This is a discussion on پرندگان شکاری within the آرشیو forums, part of the تالار دوست داران پرندگان category; عقاب عقاب ( سلطان پرندگان )، عقاب یکی از بزرگترین ونیرومندترین پرندگان جهان است. عقابها منظری مغرور وترسناک وقدرت شکارگری ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  199
  لايك كرده
  140
  نوشته ها
  2,771
  می پسندم
  5,209
  مورد پسند : 9,650 بار در 2,607 پست

  پیش فرض پرندگان شکاری

  عقاب
  عقاب ( سلطان پرندگان )، عقاب یکی از بزرگترین ونیرومندترین پرندگان جهان است. عقابها منظری مغرور وترسناک وقدرت شکارگری بسیار دارند. برخی از عقابها حین پرواز شکار خود را صید می‌کنند. عقاب طلائی را گاه سلطان پرندگان گفته‌اند. البته عقابها همیشه درنده خو به نظر نمی‌رسند. عقابها سخت از خطر، مخصوصاً انسان گریزان هستند وبندرت به آدمی حمله می‌کنند. عقاب توانائی بلند کردن یک آدم کوچک اندام را دارد.

  پرندگان شکاری
  مشخصات

  عقاب معمولاً از ۷۶ تا ۸۹ سانتی متر از نوک منقار تا انتهای دم طول، واز ۳ تا ۶کیلو وزن، وبالهایش دومتر بلندی دارد. سر عقاب بزرگ وپوشیده از پر است. چشمانی درشت دارد که هریک ازآنها در یک طرف سرش قرار دارد. از قدرت بینائی فراوان بهره مند می‌باشد. عقابها می‌توانند از فراز آسمانها شکار خود را ببینند واز نقاط بلند همچون صاعقه بر سر شکار نگون بخت فرود آیند. منقار نیرومند وتندی دارند. منقار عقاب طلائی به پنج سانتی متر می‌رسد. برخی از عقابها منقاری بزرگتر دارند. رنگ وبال وطول وشکل عقابها از منطقه تا منطقهٔ دیگر اختلاف دارد به طوریکه در عقابهای آسیائی و اوروپائی وآمریکائی تفاوت آن نمایان است. عقابها باپاهایی نیرومند و به رنگ زرد و روشن دارند. عقابها برای درهم شکستن شکار خود از منقار وچنگال پاهای خود استفاده می‌کنند. پاهای عقاب طلائی پوشیده از پر (ریش) است، اما قسمت پائین پاها بدون پر می‌باشد.

  پرندگان شکاری


  محل زندگی عقابها:علفزار و جنگل‌های زمین‌های پست وبر فراز کوه‌های بلند ونا هموار، ودر نقات دورد دست، ودر نقات تقریبا دست نخورده انسان زندگی می‌کنند. باپرها وبالهای بلند، عقاب می‌تواند به آسانی پرواز وشکار خود را از زمین بلند کند. عقاب گاه، با بالهای خود به شکار ضربه می‌زند. اما نمی‌تواند با بالهایش بجنگد. عقاب هنگام جنگ از منقار وپاهای نیرومند خود استفاده می‌کند، بیشتر عقابها قهوه‌ای رنگ و یا سیاه رنگ هستند. جوجه عقابها تا سن بلوغ خود که چهار سال طول می‌ کشد پر وبال کامل ندارند  عقابها معمولاً از ۲۵ تا ۳۵ سال تقریبا عمر می‌کنند، البته گاه تا ۴۵ سال و حتی بیشتر هم عمر کرده‌اند. قلمرو عقاب از پنجاه تا ۱۷۰ کیلومتر مربع پیش بینی کرده‌اند. آشیانه عقابها بیشتر بر فراز بلندی‌ها، بالای درختان بلند وشکاف صخره‌ها وکوه‌های مرتفع وپرتگاه‌ها می‌باشد.

  عقاب طلایی

  عقاب طلایی یکی از زیباترین پرنده گان شکاری است که در بسیاری ازمناطق جهان زیست می کند ودر ایران نیز به صورت بومی یافت می شود از گذشته دور ایننوع عقاب به صورت یک پرنده شکاری محبوب توسط بسر تربیت شده است . در حال حاضر،عقابطلایی، باتوجه به تهدیدات موجود جزء پرنده گانی است که نیاز به حفاظت وحمایت داردعقاب طلایی توانایی بالایی در پرواز داشته وبال زنی های متفاوتی را به نمایش میگذارد. از نشانه های تشخیصی آن در حین پرواز بال بازروی یا بال باز اوج گیریهایباشکوه،همراه با بال زدن گاه بیگاه آن می باشد این عقاب در هنگام بال باز روی یابال باز اوج گیری،بالهارا بالا نگه داشته وشاهپرهای اولیه را می گستراندوآن رااندکی رو به بالا به شکلv))وکاملاً به جلو نگه می دارد. این پرنده در زیستگاههای باز ونیمه بازودر ارتفاع3600متری از سطح دریا یافت میشود

  پرندگان شکاری


  زیستگههای مورد سکونت ان شامل،توندرا،بوته زارها،چمنزارها،بیشه زارها ،درختزارهاوجنگلهای مخروطی است.بیشتر این عقابهادرمناطق کوهستانی یافت می شوند ولی در تالابهاوزیستگاه های ساحلی نیز لانه گزینی میکنند

  باز
  در خانواده (باز، قوش، شاهین)، باز بزرگترینپرندهاین خانواده است که ۶۱سانتیمتر طول، وگاهی هم بیشتر طول دارد. اینپرندگاندر نواحی قطبی شمالآمریکا،اروپاوآسیازندگی می‌کنند. کو چکترین پرندهاین خانواده از آن آسیای جنوبی است با طول حدود ۱۵ سانتیمتر.


  پرندگان شکاری

  ماده‌ها گاه از نرها بزرگترند اما هردو معمولاً همرنگ هستند. هردو جنس نیز منقاری قوی، تیز، وپاهای نیرومند دارند. شاهین‌ها به پرندگانی به اندازه خود وگاه بزرگتر از خود نیز حمله می‌کنند، وبسیاری از پرندگان را می‌کشند.

  شاهین‌ها روزگاری در سراسر دنیا می‌زیست. اما امروزه به شدت کمیاب شده ودر برخی جاها دیده می‌شوند. احتمالاً معدودی از پرندگان می‌توانند تندتر از شاهین‌ها پرواز نمایند. گاه سرعتش هنگام شکار به ۲۹۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. به آسانی می‌تواند تندپروازترین اردک‌ها، کبوتر‌ها، کبک‌ها را شکار نماید. طول آن به ۴۶ سانتیمتر می‌رسد، بالهای گسترده اش به حدود ۱۰۹ سانتیمتر می‌رسد. قسمت بالای بدنش آبی خاکستری، وقسمت پائین سفید وبالکه‌های مایل به سیاه است. لانه اش را درکنار صخره‌های بزرگ می‌سازد و ۲تا ۶ تخم می‌گذارد.

  پرندگان شکاری
  شاهین

  پرنده ایاز راسته شکاریان روزانه از تیره بازها است. شاهین جزو شکاریان بسیار جسور و باشهامت است، و با وجود آنکه از قوش کوچکتر است ولی بعلت جسارتی که دارد گاهی عموماًبه عقاب وقوش حمله می‌‌کند. در حدود ۴۰ گونه از این پرنده شناخته شده است که بانامهای گوناگون زیستگاهشان در سراسر کره زمین پراکنده است. شاهین عموماً آشیانه خودرا در کوهستانهای بلند و دور افتاده و در غارهای مشرف به پرتگاه‌ها و صخره‌ها بلندمی‌‌سازد ولابلای صخره ‌های کوهستانی تخم گذاری می‌‌کند. گونه‌های مختلف این پرندهدر کوه‌هایایران فراوان است. شاهین را صیادان جهت شکار تربیت می‌‌کنند. زیستگاه این پرنده درکوهستانهای بلند و دور افتاده، و آشیانه خود را در غارها مشرف به پرتگاه‌ها وصخره‌ها بلند می‌‌سازد.

  پرندگان شکاری


  نمای ظاهری

  شاهین دارای قرنیه‌ای سیاه رنگ و پرهایی زرد رنگ است که به خاکستری می‌‌گراید، وزیر گلو وزیر شکمش قهوه‌ای و دارای خالهای تیره است. نر این پرنده قدری کوچکتر ازماده است.
  پرندگان شکاری
  ریشه تاریخی

  شاهین در پارسی یعنی «ازشاه»، مانند آهنین کهریشه اش از آهن می آید. شکار کردن با شاهین با آنکه تاریخ اش به دوره پادشاهیآشور می رسد، بدون شک در دورهساسانی ورزش شاهان بوده زیرا در دوره اسلامی گسترش یافت. شکار با شاهین پس از آن به اروپاگسترش پیدا کرد. نام شاهین می تواند از شکار کردن شاه با پرنده شکاری ریشه گرفتهباشد
  پرندگان شکاری

  شاهین روزگاری در سراسر دنیا می‌زیست. اما امروزه به شدت کمیاب شده ودر بعضی جاها دیده می‌شود. احتمالاً معدودی از پرندگان می‌توانند تندتر از شاهین‌ها پرواز نمایند. گاه سرعتش هنگام شکار به ۲۹۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. طول آن به ۴۶سانتیمتر می‌رسد. بالهای گسترده اش به ۱۰۹ سانتیمتر می‌رسد. شاهین‌ها به پرندگان به اندازه خود وگاه بزرگتر از خود نیز حمله می‌کنند، بسیاری از پرندگان را می‌کشند.


  چرخ یا بالابان:
  نوعی پرنده کمیاب درایران صحبت کنم که اکثراً مردم جنوب ایران به این شکار ممنوع دست میزنند .
  این پرندگان شکاری که در زبان بومی جنوب ایرانچرخ یا بهرینام دارند در اکثر نقاطایران وجود دارند اما به تعداد بسیار اندک.
  پرندگان شکاری
  مردم جنوب به مدت ۴۰ روز در جایی مخصوص در بیابان درزیر زمین پنهان میشوند و به وسیله توری که بر روی زمین پهن میشود و کبوتری که درمیان این دام گذاشته میشود چشم به آسمان میدوزند تا شاید این پرنده شکاری کمیاب راصید کنند.
  متاسفانه به دلیل اینکه این پرنده در کشورهای حاشیه خلیج فارس به قیمت بسیار زیاد خریداری میشود این صیادان جنایت کار دست به صید این پرنده شکاری کمیاب رو به انقراض میزنند .
  پرندگان شکاری


  بعضی آدمـــا...!!
  مثـل دیـــوارای هستن که...!!
  تـازه رنــگ شـدن...!!
  نــباید بــهشون نـــزدیک بـشی...!!
  چه بــرسه کـه بخــوای بهشــون تکــیه کـــنی...!!

 2. 3 کاربر پست amirhmf عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 1 بار در 1 پست

  پیش فرض

  سلام
  لطفا یه راهنمایی کنید
  من یه شاهین دارم که الان نزدیک به یک هفته هست شروع به کندن پرهای خودش کرده و پرهاش داره میریزه
  میشه بگید این طبیعیه؟
  غذاش رو خوب میخوره و برای غذا خوردن شیرین کاری میکنه مثل روز اول اما این موضوع که پرهاش داره میریزه فکرم رو مشغول کرده
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

LinkBacks (?)

 1. 16th April 2012, 01:28 PM

موضوعات مشابه

 1. ضجه پرندگان شکاری در قهقهه سودجویان گم می‌شود
  توسط ویکی در انجمن مخالفین شکار
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 30th October 2015, 02:58 PM
 2. نگهداری پرندگان شکاری
  توسط *R@$hid* در انجمن تالار پرندگان حیات وحش(wild birds)
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th September 2013, 10:09 AM
 3. پرندگان شکاری
  توسط Navid_Bobby در انجمن آرشیو
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 10th September 2012, 11:19 PM
 4. شکار شدن شکارچیان پرندگان شکاری
  توسط گنجشک در انجمن ارشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd November 2009, 08:44 PM
 5. پرندگان شکاری
  توسط .masoud در انجمن آرشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 8th March 2009, 03:50 AM

Visitors found this page by searching for:

پرندگان شکاری

اشیانه پرندگان شکاریفرق عقاب با شاهينپرنده گان شكاري فروش پرندگان شكاري پرندگان شكاريفرق میان باز عقاب و شاهینپرنده شکاریفروشندگان جوجه پرنده شکاریعقاب پرنده شکاریقیمت فروش جوجه شاهین شکاری در ایرانخرید پرندگان شکاریپرنده های شکاری جنوب ایرانخرید پرنده ی شاهین پرندگان شکاریشاهین پرنده شکاریپرنده شاهین شکاریبزرگترین شاهین شکارینام آشیانه پرندگان شکاریتفاوت عقاب شاهينبزرگترین پرنده شکاریزيباترين پرنده گانتفاوت بین عقاب و شاهینپرنده گان کوچک شکاریجهان پرنده گانتربيت پرنده شاهينفروش پرنده گان شکاریپرندگان شکاری باز شاهین پرند گان شكاريپرنده گان ایرانمقایسه شاهین و عقاببازار فروش برنده شكاريانجمن پرندگان شکاریپرندگان شكاري جهانپرندههای شکاریخرید یک پرنده شاهینخصوصیات شاهین و عقاببزرگترین پرنده شکاری دنیاپرنده شكاريتفاوتهای شاهین و عقابفرق شاهين و عقابمقایسه بین عقاب و شاهینقیمت پرنده ی شکاریخریدوفروش برندگان شکاریعقاب و شاهینتربیت پرنده شاهینبرنده شکاریمقايسه عقاب و شاهينزیباترین پرنده شکاری÷رندگان شکاریپرواز بوم (پرنده گان)آشیانه شاهین شکاری کجاستفروش پرنده شاهينعقاب بهریپرنده شکاری عقابزیباترین پرنده گانپرنده گان شکاری جهاننحوه سخت آشيانه پرنده فدق عقات وشاهینپرنده شکاری بهری.فرق بین قوش و شاهین برندگان شکاری نام پرنده های شکاریفرق عقاب و قوشدانلود مستند پرندگان شکاری شاهین بالابانقيمت پرنده هاي شكاري در جنوبخریداران پرندگان شکاریدنیای پرند ه گانتفاوت ظاهری شاهین وبازپرنمده گان شکاری تفاوت عقاب و شاهینام آشیانه ی پرندگان وحشیزیباترین پرنده شکاری ایرانتفاوت ظاهری شاهین و عقاببزرگترین باز شکاریاشيانه هاي پرتد هاي شكاريباز پرندخ شكاري شاهينپرنده ی شکاری در جنوب ایرانخریداران پرنده گان شکاریفروشگاه پرندگان وحشي شاهينفروش پرندهای شکاری عقابپرنده شکاری برای فروشفروش شاهین پرندهفروشگاه پرنده شاهینزیستگاه پرندگان شکاریقيمت باز شكاريباز شكاري قيمتفرق بین باز و شاهین؟شکار باشاهینفروشگاه پرنده گان شکاریفروش عقاب وشاهیننام آشیانه پرنده شکاریزيباترين پرندگان وحشيمقایسه عقاب و شاهیناشيانه پرندگان شكاريفرق بین قوش و باز و عقاب و شاهینباز شكاري فروشيقيمت پرنده شاهينقیمت پرنده شاهین لیلمشخصات پرنده های شکاری

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556