صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 30
Like Tree58Likes

هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند.

This is a discussion on هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند. within the انجمن روشهای نگهداری سگ forums, part of the تالار دوستداران سگها category; عقیم کردن سگ های ماده(قسمت اول) بیشترین در خواست صاحبان سگ های ماده رای عقیم کردن حیوان خود به منظور ...

 1. Top | #21
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  کره ی زمین
  لايك دريافتي
  540
  لايك كرده
  191
  نوشته ها
  2,343
  می پسندم
  20,024
  مورد پسند : 5,954 بار در 1,242 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  Icon19 عقیم کردن سگ های ماده


  هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند.  عقیم کردن سگ های ماده(قسمت اول)
  بیشترین در خواست صاحبان سگ های ماده رای عقیم کردن حیوان خود به منظور جلوگیری از آبستنی بوده و بعد از آن به ترتیب برای از بین بردن عواقب نامطلوب دوره ب فحلی از قبیل ریزش ترشحات فحلی و رفتارهای ناهنجار این دوره عقیم کردن درمانی جهت کنترل و برطرف کردن برخی بیماری های دستگاه تناسلی و بالاخره جهت پیشگیری از بیماری های این دستگاه می باشد.از آنجا که زایمان مکرر حیوان ماده و به دنیا آوردن توله های زیاد-آن هم هر 6 ماه یکبار-دردسرهای فراوانی برای صاحب حیوان در نگهداری و مراقبت از توله ها و نیز تامین غذای آن ها به همراه دارد بعضی از دارندگان سگ های ماده ترجیح می دهند یک بار و برای همیشه از بروز این وضعیت جلوگیری کنند و با عقیم کردن سگ خود سیکل ج-ن-س-ی او را متوقف نمایند.


  عقیم کردن سگ ماده به صورت های مختلفی امکان پذیر است که از آن جمله میتوان به برداشت تخم دان ها-برداشت رحم-برداشت کامل رحم و تخمدانها و بستن لوله های رحمی اشاره کرد.


  عمل جراحی برای برداشت تخمدان ها نسبت به سایر روش های عقیم سازی ساده تر و عوارض بعد از عمل کمتری همراه خواهد بود.انجام این عمل جراحی را میتوان با رهیافت های مختلفی انجام داد و در صورت کوچک بودن جثه حیوان مهارت جراح و فراهم بودن شرایط با یک برش کوچک در قسمت بالایی محوطه ی شکمی هر دو تخمدان را میتوان خارج کرد.بعد از انجام عمل فعالیت ج-ن-س-ی حیوان متوقف شده و میل ج-ن-س-ی در او به مرور تحلیل می رود.در این صورت سگ ماده به حیوانی آرام-باوقار و فرمان بردار تبدیل شده و دوره های ج-ن-س-ی در او مشاهده نمی شود.انجام این عمل جراحی با وجود این که احتمال مشکلات و عفونت های رحمی را کاهش می دهد از وقوع آن ها به طور کامل جلوگیری نمی کند.


  برداشت رحم به تنهایی نیز با وجود این که مانع بروز آبستنی می شود ولی فعالیت ج-ن-س-ی حیوان را متوقف نکرده و دوره های ج-ن-س-ی همچنان ادامه خواهد داشت.در این وضعیت حتی سگ ماده جفتگیری نیز خواهد کرد.
  n.teac and soshiyant like this.

 2. 12 کاربر پست 2rsa عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #22
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  کره ی زمین
  لايك دريافتي
  540
  لايك كرده
  191
  نوشته ها
  2,343
  می پسندم
  20,024
  مورد پسند : 5,954 بار در 1,242 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  Icon19

  بستن لوله های رحمی هیچ گونه خللی در روند ج-ن-س-ی حیوان ماده وارد نکرده و همانند شرایط طبیعی سگ ماده وارد دوره های ج-ن-س-ی شده و در صورت وجود سگ نر جفت گیری کرده ولی باردار نمی شود. در ضمن این عمل جراحی مزیت پیشگیری از بیماری های دستگاه تناسلی را نداشته و تغییری در احتمال وقوع آنها نمی دهد. تنها مزیت این روش نسبت به روش های دیگر برگشت پذیر بودن نسبی آن است و در صورتی که صاحب سگ در آینده بخواهد از حیوان خود توله داشته باشد امکان برگشت نسبی به وضعیت طیعی با یک عمل جراحی مهیا خواهد بود.البته برگشت پذیری این روش قطعی نبوده و با درصدی خطا همراه است.


  مناسب ترین روش برای عقیم کردن سگ ماده برداشت کامل رحم به همراه تخمدان هاست.این عمل جراحی که اواریوهیسترمتومی نامیده می شود دوره های ج-ن-س-ی را به طور کامل متوقف کرده از ایجاد بیماری های رحمی و عوارض آن ها برای همیشه پیشگیری می کند و از به وجود آمدن تومور های پستانی با درصد بسیار بالایی جلوگیری به عمل می آورد.اگر این عمل قبل از اولین فحلی انجام شود احتمال ایجاد تومور های پستانی در آینده به درصد بسیار پایینی در حد کمی بالاتر از صفر می رسد.


  بعد از اولین فحلی این میزان به 8 در صد و بعد از چندمین فحلی به 28 درصد میرسد.ولی برداشت کامل رحم و تخمدان قبل از بلوغ ممکن است عوارضی برای حیوان در برداشته باشد و بهترین زمان برای انجام آن بعد از اولین فحلی می باشد.برای انجام این عمل نیاز به بیهوشی عمومی و ایجاد برش در نیمه ی پائینی شکم است.از طریق این برش ابتدا رحم و سپس تخمدان ها در دسترس قرار گرفته و پس از بستن انتهای رحم و محل اتصال لیگامنتهای نگهدارنده تخمدان ها و رحم و مسدود کردن عروق خونی ناحیه آن ها به طور کامل خارج می شوند.انجام این عمل جراحی علاوه بر این که دارای خطرات احتمالی که در همه اعمال جراحی وجود دارد از قبیل خونریزی-احتمال مرگ ئر اثر بیهوشی و یا عفونت ناحیه برش می باشد ممکن است باعث ایجاد عفونت های محوطه ی شکمی-چسبندگی اندام های داخلی یا باز شدن بخیه ها پس از عمل نیز بشود.البته احتمال وقوع موارد ذکر شده در صورت مهارت جراح و رعایت اصول کامل جراحی بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.عمده عوارض برداشت کامل رحم و تخمدان ها در انجام زودرس و قل از بلوغ حیوان پدیدار می شود و افزایش اشتها و چاقی-بی اختیاری در دفع ادرار و التهاب بافت فرج از پیآمد های آن محسوب می شود. به هر حال انجام این عمل قبل ار بلوغ به صلاح نبوده و توصیه نمی شود.


  منبع»راهنمای حیوانات اهلی»سگ»دکتر علی نصریان و دکتر هستی آذر آباد
  ویرایش توسط 2rsa : 1st January 2012 در ساعت 07:58 PM
  n.teac and soshiyant like this.

 4. 7 کاربر پست 2rsa عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #23

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  كرمان
  لايك دريافتي
  57
  لايك كرده
  8
  نوشته ها
  420
  می پسندم
  516
  مورد پسند : 1,196 بار در 374 پست
  حالت من :
  My Mood
  Fine
  نوشته های وبلاگ
  1

  پیش فرض

  - کاهش طول عمر.

  - افزایش بی‌اختیاری ادرار به خصوص در خواب. ماده‌های عقیم شده ۸-۷ برابر ماده‌های نرمال، دچار بی‌اختیاری ادرار می‌شوند.

  - افزایش چاقی. در اثر عقیم‌سازی انرژی حیاتی سگ‌ها کاهش یافته و از تحرک و فعالیت آنها کم می‌شود و از طرف دیگر اشتهای آنها نیز افزایش می‌یابد.

  - افزایش احتمال سرطان استخوان، طحال و تومورهای اطراف مقعد (در ماده‌ها(

  - افزایش احتمال سرطان بد خیم پروستات. سگ‌ های اخته شده نر ۴ برابر بیشتر از سگ‌های نر سالم دچار سرطان بدخیم پروستات می شوند. ۶

  - افزایش احتمال سرطان مثانه تا ۴ برابر می‌شود.

  - افزایش احتمال همانژیو سارکومای قلبی.

  - افزایش احتمال در رفتگی کشکک زانو patella در سگ‌های سایز کوچک و متوسط.

  - افزایش احتمال واکنش‌های نامطلوب نسبت به واکسن‌ها و تغییراتی که در سیستم ایمنی بدن آنها ایجاد می‌شود.

  - افزایش التهاب پانکراس در سگ‌های ماده.

  افزایش پرخاشگری و یا ترسو شدن.

  - افزایش شدت بیماری‌های ادراکی در سگ‌هایی که نشانه‌های بیماری از قبل تظاهر کرده است. (در انسان هم خارج کردن رحم، تخمدان و کمبود استروژن، احتمال ایجاد بیماری آلزایمر و پارکینسون را افزایش می‌دهد.(

  - افزایش عفونت‌های مکرر مجرای ادرار در ماده‌هایی که زیر سن بلوغ عقیم شده‌اند.

  - احتمال ایجاد کم کاری تیروئید در ماده‌ها.

  - تغییرات در شخصیت حیوان، در مورد تعیین جنسیت خودش دچار سردرگمی می‌شود.

  - ترس از صدا در آن‌ها بیشتر می‌شود.

  - به علت فقدان هورمون تستوسترون، توده عضلانی کاهش می‌یابد، تراکم استخوان کاهش می‌یابد و احتمال پوکی استخوان (استئوپروز) زیاد می‌شود.

  - سگ‌های عقیم شده، در سن های بالا بیشتر دچار درد ناشی از آرتروز می‌شوند چون عضلات آنها به طور کامل تکامل نیافته و قادر به حمایت کردن مفاصل نیستند.

  - در بعضی سگ‌ ها ریزش مو و کچلی زیاد می‌شود.

  - بعضی سگ های نر اخته شده، بوی سگ ماده می‌دهند و سگ های نر اخته نشده را به خود جذب می‌کنند.

  - سگ های ماده عقیم شده برای سگ های نر، فاقد جاذبه می‌شوند

  - گاهی برای درمان عصبی بودن یا پرخاشگری ناشی از ترس، عقیم کردن را توصیه می‌کنند که البته این کار درمان مناسب نیست. این حالات ناشی از اجتماعی نشدن سگ در زمان کودکی بوده و ربطی به وضعیت هورمونی او ندارد و نیاز به رفتار درمانی دارد.

  وقتی سگ در موقعیتی قرار بگیرد که خطری را احساس کند (مثلا از حضور انسان یا حیوان دیگری) اگر آزاد باشد فرار می‌کند. اما اگر به قلاده و زنجیر بسته باشد، راه فرار ندارد و مجبور به حمله و پرخاشگری می‌شود که ربطی به هورمون ها ندارد، اخته و عقیم کردن حتی می‌تواند پرخاشگری را تشدید کند.

  - بعضی سگ ها وقتی مدت زیادی در خانه تنها می‌مانند، وسایل خانه را تخریب می‌کنند و در اصل صاحبان آنها نیاز به تغییر رفتار با سگ را دارند و یا در صورتی که توانایی یا شرایط نگهداری از حیوان در شرایط مطلوب را ندارند بهتر است از سرپرستی و نگهداری حیوان صرفه نظر کنند.

  - در مورد مشکلات رفتاری سگ ها باید به دقت رابطه سگ و صاحبش بررسی شود تا علت اصلی پیدا شود. اکثر مشکلات رفتاری سگ ها به کافی نبودن اطلاعات صاحبان آنها از چگونگی رفتار با سگ بر می‌گردد.

  - در سگ های ماده عقیم شده، افزایش پرخاشگری و اضطراب ناشی از تنها ماندن به خصوص اگر زیر یک سالگی عقیم شده باشند مشاهده شده است.

  - سگ های عقیم شده ممکن است نسبت به صاحبانشان حالت تهاجمی بیشتری پیدا کنند، نسبت به سگ‌های دیگر پرخاشگرتر یا ترسوتر بشوند، نسبت به لمس یا نوازش حساس‌تر شوند.

  - برخلاف تصور عامه، سگ های عقیم شده از نظر رفتاری بدتر می‌شوند. سگهای نر اخته شده نسبت به سگهای نر سالم حساسیت زیادی پیدا می کنند. بعضی از آنها بیشتر از قبل سروصدا می‌کنند تعداد گاز گرفتگی ها بیشتر می‌شود، سگ های سالم و عقیم نشده، یک سوم سگ‌های عقیم شده دچار اضطراب ناشی از تنهایی می‌شوند، در اروپا که سگ‌ها خیلی کمتر از آمریکا عقیم هستند، این مشکل کمتر دیده می‌شود.

  - رنگ مو و رشد موها می‌تواند دچار تغییر شود.

  - تمام اعمال جراحی دارای ریسک خونریزی و عفونت هستند. احتمال مرگ ناشی از بیهوشی در تمام جراحی ها وجود دارد.

  - عقیم سازی در زیر سن بلوغ مانع از تکامل خصوصیات وابسته به جنس می‌شود مثلا پهن بودن استخوان‌های ران و جمجمه و قفسه سینه و رشد و تکامل عضلانی، سگ‌های عقیم شده بلند قدتر می‌شوند. و هر چقدر قد سگ بلندتر باشد عمرش کوتاه تر است.

  - عقیم سازی زیر سن بلوغ باعث افزایش مشکلات ارتوپدی می‌شود. در سگهای ماده عقیم شده خطر ابتلا به سرطان عروق طحالی و نیز سرطان مجاری صفراوی افزایش می یابد. سگهای ماده عقیم شده به میزان بیشتری در معرض ابتلا به میاستنی گراویس و پانکراتیت قرار دارند. در سگهای ماده ای که در سن کم عقیم شده باشند، خطر ابتلا به درماتیت پیرامون فرج، التهاب مهبل، التهاب مثانه و عفونتهای مکرر مجرای ادراری، افزایش می یابد.

  در کشور سوئد، تا سال ۱۹۸۸، عقیم سازی به دلیلی غیر از دلایل درمانی، ممنوع بود. در یک مطالعه مشخص شد که تنها ۳-۱ درصد از سگهای سوئدیِ به دنیا آمده در بین سالهای ۱۹۹۵-۱۹۹۳، عقیم شده بودند. تقریباً تا همین اواخر، عقیم سازی به دلیل غیر از دلایل درمانی، در نروژ نیز ممنوع بوده است.  lمنبع
  ----------------------------------------------
  پايگاه خبري تحليلي ديده بان حقوق حيوانات
  n.teac and soshiyant like this.

  از وبلاگ من ديدن فرمائيد
  آدميزاد اگر بي ادب است آدم نيست
  فرق در بين بني آدم و حيوان ادب است
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 6. کاربر مقابل پست admiralII عزیز را پسندیده است:


 7. Top | #24
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  3263
  لايك كرده
  2793
  نوشته ها
  3,484
  می پسندم
  8,329
  مورد پسند : 7,658 بار در 2,441 پست
  حالت من :
  My Mood
  Amazed
  نوشته های وبلاگ
  5

  پیش فرض فوايد و ضررهاي عقيم كردن در سگهاي ماده

  فوايد و ضررهاي عقيم كردن در سگهاي ماده
  عقيم كردن عبارت از برداشتن غدد جنسي سگ به منظور جلوگيري از زاد و ولد آن ميباشد.اين عمل به كنترل جمعيت سگها كمك ميكند.ضمناً اين عمل فوايد رفتاري و بهداشتي خوبي دارد.عقيم كردن باعث تغيير رفتار سگ شما نميشود.  فوايد عقيم كردن:

  +جلوگيري از آبستني كه منجر به تولد توله سگهاي ناخواسته ميشود.

  +جلوگيري از خونريزي در طول زمانهاي خاص(فحلي)
  +كاستن احتمال سرطان سينه (اگر در دوره هاي اوليه زندگي انجام شود)
  +كاهش خطر چركي شدن رحم(بيماري خطرناكي كه باعث تجمع چرك در رحم ميشود)  ضررهاي عقيم كردن:

  +امكان زاد و ولد از بين ميرود

  +به يك عمل جراحي همراه با بيهوشي نياز دارد
  +باعث افزايش وزن ميگردد(كه ميتوان به وسيله رژيم غذايي كنترل شود)

  منبع:راهنماي كمكهاي اوليه و مراقبت بهداشتي سگ
  از:دكتر عليرضا قمريان
  Pegah, n.teac and soshiyant like this.

 8. 5 کاربر پست s.s.Se عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #25
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  زیر آسمان خدا
  لايك دريافتي
  30740
  لايك كرده
  10885
  نوشته ها
  40,071
  می پسندم
  12,247
  مورد پسند : 58,195 بار در 24,452 پست
  حالت من :
  My Mood
  In Love
  نوشته های وبلاگ
  16

  Gh عقیم کردن سگ نر

  هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند.
  اخته کردن سگ نر منافع زیادی دارد . یکی از بزرگترین نگرانی ها ، غده پروستات است که تحت تاثیر هورمون تستوسترون در طول زندگی حیوان به تدریج بزرگتر می شود و با افزایش سن ، ناراحتی سگ بیشتر می شود و گاهی آنقدر بزرگ می شود که در روند طبیعی تخلیه مدفوع اختلال ایجاد می کند و حتی گاهی تحت نفوذ هورمون تستوسترون شاهد عفونت پروستات نیز هستیم . با اخته کردن به طرز چشمگیری پروستات کوچکتر شده و و به این ترتیب هم از التهاب و عفونت پروستات ، و هم از سرطان خوش خیم آن که حیوان با افزایش سن به آن مبتلا می شود پیشگیری می شود . یکی دیگر از منافع اخته کردن ، پیشگیری از انواع فتق ها و تومور هایی است که اطراف بیضه ها و زیر مقعد بوجود می آیند و باعث ترشحات زیاد اطراف غشای بیضه شده که با اخته کردن تقریبا ً از بین می روند .
  اخته کردن سگ نر

  هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند.
  چه تغییرات رفتاری پس از عقیم کردن سگ نر بوجود می آیند ؟
  تنها تغییراتی که در اثر اخته کردن بوجود می آیند تغییراتی است که وابسته به هورمون های آندروژنیک یا هورمون های جنس نر می باشد و به این ترتیب رفتارهایی نظیر بازیگوشی و ارتباطات اجتماعی سگ به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد . تغییرات رفتاری سگهای عقیم شده شامل موارد زیر خواهد بود :
  کاهش پرسه زدن ها وزوزه کشیدن های بی دلیل به میزان ۹۰%
  کاهش رفتارهای خشونت آمیز با سایر سگهای نر به میزان ۶۰%
  کاهش علامت گذاری و ادرارکردن در محل های مختلف به میزان ۵۰%
  کاهش انجام حرکات جفت گیری و سوار شدن بر اشیا به میزان ۷۰%
  این جراحی چگونه انجام می شود و عواقب آن چیست ؟
  در این جراحی بیهوشی عمیق نیست و با یک شکاف کوچک در جلوی پوست بیضه ها ، هر دو بیضه خارج شده و جراحی تمام می شود . پوست بیضه که به آن اسکروتوم می گویند اغلب در چند روز اول پس از جراحی متورم و کبود می شود و گاهی صاحب حیوان به وجود بیضه در آن شک می کند ! اگر حیوان در زمان جراحی نابالغ باشد ، تورم اسکروتوم (کیسه بیضه) سریع تراز بین رفته و در آینده برجستگی در آن دیده نخواهد شد . ولی اگر حیوان بالغ جراحی شود ، یک اسکروتوم خالی تا مدت ها باقی می ماند . بعضی از سگها پس از جراحی تمایل به لیسیدن موضع برش داده شده دارند که این حرکت می تواند موجب باز شدن شکاف گردد و راه حل آن بستن گردنبند مخصوص الیزابت می باشد .
  هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند.
  بهترین زمان برای انجام این جراحی چه سنی است ؟
  از توله دو ماهه به بعد ، در هر سنی می توان سگ را جراحی کرد . از حدود سن دو ماهگی بیضه ها از محوطه شکمی به درون اسکروتوم مهاجرت کرده و امکان جراحی را فراهم می کنند . سگ هایی که در سنین قبل از شش ماهگی عقیم می شوند ، به طرز قابل توجهی از سگهایی که بعد از بلوغ عقیم می شوند کوچکتر می مانند . به این دلیل که هورمون تستوسترون در روند رشد استخوان ها نقش مهمی را ایفا می کند و با حذف تستوسترون در حین بلوغ ، رشد استخوان ها زود تر متوقف می شود . زمان طبیعی ومناسب برای جراحی حدود شش ماهگی است .
  هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند.
  آیا سگ پس از جراحی دارای افزایش وزن خواهد شد ؟
  سطح فعالیت ها و اشتهای حیوان پس از عقیم سازی هیچ فرقی نخواهد کرد . به این ترتیب افزایش وزن و عدم تحرک پس از جراحی جایگاه علمی ندارد .
  آیا سگ نر پس از عقیم شدن به جنس ماده علاقه نشان می دهد ؟
  پس از انجام این جراحی ، علاقه حیوان نر به سگ ماده کاهش خواهد یافت ؛ ولی اگر در اطراف سگ نر ، حیوان ماده آماده جفت گیری باشد سگ نر نیز تحریک خواهد شد . رفتار سوار شدن بر سگ ماده ریشه در قوی و غالب بودن سگ نر دارد . بنابر این حتی سگهای نر عقیم شده نیز در شرایط مختلف می توانند این رفتار را از خود نشان دهند و این دال بر تحریک جنسی آنها نیست .
  اگر بیضه ها به کیسه اسکروتوم وارد نشوند چه پیش خواهد آمد ؟
  بیضه های نهفته مستعد تبدیل شدن به تومور هستند و همچنین امکان پیچ خوردگی یا تابیده شدن روی محور بند بیضه وجود دارد که میتواند باعث ایجاد التهابات خطرناکی شود . به این دلیل اخته کردن در حیواناتی که دارای بیضه نهفته هستند شدیدا ً توصیه می شود . مراحل جراحی این سگها بسیار پیچیده تر از یک عقیم کردن سگ معمولی است . بیضه پنهان می تواند زیر پوست بوده و یا جایی در مسیر پایین آمدن گیر کرده باشد و یا حتی در داخل محوطه بطنی باشد و برای پیدا کردن آن بایستی جستجو را آغاز کرد بنابراین برای یافتن آن یک شکاف برای هر بیضه نیاز می باشد . بیضه نهفته نابالغ می باشد و ممکن است رشد کافی نکرده باشد . اگر فقط یک بیضه بصورت نهفته باقی بماند ممکن است بیضه دیگر بارور باشد ؛ ولی از آنجایی که نهان بیضگی می تواند ریشه ارثی داشته باشد بهتر آنست با عقیم کردن از انتقال آن به نسل بعد جلوگیری کرد .
  منبع : کلینیک دامپزشکی پرشین
  گردآوری : لوسی پت
  هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند.

 10. 3 کاربر پست ویکی عزیز را پسندیده اند .


 11. Top | #26
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  زیر آسمان خدا
  لايك دريافتي
  30740
  لايك كرده
  10885
  نوشته ها
  40,071
  می پسندم
  12,247
  مورد پسند : 58,195 بار در 24,452 پست
  حالت من :
  My Mood
  In Love
  نوشته های وبلاگ
  16

  Tavajoh عقیم کردن سگ و باید ها و نباید ها  عقیم کردن سگ های ماده:

  هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند.

  عقیم کردن سگ های ماده در دنیای امروز یکی از واجبات است اما چرا و به چه دلیل زمانی و در چه زمانی؟  -سگ های ماده در 9 ماه پریود میشوند و آماده جفتگیری، پس بهترین زمان برای عقیمی سگ ماده قبل از پریود اول میباشد اما چرا و به چه دلیل؟  -دامپزشکان میگویند: زمانی که سگ شما پریود اول را داشت 25 % احتمال عفونت رحم زمانی که بار دوم در شش ماه بعد شد 50 درصد و همین گونه تا پریود های بعدی احتمال عفونت رحم ( پیومتر ) را برای سگتان به جان میخرید، البته شایان ذکر است که این ها احتمالات هست و دقیقا الزامی نیست که سگ شما در پریود 4 ام حتما پیومتر و در سن های بالاتر سرطان رحم را بگیرد اما این خطر و ریسک پذیری این بیماری هارا در سگ نشان میدهد  پس بهتر است که در 8 ماهگی سگتان را به نزد دامپزشک جراح ببرید و از او درباره عقیم سازی سگتان سوال کنید و مشورت کنید
  غالب دامپزشکان برای سگهای خانگی پیشنهاد برداشت رحم بطور کامل همراه با تخمدان هارا میکنند اما چرا؟


  هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند.

  -در زمانی که سگ شما فقط رحمش برداشته شود تخمدان ها ی باقی مانده احتمال کیست دار شدن و بد تر از عفونت در تخم دان ها و حتی سرطان را دارند که با نشانه های ریزش مو در قسمت پهلو ها و ورم شکم بسیار نمود خواهد داشت پس از دامپزشک خود بخواهید که حتما رحم و تخمدان ها را بطور کامل بردارند


  اما دقت کنید که این جراحی به هر حال مانند سایر جراحی ها ریسک دارد و باید شما با دقت بعد از جراحی مراقبت از سگ خودتان را سرلوحه کار خود قرار دهید و باید تا برداشت کامل بخیه ها مراقبت ویژه ای از سگتان انجام دهید


  هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند. اگر گمان میکنید که وقت کافی برای رسیدن به سگ ندارید پس بهتر است موضوع را موکول کنید به زمانی دیگر و به زمانی که وقت کافی برای مراقبت از سگتان داشته باشید


  -اما بعد از 10 روز که
  بخیه های سگتان را کشیدند، حال باز شرایطی ویژه برای شما پیش خواهد آمد و آن چاقی سگ شماست باید مراقب غذای سگتان باشید، از دامپزشک غذای مخصوص برای سگ های عقیم شده را دریافت دارید و همواره این غذا را به سگتان بدهید و ورزش روزانه و مراقبت ویژه در اضافه وزن سگ خود انجام دهید تا سگی سالم با طول عمری بالا داشته باشید

  هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند.


  نازنین غفاری
  بدون منبع، با تایید ادمین سایت

  ویرایش توسط sara_ranjbar : 27th December 2013 در ساعت 03:14 AM دلیل: تغییر منبع
  cody, ToOoTi, iwsjx and 1 others like this.
  هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند.

 12. 6 کاربر پست ویکی عزیز را پسندیده اند .


 13. Top | #27
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  زیر آسمان خدا
  لايك دريافتي
  30740
  لايك كرده
  10885
  نوشته ها
  40,071
  می پسندم
  12,247
  مورد پسند : 58,195 بار در 24,452 پست
  حالت من :
  My Mood
  In Love
  نوشته های وبلاگ
  16

  پیش فرض


  عقیم کردن سگهای نر و آنچه شما انتظار دارید و آنچه در واقعیت هست :

  هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند.  برای عقیم کردن پت خود شما به دنبال دلایل منطقی میگردید ،اگر سگتان بیش از حد سر و صدا میکند اگر اخلاقی مناسب ندارد و اگر تمام خانه را علامت گذاری کرده است ،اگر نتوانستید به سگ خود یاد دهید که شما رهبر و لیدر هستید و سگ شما آخرین عضو این هرم میباشد


  خوب دلیلی محکم برای عقیم سازی دارید در ضمن اگر میخواهید سگتان از سرطان بیضه و پروستات در امان باشد بهترین روش برای سلامت حیوانتان را عقیم سازی انتخاب کرده اید ..  در ضمن اگر به فکر توله های پس از زایمان مادر هستید و واقعا مسئولیت پذیر میباشید باید که فکر زندگی آینده توله ها نیز باشید آیا واقعا توله های بدنیا آمده میتوانند جایی خوب داشته باشند وآینده ای روشن دارند؟هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند. این ها همه سوالاتی هست که باید پیش از عقیم کردن پت خود از خودتان سوال کنید

  تا اینجا جنبه خوب و انسانی موضوع بود اما .......  عقیم سازی نیز مانند هر جراحی ریسک پذیر است و مضاف بر اینکه باید مراقب چاقی حیوان خود نیز باشید  -اما این مراقبت های بعد از جراحی چیست:


  اولین مورد جای بخیه هست که نباید توسط سگ باز شود، دومین مورد اینکه باید تا باز کردن بخیه ها مراقب نظافت حیوان باشید پیشنهاد ما استفاده از قلاده الیزابت هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند.در زمانی هست که سگ بخیه بر بدن خود دارد  اما بعد از 10 روز که بخیه ها را باز کردید انتظار معجزه نداشته باشید، انتظار نداشته باشید که سگ شما به یک باره دیگر در خانه ادرار نکند با دیگران رفتار خوب داشته باشد و کلا یک فرشته شده باشد و حتی فعالیت های جنسی نداشته باشد  لازم به توضیح است که در زمان جراحی جراح ،بیضه ها را که عامل اصلی ترشح تستسترون یا هورمون نرینگی هست از بدن خارج میکند اما دو نکته: هورمون تستسترون از هورمون هایی هست که تا مدت زیادی در بدن میماند و مورد دوم اینکه غدد فوق کلیوی همواره هورمون های زنانه و مردانه را تا اخر عمر ترشح میکنند و بدین ترتیب حتی ممکن است که سگ شما با سگ ماده جفت گیری کندهرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند. پس این امری کاملا عادیست اما قدرت باروری نخواهد داشت و در این مورد جای نگرانی وجود ندارد


  ولی به مرور زمان و با گذشت زمان رفتار حیوان رو به بهبودی خواهد رفت پس صبر داشته باشید و تنها کاری که میکنید این باشد که مراقب غذای حیوان باشید و نگذارید بیش از حد حیوان شما چاق شود


  هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند.


  نازنین غفاری
  بدون منبع، با تایید ادمین سایت

  ویرایش توسط sara_ranjbar : 27th December 2013 در ساعت 03:14 AM دلیل: تغییر منبع
  هرانچه که صاحبان باید دربارۀ عقیم سازی سگ بدانند.

 14. 2 کاربر پست ویکی عزیز را پسندیده اند .


 15. Top | #28

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  69
  لايك كرده
  1060
  نوشته ها
  42
  می پسندم
  311
  مورد پسند : 86 بار در 40 پست

  پیش فرض

  سلام به تمام دوستان من هر سه صفخه رو با دقت مطالعه کردم منتها اولا پست ها مشابه هم و محتوا مانند یکدیگر امــــــــــــــــــــــا از این مسئله بگذریم من مخالف 100 % این عمل رو سگ یا گربه بیچاره هستم به خاطر اینکه خودمون راحت باشیم یا حوصله نگهداری از بچه هاشو نداریم و ..... حق طبیعی هر موجودی رو بگیریم اونم تو یکی از پست ها زده بود چند ماهگی این واقعا یعنی خیانت در حق یک موجود با مردنش هیچ فرقی از نظر بنده نداره ( البته نظر کاملا شخصی هست و شاید درست نباشه) در یکی از پست ها خوندم که به خاطر خونریزی ماده !!!!!!!!!!!!!! هر کی مسئولیت ی موجود رو به عهده میگره باید پای هم چیزش باشه ! نمیدونم اینا همشون دلیل میشه که در کار خدا دست ببریم و این ظلم رو به این طفلی ها بکنیم .من خودم خیلی ها بهم گفتن این توله ها رو عقیم کنم منتها اصلا این مسئه رو قبول ندارم به نفع سگ هست
  بهرتین کار اینه هر کی نمیتونه خون ی سگ رو تمیز کنه کلا سراغ سگ و یا هر موجود زنده ای نره. من خودم تو خونه حدود 20 تا طوطی دارم همشون هم ازادن 100 % این طوطی ها هم کثیف میکنن خونه رو امـــــــــــــــــا ..............
  تشکر
  shadiiii and soshiyant like this.

 16. 2 کاربر پست n.teac عزیز را پسندیده اند .


 17. Top | #29

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  محل سکونت
  Arak
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  6
  می پسندم
  1
  مورد پسند : 2 بار در 2 پست

  پیش فرض

  درود
  میخواستم بدونم به طور معمول هزینه ی عقیم کردن سگ (نر و ماده) چقدر میشه؟ عقیم کردن سگ چقدر طول میکشه (زمان عمل)؟ چقدر طول میکشه تا سگ کاملا بهبود پیدا کنه؟

 18. کاربر مقابل پست farzad2001 عزیز را پسندیده است:


 19. Top | #30
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  مکس عزیز
  محل سکونت
  شاهرود
  لايك دريافتي
  92
  لايك كرده
  1
  نوشته ها
  99
  می پسندم
  136
  مورد پسند : 92 بار در 51 پست

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط farzad2001 نمایش پست ها
  درود
  میخواستم بدونم به طور معمول هزینه ی عقیم کردن سگ (نر و ماده) چقدر میشه؟ عقیم کردن سگ چقدر طول میکشه (زمان عمل)؟ چقدر طول میکشه تا سگ کاملا بهبود پیدا کنه؟
  سلام.
  هزینه عمل به کرمو انصاف پزشک هست ولی معمولا از 300 تومن به بالاست. تایم عمل در کمتر از یک ساعت انجام میشه و طول درمانشم به جنبو جوش سگ بستگی داره و در عرض یه هفته ده روز به حالت اول بر میگرده


  --- ادغام شد ---

  نقل قول نوشته اصلی توسط farzad2001 نمایش پست ها
  درود
  میخواستم بدونم به طور معمول هزینه ی عقیم کردن سگ (نر و ماده) چقدر میشه؟ عقیم کردن سگ چقدر طول میکشه (زمان عمل)؟ چقدر طول میکشه تا سگ کاملا بهبود پیدا کنه؟
  سلام.
  هزینه عمل به کرمو انصاف پزشک هست ولی معمولا از 300 تومن به بالاست. تایم عمل در کمتر از یک ساعت انجام میشه و طول درمانشم به جنبو جوش سگ بستگی داره و در عرض یه هفته ده روز به حالت اول بر میگرده
  soshiyant likes this.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3

موضوعات مشابه

 1. هر آنچه که دربارۀ غذای خشک سگ باید بدانید
  توسط shervini در انجمن انجمن روشهای تغذیه سگ
  پاسخ: 18
  آخرين نوشته: 26th January 2017, 03:18 PM
 2. نکاتی که دوستداران گربه باید بدانند
  توسط ویکی در انجمن انجمن اطلاعات عمومي در مورد گربه‌ها
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th July 2013, 03:36 PM
 3. پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 14th November 2012, 09:46 PM

Visitors found this page by searching for:

جفت کردن سگ

لیس زدن بیضه

عوارض عقیم کردن سگ نر

فتق سگ

زن مرد میلیسد

لیس واژنآلت حیوانات نرمعده دردجفت گيري انسان با سگاندام تناسلی حیوانات نرعوارض عقیم کردن سگنگهداری بعدعقیم سازی سگ مادهسگ ماده کی بالغ میشود و بهترین زمان عقیم کردنعقیم کردن سگ به قیمت پایینمراحل عمل جراحی اخته سگخشن شدن پوست بیضهپاشش منیخطر عقیم سگغذای سگ ماده عقیمعقیم کردندرمان عفونت واژنفتخ سگبعدازجندروزبخیه رابرمیدارندبیضه واژنعقیم سازی گربهعمل عقيم كردن در سك ومراقبت بعدازانجراحی عقیم کردن گربه چقدر طول میکشدكيسه بيضهجفتگيري انسان با حيوان چرا سگها را باید عقیم کردقیمت عقیم کردن سگ ها 2013علت درد بیضه هاعوامل خونریزی در سگ ماده بعد از عقیم سازیبیضه دردمراقبت بعد از عمل بیضه نهفته در سگجفتگيري انسان باحيوانخوب کردن ادم عقیممعايب عقيم كردن سگ نركساني كه رحمشان رابرميدارنداخته کردن گربه برگشت پذیر است؟الات سگ نرلیس زدن الت توسط سگعقیم شدتلیس زدن آلتایا سگ بعد از عقیم شدن عصبی میشودعقیم کردن سگ چه خطراتی داردخانم قد 174 وزن 64 سایز سینه 75عوارض بعد از عمل عقىم کردن سگمعایب عقیم سازی گربه هااخته کردن سگ نرعقیم شدن مردچگونه سگ عقيم كنيم.سگ نر پريود ميشودسن بلوغ سگقیمت عقیمی سگانتي بيوتيك بعد از عقيم سگ مادهكارهاي قبل از عقيم سازي سگالت تناسلی خانم هااخته کردن سگسوال درباره ی عقیم کردن سگعقيم كردن سگ بطور رايگانحمله سگ پیت بولتغییرات رفتاری توله سگ بعد از عقیم شدنعوامل درد بیضهمدت جراحی عقیم کردن توله سگ ماده چقدر استعقیم کردن حیواناتمعایب عقیم سازی سگها فحل سگآلت تناسلی سگ نر و مادهجلوگيري از علامت گذاری سگتوله ماده کی باید عقیم شودبعداز چندروز جراحی عقیم سازی سگ ماده بهبود پیدا میکندنگهداری پس ازعمل جراحی عقیم سازی سگ مادهفیلمزایمانآنتی بیوتیک بعد از عقیم سازی گربهسگ ها را عقیم کنیم؟اندام سگ نر و مادهجلوگىرى از رفتار جنسى سگ هابیضه سگسوارکاریادرار در سگ عقیم شدهمراقبت بعداز عمل عقیم سازی سگ مادهمزایای نگهداری سگسوار شدن بر اشیا در سگ نرورم بعدازعمل عقيم سگمراقبتهاي بعدازعقيم سازي سگمشکلات عقیم سازی در زمان پریود سگمراقبت بعد از عمل در سگهاعقیم سازی درسگهاآیا اخته کردن سگ نر رفتار جنسی آن را کم میکند؟هزینه عقیم کردن سگهاجراحی های خشنسگ و آلتآيا بعد از عمل عقيم كردن سگ درد دارد ؟هزینه عقیم کردن سگ هاعقيم كردن سگ به انگليسيانتی بیوتیک بعداز عقیم سازی گربهمراقبت از سگ بعد از عملبعداز عمل عقیم کردن گربه چه انتی بیوتیکی باید مصرف کندبیماری های جراح ماهی

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556