نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
Like Tree1Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 1 Post By حامی حیوانات

آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری)

This is a discussion on آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری) within the بزرگان گیاهخوار forums, part of the تالار گیاهخواری category; همهء کسانیکه با سینمای هند (بالیوود) کم و بیش آشنایی دارند این حقیقت را تایید می کنند که انصافا دههء ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  597
  لايك كرده
  413
  نوشته ها
  3,865
  می پسندم
  17,794
  مورد پسند : 6,265 بار در 1,130 پست

  Gh آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری)

  همهء کسانیکه با سینمای هند (بالیوود) کم و بیش آشنایی دارند این حقیقت را تایید می کنند که انصافا دههء هفتاد (70s) دوران طلایی و شاید باشکوه ترین دورانی بوده که سینمای هند به خود دیده. دورانی که فیلم ها برای دو یا حتی سه سال بر پردهء سینما باقی می ماندند و در طول این سه سال هر روز صف های طولانی مقابل گیشهء فروش بلیط ایجاد میشد و هر روز بلیط ها در بازار سیاه فروخته میشدند ! دورانی که فیلم های بالیوودی از ایران گرفته تا اردن ، از مالزی گرفته تا سنگاپور، از اروپا تا امریکا ، در سراسر دنیا مورد تمجید قرار می گرفتند و میلیون ها بییننده را در اقصی نقاط جهان مجذوب خود کرده بودند !

  از جملهء فیلم های این عصر طلایی که در سراسر دنیا و در ایران بسیار محبوب واقع شد، می توان به فیلم شعله (محصول سال 1975) اشاره کرد. شاید کمتر کسی از میان ما باشد که نام این فیلم را نشنیده باشد. این فیلم که از پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای هند بود ، در سراسر آسیا درخشید و چهار بازیگر اصلی این فیلم (آمیتا باچان ، هما مالانی، درمیندرا ، جایا بهادری) بعد از اکران این فیلم وارد دورهء جدیدی از زندگی خود شدند. زندگی برای این چهار بازیگر ، هرگز مانند قبل نشد. موفقیت و محبوبیتی که این فیلم برای آنها به ارمغان آورده بود چنان قدرتمند بود که تا امروز بعد از سی شش سال ادامه دارد. اما شاید بسیاری ندانند که بازیگران اصلی این فیلم ، در عالم واقعی نیز دقیقا با نقش مقابل خود ازدواج کردند. آمیتا باچان با جایا ، و درمیندارا با هما مالانی . این دو زوج بعد از شعله بارها و بارها در فیلم های متفاوت در مقابل همدیگر ظاهر شدند و هنوز بعد از سی و اندی سال در سینمای هند حضور دارند.


  آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری) آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری)

  صحنه هایی از فیلم شعله  اما بیایید این بار از دریچه ای متفاوت به زندگی این دو زوج هنری بنگریم. از دریچهء نحوهء تغذیهء آنها ، و آنچه این تغذیه برای هر یک از این چهار نفر به ارمغان آورده.


  هما مالانی و درمیندرا :

  درحالیکه هما مالانی و درمیندرا زندگی عاشقانه ای را آغاز کرده بودند و وجه اشتراک فراوان داشتند ، یک مسئله بین این زوج متفاوت بود. هما از دوران کودکی گیاهخوار بود . او از کشتار و آزار حیوانات بیزار بوده و از بوی گوشت احساس انزجار می کرد. شوهرش درمیندرا اما نظریه ای متفاوت در مورد خوراک داشت. او شیفتهء مرغ تندوری و کباب بود. درمیندرا که اصالتا پنجابی بود از خانواده ای میامد که مصرف گوشت بخشی ار فرهنگشان بود. این با باورهای هما در تضاد بود. هر دو طرف سعی به اقناع طرف مقابل خود برای تغییر رژیم غذایی خود داشتند ، اما خیلی زود به این نتیجه رسیدند که بهتر است هرکسی هرگونه ای که خودش دوست دارد تغذیه کند. هما به گیاهخواری خود ادامه داد و دو دختر خود را نیز بر اساس رژیم گیاهخواری بزرگ کرد. درمیندرا هم با جوجهء تندوری و کباب خداحافظی نکرد و آنگونه ای غذا خورد که دوست داشت.


  سال ها به سرعت گذشتند و این زوج زندگی عاشقانهء خود را ادامه دادند. اکنون سی و یک سال از زندگی مشترک هما و درمیندرا می گذرد. اما هر یک در چه موقعیتی از حیث فیزیکی و موفقیت های شغلی قرار دارند ؟!

  حقیقتا رژیم غذایی ما در سلامتی و زندگی ما نقش مهمی دارد. و نمونهء بارز آن ، هما و درمیندرا هستند. همای 63 ساله چنان جوان و بشاش مانده که تغریبا همه را در اولین برخورد بهت زده می کند ! او در کنار Isha دخترش ( که او هم همچون مادرش گیاهخوار است) چنان جوان به نظر می رسد که کمتر کسی می تواند باور کن که او مادر Isha است ! هما از شرائط فیزیکی بسیار عالی برخوردار است و چنانچه خودش می گود در 63 سالگی هیچ مشکل جسمی ندارد. او برخلاف بسیاری از افرادی که با افزایش سن ، اضافه وزن پیدا می کنند ، همچنان در شرائط مناسب فیزیکی به سر می برد. او همچنان در فیلم های متعدد بالیوودی بازی می کند و جوایز مختلف هنری را به خود اختصاص می دهد. دوران طلایی هما هرگز یاپان نیافت! خودش می گوید شرائط فیزیکی من چنان مساعد است که می توانم همچنان مثل جوانی هایم کار کنم و فعال باشم. اولین نگاه به چهرهء او شما را به یاد همان شخصیت "باسانتی" در فیلم شعله می اندازد. این زن 63 ساله است؟! چطور چنین چیزی ممکن است؟ از برق چشمان او حتی اندکی کم نشده ! او همچنان زیباست ، و برای همین عنوان جذاب ترین گیاهخوار را از گروه پتا (جمعیت طرفداران رفتار اخلاقی با حیوانات) درحالی دریافت کرد که بیش از شصت سال داشت !!

  در مقابل شرائط همسر او درمیندرا چندان مساعد نیست. او که زمانی از خوش تیپ ترین مردان بالیوود بود الان به پیرمردی چروکیده و خمیده تبدیل شده. دیگر در کمتر فیلمی نقش آفرینی می کند. می گوید احساس خستگی می کند. فشار خون و دیابت امانش را بریده و چند ماهی است که وزن زیادی از بدنش را از دست داده. دیابت او دیگر با انسولین هم به راحتی کنترل نمی شود.


  هما در بیست و پنج سالگیآمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری)  آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری) آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری)
  هما در 63 سالگی !

  درمیندرا همسر هما در سن سی سالگی آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری)


  درمیندرا در حال حاضر
  آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری)
  طرف دیگر ماجرا ، آمیتا باچان و جایا بهادری :


  آمیتا و جایا نیز عاشقانه همدیگر را دوست داشتند و زندگی مشترک خوب و خوشی را در کنار یکدیگر سپری می کردند. چند سالی از ازدواج آمیتا و جایا نمی گذشت که آمیتا به فکر گیاهخواری افتاد. او در این مورد بسیار تحقیق کرد و چنانچه می گوید به این نتیجه رسید که این انتخاب شخصی اوست ، و بهترین گزینه است. او که از مضرات گوشت برای سلامتی بدن آگاه شده بود خیلی زود دست از مصرف گوشت برداشت، برای همیشه. همسر او جایا اما قصد نداشت تغییری در تغذیهء خود ایجاد کند. او قانع نشده بود و همچنان به مصرف گوشت ادامه می داد. اما اساس زندگی آمیتا و جایا بر پایهء عشقی محکم استوار بود. پس این زوج در کنار یکدیگر به زندگی ادامه دادند ، درحالیکه تغذیهء آنها فرسنگ ها از هم فاصله گرفته بود.

  سال های متمادی گذشت. گرد پیری چه زود بر چهرهء جایا نشست. اضافه وزن ، امان او را برید. بالیوود جای چندانی برای یک او نداشت. خیلی زود از دنیای هنر فاصله گرفت و وارد پارلمان هند شد. هرزگاهی در فیلم های متفاوت نقش های کوتاهی ایفا می کند. اما دوران طلایی او پایان گرفته بود. جایا چنان با سرعت پیر می شد که حتی در سال 2003 وقتی کارگردان فیلم "باغبان" به دنبال زنی میانسال به عنوان نقش همسر آمیتا می گشت ، از انتخاب جایا که همسر او در زندگی واقعی اش بود امتناع کرد و در مقابل هما مالانی را به عنوان نقش مقابل آمیتا برگزید ! جایا از این بابت بسیار دلخور شده بود ، اما کارگردان حق داشت. او دوست نداشت یک زن چاق با چشمان پف آلود و صورتی بادآلود را در فیلم خود برگزیند. به راستی چه چیزی باعث شده بود جایا و هما که دقیقا هم سن بودند ، این قدر از حیث ظاهری از هم متفاوت باشند ؟!


  آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری)

  تصویری از فیلم باغبان (محصول 2003)  شاید همان چیزی که آمیتا را از درمیندرا متفاوت کرد؟! درحالیکه درمیندرا با بیماری های گوناگون دست و پنجه نرم می کند و حضور کم رنگی در بالیوود دارد ، آمیتا در هفتاد سالگی همچنان رو به صعود حرکت می کند! جوایز داخلی و خارجی ، فیلم های پیاپی یکی پس از دیگری ! او در دههء هشتم زندگی اش حتی بیشتر از دوران جوانی خود فیلم بازی می کند. گاهی اوقات تا روزی 16 ساعت در حال فیلمبرداری است ! خودش می گوید بدنش با او همکاری می کند و به او اجازهء فعالیت فیزیکی همچون یک جوان را می دهد ! او نیز عنوان جذاب ترین گیاهخوار را از پتا درحالی دریافت کرد که هفتاد و اندی سال داشت !  آمیتا در جوانی آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری)  آمیتا در هفتاد سالگی!

  آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری)  جایا همسر آیمتا در سن بیست و پنج سالگی : آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری)آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری)


  جایا در 63 سالگی آمیتا و هما مالانی; 40 سال قبل ، 40 سال بعد (معجزهء گیاهخواری)

  از مقاسهء زندگی آمیتا و جایا از طرفی ، و هما و درمیندرا از طرف دیگر ، یک واقعیت غیر قابل انکار در ذهن ها تداعی می شود. به راستی انتخاب های و گزینه های ما در زندگی ، چقدر در حیات ما موثرند ! یک انتخاب صحیح در جوانی ، آیندهء جسمی ما را تامین می کند. آیندهء جسمی ای که در بسیاری از موارد در آیندهء شغلی ما نیز موثر است . در مقابل یک انتخاب غلط ، زندگی را بر باد می دهد و رنج و درد را در سال های آینده برای ما به هدیه میاورد.
  mypepeusnais likes this.
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)


  مثلث درد و رنج حیوانات سه زاویه دارد. دو زاویهء آن از دستان ما خارج هستند ، اما زاویهء سوم در دست ماست.
  اگر یکی از زاویه ها از بین برود ، مثلث هم از بین خواهد رفت.
  تصمیم شما چیست؟

 2. 16 کاربر پست حامی حیوانات عزیز را پسندیده اند .


LinkBacks (?)

 1. 21st January 2011, 01:44 PM

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 14th June 2014, 04:31 PM
 2. پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 13th February 2014, 10:46 PM
 3. چرا گیاهخواری؟
  توسط ببر هیرکانی در انجمن تالار گیاهخواری
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 19th August 2013, 02:22 PM
 4. گیاهخواری و سلامت(چند نکته درباره سلامت در گیاهخواری)
  توسط Fares در انجمن گیاهخواری و سلامت
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 15th December 2012, 12:42 AM
 5. گیاهخواری ساده (مقاله ای در رابطه با گیاهخواری)
  توسط Fares در انجمن تالار گیاهخواری
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th December 2012, 11:11 PM

Visitors found this page by searching for:

دانلود فیلم هندی شعله

دانلود فیلم باغبان هندی

بازيگر زن فيلم شعله

جوانی آمیتا باچان

در مورد تصاویر دختر سینمای هند هما مالینی

فیلم ھندی

دانلود فیلم هندی امیتا باچان

تصاویر هما مالانیاسم اصلی هما فیلم زمانهبیوگرافی ویرو درفیلم شعلهتصاویر هما مالینی بازیگر هندیهمسر اميتاهمسر آمیتاب بچندبازیگران فلم ھندیدانلود فیلم هندی قدیمی شعلهدانلود فیلم سینمایی هندی باغباندانلود فیلم هندی قدیمیعكسهاي جواني اميتا باچانھندی تصویردختران ھندیزن هفتادساله جوانخرید فیلم های هما مالینیتصاویر از بسنتیفيلم هندي شعلهدانلود فيلم هندي شعلهتصاویر باچان وهمسرشهنرپیشه های هنداميتاباجانخواندن ها امیتابچنتصاویر بسنتی در فیلم شعلهخرید فیلمهای آمیتا باچاندانلود فیلم سینمایی شعله هندیدانلود فیلم هندی آمیتا باچاندانلود فیلم قدیمی هندی شعلهامیتاتصاویرآمیتا باچان وهمسرشهما.مالينيفلیم باغ بانبسندی هند بازیگر هندی هما ملنینام بازیگرزن فیلم شعلهاميتاب بچنعكس بسنتي شعلهآمیتا باچان فیلم جوانیفیلمهای آمیتاباچانزن هفتاد ساله جوان ماندهزن 70 ساله كه با گياه خواريهما مالانی هنرمند سینمای هندوستانآمیتا پاجان و همسرشفیلم آمیتا باچانتصویرهمسرآمیتاباچانجا يا با چا نقبلعكس همسر اميتا پاچان درفيلم هندي باغبانامیتاب پاچانعكس جايا بهادريزن جوان امريكاي گياه خواربازیگرفیلم مرد هندی درمیندراتصاویر امیتا و همسرشهما درفيلم زمانهتصاویری ازامیتاب بهچنهما درفیلم زمانهاسم اصلی هما در فیلم زمانه چیست؟فیلمهای امیتاب باچاندرميندرا گياهخواريباغبان آمیتاب باچانفلم های امتابچنآمیتاباچان وخانواده اشبسنتی بازیگر زن در فیلم شعلهکلیپ‏ ‏های‏ ‏امیتاباچانبیوگرافی بازیگران فیلم شعله هندیتصاویر قدیمی از امیتاب خام و گياه خواريسن هما مالينيبسنتي فيلم هنديهمامالینی و همسرشلیشت فیلمهای هما مالینیهیما مالانی هنرپیشه هندیهمسر آمیتا باچان جایانام بسنتی در شعلهبازیگر هندی هیما مالینیبازیگر زن در فیلم هندی شعلهبازیگر نقش مقابل امیتاباچان در فیلم شعله همامالنیآمیتا وهما هنرپیشه هندیامیتا پاچان و همسرشپوستر هندی بسنتیبازیگر زن فیلم شعله هما مالینیفلم هندی مرد امیتاب بچنعوامل فیلم هندی شعله ازدواج دختر هما مالینیجایا بهادری همسر آمیتا باچاندانلودفیلم هندی باغبانعكس هيما مالينيتصاویری از بازیگر هند امیتا باچان وهمسرشزوج های هنرمندهندیهما مالینی وامیتاب باچن در فیلم باغباندانلود فیلم های قدیمی هندی آمیتا باچانبظنتی

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556