نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
Like Tree1Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 1 Post By حامی حیوانات

بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."

This is a discussion on بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود." within the تاثیر گیاهخواری بر محیط زیست forums, part of the تالار گیاهخواری category; چهارمین کنفرانس تغییر اقلیم منطقه ای و ملی بعد از 3 کنفرانس موفق، از 19 تا 21 دسامبر در پژوهشگاه ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  597
  لايك كرده
  413
  نوشته ها
  3,865
  می پسندم
  17,794
  مورد پسند : 6,265 بار در 1,130 پست

  Gh دامداری صنعتی در حال نابودی کرهء زمین ("یک گاو سالانه 4 تن گاز گلخانه ای تولید می کند.)

  چهارمین کنفرانس تغییر اقلیم منطقه ای و ملی بعد از 3 کنفرانس موفق، از 19 تا 21 دسامبر در پژوهشگاه نیرو، تهران برگزار شد. این کنفرانس با اهداف آگاهی از آخرین یافته های علمی در زمینۀ تغییر اقلیم، آگاهی و شناخت از کاربرد فناوری های نوین در پژوهش های اقلیم و تغییر اقلیم، آگاهی از اثرات متقابل اقلیم و انسان در زمینه هایی مانند کشاورزی، آب و انرژی برگزار شد.

  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."


  در این کنفرانس مسائل مختلف تغییر اقلیم، جلب توجه تصمیم گیران به موضوع تغییر اقلیم و تبعات آن، معرفی سیاست های سازگاری و کاهش اثرات منفی تغییر اقلیم در مقیاس ملی و بین المللی، تاکید بر اهمیت امر آموزش در بحث تغییر اقلیم و نقش موثر رسانه ها در جهت آگاهی عمومی از موضوع تغییر اقلیم مطرح شد.
  ارزیابی علمی و شناخت تغییر اقلیم، مدل های پیش بینی اقلیمی از فصلی تا دهه ای (دینامیکی، آمار و ...) نابهنجاری اقلیمی در سال های اخیر، مدل سازی پیش بینی تغییرات اقلیم، گازهای گلخانه ای تاثیر اقلیم بر محیط زیست (خاک، ا___یستم دریایی، حیات وحش، آلودگی هوا، تعدیل وضع هوا و ...) موضوعات دیگر این کنفرانس بودند.
  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."
  تبادل نظر میان کارشناسان کشورهای مختلف و انتقال یافته ها در این زمینه، عرضه کتب تخصصی و تحقیق های انجام شده، عرضه فن آوری ها و تکنولوژی های روز دنیا بخش دیگری از این کنفرانس بود.

  حدود از 500 تن از متخصصان و کارشناسان در این کنفرانس شرکت کردند. همچنین 19 کارشناس و محقق از کشورهای چین، فرانسه، سوئیس، ازبکستان، تاجیکستان، ترکیه، مالدیو، کویت، سوریه، پاکستان، اردن و آذربایجان میهمان ویژۀ این کنفرانس بودند. از میان 68 مقالۀ برگزیده، 35 مقاله به صورت پوستر و 28 مقاله به صورت ارایه در کنفرانس انتخاب شدند.


  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."

  جناب آقای بهرام صناعی، رئیس سازمان هواشناسی و معاون وزیر راه اظهار داشت:
  "تاثیر اقلیم در آب و الگوهای بارش تاثیر دارد و آنها را تغییر می دهد. در گذشته اگر ماندگاری برف در شهرهای صنعتی وجود داشت، امروزه به دلیل تغییر وضعیت آب و هوایی دیگر برف به صورت ماندگار در شهرهای صنعتی نمی ماند و بارشها به صورت سیل آسا است و افزایش خشکسالی ها را نیز در پیش داریم.
  ما فصل پاییز خشکی را پیش بینی می کردیم و می دانستیم بارندگی از حد نرمال کمتر خواهد بود اما در زمستان این وضعیت به حالت عادی باز می گردد. 8 استان کشور در این 2 سال که بارندگی کمتر است، دچار خشکسالی بودند که بوشهر و فارس در وضعیت نامناسب تری قرار دارند. باید بر این نکته تاکید کنم که بارش های عادی در زمستان نمی تواند کمبود 2 سال خشکسالی را جبران کند."
  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."


  احمد عسکری، دبیر چهارمین کنفرانس منطقه ای تغییر اقلیم:
  "بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی برای دورۀ سی ساله، یعنی از 2010 تا 2039، ما یک درصد کاهش بارش و 9 دهم درجه تا یک درجه افزایش دما خواهیم داشت. اینها خبرهای خوبی نیست و باید پذیرفت با افزایش بارندگی می توان اثرات مثبت را مشاهده کرد ولی متاسفانه در مناطق غرب و جنوب غرب ایران با بیشترین کاهش بارندگی و در مناطق شمال غرب مانند خراسان بالاترین میزان افزایش دما را شاهد هستیم.
  استفادۀ بیش از اندازه از سوخت های فسیلی و قطع درختان و از بین بردن طبیعت در تغییرات اقلیمی نقش بسیاری دارند.البته بعضی از آلاینده ها هستند که تاثیرشان از دی اکسید کربن بسیار قوی تر است و چندین برابر این آلاینده، جو زمین را تحت تاثیر قرار می دهند."

  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."
  مصطفی جعفری، مشاور عالی سازمان هواشناسی ایرانو جزء هیات داوران کنفرانس گفت که:
  "گازهای گلخانه ای به میزان چشمگیری افزایش یافته و در حال حاضر دخالت بشر به اندازه ای است که طبیعت قادر به بازگشت آن نیست. تبخیر و افزایش دما در مناطق خشک تر به دو صورت خود را نشان می دهد، یکی خشک تر شدن و یکی وقوع سیلاب ها که می توان سیل پاکستان را ناشی از تغییرات اقلیمی دانست."  مهندس ابراهیم میرزایی، مدیر پژوهش سازمان هواشناسی بیان کرد:
  "مهم ترین ناهنجاری های اقلیمی که در سال های اخیر در ایران با آن روبرو بوده ایم، خشکسالی مداوم و پدیده ای مانند گرد و غبار است که بصورت مکرر در ایران تکرار شده است.
  اگر دمای زمین با این شدت افزایش یابد، زمین سالانه نیم تا یک و نیم درجه گرمتر می شود، که به تبع آن وضعیتی حاکم خواهد شد که در عرض های بالاتر مانند ایسلند بارشی نداشته باشیم و در عرض های پایین تر مانند اروپای مرکزی با بارش برف و باران شدید مواجه شویم. همچنین در عرض های پایین تری همچون خاورمیانه و مدیترانه با خشکسالی شدید مواجه خواهیم شد. بنابراین این مساله بیانگر تغییرات وسیع در اقلیم آب و هوایی خواهد بود.
  تا کنون اجلاس های بسیاری در سطح جهانی برگزار شده است که ایران نیز جزو کشورهای شرکت کننده بوده اما متاسفانه کاهشی در روند تولید گازهای گلخانه ای مشاهده نشده است. البته در مقیاس های طبیعی عواملی مانند بیابان زایی، مدیریت منابع انرژی، کاهش سوخت فسیلی و کاهش آلاینده ها از جمله مواردی بوده اند که کشورها در جهت کنترل آن به صورت جدی اهتمام ورزیده اند. گرچه بازهم این سیاست ها کافی نیست. در کشور ایران نیز سیاست گذاری باید از طریق آموزش مدیریت منابع و انرژی صورت بگیرد تا گامی در جهت کاهش اثرات اقلیمی برداشته شود.
  گرد و غبار، آلودگی جو، طوفان های گرمسیری، کمبود منابع آبی و غیره... مواردی هستند که رابطۀ مستقیمی با تغییرات اقلیمی دارند."

  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."
  یکی از مقالات ارائه شده در این کنفرانس با موضوع ارزیابی میزان انتشار گاز گلخانه ای متان حاصله از فعالیت های پرورش دام های اهلی (گاو، گوسفند، بز و غیره. به جز ماکیان)، نوشتۀ دانشیار اقلیم شناس ایرانی محمود خسروی از دانشگاه سیستان و بلوچستان، زاهدان و کارشناس ارشد اقلیم شناسی در برنامه ریزی محیطی، رباب نوروزی، تخمینی سیستماتیک از انتشار متان در طول دورۀ آماری 1375 تا 1385 را نشان می دهد:

  متان منتشره از زیر بخش های دامپروری شامل، فرآیند تخمیر روده ای و مدیریت کود می باشد. نتایج نشان داده که انتشار متان از تخمیر روده ای از 721.93 تن در سال 1375 به 794.26 تن در سال 1385، با متوسط نرخ رشد سالیانۀ 0.87 درصد افزایش یافته و متان منتشره از مدیریت کود، از 25.31 تن در سال 1375 به 29.01 تن در سال 1385، با متوسط نرخ رشد سالیانۀ 1.25 درصد افزایش یافته است. مجموع انتشار گاز متان از 747.24 گیگا گرم در سال 1375 به 823.28 گیگا گرم در سال 1385 با متوسط نرخ رشد سالیانۀ 0.88 درصد افزایش یافته است. گوسفند با 28.9 درصد سهم در انتشار متان از مدیریت کود در رتبۀ اول و گاو غیر شیری در رتبۀ بعدی قرار دارد. که افزایش انتشار به صورت یک مدل خطی ثابت بوده و به نظر می رسد کاهش انتشار متان، کاری دشوار و مستلزم برنامه ریزی صحیح در امر کنترل نرخ رشد جمعیت دامی و انسانی باشد.  گازهای گلخانه ای شامل بخار آب، دی اکسید کربن (CO2)، اکسید نیتروژن (N2O)، متان (CH4)، ازن جو پایین (O3)، کلروفلوئوروکربن (CFCs) و پروفلوئوروکربن می باشد. حضور این گازها با غلظت مطلوب در جو باعث به دام افتادن گرما توسط این گازها شده و باعث کنترل دمای سطح زمین می گردند. بدون تاثیر گلخانه ای این گازها، کرۀ زمین غیر قابل سکونت خواهد بود. اما فعالیت های بشری باعث شده تا انتشار این گازها و در نهایت غلظت آنها در جو افزایش یابد (البته بجز بخار آب) که سبب گرمایش جهانی شده است.

  دی اکسید کربن و متان تقریبا بیشترین تاثیر را در تشدید پدیدۀ گلخانه ای دارند.

  متان به طور طبیعی در جو زمین وجود دارد، این گاز در اثر فعالیت باکتری ها تحت شرایط بی هوازی در محیط هایی مانند مرداب ها، باطلاق ها، مزارع برنج و همچنین در سیستم گوارش نشخوار کنندگان و موریانه ها تولید می شود.
  غلظت اتمسفری متان حدود 200 برابر کمتر از مقدار دی اکسید کربن است. اما هر مولکول متان حدود 20 برابر بیشتر از مولکول دی اکسید کربن توانایی جذب اشعۀ مادون قرمز را دارد، اگرچه طول عمر اتمسفری آن حدود 10 سال است. همچنین خاصیت شیمیایی آن بطور غیر مستقیم اقلیم را از طریق اثر گذاری بر روی ازن اتمسفر و بخار آب استراتوسفر متاثر می کند. متان در اتمسفر توسط فرآیندهای طبیعی (تقریبا 40 درصد شامل زمین های مرطوب و مورچه ها) و فرآیندهای انسان – منشا (تقریبا 60 درصد شامل استخراج سوخت های فسیلی و مصرف آنها، کشت برنج، حیوانات نشخوار کننده، سوزاندن بیوماس ها و زباله ها) ایجاد می گردد.

  توان گرمایش گاز متان در طول یک دورۀ 100 ساله 23 برابر بزرگتر از دی اکسید کربن است. تجمع اتمسفری متان به طور تقریبی 246 درصد از مقدار آن در پیش از انقلاب صنعتی افزوده شده است. علت اصلی این افزایش تجمع، افزایش انتشار، به خصوص از فعالیت های کشاورزی، شامل برنج کاری و دامپروری است.

  صنعت دامپروری در کشاورزی به یک منبع بزرگ انسان منشا در تولید متان از سال 1983 تبدیل شده است. در یک مقیاس جهانی، تقریبا 80 تا 100 میلیون تن متان در هر سال از طریق صنعت دامپروری منتشر می شود.

  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."


  در رودۀ نشخوار کنندگانی نظیر گاو، گاو میش، گوسفند، بز و شتر و غیره، باکتری ها، غذای خورده شده توسط حیوان را تجزیه و متان را بعنوان محصول فرعی تولید می کنند. طبق گزارش های محققین، یک گاو، سالیانه در حدود 90 کیلوگرم گاز متان از خود دفع می کند.


  و طبق نظر "سوین توتدال"، دبیر سابق برنامۀ زیست محیطی سازمان ملل در نروژ:
  "یک گاو سالانه 4 تن گاز گلخانه ای تولید می کند."


  با توجه به اهمیت موضوع و رابطۀ آن با گرمایش جهانی تلاش های متعددی جهت برآورد و ارزیابی میزان انتشار متان بخصوص در بخش کشاورزی و دامپروری دنیا صورت گرفته است. این موضوع در راس فعالیت های هیات بین الدول تغییر اقلیم بوده و در گزارشات متعدد این موسسه مورد توجه قرار گرفته است.
  با توجه به رشد تقاضای جمعیت جهانی و به تناسب آن رشد جمعیت دامی در دنیا برای فرآورده های دامی و در نظر گرفتن انتشار گاز گلخانه ای متان از طریق تولیدات دامی، در آیندۀ نزدیک یک مشکل اکولوژیکی بزرگ برای جمعیت انسانی کرۀ زمین خواهد شد.
  گاو از مهم ترین منابع انتشارات متان از تخمیر شکمبه ای و گاو و گاو میش از مهمترین منابع انتشارات متان از کود می باشند.

  بر اساس آخرین گزارش ها در سال 1387، مصرف سرانۀ هر ایرانی سالی 118 لیتر شیر و 12 کیلوگرم گوشت قرمز می باشد. با اقدامات انجام شده در سال های گذشته، مصرف سرانۀ محصولات دامی نسبت به سال های قبل افزایش یافته است.
  در سال 1387، جمعیت کشور ایران در حدود 72 میلیون نفر تخمین زده شد. بر این اساس با در نظر گرفتن میزان سرانۀ مصرف گوشت قرمز در کشور در سال 1387، میزان تقاضای 72 میلیون نفر برای گوشت قرمز برابر با 864 میلیون گیلوگرم و میزان شیر با سرانۀ 118 لیتر در سال، برابر با 8496000000 لیتر در سال 1387 بود.
  با در نظر گرفتن میزان رشد جمعیت تا سال 1400 با نرخ رشد ثابت 1.6 درصد و جمعیت دامی تا همین سال با نرخ رشد ثابت 0.27 درصد، روند انتشار متان در صنعت دامپروری (به استثنای مرغداری ها) در کشور تا سال 1400 رقمی متفاوت از آنچه به نظر می رسد خواهد بود.


  انتظار می رود که تا سال 1400، میزان انتشار متان با یک شیب خطی و خیلی تیز به 31/907 گیگا گرم برسد. بخش دامپروری جهان، در بین یک تغییر و تحول اصلی قرار دارد و این تغییر و تحول به وسیلۀ تقاضای گوشت و شیر، که به احتمال زیاد در دو دهه آینده در کشورهای در حال توسعه دو برابر خواهد شد، تجدید می شود.
  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."

  نمودار سمت راست انتشار متان از سال 75 تا 85 ، نمودار سمت چپ پیشبینی روند انتشار گاز متان در کشور تا سال 1400 بر حسب گیگا گرم


  منبع: محمود خسروی، رباب نوروزی، 1387، ارزیابی میزان انتشار گاز گلخانه ای متان حاصله از فعالیت های دامپروری در ایران طی سال های 1375 تا 1385، چهارمین کنفرانس منطقه ای تغییر اقلیم، دی 1389، تهران، ایران
  طبق مصاحبه ای با خانم رباب نوروزی، کارشناس ارشد اقلیم شناسی، یکی از نویسندگان این مقاله، ایشان اظهار داشتند که با وجود آلودگی ناشی از سوخت های فسیلی، گازهایی همچون متان و اکسید نیتروژن در بحث گرمایش جهانی از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و دامپروری در ایجاد گرمایش جهانی نقش زیادی دارد. خانم نوروزی بیان کردند که کشور ایران در سال های گذشته خیلی بر تغذیۀ پروتئین حیوانی تمرکز نداشته، از اینرو خوشبختانه میزان انتشار متان از بخش دامپروری به میزان انتشار متان کشورهای صنعتی نرسیده است، اما کشور بسوی تغذیۀ مبتنی بر پروتئین حیوانی پیش می رود، که می تواند سبب تولید متان بسیاری بیشتری در آینده گردد. ایشان موافق بودند که تغییر بسوی رژیم گیاهی می تواند راه حل بسیار خوب و سریعی برای کاهش گرمایش جهانی باشد.  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."
  phce.org
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)


  مثلث درد و رنج حیوانات سه زاویه دارد. دو زاویهء آن از دستان ما خارج هستند ، اما زاویهء سوم در دست ماست.
  اگر یکی از زاویه ها از بین برود ، مثلث هم از بین خواهد رفت.
  تصمیم شما چیست؟

 2. 6 کاربر پست حامی حیوانات عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  2 تا فنچولی خوشگل + یه دونه پیشی جیگر
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  122
  لايك كرده
  93
  نوشته ها
  2,144
  می پسندم
  18,471
  مورد پسند : 5,599 بار در 1,277 پست
  حالت من :
  My Mood
  Sad

  پیش فرض

  اینها بیشتر به فکر شکم هستند تا آب و هوا و کره ی زمینتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  .
  .
 4. کاربر مقابل پست fariba9 عزیز را پسندیده است:


 5. Top | #3

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  گربه
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  93
  لايك كرده
  49
  نوشته ها
  1,282
  می پسندم
  13,058
  مورد پسند : 3,039 بار در 634 پست
  نوشته های وبلاگ
  10

  پیش فرض

  یاد مستند دامپروری صنعتی و محیط زیست افتادم، نمیدونم دیدید یا نه ولی وقتی میفهمی که فقط به خاطر خوردن یه چیزبرگر چه جوری سیاره مون رونابود میکنیم نمیتونی منقلب نشی.
  آخرهای همین مستند میگه انتخاب در سبد خرید و در بشقاب شماست!
  خیلی ممنونم حامی جان


 6. 5 کاربر پست سمانه5 عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #4

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  597
  لايك كرده
  413
  نوشته ها
  3,865
  می پسندم
  17,794
  مورد پسند : 6,265 بار در 1,130 پست

  Gh بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."

  ما در حقیقت می بینیم که تمام سیاره بسوی چیزی که ما "نقطۀ برگشت ناپذیری" می نامیم درحال حرکت است، این نقطه جایی است که ما کنترل را از دست می دهیم و هیچ کس نمی تواند واقعا به ما بگوید که دقیقا چه چیزی قرار است رخ دهد، بجز اینکه قرار است فاجعه بزرگ باشد، قرار است حتی به آلایندگی بیشتر منجر شود و ما قادر نخواهیم بود آنرا مع___ کنیم. بررسی های علمی از سراسر دنیا به این نتیجه رسیده اند که چرخۀ تولید و مصرف محصولات حیوانی مستقیما مسئول گرم شدن سیاره مان است و پی آمدهای تغییرات اقلیمی انسان ها، حیوانات و محیط زیست را به وحشت می اندازد. کلاهک یخی قطبی در حال آب شدن است، سطح دریاها درحال بالا آمدن است، خشکسالی ها، سیل ها و رویداد های آب و هوایی شدید با فراوانی فزاینده درحال وقوع هستند و آب آشامیدنی بسرعت کمیاب می گردد. اگر این چرخه را متوقف نکنیم...
  تغییرات اقلیمی غیر قابل کنترل، به یک واقعیت تبدیل خواهد شد، بطوریکه بشریت قادر نخواهد بود سیاره مان را نجات دهد.

  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."

  در این مقاله ما نشانه های بحرانی متعددی را بررسی خواهیم کرد که نشان می دهد ما در شرف فاجعه هستیم و نیاز داریم تا عمل فوری و سریعی را برای تصحیح مسیر کنونیمان در پیش گیریم. یکی از مشکلات واقعی که ما اکنون با آن روبرو هستیم تعداد افراد نسبت به مقدار زمین برای تولید غذا است که آن افراد را قادر می سازد تا زندگی کنند. بنابراین، فشاری که ما بر زمین و آب وارد می آوریم بیش از هر چیزی بشدت بالا است، زیرا پرورش گیاهان و پرورش غذا برای حیوانات چیزیست که بار بیشتری را بر کشاورزی تحمیل می کند و به حیوانات اساسا به منظور تغذیۀ انسان ها غذا داده می شود.
  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."

  کتاب سال ۲۰۱۰، "دام در یک چشم انداز درحال تغییر" نوشتۀ "هنینگ استینفیلد"، رئیس بخش اطلاعات دام، تحلیل منطقه ای و شعبۀ سیاست سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل و دیگر متخصصان حقایق واضح زیر را دربارۀ اینکه چگونه دامداری، سیاره مان را گرفتار کرده است، ارائه می دهند:

  تولید دام، بیش از یک چهارم خشکی زمین را اشغال می کند
  تولید غذای دام، حدود یک سوم کل زمین قابل کشت زمین را مصرف می کند
  تنها یک سوم مواد مغذی که به دام خورانده می شود جذب می شود؛ فضولات حاصله از دام بشدت زمین و آب را آلوده می کند


  مقادیر عظیمی از منابع برای ادامۀ رژِیم گوشتخواری مورد نیاز است؛ برای گاو و دیگر حیوانات، غلات بسیار زیاد و مواد شیمیایی بسیاری نیاز است، اغلب نیازمند تبدیل زمین است. بنابراین تکیه بر حیوانات شیوۀ بسیار ناکارآمدی برای تغذیۀ خودمان است.مقدار غلاتی که برای تغذیۀ دام در سراسر دنیا استفاده می شود می تواند به آسانی نزدیک به دو میلیارد نفر را تامین کند و به کمبود جهانی غذا خاتمه دهد. مقیاس بزرگ تخریب جنگل ها برای ایجاد چراگاه برای چرای دام و پرورش غذای دام هشدار دهنده است و زمانیکه زمینی از درخت تهی گردد، دیگر نمی تواند بعنوان چاه کربن عمل کند.

  بر حسب انتشار گازهای گلخانه ای و قطع درختان زمین برای چرای گاو و دیگر پستانداران نشخوار کننده، دامداری مقدار عظیمی از متان و نیتروژن اکسید را تولید می کند که سبب فرسایش خاک، آلودگی راه های آبی می شود و تاثیرات زیان آور بسیاری از مدیریت و مصرف دام وجود دارد. بنابراین، بطور کلی مصرف گوشت، رد پای بوم شناختی بر حسب مصرف آب، آلودگی هوا، انتشار گازهای گلخانه ای، تنزل خاک، و غیره، این مشکلات زیست محیطی بطور عظیمی توسط صنعت گوشت تشدید می گردد.
  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."

  در آبان ماه سال 1389، صفر قلی خواجه،
  مدير‌كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان گلستان‌ توليدات گوشت را يكي از عوامل تخريب جنگل‌ها اعلام كرد و تصريح كرد کهگرم شدن كره زمين، تغيير اقليم و رژيم غذايي سوق به سمت غذاهاي گياهي را در بشر افزايش داده است.ساليانه مقدار 283 گيگاتن دي‌اكسيدكربن در جنگل‌هاي دنيا ذخيره مي‌شود كه از اين ميزان 2.6 تن جذب و 1.6 گيگاتن در اثر تخريب جنگل‌ها از بين مي‌روند. وي سهم جنگل‌هاي كشور را از اين ميزان 28 ميليون تن اعلام كرد كه جنگل‌هاي شمال ايران نيز 15 ميليون تن دي‌اكسيدكربن در طول سال توليد مي‌كنند.


  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."  در مقالۀ سال ۲۰۰۹ "دام و تغییرات اقلیمی" که در مجلۀ "ورد واچ" منتشر شد، تخمین می زند که بیش از ۵۱ درصد از انتشار گازهای گلخانه ای جهانی تولید شده توسط انسان از تولید و مصرف دائمی محصولات حیوانی ناشی می گردد. تلاشهایی که در گذشته به منظور کاهش گرمایش جهانی صورت می گرفت، عمدتاً بر کاهش آلاینده های دی اکسید کربن، متمرکز بود. اما اینک میدانیم با وجودیکه کاهش دی اکسید کربن بسیار ضروری است، اما اگر تمام جهان نیز به اقتصاد و زندگی عاری از کربن روی آورند، باز هم هزاران سال طول میکشد تا این گاز از اتمسفر از بین برود.


  در حال حاضر، این مسئله بقدر کافی نشان داده نشده است. ما بیشتر به آلایندگی های ناشی از خودروها یا صنعت توجه می کنیم، اما دام نیز در ایجاد آلایندگی نقش دارد. بیشتر تمرکز بر دی اکسید کربن است، اما باید به تمام گازها توجه کنیم. مهم است که بر گازهای دیگر غیر از دی اکسید کربن تمرکز کنیم.

  عملیات تغذیۀ حیوانات محبوس شده یا "سی ای اف او" ۴۰۰ گاز مختلف تولید می کند، که شامل گازهای جوی دارای عمر کوتاه سولفید هیدروژن، نیتروژن اکسید و متان می باشد، که تمام آنها اثر قدرتمندی بر گرمایش جهانی دارد. در طول یک دورۀ ۲۰ ساله، متان بتنهایی ۷۲ برابر از دی اکسید کربن در گرمایش جهانی قوی تر است. بزرگترین منبع انتشار متان بواسطۀ پیدایش انسان، صنعت دام است و ما حتی بطور صحیح مقدار متانی را که این صنعت آزاد می کند بحساب نیاورده ایم.

  در ژوئن سال ۲۰۱۰ دانشمندان در دانشگاه میسوری، آمریکا، به این نتیجه رسیدند که روشی که توسط آژانس حفاظت زیست محیطی آمریکا استفاده شده تا انتشار متان از گودال ها و مردابهای فضولات حیوانی را اندازه گیری کند، که برخی اوقات میلیون ها لیتر فضولات حیوانی از کارخانه های دام را در خود دارد، مقدار واقعی آزاد شده که تا ۶۵ درصد می رسد را کم تخمین زده اند.

  تغییر جهانی از رژیم گوشتی به رژیم گیاهی، نسبت به کاهش مصرف سوختهای فسیلی، تاثیرات گرمایش جهانی را بطور چشمگیری کاهش خواهد داد

  از اینرو رانندگی کمتر و استفاده از لامپ های کم مصرف، با اینکه انتخاب خردمندانه ای است اما نمی تواند بسرعت سیاره مان را مانند توقف جنونی که همان پرورش دام است، خنک گرداند، پرورش دام یک فعالیت غیر لازم است که حیات همگان را بر روی زمین بخطر می اندازد.

  بنابراین، اینها سال هایی هستند که ما حق انتخاب داریم، ما می توانیم از نقاط برگشت ناپذیری عبور کنیم یا نکنیم. اما اگر شروع به دیدن چیزهایی مانند تخریب ا___یستم آمازون یا ذوب ورقه های یخی گرینلند، کنیم آنگاه می فهمیم که کودکانمان انتخابهایی را که ما امروز داریم نخواهند داشت.


  هزینه های اکولوژیکی خوردن گوشت، بسیار عظیم است، از تسریع جنگلزدایی و کویر زایی گرفته تا از دست دادن خاک حاصلخیز، گرم شدن سیاره مان و ناپدید شدن کلاهک یخی قطبی

  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."

  بخاطر این حقایق، چطور برای مثال همبرگرها، با چنین قیمتهای ارزانی فروخته می شوند؟ دلیل عمده یارانه های دولت است که هزینه های واقعی تولید گوشت را می پوشاند و مصرف کنندگان را نسبت به این مسأله ناآگاه نگاه می دارد که در واقع آنها با هر لقمۀ گوشتی که می خورند در حال بلعیدن منابع گرانبهای زمین هستند. در خصوص این مسئله، چهارمین نسل گاو دار آمریکایی "هاوارد لایمن" که به رژیم کاملا گیاهی وگان روی آورده و در فیلم "با حقیقت گوشت روبرو شوید" صحبت کرده است (به قسمت تولیدات کانون انسان پاک، زمین پاک مراجعه فرمایید) می گوید: "در آمریکا ما می توانیم یک همبرگر را به قیمت ۷۹ سنت بخریم. اگر مالیات دهندگان آمریکایی در دادن یارانه به صنعت گوشت گاو شرکت نمی کردند، همان گوشت همبرگر بیش از ۱۲ دلار قیمت داشت. اگر مالیات دهندگان به غلات، آب آبیاری، برق و چرا بر زمین های عمومی، یارانه اختصاص نمی دادند، هر پوند گوشت امروزه در آمریکا ۴۸ دلار قیمت داشت."
  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."

  در مرداد ماه سال 1389، روزنامۀ همشهری
  خبری با عنوان "کسب و کار پر زیان دامداران برای طبیعت ایران" را منتشر کرد که در این گزارش معاون مناطق مرطوب و نیمه‌مرطوب سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، خسارت ناشی از وجود 3میلیون و 80 هزار واحد دامی در جنگل‌های شمال را سالانه 320 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این درحالی است که درآمد این دام ‌ها، سالانه 31 میلیارد و 900 میلیون تومان برآورد می‌شود.


  ما همان کسانی هستیم که به این صنعت پول می پردازیم تا همچنان به خلق این مشکل ادامه دهند و گوشت، ماهی و مانند آن را تولید کنند، با پول مالیات مان که با زحمت کسب کرده ایم و صرف دادن یارانه به آنها می شود. و این همه در حالی است که ما از بیماری؛ از دست رفتن جانها، ماتم عزیزان از دست داده، اعضای خانواده؛ از دست رفتن خوشبختی؛ از دست دادن پول به علت رژیم حیوانی رنج می بریم. مسلماً دولت می تواند میلیاردها دلاری را که اکنون صرف یارانۀ دام می شود برای کمک به دامداران در جهت تغییر رویه به کشت سبزیجات و میوه جات ارگانیک به کار گیرد. دولت می تواند از این ابزارهای توانمند خود برای اشاعه ی کمپین هایی در مورد جایگزینهای گیاهی، ممنوعیت گوشت و قوانینی برای کمک به تغییر رویه ی مردم به کشاورزی و مصرف محصولات وگان ارگانیک استفاده کند. روی آوردن جهانی به رژیم گیاهی می تواند حتی پول هنگفتی را برای سران دولت ها باقی بگذارد:


  چقدر پول صرفه جویی می شود، اگر جهان کاملا گیاهخوار شود؟
  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."
  پژوهش انجام شده توسط آژانس ارزشیابی زیست محیطی هلند کشف کرد که تغییر رژیم غذایی مردم دنیا، هزینه مقابله با گرمایش جهانی را کاهش می دهد:

  · هزینه کاهش گازهای گلخانه ای اتمسفر تا سال ۲۰۵۰، ۴۰ تریلیون دلار است.
  · کاهش مصرف گوشت در سطح جهانی، ۵۰% کل هزینهمقابله با گرمایش جهانی را کاهش می دهد.
  · توقف مصرف گوشت در سطح جهانی می تواند ۷۰% کل هزینه را کاهش دهد.
  ·
  توقف کل محصولات حیوانی در سطح جهانی می تواند هزینه مقابله با تغییرات اقلیمی رابیش از ۸۰%کاهش دهد


  با گیاهخواری حتی انتشار کربن را می توان به میزان زیادی کاهش داد، حتی بیشتر از دوچرخه سواری:
  یک گیاهخوار می تواند انتشار کربن را تا 1.5 تن در سالکاهش دهد!یک رژیم گیاهی بدون گوشت، ردپای کربنی را به میزان زیادی کاهش میدهد. در طی یک سال، به ازای هر نفر:

  · آلاینده های ناشی از مصرف گوشت برابر با رانندگی یک خودرو به مسافت ۴۷۵۸ کیلومتر است.
  · آلاینده های یک رژیم گیاهی، برابر با رانندگی به مسافت ۲۴۲۷ کیلومتر است که حدود ۵۰% کمتر است.
  · آلاینده های ناشی از یک رژیم کاملا گیاهی فاقد هرگونه مواد حیوانی برابر با رانندگی به مسافت ۶۲۹ کیلومتر است که ۸۷% کمتر از آلاینده های رژیم گوشتی است.
  · آلاینده های یک رژیم وگان ارگانیک، معادل با رانندگی به مسافت ۲۸۱ کیلومتر است که ۹۴% کمتر از آلایندگی های یک رژیم گوشتی است.

  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."

  مشاور ارشد سیاسی برنامۀ توسعۀ سازمان ملل و دکتر گیاهخوار وگان "چارلز ایان مک نیل" قبول دارد که فراهم کردن پول برای صنعتی که تنها خانۀ ما را نابود می کند کاملاً بیهوده است:
  "برداشتن یارانه ها مهم است؛ یارانه های دولتی و سرمایه گذاریهایی در تشویق به رژیم گوشتی وجود دارند و من فکر می کنم این یارانه ها باید حذف بشوند. آنچه که برای مردم در انتخاب کردنشان مهم است، داشتن دسترسی به اطلاعات خوب، دقیق و بروز دربارۀ تاثیر رژیم گوشتی بر سیاره و بر سلامتیشان است. فکر می کنم بسیاری از ما با شیوۀ زندگی خاصی بزرگ شده ایم که آنرا بدون آزمودن از برخی نسل ها به ارث برده ایم و دنیا اکنون متفاوت است."
  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."
  برای رویارویی با بزرگترین چالشی که بشریت تا کنون با آن روبرو بوده، لطفاً بعنوان یک سفیر برای سیارۀ مان عمل کنید و این پیام فوری را پخش کنید، که اگر همۀ ما شیوۀ زندگی ارگانیک گیاهی را بکار ببریم، تضمین می کند که هیچوقت به نقاط برگشت ناپذیری که منجر به تغییرات اقلیمی غیر قابل کنترل می شود، نخواهیم رسید. همۀ ما می توانیم نقش قهرمان سیاره ای را ایفا کنیم و دوستان و خانواده هایمان را آگاه کنیم که رژیم گیاهی مهم ترین قدم برای حفاظت از کره زمین است که می توانیم برداریم. اخبار خوب راه حل رژیم گیاهی وگان را می توانید از طریق اینترنت، ایمیل، مجلات و برنامه های مدرسه پخش کنید. اینکه بگذارید شرکت ها بدانند که ما تنها خواستار محصولات غیر حیوانی هستیم نیز مهم است.

  مشاور ارشد سیاسی برنامۀ توسعۀ سازمان ملل و دکتر گیاهخوار وگان "چارلز ایان مک نیل": "من یک وگان هستم، بیشتر خام گیاهخوار هستم و از تاثیر آن بر سلامتی شخصیم بسیار تحت تاثیر قرار گرفته ام،بلکه بطور مساوی و مهم و شاید حتی بسیار مهم تر از آن تاثیر رژیم وگان بر سیاره است و یکی از دلگرم کننده ترین چیزهایی که کشف کرده ام رفتار مشابهی است که مزایای زیادی برای سلامت شخصی ام ایجاد می کند و همچنین ارزشی را برای سیاره بر حسب کاهش ردپای کربن من ایجاد می کند."

  همۀ ما انتخاب های فردی داریم؛ در واقع، انتخاب های فردی و جمعی ما با گزینه هایی که ارائه می شوند، مرتبط هستند. اگر ما گزینه های گیاهخواری و وگان را در رستوران ها و خواربار فروشی ها درخواست کنیم، می توانیم چیزهای در دسترس را تغییر دهیم. همچنین می توانیم از طریق فراهم کردن فروشگاه های ارگانیک، برای محصولاتی که بطور محلی تولید می شوند، فروشگاه ها را تغییر دهیم، پس ما بطور انفرادی و جمعی می توانیم بر نحوۀ ادارۀ فروشگاه ها تاثیر بگذاریم. این مسئولیت فردی هر یک از ما است؛ لازم است که در شیوۀ زندگیمان انتخاب هایی کنیم. بسیاری از ما فکر میکنیم، "خب، من تنها یک نفر هستم، این تغییری ایجاد نخواهد کرد." ماهاتما گاندی و رهبران بزرگ دیگر نشان داده اند که یک نفر تغییر ایجاد می کند و هر یک از ما و تعهداتی که می دهیم و شیوۀ زندگی کردنمان سرمشقی را برای دیگران ایجاد می کند.

  منبع phce.org
  ویرایش توسط حامی حیوانات : 28th January 2011 در ساعت 12:01 AM
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)


  مثلث درد و رنج حیوانات سه زاویه دارد. دو زاویهء آن از دستان ما خارج هستند ، اما زاویهء سوم در دست ماست.
  اگر یکی از زاویه ها از بین برود ، مثلث هم از بین خواهد رفت.
  تصمیم شما چیست؟

 8. 10 کاربر پست حامی حیوانات عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #5

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  200
  لايك كرده
  140
  نوشته ها
  2,771
  می پسندم
  5,209
  مورد پسند : 9,650 بار در 2,607 پست

  پیش فرض تاثیر عظیم پرورش دام بر تخریب ا___یستم، انتشار کربن، خسارت اقتصادی و ...  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."

  ما در حقیقت می بینیم که تمام سیاره بسوی چیزی که ما "نقطۀ برگشت ناپذیری" می نامیم درحال حرکت است، این نقطه جایی است که ما کنترل را از دست می دهیم و هیچ کس نمی تواند واقعا به ما بگوید که دقیقا چه چیزی قرار است رخ دهد، بجز اینکه قرار است فاجعه بزرگ باشد، قرار است حتی به آلایندگی بیشتر منجر شود و ما قادر نخواهیم بود آنرا مع___ کنیم.
  بررسی های علمی از سراسر دنیا به این نتیجه رسیده اند که چرخۀ تولید و مصرف محصولات حیوانی مستقیما مسئول گرم شدن سیاره مان است و پی آمدهای تغییرات اقلیمی انسان ها، حیوانات و محیط زیست را به وحشت می اندازد. کلاهک یخی قطبی در حال آب شدن است، سطح دریاها درحال بالا آمدن است، خشکسالی ها، سیل ها و رویداد های آب و هوایی شدید با فراوانی فزاینده درحال وقوع هستند و آب آشامیدنی بسرعت کمیاب می گردد. اگر این چرخه را متوقف نکنیم...
  تغییرات اقلیمی غیر قابل کنترل، به یک واقعیت تبدیل خواهد شد، بطوریکه بشریت قادر نخواهد بود سیاره مان را نجات دهد.
  در این مقاله ما نشانه های بحرانی متعددی را بررسی خواهیم کرد که نشان می دهد ما در شرف فاجعه هستیم و نیاز داریم تا عمل فوری و سریعی را برای تصحیح مسیر کنونیمان در پیش گیریم. یکی از مشکلات واقعی که ما اکنون با آن روبرو هستیم تعداد افراد نسبت به مقدار زمین برای تولید غذا است که آن افراد را قادر می سازد تا زندگی کنند. بنابراین، فشاری که ما بر زمین و آب وارد می آوریم بیش از هر چیزی بشدت بالا است، زیرا پرورش گیاهان و پرورش غذا برای حیوانات چیزیست که بار بیشتری را بر کشاورزی تحمیل می کند و به حیوانات اساسا به منظور تغذیۀ انسان ها غذا داده می شود.
  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."  کتاب سال ۲۰۱۰، "دام در یک چشم انداز درحال تغییر" نوشتۀ "هنینگ استینفیلد"، رئیس بخش اطلاعات دام، تحلیل منطقه ای و شعبۀ سیاست سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل و دیگر متخصصان حقایق واضح زیر را دربارۀ اینکه چگونه دامداری، سیاره مان را گرفتار کرده است، ارائه می دهند:

  تولید دام، بیش از یک چهارم خشکی زمین را اشغال می کند
  تولید غذای دام، حدود یک سوم کل زمین قابل کشت زمین را مصرف می کند
  تنها یک سوم مواد مغذی که به دام خورانده می شود جذب می شود؛ فضولات حاصله از دام بشدت زمین و آب را آلوده می کند
  مقادیر عظیمی از منابع برای ادامۀ رژِیم گوشتخواری مورد نیاز است؛ برای گاو و دیگر حیوانات، غلات بسیار زیاد و مواد شیمیاییدو میلیارد نفر را تامین کند و به کمبود جهانی غذا خاتمه دهد. مقیاس بزرگ تخریب جنگل ها برای ایجاد چراگاه برای چرای دام و پرورش غذای دام هشدار دهنده است و زمانیکه زمینی از درخت تهی گردد، دیگر نمی تواند بعنوان چاه کربن عمل کند. بسیاری نیاز است، اغلب نیازمند تبدیل زمین است. بنابراین تکیه بر حیوانات شیوۀ بسیار ناکارآمدی برای تغذیۀ خودمان است. مقدار غلاتی که برای تغذیۀ دام در سراسر دنیا استفاده می شود می تواند به آسانی نزدیک به

  بر حسب انتشار گازهای گلخانه ای و قطع درختان زمین برای چرای گاو و دیگر پستانداران نشخوار کننده، دامداری مقدار عظیمی از متان و نیتروژن اکسید را تولید می کند که سبب فرسایش خاک، آلودگی راه های آبی می شود و تاثیرات زیان آور بسیاری از مدیریت و مصرف دام وجود دارد. بنابراین، بطور کلی مصرف گوشت، رد پای بوم شناختی بر حسب مصرف آب، آلودگی هوا، انتشار گازهای گلخانه ای، تنزل خاک، و غیره، این مشکلات زیست محیطی بطور عظیمی توسط صنعت گوشت تشدید می گردد.

  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."
  در آبان ماه سال 1389، صفر قلی خواجه، مدير‌كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان گلستان‌ توليدات گوشت را يكي از عوامل تخريب جنگل‌ها اعلام كرد و تصريح كرد که گرم شدن كره زمين، تغيير اقليم و رژيم غذايي سوق به سمت غذاهاي گياهي را در بشر افزايش داده است. ساليانه مقدار 283 گيگاتن دي‌اكسيدكربن در جنگل‌هاي دنيا ذخيره مي‌شود كه از اين ميزان 2.6 تن جذب و 1.6 گيگاتن در اثر تخريب جنگل‌ها از بين مي‌روند. وي سهم جنگل‌هاي كشور را از اين ميزان 28 ميليون تن اعلام كرد كه جنگل‌هاي شمال ايران نيز 15 ميليون تن دي‌اكسيدكربن در طول سال توليد مي‌كنند.


  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."

  در مقالۀ سال ۲۰۰۹ "دام و تغییرات اقلیمی" که در مجلۀ "ورد واچ" منتشر شد، تخمین می زند که بیش از ۵۱ درصد از انتشار گازهای گلخانه ای جهانی تولید شده توسط انسان از تولید و مصرف دائمی محصولات حیوانی ناشی می گردد. تلاشهایی که در گذشته به منظور کاهش گرمایش جهانی صورت می گرفت، عمدتاً بر کاهش آلاینده های دی اکسید کربن، متمرکز بود. اما اینک میدانیم با وجودیکه کاهش دی اکسید کربن بسیار ضروری است، اما اگر تمام جهان نیز به اقتصاد و زندگی عاری از کربن روی آورند، باز هم هزاران سال طول میکشد تا این گاز از اتمسفر از بین برود.
  در حال حاضر، این مسئله بقدر کافی نشان داده نشده است. ما بیشتر به آلایندگی های ناشی از خودروها یا صنعت توجه می کنیم، اما دام نیز در ایجاد آلایندگی نقش دارد. بیشتر تمرکز بر دی اکسید کربن است، اما باید به تمام گازها توجه کنیم. مهم است که بر گازهای دیگر غیر از دی اکسید کربن تمرکز کنیم.
  عملیات تغذیۀ حیوانات محبوس شده یا "سی ای اف او" ۴۰۰ گاز مختلف تولید می کند، که شامل گازهای جوی دارای عمر کوتاه سولفید هیدروژن، نیتروژن اکسید و متان می باشد، که تمام آنها اثر قدرتمندی بر گرمایش جهانی دارد. در طول یک دورۀ ۲۰ ساله، متان بتنهایی ۷۲ برابر از دی اکسید کربن در گرمایش جهانی قوی تر است. بزرگترین منبع انتشار متان بواسطۀ پیدایش انسان، صنعت دام است و ما حتی بطور صحیح مقدار متانی را که این صنعت آزاد می کند بحساب نیاورده ایم.
  در ژوئن سال ۲۰۱۰ دانشمندان در دانشگاه میسوری، آمریکا، به این نتیجه رسیدند که روشی که توسط آژانس حفاظت زیست محیطی آمریکا استفاده شده تا انتشار متان از گودال ها و مردابهای فضولات حیوانی را اندازه گیری کند، که برخی اوقات میلیون ها لیتر فضولات حیوانی از کارخانه های دام را در خود دارد، مقدار واقعی آزاد شده که تا ۶۵ درصد می رسد را کم تخمین زده اند.

  تغییر جهانی از رژیم گوشتی به رژیم گیاهی، نسبت به کاهش مصرف سوختهای فسیلی، تاثیرات گرمایش جهانی را بطور چشمگیری کاهش خواهد داد

  از اینرو رانندگی کمتر و استفاده از لامپ های کم مصرف، با اینکه انتخاب خردمندانه ای است اما نمی تواند بسرعت سیاره مان را مانند توقف جنونی که همان پرورش دام است، خنک گرداند، پرورش دام یک فعالیت غیر لازم است که حیات همگان را بر روی زمین بخطر می اندازد.

  بنابراین، اینها سال هایی هستند که ما حق انتخاب داریم، ما می توانیم از نقاط برگشت ناپذیری عبور کنیم یا نکنیم. اما اگر شروع به دیدن چیزهایی مانند تخریب ا___یستم آمازون یا ذوب ورقه های یخی گرینلند، کنیم آنگاه می فهمیم که کودکانمان انتخابهایی را که ما امروز داریم نخواهند داشت.


  هزینه های اکولوژیکی خوردن گوشت، بسیار عظیم است، از تسریع جنگلزدایی و کویر زایی گرفته تا از دست دادن خاک حاصلخیز، گرم شدن سیاره مان و ناپدید شدن کلاهک یخی قطبی
  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."
  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."

  بخاطر این حقایق، چطور برای مثال همبرگرها، با چنین قیمتهای ارزانی فروخته می شوند؟ دلیل عمده یارانه های دولت است که هزینه های واقعی تولید گوشت را می پوشاند و مصرف کنندگان را نسبت به این مسأله ناآگاه نگاه می دارد که در واقع آنها با هر لقمۀ گوشتی که می خورند در حال بلعیدن منابع گرانبهای زمین هستند. در خصوص این مسئله، چهارمین نسل گاو دار آمریکایی "هاوارد لایمن" که به رژیم کاملا گیاهی وگان روی آورده و در فیلم "با حقیقت گوشت روبرو شوید" صحبت کرده است (به قسمت تولیدات کانون انسان پاک، زمین پاک مراجعه فرمایید) می گوید: "در آمریکا ما می توانیم یک همبرگر را به قیمت ۷۹ سنت بخریم. اگر مالیات دهندگان آمریکایی در دادن یارانه به صنعت گوشت گاو شرکت نمی کردند، همان گوشت همبرگر بیش از ۱۲ دلار قیمت داشت. اگر مالیات دهندگان به غلات، آب آبیاری، برق و چرا بر زمین های عمومی، یارانه اختصاص نمی دادند، هر پوند گوشت امروزه در آمریکا ۴۸ دلار قیمت داشت."  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."

  در مرداد ماه سال 1389، روزنامۀ همشهری خبری با عنوان "کسب و کار پر زیان دامداران برای طبیعت ایران" را منتشر کرد که در این گزارش معاون مناطق مرطوب و نیمه‌مرطوب سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، خسارت ناشی از وجود 3میلیون و 80 هزار واحد دامی در جنگل‌های شمال را سالانه 320 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این درحالی است که درآمد این دام ‌ها، سالانه 31 میلیارد و 900 میلیون تومان برآورد می‌شود.


  ما همان کسانی هستیم که به این صنعت پول می پردازیم تا همچنان به خلق این مشکل ادامه دهند و گوشت، ماهی و مانند آن را تولید کنند، با پول مالیات مان که با زحمت کسب کرده ایم و صرف دادن یارانه به آنها می شود. و این همه در حالی است که ما از بیماری؛ از دست رفتن جانها، ماتم عزیزان از دست داده، اعضای خانواده؛ از دست رفتن خوشبختی؛ از دست دادن پول به علت رژیم حیوانی رنج می بریم. مسلماً دولت می تواند میلیاردها دلاری را که اکنون صرف یارانۀ دام می شود برای کمک به دامداران در جهت تغییر رویه به کشت سبزیجات و میوه جات ارگانیک به کار گیرد. دولت می تواند از این ابزارهای توانمند خود برای اشاعه ی کمپین هایی در مورد جایگزینهای گیاهی، ممنوعیت گوشت و قوانینی برای کمک به تغییر رویه ی مردم به کشاورزی و مصرف محصولات وگان ارگانیک استفاده کند. روی آوردن جهانی به رژیم گیاهی می تواند حتی پول هنگفتی را برای سران دولت ها باقی بگذارد:


  چقدر پول صرفه جویی می شود، اگر جهان کاملا گیاهخوار شود؟

  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."
  پژوهش انجام شده توسط آژانس ارزشیابی زیست محیطی هلند کشف کرد که تغییر رژیم غذایی مردم دنیا، هزینه مقابله با گرمایش جهانی را کاهش می دهد :

  · هزینه کاهش گازهای گلخانه ای اتمسفر تا سال ۲۰۵۰، ۴۰ تریلیون دلار است.
  · کاهش مصرف گوشت در سطح جهانی، ۵۰% کل هزینهمقابله با گرمایش جهانی را کاهش می دهد.
  · توقف مصرف گوشت در سطح جهانی می تواند ۷۰% کل هزینه را کاهش دهد.
  · توقف کل محصولات حیوانی در سطح جهانی می تواند هزینه مقابله با تغییرات اقلیمی رابیش از ۸۰%کاهش دهد


  با گیاهخواری حتی انتشار کربن را می توان به میزان زیادی کاهش داد، حتی بیشتر از دوچرخه سواری:
  یک گیاهخوار می تواند انتشار کربن را تا 1.5 تن در سال کاهش دهد!یک رژیم گیاهی بدون گوشت، ردپای کربنی را به میزان زیادی کاهش میدهد. در طی یک سال، به ازای هر نفر:

  · آلاینده های ناشی از مصرف گوشت برابر با رانندگی یک خودرو به مسافت ۴۷۵۸ کیلومتر است.
  · آلاینده های یک رژیم گیاهی، برابر با رانندگی به مسافت ۲۴۲۷ کیلومتر است که حدود ۵۰% کمتر است.
  · آلاینده های ناشی از یک رژیم کاملا گیاهی فاقد هرگونه مواد حیوانی برابر با رانندگی به مسافت ۶۲۹ کیلومتر است که ۸۷% کمتر از آلاینده های رژیم گوشتی است.
  · آلاینده های یک رژیم وگان ارگانیک، معادل با رانندگی به مسافت ۲۸۱ کیلومتر است که ۹۴% کمتر از آلایندگی های یک رژیم گوشتی است.

  بدانید و به دیگران بگویید، آنچه در تاریخ زمین ثبت خواهد شد: "صنعت تولید گوشت، قاتل زمین خواهد بود."

  مشاور ارشد سیاسی برنامۀ توسعۀ سازمان ملل و دکتر گیاهخوار وگان "چارلز ایان مک نیل" قبول دارد که فراهم کردن پول برای صنعتی که تنها خانۀ ما را نابود می کند کاملاً بیهوده است:
  "برداشتن یارانه ها مهم است؛ یارانه های دولتی و سرمایه گذاریهایی در تشویق به رژیم گوشتی وجود دارند و من فکر می کنم این یارانه ها باید حذف بشوند. آنچه که برای مردم در انتخاب کردنشان مهم است، داشتن دسترسی به اطلاعات خوب، دقیق و بروز دربارۀ تاثیر رژیم گوشتی بر سیاره و بر سلامتیشان است. فکر می کنم بسیاری از ما با شیوۀ زندگی خاصی بزرگ شده ایم که آنرا بدون آزمودن از برخی نسل ها به ارث برده ایم و دنیا اکنون متفاوت است."

  برای رویارویی با بزرگترین چالشی که بشریت تا کنون با آن روبرو بوده، لطفاً بعنوان یک سفیر برای سیارۀ مان عمل کنید و این پیام فوری را پخش کنید، که اگر همۀ ما شیوۀ زندگی ارگانیک گیاهی را بکار ببریم، تضمین می کند که هیچوقت به نقاط برگشت ناپذیری که منجر به تغییرات اقلیمی غیر قابل کنترل می شود، نخواهیم رسید. همۀ ما می توانیم نقش قهرمان سیاره ای را ایفا کنیم و دوستان و خانواده هایمان را آگاه کنیم که رژیم گیاهی مهم ترین قدم برای حفاظت از کره زمین است که می توانیم برداریم. اخبار خوب راه حل رژیم گیاهی وگان را می توانید از طریق اینترنت، ایمیل، مجلات و برنامه های مدرسه پخش کنید. اینکه بگذارید شرکت ها بدانند که ما تنها خواستار محصولات غیر حیوانی هستیم نیز مهم است.

  مشاور ارشد سیاسی برنامۀ توسعۀ سازمان ملل و دکتر گیاهخوار وگان "چارلز ایان مک نیل": "من یک وگان هستم، بیشتر خام گیاهخوار هستم و از تاثیر آن بر سلامتی شخصیم بسیار تحت تاثیر قرار گرفته ام، بلکه بطور مساوی و مهم و شاید حتی بسیار مهم تر از آن تاثیر رژیم وگان بر سیاره است و یکی از دلگرم کننده ترین چیزهایی که کشف کرده ام رفتار مشابهی است که مزایای زیادی برای سلامت شخصی ام ایجاد می کند و همچنین ارزشی را برای سیاره بر حسب کاهش ردپای کربن من ایجاد می کند."

  همۀ ما انتخاب های فردی داریم؛ در واقع، انتخاب های فردی و جمعی ما با گزینه هایی که ارائه می شوند، مرتبط هستند. اگر ما گزینه های گیاهخواری و وگان را در رستوران ها و خواربار فروشی ها درخواست کنیم، می توانیم چیزهای در دسترس را تغییر دهیم. همچنین می توانیم از طریق فراهم کردن فروشگاه های ارگانیک، برای محصولاتی که بطور محلی تولید می شوند، فروشگاه ها را تغییر دهیم، پس ما بطور انفرادی و جمعی می توانیم بر نحوۀ ادارۀ فروشگاه ها تاثیر بگذاریم. این مسئولیت فردی هر یک از ما است؛ لازم است که در شیوۀ زندگیمان انتخاب هایی کنیم. بسیاری از ما فکر میکنیم، "خب، من تنها یک نفر هستم، این تغییری ایجاد نخواهد کرد." ماهاتما گاندی و رهبران بزرگ دیگر نشان داده اند که یک نفر تغییر ایجاد می کند و هر یک از ما و تعهداتی که می دهیم و شیوۀ زندگی کردنمان سرمشقی را برای دیگران ایجاد می کند.

  بعضی آدمـــا...!!
  مثـل دیـــوارای هستن که...!!
  تـازه رنــگ شـدن...!!
  نــباید بــهشون نـــزدیک بـشی...!!
  چه بــرسه کـه بخــوای بهشــون تکــیه کـــنی...!!

 10. 2 کاربر پست amirhmf عزیز را پسندیده اند .


 11. Top | #6

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  705
  لايك كرده
  532
  نوشته ها
  2,502
  می پسندم
  10,597
  مورد پسند : 6,317 بار در 1,212 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  ادغام شد.
  To those who understand, I extend my hand
  To the doubtful I demand, take me as I am
  Not under your command, I know where I stand
  I won't change to fit your plan, TAKE ME AS I AM

  در این شهر ساعت هایی هست که در اثنا آنها من به جز عصیان هیچ احساس دیگری ندارم.

  *قوانین:گونه های ممنوعه به عنوان حیوانات خانگی*


 12. 2 کاربر پست The Almighty عزیز را پسندیده اند .


موضوعات مشابه

 1. """""اسنک نرم گوشت گل کارلی، مخصوص سگها در پرشین پت """"
  توسط ویکی در انجمن محصولات فروشگاه پرشین پت
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th October 2015, 03:22 PM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 5th October 2015, 06:05 PM
 3. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 7th August 2014, 02:08 AM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 24th November 2009, 02:07 AM

Visitors found this page by searching for:

بدانید و به دیگران بگویید

زمان خواهد شد بگویید

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556