نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
Like Tree4Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 4 Post By بهناز

استاندارد ژرمن شپرد

This is a discussion on استاندارد ژرمن شپرد within the انجمن تخصصی نژاد جرمن شپرد forums, part of the تالار دوستداران سگها category; ژرمن شپرد استاندارد ژرمن شپرد کشور منشا: آلمان شماره استاندارد FCI: 166 نوع بهره دهی: چند منظوره و با استعداد ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2351
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,619 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  Arrow استاندارد ژرمن شپرد

  ژرمن شپرد



  استاندارد ژرمن شپرد

  استاندارد ژرمن شپرد


  استاندارد ژرمن شپرد
  کشور منشا: آلمان
  شماره استاندارد FCI: 166
  نوع بهره دهی: چند منظوره و با استعداد لازم برای کارهای مختلف، مراقبت از گله، نگهبانی و سگ کار
  تقسیم بندی FCI:
  گروه اول سگهای گله گاو و گوسفند- بخش اول سگ گله گوسفند



  مختصری از تاریخچه:
  طبق یک مصوبه رسمی، انجمن سگهای ژرمن با نشست در اگزبورگ به عنوان یک ژرمن کنل کلاب و به عنوان پایه گذار انجمن نژاد، مسئول ثبت استاندارد سگهای ژرمن شپرد میباشد. این استانداردها در اولین نشست اعضای
  انجن در فرانکفورت در 20 سپتامبر 1988 بر اساس پیشنهادات ارائه شده توسط ون استفانیت و ا-مایر تدوین گردیده است. اصلاحیه هایی در مورد استاندارد های این نژاد در طول ششمین نشست اعضا در 28 جولای 1901 و در بیست و سومین نشست اعضا در راین / کلن در 17 سپتامبر 1909 ، پنجم سپتامبر 1930 و 25 مارس 1961 به عمل آمده است. این استانداردها توسط اتحادیه جهانی سگهای ژرمن شفرد در 30 اگوست 1976، بازبینی و تصویب گردید و مجددا پس از بازبینی و فهرست بندی در بیست و سوم و بیست و چهارم مارس 1991 مورد تصویب رییس شورا و کمیته مشاور قرار گرفته است.
  در سال 1899 پس از پایه گذاری انجمن ژرمن
  شپرد تولید هدفمند این نژاد آغاز گردید. ژرمن شپرد سگ نواحی مرکزی و جنوب آلمان است و در این نواحی به شکل سگ گله تکامل یافته ئ هدف نهایی این انجمن تولید سگ مناسب برای کارهای سخت بوده که برای دستیابی به این هدف و استاندارد مناسب؛ پرورش این نژاد با تاکید بر ساختار فیزیکی درست و خصوصیات و خلق و خوی مناسب و بی نقص در دستور کار قرار گرفته است.



  خصوصیات عمومی:
  ژرمن
  شپرد سگی با جثه متوسط، کمی کشیده و طویل، قوی و با ساختار عضلانی مناسب و استخوان بندی خشک و محکم در کل ساختمان بدنی است.


  رفتار – خلق و خو:

  ژرمن
  شپرد سگی متعادل و آرام، با اعصابی قوی و دارای اعتماد به نفس است. سگهای این نژاد دارای طبیعتی خوب و آرام بوده، حواسی جمع و تربیت پذیری عالی دارند.سگ های این نژاد میبایست پر جرات، ستیزه جو و پرطاقت بوده و در عین حال به عنوان همدمی مناسب قابلیت گله داری و نگهبانی را دارا باشند.


  سر:

  گوه ای شکل و در تناسب با بدن، طول سر تقریبا 40 درصد ارتفاع تا جدوگاه است و میباید فاقد زمختی بوده و خیلی طویل نباشد. ظاهر عمومی سر خشک و تمیز و فاطله بین دو گوش نسبتا عریض است. پیشانی در نمای جلو جانبی کمی گرد و بدون هر گونه شیار و یا فقط یک شیار میانی کم عمق دارد. نسبت ناحیه جمجمه به ناحیه صورت 50 به 50 است و وسعت پهنای جمجمه تقریبا با طول آن مطابقت دارد. در مشاهده از بالا جمجمه بتدریج از سمت گوشها به طرف پل بینی باریک شده و بتدریج با شیب ملایمی به شکل گوه به طرف جلوی صورت امتداد می یابد و این شیب به شکل ناگهانی قطع نمیشود.
  فکهای بالا و پایین قویا تکامل یافته اند. پل بینی مستقیم و وجود هرگونه فرو رفتگی یا خمیدگی در آن نامطلوب شمرده میشود. لبها محکم و سفت بوده و معمولا به رنگ مشکی دیده میشوند.



  بینی :
  باید سیاه رنگ باشد.


  دندان ها :
  دندان ها می باست قوی و سالم بوده و مطابق فرمول دندانی کامل باشند (24 عدد). دندانها قیچی مانند هستند. به عبارتی دندان ها ثنایا میبایست مانند لبه قیچی به همدیگر برخورد نمایند بنابراین دندان های پیش فک بالا و فک پایین به شکل قیچی روی هم می افتند. در صورتیکه سطح تماس دندان های پیش، بیش از حد به جلو یا عقب ۀمده باشد یک اختلال تلقی میشود. وجود فضاهای بین دندانی خیلی زیاد هم نوعی اختلال قلمداد میگردد. قرار نگرفتن دندان های ثنایا در یک خط مستقیم از دیگر اختلالات دندان ها در این نژاد است. استخوان های فک لازم است قویا تکامل یافته بوده و دندان ها بطور محکم در راستای کمان دندانی در فک قرار گرفته باشند.


  چشم ها :

  متوسط و بادامی با شیب ملایم ولی حالت بیرون زدگی ندارند. چشمانی که چندان نافذ نباشند نامطلوب بوده و روی قیافه سگ اثر منفی میگذارد.


  گوشها :

  ژرمن
  شپرد گوشهایی افراشته و با اندازه ای متوسط دارد که به شکل عمودی حک میگردد نوک گوشهای دو طرف هم کشیده شده باشده باشند) گوشها به تدریج از سمت پایه به طرف نوک باریکتر میشوند و لاله گوش به سمت جلو باز میگردد.
  گوشهای نیمه افتاده یا آویزان را میبایست نوعی تلقی نمود. گوشهایی که در زمان حرکت یا استراحت به طرف عقب قرار میگیرند را نباید خطا به حساب آورد.


  گردن :

  گردن میبایست قوی و دارای ساختاری عضلانی بوده و فاقد آویزه زیر گلو باشد. زاویه گردن نسبت به بدن ( با سطح افق) تقریبا 45 درجه است.


  بدن :

  در امتداد خط پشتی هیچ گونه شکستگی و فرو رفتگی قابل رویتی نبایدمشاهده گردد. خط پشتی از سر و گردن تا روی جدوگاه بر روی پشت بتدریج با شیب ملایمی نسیت به خط افق ادامه یافته و به سوی کپل بتدریج مایل میشود.
  ناحیه پشت محکم، قوی و با ساختار عضلانی و مناسب است. کمر پهن و محکم و تکامل یافته و دارای ساختار عضلانی خوبی است.
  کپل میبایست طویل بوده و نسبت به خط افق کمی شیب یا افتادگی داشته باشد. ( حدود 23 درجه ) و بدون هیچ گونه برجستگی با فرو رفتگی بوده و به شکل مناسبی به دم پیوند خورده باشد.


  سینه:

  نسبتا عریض، زیر سینه تا حد ممکن طویل و توسعه یافته ، عمق سینه می بایست 45 تا 48 درصد ارافع بدن تا جدوگاه باشد. دنده ها دارای قدرت فنریت( ارتجاعی ) متوسطی هستند و دنده های میله ای (گرد و استوانه ای شکل ) یا خیلی بلند را میبایست نوعی خطا و نقص تلقی نمود.


  دم :

  حداقل به مفصل خرگوشی میرسد اما نه آن قدر بلند که تا وسط متاتارس ادامه داشته باشد. زیر دم موهای بلند تری وجود دارد و بصورت آویزان با کمی خمیدگی حمل میشود. در زمان حرکت یا تحریک، دم افراشته شده و به سمت بالا حمل میگردد ولی هرگز بالاتر از خط افق دیده نمیشود. جراحی های اصلاحی روی دم ممنوع است.


  اندامها


  اندامهای حرکتی قدامی

  در مشاهده از هر طرف پاهای قدامی صاف و مستقیم و در نگاه از جلو کاملا موازی هم هستند. تیغه شانی ای و بالای زانو از نظر طول مساوی هم و با ساختار عضلانی و محکم به تنه چسبیده اند زاویه بین تیغ شانه و قسمت بالای بازو در شرایط ایده ال 90 درجه بوده اما عمدتا بیشتر از 110 درجه میباشد. در حالت ایستاده و حرکت، بازوها نباید به داخل یا به خارج چرخیده باشند.
  در مشاهده از هر طرف، جلو بازو مستقیم و کاملا موازی با هم و عضلانی بوده و طول پاسترن حدود یک سوم جلو بازو و زاویه بین آنها حدود 20 تا 22 درجه میباشد. یک پاسترن ضیعف ( زاویه بیش از 22 درجه) یا یک پاسترن پر شیب ( با زاویه کمتر از 20 درجه) بر کارایی مناسب سگ اثر داشته بخصوص روی استقامت و پایداری حیوانات بسیار موثر است.
  پنجه های قدامی : گرد و محکم، با انگشتانی خمیده و بالشتک هایی سفت و محکم اما غیر شکننده، ناخن ها محکم، قوی، خمیده و تیره.

  اندام حرکتی خلفی
  اندامهای خلفی در سگهای ژرمن
  شپرد قدری به عقب کشیده شده و اگر از پشت به حیوان نگاه شود اندامها باهم موازی هستند. نواحی بالا و پایین زانو هم طول و زاویه بین این دو حدود 120 درجه میباشد. زانوها بسیار قوی و رانها عضلانی هستند. مفاصل خرگوشی قوی و محکم و متاتارس به شکل عمود زیر مفصل خرگوشی قرار میگیرد.

  پنجه های خلفی : متراکم، کمی خمیده و بالشتک ها محکم و تیره، ناخن های قوی، خمیده و تیره رنگ هستند.


  گام و حرکت خلفی

  ژرمن
  شپرد سگی پر شتاب و سریع میباشد. اندامهای حرکتی این نژاد می بایست طول و زاویه متعادلی داشته باشند بطوریکه در زمان حرکت هیچ گونه تغییر محسوسی در سطح پشتی حیوان حاصل نشود.
  وقتی اندامهای خلفی به سمت جلو حرکت میکنند اندامهای قدامی با فاصله مساوی از یکدیگر باز میشوند. هر گونه تمایل به افزایش زوایا در مفاصل اندامهای خلفی عامل کاهش قوام و قدرت تحمل و در نتیجه کاهش توانایی حیوان میگردد. تناسب صحیص و زاویه مناسب مفاصل عامل شکارگیری حرکات درست روی زمین بوده که در سرعت زیاد و گام صحیح و نهایتا حرکات روان و حرکت رو به جلوی درست تجلی می یابد.
  وقتی سر به جلو کشیده میشود دم کمی بالا می آید و منجر به حرکتی سریع، راحت و یکنواخت میگردد. در این حالت بدن کمی خمیده شده و پیوستگی خط پشتی بدن از گوشها، بالای گردن، پشت تا نوک دم از دست میرود.


  پوست
  پوست به شکلی مناسب و بدون چین و چروک بدن را فرا گرفته است.


  ساختار پوشش بدن :
  ژرمن
  شپرد دارای پوششی دو لایه به صورت پوشش خارجی و پوشش زیرین آن است.پوشش خارجی می بایست تا حد ممکن متراکم، صاف، زمخت و سخت و چسبیده به بدن قرار گیرد و روی سر، داخل گوشها، جلوی پاها و روی پاها و روس ساق و پنجه ها را بپوشاند این موها کوتاه بوده و موهای کمی بلندتر و متراکم تر در نواحی گردن دیده میشود.موهای نواحی خلفی پاها بلندتر بوده و به سمت بخلق و مفاصل خرگوشی امتداد می یابند. این حالت موها در نواحی پشت رانها حالتی شبیه به یک شلوارک ایجاد میکند.


  رنگ بدن

  سیاه توام با قهوه ای مایل به قرمز، قهوه ای ، زرد با مشخصه های خاکستری کم رنگ، مشکی یک دست یا خاکستری یکدست، خاکستری با سایه های تیره تر که حالتی شبیه یک ماسک یا زین سیاده را نشان میدهد. مشخصه های کوچک سفید رنگ روی سینه و هم چنین رنگهای خیلی روشن تر در لایه درونی پوشش بدن که چندان جلب توجه ننمایند مجاز بوده ولی مطلوب نمیباشند بینی در تمامی رنگهای بدن میبایست سیاه باشد.
  سگهایی که فاقد ماسک صورت بوده و چشمانی روشن دارند و دارای مشخه های سفید و روشن در سینه و نواحی داخلی بوده و ناخن هایی بی رنگ و انتهای دم قرمز رنگ دارند در گروه سگهای فاقد رنگدانه جای میگیرند. پوشش زیرین ( لایه داخلی موها) معمولا برنگ خاکستری روشن میباشد و رنگ سفید در این نژاد قابل قبول نمی باشد.


  اندازه و وزن بدن
  در سگهای نر : ارتفاع در جدوگاه 60-65 سانتی متر- وزن 30-40 کیلوگرم
  در سگهای ماده : ارتفاع در جدوگاه 55-60 سانتی متر – ورن 22-32 کیلوگرم


  نواحی و خطاها
  هرگونه انحراف از نکات ذکر شده فوق را میبایست به عنوان یک نقص یا کمبود تلقی نموده و این نقص بطور جدی از نظر شدت و میزان مورد مطالعه قرار گرفته و اثرات آن روی سلامت و رفاه حیوان برآورده میشود.

  نواقص جدی
  هر گونه انحراف از خصوصیات نژادی توصیف شده که روی کارایی سگ اثر بگذارد.
  نقص در گوشها : گوشهایی که از جوانب به پایین متمایل باشند، گوشهای کج، گوشهایی که به سمت داخل کشیده شده اند، گوشهایی که سفت و محکم نباشند.
  فقدان شدید رنگدانه در بدن
  فقدان شدید قوام عمومی بدن
  اختلالات دندانی : هر گونه انحراف دندان ها از حالت قیچی و فرمول صحیح دندانی خطا محسوب میگردد.


  نواقص منجر به حذف سگ :
  سگهای عصبی ، تهاجمی یا خیلی خجالتی
  خلق و خوی نا مناسب، اعصاب ضعیف و گاز گیر( مهاجم)
  گوش و دم معیوب و ناقص
  نقص عضو
  فقدان دندانها : یک آسیای کوچک شماره 3 به اضافه یک دندان دیگر یا یک دندان آسیای کوچک شماره 4 ، یا یک دندان آسیای کوچک شماره 4، یا یک دندان آسیای بزرگ شماره 1 یا 2 و یا فقدان 3 دندان یا بیشتر.
  سگهایی با اختلالات فک، فک طویل با طولی بیش از 2 میلی متر از حد استاندارد،فک کوتاه، مشخص بودن هر 12 دندان پیش.
  بیش از یک سانتی متر اختلاف در قامت حیوان ( بلندتر یا کوتاه تر)
  سگهای آلبینو ( زال)
  رنگ سفید بدن – سگهای سفید _ حتی سگهای سفید با ناخن ها و چشم های سیاه.
  پوشش خارجی طویل ( طویل، نرم، صاف نبودن پوشش بیرونی و داخلی ، موهای پر مانند روی گوشها و پاها، ساقها و دم پشمالو با توده های مو در زیر دم.
  پوشش بلند ( موهای دراز، پوشش خارجی نرم بدون پوشش زیرین، بخصوص موهای متراکم در قسمت وسط پشت، موهای پر مانند روی گوشها ، ساقها و دم مو بلند).
  هر سگی که به وضوح اختلالات رفتاری یا ساختاری نشان دهد فاقد کیفیت قلمداد میشود.
  سگهای نر باید دارای دو بیضه ظاهرا طبیعی داخل کیسه بیضه باشند.

  منبع : FCI|.Be
  ترجمه : بهناز


  ادامه دارد ....

  ویرایش توسط بهناز : 17th February 2011 در ساعت 07:34 PM




LinkBacks (?)

 1. 27th August 2013, 02:01 AM
 2. 5th May 2013, 10:49 AM
 3. 26th February 2013, 09:12 PM
 4. 18th January 2013, 05:58 AM
 5. 15th January 2013, 11:54 PM
 6. 15th January 2013, 07:24 PM
 7. 15th January 2013, 01:00 PM
 8. 28th May 2012, 04:40 PM
 9. ????
  Refback This thread
  14th November 2011, 03:49 PM
 10. 6th March 2011, 07:06 AM
 11. 21st February 2011, 04:19 AM

موضوعات مشابه

 1. توله های 2 روزه -پدر ژرمن شپرد کار مادرشون میکس ژرمن دوبر
  توسط hasan_2014 در انجمن معرفی سگ های خود
  پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 24th December 2014, 12:37 AM
 2. خريدار ژرمن شپرد و يا ژرمن سفيد
  توسط hajix در انجمن آرشیو
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 29th April 2010, 02:09 PM
 3. ژرمن شپرد یا ژرمن پینچر
  توسط aqua01 در انجمن آرشیو
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 9th February 2010, 12:18 AM
 4. ژرمن شپرد اصل
  توسط mehmo در انجمن آرشیو
  پاسخ: 9
  آخرين نوشته: 11th November 2008, 12:50 AM
 5. ژرمن شپرد
  توسط b_gham در انجمن ارشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 21st September 2008, 03:42 AM

Visitors found this page by searching for:

جرمن شپرد

ژرمن شپهرد

استاندارد ژرمن شپرد

سگ زرمن کلاس1

زرمن شپرد

سگ های ژرمن-شیپر

تربیت سگ ژرمن شپرد

ژرمن شپرد اصل

ژرمن شپرد کلاس b

خصوصیات ژرمن

سگهای کار ژرمن شپرد

خلق و خوی ژرمن شپرد

سگ های نژاد ژرمنفرق بین ژرمن اصل عكس هاي سگ ژرمن شيفردنژادسگ ژرمن شپردسگ ژرمن شپرد موبلندجرمن شیپرجرمن و خصوصياتژرمن شيپردسگ نژاد ژرمن شیپردژرمنژرمن شفرد سگ شیپر خصوصیاتدرباره سگ ژرمن شپردمشخصات سگ ژرمن شیفرسگ ژرمن شپرد مشکیتربیت سگ نژاد ژرمنسگ ژرمن شسگ جرمن شیپر سیاه رنگسگ شپردژرمن شپرد واگذاریسگ جرمن زردژرمن زرداستانداردهای ژرمن شپهردسگ ژرمن مشکینزاد جرمن شبردسر قطع شده ژرمن شپردخلق و خوی ژرمنزرمن شیپرسگ های جرمن شپردکجی گوش در جرمن شیپهردروش تربیت سگ ژرمنژرمن شپرد سیاه قهوهایخصوصیات جرمنخصوصیات جرمن شپردعكساي نزاد جرمن شيبرد مو بلندتصاویر ژرمن شواگذاری ژِرمن شپرداستاندارد ژرمن شفرداستاندارد فیزیکی ژرمن شپهردنژاد سگ شيپرنژاد ژرمن شیپردتربیت سگ المانیقیمت سگ ژرمن فک کوتاهاستاندارد سگ نگهداري ژرمن شفردتربيت سگ نژاد ژرمنجراحی گوش ژرمن شپردسگهای ژرمن شیپرسگ نژاد شیپرتربیت شیپررمن شیپردسگهای نژاد ژرمنمشخصات نژاد ژرمن شیپرداستانداردهای جرمن شپردسگ جرمن شعكس سگ جرمن پوشش موی بدن ژرمن شیپردخصوصیات سگ جرمن شیپرنکاتی درباره سگ ژرمنسگ ژرمن شیپرد کلاس bسگ جرمن ش÷ردژرمن شىپرد سىاه اصلB ژرمن شپرد کلاس رنگهای سگ شیپرنگهداری ازسگ شپهردقابلیتهای سگ ژرمن شپردژرمن شپرد گوش بلندﻋﮑﺴ ﺳﮓ ﺟﺮﻣﻦ شیپرجرمن رنگ زردB ژرمن شپرد کلاس تفاوتکشور ژرمن شپردسگ.زرمن.زردسگ شیپر سیاه جراحی گوش ژرمن شپرداستاندارد های جهانی ژرمن شپهردقیمت سگ نژاد ژرمن شمشخصات سگ ژرمن شیپردسگ ژرمن شپهرددرباره نژاد ژرمن شپردعكس سگ هاي ژرمن شپردسگ شپرد ژرمن مشخصات ژرمن شپرد اصلاستاندارد سگ ژرمن شپردشکل موهای ژرمنپرمن شفردسگ ژرمن نركلاس انژاد سگ ژ رمن شیپرپاسترن سگعكس سگ هاي ژرمن شيپرد

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214




Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556