نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات عمومي در رابطه با جراحي بيني

This is a discussion on اطلاعات عمومي در رابطه با جراحي بيني within the بهداشت و سلامت forums, part of the گفتگوی آزاد category; ● اطلاعات عمومي در رابطه با زيبايي بيني سيستم رينوپلاستيک يکي از روشهاي رايجي است که از سالهاي پيش به ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  ندارم ولي به زودي ميگيرم
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  11
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,505
  می پسندم
  1,023
  مورد پسند : 2,698 بار در 1,067 پست
  نوشته های وبلاگ
  12

  پیش فرض اطلاعات عمومي در رابطه با جراحي بيني

  ● اطلاعات عمومي در رابطه با زيبايي بيني

  سيستم رينوپلاستيک يکي از روشهاي رايجي است که از سالهاي پيش به توسط جراحان زيبايي و پلاستيک مورد استفاده قرار گرفته است. در سالهاي اخير با پيشرفتهاي حاصله در رشته پزشکي، کاربرد رينوپلاستيک به صورت فني و تکنولوژيکي به توسط جراحان مربوطه رايج گرديده و به صورت بسيار ظريف با اعمال روشهاي متعدد جراحي نماد عيني يافته است. روشهاي پيشرفته رينوپلاستي و همچنين رينوپلاستي کامل از جمله ي اين روشهاست. در روش کاربردي اين نوع جراحي ، وسايل مورد لزوم به صورت بسيار ظريف طراحي گرديده و به جهت از بين بردن زمينه هاي صدمه رساني به بافتهاي طبيعي سعي بر طراحي هاي خاص و تقليل وسايل و ادوات لازم شده است.

  طراحاني که در اين رشته صاحب تخصص مي باشند، با عرضه ي ابزار و آلات جراحي براي برش و يا شکستن بافتها و عوامل ديگر در جراحي پلاستيک محصولات جديدي را عرضه داشته اند. با اين وصف هر اندازه وسايل و ابزار به کار برده شده در جراحي زيبايي ظريف هم بوده باشند، باز خسارات و صدماتي را بر روي بافتهاي غضروفي و استخواني و حتي پوست انسان به جاي مي گذارند. شکستگيهاي استخواني و يا منقسم شدن آنها هميشه به عنوان يکي از عوامل ريسک دار در اعمال جراحي رينوپلاستي مي باشد. به همين دليل جراحان را مجبور به اين مي نمايد که در رابطه با بازسازي و ترميم استخواني بيني از سيستم رينوپلاستي تجديد کننده استفاده نمايند و همين عمل بر ميزان اين نوع اعمال مي افزايد. به عبارتي ديگر، هر فردي که تحت اعمال جراحي زيبايي قرار مي گيرد، ناخواسته مجبور به پشت سر گذاشتن چند عمل توأم مي شود.

  در سالهاي ۲۰۰۰ ميلادي تعدادي از جراحان زيبايي مشهور ايالات متحده آمريکا براي اينکه چنين معضلي را بر طرف کرده باشند، ترجيحاً از روش کاربردي ميکروموتور استفاده کردند و در طي انجام جراحي هاي متعدد به اين نتيجه رسيدند که خسارات و صدمات ناشي از عمل جراحي بر روي استخوانها و يا بافتهاي مرتبط بسيار کمتر از استفاده از روش لينوپلاستي است. از اين رو اين روش مورد توجه قرار گرفته و از آن زمان همين روش وارد ادبيات پزشکي و مقالات مربوط به آن شد. در سالهاي گذشته با توسعه تکنولوژي سيستم بسيار پيشرفته اي به نام اولترا ميکروموتور ايجاد گرديد که در سايه ي همين سيستم جراحي هاي موفق چانه و دندان نيز با موفقيتهاي بسيار بالايي انجام گرفت. در اين سيستم وسايل برش و يا ساينده داراي موقعيت کاربردي منحصر به فردي مي باشند. روشي که من در جراحي هاي زيبايي، آن را به کار مي برم، متکي بر استفاده از سيستم اولترا ميکروموتور و استفاده از ابزار و ادوات برشي و يا سايشي خاصي است که نه تنها ظرافت و زيبايي بيني را تأمين و تضمين مي نمايد، در عين حال از ميزان ريسک پذيري بافتها و استخوانهاي بيني و طراحي هاي آن کاسته و روش رينوپلاستي را کنار مي گذارد. به عبارتي روش کاربردي به نوعي است که مانند مجسمه ساز تا نهايت جزييات کار پيش رفته و لذا طراحي زيبايي به نهايت درجه ظريف و موفق از آب در مي آيد.

  در بهره گيري از روش اولترا ميکروموتور از ابزارهاي ميکرو استفاده کرده و به جاي شکستن استخوانهاي سقف بيني ، آنها را به طرز ماهرانه و ظريفي بريده و سپس با عمل سايش آنها را بر حسب طرحي که مورد نظر بوده است، آماده مي نمايم. همانگونه که در جراحي چانه نيز از همين روش بهره گرفته و موفق بوده ام در جراحي زيبايي بيني نيز با استفاده از اين روش طرحهاي موفق خود را تجربه کرده ام. اين روش منجر به آن شده است که بافتها از بين نرفته و صدمات نيز به حداقل ترين ميزان خود برسد. طبيعتاً همين قضيه باعث شده است که دوره درمان و بهبودي بعد از عمل نيز کوتاه شده و در اندک زماني فرد به حالت عادي خود نايل آيد. از طرفي در چنين عملي به هيچ وجه علايمي از قبيل پف کردگي و يا کبودي دور محل عمل مشاهده نمي شود و يا به حداقل ترين ميزان خود مي رسد.

  کبودي و ورم حاصل از عمل رينوپلاستي چندين روز تداوم يافته، حال آنکه در اين عمل چنين عوارضي بيش از دو يا سه روز طول نمي کشد. استفاده از سيستم اولترا ميکروموتور يکي از روشهاي موفقي است که امروزه بسياري از جراحان سرشناس و موفق از آن استفاده کرده و از اين رو در ادبيات جراحي زيبايي صورت بسيار مورد بحث بوده و به عنوان يکي از برترين روشها به شمار مي رود. اين سيستم به دليل گران بودن آن و نياز به داشتن قابليت و مهارت خاص در جراحي مستلزم پزشکان جراح متخصصي است که به راستي در اين شيوه با تجربه مي باشند. از اين رو چنين روشي به توسط جراحان بسيار نادري انجام مي پيرد. استفاده از سيستم اولترا ميکروموتور حتي در جراحي سپتوم يا ديواره ي وسطي بيني نيز کاربرد دارد. حال آنکه ساير روشها در اين بخش از بيني عاجز از کسب نتيجه هستند. معروفترين پزشکان دنيا در عمل جراحي بر روي ديواره ي وسطي بيني از همين روش استفاده مي نمايند. ابتکاري که شخصاً در اين راستا به کار برده ام، اين است که توانسته ام علاوه بر استفاده از روش مذکور در جراحي ديواره ي وسطي بيني ، حتي در اختناق و گرفتگي بيني نيز از آن بهره بگيرم. اين روش در واقع علاوه از تأمين زيبايي بيني توانسته است در رفع مشکل اختناق تنفسي و گرفتگي بيني نيز مثمر ثمر واقع گردد.

  ● شکل بيني در هر فرد منحصر و مخصوص اوست!

  همانگونه که شکل چهره در هر فرد متفاوت و منحصر است، شکل بيني و نوع آن نيز منطبق و مخصوص با صورت آن فرد مي باشد. از اين رو اگر فردي مايل به تغيير حالت و زيبايي بيني خود باشد، بايد چنان عمل کرد که انطباق و هماهنگي لازم را با صورت وي داشته باشد که به اين جراحي انحصاري بر روي موضوع مي گويند.

  بيني بايد زيبا باشد!

  شکل و ساختمان بيني در وسط چهره ي آدمي قرار مي گيرد و يکي از ارگانهايي است که قبل از هر چيز ديگري به چشم مي خورد. با اين اوصاف مشخص است که هر بيني که ما در نگاه نخست آن را مشاهده مي نماييم، ما را قادر به آن مي سازد که بدانيم آن بيني داراي زيبايي منحصر به خودش است يا نه. چه بسا انسانهايي داراي ابروان زيبا، چشم و لبان و گونه هاي زيبا و جذاب و چانه ي شکيلي هستند ولي متأسفانه بيني آنها زيبا نيست. در اين حالت با توجه به اينکه نگاه فرد ابتدا به بيني مي افتد، ناخواسته شکيل نبودن و زشتي بيني باعث مي شود که ساير نقاط برجسته و زيباي موجود در چهره ي فرد ناديده انگاشته شود. لذا هر گاه جراجي زيبايي بيني انجام پذيرد و ايرادات آن بر طرف شود، ناخواسته زيباييهاي ديگر نقاط چهره نيز بروز مي نمايد و با يک عمل زيبايي ساير زيباييها نيز متجلي مي شوند.

  ● بحث بر روي داشتن بيني ايده آل!

  به راستي بيني ايده آل چيست؟ چگونه مي توان آن را ارزيابي کرد و مشخص نمود؟ در پاسخ بايد گفت که، بيني ايده آل به آن نوع بيني گفته مي شود که بتواند خطوط صورت و اندازه و تناسب آن را به طور طبيعي ظاهر سازد و هماهنگي ميان تمامي عوامل تشکيل دهنده چهره ي آدمي را بر هم نزند. بيني ايده آل مي تواند در حالات دو يا سه بعدي طراحي شود. عکسي که از روبروي چهره و از دو طرف آن تهيه مي شود و بر روي رايانه با تغييراتي که بر روي تصوير اصلي انجام مي گيرد، مي تواند شکل ايده آل چهره را حاصل سازد. از طرفي برنامه هاي رايانه اي سه بعدي زمينه ي طراحي لازم و منطقي را بر روي تصاوير بر گرفته از بيني فرد ممکن مي سازد. البته واژه ي "ايده آل" خود موضوعي است که جاي جر و بحث زيادي داشته اما در ديدگاه هر فرد حدود و مرزهاي قبول يا رد نظريات موجود است.

  ● استفاده از طراحي رايانه اي شرط اصلي است!

  اگر موضوع به اين نکته مي رسد که بايد بيني ايده آل ايجاد شود؛ آنگاه طراحي بيني مي بايستي در رايانه انجام پذيرد. طراحي انجام گرفته در رايانه صرفاً براي اخذ نتيجه در بعد از انجامعمل نيست، بلکه همين موضوع مي تواند جراح را به جزييات عمل سوق داده و او را در رابطه با چگونگي عمل آشنا سازد. اگر قرار است که عمل جراحي به صورت ميکرو باشد، در ايجاد طرح رايانه اي پزشک عمل کننده مي تواند به نوع عمل، شکل بيني مورد نظر، اندازه قطعي آن در سايه ي همين طراحي پي ببرد.

  ● توضيحاتي علمي در رابطه با ميکرو رينوپلاستي

  سيستم اولترا ميکرو موتور چيست؟ اگر بخواهيم ساختار استخوان را به خوبي بشناسيم، شايسته خواهد بود که از نمونه هاي طبيعي براي توضيح و درک موضوع استفاده نموده و مثالي بياوريم. بافت ساختماني درخت يکي از بهترين نمونه هاي تشبيهي است که مي توان بدان اشاره کرد. همه ما بلد هستيم که چگونه هيزم بشکنيم. در چنين شرايطي که مايل به شکستن هيزم هستيم، ابزار خود را براي شکستن به گونه اي مي گيريم که بتواند شکاف لازم را ايجاد نمايد. بديهي است که ما فقط قادر به اين خواهيم بود که تا مقداري از مسير را بشکنيم و اين خود بافت درخت است که مسير ادامه شکستگي را تداوم مي بخشد و شکاف ادامه پيدا مي کند. در ساختمان استخوان نيز مکانيزم عملي از نظر فيزيکي به همين شکل است. در عمل بر روي استخوان اگر بخواهيم از ابزار و ادوات آهني استفاده نماييم، ناخواسته شکافهايي در مح ايجاد شکاف ما پديد خواهند آمد که ما مايل به آن نبوده ايم و در سايه اين عمل نتايج ناخواسته و غير قابل انتظاري پيش خواهد آمد. همه ما ديده ايم که در بريدن درختان از اره هاي برقي استفاده مي شود و نتيجه اين را هم به عينه شاهد بوده ايم. با اين وسيله مي توان هر جايي از درخت را که مايل به بريدنش هستيم، به راحتي ببريم. اره پزشکي نيز به همان شکل عمل مي کند. اين وسيله در عملهاي جراحي ارتوپدي، مغز و نخاع مورد استفاده قرار مي گيرند. اين وسيله در جراحي چانه و ساير شاخه هاي پزشکي کاربرد زيادي دارد.

  هر روز که مي گذرد، ميدان استفاده از اين وسايل روز به روز وسعت پيدا مي کند و در نتيجه براي اخذ نتيجه ي بهتر از سيستمهاي تخصصي استفاده مي شود. جراحي چانه و ايمپلنت که يکي از ظريفترين نوع اعمال جراحي هستند، تنها به وسيله سيستم ميکرو موتور عملي مي شوند. ويرايش نهايي اين نوع سيستم با در نظر گرفتن جزييات آن در شکل دهي چانه و جراحي ايمپلنت در سطح جهان مورد کاربرد قرار گرفته است که به آن سيستم اولترا ميکرو مي گويند. اين سيستم جراح را قادر مي سازد که بر روي استخوان اقدامات و عمليات ميلي متري انجام دهد و اين نوع اعمال نيز در سطح دنيا به توسط جراحان بسيار اندکي و با تجربه اي انجام مي گيرد. آنچه که ابتکار بنده در اين زمينه است، در نوع خود از نظر طراحي وسايل کاربردي بسيار اهميت دارد و با ايجاد سرکها و ديگر ادوات مونتاژي با مونتاژ کردن بر روي اولترا ميکرو موتور نتايج عملي بسيار جالبي را به دست دهد. اين سيستم گرچه در علم پزشکي مورد استفاده است اما ايجاد اره اولترا ميکرو و يا سوهان اولترا ميکرو يکي از وسايل و ابزاري هستند که بنده آنها را ايجاد نموده و استعداد استفاده از آنها نيز منحصراً به بنده تعلق دارد. زيرا با توجه به طراحي و ساخت آنها به توسط خودم، نوع کاربرد نيز لاجرم به شخص من مربوط مي شود. با ايجاد اين نوع ابزار هدف اين بوده است که در جراحي هاي زيبايي بيني بسياري از ريسکها را از بين برد و يا به پايين ترين نقطه رساند. با اين ابزار مي توان به عمل جراحي بسيار ظريف با در نظر گرفتن تمام جزييات آن پرداخت و از طرفي بافتهاي موجود در محل عمل نيز خسارت و صدمه اي نمي بينند. خوشوقتم که اين موفقيت از آن ماست.
  ● امتيازات ميکرو رينوپلاستي

  ۱) عمل ميکرو رينوپلاستي به دليل ظرافت عمل هيچ صدمه اي به بافت محل عمل جراحي وارد نمي سازد و يا در صورت بروز صدمه بسيار ناچيز خواهد بود. به دليل همين موضوع زمان بهبودي سريع بوده و عوارض جانبي ندارد. خون مردگي، ناراحتيهاي ديگر اتفاق نيفتاده و فرد سريعاً حالت عادي را مي يابد.

  ۲) عمل جراحي زيبايي ميکرو رينوپلاستي در واقع عمل بسته ي زيبايي است ولي با اين تفاوت که به شيوه عمل جراحي بسته ي قديمي و کلاسيک عمل نمي شود. در اين عمل بدون آنکه زير بيني بريده شود، زيبايي آن حفظ شده و با ترميم و باز سازي ديواره وسطي بيني از مشکل اختناق تنفسي نيز ممانعت به عمل مي آيد. به دليل عدم برش در روي پوست، کرختي و يا بي حسي در نوک بيني نيز اتفاق نمي افتد و يا به زودي رفع مي شود.

  ۳) در عملهاي جراحي بسته در دوره هاي پيشتر، روش به اين صورت بود که جراح قادر به عمل کردن بر روي نوک بيني نبود ولي در عمل جراحي ميکرو رينوپلاستي تمامي قسمتها و حتي جزييات بيني اعم از ديواره هاي دروني و بيروني، سطح و قسمتهاي تحتاني، کمره ي بيني ، تحت عمل جراحي قرار گرفته و شکل مورد نظر به آنها داده مي شود. از سوي ديگر، عمل جراحي ميکرو رينوپلاستي روشي بسته و در عين متخصصانه است و اين تخصص در سايه ي استفاده از وسايل و ابزار ميکرو و همچنين کاربرد تکنيکهاي ميکرويي حاصل مي شود.

  ۴) در عمل ميکرو رينوپلاستي به دليل بهره گيري از اره اولترا ميکرو و يا سوهان اولترا ميکرو ديواره وسطي بيني نيز به راحتي تحت عمل قرار مي گيرد. در سايه اين عمل از گرفتگي تنفس ممانعت به عمل مي آيد.

  ۵) غناي نتيجه اي عمل ميکرو رينوپلاستي و وجود ابتکار در اين عمل باعث مي شود موردي که براي عمل در نظر گرفته مي شود، طراحيهاي مورد رضايتي ايجاد شده و آنگونه که در نظر است، عمل به نتيجه برسد. بسياري از عمل شونده ها با تحت عمل قرار گرفتن در ساير روشها به نتايج مطلوب نمي رسند و ريسک دوباره عمل شدن را به جان مي خرند که اين نوع برخورد خطراتي را در بر دارد ولي در سايه اين عمل امکان نياز به عمل مجدد از بين مي رود؛ زيرا فرد آنچه را که خود در طراحي مي پسندد، به آن مي رسد.

  ۶) در عمل با ميرکو رينوپلاستي تمامي بافتها تحت مراقبت قرار مي گيرند. عمل به صورت ميلي متري و به شکل مشخصي انجام مي گيرد و بعد از عمل نيز عوارض و مشکلات جانبي پيش نمي آيد. به خاطر نبود عوارض جانبي و يا حالات تورمي و ناسازگاري بافتي، دوره بهبودي کوتاه شده و بيني به آن شکلي که بايد طبيعي جلوه کند، روي مي آورد.

  ● سئوالاتي که بيشتر از هر چيزي مطرح است و پرسيده مي شوند!

  ▪ دليل ميکرو بودن عمل جراحي ميکرو رينوپلاستي چيست؟

  ـ در عمل جراحي ميکرو پلاستي هيچ نوع اثر و يا رد محل عمل باقي نمي ماند. زيرا محل عمل جراحي با استفاده از ابزار ميکرو بدون آنکه صدمه و يا برشي به نقطه ي تحتاني بيني وارد آيد، به ساختار دروني بيني پرداخته مي شود. در ميکرو رينوپلاستي سيستم اولترا ميکروموتور به کار برده مي شود. تمامي غضروفها و بافتهاي نسبتاً ضخيم موجود در بيني با وسواسيت و ظرافت خاصي تحت عمل قرار گرفته و بدون اينکه صدمه اي به آنها زده شود، شکل مورد نظر بر روي آنها اعمال مي شود. به همين دليل است که بعد از عمل نيز حالات پف کردگي و ورم و حتي کبودي نامحسوس و بسيار کم ديده مي شود. از طرفي همين امر موجب بهبودي سريع نيز مي گردد. افرادي که به شيوه ميکرو رينوپلاستي تحت عمل جراحي زيبايي بيني قرار مي گيرند، درد و ناراحتي بعد از عمل را يا حس نمي کنند و يا خيلي کم احساس مي نمايند.

  ▪ امتيازات استفاده از شيوه ي ميکرو رينوپلاستي بر روش رينوپلاستي باز چيست؟

  ـ عمل جراحي زيبايي ميکرو رينوپلاستي در واقع عمل بسته ي زيبايي است ولي با اين تفاوت که به شيوه عمل جراحي بسته ي قديمي و کلاسيک عمل نمي شود. در عملهاي جراحي بسته در دوره هاي پيشتر، روش به اين صورت بود که جراح قادر به عمل کردن بر روي نوک بيني نبود ولي در عمل جراحي ميکرو رينوپلاستي تمامي قسمتها و حتي جزييات بيني اعم از ديواره هاي دروني و بيروني، سطح و قسمتهاي تحتاني، کمره ي بيني ، تحت عمل جراحي قرار گرفته و شکل مورد نظر به آنها داده مي شود. از سوي ديگر، عمل جراحي ميکرو رينوپلاستي روشي بسته و در عين متخصصانه است و اين تخصص در سايه ي استفاده از وسايل و ابزار ميکرو و همچنين کاربرد تکنيکهاي ميکرويي حاصل مي شود.

  ▪ آيا عمل ميکرو رينوپلاستي فقط در زيبايي بيني کاربرد دارد؟

  ـ در اصل عمل جراحي ميکرو رينوپلاستي به نام ديگر خود ميکرو سپتورينوپلاستي هم شناخته مي شود. زيرا هر فردي که مايل به عمل جراحي بيني است، حتماً پيش از اقدام به عمل از وي آزمايشات و بررسيهاي لازم در خصوص تنگي بيني و يا اختناق تنفسي نيز به عمل مي آيد. اگر در ديواره ي وسطي بيني کجي و يا خميدگي وجود داشته باشد، مسلماً فرد با تنگي نفس مواجه خواهد بود و در اقدام به عمل جراحي زيبايي بيني ، اين مشکل نيز رفع مي شود. هر فرد بيماري که اقدام به عمل جراحي بيني مي نمايد، بايد به درجه اي از راحتي و آرامش بعد از عمل برسد که هيچ مشکلي در رابطه با تنفس از راه بيني نداشته باشد. از طرفي راستي و استحکام ديواره ي وسطي بيني نيز يکي از شرايط اساسي زيبايي بيني است. از اينروست که در علم پزشکي به اين ديواره نام ستون اصلي ساتمان بيني را داده اند. اگر فردي فاقد ديواره ي وسطي سالم باشد، هر گونه اقدام به عمل جراحي زيبايي بيني در وي بي ثمر بوده و امکان ناپذير خواهد بود. بدين جهت هر پزشکي که به عمل جراحي زيبايي بيني اقدام مي کند در واقع خود جراح برجسته در زمينه ي عمل سپتوم يا همان ديواره ي وسطي بيني نيز به شمار مي رود. به واقع مي توان چنين نتيجه گرفت که بدون اقدام به عمل جراحي در ديواره ي وسطي بيني هر نوع عمل در خود بيني غير ممکن مي باشد. و به مثابه همين، در جراحي سپتوم يا ديواره ي وسطي بيني ، استفاده از روش ميکرو موتور اجتناب ناپذير است. راستي و استواري ديواره ي وسطي بيني در سايه ي همين روش جراحي حاصل مي گردد. انجام عمل جراحي بر روي ديواره ي وسطي بيني براي رفع اختناق تنفسي و يا کجي آن بدون برداشتن حتي مقدار کمي از حجم ديواره تنها براي جراحان برجسته و بسيار مجرب امکان پذير است و اين نوع جراحان قادر به عمل موفق مي باشند.

  ▪ در آماده شدن به عمل ميکرو رينوپلاستي چه اقداماتي صورت مي پذيرد؟

  ـ هر بيماري که براي عمل به بيني و تحصيل زيبايي به کلينيک ما مراجعه مي نمايد، ابتدا از وي آزمايشات و بررسيهاي لازم در زمينه درستي و استحکام سپتوم يا ديواره ي وسطي بيني انجام مي گيرد. براي نيل به اين هدف و نتيجه از روش اندوسکوپي استفاده مي شود. اگر نياز به بررسيهاي ديگري هم باشد، متعاقب آن توموگرافي بيني و سينوسها نيز گرفته مي شود. اگر بيني فرد در گذشته تحت ضربه و يا فشاري بوده و کمي کجي داشته باشد، از ديد ما دور نمي ماند، زيرا بررسيهاي لازم در احتمال وقوع اين نوع عارضه نيز انجام مي گيرد. از نظر سلامتي جسماني بررسيهاي اوليه صورت گرفته و بيمار آماده مي شود. سپس در مطب تحت شرايط خاص خود و با استفاده از رايانه تصاويري از نماي مقابل و جانبي صورت فرد گرفته شده و با حضور خود ايشان طراحيهاي لازم بر روي تغيير شکل بيني تحقق مي يابد. طرحها به فرد توضيح داده شده و گفته مي شود که بعد از عمل قيافه اش به آن صورت در خواهد آمد. اگر فرد خود نکته نظرات و يا پيشنهاداتي در رابطه با طرح و شکل رايانه اي داشته باشد، همان نظرات بررسي شده و اعمال مي شوند تا رضايت فرد حاصل شود. تمامي جزييات فني جراحي به فرد توضيح داده شده و پس از حصول نتيجه و نظر قطعي بيمار، طرح به تصويب رسيده و براي اقدام در برنامه گنجانده مي شود. لازم به ذکر است که بدون طراحي رايانه اي اقدام به عمل جراحي زيبايي بيني امکان ناپذير بوده و منطقي نيست. در هر نوع تغيير بايد توجه داشت که عملکرد پروفيل صورت مي بايستي طبيعي و استاندارد باشد و اين موضوع از نظر فني حائز اهميت است. بعد از اين مراحل عمل جراحي صورت واقعي به خود مي گيرد.

  ▪ عمل ميکرو رينوپلاستي تا چه ميزاني مطمئن است؟

  ـ در اعمال جراحي باز کلاسيک و يا رينوپلاستي بسته هر اندازه هم دقت عمل به خرج داده شود باز به طور حتم شکستگي و يا برش يافتن و کاهش حجم استخوان، غضروف و بافت بيني اتفاق مي افتد. اما در عمل ميکرو رينوپلاستي عليرغم اينکه عمل تا جزييات به پيش مي رود و حتي ظريفترين موارد بيني نيز مورد بررسي و عمل قرار مي گيرد، اما هيچ نقصان و يا صدمه اي به ساختار بيني وارد نمي شود. در عمل ميکرو پلاستي استخوان و يا غضروف بيني با ظرافت خاصي برش داده شده و عمل سايش و صاف کردن بر روي آن انجام مي گيرد. در کنار اين با توجه به مساعدت و حضور رايانه، امکان هر نوع اشتباه به صفر مي رسد و از اين رو بسيار مطمئن است. از طرفي طرحي که در رايانه قبل از عمل جراحي ترسيم شده و به تأييد بيمار مي رسد، تنها با اتکاء به سيستم ميکروموتور مقدور مي باشد و بس.

  ▪ عمل جراحي ميکرو رينوپلاستي بر روي چه کساني انجام مي گيرد؟

  ـ زنان از ۱۷ سال به بالا و مردان از ۱۸ سال به بالا مي توانند تحت اين عمل قرار گيرند. حتي بيماراني که با روشهاي ديگر تحت عمل جراحي زيبايي بيني قرار گرفته ولي نتيجه مورد قبول و مثبت را کسب نکرده اند، مي توانند تحت اين عمل قرار گرفته و قيافه اي را که طالب آن هستند، به دست آورند. بيماراني که از کشورهاي خارج از کشور ترکيه به ما مراجعه خواهند کرد مي بايستي حداقل يک هفته در ترکيه اقامت نمايند.

  ▪ عمل ميکرو رينوپلاستي چقدر طول مي کشد؟

  ـ عمل جراحي ميکرو رينوپلاستي حدود يک ساعت بيش از عمل جراحي زيبايي کلاسيک به طول مي انجامد. اين مدت نيز به دليل ظرافت کار براي جلوگيري از شکسته شدن و عوارضات ناشي از آن به وقوع مي پيوندد.

  ▪ عمل جراحي ميکرو رينوپلاستي از سوي چه کساني انجام مي گيرد؟

  ـ در حال حاضر با توسعه و پيشرفت سيستم رينوپلاستي تنها ما قادر به انجام عمل ميکرو رينوپلاستي هستيم.

  ▪ چه کساني مي توانند عمل جراحي بيني انجام دهند؟

  ـ عمل جراحي زيبايي بيني به دليل اينکه با استخوان و بافتها و شکل اصلي بيني در ارتباط است، مي بايد، عمل جراحي در زماني از سن فرد انجام بگيرد که ديگر استخوانها و بافتهاي موجود در صورت به نقطه پاياني خود برسند و توسعه و رشد آنها خاتمه يابد. يعني فرد بايد منتظر چنين سن و يا مقطعي از حيات خود باشد. به همين دليل مناسبت ترين زمان عمل جراحي زيبايي بيني در مردان بالاي ۱۸ سال و در زنان بالاي ۱۷ سال مي باشد.

  ▪ عمل چگونه انجام مي پذيرد؟

  ـ عمل جراحي ابتدا با بيهوشي کامل انجام مي گيرد. روشي که ما در جراحي زيبايي بيني به آن متکي هستيم، استفاده از روش ميکرو رينوپلاستي مي باشد. اين روش در واقع سيستم و روشي است که دکتر افشار خود آن را ايجاد نموده است. طول دوره عمل مابين ۵/۲ تا ۳ ساعت مي باشد. بعد از عمل فرد بايستي يک شب در بيمارستان بستري گردد و بعد از پايان عمل جراحي ، پنبه هاي مخصوصي در درون سوراخهاي بيني گذاشته مي شود و بر روي بيني نيز آتلي از نوع پلاستيک قرار مي گيرد. بعد از ۸ ۲۴ ساعت از زمان پايان عمل پنبه ها از درون بيني بيرون کشيده شده و بعد از ۴ روز آتل پلاستيکي نيز برداشته مي شود. بخيه هاي موجود در بافتهاي بيني و محلهاي عمل نيز در طول زمان خود به خود از بين مي روند. بعد از برداشتن آتل، سه روز متوالي عمل بانداژ روي بيني انجام مي پذيرد.

  ▪ آيا دردي در اين عمل حس مي شود؟

  ـ بعد از عمل تا آنجايي که تجربه شده است، درد چنداني احساس نشده و اگر هم فردي احساس دردي کرده باشد که اين درد بسيار ناچيز و قابل تحمل است، مي توان به وسيله داروهاي مسکن آن را برطرف کرد.

  ● سئوالاتي که بيشتر از هر چيزي مطرح است و پرسيده مي شوند!
  ▪ دليل ميکرو بودن عمل جراحي ميکرو رينوپلاستي چيست؟

  ـ در عمل جراحي ميکرو پلاستي هيچ نوع اثر و يا رد محل عمل باقي نمي ماند. زيرا محل عمل جراحي با استفاده از ابزار ميکرو بدون آنکه صدمه و يا برشي به نقطه ي تحتاني بيني وارد آيد، به ساختار دروني بيني پرداخته مي شود. در ميکرو رينوپلاستي سيستم اولترا ميکروموتور به کار برده مي شود. تمامي غضروفها و بافتهاي نسبتاً ضخيم موجود در بيني با وسواسيت و ظرافت خاصي تحت عمل قرار گرفته و بدون اينکه صدمه اي به آنها زده شود، شکل مورد نظر بر روي آنها اعمال مي شود. به همين دليل است که بعد از عمل نيز حالات پف کردگي و ورم و حتي کبودي نامحسوس و بسيار کم ديده مي شود. از طرفي همين امر موجب بهبودي سريع نيز مي گردد. افرادي که به شيوه ميکرو رينوپلاستي تحت عمل جراحي زيبايي بيني قرار مي گيرند، درد و ناراحتي بعد از عمل را يا حس نمي کنند و يا خيلي کم احساس مي نمايند.

  ▪ امتيازات استفاده از شيوه ي ميکرو رينوپلاستي بر روش رينوپلاستي باز چيست؟

  ـ عمل جراحي زيبايي ميکرو رينوپلاستي در واقع عمل بسته ي زيبايي است ولي با اين تفاوت که به شيوه عمل جراحي بسته ي قديمي و کلاسيک عمل نمي شود. در عملهاي جراحي بسته در دوره هاي پيشتر، روش به اين صورت بود که جراح قادر به عمل کردن بر روي نوک بيني نبود ولي در عمل جراحي ميکرو رينوپلاستي تمامي قسمتها و حتي جزييات بيني اعم از ديواره هاي دروني و بيروني، سطح و قسمتهاي تحتاني، کمره ي بيني ، تحت عمل جراحي قرار گرفته و شکل مورد نظر به آنها داده مي شود. از سوي ديگر، عمل جراحي ميکرو رينوپلاستي روشي بسته و در عين متخصصانه است و اين تخصص در سايه ي استفاده از وسايل و ابزار ميکرو و همچنين کاربرد تکنيکهاي ميکرويي حاصل مي شود.

  ▪ آيا عمل ميکرو رينوپلاستي فقط در زيبايي بيني کاربرد دارد؟

  ـ در اصل عمل جراحي ميکرو رينوپلاستي به نام ديگر خود ميکرو سپتورينوپلاستي هم شناخته مي شود. زيرا هر فردي که مايل به عمل جراحي بيني است، حتماً پيش از اقدام به عمل از وي آزمايشات و بررسيهاي لازم در خصوص تنگي بيني و يا اختناق تنفسي نيز به عمل مي آيد. اگر در ديواره ي وسطي بيني کجي و يا خميدگي وجود داشته باشد، مسلماً فرد با تنگي نفس مواجه خواهد بود و در اقدام به عمل جراحي زيبايي بيني ، اين مشکل نيز رفع مي شود. هر فرد بيماري که اقدام به عمل جراحي بيني مي نمايد، بايد به درجه اي از راحتي و آرامش بعد از عمل برسد که هيچ مشکلي در رابطه با تنفس از راه بيني نداشته باشد. از طرفي راستي و استحکام ديواره ي وسطي بيني نيز يکي از شرايط اساسي زيبايي بيني است. از اينروست که در علم پزشکي به اين ديواره نام ستون اصلي ساتمان بيني را داده اند. اگر فردي فاقد ديواره ي وسطي سالم باشد، هر گونه اقدام به عمل جراحي زيبايي بيني در وي بي ثمر بوده و امکان ناپذير خواهد بود. بدين جهت هر پزشکي که به عمل جراحي زيبايي بيني اقدام مي کند در واقع خود جراح برجسته در زمينه ي عمل سپتوم يا همان ديواره ي وسطي بيني نيز به شمار مي رود. به واقع مي توان چنين نتيجه گرفت که بدون اقدام به عمل جراحي در ديواره ي وسطي بيني هر نوع عمل در خود بيني غير ممکن مي باشد. و به مثابه همين، در جراحي سپتوم يا ديواره ي وسطي بيني ، استفاده از روش ميکرو موتور اجتناب ناپذير است. راستي و استواري ديواره ي وسطي بيني در سايه ي همين روش جراحي حاصل مي گردد. انجام عمل جراحي بر روي ديواره ي وسطي بيني براي رفع اختناق تنفسي و يا کجي آن بدون برداشتن حتي مقدار کمي از حجم ديواره تنها براي جراحان برجسته و بس.

  ▪ در آماده شدن به عمل ميکرو رينوپلاستي چه اقداماتي صورت مي پذيرد؟

  ـ هر بيماري که براي عمل به بيني و تحصيل زيبايي به کلينيک ما مراجعه مي نمايد، ابتدا از وي آزمايشات و بررسيهاي لازم در زمينه درستي و استحکام سپتوم يا ديواره ي وسطي بيني انجام مي گيرد. براي نيل به اين هدف و نتيجه از روش اندوسکوپي استفاده مي شود. اگر نياز به بررسيهاي ديگري هم باشد، متعاقب آن توموگرافي بيني و سينوسها نيز گرفته مي شود. اگر بيني فرد در گذشته تحت ضربه و يا فشاري بوده و کمي کجي داشته باشد، از ديد ما دور نمي ماند، زيرا بررسيهاي لازم در احتمال وقوع اين نوع عارضه نيز انجام مي گيرد. از نظر سلامتي جسماني بررسيهاي اوليه صورت گرفته و بيمار آماده مي شود. سپس در مطب تحت شرايط خاص خود و با استفاده از رايانه تصاويري از نماي مقابل و جانبي صورت فرد گرفته شده و با حضور خود ايشان طراحيهاي لازم بر روي تغيير شکل بيني تحقق مي يابد. طرحها به فرد توضيح داده شده و گفته مي شود که بعد از عمل قيافه اش به آن صورت در خواهد آمد. اگر فرد خود نکته نظرات و يا پيشنهاداتي در رابطه با طرح و شکل رايانه اي داشته باشد، همان نظرات بررسي شده و اعمال مي شوند تا رضايت فرد حاصل شود. تمامي جزييات فني جراحي به فرد توضيح داده شده و پس از حصول نتيجه و نظر قطعي بيمار، طرح به تصويب رسيده و براي اقدام در برنامه گنجانده مي شود. لازم به ذکر است که بدون طراحي رايانه اي اقدام به عمل جراحي زيبايي بيني امکان ناپذير بوده و منطقي نيست. در هر نوع تغيير بايد توجه داشت که عملکرد پروفيل صورت مي بايستي طبيعي و استاندارد باشد و اين موضوع از نظر فني حائز اهميت است. بعد از اين مراحل عمل جراحي صورت واقعي به خود مي گيرد.

  ▪ عمل جراحي ميکرو رينوپلاستي بر روي چه کساني انجام مي گيرد؟

  ـ زنان از ۱۷ سال به بالا و مردان از ۱۸ سال به بالا مي توانند تحت اين عمل قرار گيرند. حتي بيماراني که با روشهاي ديگر تحت عمل جراحي زيبايي بيني قرار گرفته ولي نتيجه مورد قبول و مثبت را کسب نکرده اند، مي توانند تحت اين عمل قرار گرفته و قيافه اي را که طالب آن هستند، به دست آورند. بيماراني که از کشورهاي خارج از کشور ترکيه به ما مراجعه خواهند کرد مي بايستي حداقل يک هفته در ترکيه اقامت نمايند.
  خدایا ، تمام خنده های تلخ امروزم را می دهم ، یکی از آن گریه های شیرین کودکیم را پس بده

 2. 3 کاربر پست varona عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  13
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,859
  می پسندم
  7,431
  مورد پسند : 2,653 بار در 914 پست

  پیش فرض

  من بینیم گوشتیه سال 84 عمل کردم اما تغییر خاصی ایجاد نشدتاجایی که هرکسی میبینه اصلا فکرنمیکنه این بینی عمل شده باشه . فکرکنم دکترم خوب نبود اما بعضی ها میگن بینی های گوشتی دوباره برمیگرده به حالت اول میخواستم بدونم این حرف صحت داره؟ الان هم احساس میکنم 50 درصد برگشته به همون حالت اولش و میخوام دوباره عملش کنم اما بعضی ها میگن فایده ای نداره و دوباره برمیگرده اما خب چیکارکنم این بینی رو دوست ندارم بچه ها اگه کسی دکترخوبی سراغ داره میشه شمارشو برام پیام خصوصی کنه؟اگه مدیران محترم اجازه بدن دراین تاپیک درمورد بینی و جراحی بینی بحث کنیم و کسانی که تجربه دارن تجربیاتشون و اینجا بیان کنند.

 4. کاربر مقابل پست Flower jasmin عزیز را پسندیده است:


 5. Top | #3

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  ندارم ولي به زودي ميگيرم
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  11
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,505
  می پسندم
  1,023
  مورد پسند : 2,698 بار در 1,067 پست
  نوشته های وبلاگ
  12

  پیش فرض

  بابا اينقدر عمل نكن يه دفعه ميشي مايكل جكسون از ما گفتن بود
  خدایا ، تمام خنده های تلخ امروزم را می دهم ، یکی از آن گریه های شیرین کودکیم را پس بده

 6. کاربر مقابل پست varona عزیز را پسندیده است:


 7. Top | #4

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  ندارم ولي به زودي ميگيرم
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  11
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,505
  می پسندم
  1,023
  مورد پسند : 2,698 بار در 1,067 پست
  نوشته های وبلاگ
  12

  پیش فرض

  گفتگو بادکتر محسن نراقی رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی، عضو و مدرس آکادمی جراحان پلاستیک
  چیز غریبی نیست انگار ما ایرانیان این رسم را به عادت بردهایم که تا سلامتی را از کف ندادهایم قدردان آن نیستیم. اگر تنها چند دهه به عقب برگردیم خواهیم دید که در گذشته نزدیک «زیبایی» معنا و مفهوم دیگری داشت و امروز انگار پوست انداخته و رنگ و روی خود را از دست د اده است… زمانی بود که زیبایی تنها به معنای پیرایش صورت خانمها یا امثالهم بود؛ اما امروزه در کشورمان که به گفته متخصصان جراحی بینی شایعترین نوع جراحی پلاستیک زیبایی را به خود اختصاص داده است معنای زیبایی به جای تناسب اجزای صورت فراتر رفته و پایش به تزریق ژل و بوتاکس هم می رسد. مثالی که دکتر نراقی رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی در این زمینه عنوان میکند برای دانستن قدر سلامتی بسیار راحت تر از خواندن دهها مقاله هشدار دهنده است. در حین مصاحبه خود انگشت اشاره و سبابه دستش را آرام روی بینی میگذارد و میگوید که اگر تنها یک دقیقه دهانه بینی تنگتر شود بیمار درک میکند که با چه نعمت بزرگی زندگی میکند و شاید اصرار ورزیدن برای انجام جراحی بینی که تقریبا نصف مراجعهکنندگان اصلاً نیازی به این نوع جراحی ندارند، برای برخی بیماران به نوعی ناشکری در داشتن چنین نعمت بزرگی است. برای کسب اطلاع از چند و چون جراحی های پلاستیک بینی و صورت پای صحبت های دکتر محسن نراقی رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی و عضو و مدرس آکادمی جراحان پلاستیک و ترمیمی صورت آمریکا نشستیم
  برای شروع مقدمهای از وضع جراحی پلاستیک در کشورمان را بفرمائید؟

  بهطور کلی با توجه به اینکه وضع بهداشت و سلامت جوامع پیشرفت کرده توجه به مسایل زیبایی نیز بیشتر شده و مراجعه برای جراحیهای پلاستیک نیز در تمام دنیا شیوع پیدا کرده است. در هر دهه میزان متقاضیان برای جراحی زیبایی بیشتر می شود.
  علت اینکه این نوع جراحی در کشور ما اینقدر شایع است چیست؟

  در نژادهای مختلف فرم بینیها فرق میکند در کشور ما نیز افراد بینیهایشان به گونهای است که در برخی بهدلیل نوع بینی تمایل به انجام جراحی بینی بیشتر است در عین حال در کشورهایی که قدری سن بالاتر است بسیاری از جراحیهای زیبایی که انجام میشود، برای جوانسازی است مثل جراحی هایی که برای پوست صورت انجام می شود. یک قسمت از روشهای مهمی که امروزه در دنیا بسیار رایج بوده و در کشور ما رو به ازدیاد است، روشهای غیر جراحی زیباسازی است مثلاً برای از بینبردن خطوط چهره، مثل خطوط پیشانی از بوتاکس و یا خطوط دور لب و خط خنده از مواد پرکننده استفاده میشود که این روشها چون روشهای ساده تر از جراحی است و اگر به طور صحیح انجام شود مشکلات کمتری درپی دارد، امروزه مورد استقبال قرار میگیرد و جایگزین برخی جراحیهای سنگین میشود؛ حتی این روشها بهعنوان جایگزین کشیدن پوست نیز کاربرد دارد که استفاده از آن میتواند بهراحتی چین و چروکها را رفع کند و به همین دلیل بسیاری از جراحان ترجیح میدهند جراحیهای کشیدن پوست را به چند دهه بعدتر موکول کنند.این مساله یعنی داشتن چهرهای جوان و چهرهای زیبا باعث شده شیوع جراحیهای پلاستیک صورت بیشتر شود چرا که نمود سن بیشتر خود را در چهره فرد نشان میدهد.
  پس این مواردی که اشاره کردید مثل استفاده از ژل و بوتاکس در کشور که در چند وقت اخیر بسیار شایع شده با اینکه روشهای غیر جراحی است ولی در مجموعه جراحی
  پلاستیک صورت قرار میگیرد؟
  دقیقاً! الان در تمام کنگرههای جراحی پلاستیک دنیا و آمریکا یک قسمت مهمی از بحث آن روشهای غیر جراحی است یعنی خود جراحان پلاستیک در آمریکا تمایل دارند روشهای غیر جراحی را به کار ببرند چون راحتتر و زودتر نتیجه میدهد و احتمال عوارض آن نیز کمتر است و البته مبحث مهمی از کتابهای جراحی پلاستیک صورت نیز اختصاص به همین روشهای غیر جراحی جوان سازی صورت دارد.
  با توجه به اینکه بوتاکس در کنار استفادههای درمانی در حال حاضر بهعنوان وسیلهای برای زیباسازی صورت استفاده میشود سوالی که مطرح میشود این است که سلامت روشهای زیباسازی همچون ژل و بوتاکس چقدر تایید شده است؟
  این روشهای درمانی نیز مثل هر روش و هر کاری است که اگر خوب انجام شود خوب و نتیجه بخش بوده و اگر بد انجام شود میتواند نتیجه عکس داشته باشد، مثلا وقتی جراحی بینی انجام شود انتظار داریم بعد از انجام جراحی، بینی شکل طبیعی و ظاهر زیبایی داشته باشد و از نظر داخل نیز میتوان گفت که باید بیمار تنفس راحتی داشته باشد که اگر یکی از آنها نباشد عمل جراحی بینی اصلا صحیح انجام نشده گاهی از داخل بینی مشکلی است که بیمار نمیتواند از داخل تنفس درست داشته باشد، این غیر طبیعی است و معنی آن نیست که خود عمل جراحی بینی باید عارضه داشته باشد بلکه به دلیل اینکه بسیاری از عملهای
  جراحی بینی ممکن است از طریق کسانی انجام شود که تجربه و استاندارد لازم را ندارند این موضوع عوارض جراحی را بالا می برد.
  پس بیشتر از اینکه روش های جراحی و یا غیر جراحی خطرساز باشد عوارض آن خطرساز است؟

  بله خود بوتاکس چیزی است که سالها توسط معتبرترین مراجع علمی سلامت، برای تزریق در نواحی که برای این کار اختصاص یافته مثل چین اخم و پیشانی مورد تایید قرار گرفته است ولی تایید سلامت آن به این معنی است که اگر توسط فرد متبحر این کار انجام شود بدون مشکل است ولی اگر هر پزشک غیرمتخصص یا فرد غیر پزشکی این کار را بکند بیمار ممکن است دچار عوارض شود چون نوع مادهای که استفاده می شود نحوه زدن تزریق، مقداری که میزنند مهم است و کسی که تزریق می کند باید دقیقا به آناتومی آن ناحیه صورت اشراف داشته باشد. حتی در ژلها و پرکنندهها نیز همین است اگر ماده خوب و مرغوب و مورد تایید باشد و نحوه تزریق آن درست باشد خوب است و در غیر این صورت عوارضی درپی دارد.
  با توجه به شایع بودن جراحی بینی در کشورمان آیا آمار مقایسهای وجود دارد که چقدر خانمها نسبت به آقایان برای انجام جراحی بینی مراجعه میکنند؟

  بهطور کلی تقاضای خانمها بیشتر از آقایان است یعنی خانمهایی که مراجعه میکنند معمولا بیش از دو برابر آقایانی هستند که برای جراحی زیبایی مراجعه میکنند و سنینی هم که مراجعه میکنند طیف وسیعی را در بر میگیرد. یعنی از افرادی که در سنین نوجوانی مراجعه می کنند تا افرادی که در سنین سالمندی هستند در طیف مراجعه کنندگان به چشم می خورند ولی سنی که معمولا بیماران را پایین تر از آن قبول نمیکنیم در دختران از ۱۵ سالگی است البته به شرطی که از نظر رشد فکری و انگیزه ها برای جراحی خودشان بتوانند تصمیم بگیرند و رشد کافی فکری را داشته باشند. از نظر جسمی از این سن مشکلی وجود ندارد چون رشد فیزیکی دیگر انجام شده و از نظر سن بالا هم با پیشرفتهایی که در روش های بیهوشی و در مراقبتهای جراحی شده در سن بالا تقریبا محدودیتی وجود ندارد یعنی هر بیماری که از نظر بیهوشی مشکلی نداشته باشد می تواند در سنین بالا نیز جراحی بینی را انجام دهد چون در سنین خیلی بالا مثلا ۶۰ یا ۷۰ سالگی بینی افتادگی زیادی دارد و همچنین وقتی بینی بیش از حد بافتش ضعیف می شود دچار افتادگی بیش از حد شده و روی تنفس بیمار تاثیرگذار است.

  در این بیماران جراحیهایی انجام میدهیم که بافت بینی را تقویت کرده و با اضافهکردن حمایت اسکلتی بینی، راه تنفسی را بازتر میکنیم که ظاهر بینی نیز جوانتر به نظر میرسد. در حال حاضر روش های جراحی بینی با قبل فرق کرده است. برخی روش های سنتی که در قدیم انجام می شده و مبتنی بر کاهش بافت های بینی بودند (مثلا با خارج کردن قسمت هایی از غضروف یا استخوان صورت میگرفت) تقریبا امروزه تا حد زیادی متحول شده و با روش هایی جایگزین شدند که به جای برداشتن بافت با تغییر شکل بافت، بینی را زیباتر میکنند یعنی تلاش میشود بافتی از بینی خارج نشده و بافت بینی تقویت شود که البته به این دلیل است که بینیهایی که بافت زیادی از آنها خارج می شود در درازمدت عوارض زیادی پیدا می کنند و فرورفتگیهایی در بینی ایجاد شده و از نظر تنفس و زیبایی برای فرد مشکل ایجاد میشود. در صورتی که در روشهایی که امروزه به عنوان روش های مستحکم کننده حمایت بینی است، به جای برداشتن بافت اگر در جایی بینی غضروف اضافی دارد آن را در جای دیگری که دچار نقص و ضعف است به کار می بریم و در نهایت چیزی از بافت بینی کم نمیشود که هم شکل طبیعیتری دارد و هم در طولانی مدت در مقابل اثرات زمان و افزایش سن کمتر دستخوش تغییرات نامطلوب میشود و البته پایداری بیشتری را از خود نشان می دهد که عوارض آن نسبت به روشهای قبلی که کاهش (reduction) بود کمتر است. در روشهای جدید تمایل به این مساله است که اندازه بینی تا حد ممکن حفظ و متناسب شود، چون معنای عمل زیبایی کوچکی بینی نیست بلکه تناسب است. ملاکی که ما برای عملهای زیبایی موفق داریم این است که بیمار چه عمل پلاستیک بینی و چه جراحی پلاستیک دیگر اجزای صورت را انجام داده باشد نباید آثاری از عمل جراحی نمایان شود. وقتی فردی که جراحی بینی انجام داده را نگاه میکنیم نباید بفهمیم که عملکرده که البته سالها است برش پرههای
  بینی را که سابقا برای کوچکترکردن بینی انجام می دادیم انجام نمیدهیم و اجازه میدهیم پرههای بینی همان حالت خود را حفظ کنند.
  آیا جراحیهای درمانی که روی صورت انجام
  میشود مثلا” برای درمان پولیپ و یا انحراف بینی در همان گروه جراحی پلاستیک بینی به حساب میآید
  ؟
  دستهای از جراحیهای زیبایی داریم که فقط برای زیبایی است ولی در بعضی از آنها علاوهبر زیبایی هدف این است که تنفس هم راحتتر باشد، مثلا بعضی بیماران سوراخ های بینی شان بیش از حد باریک است که آن را گشادتر میکنیم. دستهای از جراحیهای پلاستیک بینی نیز وجود دارد که ترمیمی است، مثلا فردی دچار تصادف شده و بینی آن بهطور کامل دفرمه شده یا فردی که به طور مادرزادی بینیاش دچار نقص مهمی شده و قسمتی از بینیاش تشکیل نشده که در این افراد با جراحی پلاستیک بینی آن را ترمیم می کنیم یا مثلا در فردی که در اثر تومور قسمت زیادی از بینی اش از بین رفته که با جراحی پلاستیک، بینی جدید برای وی میسازیم، بنابراین کسی که در جراحی پلاستیک صورت کار می کند باید با تمام روش های جراحی پلاستیک و ترمیمی آشنا باشد.
  در چند درصد بیماران تشخیص داده می شود که نیازی به جراحی بینی ندارند؟

  بستگی به وقتی دارد که پزشک میگذارد ولی تجربه شخص خودم نشان داده که درصد قابل توجهی از بیمارانی که مراجعه میکنند نیازی به جراحی بینی ندارند، یعنی جراحی بینی برای ۵۰ درصد این بیماران به صلاح نیست.
  آقای دکتر مشکل اینجاست که خیلی از جراحان پلاستیک شاید به خاطر نداشتن تجربه کافی بیمار خود را توجیه نمی کنند که نیازی به جراحی ندارند؟
  ممکن است، اما بیماران باید به جراحانی مراجعه کنند که این اعتماد صد در صد باشد و بدانند که جراح خود اهل انتخاب است و هر مریضی را عمل نمیکند.
  چه کسانی نیاز به عمل جراحی ندارند؟

  چند نکته وجود دارد. کسانی که خودشان از بینیشان راضی هستند، ولی اطرافیان آنها را ترغیب به عمل می کنند نباید عمل کنند، چون بعد از آن همان اطرافیان به عمل ایراد می گیرند. یعنی فرد باید بر اساس تصمیم خود مراجعه کند. همچنین کسانی که دیدشان از جراحی بینی کوچکترشدن است عمل نکنند، چون معنای جراحی بینی کوچکتر شدن نیست. این کوچک شدنها است که بینی را به نابودی میکشاند، هم از نظر تباهکردن تنفس و سلامت و هم از نظر ظاهر نامتناسب.وقتی کسی را نگاه می کنیم و بینی را نامتناسب با صورت نمیبینیم نباید آن را عمل کنیم که باید پزشک جراح حاذق تشخیص دهد.
  خطرات احتمالی جراحی پلاستیک بینی چیست؟

  یکی عوارض ظاهری است که به دلیل بیش از حد برداشتن بافت های بینی و کوچک شدن بیش از حد بینی یا از دست دادن تناسب و مصنوعی شدن بینی، بریده شدن پره های بینی و قوسدار یا نوک بالا شدن بیش از حد بینی میباشد و دوم عوارض عملکردی است که مهمترین آن مشکلات تنفسی بوده که آنها نیز به علت بیش از حد برداشتن بافت های بینی است. یعنی این دو دسته عوارض به دلیل استفاده از روش های کاهش یعنی کم کردن بافت های بینی است.
  خدایا ، تمام خنده های تلخ امروزم را می دهم ، یکی از آن گریه های شیرین کودکیم را پس بده

 8. کاربر مقابل پست varona عزیز را پسندیده است:


LinkBacks (?)

 1. 9th March 2013, 10:43 PM

Visitors found this page by searching for:

جراحی ترمیمی بینی

سوهان کشیدن بیش از حد بینی در رینو پلاست

میکرو رینوپلاستی

رینوپلاستی بینی گوشتی

تالار گفتمان جراحی بینی

اطلاعات جراحی بینی

سوهان بیینی درمطب

چگونگي سوهان كشيدن بيني و ترميم آن

تالار گفتگو عمل بینی

اطلاعاتی از جراحی بینی

ايادردي كه فرد بعد از جراحي بيني ميكشد نوع درد بيني استخواني با بيني گوشتي كم تر است

سوهان کشیدن بینی چیست

سپتوم بيني

در رابطه با جراحی بینی

آیا بینی گوشتی بر میگرده

عمل های بینی توسط دکتر اشرافی

اطلاعات در مورد سينوسها

سوهان کشیدن پینی درد دارد

برش عمل بینی دردداره؟

طريقه سوهان كشيدن بيني

دکترخوب برای رینوپلاستی

عمل بینی سوهان زدن

سوهان کشیدن بینی بعد عمل

تالارهای گفتگو جراحی بینی

ترميم بيني با سوهان كشيدن

تصاويري از جراحي زيبايي بيني

ورم جراحى بينى جقدر طول ميكشد؟

میکرورینوپلاستی

سپتوم بینی چه عوارضی دارد

تالار گفتگو جراحي بيني

سوهان کشیدن بینی بعد از جراحی بینی

ترمیم بینی در مطب با بی حسیسوهان زدن استخوان بینی در عمل ترمیمیسوهان زدن ثانویه بینی در مطباطلاعاتي در مورد سوهان زدن و ترميم بعد از رينوپلاستيسوهان کشیدن بینی در ترمیم بینی عملیآیا دماغ گوشتی برمیگرده؟؟؟؟؟؟؟؟جراحي بيني گوشتيدكتر افشار جراح بيني در تركيهسوهان زدن بینی در عمل ترمیمیآیا سوهان زدن بینی پس از جراحی درد دارد؟فرق رینو پلاست و جراح بینیاطلاعات کلی ور مورد بینیهای گوشتیآیاسوهان کشیدن بینی درد دارد؟اطلاعاتی در مورد جراهی بینیایا در عملترمیمی استخوانبینی نیاز به بیهوشی استسوهان کشیدن دماغ عمل بینی در چه سنینیسوهان کشیدن به بینی بعد عملدکتر نراقی میکرو رینوپلاستی سوهان زدن بینی بعدعملدکتر خوب برای عمل بینی گوشتیآیا بینی سر بالا به حالت اولش بر می گرددجراحي بيني در تركيهلیست پزشکان جراح بینی به روش میکروطريقه سوهان كشيدن در جراحي ترميمي بينيروشهای سوهان کشیدن بینی بعد از عملهای مشکل دارنتيجه ي جراحي پلاستيك بيني گوشتي غضروفيرینوپلاستی دکترنراقی ميكرو جراحي به چه معناست اطلاعاتی درمورد عمل دماغهای گوشتیدکترنراقی روش بستهرشته ای که برای دکتر شدن جراحی دماغ است چیستجراح خوب بینی در ترکیهازکجا بدانیم بینیمان گوشتی است؟سوهان استخوان بعد از عمل بینیعكس جراحي بيني مايكل جكسونکوچک کردن بینی با سوهان کشیدنترمیم رینوپلاستی نراقی‏ازکجا‏ ‏بدانیم‏ ‏بینی‏ ‏ما‏ ‏گوشتی‏ ‏است؟‏اطلاعاتی در مورد عمل ترمیمی بینی گوشتیاطلاعاتى دررابطه با عمل زىباىى بىنىآیا سوهان کشیدن بینی احتیاج به بیهوشی داردآیا بینی گوشتی به حالت اولیه بر می گردهآیا بینی گوشتب به حالت اولیه بر می گردهبینی های گوشتی بعدعمل به حالت قبل برمیگردنسوهان زدن به بینیترمیمبینی گوشتینحوه سوهان کشیدن به بینی بعد از جراحیعلت دردبينی بعدازعمل جراحی بينینحوه سوهان کشیدن به بینینحوه سوهان كشيدن به بيني وبينكم 2013روش سوهان کشیدن بینی ب چه صورت انجام میشود؟وسايل میکروسکوپی جراحي ترمیمی دستمراقبت بعدعمل تومور نخاعجراحان بینی در ترکیهسربالا شدن بینی با سوهان کشیدنعمل میکرو پلاستی بینیزمان سوهان مجدد بینیعوارض سوهان کشیدن استخوان بینیجراحي زيبايي توسط دكتر اسكويي در تركيهسوهانزدن دماغ بدون بيهوشيدرمورددماغ عملیهاآیا عمل برای بینی گوشتی برمی گردهآیا عمل دماغ گوشتىدوباره برمیگردهایا بینی گوشتی بر میگردهایا بینی گوشتی بر میگرده دکتر نراقیازکجابدانیم بینی ما گوشتی استسوهان زدن بيني بدون جراحي بيني امكان پذير استسوهان زدن بيني در مطب

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556