نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
Like Tree1Likes
 • تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) 1 Post By marie

تعبیر خواب کلی

This is a discussion on تعبیر خواب کلی within the تعبیر خواب forums, part of the گفتگوی آزاد category; loo3.com خواب‌هایی که می‌بینیم بازتاب حالات روحی، دغدغه‌ها و ضمیر ناخودآگاه ماست. تعبیر کنندگان خواب بر اساس نشانه‌هایی که بعد ...

 1. Top | #1

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  فنچ
  محل سکونت
  hamedan
  لايك دريافتي
  238
  لايك كرده
  307
  نوشته ها
  393
  می پسندم
  617
  مورد پسند : 1,431 بار در 350 پست
  حالت من :
  My Mood
  Angry
  نوشته های وبلاگ
  4

  پیش فرض تعبیر خواب کلی

  loo3.com
  خواب‌هایی که می‌بینیم بازتاب حالات روحی، دغدغه‌ها و ضمیر ناخودآگاه ماست. تعبیر کنندگان خواب بر اساس نشانه‌هایی که بعد از بیداری به یاد می‌مانند نتیجه‌گیری‌های جالبی از وضعیت روحی و جسمی فرد بیان می‌کنند. در زیر میتوانید تعبیر خواب ها را مشاهده کنید
  آرامگاه
  تعبیر دیدن آرامگاه در خواب خوب نیست، صدقه بدهید چرا که تعبیرش بیماری مهلک است.
  آب
  تعبیر دیدن آب زلال در خواب، نشانه روشنایی است و موجب افزایش روزی و گشایش کارها می شود. تعبیر دیدن آب گل آلود غم است که می توان با دعا نیایش و دادن صدقه آن را برطرف کرد.
  بینی
  دیدن بینی در خواب نشانه عزت، جاه، مال و فرزند است. اگر در خواب دیدید که از بینی شما خون می آید تعبیرش این است که مسافرتان به سلامت از سفر باز می آید.
  بوسه
  اگر در خواب دیدید که کسی را می بوسید ممکن است بین شما و همان شخص کدورت ایجاد شود و از هم جدا شوید.
  بوق زدن
  اگر در خواب دیدید که کسی به طرف شما بوق میزند، تعبیرش رسیدن خبری ناگهانی به شماست که اصلا انتظار آن را نداشتید.
  پول
  اگر در خواب پول دیدید تعبیرش غم است صدقه بدهید ولی اگر درخواب کسی به شما پول داد، تعبیرش رسیدن خبر تولد پسری به شماست. اگر پول طلا در خواب دیدید تعبیرش گران شدن اجناس است.

  حبس و زندان
  اگر در خواب خود را در زندان دیدید مراقب باشید، چرا که عده ایی قصد فریب شما را دارند، مراقب روابط خود باشید.
  خوک
  تعبیر دیدن خوک در خواب دگرگونی زندگی است و اگر گوشت خوک را ( که در دین مبین اسلام حرام و نجس ) است را خوردید، مراقب کار خود باشید که مال حرام داخل اموال شما نشود که عاقبت شومی دارد.
  استاد
  اگر استاد خود را در خواب دیدید تعبیرش این است که معامله ایی سودمند شرکت میکنید و سود فراوان خواهید برد.
  دوغ یا ماست
  تعبیرش زیاد شدن روزی و خیر و برکت است.
  استخوان
  ابن سیرین می گوید تعبیر دیدن استخوان در خواب مال است واگر استخوانی گرفت که مقداری گوشت بر روی آن بود به همان مقدار خیر و مال به دست می آورد و اگر در خواب به کسی استخوان بدهد تعبیرش رساندن خیر به همان شخص است، کرمانی معتقد است بستن استخوان شکسته ی دیگری در خواب نشانه ی بزرگی و آموختن صنایع و فنون است.
  برق
  اگر در خواب دیدید که از هوا یا ابر برق گرفتید تعبیرش این است که کاری را که می خواهید انجام بدهید خیر و خوب است و دیدن درخشش برق نشانه ی فراخی نعمت است.
  حضرت امام صادق ( علیه السلام) می فرمایند: دیدن برق نشانه رحمت خدا و هدایت شدن به راه راست است.
  دره
  اگر دره در خواب دیدید، تعبیرش بسیار خوب است و تا آخر عمر به خوبی زندگی میکنید و عزت شما زیاد می شود.
  سایه
  ابن سیرین گوید : تعبیر دیدن سایه در خواب بزرگی و هیبت است و هرچه سایه بزرگتر باشد نیکو تر است. تعبیر سایه درخت راحتی می باشد و اگر سایه از خار یا درخت بی برگ باشد، فردی مفسد و دور از دین می باشد و اجل آن نزدیک می باشد.
  حضرت امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: دیدن سایه در خواب بر پنج وجه است: بزرگی ، هیبت ، پناه ، منفعت و مرگ.
  شهر
  دیدن شهر در خواب تعابیر گوناگونی دارد و یکی از تعابیر دیدن شهر در خواب نشانه شادی و کامرانی در زندگی است.
  فقر
  اگر در خواب مشاهده کردید که فقیر و ندار شدید ، بسار خوب است، از غم و غصه های دنیایی خلاص می گردید.
  فریاد
  اگر در خواب دیدید کسی فریاد می کشد تعبیرش این است که به زودی اخبار تازه و هیجان انگیز و گوناگون خواهید شنید، اگر خودتان در خواب فریاد کشید باطل است.
  گوساله
  اگر در خواب گوساله دیدید تعبیرش فزونی ثروت و ادای قرض است، گوساله ماده برای مرد مجرد نشانه زن جوان و گوساله نر برای زن مجرد نشانه شوهر جوان است.
  ماه
  دیدن ماه در خواب تعابیر گوناگونی دارد واگر ماه را در خواب دیدید نشانه ی این است که : اگر در جای غریبی باشید به زودی به وطن می رسید ، اگر مجرد باشید زن می گیرید و اگر فرزند نداشته باشید صاحب فرزند می شوید.
  نمک
  ابن سیرین می گوید: دیدن نمک در خواب دلیل بر پول سفید است، اگر در خواب ببیند کسی به او نمک داد، به قدر آن؛ مال به دست می آورد و اگر ببیند که نمک می خورد تعبیرش این است که زاهد می شود.
  تخم مرغ
  اگر تخم مرغ به خواب شما آمد، کارتان رونق پیدا می کند و اگر تخم مرغ شکسته دیدید در داد و ستد ضرر می کنید و تهی دست می شوید، اما با دادن صدقه و کمک به ایتام برطرف می شود.
  ( ببخشید که دیر شد…..)
  آینه
  ابن سیرین می گوید: دیدن آینه در خواب نشانه ی مقام است واگر در خواب ببیند که آینه را به شخصی داد تعبیرش این است که اموال خویش را پیش کسی بگذارد. کرمانی معتقد است نگاه کردن مرد در آینه نشانه این است که خداوند به او پسری می دهد و اگر زن در آینه نگاه کند نشانه تولد دختر است، حضرت امام صادق ( علیه السلام) تعبیر دیدن آینه را در خواب : زن ، پسر ، مقام و دوست میداند.
  برنج
  ابن سیرین می گوید : دیدن برنج در خواب نشانه کسب مالی است که با رنج به دست می آید و اگر در خواب ببینید که برنج پخته می خورید نشانه این است که حاجت شما روا می شود و علاوه بر آن به شما خیر و نیکی می رسد. دیدن خوردن برنج با گوشت بهتر و نیکوتر است، اگر برنج با شیر باشد خیلی خوب و نیکو است، حضرت امام صادق ( علیه السلام) دیدن برنج را نشانه : مال ، حاجت ، خیر و منفعت می داند.
  بازار
  دیدن بازار در خواب تعبیرش این است که به زودی اقوام یا دوستان شما از سفر آمده و برایتان هدایای قابل توجه می آورد و مهمان نوازی می کنید.
  رودخانه
  اگر رودخانه در خواب دیدید یا در خواب دیدید که در رودخانه غسل می کنید تعبیرش رونق کار و در آمد بسیار است. برای غسل کردن تعابیر دیگری هم هست که عبارت است از: رهایی از غم ، شفا یافتن و یا قبول توبه گناهکار.
  برداشتن آب از رودخانه نشانه اموال و رودخانه خشک نشانه حج رفتن است.
  زخم
  ابن سیرین می گوید: اگر کسی در خواب ببیند که زخم بر تن دارد و اثر خون نباشد تعبیرش این است که بر زخم زننده ظفر یابد ( پیروز شود) و نیز به وی خیر و منفعت برسد، اگر ببیند که از جای زخم او خون بیرون آمد و اندامش به خون آغشته شد تعبیرش آن است که مال حرام یابد. کرمانی می گوید: اگر کسی ببیند که بر تن او زخم رسید و اندامش به خون آلوده گشت، تعبیرش آن است که به قدر آن خون که از زخم وی می آید اگر مریض است درمان وی طولانی باشد. همچنین جابر در این باره می گوید: اگر ببیند کسی بر او زخم زند و از جای او خون می آمد، تعبیرش آن است که کسی به وی دروغ گفته و دروغ او به زودی ظاهر شود،
  امام جعفر صادق ( علیه السلام) در این باب می فرماید: دیدن زخم در خواب بر سه وجه است : اول : ظفر یافتن ( پیروز شدن) . دوم: خیر و منغعت . سوم: نقصان مال خاصه که از جایگاه زخم ، خون روان ببیند.
  زنبیل
  دیدن زنبیل در خواب اگر پر از میوه و خوراکی دیگر بود ، علامت زیادی رزق است و اگر نصفه بود روزی شما به زحمت به دست می آید و اگر خالی بودتعبیرش تنگدستی و نداری است که با صدقه رفع می شود.
  سرباز
  اگر سرباز در خواب دیدید تعبیرش این است که در کارهای شما دگرگونی ایجاد می شود و یا به کار بهتری مشغول خواهید شد.
  شانه
  دیدن شانه در خواب فردی است که پشت سر او حرف می زنند. اگر ببیند که سر خود را شانه می کند ، از غم رهایی یابد ، اگر ببیند که ریش خود را شانه می کند باید زکوه مال بدهد و اگر ببیند که با ریش تراش ریش خود را می زند از غم رهایی می یابد.
  گنج
  ابن سیرین می گوید : اگر در خواب ببینید گنج یافته اید، بیمار شوید و اگر ببینید که گنج ناپدید شد از بیماری رهایی پیدا خواهید کرد.
  جابر در این باب می گوید: اگر ببیند در جایی آباد گنج یافته ، بیماری اش شفا پیذا کند و اگر در جایی خرابه باشد تعبیرش بر عکس خواهد بود، دادن صدقه اثر سوء آن را از بین می برد.
  پاچه
  ابن سیرین می گوید اگر در خواب کسی دید که پاچه ی گوسفند می خورد تعبیرش رسیدن چیز یا نعمتی به اوست و اگر دید که پاچه گاو می خورد تعبیرش این است که در آن سال به او نعمت فراوان می رسد.
  مغربی می گوید: پاچه خام خوردن نشانه خوردن مال یتیمان به اندازه همان پاچه ایی که خورده است می باشد.
  گورستان
  ابن سیرین می گوید: دیدن گورستان در خواب دلیل صحبت است با جاهلانی که دین ودنیا یشان بد باشد.
  ابراهیم می گوید: اگر دیدید که گورستان را زیارت می کنید تعبیرش این است که اهل زندانی را دلداری می دهید.
  جابر می گوید: تعبیر قدم زدن در گورستان درویش شدن است.
  حضرت امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: دیدن گورستان در خواب بر سه وجه است: اول: غم . دوم: زندان . سوم: محنت . با کمک کردن به دیگران و به ویژه محرومان اثر بد این خواب به خوبی تبدیل می شود نگران نباشید.
  تابستان
  ابن سیرین می گوید: اگر ببیند در تابستان است و گرمای سختی باشد تعبیر آْن این است که به مردم آن شهر خیر و برکت برسد و اگر شخصی خود را در تابستان وگرما دید ، گره از کارش گشوده خواهد شد و خیر و برکت به او خواهد رسید.
  افسوس
  کرمانی می گوید:تعبیر افسوس خوردن در خواب غم و اندوه است که با صدقه دادن برطرف می شود.
  سجده
  ابن سیرین می گوید: اگر کسی ببیند سجده ی حق تعالی را می کند به مرد بزرگواری ظفر یابد. اگر ببیند جز حق تعالی کس دیگری را سجده می کند، تعبیرش آن است که امید و حاجتی که دارد ادا نشود.
  حضرت امام صادق (علیه السلام) در این باره می فرمایند: اگر ببیند که بزرگی را سجده می کند، تعبیرش این است که از حاکم به وی رنج و بلا می رسد.
  شیر
  اگر در خواب ببیند که با شیر در حال جنگ کردن است تعبیر آن این است که با دشمنی در افتد و بر وی ظفر یابد.
  اگر ببیند که از شیری فرار می کرد و آن شیر دنبالش نیاید، تعبیرش این است که از چیزی که می ترسد ایمن میشود. اگر خود را سوار برپشت شیر ببیند جاه و منزلت می یابد و اگر ببیند که شیر بر پشت وی نشسته است بر دشمن ظفر یابد. اگر شیر او را گاز گرفت از دشمن به او ضرر می رسد.
  پذیرایی
  اگر در خواب دیدید که از شما پذیرایی می کنند، اگر دختر دم بخت باشید به زودی به خواستگاری شما می آیند و نامزدی برقرار می شود و اگر بیکار باشید کار پیدا خواهید کرد.
  لوزینه ( باقلوا)
  ابن سیرین می گوید: اگر در خواب دیدید که آن را در دهان گذاشتید، تعبیرش این است که سخنی خوش خواهید شنید و اگر دیدید که لوزینه ( باقلوا) فراوان داشتید نشانه فراوانی مال و اگر لوزینه به کسی داد، دلیل بر آن است که به وی راحتی می رسد.
  صلوات فرستادن
  ابن سیرین می گوید: نشانه صلوات فرستادن بر رسول خدا در خواب، روا شدن حاجت و زیاد شدن روزی است و در زندگی سعادتمند می شود. جابر می گوید: اگر در خواب صلوات زیاد فرستادید نشانه رفتن به حج است و تعبیر دیگر صلوات فرستادن در خواب به جا آوردن سنت رسول خدا ( صلی الله علیه و آله و سلم) است.
  زمرد
  ابن سیرین می گوید: دیدن زمرد در خواب نشانه فرزند ، برادر و مال حلال است. کرمانی می گوید: دیدن زمرد نشانه مذهب نیکو است. حضرت امام صادق ( علیه السلام) دیدن زمرد در خواب را نشانه ی : فرزند ، برادر ، مال حلال و سخن نیکو می داند.
  جنب بودن
  اگر ببیند که در خواب جنب است، تعبیر آن این است که در مال حرام افتاده و سرگردان می باشد. بعضی از معبران ( تعبیر کنندگان خواب) می گویند سفر می کند ولی به مقصود خود نمی رسد و وقت و سرمایه اش بیهوده تلف می شود ولی اگر ببیند که غسل جنابت کرد و لباسهای تازه پوشید تعبیرش رفع مشکلات و زیاد شدن روزی است.
  روح
  اگرر در خواب احساس کردید که در برابرتان یک روح است، ممکن است به یک ماجرای ناخواسته و بد دچار شوید. مواظب اعمال و رفتار خود باشید؛ صدقه بدهید و خدا را بسیار یادکنید.
  وضو گرفتن
  اگر در خواب دیدید که دست و صورت را می شویید و به اصطلاح مشغول وضو گرفتن هستید، تعبیرش ایمن شدن شما از خلق است. تعابیر دیگر وضو گرفتن شفاگرفتن از بیماری و پرداخت دیون است.
  حشره
  دیدن هرنوع حشره مانند مگس، پشه ، ملخ و غیره تعبیرش مصیبت است؛ با دادن صدقه خود را از این مصیبت محفوظ کنید.
  صندوق
  تعبیر دیدن صندوق در خواب کسب جاه و مقام می باشد، اگر زنی در خواب ببیند که صندوقی نو دارد به جاه و مقام می رسد و اگر مردی صندوقی را در خواب ببیند مخصوصا اگر آن صندوق نو باشد زنی خوبرو و پارسا نصیبش خواهد شد ولی اگر صندوق کهنه باشد تعبیرش برعکس است. امام صادق ( علیه السلام) می فرمایند: دیدن صندوق در خواب بر سه وجه است: عزت وجاه ؛ بلندی و زن.
  غول ( هیولا)
  اگر در خواب غول یا هیولا دیدید و ترسیدید تعبیرش آشوب و بلوا در دیاری است که در آن زندگی می کنید ولی اگر از آن هیولا نترسیدید، تعبیرش موفقیت شما در کاری است که پیش رو دارید و در آن کار ضرر نمی کنید.
  لاک پشت
  اگر لاک پشت در خواب دیدید دلیل آن است که بدون جهت و هدف برای درآمد بیشتر دوندگی می کنید و اعتدال را رعایت نمی کنید و موفق نخواهید شد ولی اگر در خواب گوشت لاک پشت را خوردید خیلی خوب است.
  ضامن شدن
  اگر کسی از شما خواست که ضامن او بشوید، تعبیرش این است که یک گرفتاری در انتظار شماست ولی اگر صدقه بدهید و خدا را یاد کنید در مدت کوتاهی رفع می شود.
  ساطور
  ابن سیرین می گوید: تعبیر دیدن ساطور در خواب ، مردی شجاع است که کارهای دشوار را به آسانی حل می کند، اگر در خواب ببیند که در دستش ساطور است یا کسی به او داد تعبیرش آن است که او با مردی با صفاتی که گفتیم آشنا می شود و اگر ساطور بشکند از چنین فردی جدا خواهد شد.
  عدس
  ابن سیرین می گوید: دیدن عدس در خواب تعبیرش نیکو است، زیرا حضرت ابراهیم خلیل الله آن را خیلی دوست می داشت؛ ابراهیم اشعث عقیده دارد که دیدن عدس نشانهی مال است.
  فرعون
  ابن سیرین می گوید: اگر ببینید که به شکل یکی از پادشاهان ستمگر یا فرعون درآمد، تعبیرش آن است که در آنجا ظلم زیاد می شود. ( اهالی صدقه بدهند تا بلا رفع شود)

  سوزن
  اگر در خواب دیدید که مشغول دوختن هستید، تعبیرش این است که شغلهای پراکنده شما باهم می آید وحاجتتان برآورده می شود. کرمانی می گوید: دوختن جامه علامت نیکوشدن احوال ورسیدن به مراد است؛ اگر در خواب سوزن را در پارچه فروکردید تعبیرش این است که سرانجام کاری که انجام می دهید به خوبی و خوشی خواهد بود/

  پشم
  ابن سیرین می گوید: دیدن پشم در خواب نشانه ی مال حلال و روزی است. اگر در خواب دیدید که پشم گوسفند دارید یا کسی آن را به شما داد، نشانه ی کسب مال و اموال به اندازه ی آن پشم است. جابر مغربی می گوید دیدن پشم شتر نشانه ی اموال است.

  مکه ( کعبه)
  اگر در خواب کعبع مکرمه را ببینید تعبیرش آن است که به زودی به زیارت خواهد رفت واگر آنجا را بسیار آباد ببیند، تعبیرش به دست آوردن مال است ولی اگر خراب ببیند تعبیرش بر عکس خواهد بود.

  هوا
  ابن سیرین می گوید: اگر هوا سرخ باشد نشانه قتل واگر هوا سبز باشد نشانه ی زیاد شدن غلات و به خصوص گندم و جو خواهد بود.

  دندان
  اگر در خواب دیدید که دندان شما درد می کند، تعبیرش مبتلا شدن شما به غم است. ( صدقه بدهید تا بلا رفع شود) ؛ اگر دندان از دهان شما بیرون افتاد یکی از اقوام شما فوت می کند ولی اگر دندان سفید و تمیز در خواب دیدید علامت ازدواج است.

  یعقوب نبی ( علیه السلام)
  اگر کسی حضرت یعقوب (علیه السلام) را در خواب ببیند؛ تعبیرش این است که خداوند به او فرزندان زیادی عطا خواهد کرد.

  آش
  اگر آش رشته در خواب دیدید از تنهایی رها می شوید ، دوستان و اقوام به دیدن شما می آیند و یا شما را به مهمانی خودشان دعوت می کنند. دیدن هرنوع آش دیگر هم در خواب خوب است.

  طباخی
  ابن سیرین می گوید: اگر خود را در حال طباخی کردن ببیند و آن غذایی که می پزد خوش طعم باشد، به او منفعت و سود می رسد واگر بدمزه باشد ضرر و زیان به وی خواهد رسید.
  یوسف پیامبر ( علیه السلام)
  دیدن حضرت یوسف در خواب نشانه ی این است که به آن شخص تهمت می زنند و به رنج و عذاب دچار می شود ولی عاقبت رهایی پیدا کرده و سعادت و موفقیت کسب می کند و تعبیر دیگرش آن است که شخص به تحصیل علم تعبیر خواب مشغول می شود.

  عید
  اگر روز یا شب عید در خواب دیدید بسیار خوب است و خیر برکت در میانتان زیاد می شود .

  سبزه
  ابن سیرین می گوید: دیدن سبزه در خواب نشانه ی دین است، اگر در خواب زمینی را ببیند که در آن سبزه بسیار داشت نشانه ی پوشیدگی و پاکدامنی است. اگر در زمین سبزه گیاهان معروف را دید؛ تعبیرش زیادی نعمت و روزی حلال است. امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: سبزه در خواب چهار تعبیر دارد که عبارت است از: اسلام ، دین، اعتقاد پاک و رنج و پرهیزکاری.

  بهار
  دیدن بهار که در وقت خود نباشد بسیار خوب است؛ اگر قرارداد یا قصد معامله ایی دارید انجام دهید چراکه برای شما سودآور خواهد بود.

  کلیسا
  اگر مسیحی بودید و خود را در کلیسا دیدید حاجت شما روا خواهد شد و به مقصودتان خواهید رسید؛ اگر از جلوی کلیسا عبور کردید و در آن باز بود تعبیرش کوتاهی شما در امر خداپرستی و دینداری است ولی اگر درب آن بسته بود تاثیری ندارد.

  مهمانی
  دیدن مهمانی در خواب دلیل بر جمع شدن اقوام و دوستان وی می باشد اگر ببیند که گروهی را مهمان کرده دلیل بر آن است که وی از شغلش بیفتد و اگر ببیند که او را مهمان کردند و مهمانی در باغی است تعبیرش شهید شدن وی است؛ اگر مهمانی با موسیقی و رقص همراه باشد تعبیرش مصیبت است. صدقه بدهید تا بلا رفع شود…

  سگ
  ابن سیرین می گوید: دیدن سگ در خواب دشمن است ولی دشمنی مهربان؛ دیدن سگ ماده در خواب زن فرومایه است، سگ سیاه دشمنی از قوم عرب و سفید دشمنی از عجم می‌باشد اگر ببیند سگی به طرف وی پارس می کند تعبیر آن شنیدن سخن ناروا از دشمن است و اگر سگ او را گاز گرفت تعبیرش رسیدن آسیب و گزند از دشمنی به اوست. اگر لباسش با آب دهان آن سگ آلوده شدتعبیرش آن است که از دشمنی خسته شود و اگر لباسش را پاره کند در درمانش نقصان به وجود می‌آید. اگر ببیند که آن سگ گوشت می‌خورد دشمنی دشمن دیگر را از میان می‌برد اگر سگی به او تکیه و اعتماد کند یعنی به دشمنی اعتماد خواهد کرد و اگر فرار کردن سگ را ببیند تعبیرش دور شدن دشمن از اوست.

  شوهرکردن
  اگر در خواب دیدید که شوهر کرده‌اید تعبیر آن این است که تمام آرزوهای شما برآورده خواهدشد و دعای شما مستجاب می‌گردد.

  توت
  توت شیرین در خواب خوردن نشانه‌ی روزی است. ابن سیرین می‌گوید: توت شیرین به هنگام خود خوردن نشانه ی این است که به مقداری که خورده است از کار خویش سود به دست می‌آورد. کرمانی می‌گوید: توت شیرین نشانه‌ی این است که از جوانمردی، صله و عطا یابد. حضرت امام صادق دیدن توت را در خواب نشانه‌ی مال و سود از کسب می‌داند.
  گربه
  ابن‌سیرین می‌گوید: دیدن گربه در خواب دلیل بر مردی مفسد و دزد است، اگر ببیند که گربه‌ایی در خانه او آمد تعبیرش آمدن دزدی به آنجا است و اگر ببیند که گربه در خانه وی چیزی را می‌خورد تعبیرش آن است که دزد از آنجا چیزی را ببرد اگر آن گربه را کشت و پوست آن را کند مال دزدیده شده را باز پس می‌گیرد. اگر بعد از صبح در خواب گربه دید تعبیرش بیماری است. امام صادق (علیه ‌السلام) در این باب می‌فرمایند: دیدن گربه در خواب بر پنج وجه است: دزد – غماز – بیماری – زنی با اخلاق نیکو – جنگ و خصومت.
  شمع
  اگر در خواب شمع یا چراغ‌های دیگر دیدید یکی از تعابیر آن این است که از ذلت و خواری رهایی پیدا می‌کنید. تعبیر دیگر آن خوب شدن کار شماست. از تعابیر دیگر نعمت و عزت و گشایش کارهای بسته است.
  کاهو
  اگر در خواب ببینید که کاهو شیرین می‌خورید دلیل بر غم و اندوه است و اگر تلخ بود دلیل بر زیان دیدن شماست.
  طوطی
  ابن‌سیرین می‌گوید: اگر در خواب دیدید که طوطی از دستتان پرید، نشانه‌ی سفر کردن فرزندتان است و اگر در خواب طوطی با شما حرف می‌زد، تعبیرش این خواهد بود که کاری انجام خواهید داد که باعث حیرت و تعجب اطرافیانتان خواهد شد.
  ورغ
  اگر کسی در خواب ببیند که وزغ داشت تعبیرش هم‌نشینی و آشنایی او با فردی زاهد و نیکوکار است ولی اگر ببیند که وزغ را بکشت و آن را بخورد تعبیرش دوری او از فردی زاهد است. اگر وزغ‌های زیادی را در یک محل دید تعبیر آن بروز عذاب الهی در آن محل است، اگر دید که وزغ او را می‌گزد تعبیرش رسیدن ضرر از فردی به اوست و اگر دید که وزغی را از آب را گرفت و بر زمین انداخت دلیلش آن است که به کسی ظلم کرده یا خواهدکرد.
  آبشار
  دیدن آبشار در خواب دلیل بر آن است که با فردی خوب، مومن و نورانی رفیق خواهید شد و یا همسر مهربان و زیبایی قسمت شما خواهدشد.
  جاده ، بزرگراه یا اتوبان
  اگر در خواب خود را در جاده‌ایی دیدید که صاف و هموار بود تعبیرش این است که در آینده‌ایی نزدیک خبری خوش دریافت می‌کنید و دلتان شاد می‌گردد و دارای آرامش و سکون خواهید شد ولی اگر جاده ناصاف و ناهموار بود تعبیر آن برعکس خواهد بود.
  رودخانه
  اگر رودخانه‌ایی بزرگ و خروشان را در خواب دیدید تعبیر آن رونق گرفتن کار شماست و اگر رودخانه خشک بود تعبیر آن چندان خوب نیست درآمدتان کاهش می‌یابد. اگر در رودخانه شستشو و یا غسل کردید تعبیرش این است که اعمال نیک شما نزد خداوند بزرگ مقبول واقع شده و اگر از رودخانه آب خوردید روزی شما زیاد می‌شود.
  نخود
  دیدن نخود در خواب چه تر باشد و چه خشک دلیل بر غم و اندوه است و اگر آن نخود را همراه با گوشت دید غم او کم‌تر می‌باشد.
  بادام
  ابن‌سیرین می‌گوید: دیدن بادام در خواب نشانه‌ی نعمت و روزی است و اگر در خواب از شخصی بادام بگیرید تعبیرش این است که به مقدار بادام به شما نعمت و روزی می‌رسد اما به سختی. حضرت امام صادق ( علیه‌السلام) دیدن بادام را در خواب نشانه‌ی کسب مال نهانی و شفا یافتن از بیماری می‌دانند.
  انگور
  حضرت دانیال علیه‌اسلام گوید: تعبیر خوردن انگور در وقت خود غم و اندوه و بی‌وقت ترس و بیم است، خوردن انگور سفید به وقت خود نعمت و خیر دنیا است. حضرت امام صادق علیه‌السلام می‌فرماید: دیدن انگور سیاه و سفید در وقت و یا بی‌وقت سه تعبیر دارد که عبارت است از: فرزند نیک، علم و مال حلال، فشردن انگور در خواب از دید آن حضرت سه وجه دارد که عبارت است از: مال با خیر و برکت، فراخی نعمت و امان یافتن از قحطی و بلا.
  مطبخ ( آشپزخانه)
  دیدن مطبخ در خواب دلیل خدمتکار خانه است و اگر ببیند مطبخ با گل و خشت می‌سازد تعبیرش این است که با فرد دینداری ازدواج خواهدکرد ولی اگر از گچ و آجر باشد آن فرد بی‌دین و ایمان است.
  مدال یا نشان
  اگر در خواب نشانی را به سینه‌ی شما آویزان کردند به زودی رویدادی شادکننده برای شما به وقوع خواهد پیوست ولی اگر مدال از سینه‌ی شما کنده و یا گم شد ، مقام خود را از دست می‌دهید؛ صدقه بدهید…
  حوض
  ابن‌سیرین می‌گوید: اگر در خواب دیدید که خود را با آب حوض می‌شویید، نشانه‌ی این است که توفیق رهایی از گناه و توبه را پیدا خواهید کرد. اگر آب حوض را بخورید و آن آب گوارا و شیرین باشد تعبیر آن سالم بودن در دوران زندگی و زیاد شدن مال و دارایی است و اگر اهل آموختن علم باشید علم شما زیاد می‌شود. حضرت امام‌صادق علیه‌السلام دیدن حوض را در خواب نشانه‌ی: مردی، منفعت، توانگر شدن، جمع‌کردن مال و عالمی که دیگران از او علم و نفع حاصل کنند می‌داند.
  ساحل دریا
  اگر در خواب خود را در ساحل دریا مشاهده کردید، بین شما و همسر و یا دوستتان سوءتفاهم ایجاد می‌شود، بیشتر مراقب اخلاق و رفتار خود باشید.
  پروانه
  اگر پروانه به خواب شما آمد و رنگی بود تعبیرش خوب است ولی اگر سیاه بود، تعبیرش این است که با شخص ضعیف و نادانی رابطه برقرار می‌کنید.
  خرگوش
  ابن‌سیرین می‌گوید دیدن خرگوش در خواب نیکو نیست و اگر ببینید که خرگوش را گرفتید و یا کسی به شما خرگوش داد تعبیر آن این است که همسری بد نصیب شما خواهد شد. اگر ببینید که از گوشت آن می‌خورید و پوست آن را بر تن می‌کنید تعبیرش رسیدن مالی اندک از جانب همسرتان به شما می‌باشد . جابر گوید: خرگوش به خواب دیدن زنی پارسا و خاموش باشد اگر آن خرگوش را در خانه‌ی خود ببیند، زنی پارسا و نیکوکار به وی رسد ولی اگر خرگوش را بکشد از جانب همسرش به او ضرر می‌رسد.
  آتش
  دیدن آتش در خواب نشانه‌ی نزدیک شدن به حاکم وقت و گشاده‌شدن کار بسته است. اگر آتش در خانه دیدید نشانه‌ی بالاگرفتن کار و زیاد شدن مال است.
  کلاه
  اگر در خواب دیدید که کلاهی بر سر دارید، تعبیرش این است که در کاری گرفتاری برایتان پیش می‌آید و اگر کلاه را از سرتان در بیاورید گرفتاریتان رفع خواهد شد. اگر کلاه را بر سر کس دیگری بگذارید او به گرفتاری دچار می‌شود و اگر کلاه را گم کنید و پیدا نکنید تعبیرش این است که مالی را از دست می‌دهید. اگر کلاه کثیف و چروکیده بر سرتان بگذارید عمرتان کم می‌شود . و اگر در جایی باشید که کلاه‌های زیای را در اطراف خود ببینید تعبیرش آن است که از دوستانتان جدا می‌شوید و تنها می‌مانید. صدقه بدهید تا رفع شود.
  گربه
  تعبیر دیدن گربه در خواب بیماری است و ممکن است کسی در کار شما قصد حیله داشته باشد یا قصد دزدی از خانه‌ی شما را داشته باشد. به خدا پناه ببرید و در پناه او باشید.
  کعبه
  ابن‌سیرین می‌گوید: اگر در خواب دیدید که طواف می‌کنید نشانه‌ی صلاح دین است و اگر دیدید که احرام بسته‌اید و روبه‌روی در کعبه ایستاده‌اید دلیل بر زیاد شدن صلاح دین است. ابراهیم گوید: اگر ببینید که در کعبه‌اید نشانه‌ی ایمنی از شر دشمن است. حضرت امام صادق علیه‌السلام می‌فرمایند: دیدن کعبه در خواب نشانه‌ی: خلافت، امام، ایمان و ایمنی است.
  گنجشک
  اگر انبوه گنجشکان را در خواب دیدید در آینده صاحب فرزند و مال زیادی می‌شوید، اگر یک گنجشک در خواب دیدید تعبیرش ازدواج است.
  ببر
  ابن‌سیرین می‌گوید: ببر جانوری است درنده که دشمن شیر است. دیدن این حیوان در خواب نشانه‌ی دشمن قوی و دلیر ولکن کریم و مهربان است. اگر در خواب دیدید که با ببر جنگیدید و او را شکست دادید، نشانه‌ی پیروزی بر دشمن است و اگر به خواب دیدید که ببر از شما می‌ترسد نشانه‌ی ایمنی از دشمن است. کرمانی می‌گوید: دیدن پوست، استخوان و موی ببر نشانه‌ی مالی است که از دشمن می‌رسد و اگر در خواب خود را سوار بر ببر دیدید نشانه‌ی مطیع شدن دشمن است.
  قوچ
  اگر قوچ یا گوسفند نر در خواب دیدید بین شما و فرزندتان اختلاف شدید رخ می‌دهد که منجر به نزاع خواهدشدع با صبر و بردباری و ذکرسبحان‌الله قضیه حل می‌شود.
  عروسی
  اگر در خواب ببیند که عروسی خواهد ولی او را ندید و نامش را هم نمی‌دانست تعبیرش آن است که زود خواهد مرد ولی اگر ببیند که عروسی را به خانه آورد و با او بخفت تعبیر آن بزرگی و عزت است. جابر گوید: اگر زنی ببیند که عروس شد و او را پیش شوهر می‌برند تعبیر آن این است که عمر او به آخر می‌رسد، با صدقه دادن آن را رفع کنید.
  ابریشم
  اگر نخ ابریشم در خواب دیدی تعبیرش رفتن شما به مسافرت است که سفر خوبی خواهد بود و به شما خوش خواهد گذشت.
  دباغی
  ابن‌سیرین می‌گوید دباغی کردن در خواب تعبیرش کسب شغل و درآمد می‌باشد، اگر ببیند که دباغی می‌کند برای کسی شغلی پیدا می‌کند و اگر ببیند که مرده‌ایی را زنده می‌کند تعبیرش این است که شغلش دباغی خواهد شد.
  نگین
  ابن‌سیرین می‌گوید: دیدن نگین در خواب دلیل بزرگی می‌باشد و اگر ببینید که نگین بزرگی در دست دارید و آن نگین بشکند تعبیرش این است که مال و ثروتتان کم خواهدشد و اگر از دستتان بیافتد فرزندتان بمیرد. جابر گوید: دیدن نگین و تاج اگر مرد ببیند دلیل بر حاکم و بزرگی کردن و برای زن دلیل بر شوهر کردن است.
  زهره
  دیدن سیاره زهره در خواب تعبیر بسیار خوبی دارد و به زودی نعمتهای الهی به شما روی ‌می‌اورد و کارتان رونق می‌یابد. واگر مجرد هستید ازدواج خوبی در پیش رو خواهیی داشت.
  باد
  دیدن باد در خواب تعابیر گوناگونی دارد که یکی از آنها رحمت و برکت از جانب خداوند است و اگر باد با باران همراه باشد نشانه‌ی ارزانی در آن شهر است. باد خوش نشانه‌ی راحتی، نعمت، آسایش و زیاد شدن روزی خانه است. تعبیر خواب باد شمال راحتی و سلامتی و برکت است.
  تشنگی
  ابن‌سیرین می‌گوید: سیرآبی در خواب بهتر از تشنگی می‌باشد، اگر در خواب ببیند که بی‌اندازه تشنه است و آبی موجود نمی‌باشد به او رنج و زحمت زیادی می‌رسد از بهر دین یا دنیا. اگر ببیند که تشنه است و آب پیدا نمی‌کند و کسی به او آب بدهد و نخورد تعبیرش آن است که از بلا و رنج رهایی یابد و اگر بخورد سرانجام توبه کند و شخص مصلحی گردد.
  دیگ
  اگر دیگ در خواب دیدید خوب است به خصوص اگر پر از غذا بود روزی شما زیاد می‌شود و اگر دیگ خالی در کارتان کوتاهی می‌کنید؛ در کسب روزی تلاش بیشتری نمایید.
  شکار
  ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینید در خواب شکار می‌کنید و آن شکار گوسفند یا بز کوهی یا گورخری است و از گوشت آن بخورد دلیل بر منفعت است، اگر آهوی به دام اندازد ازدواج خواهد کرد.
  پرده
  ابن‌سیرین می‌گوید: هرکس پرده در خواب ببیند که بر در یا پنجره خانه‌ آویخته شده است تعبیر آن غم و اندوه می‌باشد. کرمانی گوید : اگر ببینید پرده خراب یا پاره شده تعبیر آن این است که از غم و اندوه رهایی یابد و ترس و بیم از او دور می‌شود.
  ملخ
  دیدن ملخ در خواب دلیل بر بدست آوردن مال است و اگر ملخ را پخته ببینید مال بسیاری به دست می‌آورید و اگر ببینید ملخ‌ها به مکانی هجوم آورده‌اند و به آنجا زیان وارد می‌کنندتعبیرش این است که لشکری به آنجا حمله می‌کند و آنجا را از بین می‌برد؛ اگر ببینید که ملخ‌ها را جمع می‌کنید و در ظرفی می‌ریزید تعبیرش این است که مال زیادی به همسرتان می‌رسد.
  سرکه یا ترشی
  اگر سرکه در خواب دیدید از سختی و معشیت رها می‌شوید و به راحتی و تندرستی می‌رسید.
  قصاب
  ابن‌سیرین می‌گوید: دیدن قصاب در خواب اگر مجهول بود دلیل بر به دست آوردن مال و مقام است و اگر ببینید که قصابی از کوچه یا خیابانی رد می‌شود تعبیرش این است که در آنجا کسی می‌میرد؛ اگر ببیند که قصابی می‌کرد و قصابی بلد نیست تعبیرش آن است که کسی را بکشد یا مجروح نماید، صدقه بدهید تا خواب به نحو احسنت تعبیر شود.
  بارانی
  ابن سیرین گوید: اگر بارانی از جهت جامه باشد دلیل بر حصول فایده‌ی دین و دنیا است. کرمانی می‌گوید از بارانی از پشم کتان و به رنگ سبز باشد دلیل بر نیکویی است. ولی بارانی زرد رنگ نشانه‌ی بیماری و بارانی کبودرنگ دلیل بر گناه و معصیت و بارانی سفید دلیل بر خیر و منفعت است.
  دام
  ابن‌سیرین گوید: تعبیر دیدن دام در خواب مکر و حیله است و اگر ببیند که پای او در دامی است تعبیرش این است که از جانب نزدیکان به او مکر و حیله‌ایی می‌رسد و اگر پایش از آن دام رها شود تعبیرش برعکس است. جابر‌ابن مغربی در این باره می‌گوید: اگر دامی بگسترد و حیوانی را با آن بگیرد کسی را با مکر و حیله به دست آورد و مطیع و فرمانبر خود نماید.
  مجسمه یا تندیس
  اگر تندیس در خواب دیدید با شخص کم‌سوادی رفیق می‌شوید که برایتان سودی نخواهد داشت. ولی در آینده‌ی دور در یک مسابقه یا کنکور پیروز خواهید شد.
  ازدواج کردن
  اگر در خواب دیدید که با همسری ازدواج کردید اگر مجرد نباشید خوب نیست، اما اگر مجرد بودید فکر ازدواج باشید و از مجردی دائم پرهیز کنید که روزی شما روز‌به روز کم می‌شود و ندار و فقیر می‌گردید.
  روزنامه
  اگر در خواب دیدید که روزنامه خریده‌اید و خواندید دلیل است که به زودی زندگی شما دگرگون می‌شود و کار و کسب‌تان تغییر می‌کند و اگر دختر دم بخت باشید به زودی ازدواج می‌کنید.
  چتر
  ابن سیرین می‌گوید اگر کسی ببیند بر سرش چتر است و کس دیگری آن چتر را بر سرش گرفته تعبیرش این است که از شخصی به او سود و منفعت می‌رسد ولی اگر او آن چتر را بر سرکسی بگیرد تعبیرش این است که از جانب او به فردی سود و منفعت می‌رسد واگر چتر را بر سر شخص دیگری ببیند، تعبیرش آن است که با فردی شریک می‌شود و از آن شراکت سود می‌برد. امام صادق علیه‌السلام در این رابطه می‌فرمایند: دیدن چتر در خواب بر هفت وجه است:۱٫ سلطنت ۲٫ عزت ۳٫ مرتبت ۴٫ ریاست ۵٫رفعت ۶٫ ولایت و ۷ . صحبت با بزرگان.
  باران
  دانیال علیه‌السلام می‌گوید: دیدن باران در خواب نشانه‌ی رحمت و برکتی است که از جانب پروردگار به تمام بندگان می‌رسد. ابن‌سیرین می‌گوید: مسح کردن با آب باران دلیل ایمنی از ترس و بیم است و اگر بر سر کسی ببارد دلیل بر سفر کردن اوست. امام صادق علیه‌السلام می‌فرمایند: باران نشانه‌ی رحمت، برکت، خواستن، رنج و بیماری، بلا، جنگ، خون ریختن، فتنه، قحطی، امان یافتن از کفر و دروغ است.
  صندلی یا مبل
  اگر صندلی یا مبل در خواب دیدید، خوب است و به شکرانه‌ی آن از بینوایان و درماندگان دستگیری کنید که کار شما روبه بهبودی و شادی و کامیابی است.
  مو
  اگر موی بلند در خواب دیدید در کاری که در پیش دارید مانند شرکت در کنکور یا مسابقه و غیره پیروز و موفق می‌شوید. اگر زنی موی خود را در خواب کوتاه ببیند تعبیرش این است که یکی از اقوام نزدیک او بیمار می‌شود ولی به زودی بهبود می‌یابد.
  اهرام ثلاثه مصر
  اگر اهرام ثلاثه‌ی مصر را در خواب دیدید تعبیرش این است که به زودی به نقاطی دوردست سفر خواهید کرد که تا به حال به آنجا نر‌فته‌اید.
  زرشک
  تعبیر دیدن زرشک در خواب غم و اندوه است و اگر ببینید زرشک می‌خورید باز هم تعبیرش این چنین است ولی اگر ببینید که زرشک را از درخت جمع می‌کنید تعبیرش این است که با فردی بخیل خصومت و دشمنی پیدا می‌کنید.
  نردبان یا پله
  ابن سیرین می‌گوید: دیدن نردبان در خواب اگر از خشت و گل باشد دلیل بر خیر و صلاح اوست، اگر از چوب باشد یعنی در دینش نقصان وجود دارد و اگر از سنگ و آهک باشد تعبیرش این است که قوت می‌یابید؛ اگر ببیند که از نردبان بالا می‌رود دلیل منفعت است و اگر از آن پائین بیاید تعبیرش برعکس است، امام صادق علیه‌السلام در این باب می‌فرمایند: دیدن نردبان در خواب نشانه‌ی مردم صالح است.
  گلاب
  ابن سیرین می‌گوید: خوردن گلاب نشانه‌ی مال حلال و پاکی دین است و اگر کسی را ببیند که به او گلاب داد، نشانه‌ی این است که مالی به دست می‌اورد و دلیل بر دین پاک و اعتقادات درست او می‌باشد.
  زعفران
  ابن‌سیرین می‌گوید: اگر کسی در خواب ببیند که با خود زعفران داشت نشانه‌ی این است که مردم به همان مقدار زعفران، وی را مدح و ثنا گویند و شستن رنگ زعفران از بدن نشانه‌ی شفا یافتن بیماری است. اگر در خواب ببینید که خروارها زعفران داشتید تعبیرش این است که صاحب مال و نعمت می‌شوید.
  حنا
  کرمانی می‌گوید: اگر دیدید که بر دست و پای خود حنا می‌گذارید تعبیرش این است که اهل خانه و خویشان خود را به لباس و جواهرات مزین می‌کنید ولی در کار شما کراهت وجود دارد و اگر کس دیگری برای شما حنا بگذارد دلیل بر غم و اندوه است که از جانب او به وی رسد. و اگر حنا را با دست خویش بر خویشان یا دوستان نزدیک خود بنهد تعبیرش این است که از جانب وی به آنها ناراحتی و اندوه رسد.
  امام صادق علیه‌السلام در این باره می‌فرمایند: حنا بستن در خواب بر سه وجه است. اول آرایش خویشان. دوم سفر اهلیت و سوم غم و اندوه.
  شکوفه
  دیدن شکوفه‌ی انواع درخت نشانه‌ی نیکویی است. همچنین دیدن انواع شکوفه نشانه‌ی سخنهای لطیف است و بو کردن شکوفه در خواب تعبیرش این است که مردم او را دعای خیر می‌کنند.
  پنبه
  ابن سیرین می‌گوید: دیدن پنبه در خواب نشانه‌ی مال حلال است و دید پنبه دانه نشانه‌ی مالی است که به آسانی و بدون رنج و سختی به دست می‌آید. حضرت امام صادق در این رابطه می‌فرمایند: نشانه‌ی مال حلال و بردن سود فراوان در کسب است.
  وداع و خداحافظی
  وداع یا خداحافظی در خواب شما اگر آمد خوب است، در یک مهمانی شرکت می‌کنید و در آنجا با دوستان جدیدی آشنا می‌شوید که برایتان فواید معنوی زیادی به همراه دارد.
  قتل
  اگر دیدید که شاهد کشتن کسی بودید باید در وضع زندگی خود تجدیدنظر کنید و برنامه‌ی صحیح و قابل قبولی در کارها تنظیم کنید وگرنه دچار زحمت و مغشوش شدن افکارتان می‌شوید؛ اگر در خواب دیدید که خودتان کشته شدید جمعیت زیادی به شما تهمت ناروا می‌زنند، با صدقه و ذکر خدا خود را بیمه کنید.
  سردرد
  اگر در خواب دیدید که دچار سردرد شده‌اید دلیلش این است که رازدل خود را پیش مردمانی بر ملا می‌کنید و این کار خوبی نیست.
  روزه داشتن
  ابن سیرین می‌گوید: اگر کسی در خواب ببیند روزه داشت و قرآن یا دعا می‌خواند تعبیرش این است که از خوردن مال حرام و گناه توبه می‌کند. امام صادق علیه‌السلام نیز می‌فرمایند: روزه داشتن در خواب نشانه‌ی بزرگی، ریاست، تندرستی، مرتبه و مقام، توبه از گناهان، پیروزی بر دشمن، زیاد شدن نعمت، رفتن به سفر حج و صاحب فرزند پسر شدن است.
  حریر ( پرنیان)
  دیدن آن در خواب نیکو است و اگر ببینید که حریر سفید به تن دارید تعبیرش این است که در کاری خیر شرکت می‌کنید واگر رنگ آن تیره باشد غم و اندوهی در پیش دارید.
  قوز ( خمیدگی پشت کمر)
  اگر در خواب کسی را دیدید که قوز درآورده به شخص یا چیزی تمایل شدید پیدا می‌کنید که فایده‌ایی برای شما نخواهد داشت، اگر خودتان در خواب قوز داشتید یک مشکل دیگر که علت آن ناشکری است بر مشکلاتتان افزوده می‌شود. خدا را سپاسگذار باشید تا به کمک او مشکلاتتان حل شود.
  وکیل
  اگر در خواب ببیند کسی وکیل است و از حق او دفاع میکند و حقیقت را بر زبان می‌آورد ، از فردی به او خیر و برکت می‌رسد.
  معدن
  دیدن معدن در خواب تعبیرش این است که در معامله‌ایی که در پیش دارید سود زیادی نمی برید ولی در آن زحمت فراوان است . ممکن است یک رویداد ناگوار در آن باشد.
  گچ
  ابن سیرین می‌گوید تعبیر دیدن گچ در خواب بروز جنگ و خصومت است و اگر گچ فروخته شود تعبیرش بد است.
  آب فوران کردن
  اگر کسی که فوران آب را دید قرض‌دار باشد، قرضش ادا می‌شود و از غم رهایی می‌یابد و کارش پیشرفت می‌کند. وی باید ذکر خدای تعالی را بگوید تا خداوند در نعمت را به روی او بگشاید.‌
  آسیب
  اگر در خواب آسیب همراه با درد باشد ولی خونی در کار نباشد خوب نیست، باید صدقه داد. ولی اگر خون آمد چیزی نیست.
  پارچه
  دیدن پارچه الوان و رنگارنگ در خواب دلیل خانه‌تکانی و تحول در خانه و زندگ‌ی شماس.
  فندق
  ابن سیرین می‌گوید: اگر مغز فندق را در خواب ببینید دلیل کسب مال و ثروت است. ولی اگر فندق بسیار ببیند تعبیرش آن است که از شخص بخیلی به وی منفعت فراوان می‌رسد و اگر ببیند که شخصی برای وی فندق بیاورد تعبیرش این است که با او مال و ثروت می‌رسد.
  سوگند
  اگر در خواب دیدید که سوگند می‌خورید تعبیر آن این است که از گناهان خود توبه کرده و انسانی راستگو و درستکار در میان مردم می‌شوید.
  غوره
  چنانچه در خواب دیدید که غوره می‌خورید نشانه‌ی این است که مالی را به سختی به دست می‌آورید و فروختن آن در خواب نیز نشانه‌ی نداشتن غم و اندوه است.
  ساز ( آلات موسیقی)
  اگر در خواب یکی از آلات موسیقی را می‌زدید با دوست جدیدی آشنا می‌شوید که ظریف و آراسته و خوش‌خوی است ولی اگر هریک از این سازها را در مقابل خود دیدید به زودی طلب شما وصول می‌شود و خوشحال می‌شوید.
  درب
  دیدن درب در خواب تعابیر گوناگونی دارد که مهم‌ترین آن، این است که: اگر در خواب درب را گشود تعبییر آن گشایش در کار‌ها و ایمن شدن از بلایاست.
  سیب
  دیدن سیب در خواب دلیل بر غم و اندوه است و خوردن آن هم نشانه‌ی این است که از کسی به او آزار اذیت می‌رسد که البته با صدقه و کمک به محرومان رفع می‌شود.
  آب‌گوشت
  دیدن آبگوشت در خواب دلیل بر خیر و برکت و زیادی روزی است و نیز درآمد شما افزون خواهد شد.
  آشپزخانه
  دیدن آشپزخانه در خواب دلیل بر آن است که دوست شما از راه دور برای شما سوغاتی می‌اورد و یا به یک مهمانی بزرگ دعوت می‌شوید.
  ارث
  دلیل بر آن است که طلب عقب افتاده‌ی شما وصول می‌شود.
  الماس
  کاری را که دنبال کرده‌اید به نتیجه می‌رسد و به آرزوی دیرینه‌ی خود می‌رسید؛ شایسته است انسان هنگامی که به آرزوی خود رسید با صدقه دادن از خداوند سپاسگذاری کند و با زیردستان و فقرا مهربانی کند و همواره به یاد خداوند باشد.
  روستا
  ابن‌سیرین می‌گوید: دیدن روستا در خواب تعبیرش خیر است و اگر در خواب دید که از روستا به شهر می‌رود تعبیرش ایمن شدن از فتنه و بلا و درست شدن کارهاست‌ و اگر روستایی به او بخشیدند نشانه‌ی رسیدن خیر و برکت به اوست.
  خشم
  اگر در خواب کسی را عصبانی دیدید و با او گلاویز شدید به خواسته‌های خود نمی‌رسید و باید کوشش بیشتری نمایید.
  حادثه ( تصادف کردن)
  اگر کسی در خواب دید که تصادف کرده و مجروح شده است تعبیرش گرفتاری و بدبختی است. ولی با دادن صدقه و توکل بر خداوند برطرف خواهد شد.
  حفاری
  اگر در خواب دیدید که جایی را حفاری می‌کنید دلیلش این است که در امد معیشت اسراف می‌کنید و پیامد بدی دارد ؛ بیشتر مواظب رفتار خود باشید.
  ترشی
  اگر در خواب ترشی خوردید در آینده بین شما و دوستانتان اختلاف پیدا می‌شود و اگر ترشی را نخوردید و دور ریختید بین شما و دوستانتان دوستی و محبت زیاد می‌شود.
  یار و یاور
  اگر یاری در خواب دیدید که با شما صمیمی است و مشغول صحبت با او هستید کارهایتان از پیچیدگی گشاده می‌شود و از نگرانی بیرون می‌آیید.
  یخ جمع کردن
  دیدن یخ جمع کردن در زمستان تعبیرش بر عیش خوش است.
  هویج
  دیدن هویج در خواب خوب و موجب شادی و خرمی است ؛ خداوند را شاکر باشید.
  ویلا
  اگر خود را در ویلایی دیدید به سفری خواهید رفت که برایتان پشیمانی به همراه خواهد داشت.
  عطسه
  اگر در خواب عطسه دیدید دلیل این است که گره از کار شما گشوده خواهد شد.
  سیل
  نشانه‌ی این است که در آینده‌ایی نزدیک شادی و موفقیت به شما رو می‌کند.
  ستاره
  دیدن ستاره تعابیر مختلفی دارد ولی یکی از آنها این است که شما به ثروت و عزتی خواهید رسید.
  ریزش مو
  اگر در خواب شما ریزش موی سر آمد ؛ صدقه بدهید چرا که خطری شما را تهدید می‌کند ولی اگر موهای بدن ریخت خبری که موجب شادی شما می‌شود را می‌شنوید.
  خط آهن
  دیدن خط آهن یا قطار مسافرتی در خواب دلیل این است که کارتان پیشرفت خواهد کرد ، به مسافرت پر سودی می‌روید و یا از راه دوری برایتان مهمان می‌رسد.
  جوجه
  تگ ها : تعبیر خواب
  خواب‌هایی که می‌بینیم بازتاب حالات روحی، دغدغه‌ها و ضمیر ناخودآگاه ماست. تعبیر کنندگان خواب بر اساس نشانه‌هایی که بعد از بیداری به یاد می‌مانند نتیجه‌گیری‌های جالبی از وضعیت روحی و جسمی فرد بیان می‌کنند. در زیر میتوانید تعبیر خواب ها را مشاهده کنید
  آرامگاه
  تعبیر دیدن آرامگاه در خواب خوب نیست، صدقه بدهید چرا که تعبیرش بیماری مهلک است.
  آب
  تعبیر دیدن آب زلال در خواب، نشانه روشنایی است و موجب افزایش روزی و گشایش کارها می شود. تعبیر دیدن آب گل آلود غم است که می توان با دعا نیایش و دادن صدقه آن را برطرف کرد.
  بینی
  دیدن بینی در خواب نشانه عزت، جاه، مال و فرزند است. اگر در خواب دیدید که از بینی شما خون می آید تعبیرش این است که مسافرتان به سلامت از سفر باز می آید.
  بوسه
  اگر در خواب دیدید که کسی را می بوسید ممکن است بین شما و همان شخص کدورت ایجاد شود و از هم جدا شوید.
  بوق زدن
  اگر در خواب دیدید که کسی به طرف شما بوق میزند، تعبیرش رسیدن خبری ناگهانی به شماست که اصلا انتظار آن را نداشتید.
  پول
  اگر در خواب پول دیدید تعبیرش غم است صدقه بدهید ولی اگر درخواب کسی به شما پول داد، تعبیرش رسیدن خبر تولد پسری به شماست. اگر پول طلا در خواب دیدید تعبیرش گران شدن اجناس است.

  حبس و زندان
  اگر در خواب خود را در زندان دیدید مراقب باشید، چرا که عده ایی قصد فریب شما را دارند، مراقب روابط خود باشید.
  خوک
  تعبیر دیدن خوک در خواب دگرگونی زندگی است و اگر گوشت خوک را ( که در دین مبین اسلام حرام و نجس ) است را خوردید، مراقب کار خود باشید که مال حرام داخل اموال شما نشود که عاقبت شومی دارد.
  استاد
  اگر استاد خود را در خواب دیدید تعبیرش این است که معامله ایی سودمند شرکت میکنید و سود فراوان خواهید برد.
  دوغ یا ماست
  تعبیرش زیاد شدن روزی و خیر و برکت است.
  استخوان
  ابن سیرین می گوید تعبیر دیدن استخوان در خواب مال است واگر استخوانی گرفت که مقداری گوشت بر روی آن بود به همان مقدار خیر و مال به دست می آورد و اگر در خواب به کسی استخوان بدهد تعبیرش رساندن خیر به همان شخص است، کرمانی معتقد است بستن استخوان شکسته ی دیگری در خواب نشانه ی بزرگی و آموختن صنایع و فنون است.
  برق
  اگر در خواب دیدید که از هوا یا ابر برق گرفتید تعبیرش این است که کاری را که می خواهید انجام بدهید خیر و خوب است و دیدن درخشش برق نشانه ی فراخی نعمت است.
  حضرت امام صادق ( علیه السلام) می فرمایند: دیدن برق نشانه رحمت خدا و هدایت شدن به راه راست است.
  دره
  اگر دره در خواب دیدید، تعبیرش بسیار خوب است و تا آخر عمر به خوبی زندگی میکنید و عزت شما زیاد می شود.
  سایه
  ابن سیرین گوید : تعبیر دیدن سایه در خواب بزرگی و هیبت است و هرچه سایه بزرگتر باشد نیکو تر است. تعبیر سایه درخت راحتی می باشد و اگر سایه از خار یا درخت بی برگ باشد، فردی مفسد و دور از دین می باشد و اجل آن نزدیک می باشد.
  حضرت امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: دیدن سایه در خواب بر پنج وجه است: بزرگی ، هیبت ، پناه ، منفعت و مرگ.
  شهر
  دیدن شهر در خواب تعابیر گوناگونی دارد و یکی از تعابیر دیدن شهر در خواب نشانه شادی و کامرانی در زندگی است.
  فقر
  اگر در خواب مشاهده کردید که فقیر و ندار شدید ، بسار خوب است، از غم و غصه های دنیایی خلاص می گردید.
  فریاد
  اگر در خواب دیدید کسی فریاد می کشد تعبیرش این است که به زودی اخبار تازه و هیجان انگیز و گوناگون خواهید شنید، اگر خودتان در خواب فریاد کشید باطل است.
  گوساله
  اگر در خواب گوساله دیدید تعبیرش فزونی ثروت و ادای قرض است، گوساله ماده برای مرد مجرد نشانه زن جوان و گوساله نر برای زن مجرد نشانه شوهر جوان است.
  ماه
  دیدن ماه در خواب تعابیر گوناگونی دارد واگر ماه را در خواب دیدید نشانه ی این است که : اگر در جای غریبی باشید به زودی به وطن می رسید ، اگر مجرد باشید زن می گیرید و اگر فرزند نداشته باشید صاحب فرزند می شوید.
  نمک
  ابن سیرین می گوید: دیدن نمک در خواب دلیل بر پول سفید است، اگر در خواب ببیند کسی به او نمک داد، به قدر آن؛ مال به دست می آورد و اگر ببیند که نمک می خورد تعبیرش این است که زاهد می شود.
  تخم مرغ
  اگر تخم مرغ به خواب شما آمد، کارتان رونق پیدا می کند و اگر تخم مرغ شکسته دیدید در داد و ستد ضرر می کنید و تهی دست می شوید، اما با دادن صدقه و کمک به ایتام برطرف می شود.
  ( ببخشید که دیر شد…..)
  آینه
  ابن سیرین می گوید: دیدن آینه در خواب نشانه ی مقام است واگر در خواب ببیند که آینه را به شخصی داد تعبیرش این است که اموال خویش را پیش کسی بگذارد. کرمانی معتقد است نگاه کردن مرد در آینه نشانه این است که خداوند به او پسری می دهد و اگر زن در آینه نگاه کند نشانه تولد دختر است، حضرت امام صادق ( علیه السلام) تعبیر دیدن آینه را در خواب : زن ، پسر ، مقام و دوست میداند.
  برنج
  ابن سیرین می گوید : دیدن برنج در خواب نشانه کسب مالی است که با رنج به دست می آید و اگر در خواب ببینید که برنج پخته می خورید نشانه این است که حاجت شما روا می شود و علاوه بر آن به شما خیر و نیکی می رسد. دیدن خوردن برنج با گوشت بهتر و نیکوتر است، اگر برنج با شیر باشد خیلی خوب و نیکو است، حضرت امام صادق ( علیه السلام) دیدن برنج را نشانه : مال ، حاجت ، خیر و منفعت می داند.
  بازار
  دیدن بازار در خواب تعبیرش این است که به زودی اقوام یا دوستان شما از سفر آمده و برایتان هدایای قابل توجه می آورد و مهمان نوازی می کنید.
  رودخانه
  اگر رودخانه در خواب دیدید یا در خواب دیدید که در رودخانه غسل می کنید تعبیرش رونق کار و در آمد بسیار است. برای غسل کردن تعابیر دیگری هم هست که عبارت است از: رهایی از غم ، شفا یافتن و یا قبول توبه گناهکار.
  برداشتن آب از رودخانه نشانه اموال و رودخانه خشک نشانه حج رفتن است.
  زخم
  ابن سیرین می گوید: اگر کسی در خواب ببیند که زخم بر تن دارد و اثر خون نباشد تعبیرش این است که بر زخم زننده ظفر یابد ( پیروز شود) و نیز به وی خیر و منفعت برسد، اگر ببیند که از جای زخم او خون بیرون آمد و اندامش به خون آغشته شد تعبیرش آن است که مال حرام یابد. کرمانی می گوید: اگر کسی ببیند که بر تن او زخم رسید و اندامش به خون آلوده گشت، تعبیرش آن است که به قدر آن خون که از زخم وی می آید اگر مریض است درمان وی طولانی باشد. همچنین جابر در این باره می گوید: اگر ببیند کسی بر او زخم زند و از جای او خون می آمد، تعبیرش آن است که کسی به وی دروغ گفته و دروغ او به زودی ظاهر شود،
  امام جعفر صادق ( علیه السلام) در این باب می فرماید: دیدن زخم در خواب بر سه وجه است : اول : ظفر یافتن ( پیروز شدن) . دوم: خیر و منغعت . سوم: نقصان مال خاصه که از جایگاه زخم ، خون روان ببیند.
  زنبیل
  دیدن زنبیل در خواب اگر پر از میوه و خوراکی دیگر بود ، علامت زیادی رزق است و اگر نصفه بود روزی شما به زحمت به دست می آید و اگر خالی بودتعبیرش تنگدستی و نداری است که با صدقه رفع می شود.
  سرباز
  اگر سرباز در خواب دیدید تعبیرش این است که در کارهای شما دگرگونی ایجاد می شود و یا به کار بهتری مشغول خواهید شد.
  شانه
  دیدن شانه در خواب فردی است که پشت سر او حرف می زنند. اگر ببیند که سر خود را شانه می کند ، از غم رهایی یابد ، اگر ببیند که ریش خود را شانه می کند باید زکوه مال بدهد و اگر ببیند که با ریش تراش ریش خود را می زند از غم رهایی می یابد.
  گنج
  ابن سیرین می گوید : اگر در خواب ببینید گنج یافته اید، بیمار شوید و اگر ببینید که گنج ناپدید شد از بیماری رهایی پیدا خواهید کرد.
  جابر در این باب می گوید: اگر ببیند در جایی آباد گنج یافته ، بیماری اش شفا پیذا کند و اگر در جایی خرابه باشد تعبیرش بر عکس خواهد بود، دادن صدقه اثر سوء آن را از بین می برد.
  پاچه
  ابن سیرین می گوید اگر در خواب کسی دید که پاچه ی گوسفند می خورد تعبیرش رسیدن چیز یا نعمتی به اوست و اگر دید که پاچه گاو می خورد تعبیرش این است که در آن سال به او نعمت فراوان می رسد.
  مغربی می گوید: پاچه خام خوردن نشانه خوردن مال یتیمان به اندازه همان پاچه ایی که خورده است می باشد.
  گورستان
  ابن سیرین می گوید: دیدن گورستان در خواب دلیل صحبت است با جاهلانی که دین ودنیا یشان بد باشد.
  ابراهیم می گوید: اگر دیدید که گورستان را زیارت می کنید تعبیرش این است که اهل زندانی را دلداری می دهید.
  جابر می گوید: تعبیر قدم زدن در گورستان درویش شدن است.
  حضرت امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: دیدن گورستان در خواب بر سه وجه است: اول: غم . دوم: زندان . سوم: محنت . با کمک کردن به دیگران و به ویژه محرومان اثر بد این خواب به خوبی تبدیل می شود نگران نباشید.
  تابستان
  ابن سیرین می گوید: اگر ببیند در تابستان است و گرمای سختی باشد تعبیر آْن این است که به مردم آن شهر خیر و برکت برسد و اگر شخصی خود را در تابستان وگرما دید ، گره از کارش گشوده خواهد شد و خیر و برکت به او خواهد رسید.
  افسوس
  کرمانی می گوید:تعبیر افسوس خوردن در خواب غم و اندوه است که با صدقه دادن برطرف می شود.
  سجده
  ابن سیرین می گوید: اگر کسی ببیند سجده ی حق تعالی را می کند به مرد بزرگواری ظفر یابد. اگر ببیند جز حق تعالی کس دیگری را سجده می کند، تعبیرش آن است که امید و حاجتی که دارد ادا نشود.
  حضرت امام صادق (علیه السلام) در این باره می فرمایند: اگر ببیند که بزرگی را سجده می کند، تعبیرش این است که از حاکم به وی رنج و بلا می رسد.
  شیر
  اگر در خواب ببیند که با شیر در حال جنگ کردن است تعبیر آن این است که با دشمنی در افتد و بر وی ظفر یابد.
  اگر ببیند که از شیری فرار می کرد و آن شیر دنبالش نیاید، تعبیرش این است که از چیزی که می ترسد ایمن میشود. اگر خود را سوار برپشت شیر ببیند جاه و منزلت می یابد و اگر ببیند که شیر بر پشت وی نشسته است بر دشمن ظفر یابد. اگر شیر او را گاز گرفت از دشمن به او ضرر می رسد.
  پذیرایی
  اگر در خواب دیدید که از شما پذیرایی می کنند، اگر دختر دم بخت باشید به زودی به خواستگاری شما می آیند و نامزدی برقرار می شود و اگر بیکار باشید کار پیدا خواهید کرد.
  لوزینه ( باقلوا)
  ابن سیرین می گوید: اگر در خواب دیدید که آن را در دهان گذاشتید، تعبیرش این است که سخنی خوش خواهید شنید و اگر دیدید که لوزینه ( باقلوا) فراوان داشتید نشانه فراوانی مال و اگر لوزینه به کسی داد، دلیل بر آن است که به وی راحتی می رسد.
  صلوات فرستادن
  ابن سیرین می گوید: نشانه صلوات فرستادن بر رسول خدا در خواب، روا شدن حاجت و زیاد شدن روزی است و در زندگی سعادتمند می شود. جابر می گوید: اگر در خواب صلوات زیاد فرستادید نشانه رفتن به حج است و تعبیر دیگر صلوات فرستادن در خواب به جا آوردن سنت رسول خدا ( صلی الله علیه و آله و سلم) است.
  زمرد
  ابن سیرین می گوید: دیدن زمرد در خواب نشانه فرزند ، برادر و مال حلال است. کرمانی می گوید: دیدن زمرد نشانه مذهب نیکو است. حضرت امام صادق ( علیه السلام) دیدن زمرد در خواب را نشانه ی : فرزند ، برادر ، مال حلال و سخن نیکو می داند.
  جنب بودن
  اگر ببیند که در خواب جنب است، تعبیر آن این است که در مال حرام افتاده و سرگردان می باشد. بعضی از معبران ( تعبیر کنندگان خواب) می گویند سفر می کند ولی به مقصود خود نمی رسد و وقت و سرمایه اش بیهوده تلف می شود ولی اگر ببیند که غسل جنابت کرد و لباسهای تازه پوشید تعبیرش رفع مشکلات و زیاد شدن روزی است.
  روح
  اگرر در خواب احساس کردید که در برابرتان یک روح است، ممکن است به یک ماجرای ناخواسته و بد دچار شوید. مواظب اعمال و رفتار خود باشید؛ صدقه بدهید و خدا را بسیار یادکنید.
  وضو گرفتن
  اگر در خواب دیدید که دست و صورت را می شویید و به اصطلاح مشغول وضو گرفتن هستید، تعبیرش ایمن شدن شما از خلق است. تعابیر دیگر وضو گرفتن شفاگرفتن از بیماری و پرداخت دیون است.
  حشره
  دیدن هرنوع حشره مانند مگس، پشه ، ملخ و غیره تعبیرش مصیبت است؛ با دادن صدقه خود را از این مصیبت محفوظ کنید.
  صندوق
  تعبیر دیدن صندوق در خواب کسب جاه و مقام می باشد، اگر زنی در خواب ببیند که صندوقی نو دارد به جاه و مقام می رسد و اگر مردی صندوقی را در خواب ببیند مخصوصا اگر آن صندوق نو باشد زنی خوبرو و پارسا نصیبش خواهد شد ولی اگر صندوق کهنه باشد تعبیرش برعکس است. امام صادق ( علیه السلام) می فرمایند: دیدن صندوق در خواب بر سه وجه است: عزت وجاه ؛ بلندی و زن.
  غول ( هیولا)
  اگر در خواب غول یا هیولا دیدید و ترسیدید تعبیرش آشوب و بلوا در دیاری است که در آن زندگی می کنید ولی اگر از آن هیولا نترسیدید، تعبیرش موفقیت شما در کاری است که پیش رو دارید و در آن کار ضرر نمی کنید.
  لاک پشت
  اگر لاک پشت در خواب دیدید دلیل آن است که بدون جهت و هدف برای درآمد بیشتر دوندگی می کنید و اعتدال را رعایت نمی کنید و موفق نخواهید شد ولی اگر در خواب گوشت لاک پشت را خوردید خیلی خوب است.
  ضامن شدن
  اگر کسی از شما خواست که ضامن او بشوید، تعبیرش این است که یک گرفتاری در انتظار شماست ولی اگر صدقه بدهید و خدا را یاد کنید در مدت کوتاهی رفع می شود.
  ساطور
  ابن سیرین می گوید: تعبیر دیدن ساطور در خواب ، مردی شجاع است که کارهای دشوار را به آسانی حل می کند، اگر در خواب ببیند که در دستش ساطور است یا کسی به او داد تعبیرش آن است که او با مردی با صفاتی که گفتیم آشنا می شود و اگر ساطور بشکند از چنین فردی جدا خواهد شد.
  عدس
  ابن سیرین می گوید: دیدن عدس در خواب تعبیرش نیکو است، زیرا حضرت ابراهیم خلیل الله آن را خیلی دوست می داشت؛ ابراهیم اشعث عقیده دارد که دیدن عدس نشانهی مال است.
  فرعون
  ابن سیرین می گوید: اگر ببینید که به شکل یکی از پادشاهان ستمگر یا فرعون درآمد، تعبیرش آن است که در آنجا ظلم زیاد می شود. ( اهالی صدقه بدهند تا بلا رفع شود)

  سوزن
  اگر در خواب دیدید که مشغول دوختن هستید، تعبیرش این است که شغلهای پراکنده شما باهم می آید وحاجتتان برآورده می شود. کرمانی می گوید: دوختن جامه علامت نیکوشدن احوال ورسیدن به مراد است؛ اگر در خواب سوزن را در پارچه فروکردید تعبیرش این است که سرانجام کاری که انجام می دهید به خوبی و خوشی خواهد بود/

  پشم
  ابن سیرین می گوید: دیدن پشم در خواب نشانه ی مال حلال و روزی است. اگر در خواب دیدید که پشم گوسفند دارید یا کسی آن را به شما داد، نشانه ی کسب مال و اموال به اندازه ی آن پشم است. جابر مغربی می گوید دیدن پشم شتر نشانه ی اموال است.

  مکه ( کعبه)
  اگر در خواب کعبع مکرمه را ببینید تعبیرش آن است که به زودی به زیارت خواهد رفت واگر آنجا را بسیار آباد ببیند، تعبیرش به دست آوردن مال است ولی اگر خراب ببیند تعبیرش بر عکس خواهد بود.

  هوا
  ابن سیرین می گوید: اگر هوا سرخ باشد نشانه قتل واگر هوا سبز باشد نشانه ی زیاد شدن غلات و به خصوص گندم و جو خواهد بود.

  دندان
  اگر در خواب دیدید که دندان شما درد می کند، تعبیرش مبتلا شدن شما به غم است. ( صدقه بدهید تا بلا رفع شود) ؛ اگر دندان از دهان شما بیرون افتاد یکی از اقوام شما فوت می کند ولی اگر دندان سفید و تمیز در خواب دیدید علامت ازدواج است.

  یعقوب نبی ( علیه السلام)
  اگر کسی حضرت یعقوب (علیه السلام) را در خواب ببیند؛ تعبیرش این است که خداوند به او فرزندان زیادی عطا خواهد کرد.

  آش
  اگر آش رشته در خواب دیدید از تنهایی رها می شوید ، دوستان و اقوام به دیدن شما می آیند و یا شما را به مهمانی خودشان دعوت می کنند. دیدن هرنوع آش دیگر هم در خواب خوب است.

  طباخی
  ابن سیرین می گوید: اگر خود را در حال طباخی کردن ببیند و آن غذایی که می پزد خوش طعم باشد، به او منفعت و سود می رسد واگر بدمزه باشد ضرر و زیان به وی خواهد رسید.
  یوسف پیامبر ( علیه السلام)
  دیدن حضرت یوسف در خواب نشانه ی این است که به آن شخص تهمت می زنند و به رنج و عذاب دچار می شود ولی عاقبت رهایی پیدا کرده و سعادت و موفقیت کسب می کند و تعبیر دیگرش آن است که شخص به تحصیل علم تعبیر خواب مشغول می شود.

  عید
  اگر روز یا شب عید در خواب دیدید بسیار خوب است و خیر برکت در میانتان زیاد می شود .

  سبزه
  ابن سیرین می گوید: دیدن سبزه در خواب نشانه ی دین است، اگر در خواب زمینی را ببیند که در آن سبزه بسیار داشت نشانه ی پوشیدگی و پاکدامنی است. اگر در زمین سبزه گیاهان معروف را دید؛ تعبیرش زیادی نعمت و روزی حلال است. امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: سبزه در خواب چهار تعبیر دارد که عبارت است از: اسلام ، دین، اعتقاد پاک و رنج و پرهیزکاری.

  بهار
  دیدن بهار که در وقت خود نباشد بسیار خوب است؛ اگر قرارداد یا قصد معامله ایی دارید انجام دهید چراکه برای شما سودآور خواهد بود.

  کلیسا
  اگر مسیحی بودید و خود را در کلیسا دیدید حاجت شما روا خواهد شد و به مقصودتان خواهید رسید؛ اگر از جلوی کلیسا عبور کردید و در آن باز بود تعبیرش کوتاهی شما در امر خداپرستی و دینداری است ولی اگر درب آن بسته بود تاثیری ندارد.

  مهمانی
  دیدن مهمانی در خواب دلیل بر جمع شدن اقوام و دوستان وی می باشد اگر ببیند که گروهی را مهمان کرده دلیل بر آن است که وی از شغلش بیفتد و اگر ببیند که او را مهمان کردند و مهمانی در باغی است تعبیرش شهید شدن وی است؛ اگر مهمانی با موسیقی و رقص همراه باشد تعبیرش مصیبت است. صدقه بدهید تا بلا رفع شود…

  سگ
  ابن سیرین می گوید: دیدن سگ در خواب دشمن است ولی دشمنی مهربان؛ دیدن سگ ماده در خواب زن فرومایه است، سگ سیاه دشمنی از قوم عرب و سفید دشمنی از عجم می‌باشد اگر ببیند سگی به طرف وی پارس می کند تعبیر آن شنیدن سخن ناروا از دشمن است و اگر سگ او را گاز گرفت تعبیرش رسیدن آسیب و گزند از دشمنی به اوست. اگر لباسش با آب دهان آن سگ آلوده شدتعبیرش آن است که از دشمنی خسته شود و اگر لباسش را پاره کند در درمانش نقصان به وجود می‌آید. اگر ببیند که آن سگ گوشت می‌خورد دشمنی دشمن دیگر را از میان می‌برد اگر سگی به او تکیه و اعتماد کند یعنی به دشمنی اعتماد خواهد کرد و اگر فرار کردن سگ را ببیند تعبیرش دور شدن دشمن از اوست.

  شوهرکردن
  اگر در خواب دیدید که شوهر کرده‌اید تعبیر آن این است که تمام آرزوهای شما برآورده خواهدشد و دعای شما مستجاب می‌گردد.

  توت
  توت شیرین در خواب خوردن نشانه‌ی روزی است. ابن سیرین می‌گوید: توت شیرین به هنگام خود خوردن نشانه ی این است که به مقداری که خورده است از کار خویش سود به دست می‌آورد. کرمانی می‌گوید: توت شیرین نشانه‌ی این است که از جوانمردی، صله و عطا یابد. حضرت امام صادق دیدن توت را در خواب نشانه‌ی مال و سود از کسب می‌داند.
  گربه
  ابن‌سیرین می‌گوید: دیدن گربه در خواب دلیل بر مردی مفسد و دزد است، اگر ببیند که گربه‌ایی در خانه او آمد تعبیرش آمدن دزدی به آنجا است و اگر ببیند که گربه در خانه وی چیزی را می‌خورد تعبیرش آن است که دزد از آنجا چیزی را ببرد اگر آن گربه را کشت و پوست آن را کند مال دزدیده شده را باز پس می‌گیرد. اگر بعد از صبح در خواب گربه دید تعبیرش بیماری است. امام صادق (علیه ‌السلام) در این باب می‌فرمایند: دیدن گربه در خواب بر پنج وجه است: دزد – غماز – بیماری – زنی با اخلاق نیکو – جنگ و خصومت.
  شمع
  اگر در خواب شمع یا چراغ‌های دیگر دیدید یکی از تعابیر آن این است که از ذلت و خواری رهایی پیدا می‌کنید. تعبیر دیگر آن خوب شدن کار شماست. از تعابیر دیگر نعمت و عزت و گشایش کارهای بسته است.
  کاهو
  اگر در خواب ببینید که کاهو شیرین می‌خورید دلیل بر غم و اندوه است و اگر تلخ بود دلیل بر زیان دیدن شماست.
  طوطی
  ابن‌سیرین می‌گوید: اگر در خواب دیدید که طوطی از دستتان پرید، نشانه‌ی سفر کردن فرزندتان است و اگر در خواب طوطی با شما حرف می‌زد، تعبیرش این خواهد بود که کاری انجام خواهید داد که باعث حیرت و تعجب اطرافیانتان خواهد شد.
  ورغ
  اگر کسی در خواب ببیند که وزغ داشت تعبیرش هم‌نشینی و آشنایی او با فردی زاهد و نیکوکار است ولی اگر ببیند که وزغ را بکشت و آن را بخورد تعبیرش دوری او از فردی زاهد است. اگر وزغ‌های زیادی را در یک محل دید تعبیر آن بروز عذاب الهی در آن محل است، اگر دید که وزغ او را می‌گزد تعبیرش رسیدن ضرر از فردی به اوست و اگر دید که وزغی را از آب را گرفت و بر زمین انداخت دلیلش آن است که به کسی ظلم کرده یا خواهدکرد.
  آبشار
  دیدن آبشار در خواب دلیل بر آن است که با فردی خوب، مومن و نورانی رفیق خواهید شد و یا همسر مهربان و زیبایی قسمت شما خواهدشد.
  جاده ، بزرگراه یا اتوبان
  اگر در خواب خود را در جاده‌ایی دیدید که صاف و هموار بود تعبیرش این است که در آینده‌ایی نزدیک خبری خوش دریافت می‌کنید و دلتان شاد می‌گردد و دارای آرامش و سکون خواهید شد ولی اگر جاده ناصاف و ناهموار بود تعبیر آن برعکس خواهد بود.
  رودخانه
  اگر رودخانه‌ایی بزرگ و خروشان را در خواب دیدید تعبیر آن رونق گرفتن کار شماست و اگر رودخانه خشک بود تعبیر آن چندان خوب نیست درآمدتان کاهش می‌یابد. اگر در رودخانه شستشو و یا غسل کردید تعبیرش این است که اعمال نیک شما نزد خداوند بزرگ مقبول واقع شده و اگر از رودخانه آب خوردید روزی شما زیاد می‌شود.
  نخود
  دیدن نخود در خواب چه تر باشد و چه خشک دلیل بر غم و اندوه است و اگر آن نخود را همراه با گوشت دید غم او کم‌تر می‌باشد.
  بادام
  ابن‌سیرین می‌گوید: دیدن بادام در خواب نشانه‌ی نعمت و روزی است و اگر در خواب از شخصی بادام بگیرید تعبیرش این است که به مقدار بادام به شما نعمت و روزی می‌رسد اما به سختی. حضرت امام صادق ( علیه‌السلام) دیدن بادام را در خواب نشانه‌ی کسب مال نهانی و شفا یافتن از بیماری می‌دانند.
  انگور
  حضرت دانیال علیه‌اسلام گوید: تعبیر خوردن انگور در وقت خود غم و اندوه و بی‌وقت ترس و بیم است، خوردن انگور سفید به وقت خود نعمت و خیر دنیا است. حضرت امام صادق علیه‌السلام می‌فرماید: دیدن انگور سیاه و سفید در وقت و یا بی‌وقت سه تعبیر دارد که عبارت است از: فرزند نیک، علم و مال حلال، فشردن انگور در خواب از دید آن حضرت سه وجه دارد که عبارت است از: مال با خیر و برکت، فراخی نعمت و امان یافتن از قحطی و بلا.
  مطبخ ( آشپزخانه)
  دیدن مطبخ در خواب دلیل خدمتکار خانه است و اگر ببیند مطبخ با گل و خشت می‌سازد تعبیرش این است که با فرد دینداری ازدواج خواهدکرد ولی اگر از گچ و آجر باشد آن فرد بی‌دین و ایمان است.
  مدال یا نشان
  اگر در خواب نشانی را به سینه‌ی شما آویزان کردند به زودی رویدادی شادکننده برای شما به وقوع خواهد پیوست ولی اگر مدال از سینه‌ی شما کنده و یا گم شد ، مقام خود را از دست می‌دهید؛ صدقه بدهید…
  حوض
  ابن‌سیرین می‌گوید: اگر در خواب دیدید که خود را با آب حوض می‌شویید، نشانه‌ی این است که توفیق رهایی از گناه و توبه را پیدا خواهید کرد. اگر آب حوض را بخورید و آن آب گوارا و شیرین باشد تعبیر آن سالم بودن در دوران زندگی و زیاد شدن مال و دارایی است و اگر اهل آموختن علم باشید علم شما زیاد می‌شود. حضرت امام‌صادق علیه‌السلام دیدن حوض را در خواب نشانه‌ی: مردی، منفعت، توانگر شدن، جمع‌کردن مال و عالمی که دیگران از او علم و نفع حاصل کنند می‌داند.
  ساحل دریا
  اگر در خواب خود را در ساحل دریا مشاهده کردید، بین شما و همسر و یا دوستتان سوءتفاهم ایجاد می‌شود، بیشتر مراقب اخلاق و رفتار خود باشید.
  پروانه
  اگر پروانه به خواب شما آمد و رنگی بود تعبیرش خوب است ولی اگر سیاه بود، تعبیرش این است که با شخص ضعیف و نادانی رابطه برقرار می‌کنید.
  خرگوش
  ابن‌سیرین می‌گوید دیدن خرگوش در خواب نیکو نیست و اگر ببینید که خرگوش را گرفتید و یا کسی به شما خرگوش داد تعبیر آن این است که همسری بد نصیب شما خواهد شد. اگر ببینید که از گوشت آن می‌خورید و پوست آن را بر تن می‌کنید تعبیرش رسیدن مالی اندک از جانب همسرتان به شما می‌باشد . جابر گوید: خرگوش به خواب دیدن زنی پارسا و خاموش باشد اگر آن خرگوش را در خانه‌ی خود ببیند، زنی پارسا و نیکوکار به وی رسد ولی اگر خرگوش را بکشد از جانب همسرش به او ضرر می‌رسد.
  آتش
  دیدن آتش در خواب نشانه‌ی نزدیک شدن به حاکم وقت و گشاده‌شدن کار بسته است. اگر آتش در خانه دیدید نشانه‌ی بالاگرفتن کار و زیاد شدن مال است.
  کلاه
  اگر در خواب دیدید که کلاهی بر سر دارید، تعبیرش این است که در کاری گرفتاری برایتان پیش می‌آید و اگر کلاه را از سرتان در بیاورید گرفتاریتان رفع خواهد شد. اگر کلاه را بر سر کس دیگری بگذارید او به گرفتاری دچار می‌شود و اگر کلاه را گم کنید و پیدا نکنید تعبیرش این است که مالی را از دست می‌دهید. اگر کلاه کثیف و چروکیده بر سرتان بگذارید عمرتان کم می‌شود . و اگر در جایی باشید که کلاه‌های زیای را در اطراف خود ببینید تعبیرش آن است که از دوستانتان جدا می‌شوید و تنها می‌مانید. صدقه بدهید تا رفع شود.
  گربه
  تعبیر دیدن گربه در خواب بیماری است و ممکن است کسی در کار شما قصد حیله داشته باشد یا قصد دزدی از خانه‌ی شما را داشته باشد. به خدا پناه ببرید و در پناه او باشید.
  کعبه
  ابن‌سیرین می‌گوید: اگر در خواب دیدید که طواف می‌کنید نشانه‌ی صلاح دین است و اگر دیدید که احرام بسته‌اید و روبه‌روی در کعبه ایستاده‌اید دلیل بر زیاد شدن صلاح دین است. ابراهیم گوید: اگر ببینید که در کعبه‌اید نشانه‌ی ایمنی از شر دشمن است. حضرت امام صادق علیه‌السلام می‌فرمایند: دیدن کعبه در خواب نشانه‌ی: خلافت، امام، ایمان و ایمنی است.
  گنجشک
  اگر انبوه گنجشکان را در خواب دیدید در آینده صاحب فرزند و مال زیادی می‌شوید، اگر یک گنجشک در خواب دیدید تعبیرش ازدواج است.
  ببر
  ابن‌سیرین می‌گوید: ببر جانوری است درنده که دشمن شیر است. دیدن این حیوان در خواب نشانه‌ی دشمن قوی و دلیر ولکن کریم و مهربان است. اگر در خواب دیدید که با ببر جنگیدید و او را شکست دادید، نشانه‌ی پیروزی بر دشمن است و اگر به خواب دیدید که ببر از شما می‌ترسد نشانه‌ی ایمنی از دشمن است. کرمانی می‌گوید: دیدن پوست، استخوان و موی ببر نشانه‌ی مالی است که از دشمن می‌رسد و اگر در خواب خود را سوار بر ببر دیدید نشانه‌ی مطیع شدن دشمن است.
  قوچ
  اگر قوچ یا گوسفند نر در خواب دیدید بین شما و فرزندتان اختلاف شدید رخ می‌دهد که منجر به نزاع خواهدشدع با صبر و بردباری و ذکرسبحان‌الله قضیه حل می‌شود.
  عروسی
  اگر در خواب ببیند که عروسی خواهد ولی او را ندید و نامش را هم نمی‌دانست تعبیرش آن است که زود خواهد مرد ولی اگر ببیند که عروسی را به خانه آورد و با او بخفت تعبیر آن بزرگی و عزت است. جابر گوید: اگر زنی ببیند که عروس شد و او را پیش شوهر می‌برند تعبیر آن این است که عمر او به آخر می‌رسد، با صدقه دادن آن را رفع کنید.
  ابریشم
  اگر نخ ابریشم در خواب دیدی تعبیرش رفتن شما به مسافرت است که سفر خوبی خواهد بود و به شما خوش خواهد گذشت.
  دباغی
  ابن‌سیرین می‌گوید دباغی کردن در خواب تعبیرش کسب شغل و درآمد می‌باشد، اگر ببیند که دباغی می‌کند برای کسی شغلی پیدا می‌کند و اگر ببیند که مرده‌ایی را زنده می‌کند تعبیرش این است که شغلش دباغی خواهد شد.
  نگین
  ابن‌سیرین می‌گوید: دیدن نگین در خواب دلیل بزرگی می‌باشد و اگر ببینید که نگین بزرگی در دست دارید و آن نگین بشکند تعبیرش این است که مال و ثروتتان کم خواهدشد و اگر از دستتان بیافتد فرزندتان بمیرد. جابر گوید: دیدن نگین و تاج اگر مرد ببیند دلیل بر حاکم و بزرگی کردن و برای زن دلیل بر شوهر کردن است.
  زهره
  دیدن سیاره زهره در خواب تعبیر بسیار خوبی دارد و به زودی نعمتهای الهی به شما روی ‌می‌اورد و کارتان رونق می‌یابد. واگر مجرد هستید ازدواج خوبی در پیش رو خواهیی داشت.
  باد
  دیدن باد در خواب تعابیر گوناگونی دارد که یکی از آنها رحمت و برکت از جانب خداوند است و اگر باد با باران همراه باشد نشانه‌ی ارزانی در آن شهر است. باد خوش نشانه‌ی راحتی، نعمت، آسایش و زیاد شدن روزی خانه است. تعبیر خواب باد شمال راحتی و سلامتی و برکت است.
  تشنگی
  ابن‌سیرین می‌گوید: سیرآبی در خواب بهتر از تشنگی می‌باشد، اگر در خواب ببیند که بی‌اندازه تشنه است و آبی موجود نمی‌باشد به او رنج و زحمت زیادی می‌رسد از بهر دین یا دنیا. اگر ببیند که تشنه است و آب پیدا نمی‌کند و کسی به او آب بدهد و نخورد تعبیرش آن است که از بلا و رنج رهایی یابد و اگر بخورد سرانجام توبه کند و شخص مصلحی گردد.
  دیگ
  اگر دیگ در خواب دیدید خوب است به خصوص اگر پر از غذا بود روزی شما زیاد می‌شود و اگر دیگ خالی در کارتان کوتاهی می‌کنید؛ در کسب روزی تلاش بیشتری نمایید.
  شکار
  ابن سیرین می‌گوید: اگر ببینید در خواب شکار می‌کنید و آن شکار گوسفند یا بز کوهی یا گورخری است و از گوشت آن بخورد دلیل بر منفعت است، اگر آهوی به دام اندازد ازدواج خواهد کرد.
  پرده
  ابن‌سیرین می‌گوید: هرکس پرده در خواب ببیند که بر در یا پنجره خانه‌ آویخته شده است تعبیر آن غم و اندوه می‌باشد. کرمانی گوید : اگر ببینید پرده خراب یا پاره شده تعبیر آن این است که از غم و اندوه رهایی یابد و ترس و بیم از او دور می‌شود.
  ملخ
  دیدن ملخ در خواب دلیل بر بدست آوردن مال است و اگر ملخ را پخته ببینید مال بسیاری به دست می‌آورید و اگر ببینید ملخ‌ها به مکانی هجوم آورده‌اند و به آنجا زیان وارد می‌کنندتعبیرش این است که لشکری به آنجا حمله می‌کند و آنجا را از بین می‌برد؛ اگر ببینید که ملخ‌ها را جمع می‌کنید و در ظرفی می‌ریزید تعبیرش این است که مال زیادی به همسرتان می‌رسد.
  سرکه یا ترشی
  اگر سرکه در خواب دیدید از سختی و معشیت رها می‌شوید و به راحتی و تندرستی می‌رسید.
  قصاب
  ابن‌سیرین می‌گوید: دیدن قصاب در خواب اگر مجهول بود دلیل بر به دست آوردن مال و مقام است و اگر ببینید که قصابی از کوچه یا خیابانی رد می‌شود تعبیرش این است که در آنجا کسی می‌میرد؛ اگر ببیند که قصابی می‌کرد و قصابی بلد نیست تعبیرش آن است که کسی را بکشد یا مجروح نماید، صدقه بدهید تا خواب به نحو احسنت تعبیر شود.
  بارانی
  ابن سیرین گوید: اگر بارانی از جهت جامه باشد دلیل بر حصول فایده‌ی دین و دنیا است. کرمانی می‌گوید از بارانی از پشم کتان و به رنگ سبز باشد دلیل بر نیکویی است. ولی بارانی زرد رنگ نشانه‌ی بیماری و بارانی کبودرنگ دلیل بر گناه و معصیت و بارانی سفید دلیل بر خیر و منفعت است.
  دام
  ابن‌سیرین گوید: تعبیر دیدن دام در خواب مکر و حیله است و اگر ببیند که پای او در دامی است تعبیرش این است که از جانب نزدیکان به او مکر و حیله‌ایی می‌رسد و اگر پایش از آن دام رها شود تعبیرش برعکس است. جابر‌ابن مغربی در این باره می‌گوید: اگر دامی بگسترد و حیوانی را با آن بگیرد کسی را با مکر و حیله به دست آورد و مطیع و فرمانبر خود نماید.
  مجسمه یا تندیس
  اگر تندیس در خواب دیدید با شخص کم‌سوادی رفیق می‌شوید که برایتان سودی نخواهد داشت. ولی در آینده‌ی دور در یک مسابقه یا کنکور پیروز خواهید شد.
  ازدواج کردن
  اگر در خواب دیدید که با همسری ازدواج کردید اگر مجرد نباشید خوب نیست، اما اگر مجرد بودید فکر ازدواج باشید و از مجردی دائم پرهیز کنید که روزی شما روز‌به روز کم می‌شود و ندار و فقیر می‌گردید.
  روزنامه
  اگر در خواب دیدید که روزنامه خریده‌اید و خواندید دلیل است که به زودی زندگی شما دگرگون می‌شود و کار و کسب‌تان تغییر می‌کند و اگر دختر دم بخت باشید به زودی ازدواج می‌کنید.
  چتر
  ابن سیرین می‌گوید اگر کسی ببیند بر سرش چتر است و کس دیگری آن چتر را بر سرش گرفته تعبیرش این است که از شخصی به او سود و منفعت می‌رسد ولی اگر او آن چتر را بر سرکسی بگیرد تعبیرش این است که از جانب او به فردی سود و منفعت می‌رسد واگر چتر را بر سر شخص دیگری ببیند، تعبیرش آن است که با فردی شریک می‌شود و از آن شراکت سود می‌برد. امام صادق علیه‌السلام در این رابطه می‌فرمایند: دیدن چتر در خواب بر هفت وجه است:۱٫ سلطنت ۲٫ عزت ۳٫ مرتبت ۴٫ ریاست ۵٫رفعت ۶٫ ولایت و ۷ . صحبت با بزرگان.
  باران
  دانیال علیه‌السلام می‌گوید: دیدن باران در خواب نشانه‌ی رحمت و برکتی است که از جانب پروردگار به تمام بندگان می‌رسد. ابن‌سیرین می‌گوید: مسح کردن با آب باران دلیل ایمنی از ترس و بیم است و اگر بر سر کسی ببارد دلیل بر سفر کردن اوست. امام صادق علیه‌السلام می‌فرمایند: باران نشانه‌ی رحمت، برکت، خواستن، رنج و بیماری، بلا، جنگ، خون ریختن، فتنه، قحطی، امان یافتن از کفر و دروغ است.
  صندلی یا مبل
  اگر صندلی یا مبل در خواب دیدید، خوب است و به شکرانه‌ی آن از بینوایان و درماندگان دستگیری کنید که کار شما روبه بهبودی و شادی و کامیابی است.
  مو
  اگر موی بلند در خواب دیدید در کاری که در پیش دارید مانند شرکت در کنکور یا مسابقه و غیره پیروز و موفق می‌شوید. اگر زنی موی خود را در خواب کوتاه ببیند تعبیرش این است که یکی از اقوام نزدیک او بیمار می‌شود ولی به زودی بهبود می‌یابد.
  اهرام ثلاثه مصر
  اگر اهرام ثلاثه‌ی مصر را در خواب دیدید تعبیرش این است که به زودی به نقاطی دوردست سفر خواهید کرد که تا به حال به آنجا نر‌فته‌اید.
  زرشک
  تعبیر دیدن زرشک در خواب غم و اندوه است و اگر ببینید زرشک می‌خورید باز هم تعبیرش این چنین است ولی اگر ببینید که زرشک را از درخت جمع می‌کنید تعبیرش این است که با فردی بخیل خصومت و دشمنی پیدا می‌کنید.
  نردبان یا پله
  ابن سیرین می‌گوید: دیدن نردبان در خواب اگر از خشت و گل باشد دلیل بر خیر و صلاح اوست، اگر از چوب باشد یعنی در دینش نقصان وجود دارد و اگر از سنگ و آهک باشد تعبیرش این است که قوت می‌یابید؛ اگر ببیند که از نردبان بالا می‌رود دلیل منفعت است و اگر از آن پائین بیاید تعبیرش برعکس است، امام صادق علیه‌السلام در این باب می‌فرمایند: دیدن نردبان در خواب نشانه‌ی مردم صالح است.
  گلاب
  ابن سیرین می‌گوید: خوردن گلاب نشانه‌ی مال حلال و پاکی دین است و اگر کسی را ببیند که به او گلاب داد، نشانه‌ی این است که مالی به دست می‌اورد و دلیل بر دین پاک و اعتقادات درست او می‌باشد.
  زعفران
  ابن‌سیرین می‌گوید: اگر کسی در خواب ببیند که با خود زعفران داشت نشانه‌ی این است که مردم به همان مقدار زعفران، وی را مدح و ثنا گویند و شستن رنگ زعفران از بدن نشانه‌ی شفا یافتن بیماری است. اگر در خواب ببینید که خروارها زعفران داشتید تعبیرش این است که صاحب مال و نعمت می‌شوید.
  حنا
  کرمانی می‌گوید: اگر دیدید که بر دست و پای خود حنا می‌گذارید تعبیرش این است که اهل خانه و خویشان خود را به لباس و جواهرات مزین می‌کنید ولی در کار شما کراهت وجود دارد و اگر کس دیگری برای شما حنا بگذارد دلیل بر غم و اندوه است که از جانب او به وی رسد. و اگر حنا را با دست خویش بر خویشان یا دوستان نزدیک خود بنهد تعبیرش این است که از جانب وی به آنها ناراحتی و اندوه رسد.
  امام صادق علیه‌السلام در این باره می‌فرمایند: حنا بستن در خواب بر سه وجه است. اول آرایش خویشان. دوم سفر اهلیت و سوم غم و اندوه.
  شکوفه
  دیدن شکوفه‌ی انواع درخت نشانه‌ی نیکویی است. همچنین دیدن انواع شکوفه نشانه‌ی سخنهای لطیف است و بو کردن شکوفه در خواب تعبیرش این است که مردم او را دعای خیر می‌کنند.
  پنبه
  ابن سیرین می‌گوید: دیدن پنبه در خواب نشانه‌ی مال حلال است و دید پنبه دانه نشانه‌ی مالی است که به آسانی و بدون رنج و سختی به دست می‌آید. حضرت امام صادق در این رابطه می‌فرمایند: نشانه‌ی مال حلال و بردن سود فراوان در کسب است.
  وداع و خداحافظی
  وداع یا خداحافظی در خواب شما اگر آمد خوب است، در یک مهمانی شرکت می‌کنید و در آنجا با دوستان جدیدی آشنا می‌شوید که برایتان فواید معنوی زیادی به همراه دارد.
  قتل
  اگر دیدید که شاهد کشتن کسی بودید باید در وضع زندگی خود تجدیدنظر کنید و برنامه‌ی صحیح و قابل قبولی در کارها تنظیم کنید وگرنه دچار زحمت و مغشوش شدن افکارتان می‌شوید؛ اگر در خواب دیدید که خودتان کشته شدید جمعیت زیادی به شما تهمت ناروا می‌زنند، با صدقه و ذکر خدا خود را بیمه کنید.
  سردرد
  اگر در خواب دیدید که دچار سردرد شده‌اید دلیلش این است که رازدل خود را پیش مردمانی بر ملا می‌کنید و این کار خوبی نیست.
  روزه داشتن
  ابن سیرین می‌گوید: اگر کسی در خواب ببیند روزه داشت و قرآن یا دعا می‌خواند تعبیرش این است که از خوردن مال حرام و گناه توبه می‌کند. امام صادق علیه‌السلام نیز می‌فرمایند: روزه داشتن در خواب نشانه‌ی بزرگی، ریاست، تندرستی، مرتبه و مقام، توبه از گناهان، پیروزی بر دشمن، زیاد شدن نعمت، رفتن به سفر حج و صاحب فرزند پسر شدن است.
  حریر ( پرنیان)
  دیدن آن در خواب نیکو است و اگر ببینید که حریر سفید به تن دارید تعبیرش این است که در کاری خیر شرکت می‌کنید واگر رنگ آن تیره باشد غم و اندوهی در پیش دارید.
  قوز ( خمیدگی پشت کمر)
  اگر در خواب کسی را دیدید که قوز درآورده به شخص یا چیزی تمایل شدید پیدا می‌کنید که فایده‌ایی برای شما نخواهد داشت، اگر خودتان در خواب قوز داشتید یک مشکل دیگر که علت آن ناشکری است بر مشکلاتتان افزوده می‌شود. خدا را سپاسگذار باشید تا به کمک او مشکلاتتان حل شود.
  وکیل
  اگر در خواب ببیند کسی وکیل است و از حق او دفاع میکند و حقیقت را بر زبان می‌آورد ، از فردی به او خیر و برکت می‌رسد.
  معدن
  دیدن معدن در خواب تعبیرش این است که در معامله‌ایی که در پیش دارید سود زیادی نمی برید ولی در آن زحمت فراوان است . ممکن است یک رویداد ناگوار در آن باشد.
  گچ
  ابن سیرین می‌گوید تعبیر دیدن گچ در خواب بروز جنگ و خصومت است و اگر گچ فروخته شود تعبیرش بد است.
  آب فوران کردن
  اگر کسی که فوران آب را دید قرض‌دار باشد، قرضش ادا می‌شود و از غم رهایی می‌یابد و کارش پیشرفت می‌کند. وی باید ذکر خدای تعالی را بگوید تا خداوند در نعمت را به روی او بگشاید.‌
  آسیب
  اگر در خواب آسیب همراه با درد باشد ولی خونی در کار نباشد خوب نیست، باید صدقه داد. ولی اگر خون آمد چیزی نیست.
  پارچه
  دیدن پارچه الوان و رنگارنگ در خواب دلیل خانه‌تکانی و تحول در خانه و زندگ‌ی شماس.
  فندق
  ابن سیرین می‌گوید: اگر مغز فندق را در خواب ببینید دلیل کسب مال و ثروت است. ولی اگر فندق بسیار ببیند تعبیرش آن است که از شخص بخیلی به وی منفعت فراوان می‌رسد و اگر ببیند که شخصی برای وی فندق بیاورد تعبیرش این است که با او مال و ثروت می‌رسد.
  سوگند
  اگر در خواب دیدید که سوگند می‌خورید تعبیر آن این است که از گناهان خود توبه کرده و انسانی راستگو و درستکار در میان مردم می‌شوید.
  غوره
  چنانچه در خواب دیدید که غوره می‌خورید نشانه‌ی این است که مالی را به سختی به دست می‌آورید و فروختن آن در خواب نیز نشانه‌ی نداشتن غم و اندوه است.
  ساز ( آلات موسیقی)
  اگر در خواب یکی از آلات موسیقی را می‌زدید با دوست جدیدی آشنا می‌شوید که ظریف و آراسته و خوش‌خوی است ولی اگر هریک از این سازها را در مقابل خود دیدید به زودی طلب شما وصول می‌شود و خوشحال می‌شوید.
  درب
  دیدن درب در خواب تعابیر گوناگونی دارد که مهم‌ترین آن، این است که: اگر در خواب درب را گشود تعبییر آن گشایش در کار‌ها و ایمن شدن از بلایاست.
  سیب
  دیدن سیب در خواب دلیل بر غم و اندوه است و خوردن آن هم نشانه‌ی این است که از کسی به او آزار اذیت می‌رسد که البته با صدقه و کمک به محرومان رفع می‌شود.
  آب‌گوشت
  دیدن آبگوشت در خواب دلیل بر خیر و برکت و زیادی روزی است و نیز درآمد شما افزون خواهد شد.
  آشپزخانه
  دیدن آشپزخانه در خواب دلیل بر آن است که دوست شما از راه دور برای شما سوغاتی می‌اورد و یا به یک مهمانی بزرگ دعوت می‌شوید.
  ارث
  دلیل بر آن است که طلب عقب افتاده‌ی شما وصول می‌شود.
  الماس
  کاری را که دنبال کرده‌اید به نتیجه می‌رسد و به آرزوی دیرینه‌ی خود می‌رسید؛ شایسته است انسان هنگامی که به آرزوی خود رسید با صدقه دادن از خداوند سپاسگذاری کند و با زیردستان و فقرا مهربانی کند و همواره به یاد خداوند باشد.
  روستا
  ابن‌سیرین می‌گوید: دیدن روستا در خواب تعبیرش خیر است و اگر در خواب دید که از روستا به شهر می‌رود تعبیرش ایمن شدن از فتنه و بلا و درست شدن کارهاست‌ و اگر روستایی به او بخشیدند نشانه‌ی رسیدن خیر و برکت به اوست.
  خشم
  اگر در خواب کسی را عصبانی دیدید و با او گلاویز شدید به خواسته‌های خود نمی‌رسید و باید کوشش بیشتری نمایید.
  حادثه ( تصادف کردن)
  اگر کسی در خواب دید که تصادف کرده و مجروح شده است تعبیرش گرفتاری و بدبختی است. ولی با دادن صدقه و توکل بر خداوند برطرف خواهد شد.
  حفاری
  اگر در خواب دیدید که جایی را حفاری می‌کنید دلیلش این است که در امد معیشت اسراف می‌کنید و پیامد بدی دارد ؛ بیشتر مواظب رفتار خود باشید.
  ترشی
  اگر در خواب ترشی خوردید در آینده بین شما و دوستانتان اختلاف پیدا می‌شود و اگر ترشی را نخوردید و دور ریختید بین شما و دوستانتان دوستی و محبت زیاد می‌شود.
  یار و یاور
  اگر یاری در خواب دیدید که با شما صمیمی است و مشغول صحبت با او هستید کارهایتان از پیچیدگی گشاده می‌شود و از نگرانی بیرون می‌آیید.
  یخ جمع کردن
  دیدن یخ جمع کردن در زمستان تعبیرش بر عیش خوش است.
  هویج
  دیدن هویج در خواب خوب و موجب شادی و خرمی است ؛ خداوند را شاکر باشید.
  ویلا
  اگر خود را در ویلایی دیدید به سفری خواهید رفت که برایتان پشیمانی به همراه خواهد داشت.
  عطسه
  اگر در خواب عطسه دیدید دلیل این است که گره از کار شما گشوده خواهد شد.
  سیل
  نشانه‌ی این است که در آینده‌ایی نزدیک شادی و موفقیت به شما رو می‌کند.
  ستاره
  دیدن ستاره تعابیر مختلفی دارد ولی یکی از آنها این است که شما به ثروت و عزتی خواهید رسید.
  ریزش مو
  اگر در خواب شما ریزش موی سر آمد ؛ صدقه بدهید چرا که خطری شما را تهدید می‌کند ولی اگر موهای بدن ریخت خبری که موجب شادی شما می‌شود را می‌شنوید.
  خط آهن
  دیدن خط آهن یا قطار مسافرتی در خواب دلیل این است که کارتان پیشرفت خواهد کرد ، به مسافرت پر سودی می‌روید و یا از راه دوری برایتان مهمان می‌رسد.
  جوجه
  دیدن جوجه در خواب دلیل بر سلامت و تندرستی است و اگر جوجه‌های زیادی در اطراف خود دیدید تعبیرش آن است که دارای فرزند یا فرزندانی می‌شوید.
  برج یا ساختمان بلند
  اگر چنین چیزی را در خواب دیدید در قرار داد یا معامله‌ایی مغبون می‌شوید، مواظب باشید که ضرر نکنید.
  دیدن جوجه در خواب دلیل بر سلامت و تندرستی است و اگر جوجه‌های زیادی در اطراف خود دیدید تعبیرش آن است که دارای فرزند یا فرزندانی می‌شوید.
  برج یا ساختمان بلند
  اگر چنین چیزی را در خواب دیدید در قرار داد یا معامله‌ایی مغبون می‌شوید، مواظب باشید که ضرر نکنید.
  NIMA ELCHE likes this.

 2. کاربر مقابل پست marie عزیز را پسندیده است:


LinkBacks (?)

 1. 10th January 2013, 02:40 AM
 2. 29th December 2012, 08:20 PM
 3. 28th December 2012, 01:26 PM

Visitors found this page by searching for:

تعبیر خواب خواستگار آمدن

تعبیر خواب حیوانات

تعبیر خواب خواستگاری

تعبیر خواب موی بلند

تعبیر خواب خواستگار

.تعبیر خواب

تعبیر کلی خواب

تعبیر خواب پختن ماهی برای مهمان

تعبیر خواب سوار شدن قطار

تعبير خواب كندن مو

تعبیرخواب خواستگارآمدن برای دختر

تعبير خواب كوتاه كردن مو

تعبیر خواب ازدواج مجدد

تعبیر خواب کندن مو از سرتعبیر خواب رنگ زرشکیتعبیر خواب کندن موی سرتصادف کردن در خوابتعبير خواب رنگ كردن موي سرتعبیر خواب حیوانتعبیر خواب مهمان داشتنخواب ازدواج مجددتعبیر خواب کامل کلی .تعبیر انگورتعبیر کلیتعبير خواب سفيد شدن موتعبیر خواب کوتاه کردن موی سرتعبير خواب كنده شدن موتعبیر خواب خواستگارآمدن برای دخترتعبير خواب خواستگاري آمدنتعبیر خواب پول گرفتنتعبیرسفید شدن موی بدنتعبير خواب ريختن موي سرتعبیر شهید شدن در خوابتعبير خواب كوتاه كردن موي سرتعبیر خواب خواستگارآمدنتعبير خواب شهيد شدن برادرخواب دیدن موی گوشتعبیر خواب پوست کندن ماهیتعبیر خواب خوردن گوشت انسان مردهتعبير خواب خواستگارتعبیر گاز گرفتن سگ در خوابتعبیر خواب دیدن مرد آشناتعبیر رنگ زرشکی در خوابتعبیر خواب کوتاه کردن مویسر زن خودشتعبیر دیدن تصادف در خوابتعبیر خواب زندانی شدنتعبیر خواب مو بلندتعبیر خواب گاز گرفتن سگتعبیر سفید شدن مو در خوابتعبیر جمع کردن مو در خوابخواب دیگ شستنبلند شدن مو سر در خواب در مردانسفید شدن مو در خواب.تعبیرخوابتعبیر شهید شدنتعبیر خواب حنا زدن به موتعبیر دیدن خواستگار شهید در خوابتعبیر خواب ابن سیرین ازدواج مجددتعبیر خواب آمدن خواستگارتعبیرخواب وضوتعبیر خواب خواستگار آمدن برای دوستﺗﻌﺒﻴﺮ ﺧﻮاﺏ ﭘﺸﻢ ﮔﻮﺳﻔﻨﺪتعبیر خواب گوشت بدن انسان مردهتعبير خواب خواستگاري مرد از زنخواب سوار شئن قطارتعبیر خوابمو در صورتتعبیر خواب مرد آشناتعبیردیدن خون درخوابتعبیر خواب از مکه آمدنتعبیرخواب خواستگارآمدن تعبیر خواب زعفرانتعبیر خواب بلند شدن موی سر تعبیرخواب ازدواج مجددشوهرتعبیر خواب خواستگاری زن ازمردخواب دیدن مو در صورتتعبير خواب ديدن موي خود در آينهدفع بلا از خواب تعبیر شده تعبیر خواب مرد مجردتعبیر خواب گاز گرفتن حیوانتعبیر خواب دیدن شهید شدنتعبیر خواستگاری از دخترتعبیر دیدن سفید شدن مو در خوابتعبیر خواب پول عیدی گرفتنتعبیر خواب آمدن مرده به خانهخواب تصادف ديدنتصادف در خوابتعبیر خواب خواستگاری دخترتعبير خواب كوتاه شدن موى عروستعبیر خواب سفید شدن موی سرتعبیر خواب گرفتن خودکاردیدن رنگ کردن مو در خوابدیدن خوردن گوشت انسان مرده در خوابتعبير خواب ریزش موي سگكوتاه كردن موي مرده درخواب تعبیر خواب بزکتعبیر خواب خوردن سیب زردتعبيرخواب كلي وجامعتعبیر خواب ابن سیرینازدواج مجددتعبیر خواب کنده شدن مو سرخواب تصادف کردن

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556